rker- s) Hoe koning Langenek een korte nek kbrand en het huwelijk 'an prinses Natasja ipeute/ if3 JOSEPHINE O X X O m JOSEPHINE De kat die vlooien had Bruintje is jarig DE KONING EN DE BOZE FEE DE STEM VAN ZATERDAG 6 JUNI 1970 worden 3e- ;ector statistiek, |isch basismate- m tabellen, hei ekeningen. lan MAVO/ULO. en ervaring tot Imd. Is richten aan de I; Dienst der ge- zeg 60, Breda. leding een lorna bezigheids- het Rode Kruis. Èing en ervaring, gericht worden In van bovenge- (666, toest. 361). diende zullen He ver pok zij, gedaan, liseh in Ge- I toestel Op een mooie dag werd er in Vitames een prinsje geboren. Dat prinsje moest koning worden. Maar er was iets raars aan dat kind: het had een lange nek, wel 20 cm lang. Daarom noemde koning Peter hem Langenek. Toen Langenek 1 jaar was, was de nek 22 cm lang en de koning moest elk jaar een nieuw bed kopen want de nek werd steeds langer. Op een trieste dag stierf de ko ningin. En van verdriet stierf de koning ook. De mensen zeiden: „Die Langenek moet koning worden". Maar Langenek was pas 10 jaar. (de nek was toen 40cm lang). Maar toch moest hij koning worden. En zo j gebeurde het. Toen de koning 11 I jaar was, was hij al een goed re- I geerder. En toch was hij niet vro- I lijk. Dat kwam door die lange nek. De hof-tovenaar had op allerlei mo gelijke manieren geprobeerd om de nek korter te maken. Enkele recep- ten waren: gebraden kip met var- kensbloed en 3 pond peper, gekook- te kikvors, koude rijst gemengd met I azijn. Maar niets hielp. Toen de koning 20 was en de nek 80 cm lang was. liet hij door ruiters aan alle mensen een boodschap verkondigen. Dit is hem. „De tovenaars die de koning van zijn lange nek af kunnen helpen kan 10.000 gld verdienen en mag dan altijd aan het hof blijven wo nen". De volgende dag stond een hele rij met geleerde mensen voor de poort. Stuk voor stuk gingen ze door een deur waar op stond: KO NING. En even later kwamen ze er weer beteuterd uit. Nu ging de laatste binnen. Die zei: „Koning, als U een maand bin nen blijft en dit drankje opdrinkt zal de nek spoedig korter worden, dat verzeker ik U! De koning kon met moeite een hele maand binnen blijven, maar toch lukte het. En dat drankje? „Bah", zei de koning. De hoftovenaar hoorde dat en zei tegen de koning: „U moet het opdrinken anders wordt U niet beter!" Dus dronk hij elke dag een lepeltje. En na een maand kwam de tove naar naar het kasteel toe en zei: „Slik dit pilletje in en morgen is Uw nek korter." De koiniinig slikte het pilletje met een vies gezicht in. 's- Avonds ging hij met een tevreden gezicht naar bed: morgen zou hij van zijn lange nek af zijn. Toen hij sliep begon opeens zijn nek te krim pen, te krimpen! Een paar minuten later had hij een nek die precies hetzelfde was als bij de ander1- mensen. Toen de koning wakker werd en voelde dat de nek korter was, liet hij vlug de tovenaar halen en gaf hem 10.000 gld. en zei: „Je mag aan het hof blijven wonen, maar ik moet je eerst iets vragen". „Wat dan?", vroeg de tovenaar. „Mag ik mijn naam veranderen?", „Misschien. Ik zal het aan je ouders vragen" „Aan mijn ouders, die zijn toch dood?". „Ja, maar ik zal even naar de hemel vliegen, en dan zal ik het aan je ouders vragen". „Doe dat, ga meteen!" Goed. en wég was de tove naar. Een uurtje later was hij weer terug. „Het