bedrijfslaborant-B procesbedieningslieden A filtreerders/afvullers ADVERTEREN DOET VERKOPEN Amro Bank Roosendaal in de verpleging? josephstichting ssistent(e) ccountant Hé, da's een idee voor Vaderdag: Old Spice After Shave Lotion!) jonge mensen die hun s.p.d. studie willen koppelen aan een carrière Wij willen graag afwisselend werk en een goed salaris. Maar waar? mfi Er is nu gratis *27/een leuke bouwplaat Kunstharsfabriek Synthese N.V. PHILIPS Kunstharsfabriek Synthese N.V. vloer- en wandtegeltje V. SCHILT Vergrijsd Het vermaak MORET LIMPERG ACCOUNTANT^ Kt DE STEM VAN ZATERDAG 20 JUNI 1970 ZATERDAG BIJLAGE VAN I jga^ te BERGEN OP ZOOM deel uitmakend van het AKZO-concern vraagt voor de afdeling Bedrijfscontrolelaboratorium. De werkzaamheden op deze afdeling zijn de keuring van binnenkomende grondstoffen de keuring van eindprodukten voortgangskontrole tijdens de produktie-processen. In een kleine groep van 3 man verricht de bedrijfslaborant zijn werk zaamheden. Hij staat daarbij in voortdurend kontakt met de produk- tie-afdelingen en houdt deze op de hoogte van de stand van zaken. Eventuele afwijkingen aan de hand van zijn analyseresultaten worden door hem direkt gesignaleerd. Wij denken voor deze funktie aan iemand met een opleiding voor analist 1ste gedeelte, dan wel studerend hiervoor. Voor hen is tevens gelegenheid tot training voor het praktisch gedeelte behorende bij de analistenexamens. Op dit ogenblik wordt bovenstaande funktie in 3-ploegendienst ver richt. Bereidheid tot het verrichten van 4-ploegendiensf (per 1.1.1971) dient echter wel aanwezig te zijn. voor de Produktie-afdeling. Funktie-inhoud: Deze procesbedieningsman A bedient met grote mate van zelfstandig heid 2 reaktoren, waarin diverse typen kunstharsen worden geprodu ceerd. Hij houdt daarbij het gehele proces nauwlettend in de gaten door controle van hef procesverloop en interpretatie van gegevens van het bedrijfscontrolelaboratorium. Deze funktie wordt in 3-ploegendienst (15,4 pet. ploegentoeslag) en later ook in 4-ploegendiensf (28,5 pet. ploegentoeslag) verricht. Opleiding Voor deze funktie leiden wij u zelf op. Deze opleiding welke in dag dienst geschiedt (met behoud van ploegentoeslag) zal plm. 2 maan den duren. Afhankelijk van uw prestaties en uw opleidingsresultaten kunt u dan van procesbedieningsman C opklimmen tot B en later tot A-man. Funktie eisen Wij vragen hiervoor mensen met minimaal U.S. of gelijkwaardige opleiding, die belangstelling hebben voor het werken in een che misch bedrijf en over het nodige initiatief en accuratesse beschikken. voor de Produktie-afdeing. Funktie-inhoud De filtreerder/afvuller zorgt voor het filtreren, verpompen en afvul len van kunstharsoplossingen in de daartoe bestemde emballage. Daartoe bedient hij filters (hand of half automatisch), neemt eind- monsters .en zorgt voor het schoonhouden van de filterapparatuur. Deze funktie wordt in 3-ploegendienst (15,4 pet. ploegentoeslag) en later ook in 4-ploegendienst (28,5 pet. ploegentoeslag) verricht. Opleiding: Een opleiding hiervoor wordt in het bedrijf zelf gegeven. Promotie mogelijkheden tot voorman zijn, afhankelijk van opleiding en presta tie, aanwezig. Sollicitaties te richten aan Ringersweg 5, Bergen op Zoom, t.a.v. afdeling Personeelszaken. IHWLTON-NBWïORrtLONOON'P*.'» LASAPPARATEN (jf LICHTSTROOM 35-110 ampèren 230 b)j 35-160 ampèren 298 gij (Compl. met uitrusting! 5 jaar garantie. Onver slijtbaar. Wij brengt, het U thuis. Proef toe gelaten. Te bestellen h Import RUHRFEUER PVBA Bisschoppenhoflaan Deurne. Antwerpen. Voor al u w tegen zeer lage prjjj naar Steen- en Bouwmaterialenhani» Gastelseweg 198, Roosendaal Telefoon 0 1650-3540lJ AUes wordt gratii thuisbezorgd. De Administratie bij Philips is een bedrijfsonderdeel, opgezet volgens de modernste opvattingen. Het heeft zijn vertakkingen in de hele onderneming, met als voornaamste taak: de leiding een efficiënt en slagvaardig bestuur mogelijk te maken. Voor verschillende vestigingen in Nederland zoeken wij contact met Bent u in het begin van de twintig, dan zult u de studie voor M.B.A. al begonnen zijn. Bent u wat ouder, dan zult u al bezig zijn met S.P.D. I