Openbare bibliotheek in Oostburg geopend H 'iscussie-avond over drugs in Terneuzen NEDERLANDS EERSTE BIBLIOBUS VOOR TOERISTEN IN W-Z.-VLAAND dres en) Behoefte eniïig Drie muziekkorpsen lijdens braderie in Terneuzen Lof voor gemeente van lmurdersbelangen- vereniging Axel Riool deksel tegen auto VOLGEBOEKT VOOR MOTOR-WEEKEND Vragen over onderwijscommissie HEROPENING VERLINDE N.V. TERNEUZEN Vierdaagse reis van bejaarden Terneuzen naar Duitsland Ontvanger Jonker naar Maastricht IN GAAIBOLLING WESTDORPE Inschrijvingen in handelsregister Vuilcontainers voor Hoek en Zaamslag Aanrijding met veel schade Wat en waar VANDAAG MORGEN Tentoonstellingen Medische diensten Beroepingen Aanbestedingen MARKTEN Hoogwater 4 ZATERDAG 6 JUNI 1970 lijk 14 «lagen van aan onze afdeling gaven kunnen niet derland en België Buiten Nederland g gebracht. •zoeken u dringend te vermelden. van de postbestel- uideuropese landen ind per week /m vermelden. 'r (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Binnen drie weken rijdt Nederlands eerste rijdende bibliotheek voor toe risten in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Dit deelde de heer A. L. van Geesbergen, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, mee tijdens de [officiële opening van de nieu we openbare bibliotheek aan de Mr. J. E. Risseeuwstraat in Oostburg. „West-Zeeuwsch- 'laanderen is voor het biblio- eekwezen een expirimen- 'teergebied waar zeer veel van verwacht wordt", aldus de ge deputeerde. De openbare bibliotheek, beheerd door de „stichting gemeenschappelij ke openbare bibliotheek West- [Zeeuwsch-Vlaanderen", is een co- produktie van de „stichting openbare [bibliotheekvoorziening", de „stich ting katholieke lectuurvoorziening" [sn de „stichting protestants-christe lijke^ openbare bibliotheekvoorzie ning" Op prachtige wijze is het [vroegere gebouw van de Katholieke ;Kring herschapen in een eigentijdse (bibliotheek en leeszaal, voorzien van [ruim achtduizend boeken voor alle Beeftijden en een keur van tijd schriften en geïllustreerde bladen. (Architect P. C. Dekker van het bu- 'eau Rothuizen en 't Hooft te Mid- lelburg ontwierp een bijzonder irettig aandoende ruimte met een ►verzichtelij ke uitstalling van de lectuur. Met reden kan het bestuur "an de „stichting gemeenschappelij ke openbare bibliotheek voor West- reemvsch-Vlaander en" trots zijn op leze voor de gehele streek belan- ï'jke aanwinst- De voorzitter, de heer W. C. M. 'an Dongen, vertelde in zijn ope- Lfngswo ji'd dat men de 500 leden Ut™ genaderd is en dat 12,5 pro- lent van het inwonertal van de bi- Jliotheek gebruik maakt. Dat is luim drie procent boven het lande- f jk gemiddelde. In het eerste kwar- Jal van dit jaar werden ruim 32000 «leningen geboekt. Wel een bewijs at de Oostburgse bibliotheek in een «me behoefte voorziet. De heer Van Dongen sprak zijn [roe erkentelijkheid uit voor de uedewerking die van de provincie j1 de gemeente is ondervonden, ank bracht hij ook aan de architect aannemer Strijdonck te Oostburg. In vier plaatsen i ^deputeerde Van Geesbergen on- jerstreepte de betekenis van de sa menwerking van diverse levensbe schouwelijke rAchitngen en de overhe den bij de totstandkoming van de nieuwe openbare bibliotheek. „Zij staat model voor de nieuwe ontwik kelingen in het bibliotheekwezen. In de naaste toekomst zullen in West-Zeeuws-VIaanderen in vier plaatsen bibliotheken worden geo pend. Als centrumfunctie zal de Oostburgse bibliotheek", zo zei de gedeputeerde, „veel kunnen bijdra gen tot het