Snelle weg naar Zeeland [wembad Kruiningen ordt uitgebreid KLACHT TEGEN FRITES - B AKKER RILLAND-BATH Henk Kiel: gebroken RANDWEG-OOST BIJ BERGEN OP ZOOM GAAT OPEN knieschijf Eerste zege voor Cees Rentmeester ■armer Scharn vierde in Viareggio Raad Reimerswaal excursie Bij kruiningen DUITSE LEGERAUTO TEGEN LICHTMAST Ziektebestrijding in fruitteelt Oktobe r I olgens handelaren Mosselseizoen te vroeg open Problemen Goes nemen 25 juni afscheid „Wens-in" te Kwaclendamme KULTURELE RAAD BREDA Hinderwet sier gunning voor Raad van State Schade te Zaamslag door hélen Bej op i aarden Zaamslag reis H V V - veteran en winnen Robur- toernooi Goes DOOR PUBLIEK GEMOLESTEERD Le gia opnieuw Pools kampioen DINSDAG 16 JUNI 1970 3 i. Een overzicht vanuit de lucht op de nieuwe situatie. (Foto King Air Service) (Van een onzer verslaggevers) (Van onze correspondent) fRUININGEN De gehele raad de nieuwe gemeente Reimers- Ityaal heeft een soort werkbezoek ^Biaakt in de gemeente. Een van dRopmerkelijkste uitlatingen van de zijde van de eerste burger mr. C. Pijl Hogeweg was, dat het zwembad aanihet recreatiegebied Den Inkel te klein is en nodig uitgebreid dient te worden In de raad zal het college met een voorstel daartoe komen. Verder was opmerkelijk, dat het gemeentehuis te Rilland niet ver kocht kan worden. Men kan het pand aan de straatstenen niet kwijt. Ook hier zullen b. en w. met een voorstel komen. De dienst gemeen tewerken van de gemeente Reimers waal zal mettertijd daarin onderge bracht moetem worden, tenzij de raad de mening van b- en w. niet deelt. Op de veiling te Krabbendijke kregen de raadsleden een kistje Zeeuws fruit aangeboden. Wellicht omEiogmaals te accentueretn dat de situatie in de fruitteelt dringend om maatregelen vraagt. Ii| Kruiningen werd een bezoek aan het uitbreidingsplan -D«Knol" en verder aan het recrea- oofcuitzichten voor Woensdag en ipndei'dag opgesteld door het KNMI: Zonnig met ho gers tempera turen en later kleine kans op ^^er. "fe 90 ^^^tersvooruilzichten in cijfers ge- |MBeld over Nederland, voor woensdag: Aantal uren zon: 7 of meer. Min,, temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal, gpflax. temp.: 0 tot 5 graden boven normaal. fes op een droge periode van fens 12 uur: 95 procent. |s op een geheel droog etmaal: ■cent. Br donderdag: ptal uren zon: 5 tot 13. temp.: 0 tot 5 graden boven aal temp.: 2 tot 7 graden boven Kans op een droge periode van 12 uur: 95 procent. ■iÉkis op een geheel droog etmaal: fecen t. WEER AAN ZEE Jlkenvelden lossen langzaam ver- ^■pp. Hierdoor vandaag al wat ■neer bonnige perioden. Zwakke wind jUssen noord en oost. Temperatuur 16 a 17 graden. Zeewater 16 graden. Vooruitzichten voor de komende w-gen langzaam een verbetering met ■toerbon en een stijging van tempe •atuiu-. tieterrein „Den Inkel". Via Waarde en Rilland Bath, waar men de koffie gebruikte, is men naar Krabbendij ke gereden. Daar werd het haventje bezocht. De volgende plaats was Oostdijk en vervolgens arriveerde men te' Yerseke, waar nog voor de lunch een bezoek werd gebracht aan de havens. Na de lunch werd een rondrit gemaakt in het recreatiege bied „Kijkuit", terwijl men te Yer seke levens een champignonkweke rij bezocht. Te Hansweerl-west werd het dorp bezichtigd. In Hansweert-oost gear riveerd, waar de bus stond te wach ten, ging men naar de sportvelden in Hansweert-oost en naar de Hans- weertse straatweg. Deze laatste ver bindingsstraat tussen de kerkdorpen Hanswaert en Kruiningen is drin gend aan verbetering toe. In de raad van Reimerswaal zijn al diverse voorstellen hiervoor aangenomen. (Van onze correspondent) KRUININGEN Een Duitse le gerivageii is op onverklaarbare wijze tegen de iichlmastinstallatie gereden nabij tie kruising Rijksweg 