Grandioos Benelux-festival in badplaats Scarborough Honderdduizend mensen zagen derderangs carnavalsstoet Uw salaris vlade Boerenleenbank Boerenleenbank AGRESSIVITEIT Powell brengt Tories in ver legenheid 'elgische regering ontving al 15.000 eieren Dr. Corn. Verhoeven: Een advertentie in dit blad heeft menigeen reeds baat gebracht Lichtdrukker Fotocopie®11 UITVERKOCHT OPENING 15 J ZATERDAG 13 JUNI 1970 19 t een isma- delijk n van lings- onbe- deling tjvend Dstbus Til- 2. tel Wij hebben steeds voorradj.l 1 Stayer haakse sleepmachiiy^l en Stayer boormachines. ty| Bouwmeester, Lage Wip straal 9098, Zevenbergen. TeJ 01680—3590. voor >r m'n bewo- n om- n mo lenaar, niet t u in onder Wij hebben steeds voorrad], rechtstreeks geïmport. Ford tractoren uit Engeland. Forj 5000 nieuw en oud type, Fotr 4000 3000, Ford 5000, 4 wheel, aandrijving. Ford Major alle Ford tractoronderdelen, accu', en banden. Tegen zeer concur, rerende prijzen. W. Bouw. I meester, Tractorbedrijf, Lag? I Wipstraat 90—98, Zevenberger, 'Tel. 01680—3590. meest kt >rge- r.-k., rakter, de po- tor. at 99, Direct leverbaar nieuwe FomI tractoren. Ford 5000 - 4000 J 3000, W. Bouwmeester, ForJ [Tractorbedrijf, Lage Wipstrajl 90—98, Zevenbergen, 1 01680—3590. Diversen SCAN PRESS Kopenhagen voor Nederland Box 369 Dor. drecht vraagt gratis supe, kleurenfolders van Films, gazines, dia's, enz. ivij nog ■.angers, vinkjes. :icaanse rood- orhoofd •spreo's azanten orntjes >7. Bre- dwerg- ;s, pe rs hon- kleine Ampè- Merrie ipaciteit. tuig Bii itiitsdijk 01670— Vraag aan! Geheel Gratis! Onze uitgebreide catalog^ betr. voorbehoedmiddelen boeken en tijdschriften. „h« Boekenparadijs", Postbus n* Vlissingen. Sexleesportefeuille en sexvei. zendleesbibliotheek per postij blanco verpakking tegen mini, prijs. Vraagt vrijbl. inlichtin, gen. Het Boekenparadijs, Post. bus 107, Vlissingen. De beste foto-voorlichtingsboe ken welke ooit verschep zijn met echte foto's van ms> en vrouw. Variaties (NVSH. uitg). Deel 1 met 42 foto's i 16,- idem deel 2 met 53 fot0', f 16,-. erotiek (Deens) 65 ft to's t 20,-; samenspel 49 fot0',jj f 18,75; standen 52 foto's f ft, Alle boeken met Nederlands tekst. Toez. na ontvangst va; het bedrag op gironr 197504) of in brief of onder rembour; Het Boekenparadijs", 107, Vlissingen. Schieting op 2 wippen, zonda? 14 juni, bij P. Verras, Paal. Graauw. Hoge Vogel 10,- zij. vogels 7,50. Inleg 2,75 pè wip. Terug 2,-. Begin 3 uur ndbouw- thudriers naishak- P.Z robaten, nachines >maaiers. frees, Fa C 2 Roo- B voorradig 30 amp. roncurre- mwmees- 98. Ze- -3590. De Blaospoepers en de majorettes in Scarborough. OVATIES VOOR NEDERLANDERS Gaaibolling zondag, 14 juni t- E. de Kort, Hengstdijk, kerf, 3.00 uur. Schieting zaterdag 13 juni li Groenendijk, bij E. Morcus, o; wippen. Aanvamg 3 uul 20,- gratis. Schieting zondag 14 juni, ca! De Oude Molen, Koewactll Begin 3 uur. Verjong uw huwelijk en bret met de romantiekloze sletrf] abonneer u op onze sexy- kijkportefeuille. Vijf opzienb-][] rende tijdschr. v.a. f 2,50 p.v Stuur blanco briefkaart me I afzender aan A. Kern Postte 433 te Alkmaar. Gratis inl.t|] verp. Betrapt als een kwajonia voelt u zich zodra een keiuL u een van onze sexshops binnengaan om boekjes Iet- pen. Ons filiaalbedrijf vond oplossing. V.a. f 2.50 p. w - sex-map (5 tijdschr.) in b verp. over de post thuis. St blanco briefk. met afzem Gratis inl. in blanco verp