TRAINER GOETHALS VIEL UIT Italië kwaad op Israël en scheidsrechter Ramsey ontevreden over spel „OPNIEUW BEGINNEN' N.V. 'ERKERS Belgen weigerden een persconferentie ■ESTER Engeland kan geen goed doen Müller: 3 doelpunten voorsprong ^BEDIENDEN Stefan Boskov: Marokkanen verrassen in Mexico UDBNSU goede en ervaren STEN'S tN.V. [NEDERLAAG Schok ...voormij alkenc'Ixiste! ROYAL CROWN COLA BUITENSPEL Bobby Charlton evenaarde record van Billy Wright 17 DE STEM VAN ZATERDAG 13 JUNI 1970 21 ezin; in de kofferruimte eurs uitvoering achterin e zijden. En de Audi 60 asse. De veiligheid krijgt :htingen en folders. Wij maken. estkade 107, ,S VAN GENT. I. 01158-1361. i in EVORSEL (Van onze speiale verslaggever) MEXICO STAD De Bellgische trainer Raymond Goethals is don derdagavond uitgevallen over het bijzonder onsportieve gedrag van de Mexicaanse toeschouwers bij dit toernooi om het wereldkampioen schap voetbal. Goethals, die sprak van het vijandige en a-sportieve gedrag van het publiek, was de eerste van de Europese tainers, die in het openbaar kritiek heeft geuit op het publiek, dat iedere hande ling van Mexico's tegenstanders uitjouwt en van boe-geroep verge zeld doet gaan. Goethals en de Belgische spelers weigerden een persconferentie te geven, maar uitten hun ongenoe gen, nadat zij door Mexico waren uitgeschakeld, voor de deur van de Belgische kleedkamer in het Azte kenstadion. Tenminste even woe dend waren trainer en spelers over de strafschop, die de Argentijnse scheidsrechter in de 16e minuut van de wedstrijd had weggegeven. Goethals: „Ik ben ziek geworden van de manier waarop het publiek reageerde op alles wat we deden. Ik ben misselijk geworden van het peil van de arbitrage bij dit we reldkampioenschap en ik moet er helaas aan toevoegen, dat ik ook een nare smaak in de mond heb overgehouden aan de manier waar op de gemiddelde speler uit mijn ploeg heeft gevoetbald". Over de strafschop, die de Bel gen al vroeg op een achterstand zette, verklaarde Goethals met, zo als gebruikelijk, een filtersigaret tussen de lippen: „Wat moet je ervan zeggen. De penalty werd ten onrechte toegekend, maar de scheidsrechter zag het anders, zo als bij zoveel andere situaties ook". Leon Jeck, die de overtreding zou hebben gemaakt, ontkende pertinent dat hij Valdivia onregle mentair had aangevallen. „Dat was geen strafschop. Maar wanneer 100.000 toeschouwers in het stadi on fluiten, dan moet de scheids rechter het ook doen. Ik heb ech ter zeer duidelijk eerst de bal geraakt". De Belgische aanvaller Leon Semmeling yertelde dat de ploeg in de kleedamer een herhaling van het strafschopincident had gezien op de televisie. „Wij weten nu zeker, dat Leon Jeck probeerde de bal 'te spelen en dat die Mexicaan zich gewoon heeft laten vallen, toen hij het duel verloor". Raul Cardenas (trainer van Mexico): „Het was een moeilijke wedstrijd voor ons. België bezit een sterke ploeg. De strafschop was helemaal juist, omdat tegen Javier Valdivia een overtreding werd be gaan. Hij kan een flinke blessure laten zien om dat te bewijzen. Ik ben blij, dat wij de kartfinales hebben bereikt. Ik hoop dat het lot ons gunstig is gezind. Wij hebben liever Uruguay dan Italië als te genstander in de kwartfinales". Gustavo Pena, de Mexicaanse aanvoerder, die doelman Christian Piot bij de strafschop kansloos liet, vertelde dat er een grote verant woordelijkheid op zijn schouders rustte. „Ik realiseerde me dat 100.000 mensen in het stadion en miljoenen voor de televisie toeke ken. Daarom moest ik de penalty wel benutten. Nu zullen wij ook de kwartfinale winnen", vervolgde hij optimistisch. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO STAD De Italianen mochten dan teleurgesteld zijn door het gelijkspel tegen Israël, de Isra ëliërs waren zeer tevreden met de 00 eindstand. Emanuel Schaffer, trainer van Is raël, zei: „Ik vind dat wij met ge rechte trots kunnen terugzien op de ze wedstrijd. Meer dan het voorko men van doelpunten mocht ik ten slotte van mijn amateurs uit Tel Aviv niet verwachten". Dina Bianmoomchi, secretaris van de Italiaanse voetbalbond, had de volgende verklaring voor het slechte ig dier organisatie, eding, enkele accurate e dienst (dag en nacht) onze fabriek naar het Centraal- onitvangein en moeten cointro- nming is met de begeleidende en ontvangen instructies, deze In het Centraal-Magazijn, met n de diverse artikelen aan de naast accuratesse enig admini- ede honorering worden in het hriftelijk, wordt gaarne bij de rdiging van ITALLATIES en ES ng te Oosterhout voor spoedige (Van onze speciale verslaggever) GUADALAJARA Het Engelse elftal stelde teleur in de wedstrijd te gen de Tsjechen, die wat de krachts verhoudingen betreft zeker een gelijk spel hadden verdiend. Trainer Alf Ramsey was ook allerminst te spre ken over het vertoonde spel van de wereldkampioen, die slechts door een vechtbare strafschop de ontmoe- iig in zijn voordeel kon beslissen. isey vertelde niet gelukkig te zijn et de prestatie van zijn pupillen. „Vanzelfsprekend ben je natuurlijk alleen maar tevreden na een werke lijk goede verrichting. Wij hebben vaak stukken beter gespeeld en niet kunnen winnen Over de strafschop beweerde Ram sey: „Als ik het goed gezien heb, haalde de Tsjechische speler, nadat hij was gevallen, de bal met de hand naar zich toe en onttrok hem aan het spel. Dat is natuurlijk een zuivere Strafschop". Nadat Ramsey slechts enkele vra- jgen aan de verzamelde menigte [journalisten had beantwoord, kapte pij de gesprekken af met de opmer king: „Heren de Engelse spelers zit ten reeds in de bus en ik kan hen "iet langer laten wachten. Het spijt e, maar ik moet weg". Jozef Marko. dfe Tsjechische trai er, was ook teleurgesteld. Niet ver de prestatie wain zijn ploeg die :ich tenminste de gelijke had ge- end van het Engelse team, maar over de ongelukkige nederlaag. Over et toekennen van de penalty, die •Ian Clarke onberispelijk inschoot, 'as hij helemaal niet te spreken. ,In het internationale voetbal heb ik isschien we] honderd scheidsrech ts leren kennen, maar ik zou er iet nog een kunnen noemen, die Voor zoiets een strafschop geeft. De Buiste uitslag zou 0-0 zijn geweest". Het matige spel van de Engelsen heeft de Westduitsers optimistisch iestemd voor de herhaling van de 'inale van het wereldkampioenschap jn 1966- Enkelen waarschuwen ech ter voor een te grote overmoed. International Günter Netzer, de .spielmacher" van de Duitse kampi oen Borussia Mónehertgladbach, stel le het zo: „De Engelsen hebben knap gespeeld. Dat kunnen zij ook, Omdat zij in Newton en Cooper twee voortreffelijke vleugelverdedigers lebben, die als het nodig is tot jer op de helft van de tegenstander oprukken. Desondanks sla ik onze kansen voor zondag in Leon hoog (ADVERTENTIE) aan, als tegen deze hechte verdedi ging tenminste snel een doelpunt wordt gemaakt". De Duitse hulptrainer Karl-Heinz Heddergott zei: „Men moet het geen bluf noemen, maar wat de Engelsen deden, was een duidelijke voorbe reiding