58-Rijks- xveg 60 bij Kruiningen. Het gehele portaal van de lichtinstallatie werd vernield. De bestuürder, de. Duitse militair W. Lipper, werd gewond aan een oog. De auto werd zeer zwaar be schadigd. De Duitse auto was onder deel van een Duitse kolonne, die rich ting Goes reed. Naar alle waarschijn lijkheid is een defect opgetreden in de siuurmstallatie. Door dit ongeval heeft het verkeer verscheidene uren slechts gebruik kunnen maken van één rijstrook. (Van onze correspondent) GOES De waarschuwingsdienst voor de ziektebestrijding in Zeeland en West-Brabant heeft de fruittelers er op gewezen dat vanaf maandag 15 iuni de rupsjes van de vrucht bladroller verwacht kunnen worden Door een tijdige bestrijding wor den de beste resultaten verkregen Na één week zal een herhaling van deze bestrijding noodzakelijk zijn Juist door deze generatie wordt de beschadiging van de vruchten ver oorzaakt. Indien het fruitmotje aan wezig is wordt dit ook door deze bespuiting bestreden. Verder is er de telers op gewezen. Jat op vele percelen een verdere bestrijding van de fruitspint noodza kelijk zal zijn. Ook moet gecontro leerd worden op bloedluis. BERGEN OP ZOOM Voor 27 juli gaat de oostelijke rijbaan van de rand weg oost bij Bergen op Zoom open voor het doorgaand verkeer. Dus voordat de bouwvakvakantie begint. Bergen op Zoom wordt daarmee in de zomer maanden verlost van een zeer druk doorgaand verkeer en het doorgaand ver keer hoeft voortaan bij Bergen op Zoom een aantal zeer vervelende hinder nissen niet meer te nemen. Daardoor zal minder stagnatie ontstaan, dan voorheen het geval was. Op de ene rijbaan, die opengesteld wordt voer het verkeer zal waarschijnlijk een snellieidsbepcrking van tachtig kilometer vror den ingevoerd. De gemeente heeft de randweg oost op de afwerking met slijtlagen en dergelijke klaar. Provinciale Wa terstaat is met man en macht bezig om de randweg aan le sluiten op het (beruchte) kruispunt Korieven onder Hoogerheide en de rijkswaterstaat is vorige w.eek begonnen met de aan sluiting van de randweg op de Wouwsestraatweg. Bij de Wouwse straatweg komt een voorlopige aan sluiting met stoplichten. Het verkeer dat van de randweg gebruik maakt moet er rekening mee houden, dat men er alleen op en af kan bij de Wouwsestraatweg en Kor- teven. De op- en afritten bij de via ducten gaan voorlopig dicht, omdat het gebruik ervan bij slechts een rij baan te gevaarlijk is. Dat betekent dat verkeer vanuit Rqosendaal, dat bestemd is voor Bergen op Zoom of Huijbergen tot nader order gebruik moet blijven maken van de oude route. Tenzij men natuurlijk om wil rijden. Datzelfde geldt voor het ver keer vanuit Bergen op Zoom zuid in de richting van Huijbergen. De bedoeling is dat na de bouw vakvakantie begonnen wordt met het afwerken van de westelijke rij baan inclusief de markering en der gelijke. Als die westelijke rijbaan eenmaal voltooid is, dat zal ongeveer vijf weken duren, gaat de oostelijke rijbaan dlicht. Bij die oostelijke rij baan ontbreken namelijk ondermeer de slijtlagen. In oktober zullen beide rijbanen van de randweg gebruikt kunnen worden. De gemeente gaat intussen door met het afwerken van BRUINISSE (ANP) Het pro- duktschap voor vis en visprodukten heeft maandag het mosselseizoen opengesteld. Dat wil zeggen dat de mosselhandelaren hun bestellingen hij het mosselenkantoor kunnen plaatsen. De gezamenlijke handela ren besloten echter vorige week nog niet te bestellen, omdat het warme weer de export naar België riskant maakte. Bovendien waren er transport moeilijkheden, want een voorname factor voor uitstel was het uitzon derlijk vroege tijdstip. Ook in Bel gië geldt namelijk dg regel voor de autobelasting, dat de gehele maand voor een vrachtauto belasting moet