Ehodek Postb 433, Alkmaar, Schieting op zondag 14 jt bij J. Maas te Kruisdorp „Hj I op zegen". Aanvang 3 uur, Schietinc op zondag 14 juri A. Stallaert.te Boschka Aanvang 3 uur. Schieting op zondag 14 junll j A. de Bakker Aanvang Ite Kemzeke-Paal. Café 't Hoekske, Heikant, weekeinden geopend tot 's nachts 2 uur Tevens vele hartige hapjes Voor gezellig uit zijn. dan r De Candy Bar. Heikant 9- ae its V., en •o- SN. irs- ant net He lers tel. *er. in- :ing Mar ien- Alle tstr. ilie- ing, en lara- 1445- zoen ;am- ïfor- 0129. n~8 150.- gas, oog- ïssen >n k. D.p.d. i'iiiuiiiiiviiiiviiiimitiBiiiiivttu aülllBülllBiillWllitBlIlliailiilBiHliM1 Aressiviteit is te omschrijven als een beweging, die haar begin punt vindt in het rood aanlopen en haar eindpunt in een specta culaire en eventueel destructieve daad. Ook een deel van die be weging, waarin begin- en eind punt niet onmiddellijk zichtbaar worden, heet dikwijls agressief. We noemen dan een optreden agressief, wanneer het op een snel en overrompelend resultaat gericht schijnt te zijn en daarbij het risico neemt van woede en destructie. Het rood aanlopen is een soort van concentratie, waarin mensen zichzelf als het ware samenballen en een aanloop nemen voor een sprong naar buiten, een geloof dat niet alleen geldt voor de woede maar ook voor het rood wordende van schaamte of verlegenheid. Misschien is de schaamte wel 'n vorm van woede, maar dan een woede die in haar eerste stadium blijft steken. Dat kan gebeuren uit machteloos heid. Mensen kunnen verleger, worden in situaties, waarin zij zich niet kunnen permitteren woedend te zijn, b.v. omdat ze tegen een overmacht staan of in zien dat ze ongelijk hebben. Maar de uiting is hetzelfde: rood aanlopen. Zou rood daarom de agressieve kleur bij uitstek zijn, dus om de woede die zij demon minst een dubieus middel om een doel te bereiken. Het is dan ook maar moeilijk te begrijpen, dat zij in onze cultuur zo hoog ge waardeerd wordt. Waarschijnlijk is dat te danken aan haar expres sieve karakter, waarin de wil om iets te bereiken gedramatiseerd wordt. De illusie van de recht streekse onmiddellijkheid is moeilijk uit te roeien, zelfs voor mensen die begrijpen dat die onmiddellijkheid niet eens ideaal is. Wij worden agressief wanneer een doel nabij lijkt en toch het bereiken daarvan een grote om weg blijkt te vragen, b.v. de instemming van een aantal men sen. Agressiviteit loopt dan te hoop tegen dit obstakel. Het ob stakel kan dan tot doel worden, want de illusie van de recht streeksheid duldt geen omweg: het doel moet er zijn en wat -er is moet dan maar doel zijn. Op dat moment wordt het optreden de monstratief en magisch. Magisch is een optreden waarin de be reikbare rechtstreeksheid geko zen wordt boven de efficiënte omweg. Die reehtstreeksheid is alleen door expressie te bereiken Ik heb vrij dikwijls een woe dende onderwijzer een leerling op de eerste bank een klap zien geven, omdat er achter in de klas, moeilijk bereikbaar, iemand zat te vervelen. Dat is mooi ma- 1» va- Ne- etc. Hin- teL tsche ANG, itrate lllll#-1 aillllBlilllBlllilWllllBl111#1''11"" ij Leverancier van Oc® lichtdrukmateriale» Fabrieksprijzen NATUURLIJK streert? Of vanwege het bloed dat er na de uitbarsting gaat vloeien? De vraag is zo moeilijk te beantwoorden, omdat het zo moeilijk is te zeggen, waarin de agressiviteit van een optreden bestaat, in het begin, in de