of II. In beide gevallen kunnen wij u een carrière bieden. Na een inwerkperiode, afhankelijk van uw studie en ervaring, komt de eerste zelfstandige positie Dan kunt u in overleg met ons tot een bepaalde vakrichting besluiten. In het kader van uw carrière is het niet uitgesloten, dat u ingezet wordt in een functie in een ander Philips bedrijf. En dan. Het zou niet reëel zijn uw verdere carrière hier te plannen, zonder tenminste uw eigen voorkeuren te kennen en uw eventuele bereidheid voer verdere studie na S.P.D. Vraagt u daarom eens een Informatief gesprek aan. Brieven ter oriëntatie kunt u richten aan Personeelzaken, Willemstraat 20, Eindhoven, onder nummer 70111. U kunt ook telefonisch met ons contact opnemen. Telefoon 040 - 60000, toestel 6659. N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Eindhoven Bij de Amro Bank. Voor de jongeman of het meisje met Mulo of Mavo naar wie ons kantoor uitziet, is het werk nooit altijd hetzelfde. Want op ons kantoor kom je met veel facetten van het bankbedrijf in aanraking. Afsluiten van effektenorders, kassierswerkzaamheden, huurkoopfinanciering, om er maar enkele te noemen. Interessant en verantwoordelijk werk in een prettige omgeving. Naast een goed salaris biedt ons kantoor extra uitkeringen in de vorm van 6% vakantietoeslag en een ruime, jaarlijkse gratifikatie. En wat de sociale voorwaarden betreft: die zijn bij de Amro Bank natuurlijk perfekt geregeld. Belangstelling? Schrijf, bel of kom eens praten met de direktie van de Amsterdam-Rotterdam Bank, Markt 52, Roosendaal, telefoon 01650-33964. Als je voelt voor de verpleging, denk dan eens rustig na over het bijzondere van de psychiatrische verpleegkunde. De moderne psychiptri# is boeiend, vooral door de vaak verrassende resultaten die bereikt worden. Voor een groot deel hangt dit af van het bègrip dat de verpleegsters en verplegers hebben voor de achtergrond van do toegepaste therapie. Psychiatrie is niet zo vaag en zwevend als vaak wordt gedacht. In de Josephstichting Is de nuchtere en montere sfeer opvallend. Vanouds Is de Josephstichting een katholieke „Inrichting" voor mannelijke patiënten. Meer en meer worden personen van alle gezindten opgenomen, terwijl binnenkort wordt overgegaan tot verpleging van vrouwelijke patiënten. OPLEIDING: Als Je wilt kun je in de mooie omgeving van Apeldoorn een degelijke start maken met de OPLEIDING TOT B-VERPLEGENDE. De theoretische lessen, die op moderne leest geschoeid zijn, worden gegeven In de streekschool „De Zuysef te Deventer. Er zit een prettige afwisseling In de opleiding: 1 week theoretische scholing In „de ZuyseF'. dan weer 3 weken praktijk, enz. Terwijl Ie bezig bent een waardevol diploma te halen word Je al goed betaald: f 405,67 per maand waar nog eens f 147,50 bij komt als Ie buiten het ziekenhuis woont. Om-aan de opleiding te kunnen deelnemen moetje tenminste 17 Jaar zijn en In het bezit zijn van het MULOof Mavo-diploma. Doe watl Binnenkort start er een nieuwe kursus. Schrijf of bel het hoofd Personeelszaken, dan weet je gauw genoeg of er nog plaats Adres: Deventerstraat 459, Apeldoorn, tel. 05760-18011 PSYCHIATRISCH ZIEKENHUIS STJOSEPH STICHTING APELDOORN U behaalt dit Jaar het diploma HEAO, HAVO, HBS of Gymnasium U ambieert een goed betaalde werkkring overdag, tezamen met een avondstudie, welke u een even goede maatschappelijke carrière in uitzicht stelt als een academische studie. U stelt bovendien een aantrekke!ijte| studiekostenregeling op prijs, alsffi vergoeding van reis- en zonodig tegemoetkoming-in pensionkosten. Hoe bereikt u dit? De functie van Dij een van onze kantoren biedt u deze mogelijkheden en meeij Onder leiding van de accountant gaat u, als assistent, naar diverse bedrijven. Zo komt u onder deskundige leiding met steeds niet» facetten van het bedrijfsleven in aanraking. Zo leert u naast uwstudif ook de praktijk kennen. Zo vormt u een prachtige basis voor een goede functie in het accountantsberoep of het bedrijfsleven. Bovendien zijn er in uw assistenten- tijd bij ons ruimschoots promotiekansen aanwezig. Ook is uitzending naar één van onzej_ overzeese kantoren mogelijk. interessant genoeg om er eens verdt over te praten? Maak dan een schrif telijke of telefonische afspraak voor een oriënterend gesprek via een van onze kantoren: Eindhoven: Stratumsedijk 25A, tel. 040-16262. 