VUILNISBELT GAAT NU DICHT Oostburg steunt centraal asiel in Ter neuzen Klachtei DELA Zeshonderd gasten op gouden jubileum van de MLS te Hulst Fabery de Jonge Op. lucht ing in Koewacht Onderzoek naar afval platenfabriek WEDGWOOD Aardenburgs bestemmings plan *66 kree; fiat Kroon RAAD VLOT MET KREDIETEN EDITIE VOOR ZEELAND Hengel wedstrij d te Hoofdplaat FANCY FAIR TE EEDE Haflingerkeuring in Hulst en Rilland-Bath Sluis EEG Herdenkingsboek T Dar tmoor pony keuring in Hulst Examens Albert Eggermont Kerkdiensten Overleden aan gevolgen van ongeluk de beste hekken komen uit Best1 Warm weer Weer aan z DE STEM VAN ZATERDAG 20 JUNI 1970 (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT/AXEL Op last van burgemeester M. K. van Dijk van de gemeente Axel is besloten tot onmiddellijke sluiting van de vuilnisbelt aan de verbindingsweg Koewacht - St.-Jansteen. Rondom het terrein is reeds een afraste ring aangebracht; er zijn borden geplaatst en vrijdagmiddag om vier uur is de belt voorgoed voor iedereen afgesloten. Binnen af zienbare tijd zal het terrein wor den geëgaliseerd en afgedekt. De waterlopen worden intact ge bracht en de rattenbestrijding zal krachtig ter hand worden geno men. Dit besluit is krachtens artikel 28 van de hinderwet genomen omdat aldius burgemeester van Dijke, na een onidieirzoek naait- de situatie teir plaatse sprake is van onduldbare hinder. Met deze beslissing van Axel is een eind gekomen aan tien jaar van hinder, wa'arbij de belt voor de om wonenden een steeds grotere bron tot de conclusie is gekomen, dat er van aanhoudende ergenis werd. Uit het onderzoek, dat de gemeente Axel heeft laten instellen, is geble ken dat alle afspraken voor wat het storten van vuilnis betreft berusten op mondelinge toezeggingen. For meel gezien is er daarom sprake van een klandestiene vuilnisstortplaats. Vergunningen bleken te ontbreken. In 1956 gaf de eigenaar van het terrein, waterschap Hulster Am bacht, aan de platenfabriek Linex toestemming afval in de St.-An- dries-kreek te storten. Geleidelijk aan heeft zich dat ontwikkeld. De laatste jaren maakten van de stort plaats behalve een groot aantal be drijven, ook de intercommunale op haaldienst gebruik. Wie nu aanspra kelijk gesteld zal worden voor de kosten voor afdekken, omrasteren en de rattenverdelging is niet be kend. De komende dagen zal de gemeente zich daarover met de be trokken instanties nog moeten bera den. Burgemeester van Dijke heeft vrijdag wel aangekondigd in het vervolg tegen deze vuilnis-praktij ken rigoureuse maatregelen te zul len treffen. Het komt slechts spora disch voor dat een gemeentebestuur op basis van de hinderwet op deze manier een eind maakt aan bepaalde toestanden. Als alternatief voor het storten van huisvuil zal de officiële vuilnisbelt in Axel dienst gaan doen. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de gemeente raad van Oostburg werden voorstel len behandeld voor kredietverlening aan diverse scholen. Een voorstel om de vergoeding ex artikel 101 bis over 19ü9 voor de school van basis onderwijs van de Christelijke Nati onale Schoolvereniging Immanuel te Oostburg vast te stellen op f 783,48 ontlokte de heer Baarends een op merking inzake het aantal minuten les lichamelijke opvoeding aan di verse scholen in Zeeuwsch-Vlaande- ren. Hij stelde de gemeenteraad voor na te gaan in hoeverre de mogelijkheid thans na de herinde ling, aanwezig was voor het aanstel len van een aantal vakkrachten, met DAOnr.AD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS m.i.v. 1 juli 1970: 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ot. incassokosten); 5,55 per maand (inel. 9 ct. incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied 23,per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, TeL 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F Koopman (01180-7438) Postbus 116. Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, (01150-4866) Redacteur O.Z-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Tertteuzen: A Sc hell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Coi de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: L K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-VIaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316) name voor sport, handenarbeid en dergelijke. Tevens meende hij dat het mogelijk moest zijn een vaste commissie voor onderwijs in te stel len. De voorzitter bevestigde zijn mening. B. en w. zullen te zijner tijd komen met een voorstel over het instellen van een schoolraad, waar bij deze en andere problemen zeker aan de orde zullen komen. Een voor stel om aan de stichting Dierenasiel Zeeuwsch-Vlaanderen een eenmalige subsidie te verlenen van f 1,10 per inwoner werd door de raad aangeno men. Mejuffrouw M. de Rijcke, in de regio bekend door haar jarenlan ge actie voor het verkrijgen van een hondenkennel of dierenasiel in Zeeuwsch-Vlaanderen, had kort voor de aanvang van deze raadsvergade ring aan de heer Van Beest nog een uitvoerige brief overhandigd met het verzoek de beslissing inzake de ze subsidieverlening ten hoogste een maand op te schorten. De heer Van Beest stelde, dat mejuffrouw De Rijcke meent allerlei argumenten te moeten hebben om deze beslissing op te schorten. De voorzitter ant woordde, dat hij een zeer uitvoerig gesprek met mejuffrouw De Rijcke heeft gehad en dat hij ook bewonde ring heeft voor de jarenlange strijd die zij heeft gevoerd voor het ver krijgen van een dierenasiel. Hij meende echter, dat een centraal asiel in Terneuzen toch de aangewe zen weg is. Hij heeft mejuffrouw De Rijcke geadviseerd zich positief op te stellen ten opzichte van het centrale dierenasiel en zich bijvoor beeld in de toekomst te gaan beijve ren voor een dependence in bet westen. Het voorstel voor de subsi dieverlening aan die stichting Dieren asiel Zeeuwsch-Viaamideren werd voorts zonder veel moeilijkheden aangenomen. Het voorstel om aan G.S. te ver zoeken de vergoeding voor de leden van de raad voor het bijwonen van een vergadering vast te stellen op f 40,- per lid per bijgewoonde verga dering en de vergoeding voor de leden van de door de raad ingestel de commissies vast te stellen op f 20,- per lid per gewone vergadering ontlokte de heer Verhage de opmer king, dat men in de gemeenteraad zit voor de gemeenschap. Hij vroeg naar de mogelijkheid zijn presentie geld op te sparen en aan het eind van het jaar voor een goed doel beschikbaar te stellen. De overige raadsleden gingen hier niet in mee. De heer A. Schipper werd aange wezen als vertegenwoordiger van de gemeente bij de algemene vergade ring van aandeelhouders van N.V. PZEM en als zijn plaatsvervanger de heer J. Barendregt. Verder wer den nog enkele voorstellen tot het verstrekken van krediet en kopen van een pand en verkopen van grond zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het oud-gemeentehuis in Zuidzande wordt verhuurd aan de provinciale waterstaat in Zeeland voor f 175,- per maand. Een voorstel om te verklaren dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een gebied te Cadzandbad werd aangenomen. Voor herstel- en ver bouwingswerkzaamheden van de ambtswoning van de burgemeester werd een krediet van f 50.000,- be schikbaar