Jan Raas: kampioen Junioren van A klopten in Delft Sliedrecht Sport CEES BAL PROFITEERDE GRAAG VAN DUEL PRIEM-VAN POECivE Petra Fr aan je mag naar Leeuwarden DE DRIE KAMPIOENEN VALPARTIJ OVERSCHADUWDE TITEL Spaans duidelijk winnaar DE SCHELDI BLEEF WINNEN Ruzie was oorzaak VAN DALEN: RECORD VERBETERING ROB VAN DEURSEN Kampioenschap van Zeeland oor ïevrouw onze i|zen. Voetbal 16 ZESDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 15 JUNI 1970 e« (Van onze sportredactie) KWADENDAMME Een twist, die in de afgelopen maanden is ont staan, heeft het Zeeuwse wieler kampioenschap voor nieuwelingen beheerst. Het resultaat was een ern stige valpartij in de eindsprint, waar i Wim Westdorp, Anton Deussing en Tonnie Huijzen bij betrokken wa ren. Een valpartij op nog geen me ter van de eindstreep. De valpartij was een indirect gevolg van een I ruzie tussen Wim Westdorp en Ton- I nie Huijzen. Deze twee Zeeuwse I nieuwelingen schijnen een menings- I verschil te hebben, dat bijna bij I elke koers weer opduikt. Volgens I Sjaak Hamelink, de Terneuzense I nieuweling was het allemaal geen I zuivere koek in die bewuste eind- I sprint, die uiteindelijk Jan Raas uit Heinkenszand de Zeeuwse titel op- leverde. Sjaak Hamelink: „Volgens mij gaf I Westdorp Huijzen een zwieper en kwam toen zelf in botsing met Dues- sing". Anidemen hebben waargeno- I men, dat Deussing uit Halsteren van I zijn rechte lijn was afgeweken en I zo in het stuur van Westdorp bleef I haken. Gissingen dus, al zal het I verslag van Hamelink wel dicht bij de waarheid liggen. Immers, hij zelf spurtte mee. Het resultaat was dat Wim West- S dorp met de meeste spoed naar het I ziekenhuis moest worden gebracht. De plaatselijke dokter vreesde, dat Westdorp zijn heup had gebroken. Uit het ziekenhuis kwam later de mededeling, dat er niets gebroken was, maar dat Westdorp voorlopig wel moest blijven. Anton Deussing en Tonnie Huijzen konden zij het bedekt met schrammen en bulten gewoon naar huis gaan. De valpartij overschaduwde de ti tel van Jan Raas. En dat was jam mer, want de man uit Heinkenszand had in de eindsprint geen hinder ondervonden van de smakken tegen het asfalt en was dus een echte winnaar. Al zal niet iedereen het eens zijn met zijn manier van koer sen. Immers, Jan Raas zeker van zijn sprintcapaciteiten weigerde in de laatste ronden zwaar werk te doen. Maar in zijn voordeel pleit weer en dat maakt hem de echte winnaar dat hij samen met Anton Deussing in de vijfde ronde (4100 meter lang) de slag maakte. Het tweetal joeg een paar ronden voor het peloton uit, waarna het gezelschap kreeg van Niek Faas, Sjaak Hamelink, Tonnie Huijzen, John Verbeke, Adrie Vasseur en Wim Westdorp. Toen al was te mer ken dat het niet boterde tussen Westdorp en Huijzen. En eigenlijk was het na een ronde al bekend, toen de twee kemphanen op tachtig meter achter het peloton elkaar een beetje zaten te pesten. Maar na negen ronden zaten de twee knapen dus in de kopgroep. Wim Westdorp, die wist, dat hij in de eindsprint geen partij is voor Jan Raas probeerde in de laatste ronden telkens weg te komen, maar de anderen waren attent. Ook Niek Faas, de kleine man uit Terneuzen waagde enkele pogingen, maar hij moest eveneens buigen voor de kracht van de „stayers" Westdorp en Vasseur. De titel moest dus be vochten worden in een eindsprint, die zo'n jammerlijk verloop kreeg. Jan Raas won voor Johnny