bewe ging zelf of in het resultaat en of dat optreden louter demonstratief of werkelijk op een doel gericht is. De agressieve beweging dankt haai- naam aan een Latijns werk woord, dat betekent: erop af stappen. De vraag is nu, hoe efficiënt de beweging is, die min of meer „geladen" ergens recht op af gaat en alle omwegen ver mijdt. Een agressief optreden wekt de indruk recht op een doel af te gaan en alle obstakels te goed zijn, dat juist hierdoor al- willen vernietigen. Het kan heel leen een demonstratie ten beste gegeven en het doel gemist wordt. Dan is een rechte bewe ging wel expressief, maar niet efficiënt. Zij negeert de bochtig heid van het leven en is daardoor kunstmatig en dodelijk. Een agressief optreden slokt elk doel op om zichzelf in stand te kun nen houden. Wat dit betreft, is de beweging van een roofdier in de richting van zijn prooi, het doel in dit geval, zeer leerzaam. Het dier nadert zijn prooi, zou den we kunnen zeggen, met uit gesproken agressieve, althans de structieve bedoelingen. Maar zijn beweging is niet agressief, niet rechtstreeks en niet demonstra tief. De rechtstreeksheid en de expressiviteit worden opgeofferd aan de doelmatigheid, die de be weging een aantal bochten oplegt. De beweging is niet agressief, juist omdat zij in al haar omwe gen gericht is op efficiëncy. Agressiviteit is dus op zijn gisch en typerend voor agressief optreden. Zo zijn er ook mensen die het servies stukgooien wanneer ze ei genlijk hun vrouw de hersens zouden willen inslaan. Het ene „doel" vervangt het andere; het is typerend voor agressiviteit en militarisme iets dat vernietigd wordt een „doel" te noemen. Er wordt zelfs met groot gemak van elk doel afgezien zodra de ex pressie eenmaal goed op dreef is. Niet voor niets wordt de woede „blind" genoemd. Zij kan alleen nog recht vooruit, als een projec tiel. En mij dunkt dat leuzen als „recht door zee", „recht op de man af" en „door dik en dun" en daarmee een groot deel van onze ethiek nog een flink stuk van deze gestolde, blinde woede be vatten. Maar de veelgeprezen agressivi teit, de harde lijn is gewoonlijk een gedrag waarin, als er niet alleen maar gedreigd wordt, de efficiëncy wordt opgeofferd aan de expressie van woede of ongeduld. Of: waarin de rechtlijnigheid van een beweging hoger wordt ge waardeerd dan de doeltreffend heid. Dit „offer" werkt dan de structief; het obstakel of zijn ver vanger wordt vernietigd en het doel verdwijnt achter de horizon. Uit een oogpunt van doelmatig heid is het beter niets te doen en als een roofdier op een nieuwe kans te loeren. Maar het merk waardige in onze samenleving is, dat er meer waardering be staat voor het eventueel totaal onzinnige „iets doen" dan voor het bewandelen van doelmatige omwegen, het afwachten en het voorlopig niets doen. Ik denk dat dit vooroordeel niet gemakkelijk uit te roeien is. (Van een onzer verslaggevers) SCARBOROUGH Deze week speelde zich in de Engelse badplaats Scarborough, in het graafschap Yorkshire, het elfde en meest grandioze Benelux-festival af. Zelfs de Blaospoepers uit Breda waren even stil van zoveel onverwacht Engels enthousiasme. En dat wil voor deze doorlopend spelende en geinende carnavalskapel wat zeggen. De toestand was er tijdens het hoogtepunt van het festival dan ook naar: Een carnavalsoptocht door het toeristenstadje, die gemeten naar Benedenmoerdijkse begrippen derderangs