gesteld. Zo zag er de vuilnisbelt bij Koe wacht enkele weken geleden nog uit. Nu is het terrein omrasterd, stagn er borden en zal binnenkort worden begonnen met de egalisatie en de rattenverdelging. Tot grote opluchting van de mensen, die al jaren noodgedwongen tegen de rom mel zitten aan te kijken.... Huister Ambacht is de eigenaar van de kreek, .waarin de vuilnisbelt is ontstaan. Het waterschap heeft in 1956 wel toestemming gegeven voor de vuilnisstorting, maar zich de laat ste maanden tevens gedistantieerd van de exploitatie en de gevolgen. De sluiting van de belt op last van de gemeente zal worden doorge voerd met ingang van vandaag. Gis termorgen zijn bij de belt de eerste borden geplaatst. Met deze maarre gel is voor de omwonenden een eind gekomen aan grote ellende. De belt kwam er vooral de laatste maanden steeds chaotischer bij te liggen. Het vuil lag her en der verspreid, ver stopte de sloten en lokte hele legioe- nen ratten aan. Bovendien belem- i merden grauwe rookwolken dikwijls' het uitzicht op de nabijgelegen ver-I bindingsweg. Van de stortplaats wercf ook vooral gebruik gemaakt door bedrijven, die er een goedkope mogelijkheid inzagen alle mogelijke bedrijfsafval kwijt te raken. De be- j drijven zijn door burgemeester van Dijke verwezen naar firma's met een outillage voor vuilverwerking. „Als deze bedrijven hun vuil kwijt j willen, zullen ze daarvoor moeten betalen, evenals de overheid dat moet," aldus burgemeester van Dij ke in zijn toelichting op deze beslis singen. Op korte termijn zullen gesprek ken worden gevoerd met de inter- communicale ophaaldienst en het i waterschap Hulster Ambacht om tot! een minnelijke schikking te kunnen komen. Over de schuldvraag heeft de Axelse burgemeester zich niet uitgelaten. „De zaak is uit de hand gelopen en we moeten de kar weer op het goede spoor zetten. Als men vraagt wie de schuldige is, dan moet daarop het antwoord zijn dat er verschillende „schuldigen" zijn", ai- dus de heer van Dijke. De Axelse burgemeester heeft op een persconferentie vrijdagmiddag tevens aangekondigd paal en perk te zullen stellen aain klamdiestiiene prak tijken in het algemeen. „We moeten voor wat de vuilnisstortplaats snel tot een oplossing komen. We kunnen niet ongelimiteerd doorgaan met het volstorten van kreken. Bovendien vormen deze vuilnisbelten een aan tasting van het landschapsschoon", aldus de burgemeester in zijn com mentaar. Als eventuele oplossing heeft hij de vuilverwerking buiten Zeeuwsch-Vlaanderen genoemd. Een zaak, die alleen gemeenschappelijk kan worden aangepakt en waarover nog inter-gemeentelijke besprekin gen over op gang gebracht moeten worden. Het probleem is voor de gemeente Axel actueel en ook ur gent, omdat vermoedelijk over een jaar de officiële gemeentelijke vuil- nissortplaats in de kern Axel „vol" is. Dan zal ook deze gemeente naar andere mogelijkheden moeten gaan uitzien. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT Door de hen gelsportvereniging Nummer Een te Hoofdplaat wordt a.s. zondag, 21 ju ni, de jaarlijkse hengelwedstrijd ge houden. Deze duurt van 2 uur tot 5 uur. Voor deze wedstrijd zijn weer traditiegetrouw mooie prijzen be schikbaar, zoals drie'rijwielen, 's A- vonds zal in café Boone de prijs uitreiking plaatsvinden. (Van onze correspondent) EEDE Op 4 en 5 juli zal te Eede in zaai Sancta Maria een fan cy-fair worden gehouden t.b.v. de jeugdvereniging en de bouwviakaf- deling. Het geheel zal worden opgeluis terd door de Aardenburgse fanfare. Ook zal een loterij worden gehou den, waarvan de eerste prijs een koelkast is. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT De gemeente Axel gaat na of de platenfabriek Linex tussen St.-Jansteen en Koe wacht zich bij het lozen van afval houdt aan de voorwaarden van de hinderwet en of het eventueel aan beveling verdiend nieuwe voorwaar den te maken. Het onderzoek moet gezien worden tegen de achtergrond van de sterke vervuiling van de kreek tegenover de vuilnisbelt in Koewacht, die vandaag op last van burgemeester van Dijke gesloten wordt. Het onderzoek maakt vermoede lijk deel uit van de rigoureuse maatregelen, die de Axelse burge meester heeft aangekondigd om aan de milieuverontreiniging een eind te maken. In dit kader is aan de cen trale dienst opdracht gegeven om voor de woonkernen Koewacht, Zuiddorpe en Overslag een compleet rioleringsplan te ontwerpen. Daarbij wordt er naar gestreefd om deze riolering aan te -sluiten op de grote in Zeeuwsch-Vlaanderen geplande afvalwaterleiding. Tot het opstellen van deze planning is opdracht gege ven, omdat men van mening is, dat voor lozing van onder andere afval stoffen van bedrijven, in ieder geval een redelijke rioleringsstelsel aan wezig moet zijn. Dat blijkt in deze drie kernen niet in voldoende mate het geval te zijn. De kans, dat het Zeeuwsch-Vlaamse overslag (op de grens met België) eventueel een aansluiting kan krijgen op het Bel gische afwateringssysteem, wordt in Axel bijzonder klein geacht. HULST Op twee plaatsen, in Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Be veland, zijn de jaarlijkse Haflinger- keuringen gehouden. Het blijkt dat dit stamboek zich verheugen kan in een steeds groeiend aantal leden in Zeeland en daarmede gelijke tred houdt met de landelijke tendens. Te Hulst waai- een dertigtal die ren werden aangevoerd, werden de uitslagen vastgesteld door een jury, bestaande uit de heren De Leyser en Bens. Haflo Arabe hengstveulens: IA premie: Goldfire of Hulst, eigenaar- fokker W. Lockefeer. Haflo Arabe merrieveulens: lA-premie: Lotus van I. van Dam te Hulst. Deze Haflo Arabe veulens, die de eerste lichting veulens vormen van de Zeeuwse volbloed Arabische hengst Goidbey, en alle vanwege de Arabische herkomst der Haflinger merries meer dan 50 proecent Ara bisch volbloed voeren, waren vol gens de jury een openbaring en van een zodanige kwaliteit dat aan alle een eerste premie werd toegekend. Zorgvuldige selectie van hengst en merrie vermag een goed fokprodukt op te leveren, waarnaar een groeien de vraag schijnt te bestaan. Het Haflinger merrieveulen van A. Geldhof, Oostkapelle kreeg een eerste premie. In de categorie eenja rige hengsten kreeg een 2A premie: Mozes van den Ouwepolder, gevolgd door Marnix van fokker-eigenaar L. Fassaert. Categorie tweejarige merries lA-premie: Gabriëila van fokker-ei genaar A. Boenne te Graauw; 1B- premie: Sisia van W. Lockefeer. Het bijzonder fraaie tweejarige Haflo Arabe merrieveulen van B Picavet te Hulst was de enige in die rubriek, maar ruimschoots een eerste premie waard. Categorie vier jarige en oudere merries gaf in de categorie zwaar een lA-premie aan Fontaine van W. Burm te Hulst. In de lichte klasse was veel con currentie. Hier kreeg de negenjarige Ranke van W. Lockefeer lA ge volgd door Cirina van I. van Dam 1B eveneens te Hulst. Senna kreeg IC van A. Boenne te Graauw en Balbine en Hurtige 1D en IE, bende laatste van W. Lockefeer. Loniila van eigenaresse mejuffrouw Chr. Verbist kreeg een welverdiende cij fer lF-premie en Ramona van W. Burm, eveneens te Huist, dochter van IA merrie Ranke (samen met IA der driejarige Rosli van dezelfde moeder) ook een eerste premie G. Een zeer sterke klasse waarvan op de