4. L. BORST: TEGEN DEGEPLOGENHEDEN' Westdorp rijdt weer een koers in 's-Heerenhoek Gebrs. Cock N.V. gaat zich in Kapelle vestigen •V LEONARD! CONSORT GEEF! CONCERT IN MIDDELBURG Lichte schade bij aanvaring op kanaal door Zuid-Beveland Verlies voor Zeeuwse culturele raad WEDGWOOD JEEK <CHT OWS IN HET JIVENHOUT 1 PRINSENBEEK I Half vrijst. huis II A. J. Hes-cSi OfM erland N.V« Brandweer van I s-Heerenhoek op [slap naar Leende Examens Muziekuitvoering Polyhymnia uit Hansweert EEN PAK NAAR UW HART Roger Boogaert Onderscheiding voor herenconfectiebcdrijf in Sint-Maartensdijk Albert Eggermont Inschrijvingen in handelsregister Postbrug bij Yerseke voor verkeer gesloten Zeilwedstrijd te Yerseke Goes Gevonden voorwerpen papier oor uw per Waarom Lichtgewonde en schadf bij aanrijding op Rijksweg 58 Schaftkeet afgebrand in Middelburg Werknemers gaan pendelen SPAAROVERSCHOT NUTSSPAARBANK DE STEM VAN ZATERDAG 6 JUNI 1970 ;n wij in het centrum omgeving) OP of TE HUUR. komt in aanmerking. aan: KOOP! VERKOOP,"-TAXATIES EN 'BEHEER ONROEREND GOED HUUR' EN VERHUUR TEL. (016001-7.21 -2' 9500 - 40930 en 41033 VAN GILS Lvenhout 1 van Ir. Alph. Siebew eflijke inrichting, bloemenvenster, slaapkamer, tweede badkamer met ifels. kasten enz. mg op aardgas, king, pannen dak, 82.500,— id, i. BTW enz. Hoge Weide C.V., grote tuin, garage mogelijk, royale kama|| en keuken, 4 sl.k., douche AANV.: IN OVERLEG 47.500,— k.k. Academiesingel 2S BREDA Telefoon 4 21 50 kantoor: 01614-28 1PENBARE VERKOFIH1 ZAAMSLAG botaris K, J. Hoving [erneuzen zal op dinsdill juni 1970 des middafl «O 2 uur ten verzoeke val Revr. M. de Putter-Dekko| L het café bij de ta ftolk aan het Plein 141 taamslag in het opental [erkopen HET WOONHUIS] ■net erf en tuin aan i Polderstraat 36 te Zaai [lag grooj 2.36 are. Aanvaarding uiterlijk |uli 1970. Betaling koo binnen 30 dagen. binnen 6 dagen. Bezichtiging dinsdag fonderdag 11 juni des ®l jnidags 3 tot 4 uur. T Nadere inlichtingen ta| (antore van de notaris. NOTARIS te SLUIS Jzal aldaar op maandag - (juni 1970 des avonds p 7 uur in het café van» ÉL Havens voor de ns I. van Craeijnest publiek verkopen: HET HUIS (met erf en tuin te SlwjL Id. St.-Annastraat nr. Ikad. sectie A nr. Ifiroot 1.86 are. ,j lóntruimd te aanvaar»] (terstond na betaling ko ls°m. ,,j I Nadere inlichtingen 1 Ikantoor v.nd. notaris (waar ook bezichtiging 111 (worden aangevraagd. Grond- en Industrie- heeft vacature v°° |deling export-order- kwaardig. i |Engelse taal strekt I ht bieden wij ld werk in moderne (lijk salaris |vergoeding (ige bonusuitkering- ETTEN-LEUR A. L. BORST„Ik dreig tot de vaste inventaris te gaan behoren. Daarom stap ik op (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG „Borst, ik kan mij de Zeeuwse Culturele Raad niet voorstellen zonder jou", zei de Zeeuwse gedeputeer de M. van Poelje enige tijd gele den tot de heer A. L. Borst. „Juist en dat is nou precies de reden waarom ik wegga", antwoordde de 52-jarigie Albert Borst. Hij wordt, zoals bekend, per 1 augus tus in Arnhem verwacht. Daar staat de zetel van directeur van de culturele raad in Gelderland zojuist ontruimd door de heer Verkade voor hem klaar. „Griezelig gauw, eigenlijk", zegt Albert Borst met een lichte hui vering, terwijl hjj zijn blikken laat dwalen langs de gevelwan- den van Nederlands mooiste bin nenplein: dat van de Middelburg se abdij. Over zijn vertrek