was, maar die voor de Britten kennelijk het absolute einde was. Want waar zou je voor een stel opgedofte wagens bijna honderdduizend toeschouwers op de been krijgen onder een warme zon; ook al waren de Nederlandiers (Blaospoepers, majorettepeloton Oranjestad uit Breda, het Scapino-ballet, Marie-Cecile Moerdijk, een .Vblendams' echtpaar met een draaiorgel, Haarlemse bloemenmeisjes, enz.) het middelpunt). Uren van tevoren al hadden de doorgaans oud-belegen belangstel lenden zich al dan niet op strand stoelen langs de straatjes en het strand samengeperst. Alsof de ko ningin-zelf langs zou komen. En de publieke belangstelling in de midden-Engelse badplaats be perkte zich niet alleen tot het carna valeske gebeuren. De directeur van de gemeentelijke afdeling voor pu bliciteit, Steve Fewster, verzekerde ons dat de aandacht voor het festi val nog nooit zo groot was geweest. Neem de officiële opening van het festival. Een vrij droge bedoening met veel speeches, die op maandag morgen zelfs een klapstuk werd. De openingsrede is uitgesproken dooi de Nederlandse promotor van het Beneluxfestival, de heer J. Vet, di recteur van de VVV-Arnhem. In het „Kurhaus" van Scarborough, de Spa Grand Hall, trof hij een beduusd makende menigte. Alle 2.500 zit plaatsen waren bezet; de mensen zaten zelfs op de trappen en in de gangpaden, terwijl er nog vele hon derden buiten moesten blijven. Toch was er maar een doodgewone pre sentatie van de continentale deelne mers aan het festival en de officiële gasten, waaronder bijna alle burge meesters uit het graafschap en VVV-vertegenwoordigers uit Breda. Arnhem, Maastricht, Valkenburg en Katwijk. De Britten maakten er een fami liefeest van; elke persoon die werd voorgesteld kreeg een enorm ap plaus; tijdens de speeches werd er om $e vijf zinnen bijval betuigd en de solide georganiseerde bijeenkomst liep ver uit. Een ander voorbeeld: Het eerste gezamenlijke optreden van het Sca pino-ballet en Marie-Cecile Moer dijk - die bij het wat oudere pu bliek helemaal in de gratie was - betekende ook al weer een uitver kochte Flower Hall (1600 zitplaat sen), terwijl er een stevige toegangs prijs moest worden betaald. De waardering van het publiek was overal in verhouding met de belangstelling. Op één van die gek ke avonden in Scarborough luister den de Blaospoepers een old time dance-avond op. Iets, waarvoor je in Nederland geen hond meer krijgt. Honderden echtparen waren verza meld in een gigantische ballroom. Vijftien jaar geleden zouden er bij ons zelfs nog niet zoveel danslusfi- gen voor de valeta's, foxtrots, wal sen, quick-steps en tango's te vimden zijn geweest. Ook hier kregen de Bredanaars keer op keer een open doekje, voor hun constrasterende muziek De Blaospoepers waren reeds op weg naar een ander evenement (of bar) toen nog een heleboel mannen naar buiten kwamen om hen de hand te drukken; zo zeer hadden zij dit optreden gewaardeerd. Eén van de vele imponerende ervaringen van de Nederlanders op het Benelux-festi val- De jonge majorettes uit Breda moeten zich een beetje filmster heb ben gevoeld, zo vaak zijn zij gefoto grafeerd en gecomplimenteerd. Ma rie-Cecile Moerdijk kreeg minuten lang applaus voor haar volksliedjes, zelfs op de eerste dagen toen ze nog vergeten was er Engels tussen te stoppen. Bij elk straatoptreden schoten uit alle huizen en hoeken honderden enthousiaste luisteraars en kijkers