welzijn van de bevol king in deze streek". Hij complimenteerde het bestuur, medewerkers en bevolking met de aanwinst- Scholen Burgemeester A. Schipper van Oostburg legde de nadruk op het grote nut dat de bibliotheek heeft voor de schooljeugd en als bron van documentatie. Hij sprak de hoop uit dat het rijk met financiële steun niet achter zal blijven- Namens het „christelijk lectuur centrum" sprak de heer A. Meeusen, die het bestuur van de bibliotheek veel wijsheid toewenste bij de keuze van de boe ken. Hij bood een paraplubak aan. Verder werden gelukwensen uitge sproken door de heer M. P- de Bruin, adjunct-directeur van de „provinciale bibliotheek van Zee land", de heer N. J. Leenhonts na mens het departement Sluis-Aarden- burg van de „maatschappij tot nut van 't algemeen", dc heer J. Fre- mouw namens de voormalige biblio theek te Oostburg en de „algemene bond voor onderwijzend personeel", mr. W. D. de Bruijne, directeur van de „federatie van het provinciaal bibliotheek centrum". Op i Gedeputeerde Van Geesbergen verrichtte de symbolische ingebruik stelling van de openbare bibliotheek door met de sleutel de deur van het gebouw te openen, waarna de geno digden het inwendige konden be wonderen. In de bibliotheekzaal is een tentoonstelling van tekeningen, gemaakt door de schooljeugd. De bibliotheek kan uitgebreid worden tot een verzameling van 12.000 boe ken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op woensdag 10 juni, de openingsdag van de brade rie in Terneuzen, zullen drie mu ziekkorpsen het feest opluisteren. Tussen half acht en tien uur treden op de harmonie Terneuzen met drumband en majorettes, „Hosan- nah" uit Axel met drumband en de harmonie uit Oostburg met drum band. Het interieur van de openbare bi bliotheek. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het bestuur van de Axelse huurdersbelangenvereniging heeft zich tijdens een contactbijeen komst in het cultureel centrum De Halle waarderend uitgelaten over de verbeteringen, die de gemeente op verzoek van de vereniging in de Staatsliedenwijk in Axel tot stand heeft gebracht. Ook de houding van de regionale woningbouwvereniging tegenover deze huurdersbelangen vereniging ontlokte lof. Tijdens de jongste bijeenkomst werd onder meer een aantal organi satorische zaken besproken, er wer den twee nieuwe bestuursleden ge kozen en een aantal klachten werd onder de loep genomen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Over de Jacob Catsstraat reed een vrachtwagen met aanhangwagen uit Waterland kerkje over een vermoedelijk los liggende deksel van een rioolput. Dat deksel werd door een van de wielen van de aanhangwagen gegre pen en tegen een geparkeerde auto geslingerd, die daardoor flink werd beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De eigenaar van hotel Het wapen van Zeeland, de heer van Hilst, deelt de pessimistische verwachtingen van zijn collega's ten aanzien van het komende motor weekend niet. Abusievelijk stond in de krant van gisteren vermeld dat ook zijn verwachtingen niet zo hoog gespannen waren. „Maar dat klopt niet", was gisteren het commentaar van de Axelse horeca-man, „want we zijn voor dit weekend al volge boekt". Hij heeft zelfs een beroep moeten doen op collega's, omdat hij meer gasten verwacht dan hij in eigen hotel zal kunnen onderbren gen. „Ik kan natuurlijk niet oorde len over collega's. Ik weet niet hoe het bij hen is, maar ik heb het elk jaar bijzonder druk met de motor cross. Vooral deelnemers die hier de nacht doorbrengen", aldus