als directeur van de Zeeuwse Culturele Raad zijn door twee leden van Provinciale Staten vragen aan heit college van G.S. gesteld. Albert Borst haalt de schouders op. „Ze zoeken er van alles achter, behalve dat enige wat voor mij ondanks mijn gloeiende liefde voor Zeeland en de Zeeuwen de reden is om op te stappep na 21 jaar: ik dreig tot de vaste inven taris te gaan behoren. Ik weet dat het pedant klinkt, maar ik kèn nu alles. Als iemand op een vergade ring een wenkbrouw omhoog trekt, dan voorvoel ik al wat hij zal gaan doen. Gelderland geeft nieuwe kan sen, meer armslag, onder meer door dat ik daar met acht mensen zal gaan samenwerken; voor elke cul tuurvorm één: toneel, muziek, noem maar op. Hier heb ik, zonder dat overigens ooit erg te vinden, van alles en nog wat tegelijk gedaan. Als je mij vraagt: Borst, wat heb je bereikt? dan kan ik in eenvoud des harten wijzen op de gestegen uitgaven voor cultuur op de provin ciale begroting: van f 2500,- per jaar in het begin tot drie ton op dit moment. De geldstroom is een beet je omgeleid. De claim van de cul tuur op de gelden van de gemeen schap is gehonoreerd. En verder? Ach, de Culturele Raad heeft zinvol opbouwwerk ver richt door het scheppen van over koepelende stichtingen die in Zee land, met zijn kleine schaal, nu eenmaal nodig zijn. Hoe je dat doet? Wel, door over eeh heleboel banden tegelijk te spelen. Ik hou daar van. En het is geen ramp dat het voor- (Van onze sportmedewerker) s-HEERENHOEK Het is een uitstekende gedachte geweest van liet wielercomité in 's Heerenhoek om zondag hun oud-dorpsgenoot Jan Westdorp weer eens in de be langstelling te plaatsen. Oud-coureur Westdorp die tijdens zijn wieier- loopbaan een grote populariteit be zat in 's Heerenhoek en op geheel Zuid-Beveland heeft direct „ja" ge zegd toen men hem vroeg het start schot te willen lossen voor de beide wielerkoersen die er zondag in 's Heerenhoek worden verreden. Westdorp voelt zich immers nog steedsbetrokken bij heit métier dait hem lief en leed bracht. Toen Jan Westdorp in 1952 zijn aanloop nam in de wielersport was hij niet direct een uitblinker maar een jaar later kreeg zijn wilskracht toch reeds ef fect. Jan won toen tien wedstrijden a's nieuweling. Zijn grote jaren fiwamen als amateur in de periode van 1954 tot 1956. Hij won etappes w de Ronde van Oostenrijk, in de Ronde van West-Vlaanderen, in de Zes-Provinciën rit en in de Fléche du Sud. Een keer of vijftien per kwam hij ook met de bloemein I "Uis uit de Belgische kermiskoer- sen. In 1956 ging Westdorp over I naar de profs en won al spoedig een I koers in Zele. Zijn sprintcapacitei- ï!nwaren echter beperkt en dat meld de kleine kemphaan nogal I eens van de zege af, hoewel hij toch met genoegen terugdenkt aan zijn triomf in de Ronde van 's Heeren- I hoek. Een hele grote is Jan West- dorp nooit geworden bij de profs, al werd hij uitverkoren deel te namen aan de Ronde van Zwitserland en de Tour de Eraince die h.ij allebei uit reed, evenals de Ronde van Spanje. Niet vergeten mag worden dat Jan Westdorp in zijn tijd niet in een fabrieksploeg was ingedeeld, maar alles op eigen houtje moest opknap pen. Een ernstige blessure aan zijn linkerknie noopte hem er toe in 1963 te stoppen. (Van onze correspondent) I h ^EISRENHOEK De leden van et vnjwillige brandweerkorps uit I merenhoek hebben met hun da- Im» jaarlijkse reisje gemaakt. I F; j?raclltig weer vertrok men naar lh uVen ,waar het Evoluon werd ITj Hierop ging de reis naar Is, ulwaar het gezelschap door l?