toe. Alleen het optreden van een Belgische carnavalsgroep, Les Chi- nels, is niet altijd even gelukkig verlopen. De Belgen beelden harle- keinen uit een oud Italiaans folklo- reverhaal uit. Duur en uitheems uit gedost èn gewapend met houten zwaarden huppelden de mannen (van middelbare leeftijd) wat we zenloos door de straten. Ze hadden echter een eigen variatie aan het verhaal toegevoegd. -'Zo nu en d,aq kietelden zij met hun zwaaTden on der de rokken van toeschouwers. Lang niet elke Engels-man wist dit gebaar te waarderen, waardoor één der harlekeinen door een welge plaatste uppercut waarschijnlijk voor het eerst in zijn leven een salto mortale maakte. Even leek het zelfs meer mortale dan salto. Maar dit gebeuren was een uitzondering. De Nederlanders komen niet uit gepraat over de gastvrijheid van de Engelsen. Sommige autoriteiten wa ren zo welwillend dat ze in het Nederlands probeerden te speechen; maar Nederlands met een Yorkshi re-accent is nog erger dan plat- Haags. Het 1004 jaar oude Scarborough beschouwt het festival als de klin kende opening van het zomersei zoen. In het begin van dit seizoen heeft het wel een speciaal soort pu bliek. De meeste straten, de twee stranden, theaterzalen, concerthallen, tuinen, pubs, hotels en pensions worden dan bevolkt door bijna uit sluitend mannen en vrouwen die aan hun tweede jeugd zijn begonnen. Soms kreeg je de indruk in een massale bejaardensoos geraakt te zijn. Scarborough dat de slogan „heer lijk voor iedereen" hanteert, heeft met opzet op dit publiek gemikt. Er zijn speciale arrangementen voor 60- plussers en voor mensen die (op kosten van het ziekenfonds) ter ver sterking van hun gezondheid naar de zeekust moeten- Deze Engelse badplaats is vanouds bekend om zijn gezonde atmosfeer (het grenst aan de zee en aan een nationaal park met ongerepte bossen, valleien, heu vels en riviertjes waar het goed vissen is en heeft geen vuile indus trieën in de buurt). Scarborough telt - net als een plaats als Vlissingen - zo'n 40.000 inwoners, maar heeft een verbazing wekkende toeristenaccommodatie. Er zijn maar liefst 388 hotels, waaron der acht met meer dan honderd kamers. Tezamen hebben alle hotels 15.000 kamef-s; pensions meegere- "kend kan men 'er 47.000 nensen een bed bieden. De minder drukke toeristenperio den worden helemaal met congres sen gevuld. Jaarlijks zijn er enkele honderden in Scarborough! Het draagt overigens wel alle kenmer ken van toerisme. Van de 12e-eeuw- se kasteel-ruïne, hoog op een rots, tot twintigste eeuwse boetiekjes; van kilometers lange boulevard met een schreeuwend lint gokpaleizen (bingo!), café's en eettentjes tot rus tieke visplekjes en van een dolfij nenshow tot gaslantaarns aan het rustieke haventje bij de vuurtoren. Heel veel dingen zijn duidelijk goedkoper in Engeland. Cosmetica en damesmode-artikelen in het bij zonder. de verwende dames van de VVV-directeuren kochten minstens allemaal één hoed in Scarborough. Het graafschap Yorkshire is van uit Nederland erg dichtbij. Van Rot terdam (Europoort) varen dagelijks de auto-veerboten van North Sea Ferries op Hull. Scarborough is daar 70 km vandaan. De aparte levens wijze die de Brit daar kenmerkt is dus dicht bij huis te beleven. Steeds meer Nederlanders verwisselen het afmattende autorijden naar het zui den dan ook voor een bootferip met North Sea Ferries naar Eneland, om daar - links - ver te rijden