op de wedstrijd in Leon. Zij waren met spelers van de tweede garnituur ook met een puntenverde ling tevreden geweest". Sepp Herberger, onder wiens lei ding West-Duitsland in 1954 wereld kampioen werd door een verrassen de zege op het „wonderteam" van Hongarije, was het spel van de En gelsen zwaar tegengevallen. „De En gelse speelden nerveus en bijzonder onzeker. De enige uitzondering vormde doelman Banks, die steeds weer op de goede plaats stond. Als Engeland zondag ook zo speelt, dan zie ik voor ons gunstige perspectie ven". LEON Nadat Marokko eerst West-Duitsland bijna tot wan hoop had gebracht, moest ook Bulgarije de kracht van het Ma rokkaanse voetbal ervaren. De Bulgaren reikten niet verder dan een 11 gelijkspel. Marokko kan daardoor zeker tot de verrassin gen van dit toernooi gerekend worden. De trainer van Marokko, de Joe goslaaf Blagojeff Vidinic, zei, na afloop van de match tegen Bulgarije „Ik heb altijd beweerd, dat ons elftal wel wat kan. Vandaag hebben de Bulgaren dat moeten ervaren. Met een beetje geluk hadden wij zelfs gewonnen. Ik moet al mijn spelers voor hun inzet bedanken". Moulay Driss. de „Ausputzer" van Marokko, meende zelfs: „Als die domme goal niet was gevallen, had den we ons de zege niet meer laten afnemen. Wij hadden gehoopt op- waardige wijze afscheid te kunnen nemen van dit wereldkampioen schap. Dat is ons gelukt". lezen. Hij meende zelfs dat het Bul gaarse voetbal helemaal opnieuw zal moeten beginnen. „Bulgarije heeft veel jong talent. We zullen alles in het werk moeten stellen om te be reiken dat de schok van Mexico ons niet te veel achteruitwerpt", aldus Boskov. De Engelse doelman Gordon Banks wacht ongeduldig tot hij de in het publiek geschoten bal krijgt. De Bulgaren waren zeer somber gestemd. Alleen trainer dr- Stefan Boskov gaf commentaar. De teleur stelling stond hem op het gezicht te manschap. gevoel. itedten. dres: iel, i na 7.30 uur bij onze Ionische afspraak 01600 - 4 7796. Stefan Boskov: opnieuw beginnen. (Van onze speciale verslaggever) MEICO CITY Het Mexicaanse dagblad „La Aficion" heeft zich ui termate misprijzend uitgelaten over de prestaties van de kwart-finalisten Engeland en Italië. Over de wedstrijd Engeland-Tsje- choslowakijë werd geschreven: „En geland vond een zeer harde Tsje- choslowaakse ploeg tegenover, zich en behaalde eert sisputabele 10 overwinning. De strafschop die de overwinning bracht was onjuist". „Het staat buiten kijf dat Enge land de boeman van de strijd om de wereldbeker blijft". En over Italië: „Een frauduleus Italië nam tegen Israël wederom genoegen met een doelpuntloos gelijkspel en plaatste zich met slechts een goal voor de kwartfinales. De Italianen moeten meer vastberadenheid, waardigheid en decorum tonen, anders hadden zij beter thuis kunnen blijven". spel van zijn landgenoten': „Het leek me dat onze spelers nog de schrik van vier jaar geleden in Middlesborough in de benen hadden. Zij schenen er gens angst te hebben dat het toen malige verlies van 01 tegen een outsider als Noord-Korea zich zou herhalen, waardoor zij wederom uit geschakeld zouden zijn. Dr. Artemio Franchi, voorzitter van de Italiaanse voetbalbond:„Met het spelverloop in de eerste helft ben ik niet tevreden, na de pauze beviel het spel van ons elftal beter. We hadden minstens vijf doepunten moeten zetten, alleen Riva al twee. Ik kan onze spelers geen verwijten maken, want zij waren negentig mi nuten konditioneel sterk en zij heb ben de kwartfinales, als belangrijk