,Leon' werd drama voor KEES BAL STERK STE ZEEUW de Engelsen OPTIMISME IN BERGEN OP ZOOM GOUDEN SPIKE" VOOR WILMA VAN DEN BERG Verrassing op de 25 kilometer DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Toto 48 INVALLER KEEPER BLUNDERDE Otten bros won r in Luxemburg Toekomst draf - en rensport 1 1 XI X X X X X X Koeken Brabants wieler kampioen Twee sensaties in de kwartfinales van het wereldkam pioenschap voetbal in Mexico.. Engeland in de verlen ging uitgeschakeld door West-Duitsland, Rusland in de extra-speeltijd gewipt door Uruguay. Verrassend was bovendien het feit dat gastland Mexico de halve finales niet haalde. Daar zorgde Italië voor. Zoals aangenomen mocht worden, won Brazilië van Peru. STEM Zweden-Uruguay X Brazilië-Roemenië I X W. Duitsland-Peru X België-Mexico Tsj. Slow.-Engeland Marokko-Bulgarije Göteborb-ADO Djurgarden-Twente MW-Zilina X H. Sport-Atvidaberg Anderlecht-ADO St. Luig-Borussia X Hamb. SV-Göteborg 1 X Voor de toto nummer 48, de laatste van dit seizoen, hadden zich 385.575 deelnemers gemeld. Er was ingelegd 728.092,—. Dit weekeinde zijn de provinciale wielertitels voor amateurs, nieuwe lingen en adspiranten verreden. In Zeeland gingen ze naar respectieve lijk Kees Bal, Jan Baas en Kees Spaans. In Brabant Kees Koeken, Bert Pols en Rik Sentjens. eD Bra bantse kampioenschappen bij de amateurs werden beheerst door het sterke rijden van Kees Koeken, die dit seizoen al 9 overwinningen haal de. Hij bleek onklopbaar in de spurt van een achtmans kopgroep. Het Zeeuwse kampioenschap werd in eerste instantie beslist door de ri valiteit die de grote kanshebbers Priem en Van Poucke aan de dag legden. Ze beloerden elkaar zo sterk, dat de slag viel zonder dat ze er erg in hadden. Sterkste man was uitein delijk Kees Bal, die al zijn concur renten los reed. Van de 33 vertrok ken coureurs kwamen er in Zeeiand slechts 9 aan (Zie verder de 6e sportpagina). drie op de 25 kilometer. In het midden kampioen Wiin Hol, links *se (2e), rechts Gijs de Bode (3e). Een prijzenbedrag van 327.642,— is beschikbaar. Voor de eerste en derde prijs ligt gereed 98.292,— en voor de tweede en extra-prijs 65.528,Er waren reeds vier mel dingen van dertien goed. De vranne „aanrace in Bergen op Zoom. Op kop Fly Fella, bereden door W. Laurey, die uiteindeiyk beslag zou ieggen op de 6e plaats. (5e sportpagina) Wiima van den Berg, als winnares van de gouden spike gefeliciteerd door haar zus Riet (links) en Trudy Ruth. Hoewel er op de draf- en rensport- dag, die zaterdag op de renbaan „kijk in de pot" te Bergen op Zoom werd gehouden, minder publiek aanwezig was dan werd verwacht, heerste er toch een sfeer, die zich het best laat omschrijven ais „gezellige spanning" of andersom als „spannende gezellig heid". Daar werkte het uitstekende weer weliswaar in grote mate aan mee, maar de loketten van de totalisator werden druk bezocht (totaalomzet (4e sportpagina) f 8298,En dat is voor een pu bliek, dat nog niet zo aan de techniek van het wedden op paarden is ge wend, al heel wat. Ging men aan vankelijk nog enigszins beschroomd zijn guldens voor tickets inwisselen, van lieverlee trad men met vastere stappen naar de loketten toe. Deze keer waren er nog geen cracks in de baan. Desondanks boden de races door de inzet van de deel nemers veel spannende momenten. Er werd goed en fel gestreden en vooral de vlakkebaanrace was voor velen een groots element. Het stichtings bestuur van renbaan „kijk in de