^Teester R. O. M. Waelput 11° "vuhgenaeester van 's-Heeren- I en diens echtgenote hartelijk I hi,il ,ontTvanSen- Op het gemeente- I «mf» Leende werden de brand- 1 fio ,nnen met hun dames op kof- I gaf w gel)ak getracteerd. Hierop l»k J brandweerkorps uit Leende lm,(dem,onstratie me* baar modern |drn1"aa waarbij ook een hoge- IVnnli? werd gedemonstreerd. hui.., p gezefen in een landrover liet ■te flmlester WaelPUt zijn gemeen- lafwWaï Sezelsehap zien, waarna Itrnk k* werd genomen. Men ver- l,Hntoilei0Pi nlar Antwerpen waar in 1 gebruik?6Tla,Coupé" het diner werd I nachtwas ruim 2 uur in de (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de afdeling kamermuziek wijdt het Holland Festival dit jaar speciale aandacht aan muziek uit de 17e en 18e eeuw. In diverse steden, waar in het kader van dit festival concerten plaatsvin den, is de uitvoering van de muziek uit deze periode in handen gelegd van het Leonhardt Consort, het Ala- riusensemble en het Dellerconsort, alle drie beroemd door hun authen tieke en uiterst boeiende vertolkin gen van „oude" muziek. Het ge meentebestuur van Middelburg en de werkgroep Middelburg van de ZVU hebben op de enige nog vrije datum van het befaamde Leonhardt Consort beslag gelegd voor een con cert in de burgerzaal van het stad huis op donderdag 18 juni. Frans Brüggen en Gustax Leon hardt, die beiden deel uitmaken van het consort, traden reeds een aantal malen in Middelburg op, o.a. op Kerstmis 1969. Tot op heden was het echter praktisch niet mogelijk het voltallige Leonhardt consort in Middelburg te doen concerteren. Dit consort bestaat uit 9 leden (2 violen, 2 alten, 2 cello's, contrabas, clave- oimbel en blokfluit). Naast Brüggen en Leonhardt speelt o.a. ook de be roemde cellist Anne Bijlsma mee. Het consort zal in dit programma onder meer het 5e Brandenburgse concert van Bach uitvoeren met Frans Brüggem, Marie Leonhart en Gustav Leonhardt als solisten. Leon- hardt's vertolking van de uiterst virtuoze clavecimbelpartij uit dit stuk is beroemder geworden door de veelbesproken Bachfilm, terwijl hij op de televisie te bewonderen viel tijdens de uitzending van het laatste klassieke „Edisonconcert". De nog uit de 16e eeuw daterende burgerzaal vormt een ideale omge ving voor de op het komende Hol land Festival concert uit te voeren muziek. Teneinde de feestelijke stemming te verhogen zal de bur gerzaal tijdens het concert met kaarsenkronen zijn verlicht- GOES Eindexamen H.B.A.-A van het Goese Lyceum. Geslaagd: J.K. Beije Wissenkerke, P.J. Carels Goes; A. Dekker Borsele; C. vain Gorp Wemeldinge, G.C. Groenleer Colijnsplaat, C.J. Lobbezoo Krab- bendijke, J.T. Maas Goes, P. Mos Goes, J.D.M. Reijnhout Goes, H. Schipper 's-Heer Arendskerke, L.J.P.Stuetel Wissenkerke, C.N. Til- roe Goes, R. Visser Goes. Afgewezen geen! GOES Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes, eindexamen gym nasium, voor het getuigschrift A: mejuffrouw J. M. C. Groffen te Vlissingen, mejuffrouw B. F. Nieu- wenhuijse te Hansweert, mejuf frouw N. Y. de Vries te Middelburg, mejuffrouw E. M. de Wolf te Kloe- tinge. Voor het getuigschrift B: J. M. Buijze te Goes, M. van Soelen te Goes, J. G. van de Vrie te Biezelin- ge. 1 kandidaat heeft een verlengd examen. OOSTBURG