nationale tentoonstelling te 's- Hertogenbosch sterke Zeeuwse troe ven een gooi naar de nationale ere- linten zullen meedoen, in de maand september a.s. Te Rilland-Bath waar dezelfde ju ry des voormiddags keurde, werd het Haflo Arabe hengstveulen Gol den Lanternen van fokker-eigenaar J. Bol met 2A beloond. De categorie tweejarige merries gaf Epona van mevl'ouw Boonman een IA en Arabella van fokker eigenaar C. Beerepoot te Kruiningen 1B. Bij de driejarige was IA voor Wendeistein en 1B voor Monette beide Weredi-dochters gefokt te Gro ningen en eigendom van P. de Buck te Kortgene. Bij de vier jaar en ondere merries in de afdeling lich te klasse ging IA naar Nessy van J. Bol te Yerseke en 1B naar Arabia van C. Beerepoot te Kruiningen. In de zware klasse was IA voor Braxi van genoemde Bol en 1B voor Lissa van dezelfde eigenaar. De kwaliteit van het aangevoerde materiaal stemt ook te Rilland tot grote tevredenheid. De beste Zeeuwse merriën zullen te Kamper land op de Zeeuwse dag van het paard aan het publiek worden ge toond. (Van een onzer verslaggevers) HULST Bqna zeshonderd gasten, onder wie de commissaris van de koningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aartsen, leer lingen en oud-leerlingen hebben de herdenkingsbijeenkomst van de Middelbare Landbouwschool uit Hulst bijgewoond. De bijeenkomst die werd gehouden in sporthal Den Dullaert, was georganiseerd in het kader van het gouden jubi leum van de school. De herdenkingsbijeenkomst vorm de een onderdeel van een omvang rijk jubileumprogramma, dart begon met een informele kennismaking van een groot aantal reünisten. Drie honderd oud-leerlingen, onder wie enkelen van ver over de Atlantische Oceaan, waren op uitnodiging voor de reünie ingegaan. Hoogtepunt was verder nog een zeskamp, die in de avonduren zijn beslag kreeg op de markt van Hulst. Op de herdenkingsbijeenkomst spraken velen de gasten toe. De feestvergadering werd ingeleid door de voorzitter van het schoolbestuur van de MLS, de heer F. C. Verhelst, die in zijn betoog onder meer inging op de ontwikkelingen in het land bouwonderwijs. Hij pleitte ervoor te waarboren dat het landbouwonder wijs gelijke tred zou kunnen houden met de ontwikkelingen in de land- bouwwereld zelf en wees nog op de grote waarde van bij- en nascholing. Hij zei daar verder nog over: „We menen, dat het niet juist is, dat de toekomstige ontwikkelingen van de middelbare landbouwschool worden gebaseerd op een mammoetwet, die alweer op de maatschappelijke ont wikkelingen is achtergeraakt". De directeur van de jubilerende school, dr. ir. J. P. M. van der Wolf, haalde herinneringen op uit vijftig jaar landbouwonderwijs, waarbij hij de primitieve en simplistische toe standen van een halve eeuw verge leek met die van nu.. J. van Lierde, medewerker van een commissie van de Europese Eco nomische Gemeenschap uit Brussel, hield tijdens de bijeenkomst in de grote hal een betoog over de jongste EEG landbouwontwikkelingen en over de consequenties in het geval tot deze gemeenschap Engeland, Noorwegen, Denemarken en Ierland nog zouden toetreden. Verhoging van prijzen van landbouwproducten achtte hij geen oplossing voor de problemen waar de EEG-boeren mo menteel nog mee kampen. De inter ventieprijs (minimaal gegarandeerde prijs voor landbouwprodukten) en de verschillende subsidiebepalingen noemde hij de oorzaak van de moei lijkheden „Politiek gezien is het onmogelijk", aldus Van Lierde, „om de prijzen van de landbouwproduk ten te verlagen". Nog voor 1980 zullen vijf miljoen mensen uit de landbouw moeten verdwijnen en zal bijvoorbeeld het aantal melkkoeien