de heer van Hilst. i- Gedeputeerde A. L. van Geesber gen: „Aanwinst voor de streek (ADVERTENTIE (Van onze correspondent) TERNEUZEN De heer H. de Vriend van T'70-2000 heeft b. en w. van Terneuzen vragen gesteld over de samenstelling van de provinciale onderwijscommissie. Deze zal het college tijdens de raadsvergadering van donderdag 25 juni beantwoor den. In de toelichting op de agenda zegt het college dat Gedeputeerde Staten geheel vrij zijn in hun keuze tot instelling van een adviescommis sie. Ook betreuren b. en w. het dat geen van de in de gemeente geves tigde instellingen daarin is verte genwoordigd. Het college van Gede puteerde Staten is verzocht alsnog een of meerdere vertegenwoordigers van de in de gemeente gevestigde instellingen in bedoelde commissie op te nemen. Met betrekking tot de door de heer De Vriend gestelde vragen (Van onze correspondente) TERNEUZEN Na een grondige verbouwing heeft Verlinde-Terneu- zen N.V. haar pand aan de Haven straat hoek Smidswal feestelijk her opend. Op de begane grond is een toonzaal geschapen met een opper vlakte van 130 vierkante meter. Een grote collectie gasfornuizen, gashaar den en aanverwante artikelen en sa nitair in vele kleuren met alle denk bare accessoires staan er uitgestald, terwijl de modernste wasautomaten, wasmachines en koelkasten niet ont breken. Verlinde-Terneuzen N.V., voorheen firma Verlinde, is een reeds lang in Terneuzen gevestigde zaak die gespecialiseerd is in het installe ren van centrale verwarming. De verbouwing is gerealiseerd door hoofdaannemer gebrs. Simons NV., te Terneuzen. Met een zeer druk bezochte recep tie temidden van talrijke bloemstuk ken is de heropening gevierd. (Van onze correspondente) TERNEUZEN Begunstigd door schitterend weer heeft een 50-tal be jaarden uit Terneuzen per touring car een reisje van vier dagen ge maakt naar Wiehl in Duitsland Van uit deze plaats werden vele uitstap jes in de omgeving gemaakt. De al gehele verzorging was uitstekend en alle deelnemers waren het er una niem over eens, dat getracht moet worden volgend jaar weer een soort gelijke reis te organiseren. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De ontvanger der rijksbelastingen te Terneuzen, de heer F. Jonker, is benoemd tot hoofd van het ontvangkantoor der directe belastingen te Maastricht. Hij zal dan de rang van hoofdont vanger - titulair van rijksbelastin gen krijgen. WESTDORPE In Het oud Raedhuys bij M. Pluijm wordt zon dag weer een wedstrijd gaaibol.len georganiseerd. De gaaibolsport die al zeer oud is, en maar zeer weinig meer wordt beoefend, trekt in Westdorpe steeds een grote be langstelling, zowel wat de deelname betreft als de publieke belangstel ling. De inschrijving is om half drie. Er is een groot aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld. üï1 een onzer verslaggevers) I IERNEUZEN Donderdagavond |6ru in de Image club in Terneuzen JF« discussieavond gehouden over let v®rsc'1iinsel drugs. Dit omdat _f Sebruik van hasj en marihuana T.er ®nel toeneemt in Zeeuwsch- Ru jen' In een forum hadden "ig de heer van Arendonk, verte- k™°nrdiger van de RK.