mag van je ouders!" „Holé, nu heet ik Ramses de Gro te!" Dus heette de koning nu Ramses de Grote. Een tijdje later trouwde de koning en ze leefden nog lang en gelukkig!! John Kopmets, Nisse Lang geleden stond in Afrika een oud kasteel. In dat kasteel woonden loen de koning en de koningin en een hele lieve prinses. Verder woonden er nog een kok, een knechtje van de kok, de hofdames, de tuinman, alle uinistei's, een varkenshoeder, lakeien en een kleermaker. t ter vervulling |ture, liefst voor een 0p een dag riep een lakei plotse ling: „Help, brand, brand, help!!" pdereen vluchtte naar buiten en lende zo hard als hun benen hun konden dragen. Enkel de lakeien louden niet zo hard lopen. Zij Toesten namelijk de koning en de fcningin op de draagstoel dragen. Je koning was zo van streek, cmdat 2'jn mooie spullen verbrandden, hij twee keer van de draagstoel fide. De koningin zat luid te snik- fa in haar zakdoek. ^Eindelijk kwamen ze hij het an- ffe kasteel van de koning. Toen ze ftpstapt waren begon iedereen te T^pon: „Prinses Natasja is weg. De pises is weg". De koningin viel luw van schrik. „Waarschuw het 'ger riep de koning, „en laat ie- Eeen zoeken". Inet prinsesje was ondertussen ■aar de prins gegaan die in het bos - Ze vertelde hem alles: dat ■E asteeI was afgebrand en dat ze 'Jt dat haar vader en moeder f waren De prins schrok zich B1 ongeluk en hij zei dat ze zolang wel bij hem mocht logeren. Ondertussen waren mensen aan het zoeken gegaan. De koning liet een bericht uitgaan, dat zo luidde: „Wie prinses Natasja vindt en bij mij brengt, mag met haar trouwen". De prins hoorde dat bericht. Met een ging hij samen met de prinses naar het kasteel. Wat was iedereen blij. Alle mensen begonnen te zin gen en te springen, zo 'olij waren ze. De prinses was natuurlijk ook erg blij en wel omdat haar vader en moeder niet dood waren en omdat ze met de prins mocht trouwen. Enkele weken later vond het feest plaats. De prins was gekleed in een billentikker en had een hoge hoed op. De prinses had een hele mooie witte jurk aan en een kroontje op haar hoofd. Die dag hoefde niemand te werken en alle scholen waren vrij. Kinderen liepen met vlaggetjes, toeters, hoedjes en nog veel meer. 'Pas om vijf uur in de ochtend was het feest afgelopen. Alle mensen gingen naar hun huizen terug. De prins en de prinses leefden nog lang en gelukkig. Cl m uj "O un rv uo.LjS^ J aV „HOE ZIT dat nu met drugs?", vraagt het Belgische-Nederlandse weekbad MIMOSA zich af. Bete kent het gebruik ervan een Vlucht uit de werkelijkheid of een Sprong naar de Vrijheid? Mimosa geeft een antwoord, althans probeert het Een slechte poging Redactrice Francoise Bromne ont moette Georges Brassens en schetst naar aanleiding van deze ontmoeting een beetje de historie van het Franse chanson, bloeiend in de vijftiger jaren, in de zestiger jaren weggespoeld door het opko mende en nog welig tierende an- gelsaksisehe lied. Alleen Brassens bleef, denkt Mimosa. Verder in Mimosa veel mode, verhalen en patronen om zelf bezig te zijn. Bollen de borstpartij van een vrouw te kenmerken". In een serie foto's versterkt Elegance deze uit lating. Voor Elegance is het geen uitge maakte zaak of het vrouw-zijn zonder meer °en moeder-instinct impliceert. In een voorzichtige be schouwing tornt Elegance niet aan het moederschap maar