Bij de ondter toe zicht van het Nederlands Instituut voor Lastechniek afgenomen exa mens zijn de volgende leerlingen van de technische school te Oost burg geslaagd voor: Gevorderden booglassen: Th. Brouwer, Biervliet, J, J. Dees, Schoondijke, J. L. de Jonge en B. C. Keymel, beiden Breskens; P. B. Laimpaert, Eede; P. A. Tas, Water landkerkje; C. Wolfert, Biervliet. Booglassen ten dienste van werk nemers in landbouwmechanisatiebe- drijven: J. J, Basting, Cadzaind; E, A. F. M. Bonte, Aardenburg; I. van Cruyndngen, Zuidzande; P. Dees, Schoondijke; J. C. Donze, Breskens; A. M. de Feyter, L. van Hoeve, A. C. Huyben, allen Schoondijke; A. Jansen, Sluiskil; T. T. Miedema, Schoondijke; W. P. J. Ouwendijk, Oostburg; J. van Pamelen, Groede; G. A. Ringoot, Schoondijke; G. Th. Rootsaert, Aardenburg; C. J. Ver- ploeg, Oostburg; R. L. van 't West- einde, Schoondijke. (Van onzecorrespondent HANSWEERT De muziekvere niging Polyhymnia houdt zaterdag om half acht onder leiding van haar dirigent Adrie B. Holster uit Krui- ningen een uitvoering in de zaal Zeelandia te Hansweert. Naast het zeer gevarieerd muziek programma zal een zangspel in vijf bedrijven worden opgevoerd, geti teld: De Gouden Kroon. De tekst is volgens het gelijknamige toneelstuk, je van B. D. Stobbe. De muziek is gecomponeerd door de dirigent Adrie B. Holster. Na afloop van de uitvoering is er gelegenheid om te dansen. naamste element van het werk zich tussen de overheidscoulissen, in de schaduw, afspeelt. Als je er je eigen persoonlijke vrijheid maar bij kunt handhaven. En dat kón hier, al is de prijs voor die vrijheid dat je buiten alle stoelen zit. Zo is het mogelijk, dat zowel het college van G.S. als de beroepsbond van beeldende kun stenaars razend op je zijn. Dat moet je accepteren". Een vluchtige „structuurschets" van A. L. Borst lijkt hier op zijn plaats. Geboren in Amsterdam op 28 november 1917 als jongste zoon van een aannemer. Twee broers en één zuster volgden een religieuze roe ping. De jonge Albert wilde journa list worden, maar neef Leo Schlich- ting raadde hem een opinievormende functie op de een of andere redactie aan, toen de gymnasiumdeuren zich eenmaal achter de jonge Albert had den gesloten. Studeren. Albert wou naar Parijs, maar het werd Leuven, waar hij cum laude zijn „kantjes" politieke en sociale wetenschappen haalde. Oorlog. Plannen naar de maan. Trouwen. Oorlogsvrijwilliger worden en bij de geallieerde inlich tingendienst werken. Getuige-des- kundige bij de perszuiveringsproces sen van na 1945. Brabants redacteur bij „De Tijd", wat geen succes werd en daarna: Zeeland. Eerst in dienst verband bij de stichting A.V.O. en daarna, in het rampjaar 1953, in functie bij de toen nog op de maat schappelijke toer werkende stichting Zeeland, die echter spoedig een cul- tuurpoot kreeg. Al jaren resideert Albert Borst in het statige voorver trek van een tot monument ver klaard gebouw aan de Middelburgse Dam, als directeur van de Zeeuwse Culturele Raad en adjunct-directeur van het provinciaal opbouworgaan „Stichtiinig Zeeland". Ik heb hem daar heel wat keren opgezocht en kwam dan altijd opgemonterd terug. Op de een of andere manier vond ik hem een mooie zangvogel in een trieste, zij het voorname kooi. In welke opzichten zult u Zeeland missen? Borst: „Om de kleine schaal. De lioge omloopsnelheid van de contac ten geeft het bestaan hier een