van tweeëntwin tig miljoen teruggebracht moeten worden tot negen miljoen. „Tien miljoen ha land komt in de mobili teit", vertelde de heer Van Lierde, „en twintig procent daarvan zal uit de produktie worden genomen ten behoeve van recreatie". Tijdens de bijeenkomst werden de gasten verder nog toegesproken door ir. Bollen, vertegenwoordiger van de directie van het landbouwonderwijs, dr. Jansen, bisschoppelijk vertegen woordiger en F. de Waal, namens de bond van oud-leerlingen. Aan het slot van de bijeenkomst kregen alle gasten een exemplaar van het speci ale herdenkingsboek aangeboden. Ballonwedstrijd De uitslag van de ballonwedstrijd voor de Sluise schooljeugd ter gelegenheid van de Sluise z-elistanuigheidsfeesten is thans bekend. De eerste prijs werd behaald door Reggie van Poecke, wiens ballon in Nancy (Frankrijk) belandde. Ook de ballonnen van de overige prijswinnaars kwamen in Frankrijk (in de buurt van Verdun) terecht. Deze prijswinnaars zijn 2 Harold van Vooren, 3 Frank Mahu, 4 Jenny Yzerwijn, 5 Lies Dronkelaar, 6 Hans ie Clerc (Retranchement), 7 Mare Calus (Heille), 8 Gertie Geurtjes, 9 Peter de Baere, Ook de overige 24 jongens en meisjes, wier ballonnen in België terecht kwamen ontvangen een attentie. (ADVERTENTIE) GOUDEN BROCHES Een overvloed aan keuzeklas sieke modellen, vele originele tak-motieven en ook leuke fantasiemodellen, o.a. met een echte gecultiveerde oeslerparel. Prijzen vanaf f 37.50 JUWELIERS H0R10GERS SINDS 183? LANGE KERKSTR. 30 TEL, S005 - GOES (Van onze correspondent) HULST Onder schitterende weersomstandigheden en een grote belangstelling worden op liet terrein Ponyclub in de Zoutestraat te Hulst de provinciale Dartmoor Pony-keu- ringen gehouden. De jury bestond uit de heer Bodet te Bemmel en mevrouw Rozendael te Gent. De uitslagen in de verschillende categorieën luiden als volgt: Merrie veulens: een A-premie Gavotte van Hulst, fokker eigenaar drs. W. Loc kefeer te Hulst. Categorie hengst veulens: lA-premie: Gentleman of Hulst, fokker eigenaar drs. W. Loc kefeer te Hulst. Categorie eenjarige hengsten: 3A-premie: Frits! van fok ker eigenaar I. van Dam te Huist. Cateigorie tweejarige merries2A- premie: Early Morning's Raindrop of Hulst, eigenaar H. Freijser te Zaamslag. Categorie driejarige en oudere sitamboekmerries met en zonder veulen: lA-premie: Sherber- ton Cloudy eigenaar drs. W. Locke feer te Hulst. Categorie vierjarige en oudere: hulpboek en S.R.-merries met en zonder veulen: lA-premie: Fairy 2, eigenaar J. Menu en zoon te Kloosterzande. Categorie bestaande Dartmoor rijpony onder het ^adel: le prijs met beker voor Sherberton Cloudy berijder J. Lockefeer. (ADVERTENTIE) AMSTERDAM Actie middel baar onderwijs lichamelijke oefe ning: G. C. Iriks Steenbergen, J. Jansen Dongen. BREDA De gezusters Loes en Barb de Bruyn uit Cldnge slaagden aan de Pedagogische Academie As sendelft te Breda voor onderwijze res. GOES Aan de scholengemeen schap „De Vakschool" te Goes slaag den onderstaande leerlingen voor het pedagogisch getuigschrift beho rende bij de akte Na.: L. den Bra- ber, St.