Verbeke en Niek Faas. Arjaan de Schipper: „Ik zal eens snel met Westdorp en Huijzen gaan praten. Dat gedonder moet afgelopen zijn. En snel ook". Zeeland J. Raas (Heinkenszand) 71 km in 2-01.20; 2 W.J. Verbeke (IJzen- dijke), 3 N. Faas (Terneuzen), 4 Sj. Hamelink (Terneuzen), 5 A. Vas seur (Axel), 6—7—8 A. Deussing (Halsteren), W. Westdorp (Hein kenszand), T. Huijzen (Kloetinge), 910 A. Kuzee (Souburg), W. Mon- ne (Vrouwenpolder). (Van onze atletiekmedewerker) TERNEUZEN Een junioren- ploeg van AV '56 uit Goes in de leeftijd van 12 en 13 jaar zijn zater dagmiddag uitgekomen in de compe titie van het nieuwe district West 2 van de KNAU. Met niet minder dan 300 punten verschil wonnen de juni oren van AV '56 deze competitie wedstrijden te Delft voor Sliedrecht Sport uit Sliedrecht, uit een groep van elf deelnemende verenigingen. Enkele weken geleden behaalde een dergelijk succes ook de meisjesploeg van Delta Sport uit Zierikzee. Voor de D-junioren bestaat het competitie-programma uit vijf on derdelen: 60 meter, verspringen, hoogspringen, kogelstoten en 4 x 60 meter estafette. Drie van de vijf nummers hebben de jongens van AV '56 gewonnen. Onno Sturm won de 60 meter in 8.2 seconde en bleef Jan Raas gaat als triomfator bij de nieuwelingen over de streep hiermede ^slech Op de achtergrond liggen Wim Westdorp en Tonnie Huyzen al de twee(je Goesenaar, Rudi Vermeu- tegen het asfalt, terwijl Anton Deussing het tweetal niet meer kan ien, leverde een goede prestatie op ontwijken. (Van onze sportredactie) KWADENDAMME Een bekend spreekwoord luidt: Als twee hon den vechten om een been, dan gaat de derde er mee heen. Nu, dat spreekwoord leek gisteren in Kwadendamme gemaakt voor de koers voor amateurs met als inzet het Zeeuwse kampioenschap. Voor de twee honden, die vochten kunnen de namen van Theo van Poecke en Cees Priem worden ingvuld. Voor de derde hond in het spel mag Cees Bal worden gezet. Het spreekwoord luidt dan vrq vertaald na gistermiddag: Als Theo van Poecke en Cees Priem vechten om een titel, dan gaat Cees Bal er mee heen. Met andere woorden: Theo van Poecke en Cees Priem de twee favorieten b(j uitstek voor het Zeeuwse kampioenschap bij de amateurs hadden in de finale alleen maar aandacht voor elkaar. Cees Bal en de ijverige Chris de Jong pro fiteerden vijf ronden voor het eind, toen de kopgroep van negen man sterk de enige overgebleven achterblijver Adrie Kuzee uit Kapelle juist liad gedubbeld, gretig. ■lity in tobacco products. tie luxe lubbeldeurs ipart vriesvak me. 5 jaar <ast met het Kema I JONGEN ELEN N-^ Raadhuisstr, 38 'e 37555 ROOSENDAAL 'hris de Jong, de reus uit Brui- nisse, die kennelijk graag met Cees Bal het avontuur zoekt, was de man, die de aanval, die later beslissend zou blijken, inzette. Met een lichte t^mpoverhoging op zijn machtige ytrzet reed De Jong van de koplo pers weg. Cees Bal wachtte even af, maar toen niemand van plan was De Jdag te gaan halen, sprong Bal zelf vernietigend naar voren Theo van Pjeck,. (;n Cees Priem bleven ach ter. Ze hadden elkaar effectief be waakt, maar de titel was voor een ander. je groep van negen, die uiteinde de zege zou betwisten, had zijn oorte" na twaalf ronden koers. Bal, Ko de Vrieze, Theo van ke en Bertus Franse wisten het van 33 amateurs te verlaten en en een voorsprong van twintig >nden op een groep van vijf. Die :p Van vijf Wim de Waal, Cees Chris de Jong, Peter