probeert wel vraagtekens te plaatsen achter de rol van de vrouw (als moeder) in deze tijd. Nadat het nodige fijnproevers- nieuws en de korte tips een gede gen achtergrondverhaal over het leven van een gewone man in de Sovjet-Unie. De nieuwsbron is een jonge Russische vrouw die ano niem blijft. Typerend. HET WEEKBLAD PRINSES heeft deze week voor de afwisse ling eens geen leden van het ko ninklijk huis in haar kolommen gestopt. Wel een groot interview „NIETS IN Nederland is viezer dan het water", roept MARGRIET uit. „Dagelijks wordt door de om ringende landen minstens 20 mil joen kilo aan afvalstoffen gedumpt in de Noordzee. Zwemmen kunnen we vrijwel nergens meer. Ons drinkwater slinkt. Vissen vergifti gen we bij duizenden tegelijk. Met terugwerkende kracht krijgen we de rekening gepresenteerd". Onder het motto We moeten Ne derland Opnieuw Bevrijden, be- Ans Dekkers, 11 jaar, Oosterhout Er was een kat, die vlooien had. Hij zeurde elke dag als hij zijn baasje zag. Wat moet ik nou, wat moet ik nou, miauw, miauw, miauw Paul Kemper, 8 jaar, Breda. „Ik ben jarig, ik trakteer", zei Bruintje de beer. „Zo?" zei de vlo. „Ik zou wel eens willen weten wat we dan zullen eten." „Rijstebrij", zei de Oij. „Kip", zei de snip, „Kaas", zei de haas. „Knol", zei de schol. „Wat zullen we drinken", vroegen de vinken. „Thee", zei de ree. „Bier", zei de stier. „Wijn", zei het zwijn. Maar de eend zei: „Hou je snater. Ik drink veel liever water." Jacqueline Maenhout, 9 jaar, Kloosterzande. PB Heel lang geleden leefde er in Sprookjesland een koning samen met zeven feeën op een mooi kas teel. Een van de feeën heette Roze- kleur. Jullie weten zeker niet waar om ik die fee noem. Dat zal ik jullie vertellen. Rozekleur was een boze fee, die jaloers was op de koning, omdat iedereen naar hem luisterde. Dus bedacht ze een plan om de koning van de troon te stoten. Die week zou de koning naar zijn neef gaan, die in het Duiveltjesbos woonde. Rozekleur was een vriendin van de duiveltjes, die in dat bos woonden. „Als de koning voorbij komt, vangen jullie hem en brengen hem bij mij. Ik wacht jullie op bij de grote open plek, weet je wel". Zo gezegd, zo gedaan. De dag brak aan en de koning ging op weg naar zijn neef. Toen hij bijna bij het Duiveltjesbos was ge komen hield een vos hem tegen en zei: „Ga niet naar je neef, want Rozekleur wil je vangen om de haas te kunnen spelen over Sprookjes land, samen met de duiveltjes. En vergeef me dat ik je tegen U heb gezegd". „O, dat is niet erg", zei de koning. „Maar hoe kom ik dan bij mijn neef". „Ga dan naar Kromme Mina, de goede heks", antwoordde de vos. Toen de koning bij Kromme Mina was en haar alles verteld had, zei ze: „Ik zal Rozekleur een de duivel tjes omtoveren in dieren. Dat ge beurde en de koning had nooit meer last van de boze fee. Hij kon rustig jinaar zijn neef gaan en ze leefden nog lang en gelukkig. Johnny van de Bosch, 11 jaar, Oud-Gastel. met Elsje Scherjon, die juffrouw Ooievaar dagelijks van haar stem voorzag. Het moet gezegd worden dat dit interview rijkelijk laat komt, vooral omdat het helemaal is opgehangen aan haar rol in de Fabeltjeskrant. Net nu die krant eindelijk dichtgeslagen wordt, vindt Prinses het uitgerekend noodzakelijk om er nog over door te gaan emmeren. Ook het verhaal over Nederland in Osaka is min of