aan gename warmte. Hoog en laag zitten dicht bijeen. Iedereen is gemakke lijk bereikbaar. Bovendien: Het is een provincie waar je de opvattin gen van de bewoners nog kunt ken nen en er rekening mee kan houden. Directe democratisch noem ik dat. En verder? De mensenin Zeeland zijn wars van dikdoenerij. Voor mij een teken van grote, innerlijke be schaving". Tot hoever reikt de taak van een culturele raad? Borst: „Zo'n raad bestuurt en leidt zijn functionarissen. De functionaris voert de besluiten van de raad uit. Ik ben tegen een splitsing, want die brengt ons naar een opstand der technocraten en daar ben ik ronduit tegen". De eigenlijke taak van een cultu rele raad? Borst: „Op welk geografisch ni veau dan ook, dient hij het bestuur te vormen van een consultatiebureau voor culturele zaken waar iedereen terecht kan, zowel de overheden als de particuliere organisaties. De raad heeft ook een brugfunctie tussen overheid en particuliere organisaties en-of personen. Hij is een ontmoe tingspunt. Ein verder: de raad coör dineert, stimuleert en informeert". Wie heeft in Zeeland, van de vele autoriteiten waarmee u te maken hebt gehad, de meeste indruk op u gemaakt? Borst: „Mr. dr. A. Mes", (stichter van de culturele raad, oud-gedepu teerde en een tijdlang waarnemend commissaris der koningin - T.K.) „n de eerste plaats om zijn menselijke gaven, maar daarnaast om de gewel dige flexibiliteit van zijn geest, zijn bestuurlijke capaciteiten en zijn di plomatie. Mes wist wat „spel" in de maatschappij betekent, zonder dat hij iemand de indruk gaf dat hij hem manipuleerde". Hoe ziet u zichzelf in üw functie als directeur van de Zeeuwse Cultu rele Raad? Borst„Als iemand die niemonds man is, zonder dat hij daardoor in een niemandsland leeft. Ook als ie mand, die mogelijkheden moet grij pen, tweedracht moet voorkomen en (ADVERTENTIE) ST.-JANSTEEN TEL. 01140-2164 (v.h. Bèr PLUYM) vooral iemand die moet vermij den dat hij op de stoel van de overheden gaat zitten. De overheid moet kiezen tussen een aantal vóór- gecoördineerde adviezen. Hoe meer beleidsadviezen hoe beter. Teveel coördinatie vooraf schept een luie overheid. Ik wil dat de overheid kiest. Pas dan weet ik waarom ik zelf eens in de vier jaar kies!" Wat is uw voornaamste hobby? Borst: „Vader zijn voor mijn kin deren, acceptabel voor ze blijven ook al heb ik mijn toekomst op deze leeftijd al achter de rug. En verder: Historie, genealogie (hou je vast, want ik ga zó met stambomen gooi en!), literatuur en toneel". Modern toneel? Borst: „Geweldig soms. Je speelt daarbij jezelf. Maar ik kan ook ge nieten van Shakespeare". Geef eens een typering van uzelf? Borst: „Eén ervan dan: een terri ble simplificateur. Weet je: eerst hebben we alles wat de mensen koin interesseren met uitzondering van Ajax-Feijenoord onverstaanbaar gemaakt door onze ambtelijke en wetenschappelijke geheimtaal en nu moeten de mensen wel inpraten of meepraten, terwijl zij er niets meer van begrijpen". Wat kun je daaraan doen? „Eerst de onverstaanbaarheid on gedaan maken, waardoor de nieuwe aristocratie van de deskundigen weer begrijpelijk wordt. En ook: een directe democratie bevorderen door verkleining van de schaal waarop wij samenleven. Wat je nu merkt is, dat steeds hollere leuzen tegen steeds grotere massa's worden aangesmeten. Is het gek dat nie mand er meer in gelooft, of (de omgekeerde reactie) dat