-Philipsland; A. Cappon, Zmdzande; M. A. v. d. Ent, Vlissin- gen; J. J. Imanse, Goes; L. A. Wis- kerke, Wilhelminadorp; M. D. S. Geensen, Middelburg. ROTTERDAM Economische Hoge School, kandidaatsexamen eco nomische wetenschappen: J. Pher- nambucq, Wemeldinge. ROTTERDAM Economische ho geschool, propaedeutisch examen economische wetenschappen: T. ter Berg Breda, L. van Ham Breda, F. Ruiter, Bergen op Zoom, M. Verste gen Middelburg, W. Visser Werken dam. NAGEKOMEN MARKTEN GOES, 19 juni Groene kruisbes sen export 3580. Aardbeien zonder dop: Regina I en II 162, Senga Sen- gana I en II 168, Red Gauntlet I en II 146. Aardbeien met dop 2 kg per krat: Red Gauntlet I 193211, II 141—142, Senga Sengana I 169—177, II 115137. Kersen: Early Rivers per doos n 4445, per kg II 79208 ro de bessen per doos I 82, II 99. Aard beien per doos: Regin-a I 4048, II 26—38, Red Gauntlet I 45—56, II 23 48, afw. 27, Vola I 5052, II 38, Senga Sengana I 4653, II 2644, Gorella I 5152, II 37, Cambridge Vigour II 32. Groenten: per stuk: kropsla 924, bloemkool I 3137, II 1768, afw. 16, komkommers I 29 35, II 22, per bos: peterselie 20, kro ten II 1426, uien 3456, per kg: oude aardappelen 2024, nieuwe aardappelen grote 8392, drielingen 7185, kriel 6880, andijvie I 25„ rabarber 817, spitskool 1925, gr. sav.kool 20—23, peulen I 410480, waspeen I 101—103, II 69, afw. 37, tomaten I 84108, CC 67, tuinbonen I 6668, II 65, doperwten 8286, Preludebonen I 280, dubb. pr.bonen I 320, snijbonen I 190210, afw. 100.' Korte Nieuwstraat 21 Hulst Tel. 2478 - 3558, b.g.g. 2209 BOOMS-KATHOLIEKE KERK Aardenburg: O.L.V. Tenhemelo;[ neming, zaterdag 19 zondag 7, 6, 10 uur. Axel: H. Gregorius de Grote, tel 01155-1532, zaterdag 19 uur, zondi; 8.15, 9.30 en 11 uur. Biervliet: H. Maria Onbevl. Ontr tel. 01125-382, zondag 9 uur. Breskens: H. Barbara, tel. OiH[ 1587, zaterdag 19 uur. zondag uur. Cadzand: Toeristenkerk, zaterd; 19 uur. zondag 10 uur. Clinge: Parochie H. Henricua, terdagavond om 19 uur, zondag 1, en 1130 uur. Dishoek-Koudekerke: Zondag Domburg: Recreatieterrein, zooi 10 uur. Eede: Dorpsplein, zaterdag i| zondag 10 uur. Goes: H. Maria Magd., tel. 011(1 6754, zaterdag 19 uur, zondag 10.30 uur. R.-K. h.b.s. Fruitlaam: zs dag 10.30 uur. Groede: H. Bavo, tel. 01171-2! zaterdag 19 uur, zondag 9 uur. Groenendijk: H. Martinus, 01148-382, zaterdag 18.30 uur, zi dag 7.30, 9, 10.30 en 17 uur. Hansweert: O.L.Vr. Onbevl. Onl zaterdag 18 uur, zondag 8 uur en uur (en 11.15 in Kruiningen). Hoofdplaat: H. Eligius, zaterdag uur, zondag 7.30 en 10 uur. Hulst: H. Willibrordus, tel. 0111 2130, zaterdag 19 uur, zondag II 10, 11.30 en 17 uur. Kamerland: (Molenboek), zon 10 uur. Koewacht: H.H. Philippus en Ji bus- tel 01146-360, zaterdag 191 zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel Cent zondag 10.15 uur kerkdienst katholieken. Kwadendamme: H. Bonifatius, 01194-219, zaterdag 19 uur, zondi en 10 30 uur. Lewedorp: H. Eligius, tel. 0l/3 336, zaterdag 19 uur, zondag 8 10.30 uur. Middelburg: Par. H. Petrus Paulus. zaterdag 19 uur, zon' 10.30 en 19 uur. Oostburg: H. Eligius, tel. 01 2003, zaterdag 19 uur, zondag en 10.30 uur. Ovezande: O.L.V. Hemelv., 01195-214. zondag 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburg: St.-Mt nuskerk, zaterdagavond 19 uur zondag 8 en 10.15 uur. Rilland: Gereformeerde kerk, terdag 19 uur en zondag 9 uur. Sas van Gent: H. Maria Herat tel. 01158-1661, zaterdag 19.15 f zondag 9 30, 11 en 17 uur. Schoondijke: Dorpsplein, zatei 19, zondag 10 uur. Slijkplaat: Hulpkerk, zaterdag f zondag 9 uur. Sluis: St.-Jan de Doper, tel. 208, zaterdag 19 uur, zondag uur. 's-Heerenhoek: Sint-Willibroro tel. 01105-264, zaterdag 19 uur, i dag 7 30. 9, 10 en 10.30 uur. Heinkenszand: H. Blasius, 01106, 9 en 20 45 uur, (ziekenlrl elke avond 18 uur avondmis) ra uur Sluiskil: H. Ant. v. Padua, 01157-418, zaterdag 19 uur, zont® 0.900 en 10.45 uur. Terneuzen: H Willibrordus, 01150-2327, Binnenstad: zaterdag uur; zondag 7.30 en 11.45 uur, teitskerk, zaterdag 19.15 uur, zon: 9, 10.30 en 17 uur. Kruiste (Hoek), zaterdag 19 uur, zondag uur Par. „De verrezen Christ (R.