Remijn en "Wim Evertse had snel aanslui ting, met de vluchters en het spel was gedaan. Tenminste voorlopig, yrsl konden de vele toeschouwers »ngs het schitterende parkoers in Kwadendamme nog genieten van een ijzersterke solo van Heikantse Benny Gijzel, die in drie ronden een achterstand van 35 seconden ^■de kopgrop goed maakte. En ■ïrna kon men treuren om de val van Bertus Franse. En in de laatste fase van de koers W*rd het weer boeiend. Cees Priem begon toen aan zijn afmattingstac tiek. Steeds weer demarreerde de ^■naar van de Omloop van Mid- ^•Zeeland. Met een fabelachtige ■ehtenteelmiek en een supersterke zjv, Kft.bracht Mj zijn medevluchters 'n moeilijkheden. Priem was 279r'Mj*fI'.i.k van plan zijn makkers te ,0^ MPnoeiden om zo in de laatste ronde 31'' ^Btunnen toeslaan. Maar het plan vanlPriem mislukte. van Poecke, de man die 599,' pnkert naar een zege, die hem een ^Hbeveling kan geven bij een van i Belgische profformaties, liet zich '"et verrassen. Met een bewonde- 'aardige vastberadenheid ampte hij zich aan het wiel van "iem vast. Tm de Waal en Wim Evertse htten in eerste instantie de riva- tussen Van Poecke en Priem te buiten, maar het verweer van tet [tweetal was nog niet gebroken, nvint g kilometer voor de meet, vaar dus de Zeeuwse titel lag te wachten, was het Chris de Jong die ^[Profiteerde. Met een krachtige van Cees Priem. Die had het echter te druk met het in de gaten houden van Theo van Poecke en Van Poec ke deed hetzelfde met Priem. Bal en De Jong werkten oerhard en hadden bij het ingaan van de laatste ronde nog genoeg over om zich geen zor gen te maken. Anderhalve kilometer voor de finish maakte Bal zich los van De Jong om zo in z'n eentje een glorieuze tocht langs zijn dorpsgeno ten te beleven. Chris de Jong bleef de fel sprintende achtervolgers nog juist voor. Theo van Poecke eiste de bronzen medaille voor zich op. Een medaille, die hij niet kreeg. Evenals de eerste twee niet, want het was misgelopen met het versturen van het eremetaal vanuit Den Haag. De uitslag: 1. en kampioen van Zeeland C. Bal (Kwadendamme) 123 km in 3.04.43, 2. Ch. de Jong (Bruinisse), 3- Th. van Poecke Cees Bal besloot zjjn solo van anderhalve kilometer met een zege vierend gebaar. Even later zou hg de bloemen uit handen van zijn zusje in ontvangst nemen. (Koewacht), 4. C. Priem (Goes), 5. W. Evertse (Zierikzee), 6. W. de Waal (Axel), 7. P. Remijn (Goes), 8. H. Gijzel (Heikant), 9. J. de Vrieze (Goes), 10. op een ronde A. Kuzee (Kapelle). (Van onze sportredactie) KWADENDAMME Cees Spaans, het kleine „manneke" uit 's- Gravenpolder, beschikt voor zijn ca tegorie over een alles kloppende eindsprint. Daarom was het gister middag in Kwadendamme al voor het einde van de titelstrijd bij de adspiranten duidelijk dat Spaans de nieuwe Zeeuwse kampioen bij de „kleintjes" -.ou worden. In totaal ginger er slechts zeven adspiranten van start hetgeen nog eens bewees, dat de Zeeuwse wie- lerschoo] een dringende noodzaak is. Van die zeven kwamen er vijf aan- De Graaf uit Sluis moest opgeven en Biddelo uit Graauw kwam ten val. De vijf „sterken" kwamen ook gezamenlijk op de meet toe. Cees Spaans won vrij gemakkelijk, de sterke Benny Scheers uit Middel burg werd tweede en de diep te leurgestelde Frans Verstraeten uit Philippine derde. De uitslag: 1. C. Spaans, 's-Gra- venpolder, 33 km in 59.17; 2. B. Scheers, Middelburg; 3. F. Verstrae ten, Philippine; 