worden betaald, ook als deze slechts enkele dagen-in de maand in dienst wordt gesteld. Men wil nu volgende week, 22 juni, met de aanvoer door de kwekers beginnen en 29 juni met de export aanvangen. Het bezwaar omtrent de wegenbelasting is d:am opgeheven. De kwaliteit van de mosselen be gint goed te worden. Er is echter straks zeker ook concurrentie te wachten van Duitse, Deense en Ierse mosselen die van invloed zal zijn op de prijs. de kunstwerken. Woensdag gaaf de tunnel bij de Balsedreef open voor het verkeer met een beperkte dbor- ri.ihoogte van drie meter. De opening van deze tunnel gebeurt vooral met het oog op het recreatieve verkeer. (Advertentie) Er zijn op dit moment wel enkele problemen in verband mat de open stelling van de oostelijke rijbaan. Veel Bergenaren maken er op dit moment een gewoonte van om op de randweg te wandelen. Da-ar zijn ook veel kin deren bij. Dat wandelen wordt straks als de oostelijke rijbaan open is een levensgevaarlijke bezigheid. Het tweede probleem is, dait het publiek de taluds (kanten) van de randweg kapot loopt, wat onnodig veel extra werk oplevert. En dat laatste gebeurt niet alleen door kinderen, maar ook door dames en heren in trainingspak ken, zo heeft de gemeente geconsta teerd. „rxiuut-overs'* (Van een onzer verslaggevers) GOES In hotel De Korenbeurs in Goes wordt donderdag 25 juni om kwart over vier een afscheidsbijeen komst gehouden voor de zestig Goe- se verkeersbrigadiertjes, die het af gelopen jaar verschillende over steekplaatsen voor de schoolgaande jeugd hebben beveiligd. Het is dit jaar voor het eerst, dat deze traditionele bijeenkomst niet in het gemeentehuis plaatsheeft. Ten eerste omdat het aantal verkeersbri gadiertjes te groot is geworden voor bet stadhuis en ten tweede omdat het stadhuis gerestaureerd wordt Volgend jaar zal het aantal „klaar- overs" met een tiental van de Jan Blanckx-school aan de Bessenstraat worden uitgebreid. Deze (zesde klas-) leerlingen zullen, evenals de zesde klassers van de scholen Belle fleur en Prinses Beatrixschool in zuid, de zebra bij het St.-Joannazie- kenhuis als standplaats hebben. KWADENDAMME Door de ge meenteraadsfracties van de PvdA en de PPR in Borsele wordt vanavond (dinsdag) in hotel-café 's Lands Welvaren in Kwadendamme een wens-zitting gehouden. Inwosners van Kwadendamme kunnen tijdens die bijeenkomst hun wensen ten aanzien van het verenigingsleven, de verbetering van straten en andere openbare werken en de ontwikkeling van de gemeente Borsele in het algemeen en die van hun eigen woonkern in het bijzonder kenbaar maken. Aanvang 8 uur. De leden van de afdeling Kulturele Zaken uit de Gemeenteraad van Breda verzoeken een ieder die belangstelling heeft voor de totstand koming van een regionaal funktionerende Kulturele Raad, zich schrif telijk op te geven, zodat met hen kontékt kan worden opgenomen. Een briefkaart met volledige naam en adres en eventueel telefoon nummer onder het motto „Ktjlturele Raad" is voldoende. Vertegenwoordigers van groeperingen welke zich bezighouden met „kuituur" op te vatten in de ruimste betekenis worden tevens verzocht de naam va'n de groeperingen te willen vermelden. Korrespondentie: p.a. Kasteel Bouvigne, Postbus Ó03, Breda. (Van een onzer verslaggevers) R1LLAND-BATH „Het is ge woon doordrijverij van hem. Hij heeft er absoluut geen last van", zegt de patates-bakker F. Ots uit de Vinke- nissestraat in Rilland-Batli van zijn huisarts en buurman J. A. Kamps, die tegen zijn frites-voorbakkerij een hin- derwctsprocedure aanhangig heeft ge maakt, die vandaag hij de Raad van State in behandeling komt. De heer Kamps: „Mijn hoofdmotief is dat het stinkt. „Dit duurt nu al twee jaar. Als het warm is en je wilt de ramen open zetten, kan dat