-kerk, de kei inbergh, hoofdagent-recher- ■L„r van de gemeentepolitie te i. ?.uzen> de heer Korstanje, afge- lniic 1 van 'nci bureau voor alco- oiisme te Middelburg, Jo Hendriks de (!oerlen de Lege, kabouters van ranje Vrijstaat in Terneuzen, en F aantal gebruikers van drugs Het 'jpiangrykste punt van deze discus- F ls "et gebruik van softdrugs. Lei j discussie kwam de opium- ■el daterend uit 1928. die het ge l-san van softdrugs verbiedt. De t g was of deze wet niet aange- tl,moet worden aan 1970. Hierop loeten hf; ,Ri.jnbergh °P' -Ml I, i de pohtie deze opiumwet Itieia" 'nlnnen geen onder- «laken tussen de soft- en de harddrugs." Het standpunt van de politie was toen bekend. De kerk, waarvoor de heer van Arendonk het woord voerde, keurde het gebruik van drugs af. Maar ka pelaan van Arendonk vertelde dat hij persoonlijk het roken van een rtick niet afkeurt. Want zo zegt hij: ,het roken van een stick hoeft niet /erslavend te werken, netzomin als iet drinken van een enkele pils een dcoholist van iemand maakt". De beide kabouters waren van nening dat er een goede voorlich ting moet komen over drugs. Niet zo zeer voor de jongeren maar voor de ouderen. Ook zouden de kabouters graag zien dat de drugs openbaar in een winkel verkocht mochten wor den. Dat zou het gerommel met drugs voorkomen. De heer Korstanje zei, dat het bureau vooor alcoholisme tegen het gebruik van harddrugs is, maar als softdrugs geen geestelijke en li- ^haamlijke invloed hebben, dan zou den leze drugs genuanceerder bena derd moeten worden. De voorstanders van druggebruik waren er zonder meer voor, dat het gebruik van soft drugs toegestaan moest worden. Na de discussie die ruim een uur duurde werd het fo rum ontbonden en bestond de moge lijkheid voor de geïnteresseerden jm in discussie te gaan met de forumleden. Van de gelegenheid werd dan ook gebruik gemaakt. De heer van Arendonk vertelde dat het gebruik van soft drugs vol gens hem legaal moest worden. Dan zou er wel een vaste prijs moeten komen, om het zwarthandel drijven van veel dealers tegen te gaan. Hier op merkte een dealer op: „Hier in Terneuzen is men niet zoals in de grote steden. De dealers hier zullen niet rijk worden. We maken ook maar een kleine winst". De heer van Arendonk wees erop dat wat er nu met drugs ge beurt, hetzelfde is als toen de por nografie in opkomst was. „De sex- winkels vliegen als paddestoelen uit de grond. Ook in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Maar waar komen de meeste klanten vandaan? Uit België. Omdat daar deze literatuur niet toegestaan is. Als de softdrugs legaal worden, zal alleen de verslaafde en levensge nieter ze nog gebruiken. De show groep, die rookt om alleen maar interessant te doen, zal dan afvallen omdat het dan „mag". Een meisje dat in discussie was met de kapelaan merkte op: „ie mand die regelmatig drinkt en op het laatst alcoholist wordt, wordt verpleegd en niet veroordeeld tot een geldboete of een gevangenis straf, zoals dat het geval is met trugsgebruikers". De kapelaan vertelde hierop: „De gebruikers van drugs, en ik bedoel hiermee de verslaafden, moeten niet bestraft worden maar verpleegd": Commentaar van Image club-eige naar Jaap den Doelder, die tevens optrad als gespreksleider: „persoon lijk ben ik van mening dat deze avond wel geslaagd is, maar het zou iets voor de stichting voor jeugd- en volwassenen werk zijn om met deze meetings over drugs en andere on derwerpen waar de jeugd zich voor interesseert door te gaan. over de havens antwoorden b. en w. dat, wanneer de minister van Ver keer en Waterstaat spreekt over de wenselijkheid van samenwerking bij de verdere uitbouw van de havens in de Beneluxgrensgebieden, ze daarmee volledig kunnen instem men B. en w. zeggen te veronderstel len, dat het genoegzaam bekend is, dat het Terneuzense gemeentebe stuur reeds jarenlang pogingen in het werk stelt om te komen tot uitbouw van de havens