met de eigen auto. Het overwippen voor een weekendje shopping raakt ook steeds meer in- Omgekeerd blijkt Hyll een goede uitvalsbasis van Britten te zijn die naar het continent willen. Een vier tal VVV's (Katwijk aan Zee, Arn hem, Maastricht en Breda) grepen het Beneluxfestival aan om in Scar borough en wijde omgeving via zo genaamde workshops Britse reisbu- reau's en touroperators te interesse ven voor een speciaal in Nederland uitgedokterd reissysteem voor Brit ten in ons land. Met de groei van het toerisme is duidelijk geworden dat Nederland voor de Brit niet alleen meer zoiets als Amsterdam, flowers en mills is. Ze besteden ook meer aandacht aan minder bekende streken in Nederland. De vier ge noemde VVV's bieden onder het motto „Holland voor een ongedwon gen auto-vakantie" de overburen ge garandeerd een hotel zonder vooraf gaande vaste boekingen. De grote moeilijkheid voor toeristen die met eigen auto reizen en in hotels willen overnachten is, er een te vinden. Met het VVV-systeem boeven de toeristen alleen maar bepaalde bon nen te kopen, die hen waar dan ook in of bij genoemde WV-plaatsen, een hotelbed verzekeren. De eerste ontvangst van dit idee in Engeland is zeer hoopgevend, zo vertelde ons de heer J. Borsten, adjunct-direc teur VVV-Breda. De eerste reeks hotel-vouchers (hotel-garantiebon nen) is verkocht. Zo zijn deze week niet alleen de culturele maar ook de commerciële banden tussen Enge land en Nederland versterkt. PIM GAANDERSE (Van onze correspondent) BRUSSEL Sinds het begin van leze week heeft het Belgische mi nisterie van landbouw ongeveer lo.OOO eieren van ontevreden kip- Jenfokkers toegestuurd gekregen. Een groot percentage van de eieren arriveerde in de vorm van slijmeri ge, druipende pakjes, intussen reeds ^post-ommelet" gedoopt door meer pynische ambtenaren. I Kippenfokkers, die hun pakjes foed wisten te camoufleren, moch ten zelfs het genoegen smaken ilat nun slijmerig spul terecht kwam in S^all met sewonc post, zodat de Fa. Tiggel^3 ambtenaren in Brussel nu zitten te Alléén gevestigd Academiesingel - BREDA - TEL. 1 werken aan dossiers, die ze zonder moeite zo aan de muur kunnen han gen. Omdat ieder stukgeraakt pakje bij de Belgische post moet worden on derzocht, waarna uitgebreid een pro ces-verbaal wordt opgemaakt over de aard van inhoud en verpakking en de mogelijke reden van beschadi ging, klagen ook de postmannen nu al over het vele bijkomende werk dat deze nationale protestactie hen oplevert. De kippenkwekers protesteren, omdat de Belgische regering over heidssteun wil verlenen aan een Brits bedrijf dat een reusachtige kippenfokkerij gaat bouwen in Mar- che, in Wallonië. Volgens hun beroepsorganisaties kampen de Belgische producenten nu reeds met afzetmoeilijkheden, zodat zij het totaal unfair vinden geld te geven aan een bedrijf van buiten de EEG. Zolang de minster niet kordaat heeft ingegrepen, willen de pluim vee-boeren doorgaan met hun actie. De enigen die er dik tevreden mee zijn, zijn de Brusselse belioeftigen: iedere namiddag worden de onge broken eieren opgehaald door de sociale dienst van de stad, die ze met gulle hand uitdeelt. (Van onze correspondent) LONDEN Als de Britse con servatieven in de algemene ver kiezingen van 18 juni verslagen worden, zullen zij de extremist Enoch Powell allicht gedeeltelijk voor deze nederlaag verantwoor delijk stellen. Powell heeft het in zijn