4. L. de Jager, Ka pelle; 5. A. de Roo, Schore. Kampioenschap van Nederland: SanderboutTSC 21; Papen- drechtUithoorn 13; De Treffers Snoek 14. DE STAND Uithoorn 24, Sneek 24, Sander bout 2—2, TSC 2—1, De Treffers 2— 1, Papendrecht 20. deze afstand. Hij werd tweede van de 27 deelnemers in 8.8 seconde. Beide jeugdige atleten waren de enigen, die beneden de 9 seconden bleven op deze afstand. Het kogelstoten was eveneens een overwinning voor Onno Sturm met 8.63 meter. De tweede Goesenaar op dit nummer was Wim Koks, die de achtste plaats bereikte met een stoot van 6.46 meter. De estafetteploeg van AV '56 be staande uit het kwartet Paul Snel, Wim Kuys, Onno Sturm en Rudi Vermeulen wonnen de 4 x 60 meter met het kleinst mogelijke verschil van Sliedrecht Sport. Voor AV '56 werd een tijd afgedrukt van 34.7 seconde, terwijl voor Sliedrecht Sport 34.8 seconde op de klokken kwam. Bij het hoogspringen leverde Paul Snel eveneens een uitstekende pres tatie. Hij werd tweede met 1.30 meter, terwijl de tweede Goesenaar het tot 1.20 meter bracht. In de eindrangschikking bleek dat de junioren van AV '56 de meeste punten hadden verzameld: 5115 voor Sliedrecht Sport met 4813 punten. Drie Zeeuwse ploegen nemen in de ze competitie van het nieuwe dis trict West 2 deel. Bij de D-junioren een meisjesploeg van Delta Sport uit Kees Spaans, de winnaar bij de adspiranten. Zierikzee en een jongensploeg va AV '56 uit Goes. Tevens zal a. zaterdag een meisjesploeg van A" '56 uit Goes uitkomen bij de C junioren. Deze wedstrijden worde te Rotterdan gehouden. (Van onze atletiekmedewerker) TERNEUZEN Tijdens de we: strijden om de „Gouden Spike" we ke zaterdagmiddag te Leiden zi georganiseerd, heeft Kees van Dal' van AV '56 uit Goes het reeds i zijn naam staande Zeeuwse reco op de 1500 meter voor A-jonge; verbeterd. Zijn tijd op deze afstai bedroeg 4.05.2 min. hetgeen een ve betering van het oude record bel kende van 0.8 seconde. Op deze afstand startten nog tw Zeeuwse jongens. Sjaak Boekho van Zeeland Sport en Jan Jansn eveneens van Zeeland Sport. Boe1 hout kwam met een tijd van 4.' min. op de tiende plaats en Jansrr eindigde op de veertiende plaa met een tijd van 4.20 min. Twee Zeeuwen kwamen ook v bij de senioren. Jan van den Dri' van Zeeland Sport leverde hier w de beste prestatie. Hij werd vierc op de 400 meter in de goede ti van 50.9 sec. Jan Polfliet van AV '56 kwam c de 800 meter heren niet verder d een zestiende plaats. Weliswaar li' hij op deze afstand een uitsteken tijd van 1.57.3 min. maar de pres! ties op deze afstand waren over h algemeen van hoog gehalte. Zo wo Bram Wassenaar deze afstand i' 1.50.3 min. terwijl een van de favr rieten, Theo Middelkoop, slechts er tiende plaats bezette in de tijd va 1.54.3 min. (Van onze medewerker) TERNEUZEN Er zal nog heel wat moeten gebeuren als De Schelde volgend jaar niet meer in de derde klasse zal uitkomen daar de mannen nit Terneuzen reeds 6 punten heb ben verzameld. De laatste 2 punten werden j.l. vrijdag in Terneuzen binnengehaald door SNA uit De- Haag met 87 te verslaan. Voor De Ganze uit Goes liggen d papleren geheel anders. Dit tear heeft tot nog toe geen enkele pur gehaald. BZC uit Berg Ambacb versloeg deze week de Goesenare met liefst 12—2 waaruit wel m:>. blijken dat De Ganze beslist te lick is voor deze klas. In de vierde klas won Schelde van SZV uit Souburg met 32 e speelden de ploegen