langs het kanaal en in de Westerschelde ten oosten van Terneuzen. B. en w. achten het wenselijk te streven naar verdere samenwerkingsverbanden met de Beneluxhavens, waarbij een gezonde concurrentieverhouding niet mag worden uitgesloten. Deze sa menwerking wil het Terneuzense gemeentebestuur gaarne bevorderen. B. en w. achten de meest wense lijke wijze van activering van de samenwerking die via het overlegor gaan Zeehavenontwikkeling Zuid west-Nederland, dat in de conclu sies van „het groene boekje" op merkt dat, om tot een optimale ont plooiing te komen, overleg met de Belgische havengebieden noodzake lijk is. MIDDELBURG In het handels register van de Kamer var. Koop handel e« Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland werden de afgelo pen week de volgende ondernemin gen ingeschreven: 1864 Autobedrijf Van Strien N.V. fil.Damstraat 85, Yerseke. 2017 Cafébedrijf „Calypso Bar' (fil.), Lange Vorststraat 29, Goes. 4879 Kleinh in textielgoederen ..Supertex voordeelhal" (fil.), Dee- straat 1, 's-Heer Arendskerke. 11046 Kruideniersbedrijf Kamp winkel „Duinoord" (fil.). Steenweg 16, Burgh. 15221 Kleinh. in textielgoederen H. P. Lamper (fil.), Dorpsstraat 94, Wemeldinge. 17242 Slagerij Brouwer (fil.) Jas mijnstraat 53 Middelburg. 17723 Kleinh. in textielgoederen „Het Spinnewiel". Gravenstraat 12 Middelburg. 17724 Drogisterij Parfumerie A. de Jong, Beukenhof, Goes. 17725 Patates-fritesbedrijf J. Schild, Oosterseheldestraat Middelburg. 17726 Adm. kantoor Streefkerk en Meliefste (acc. voor midden- en kleinbedrijf). Badhuisstraat 40 Vlis- singen. 17727 Grooth. in radio- en t.v.- artikelen Firma Botex, Warwijkse- straat 18 Veere. 17728 Amb. handel in aardappelen, groenten en fruit Th. van de Goor, Prinses Irenestraat 25 Oost-Souburg. 17729 Metaalbewerkingsbedrijf P. B. Crucq, Van Steveninckstraat 10, O.-Souburg. 17730 Sportvissersbedrijf A. P. Steketee, Van Randwijckstr. 4 Yer seke. 17731 Hoveniersbedrijf A. J. van de Guchte, Koninginneweg 32, Goes. 17732 Grooth. in bloemen en plan ten C. de Wit, Merwedestraat 1 Hansweert. (Van onze correspondent) HOEK Als compensatie voor het verdwijnen van de vuilnisstort plaatsen te Hoek en Zaamslag zal bij wijze van proef in de beide woon kernen door de dienst van openbare werken gedurende de weekeinden een grote container worden geplaatst. In Zaamslag staat de container aan de G. van der Nissestraat van vrij dagmiddag drie uur tot maandag morgen negen uur. In Hoek aan de Meidoornstraat. Hierdoor worden de inwoners van beide plaatsen in de gelegenheid ge steld van hun extra-vuil af te ko men. Dit is vuil dat niet door de nor male ophaaldienst kan worden mee genomen. Op een bij de containers behorend bord zijn de richtlijnen aangegeven voor het storten van het vuil. Zo mag niet meer dan een kubieke meter per weekeinde en per gezin gestort worden. Storting van gevaarlijke stoffen is niet toegestaan. De proef geldt voorlopig voor on geveer zes maanden. Het zal van de medewerking van de bevolking af hangen of op de ingeslagen weg zal kunnen worden voortgegaan. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op de Mr. Haar- manweg is een vrachtauto, bestuurd door W. R. de V. uit St.