pot" is dan ook zeer optimistisch gestemd ten aanzien van de toekomst. In ieder geval komt er in september nog een koers en nu ook het gemeente bestuur heeft toegezegd deze winter de baan een opknapbeurt te geven, is de kans groot dat in 1971 vier tot zes koersen gehouden zullen worden, waaraan ook door de grootsten in de draf- en -rensport meegedaan zal worden. (Zie verder 4e sportpagina) Wereldkampioen Engeland is uit het voetbaltoernooi in. Mexi co. Ze sneuvelden op de meest dramatisceh manier, die men zich maar kon voorstellen, want toen de halve finales in zicht wa ren kwam West-Duitsland ver brassend terug. I Met nog 22 minuten te spelen leek de Engelsen weinig meer te kunmen gebeuren. De stand 20 bood alle perspectief. En toen sloegen de Duitsers hard terug: Beckenbauer 21, Seeler 22. De teleurstelling Imaakte de Engelsen voetballam. Moei zaam sukkelden ze naar de verlen ging: hun enige hoop. Maar ook die vervloog. In de 108e minuut velde Gerd Muller het vonnis: 32. Enge land was uit het wereldtoernooi. Uitzinnig van vreugde danste de Duitse kolonie in het stadion van Leon rond, die ontgoocheld met gebogen hoofden sloften de En gelsen naar de kleedkamer. Keeper Peter Bonetti voorop. Hij had Gor don Banks mogen vervangen en ver wachtte zoveel meer van die come back, dan deze dramatische afgang, die mede te wijten was ajan enkele "blunders die hij maakte. Alf Ramsey stelde hem op, nadat Jordon Banks na de reis van Guada lajara ziek in bed dook. „Niet fit", uidde het commentaar naar alge- neen werd aangenomen dat de ner veuze sfeer rond de kwartfinales de 29-jarige doelman te veel was ge worden. En zo bleef Banks, slechts één keer gepasseerd in de groeps wedstrijden, aan de kant. Engeland bracht nu 5 spelers binnen de lijnen die 4 jaar geleden meewerkten aan het behalen van de wereldtitel: Moo re, Bobby Charlton, Peters, Hurst en Bell. Dat was hetzelfde aantal als de Duitsers, die van de „Londen"- finale overhielden: Seeler, Overath, Schnellinger, Beckenbauer en Hotit- ges. De Duitsers doe toen, in 1966, een grote teleurstelling beleefden met het verspelen van de coupe Jules Ri- met, namen nu revanche op het land Het Nederlands kampioenschap 25 kilometer hardlopen, heeft een verras sing opgeleverd. In zijn derde wedstrijd op dit onderdeel, behaalde de Don- gense atleet Ad Pieterse een tweede plaats. Hij pas 3 jaar beoefenaar van atletiek en dit seizoen voor het eerst op de 25 kilometer veroverde daarmee niet alleen een zilveren medaille, maar ook een plaats in de lan denploeg die zaterdag 27 juni in Zwitserland uitkomt op de 30 kilometer. KNAU-official Jo Moerman maakte gisteren in Halsteren samen mei bondscoach Aad Steylen de voordracht die aan de technische commissie wordt aangeboden en bij de namen staat ook die van Pieterse. De anderen De Bode, Hol, Jansen, Mol en De Ruyter. Kampioen van Nederland werd in Halsteren de Dordtenaar Wim Hol, die jaren in de schaduw leefde van Aad Steylen maar zich nu bij diens afwezigheid op de voorgrond werkte. Hij won sterk en makkelijk me ruim 2 minuten voorsprong. (Zie verder de 4e sportpagina.) d'ait hun van die wereldbeker afhield. Het gebeurde op een voor de Ènigel- se supporters dramatische en voor de Duitse fans spectaculaire manier. Mexico-nieuws 2e en 3e sportpagina Een moment uit West-Duitsland-Engeland. Keeper Sepp Maier redt hier bij een aanval van Martin Peters (rechts). In het midden Berti Vogts.

de Stem | 1970 | | pagina 9