meer mosterd na de maaltijd. Elk zichzelf res pecterend publiciteitsmedium heeft er wat over gepubliceerd. Prinses komt er nu pas mee aandragen, terwijl het onderwerp al doodgele- zen is. Bovendien staat er niets nieuws in het verhaal. Jammer. Ook het onderwerp pruiken is zo langzamerhand in de vrouwenbla denpers uitvoerig behandeld. Voor Prinses kennelijk nog niet uitvoe rig genoeg. Maar misschien kunt u er toch nog wat van opsteken. handelt het vrouwenweekplad het „waterige" aspect van de milieu verontreiniging na de lucht en de bodem. Met kreten als Nederland vuilnisvat van Europa. Straks kookt de Rijn. Eet smakelijk: pa ling met kwik. In Londen komt de pil uit de kraan en Er zit een luchtje aan de zee, moeten de leze ressen gewaarschuwd worden. De Hartelozen noemt Margriet de „nieuwe Forsyte Sage". De En gelse televisie heeft deze serie naar de roman van Honoré de Bal zac al voor de tweede maal uitge zonden. Ook de Nederlandse kij kers zullen hem voorgeschoteld krijgen. De Hartelozen is het ver haal „van de oude, verarmde Gori- ot, verwaarloost en uitgebuit door zijn lichtzinnige dochters, die op kosten van hun vader een wuft en weelderig leventje leiden, waarin minnaars komen en gaan". De eer ste aflevering is nog niet indruk wekkend. m DE COSMETICA-INDUSTRIE is nu ook de redactionele kolommen van het maandblad ELEGANCE binnengeslopen. Deze maand wordt begonnen met een prijsvraag waarin cosmetische vragen gesteld worden en cosmetische prijzen te winnen zijn. De vragen zijn zo simpel dat inderdaad iedereen mee kan doen. Ze gaan zo ongeveer op de volgende toer. Kies van deze drie zinnen de juiste uit: 1 Ieder een kan bruin worden. 2 Niet ie dereen kan bruin worden. 3 Ieder een kan bruin worden als hij daar voor de juiste cosmetische midde len gebruikt. Op modegebied pro beert Elegance weer de nodige vooroordelen weg te nemen. Onder het motto Ziet U Uzelf al zo lopen worden een serie fraaie maxi en midi-modellen getoond. Ook op het gebied van de foun dation een vooruitstrevend verhaal. Ban de Beha. „De natuurlijke aan blik, die resultaat is van een onge bonden boezem beheerst het mode beeld en dat betekent dat na jaren kenden, persen drukken en opdu wen de borsten hun normale vorm en positie mogen hebben. Niet lan ger hoeven twee Maagdenburger KAN ba-letles gevaarlijk zijn voor uw kind?, vraagt EVA zich af. Het antwoord luidt: „Ja". Vol gens Eva zijn er heel wat tere kinderteentjes en lichaamshoudin gen verpest door onoordeelkundige lessen op niet bonafiede ballet scholen. In een gesprek met twee danspedagogen worden de nade- 1 en en de voordelen (die niette min veel groter zijn) tegenover elkaar gezet. Het gezicht van 1970 kan goed en fout worden opgemaakt. Eva laat aan de hand van vier foto's zien, wat goed en wat fout is. Daarbij worden een zeer groot aantal opmaaktrucjes vermeld. Eva weet uiteraard ook dat vrouwenbladen erg veel door man nen gelezen worden. Deze keer laat zij dit wel erg duidelijk blij ken door een uitgebreid verhaal over mannenmode, en wel speciaal over het kostuum, het goeie pak. Eva vertelt wel wanneer een pak goed is. Met deze drie items zijn de speciale reportages in Eva uit geput. De rest van de bladzijden wordt opgevuld door vaste rubrie ken en vervolgverhalen en heel veel advertenties.

de Stem | 1970 | | pagina 9