van de Scheld stroom en Ganze 2 in Breskens m 33 tegen elkaar gelijk. In de afdeling is Baronie uit Breda n< ongeslagen en zal dus de titel wel i de wacht slepen. De Kring waterpf lo-competitie ging deze week or van start. Zo won Luctor uit Mie' delburg met 82 van Scheldestroor 2 doch moest in eigen huis met 3— de eer aan de Bruinvis 1 late: SVZ-Zeehond combinatie won i' Goes met 41 van De Ganze 3. De damesploegen van Luctor e' SZV speelden in Middelburg mr 11 tegen elkaar gelijk. Aangezri er in Zeeland slechts 2 dames-tear zijn spelen deze clubs een dubbel competitie. 230, Mark» 43 Tel. 01652 OUDENBOSCH .2715 scheurde de man uit nisse zich los uit de groep. Cees I volgde al snel en het tweetal I binnen een ronde een voor- png van bijna een halve minuut Bt wachten was op de sprong (Van onze medewerker) TERNEUZEN Tijdens de zater dag in het zwembad te Terneuzen door de zwemvereniging de Schelde georganiseerde provinciale zwem wedstrijden heeft het Scheldemeisje -Petra Fraaje- kans gezien de 100 meter schoolslag voor meisjes onder de 12 jaar te winnen in de tijd van 1.36.7, waarbij zij onder de door de K.N.Z.B.gestelde iimiettijd (1.38) bleef welke recht geeft op deelname aan de Nationale Kampioenschappen te Leeuwarden. Ze won dit num mer na een hevige strijd met haar rivale van De Braakman -Els van Tatenhoven. Piet Castel van S.Z.V. heeft het heel moeilijk gehad op de 200 meter schoolslag heren. Hij liet de gevaar lijke out-sider -clubgenoot Theo Vis- een te grote voorsprong nemen waardoor deze onbereikbaar werd voor de eindsprint van Castel. Ba rend Platschorre van De Bruinvis die na Castel als derde aantikte moest worden gediskwalificeerd- Op de 200 meter rugslag probeer de Tonnie Veerman (Schelde) een tijd van 2.40 op de klokken te krijgen, die ook hem het recht zou den geven in Leeuwarden aan de start te komen. Aanvankelijk zag' 't er ook naar uit, dat het hem zou gelukken doch door twee min of meer mislukte keerpunten kwam hij uit op 2.42.4. Deze tijd betekende wel een verbetering van het Zeeuws record met liefst 5,5 seconde doch dit was niet genoeg voor de Neder landse Kampioenschappen. De Luc- tor-leden -Ad Koopman en Frans van Kruiningen stonden meer suc cessen van de jeugd niet toe door beslag te leggen op de 2e en 3e plaats. De 11-jarige Mark van Goeije van Scheldestroom heeft nog twee we ken de tijd om de limiet voor Leeu warden op de 100 meter rugslag (1.30) en de 100 meter vrije slag (1.20) te zwemmen. Hij won nu op uitstekende wijze de 100 meter rugslag in een tijd van 1.32.2 De sterke 15-jarige Sjaak van der Hooft uit Terneuzen toonde zaterdagmid dag op de 400 meter vrije slag jongens weer eens in welke goede vorm hij momenteel steekt. Zonder ook maar enige tegenstand van bete kenis zwom hij een nieuw Zeeuws record met een tijd van 5.16.1 het geen een verbetering betekende van het oude record met liefst 8,5 secon de. Overigens was dit nummer een volledige Schelde aangelegenheid daar Hans Dorrepaal en Tonnie Veerman beslag legden op de overi ge ere-plaatsen. De 4 x 100 meter estafetteploeg van de Schelde was veel te sterk voor de overige teams. Martha Wolff (S.Z.V) bleek er nog niet veel voor te voelen om plaats te maken voor jongeren. Op de 100 meter vlinderslag toonde zij dat zij beslist nog de sterkste was. Ze had 6 seconden voorsprong op haar jonger zusje Els, die Anita Bracke van de Zeehond op