velen slo persneigingen in zich voelen opko men? Technocratie? Borst: „Een voortzetting van het feodalisme in een nieuwe vorm. Met dit verschil, dat de feodale heren verdomd goed door htm onderhori gen werden begrepen". Bent u zelf geen technocraat? „Nou en of! Daarom ben ik onver dacht als ik me er kwaad over maak". Wat doen we eraan? Borst: „Wij moeten naar een sae- cularisatie van de wetenschap. Na God en de kerk is nu de wetenschap aan de beurt". Is het moeilijk om bij de tijd te blijven? Borst: „Feitelijk een dwaze vraag. Iedereen zegt: „Dat is niet van deze tijd", of „Dat is uit de tijd". Ik zélf ben de tijd. Wst ik nu zeg en doe, dat is „deze tijd". Men stelt het voor alsof de tijd een stroom is, die ons meesleurt. Een vreemde macht: de tijd wil dit, de tijd eist dat". Onzin! Wij zelf vormen de tijd". Nooit een boek willen schrijven? Borst: „O ja! Ik heb heel wat novelles geschreven. Ze zijn alle maal de kachel ingegaan. Maar de plannen blijven. Een gebed zonder end". Wat zou u in de maatschappij willen veranderen? Borst: „Ik zou een revolutie tegen onze geplogenheden, zoals ik ze noem, willen beginnèn. Een oorlog tegen de structuren. Die zijn de grafzerken van ons bestaan. Neem iets levends, breng er een structuur in aan en het verliest tegelijk datge ne waardoor het spontaan waarde had". Welzijn? Borst: „Tja, dat is de geseculari seerde hemel. De oude truc gaat wéér op. Hier op aarde is het niet, vrinden, zie omhoog! Maar welzijn ligt voor je voeten. Ik word wel eens moe vain dat gepraat over „welzijnsbeleid", waarbij men het voorstelt alsof de overheid het wel zijn niet zou willen bevorderen. Je moet zo'n kreet als „bevordering van welzijn" eens omdraaien. Dan krijg je een slogan als: „Wij zijn tégen het welzijn". Welnu, een der gelijke credo brengt je in het puur criminele. De omkering laat zien hoe absurd die kreet was. Wij zijn een ongeduldig volkje. Terwijl de welvaart net begint te komen, eisen wij welzijn, wat om de een of pdere onbegrijpelijke reden heel iets anders zou zijn (en beter na tuurlijk!)". Uw afscheidsreceptie? Borst: Gelukkig valt die midden in de vakantietij d, waardoor veel mensen niet kunnen komen. Dat of ficiële werk maakt mij dodelijk ver legen. En bovendien: het hoort tot de geplogenheden. Maar 't mot". TOM KOOPMAN (Van een onzer verslaggevers) SINT-Maartensdijk —De Rotter damse fabrikant van herenconfectie Herman Heijmans en Co. n-v. heeft van het „Institut International de Promotion et de Prestige", gevestigd in Genève, de sporadisch uit te rei ken onderscheiding „La Grande Me daille de la Distinction et de l'Elé- gance" gekregen. Dit voor de bijzon dere stijl en kwaliteit van de May- fair-herenconfeotie die sedert 1959 in Sint-Maartensdijk wordt gefabri ceerd. Aan de toekenning van de onder scheiding is een uitvoerig onderzoek voorafgegaan, omdat slechts één be drijf per laind' in dezelfde branche de onderscheiding krijgt. Half augustus wordt de onder scheiding in het Hilton hotel in Rot terdam uitgereikt- (ADVERTENTIE) Korte Nieuwsrtaat 21 Hulst Tel. 2478 - 3558 b.g.g. 2209 (Van onze correspondent) TERNEUZEN In het handelsre gister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen werden de volgende on dernemingen ingeschreven: 10342 Sex-shop Sas van Gent, Markt 15, Sas van Gent. 10343 Stomerette „Raket", Brouwe rijstraat 3, Oostburg. 