kiesdistrict Wolverhemp- ton nodig geoordeeld de delicate rassenkwestie opnieuw en op een gevaarlijke manier in de verkie zingsstrijd te mengen. Tijdens een toespraak, die de aan dacht van geheel het land trok, schilderde hij weer het spookbeeld van bloedige rassenstrijd af, waar mee hij de Britten al eerder de schrik op het lijf wist te jagen. Ditmaal voegde Powell er evenwel nog de beschuldiging aan toe dat sommige ambtenaren valse en mis leidende cijfers bekend gemaakt hebben over immigratie. De socialistische minister van Bin nenlandse Zaken, James Callaghan, vond deze beschuldiging nogal kras en beantwoordde ze direct op een openbare meeting. „Powell is kenne lijk van mening, diat er verraders zitten tussen de ambtenaren die zich bezig houden met immigratie en met de bevolkingsstatistieken van het land", zei Callaghan. „Hij noemt ze vijanden van de staat, omdat ze volgens hem cijfers vervalsen en de waarheid verdraaien. Als Powell over bewijzen beschikt, dat dergelij ke verraders bestaan, moet hij mij onmiddellijk daarvan op de hoogte brengen. De conservatieve partijleiding werd door Powell's rede onaange naam verrast en zeer ernstig in verlegenheid gebracht. Aangezien zij de gevaarlijke klip van immigra tie en rassenstrijd zo ver mogelijk tracht te omzeilen, is het feit dat Powell opnieuw een duit in het zakje heeft gedaan, schadelijk voor het conservatieve prestige. Bovendien wordt het wankele lei derschap van Edward Heath er door ondermijnd, wat funeste gevolgen kan hebben voor zijn politieke toe komst. Het staat bijna vast, dat een nieuwe conservatieve verkiezingsne derlaag -en die wordt nu wel alge meen verwacht- Heath zijn baan zal kosten. Waarnemers vragen zich af, waar om Enoch Powell precies tot enkele dagen voor de verkiezingen heeft gewacht om zijn rassenkei in de politieke vijver te wei-pen. Toen hem voor de televisie op de man af gevraagd werd of hij zich inspande om leider van de conservatieve par tij te worden, antwoordde Powell dat dit niet zijn bedoeling was. An dere vooraanstaande conservatieven achten het onwaarschijnlijk, dat Po well het ooit tot Tory-Ieider zal brengen. (ADVERTENTIE) Daar is alles voor te zeggen. Want als het eenmaal zover is, dat ook Uw salaris via een bank betaald gaat worden, zit U goed met een Privé- rekening bij de Boerenleenbank. Omdat daar'n aantal extra voordelen aan vastzitten, die U een hele hoop zorg kunnen besparen. l.een maand salaris extra Als U regelmatig Uw salaris ontvangt via een Privérekening bij de Boerenleenbank, hebt U de mogelijk heid een maand salaris extra op te nemen. 2. een Persoonlijke Lening Onverwachte grote uitgaven kunnen 't U niet meer moeilijk maken. Omdat U een Privérekening bij de Boerenleenbank hebt. Dan kunt U een Persoonlijke Lening sluiten vanaf f 500,- tot f 5000,-. 3. een hypotheek totaO% Een eigen huis is nu binnen Uw bereik. Houders van een Privérekening kunnen 'n hypotheek krijgen tot zelfs 90% van de taxatie waarde van het te kopen huis. en bovendien Alle voordelen van salaris ontvangen via de bank.3'/2% rente. Gemakkelijke, veilige betaalcheques. Uw betalingen volkomen kosteloos voor U verzorgd door de Boerenleenbank. De vriendelijke bank met de ongedwongen sfeer, dicht bij U in de buurt. Met alle bankzaken „onder één dak". De hele dag open (meestal ook nog op een avond in de week). 1150 vestigingen

de Stem | 1970 | | pagina 15