verras sende wijze wist te verslaan. Anita Bracke krijgt zo zachtjes aan een hele reeks belangrijke con currenten op de 100 meter school slag. En al deze medsjes waren in de laatste serie verzameld om uit te maken wie deze keer de beste zou zijn. Anita liet zich deze keer echter niet verleiden door een te trage start. Na 50 meter zwemmen lag ze duidelijk voor en wist deze voor sprong -ondanks geweldig aandrin gen van Marlies Vercruijssen van de Braakman en Coby van de Linde van de Schelde- tot het einde te behouden. Marlies wist in dit ge vecht Coby nog net voor te blijven. De nummer drie van vorige week - Ivonne Klasen van de Bruinvis- moest nu genoegen nemen met de 5e plaats. De 400 meter vrije slag meis jes leverde een prachtige overwin ning op voor Ineke Meeusen van de Zeehond. Ze versloeg de sterk naar voren gekomen Ineke Vergouwe van Scheldestroom. Anita Bracke en fa voriete voor deze afstand -Ria Doen- se van S..ZV.- streden om de derde plaats, die door Anita met handslag werd gewonnen. Voor een fantastisch slot zorgden het dames-wisselslag kwartet van S.Z.V. op de 4 x 100 meter wissel slag estafette. Ria Doense. Catrien Vader, Martha Wolff en Els Wolff zorgden voor een grandioze verbete ring van het Zeeuws record met liefst 7.6 seconde. In de strijd om de Zeeuwse club- titel heeft S.Z.V, uit Souburg haar voorsprong op de overige clubs weer duidelijk vergroot. De Zeehond uit Vlissingen-die eveneens goed voor de dag kwam- heeft haar voor sprong op nummer 3 van de rang lijst -de Schelde uit Terneuzen- weer uitgebreid. Het ziet er naar uit dat de Braakman het huzarenstukje van vorig jaar -het werd toen 2e in de einduitslag- niet zal herhalen. De stand luidt nu: 1. S.Z.V. 785 punten, 2. de Zeehond 578, 3. Schel de 523, 4. Braakman 503, 5. Luctor 395, 6. Ganze 392, 7. IJ 320, 8. Scheldestroom 318, 9. Bruinvis 118, 10. Zeelandia 103, 11. 't Vrije 99. De uitslagen waren: 200 meter schoolslag heren: 1. Theo Vis, SZV 3.06.7, 100 meter vlinderslag dames: 1. Martha Wolff SZV 1.30.1, 50 me ter rugslag meisjes onder 10 jaar: 1 Desire Solleveld SZV 49.0, 50 meter vrije slag jongens onder de 10 jaar: 1. Henkjan van Belzen SZV 41.0, 100 meter schoolslag meisjes onder 12 jaar: 1. Petra Fraanje Schelde 1.36.7, 200 meter rugslag heren: 1. Tonnie Veerman Schelde 2.42.4, (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME De drie nieuwe Zeeuwse wielerkampioenen die zich zondag in Kwadendamme presenteerden Cees Bal, Jan Raas en Kees Spaans zijn stuk voor stuk renners, die dit seizoen hun kwali teiten reeds hebben geëtaleerd. Be paald verrassend was het dan ook niet dat de titel bij hen terecht kwam al moet hieraan direct wor-i den toegevoegd, dat Cees Bal btf in siders niet als de allergrootste favo- rist was vertrokken bij de amateurs, al rekenden wij hem reeds tot de kanshebbers. Cees Bal heeft op handige wijze geprofiteerd van de rivaliteit die er bestond tussen zijn oudere collega's Theo van Poecke en Kees Priem en dit stempelt hem tot een coureur, die behalve talenten eveneens be schikt over een koersinzicht. De 18- jarige bankbediende uit Kwaden damme, die met zelfvertrouwen deze titelstrijd op de vertrouwde wegen rondom zijn woonplaats had tege- moetgezien, verklaarde na afloop van de rit over 123 kilometer bijzonder zwaar was geweest. De goed geplan de ontsnapping samen met Chris de Jonge resulteerde weliswaar in een