hier niet. vooral niet als er een noordenwind waait. Bo vendien worden de muren en ra men bedekt met een dikke laag vet. Toen de laatste keer een schilder kwam voor de buitenmuur, moest hij eerst met veel moeite die vetlaag er af lialen De moeilijkheden begonnen in juni 68 toen d'e frites-voorabkkerij, waar de heer Ots samen met zijn zoon en een vrouwelijke kracht werkzaam is, van start ging. Nadat ik bezwaar had gemaakt bij het toenmalige gemeen tebestuur, vestigden b. en w. bij Ots er de aandacht op, dat hij een hin derwetvergunning moest aanvragen. Dat heeft hij toen gedaan en hij heeft zijn vergunning gekregen, zegt de heer Kamps. „Eind 1968 werd het bedrijfje belangrijk uitgebreid, na dat de heer Ots (die de weg toen kende) een hinderwetvergunning ha-d aangevraagd. Die werd hem toen door het college meteen verstrekt, hoewel de Raad van State nog geen beslissing had genomen over mijn beroep. Eind '69 vond weer een be langrijke uitbreiding plaats. Nog steeds had de Raad van State de zaak niet behandeld. Tegen die bei de uitbreidingsvergunningen ben .ik ook nog in hoger beroep gegaan. Nu, vandaag pas, komen de drie gevallen bi.i de Raad van State in behande ling". aldus de Rillandse arts, die door de twee extra-appelzaken ook extra (advocaats)-kosten 'heeft moeten maken, die naar zijn mening niet nodig waren geweest als de Raad van State zijn eerste klacht' in behandeling had genomen, voordat de uitbreidingen haar beslag kre gen. „Bovendien waren de uitbrei dingen niet in overeenstemming met de bouwverordening: de mate waar in het erf van Ots bebouwd mocht worden volgens die verordening, is belangrijk overschreden". „Ik heb geïnformeerd naar de mo gelijkheden voor een slankafweerin- stallatie. Deze bleek te bestaan en zou enkele duizenden guldens moe ten kosten. De vorige burgemeester, de heer Jobse, wilde niet luisteren. Hij vond de kosten voor een derge- 1 ij ke voorziening te hoog voor de heer Ots. Intussen zijn vier bomen in mijn tuin doodgegaan. Er is iemand van Staatsbosbeheer uil Goes hier geweest en die heeft gezegd dat het niet te bewijzen was, maar dat het niet anders kon of de doodsoorzaak was de ïrites-bakkeri.i. Het 'is trou wens onbegrijpelijk dat een derge lijk bedrijf midden in de bebouwde kom, gevestigd mag worden", aldus de klager wiens huis twintig meier verwijderd is van het fritespand. De beklaagde, de heer Ots, snapt niet waar zijn buurman zich druk over maakt: „Er is niemand anders in de hele buurt die er last van heeft. Dat is logisch, want we hebben er pok alles aan. gedaan om overlast te voorkomen, In het begin hebben we, volgens voorschrift, eelt acht meter hoge pijp gehad, maar die hebben we na twee maanden al verhoogd tot veertien meter. We dachten toen: „Dan kan hij niet meer janken „Later is de aluminiumpijp, die met zulke afmetingen toch wel wankel is, vervangen door een plasticpi.jp van vijftien meter. We bakken hooguit twee uur per dag. In de afvoerlei- din.g is een waterfilter, waarin de vetdamp door een nevel wordt opge lost"'. De heer Ots, die twee jaar geleden frites-bakker was in zijn eigen ca fetaria ,,Spido" aan de Hoofdweg in Rilland („daar zit nu mijn dochter in"), gaat er prat op clat hij een zeer schone bakkerij heeft. „Andere be drijven helpen vaak nog mee aan de luchtverontreiniging door op olie te stoken, maar ik stook op aardgas.. Bovendien bak ik in zuiver plant aardig vet". Zijn i'ritesvoorbakkerij „Frito" verwerkt jaarlijks ongeveer tweehonderd ton gebakken aardap pelstengeltjes. „Mijn grootste afne mers zijn de Gebr. Cok in Goes, de Spar-Zeeland, een grote zaak in Dor drecht en enkele restaurants en cafe taria's. Ik heb pas een splinternieu we oven. Die is helemaal gesloten. E,r komen dus geen dampen uit. Bo vendien staat er een afzuiger op, die alle luchtjes via het rookkanaal af voert. Waarom zit Kamps dan nog te zeuren over ramen en deuren, die hij zogenaamd niet kan openhouden? F,r zijn hier verschillende officiële in stanties geweest om alles te contro leren. En allemaal zeggen ze dat liet hier keurig' netjes is. Ik snap niet dat zo'n man er dan heibel over wil ma ken De gemeente Reimerswaal, waar onder sinds de herindeling Rillaixl- Bath tegenwoordig valt, wilde voor commentaar' eerst de uitspraak van de Raad van State afwachten. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Door heiwerk zaamheden aan de Koepoorstraat te Zaamslag, ten behoeve van nieuw te bouwen woningen, zijn aan de over zijde van deze straat aan enkele reeds bestaande woningen in bin nenmuren scheuren ontstaan. Van de zijde der bewoners is contact opge nomen met d'e oip hei werk toezicht houdende opzichter. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Ruim honderd be jaarden uit Zaamslag en omstreken maakten per touringcar een dagtocht naar Amsterdam en Volendam. In Amsterdam werd een rondvaart door de grachten gemaakt. Zonder zich te vemooien hebben allen een groot gedeelte van de sta'd kunnen zien. De algehele leiding was in handen van de voorzittei van de afdeling Zaamslag van de algemene bond van bejaarden, de heer C. J. de Visser. Namens de beja'arden was het de heer R. J. van de Veke die de dank overbracht aan de organisa toren van deze mooie reis. Via Ant werpen kwamen allen zeer voldaan weer in Zaamslag terug. (Van onze correspondent) GOES üp het door Itobur geor ganiseerde AOW-veteranentoernooi heeft het team van IIVV'24 uit Hulst beslag weten te leggen op de eerste plaats door in de finale met 1—0 te winnen van het verrassend sterk voor de dag komende Walche- X'en. In poule 1 waren de uitslagen Terneuzen - Zeelandia 6—0, Walche ren - RAS 51, RAS - Terneuzen 07, Zeelandia - Walcheren 0—1, Walcheren - Terneuzen 21. Zee landia - RAS 20. In poule 2 luid den de uitslagen HVV - Scheids rechters 30, Robtir - Hontenisse 12, Scheidsrechters - Robur 20, Hontenisse - HVV 0—0. HVV - Ro bur 40, Hontenisse - Scheidsrech ters 00. In de strijd om de zevende en achtste plaats speelden Robur en RAS met 11 gelijk. Strafschop pen moesten de beslissing brengen. Robur benutte ze alle vijf. De twee de strafschop van BAS werd door Robur-keeper. A. Hoogesleger ge stopt. Ook in de strijd om de vijfde en zesde plaats moesten strafschop pen de beslissing brengen omdat Zeelandia en De Scheidsrechters de stand op 00 hielden. Hier waren het de arbiters, die aan het langste eind trokken. Terneuzen, dat gedurende het gehele toernooi de produktiefste ploeg was won in de strijd om de derde en vierde plaats met 31 van Hontenisse. In de finale was HVV'24 over het geheet genomen de sterkste ploeg, maar wiste haar meerderheid slechts met één doelpunt te bewij zen. Na afloop van het goed georgani seerde toernooi reikte Robur-voor- ztiter A, J. de Kok in het club lokaal, Café Baarends, de prijzen uit. De eindstand: 1. HVV '24, 2. Walcheren, 3 Terneuzen, 4 Hontenis se, 5 Scheidsrechters, 6 Zeelandia, 7 Robur, 8 RAS. NEDERLAND stelt een bedrag van f 500.000,als noodhulp ter be schikking aan de slachtoffers van de uitzonderlijk grote droogte in het noordoosten van Brazilië. (Van onze wielexsportmedewer- ker) HENDRIK IDO AMBACHT Cees Rentmeester heeft zaterdag in Hendrik Ido Ambacht zijn eerste zege behaald als beroepsrenner. Rentmeester deed dit op impone rende wijze. Reeds in de tweede van de negentig le rijden ronden sprong de wilskrachtige coureur uit Ovezande uit het peloton en kreeg Pier Hoekstra en de Belg Mariën aan zijn wiel mee. Dit trio nam spoedig een ronde winst, maar de strijdlust