's-Hertogenbosch: Burg. Loeffplein 17-22, tel. 04100-23331] Breda: Wilhelminastraat 4, tel. 01600-30968. Met vermelding van de door u ge* wenste kantoorplaats. door WIM KOCK Het gesprek is eigenlijk al be ëindigd als hij zonder emo tie nu zegt „We komen te rug!". Is dat serieus Re kent hij werkelijk op een come-back Zonder aar zelen zegt hij „Ja. We wachten onze tijd af. We wachten tot het tij gunstig wordt. Tot iemand inziet dat het zo niet langer kan. Dan komen we terug!". Aan het woord is hier Jo seph Karei Hubert us (Jos) Mullens, voor de kenners en dat moeten er altijd nog vele tienduizend en zijn in Ne derland de vaderlandse „circuskoning". Jos Mullens (67 jaar) heeft geen eigen circus meer sinds twee hart aanvallen een einde maakten aan zijn laatste toermee in 1960. Maar Mullens genas en hij was de man die Neder land, ook na het verlies van Bever, Strassburger en Mul lens, van tijd tot tijd nog het proeven van onvervalst cir cusamusement. Hij haalde Krone naar hier. Heros en tot viermaal toe Sarrasani, Hoewel Jos Mullens geen reizend circusdirecteur meer is, leidt hij toch nog een no madenbestaan. Als General- manager van grote buiten landse circusondernemingen als Bouglione, Berlin en de :erdergenoemde drie groten, reist hij door Europa en óok wel daarbuiten om de tour- nee's te regelen. Vergrijsd (maar het staat hem goed!) in het circus vak, 55 jaar na lat hij als 's werelds jongste lown bij zijn vader begon en -ertig jaar nadat hij zijn serste eigen circus -aan het Nederlandse publiek presen teerde, heeft hij tussen twee Berlijn-reizen door éven tijd om te praten over zijn hartstocht. Vitaal, uiterst strijdlustig, aanvankelijk wat achterdoch tig („jullie willen altijd zi geuners van ons maken" zegt hij tegen de. fotograaf) tar niettemin vanaf het •ste moment innemend, Hit hij achter de wat al te lastig schoongemaakte ichtafel in het Utrechtse iel Terminus. „Circus in Nederland" zegt de heer Mullens, „is een zeer ikante zaak. En dat komt liet door het publiek. Fritz Mey van Sarrasani, en dat is een groot-mogol op circus- jSygebied, een man die weet waarover hij praat, zegt het zelf: het Nederlandse publiek weet puur circus-amusement te waarderen en het wil er ook voor betalen maar het moet niet te gek worden". „Het zit hem hier dan ook niet in het publiek, maar in de overheid. Er bestaat geen enkel begrip voor het circus. Men ziet niet in dat ook het circus steun verdient. Ik ben natuurlijk partijdig als ik zeg dat het circus als brood is voor de mensen. Maar is dat soms dan niet zo? 's Avonds na het spitsuur, kruipt iedereen weg in zijn huis omdat er gewocm ner gens iets te beleven is. De overheid pompt miljoenen in de Heidemaatschappij die dat geld dan gebruikt voor de aanleg van zogenaamde recreatieterreinen. Bomen, (water en zand. Als je er een uur in rondloopt wordt het je kinderen groen en geel voor de ogen van al die bomen en dart mulle zand". „Wat er aan ontbreekt is Amsterdam, Apeldoorn, Assen, Breda, Dordrecht, Eindhoven, 's-Gravenhage, Groningen, Heerlen, 's-Hertogenbosch, Leeuwarden, Maastricht, Nijmegen, Rotterdam, Terneuzen, Tilburg, Utrecht, Venlo, Zwolle. Eveneens kantoren te: Antwerpen, Brussel, Parijs, Willemstad (Curagaej, Oranjestad (Aruba), Paramaribo (Suriname), Caracas (Venezuela), Bogota (Columbia). door JOS AHLERS Ionderd jaar ge leden werd Ma ria Montessori geboren. Zij werd de eerste vrouwelijke arts Ptalië, maar wie zou dat Jer buiten Italië nu nog eten? Ze stierf in 1952 i het Nederlandse Noord- Ijk. [laatste jaren van haar ren werkte ze vanuit land nadat ze achter avolgens uit Italië (Mus- Jiii) en Spanje (burger- ïrlog) was gevlucht. aar wie zou ook dat nu aog weten als de naam tontessori niet verbon- was aan een succes- olie en tegelijk omstre- onderwij smethode. Mar hoog land werl telijl volk sloe] lees- die mee tatei dat wezi zeke male schr een succ had, werl SUCI het de een ten divi kini len wik De spn weti bij ren

de Stem | 1970 | | pagina 28