-Kruis (Aardenburg) in botsing gekomen met een personenauto. Ter hoogte van „Het Keldertje" meende de ach terop komende bestuurder van die personenauto, P. W. uit Terneuzen. dat de vrachtauto links zou afslaan, doch deze sloeg rechtsaf. Bij de botsing werd de personenauto zeer zwaar beschadigd. Films VLISSINGEN Alhambra 20 uur Topaz GOES Grand 20 uur Groene ogen in de nacht 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur On her majesty's secret service 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Jungle Boek a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur De burcht in de Ardennen 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur De taxichauffeur a.l. Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur Nieuw Rotterdams Toneel met „Mijnheer gaat op jacht". Piccolo Theater 20.15 uur The Ersatz Theatre Company Lon den met „The low moan spectacu lar". Schietingen AXEL 15 uur HULST P. Leeraert-Nijs 15 uur KLOOSTERZANDE R. v. Kruyssen 15 uur KAPELLEBRUG C. de Kind 15 uur RAPENBURG J. Vernimmen 15 uur KOEWACHT R. Clapdovp 15 uur Diversen IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongerensociëteit TERHOLE Havendijk 20 uur Disco-sehuurbail Tlje Romaceo KLOOSTERZANDE Witte Huis 14 uur Jeugd-judowedstrijden 20 uur Judo-bal YERSEKE Havenplateau 19 uur Turndemonstraties Films VLISSINGEN Alhambra 20 uur Topaz 15 uur Onder kruisvuur 14 jaar GOES Grand 20 uur Groene ogen in de nacht 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur On "her majesty's secret service 14 jaar TERNEUZEN Luxor 15 en 20 uur Jungle Boek a.l. OOSTBURG Ledel 14 uur Hammerhead, de meedogenloze 14 jaar 16.30 en 20 uur De burcht in de Ardennen 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 14.30 en 20 uur De taxichauffeur a.l. Toneel - Muziek Dans ROTTERDAM Schouwburg 20.15 urn- Nieuw Rotterdams Toneel met „De heersende klasse" Schietingen SAS VAN GENT „Den Rooien Oedt" 15 uur HULST S. Blommaert 15 uur ZANDBERG Wed. P. Leeraert 15 uur ST.-JANSTEEN Café Sport 15 uur KLOOSTERZANDE R. van Kruyssen 15 uur LAMSWAARDE H. Claessens 15 uur DE KLINGE R. Geldermans 15 uur KOEWACHT A. de Schepper 15 uur A. de Kind 15 uur J. de Guchteneire 15 uur ZANDSTRAAT G. Wouters 15 uur Diversen IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongerensociëteit KLOOSTERZANDE Witte Huis 19.30 uur Bal m.m.v. The Dinkies MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw. ROTTERDAM Rotterdamse Kunststichting, Kruis plein 40: Expositie schilderijen en tekeningen van Age Klink (t.m. 14 juni). Werkd. vam 1017 en zond. van 1217 uur. Museum Boymans: Verzameling Girardet (t.m. 7 juni). Ma. t.m. zond. van 1017 uur. Bovendien wo. van 1922 uur. Maritiem Museum, Burg. s'Jaeobs- piein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept.) Dag. van 1017. Zon. van 11—17 uur. ANTWERPEN Sfed. Feestzaal Meir: Expositie „Sociaal Antwerpen" (t.m. 7 juni) BRUGGE GroeningemuseumKoetsen in het Brugse stadsbeeld (t.m. 27 juni). GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland Singelstraat 13: „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma. t.m. vr. 1012 en 13.3017 uur; zat. 1417 uur (tot 1 sept.). Driewegen, Hoedekenskerke, 's- Heerenlioek en Ovezande: de prak tijk van dokter Van Opdorp, dokter Wöstmann en dokter J. Geldof waargenomen door dokter J. Geldof uit Driewegen, tel. 01195-275 (van vrijdagavond 8 uur tot maandagmor gen 8 uur). s Borssele en Nieuwdorp: de praktijk van dokter Gelderblom wordt waar genomen door dokter Kiviet, tel. 01105-203. Axel: dokter Kok, tel. 1555. Goes: dokter v. d. Werff, tel. 7451 Oostburg en Aardenburg dokter Rijk uit Aardenburg, tel. 01177-466. Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendsker ke en Heinkenszand: dokter Vos uit Wolphaartsdijk, tel. 01198-231. Hansweert, Krabbendijke, Kruinin- gen en Rilland Bath: dokter Kamps Rilland-Bath, tel. 01135-343. Sas van Gent: dokter E. de Puy Stationsstraat 26, tel. 1777. Hulst: dokter Eysink, tel. 2060. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: dokter Beek uit Zuid- zande, tel. 01170-2424. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: dokter Kalkman uit Biervliet, tel. 01152-345. Terneuzen: dokter Bauwens, tel. 3768. Middelburg: dokter Reyerse, tel 01180-3456 (zaterdag) en dokter Boerwinkel, tel. 01180-2460 (zon dag). Vlissingen: dokter E. Kant, tel. 3987 (zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 8 uur) en dokter De Greef, tel. 2121 (zondagmorgen 8 uur tot maandag morgen 8 uur). Kloosterzande: dokter Buwalda (vrijdag 18 uur tot maandagmorgen 8 uur). Breskens en Groede: dokter Jansen uit Groede, tel. 01171-366. WIJKVERPLEGING Hoek, Sluiskil en Philippine: zuster Hoekert uit Sas van Gent, tel. 01158-1987 (b.g.g. 01157-435). Ellewoutsdijk: zuster Van Rijsingen, tel. 01195-344. Terneuzen: zuster Leenhouts, tel 3360. Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Schoondijke, Breskens en Groede: zuster Causmackers uit IJzendijke tel. 01176-367 Oostburg, Cadzand, Sluis, Aarden burg en Eede: zuster Lensen uit Aar denburg, tel. 01177-367. Hulst en Hontenisse: zuster De Schrijver, tel. 01142-313. APOTHEKEN Vlissingen: J. Tan-Meyer, Schelde- straat 26, tel. 2025. Goes: Zeeuwse Apotheek, tel. 5255. Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen: M. Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. TANDARTSEN Noord- en Zuid-Beveland: dokter D. Hage, Grote Kade 28, Goes, tel. 01100-6727 (spreekuren zat. 9-10 urn en zond. 9-10 uur voormiddag). Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokte: Neve, Hemelstraat 12, St.-Jansteen, tel. 01140-208 (spreekuren zat. 10- 10.30 en 18-18.30 en zond. 12-12.30 uur). Walcheren: dokter T. Smit, Londen- se Kade 29, Middelburg, tel. 01180- 2738. DIERENARTSEN Axel en Zaamslag: dokter Cijsou- wuit Axel, tel. 01155-1488. Hulst en Nieuw-Namen: dokter De Nijs, Hulst, tel. 01140-3004. Noord- en Zuid-Beveland: dokter Noordenbos uit Heinkenszand, tel. 01106-1290. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter Van Veen uit Oostburg, telm 01170- 2693. Moens, Jac. Catsstraat 7, Terneuzen. Ned. Herv. Kerk: te Brummen J. A. Heldring te Heeze. Geref. Kerken:. Beroepen: te Nieuw-Verai-ep G. den Heeten te Rotterdam - IJsselmonde. Bedankt, voor Dronten en voor Zaandam B. Koekkoek te Waddinxveen. Geref. Kerken (Vrijgem.): Beroe pen te Hoogkerk M. van Dooren te Vlaardingen. TERNEUZEN De fa. D van Kerckhoven uit Kloosterzande is met de laagste prijs uit de bus gekomen bij de aanbesteding van de Koninklijke Marechaussee Kazerne met woningen, in Terneuzen te bou wen in opdracht van de genie te Breda Het bedrijf had ingeschreven voor 622.000 gulden, exclusief btw. De gebroeders Simons uit Terneuzen en Kinkelder NV uit Arnhem schre ven ieder in voor respectievelijk 623.000 en 650.000 gulden, exclusief btw. GOES, 5 juni Aardbeien per doos II 32-56. Groenten per stuk Kropsla I 15-19, II 14-16 en door draai. per bos: Selderie 19-21. Peter selie 9-14. Radijs 25. Sjalotten 11. per kg Oude aardappelen 24-33. Spina zie 49-53. Rabarber 8-19. Spitskool 34-42. Peulen 600-680. Morgen, zondag 7 juni 1970. Bergen op Zoom: 5.53 uur en 18.14 uur. Hansweert: 5.01 uur en 17.22 uur. Made en Drimmelen: 8.35 uur en 20.46 uur. Terneuzen: 4.22 uur en 16.40 uur Vlissingen 3.48 uur en 16.11 uur. Wemeldi-nge: 5.43 uur en 18.04 uur.

de Stem | 1970 | | pagina 5