10344 Dameskappersbedrijf fa. de Ba'dts-van Staveren, Nieuwstraat 20, Sluis. 10345 Schippersbedrijf met het ms „Gina", G. van Donderen, Heerlijk heidsstraat 12, Sas van Gent. 10346 Groothandel in vis, P. P. van Velzen, Banckertlaan 5, Breskens. 10347 Administratiekantoor en uit zendbureau „A.U.B.", De Butstraat 22, Hulst. 10348 Kleinh. in dames-, heren- en kinderconfectie „Super Discount", St.-Annastraat 41, Sluis. 10349 Kleinhandel in huishoudelijke artikelen enz. P. Mabelis, Dorps straat 42, Nieuw vliet. 10350 Klein, in bloemzaden enz. M. (Van onze correspondent) YERSEKE In verband met her stelwerkzaamheden aan de Postbrug over het kanaal door Zuid-Beveland zal het verkeer over deze brug zijn gestremd van maandag 8 juni tot en met 17 juli. De mogelijkheid bestaat dat deze periode langer of korter zal zijn, al naar gelang de werkzaamhe den tegen- of meevallen. Het ver keer wordt omgeleid over de Bonzij brug te Weaneldinge. (Van onze correspondent) YERSEKE Zaterdag 20 juni zal de watersportvereniging Yerseke op de Oosterschelde een onderlinge zeilwedstrijd houden voor grote en kleine boten. De start is om twee uur bij de jachthaven. Er wordt in groepen van zoveel mogelijk bij elkaar passende boten gezeild. Per klasse is een aantal prijzen beschikbaar. Inschrijvingen zijn mogelijk bij de wedstrijdleiding aan de haven tot een uur voor de start. Aan het politiebureau te Goes zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende, in de maand mei, gevon den voorwerpen: diverse sleutels, div. portemonnees, div. sjaals, div. horloges, div. bankbiljetten, div. pa raplu's, div. handschoenen, wit da- mesvest, passer, autoped, gouden armbandje, plastic regenkapje, wiel dop, bruine herenhoed, drie blauwe jurken, sigarenaansteker, portefeuil le, gouden ring, badtas, personal- ausweds, schooletui, meetlint, boe renspeld, twee platen schuimrubber, bromfietsplaatje, mapje pasfoto's, ballpoint, boodschappentas, regen pak, klein hondje, twee sportbroek- jes met handdoek, zonnebril, brom fiets, nylon jackje, meisjesfiets. Met schrik las ik in de krant dat een jonge Poolse student uit het land moest omdat zijn visum verlo pen was. Waarom geen verblijfsver gunning geven? Is dat de dank die wij toch zeker voor deze mensen moeten hebben voor alles wat zij voor alle mensen gedaan hebben. Zijn hier niet meer vreemdelingen? De mensen die dit in handen hebben mogen heus wat menselijker zijn. BREDA MEVR. BAKKERS. (Van onze correspondent) KRUININGEN Op de kruising rijksweg 58rijksweg 60 nabij Krui- ningen is de lading limonade en bier van de aanhangwagen van een vrachtauto bestuurd door A. M. C. uit Koewacht aan het schuiven gegaan. Tweehonderd kratten, elk inhou dende 12 flessen limonade of bier, kwamen op het wegdek terecht. De flessen sneuvelden voor de helft en richtten een ware glasravage aan. Het verkeer over rijksweg 58 heeft hierdoor een uur lang_ slechts gebruik kunnen maken van één rijstrook. Na een uur was het grootste deel der glasscherven opgeruimd. I (Van onze correspondent) HANSWEERT —Het Esso-bun- kerschip 82 heeft bij Hansweert op het Kanaal door Zuid-Beveland een aanvaring gehad met een binnen vaartuig dat is doorgevaren. Het bunkerschip werd opzij geduwd en maakte slagzij. De kapitein P. Theenaert geraakte daardoor te wa ter. Een eveneens onbekend gebleven vaartuig gooide de heer Theenaert een reddingsboei toe en zo kon hij weer aan boord van zijn, inmiddels weer rechtgekomen, vaartuig klim men dat hij even later met lichte schade aan de kop aan de kade kon afmeren. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op de Noord- monsterweg te Middelburg is een schaftkeét tot de grond afgebrand. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat de slang van een gasfles gesprongen is. De keet was eigendom van de metaalhandel J. P. L. uit Middel burg. De eigenaar is tegen brand verzekerd. De brandweer was spoe dig ter plaatse met de hogedruk spuit en kon meteen met de nablus- singswerkzaamheden, omdat de keet toen reeds geheel was afgebrand, beginnen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Nadat de levensmidde Ienfirma de gebroeders Cock N.V. te Goes reeds in 1966 reorganisatie, plannen koesterde, is uiteindelijk het besluit gevallen om de firma in zijn geheel in Kapelle te vestigen. Door deze beslissing zullen de onge veer 100 werknemers van het be. drijf, die nu nog in Goes en Krab- bendijke te werk zjjn gesteld, op en neer naar Kapelle moeten pendelen. De firma heeft de keuze kunnen maken tussen drie gemeenten om haar bedrijf te vestigen, te weten: Goes, Reimerswaal en Kapelle. De keuze is op de laatste gemeente ge vallen omdat een rapport, door het ETI opgesteld, geconcludeerd heeft, dat Kapelle het meest gunstig ge legen is. In de eerste plaats omdat het vlakbij het nieuwe verkeers knooppunt ligt, maar bovendien is Kapelle gesitueerd tussen de twee grote havensteden Rotterdam en Antwerpen. Dit laatste is belangrijk met de grote aan- en afvoer van de firma Cock (700 ton per week) die voor het merendeel de bekende merkartikelen levert. Ook heeft het personeel inspraak gehad in deze beslissing en het was bijna unaniem van oordeel dat het nieuwe complex in Kapelle zou moe ten komen. Daarnaast is ook het werkklimaat doorslaggevend ge weest. Het complex zal worden ge bouwd op het industrieterrein aan de Brede Weg, en zal in totaal vijf hectare bestrijken. Het bedrijf zal uit vier gebouwen bestaan. De alge mene verwachting is, dat het eerste gebouw 31 december van dit jaar klaar is, terwtijl 1 juli de streefdatum is waarop het gehele complex gereed moet zijn. Deze reorganisatie zal wei nig consequenties met zich brengen voor het personeel. Verwacht wordt, dat er enkelen zullen afvallen, maar het overgrote deel zal wel naar Ka pelle pendelen. Bij de planning is rekening gehou den met eventuele uitbreidingsmoge lijkheden. Het gemeentebestuur van Kapelle is uitermate verheugd over de keuze van de firma. Niet alleen omdat er meer werkgelegenheid komt, ook zal het aantal woningen door de komst van de firma aanzienlijk stijgen. Bur gemeester H. G. van Suylekom zei des te meer verheugd te zijn dat er een industrie in Kapelle komt die „schoon" is. „Bovendien bestaat de kans dat het bestemmingsplan, waarvoor wij vijf jaar hadden uitge trokken, nu in twee jaar reeds ge reed is". (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Stichting Zeeuwse Nutsspaarbank (combinatie Middelburg - Vlissingen) boekte over de maand mei 1970 een spaaro verschot van f 2200.892.22 f 1590.873.70), waardoor het saldo te goed aan inleggers steeg tot f 126.718.185.72 f 113.735.992.74). Het aantal tekeningen steeg met 281 (235) tot 70.622 (63.836). De cijfers tussen haakjes zijn die van eind mei 1969.

de Stem | 1970 | | pagina 7