-k schooi „De Zeemeeuw"),: terdag 19 uur, zondag 9, 10 eo uur. Terneuzen: Oud geref. gemee^ donderdag 9 april 19 uur: ds. H. Zwijnenburg. Veere: Ned. Herv. Kerk (17-5—1 8) zond. 8.30 uur. Vlissingen: Parochiekerk Oil] en St.-Jacob, zaterdagavond 1" en zondag 8.30, 10.30. 12 en 19 Emmanuelkerk Paauwenburg dagavond 19 uur en zondag 8 uur. St.-Josenhziekenhuis 9 urn Kath. Mil. Tehuis: zondag uur. Vrouwenpolder: Toeristenkerk, terdag 19 uur, zondag 8.30 uur. Westdorpe: H. Maria Vis., 01158-527. zaterdag 19 uur, zondagJ en 10 uur Westkapelle: Toeristenkerk uur. zond. 10 uur. IJzendijke: O.L.V. Tenhemelop:*| ming, tel. 01176-284, zaterdag uur. zondag 8 30 en 10.30 uur. Yerseke: H Anna, zaterdag uur, zondag 9 uur. Voor tel. informatie O1130-R (Hansweert). Zandstraat: H. Pastoor v. Ars, terdag 19 uur, zondag 10 uur. Zoutelande: Toeristenkerk, z 10 uur. (Van onze correspondent) AARDENBURG De Kroi he*ït, behoudens voor wat betri een aantal bij het plan behoreni voorschriften, goedkeuring verlee aan het bestemmingsplan „Aarde burg 1966" der gemeente Aarde burg. De bezwaren van de appellant) waren gericht tegen een bestemmii tot bedrijven welke in het pi: gelegd is op enige naast hun boerd rij en bedrijfsgronden gelegen pe celen. Ter plaatse is een bedrr voor de reparatie van landbout ii werktuigen gevestigd. Het thans a: de orde zijnde bestemmingsplan b j oogt aan dit bedrijf enige mogelij beid tot uitbreiding te geven, waa aan dringend behoefte bestaat. L Kroon neemt aan, dat de inrichtir voldoende ruimte zal verkrijgen o: reparatie- en overige werkzaam!» den naar behoren uit te voerei zonder dat de geparkeerde lam bouwmachines ernstige hinder voc .het verkeer op de weg of belemmi ring van de vrije in- en uitrit na; ,en van de bedrijfsgronden van c appellanten behoeven op te levere: 'Indien het reparatiebedrijf hindi .^veroorzaakt, kan daartegen op groi van de bepalingen in de hinderw, 'worden opgetreden. Gelet op h vorenstaande zijn de bezwaren ve de appellanten ongegrond verklaar f (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Vrijdagmorgen in 't Oostburgse St.-Joannaziekenhi de 23-jarige J. Hoegen overleden, heer Hoegen werd woensdagavond duo-passagier van een bromfiets, stuurd door W. S. uit Knokke ./ernstig gewond, nadat de bromfiets stuurde;- op de kruising van de K en Oude Kerkstraat in Sluis, ge: voorrang verleende aan een pers ncnauto, bestuurd door J. van M. B-Axel. 3 Op het stoffelijk overschot van Sluizenaar is sectie verricht door do! ter Zeldenrust nadat de officier va justitie hiertoe opdracht had gegeve: (Wachtmeester Picavet uit Sluis ve| telde dat het verrichten van sectie i een dergelijk ongeval noodzakelijk voor het vaststellen van de doodj oorzaak. (ADVERTENTIE) 4- B G levert gegarandeerd roestvrije hekwerken door geheel Nederland tegen de scherpste prijzen. (ADVERTENTIE) Vooruitzichten voor zondag en maandag opge steld door het KNMI Warm met plaatselijk onweer. Weersvooruit zichten in cijfers gemiddeld over derland. Voor zondagAantal uren zon: 6 14. Min. temp.2 tot 6 graden bov normaal. Max. temp.4 of meer den boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 ut 95 procent. Kans op een geheel dro etmaal 90 procent. Voor maandag f Aantal uren zon4 tot 12. M t temp. 3 tot 7 graden boven nor- I maal. Max. temp. 3 of meer grad j boven normaal. Kans op een dra periode van minstens 12 uur 90 pl cent. Kans op een geheel droog maal 60 procent. Vandaag zonnig en droog, mat oostenwind. Temperatuur 24 tot i I graden, zeewater 18 graden. Voorn zichten Ook zondag overwegd zonnig en fraai strandweer.

de Stem | 1970 | | pagina 2