voorsprong van bijna *n halve mi- nutt, maar deze slonk in de slotfase tot 18 seconden. „Toen ik zag, dat mijn concurrenten dichterbij kwa men, heb ik nog eens alles gege ven", aldus Bal, „en De Jonge moest toen afhaken". Overigens had de nieuwe amateurkampioen na afloop woorden van lof voor zijn mede vluchter Cris de Jonge, die zeker niet werkschuw was geweest. Cees Bal, die na een succesvolle carrière als nieuweling begin augus tus van het vorig jaar naar de ama teurs overging debuteerde direct met een hoopvolle zevende plaats in Zierikzee. Ook daarna toonde Bal zich met een aantal goede klasserin gen in het na-seizoen, dat hij reeds was ge-acclamatiseerd bij zijn nieu we categorie. In de afgelopen win termaanden behoorde Bal tot het selecte groepje jongeren, dat in Zeist de centrale treining van de KNWU volgde onder leiding van Frans Mahn. Dit seizoen werkte Kees Bal se rieus en ook succesvol aan de verde re ontplooiing van zijn wieierearriè- re. Hij zegevierde in Halsteren en Temse. Hij reed verdienstelijk in de Ronde van Gelderland en de Pijl van het Zuiden (Luxemburg) waar hij zich als een goed klimmer ont popte en kwam eveneens goed voor de dag in de Ronde van Midden Zeeland waarin hij echter na een valpartij moest opgeven Zondag in Helmond wil Kees Bal zich in het nationale kampioenschap wederom laten gelden al geeft hij wel te verstaan dat de concurrentie veel zwaarder zal zijn dan in di Zeeuw se kampioenschap. Jan Raas, de 17-jarige gebrilde coureur nit Heinkenszand, die de titel bij de nieuwelingen greep, was resoluut in zijn opmerking over dit kampioenschap. „Niet bijzonder zwaar. De Deltarit was een veel lastiger karwei, omdat ik in de eindsprint veel meer en ook nog sterke concurrenten achter mij moest laten'1 Jan Raas, die in het begin van dit seizoen wat aarzelend begon en als sprinter geen durf genoeg bezat heeft deze schroom de laatste weke' volledig overwonnen. Raas nam oo in dit provinciale kampioenscha zelf het initiatief, toen het spandoe in zicht kwam en er gespurt moe.' worden voor de eerste plaats. „I' weet nu dat ik een lange sprint ka maken en dit geeft me steeds met zelfvertrouwen". Jan Raas, landboi werszoon, taai en wilskrachtig aa:- zaterdag op een nieuw succes in d Omloop door het Land van Bartj- en zal een week later ook deelne men aan het nationaal kampioen schap in Zand voort. Kees Spaans uit 's-Gravenpoider de 15-jarige Mavoleerling in Goe kwam vorig jaar via een wedstrijd op gewone fietsen in zijn woon plaats 's-Gravenpolder in de wie lersport terecht maar zijn aanloop op de echte racefiets was matig. Di seizoen draait hij uitstekend. Hi klasseerde zich regelma'tg bij d' eersten en zegevierde reeds in Hei kant en Hulst. „Dat komt", zegt hij, „doordat z me thuis niet in de watten legger Mijn vader en moeder bekijken d-- zaak heel nuchter en blijven het ook als ik eens met de bloemen thuis kom. Ze beschouwen me als eer leerling, die pas de eerste schreden heeft gezet op het moeilijke wieler- pad". Spaans gaf tevens te kennen dat hij graag zou zien, dat de af stand voor de adspiratnen, die mo menteel rond de 25 km schommelt, vergroot zou worden. Vooral voor hen, die voor net tweede jaar bij de adspiranten rijden is dit bijzonder wenselijk aldus Spaans omdat an ders de overgang naar de nieuwelin gen die dikwijls 60 en 70 km moe ten draaien veel te groot is.

de Stem | 1970 | | pagina 15