ste doel, bereikt". Luigi Riva was zeker drie keer een penalty onthou- rechter De Moraes „Die Braziliaan heeft ons van de eerste tot de laat ste minuut benadeeld. Hij heeft ons zeker dire keer een penalty onthou den en dat hij mijn doelpunt af keurde wegens buitenspel was ten hemel schreiend". De Italiaanse verdediger Luigi Ce- ra: „Een van de Israëlische reserves wilde met mij van shirt ruilen. Hij was zeker niet goed lekker. Een shirt ruilen met zulke lui...nooit van mijn leven". Feruccio Valcareggi, trainer van de Italiaanse équipe, had het vol gende te zeggen: „Ik weet nu dat er nog heel wat gesleuteld moet wor den aan het elftal, willen we ten minste een kans hebben tegen Mexi co of Rusland.Wie van de twee zij zullen treffen is me gelijkt". De Tsjechische doelman Ivo Viktor brengt redding voor Alan Clarke (geheel links) gevaarlijk kan worden. De Tsjechen Kuna (geheel rechts) cn Migas (midden) kijken toe. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO STAD De Westduitser Gerd Müller is na de groepswed strijden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal die donderdag werden afgesloten, top scorer. Müller maakte 7 doelpun ten, drie meer dan zijn naaste con currenten Cubillas (Peru), Jairzinho (Brazilië) en Bisjovetsj (Rusland). De lijst va ndioeipuntenmakers ziet er als volgt uit: 1 Müller (W.-Dld.) 7, 2 Cubillas (Peru), Jairzinho (Braz.) en Bisjovetsj (Rusl.) 4, 5 Pele (Braz.) 3, 6 Van Moer (Belg.), Petras (Tsj.sl.), Seeler (W.-Dld), Lambert (Belg), Dumitrache (Roem.) en Valdivia (Mex.) allen 2 en vervolgens 27 spelers met een doelpunt. Tijdens de groepswedstrijden zijn vijf strafschoppen toegekend. Zij werden benut door Lambert (Belg.), Müller (W.-Dld.), Dumitrache (Roem.), Pena (Mex.) en Clarke (Eng.). schop4 achterdpi^geschoten'amatiSChe moment in dc wedstri'd te£en Mexico. Pena heeft net de omstreden straf- (Van onze speciale verslaggever) MEXICO STAD De 31-jarige Engelse voetballer Bobby Charlton heeft donderdagavond in de wed strijd voor het wereldkampioen schap tegen Tsjechoslowakije Billy Wrights record van 105 „caps" (meespelen in officiële interland wedstrijden) geëvenaard. Het commentaar va'n Wright, ex- aanvoerder van Wolverhampton Wanderers en van het Engelse elftal, op deze gebeurtenis: „Toen ik in 1959 mijn voetbalschoenen aan de wilgen hing, dacht ik dat mijn re cord nooit zou worden gebroken. Maar de laatste drie jaar heb ik zitten wachten tot Bobby het zou breken. Ik ben overigens blij dat het Bobby Charlton betreft, want voetballers met zijn capaciteiten, en instelling tegenover het spel groeien niet aan de bomen. Die tref je maar eens in je leven. Daar ben ik blij dat juist hij mijn reoo-nd zal bre ken". De Braziliaanse trainer Maria Zagalo zal zondag voor de kwartfi nales weer de beschikking hebben over Gerson en Rivelino, die gene zen zijn van hun blessures. De Mexicaanse sportjournalisten hebben Bobby Charlton onderschei den met hun medaille voor de beste sportman van het jaar. Josef Marko, de Tsjechische trainer, legt zijn functie, die hij reeds vijf jaar bekleedt, onmiddel lijk na het wereldkampioenschap in Mexico neer. Hij wordt trainer va'n Inter Bratislava. In het gebied rond Toluca, waar Italië tegen Israël speelde, viel don derdag zoveel sneeuw, hagel en re gen, dat autoverkeer slechts stap voets mogelijk was. In het stadion van Toluca viel „slechts" regen, zo dat rle wedstrijd "an donderdag avond zonder b- z ar k„n doorgaar

de Stem | 1970 | | pagina 17