van Rentmeester openbaarde zich latex opnieuw toen hij nogmaals op de vlucht sloeg nu in gezelschap van zes man. Ook deze groep slaagde er in een ronde te nemen. Rentmeester consolideerde daarna zijn leiderspo sitie gemakkelijk en kwam met een ronde voorsprong op zijn naaste con- curenten over de streep..Het restant van het veld met onder andere Jan Janssen, noteerde twee ronden ach terstand. Rentmeester die ook de prestatieprijs van 250 opstreek en een uitstekende conditie vertoonde, heeft nu duidelijk zijn eandidatuur gesteld voor het team van Caballero dat naar de Tour gaat en dat deze week wordt geformeerd. In deze rit ging de tweede plaats naar Gerard Koel uit Hoogei'heide. Theo Ver- sehueren behaalde de vijfde plaats en Bart Zoet werd negende. Peter Vonck uit Heikant is derde geworden in een amateurkoers te Belzele. De koers over 110 kilometer met 78 deelnemers werd gewonnen door de Belg R, de Bisschop, voor Ben Janbroers. Hennie Gijsel werd vierde, Johan Hennema vijfde. Theo van Poucke elfde, Jan de Bosch dertiende, terwijl Kees Bal, Cees Priem en Jaap Moeiten ex aequo als veertiende over de finish gingen. De tijd van de winnar was 2 uur en 42 minuten. Ab Klaysen uit Biervliet toonde zich de sterkste van de zevenen- vèertig deelnemers, die deelnamen aan een koers in Denderleeuw. Zijn tijd over de 108 kilometer was 2 uur 54 minuten. F. de Koen eindigde als tiende. VIAREGGIO (ANP) Haico Schai'n van PSV - is in Vax-eggio tijdens de alletiekkainpioenschappen van de CISM als viex-de geëindigd in de finale van de 150Q meter. Hij liet een tijd afdrukken van 3 minuten en 47,2 secondeix. De Amerikaan Van Dyk werd eerste in 3.44.9. Gaixitnoudi (Tunesie) en de Belg Van Manshoven hadden respectieve lijk 3.45,0 en 3.46,5 nodig. Opvallende prestaties waren voorts: de overwinning van de Ame rikaan Michael Mittlestead op de marathon (2.21,21), de 20,6 van de Amerikaan Ben Vaughn op de 200 meter, de 82 m 14 met de speer van de Westduitser Wolfermann, de 46,5 sec. op de 400 meter van de Ameri kaan Johnson en de zege van het Amerikaanse kwartet Greene, Pen- der, White en Vaughn op de 4 x 100 meter estafette in 39,8 sec. Tijdens atletiekwedstrijden in het Stade de Colombes te Parijs zorgde de Franse verspringer Jac ques Pani voor de beste jaarverrich ting met 8 meter 12 centimeter. Zijn landgenoot Tourret werd met 8.09 meter tweede. Jan Sadou won de 1500 meter in 3.40,8 en Tracanelü wipte met de polsstok over 5 meter 15. ERMELO (ANP) De 24-jarige Heixk Kiel, nxidvoor van het Neder lands amateurelftal, is zaterdag in Ei-melo tijdens een beslissiiigwed- sti'ijd tussen zijn vereniging, Go Ahead Kampen, en Spakenbxxrg (om een plaats ill de nieuwe eerste klas se. van het zaterdagvoetbal) door het publiek gemolesteerd. De wedstrijd werd na 43 minuten bij de stand 10 (doelpunt van Kiel) gestaakt omdat een aantal Spakenburgsupporters woedend het veld op stormde toen een speler van Go Ahea.l een beweging van natrap pen maakte naar een Spakenburger, die volgens de scheidsrechter een overtreding had begaan. Daarna ontstond er een vechtpartij waarbij Henk Kiel een gebroken knieschijf opliep hij werd naar een ziekenhuis vervoerd en Jan van Keulen (Go Ahead) een ver wonding aan zijn neus kreeg. Ook enige toeschouwers raakten gewond. Het arbitrale trio bleef ongedeerd. WARSCHAU (ANP) Legia Warschau, dat in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen werd uitgeschakeld door Feijenoord, heeft zich opnieuw geplaatst voor het toernooi om de Europa Cup 1. De ploeg van trainer Edmund Zientara versloeg in een uitwedstrijd Krakau met 20. Legia heeft nu met nog slechts twee wedstrijden te spelen, een voorsprong van vijf punten op zijn naaste concurrent.

de Stem | 1970 | | pagina 3