Noor mannenbur cht als een bomkrater in Oost-Souburg Zeeland gaat rekencentrum van Rotterdam gebruiken I Jan Oudenaerd, 45 jaar in het schippersvak Verkeersaanbod op veren vertoonde in april daling nstuif zeeland Hulp aan Roemenië S.SM. Bladzijde uit de nog niet geschreven historie van Walcheren KVP Oud- Vossemeer houdt zetel na loting V iensten geslaagden Bewoning warm nJ Weer aan zee Tekeningen SUCCES ZUIVEL- WINKELWAGEN Koimiffscliieliiiff Sirit-Jansteeii Samenwerking in kader Vereniging van Nederlandse Gemeenten Vertrouwelijk Samenwerking Limonade- en bierflessen legden verkeer lam Land- en tuinbouw blad ZLM bij andere drukker Politie Zierikzee gaat sexblacl bestuderen VAN MENSEN DINGEN EN DADEN 2 Ml ZATERDAG 6 JUNI 1970 3 ATHOLIEKE KERK urg: O.L.V. Tenhemelop- aterdag 19 zondag 7, 8.30, i. Gregorius de Grote, tel. zaterdag 19 uur. zondag en 11 uur t: H Maria Onbevl. Ontv., 382, zondag 9 uur. s: H. Barbara, tel. 01172- irdag 19 uur. zondag 10 Toeristenkerk, zaterdag indag 10 uur. Parochie H. Henricus, za nd om 19 uur, zondag 7, 10 jur. -Koudekerke: Zondag 10 •g: Recreatieterrein, zondag Dorpsplein, zaterdag 19, uur Maria Magd., tel. 01100- erdag 19 uur, zondag 9, R.-K. h.bj. Fruitlaan: zon- uur. H Bavo, tel. 01171-207. 19 uur, zondag 9 uur. idijk: H. Martinus, tel zaterdag 18.30 uur, zon- 9. 10.30 en 17 uur. :ert: O.L.Vr. Onbevl. Ontv., 18 uur, zondag 8 uur en 10 11.15 in Kruiningen). laat: H. Eligius, zaterdag 19 lag 7.30 en 10 uur. H. Willibrordus, tel. 01140- erdag 19 uur, zondag 8.30, en 17 uur. and: (Molenhoek), zondag cht: H.H. Philippus en Jaco- 01146-360, zaterdag 19 uur, en 10 uur. zndijke: Cultureel Centrum, 10.15 uur kerkdienst voor ten. ndamme: H. Bonifatius, tel, I, zaterdag 19 uur, zondag 8 uur. orp: H. Eligius, tel. 01196- irdag 19 uur, zondag 8 en r. burg: Par. H. Petrus en zaterdag 19 uur, zondag 19 uur. rg: H. Eligius, tel. 01170- terdag 19 uur, zondag 8.30 uur. ide: O.L.V. Hemelv., tel 1. zondag 8 en 10 uur. en West-Souburg: St.-Marti- zaterdagavond 19 uur en en 10.15 uur. 1: Gereformeerde kerk, za- 9 uur en zondag 9 uur. m Gent: H. Maria Hemelv.. 58-1661, zaterdag 19.15 uur, 130, 11 en 17 uur. tdijke: Dorpsplein, zaterdag ag 10 uur. aat: Hulpkerk, zaterdag 11, uur. St.-Jan de Doper, tel. 01178- erdag 19 uur, zondag 8, 10 renhoek: Sint-Willibrordus, 15-264, zaterdag 19 uur, zon- 9. 10 en 10.30 uur. enszand: H. Blasius, tel en 20 45 uur, (ziekenhuis: ind 18 uur avondmis) en 19 H. Ant. v. Padua, tel, 8. zaterdag 19 uur, zondag 10.45 uur. uzen: H Willibrordus. tel :27. Binnenstad: zaterdag 19 sondag 7.30 en 1145 uur. zaterdag 19 15 uur, zondag 0 en 17 uur Kruiskerk zaterdag 19 uur. zondag lj ar. „De verrezen Christus ;chooi „De Zeemeeuw"), s; 19 uur. zondag 9, 10 en M uzen: Oud geref. gemeente, ag 9 april 19 uur: ds. H. 1 iburg. Ned. Herv. Kerk (17-5—16' 8.30 uur. agen: Parochiekerk O.L.Vr. Jacob, zaterdagavond 19 uur lag 8.30, 10.30, 12 en 19 uur. uelkerk Paauwenburg: zaten id 19 uur en zondag 8 en 9 !t.-Josephziekenhuis: zondag iCath. Mil. Tehuis: zondag 11 venpolder: Toeristenkerk, za- 19 uur, zondag 8.30 uur. orpe: H. Maria Vis., tej: !7, zaterdag 19 uur. zondag iur lapelle: Toeristenkerk zat. ad. 10 uur. lijke: O.L.V. Tenhemelopne tel. 01176-284, zaterdag idag 8.30 en 10.30 uur. ke: H Anna, zaterdag l9'' idag 9 uur. tel informatie 01130-1-° eert). ■traat: H. Pastoor v. Ars, s' 19 uur. zondag 10 uur. lande: Toeristenkerk, Tan onze correspondent) 3K1L De directeur van <je indse Stikstof Mij. n-.v- ir. V. Gena, heeft in kantine van het bedrijf laagden voor respectieve 1 lorna chemisch vakman a t igsman procesindustrie liploma uitgereikt. De n lield daarbij een korte (Vervolg van pagina 1) OOST-SOUBURG Wie uit de lucht op Oost-Souburg neerkijkt, krijgt een enorm, gapend gat in het hart van deze woonkern te zien. Het gat heeft een doornede van 150 meter en het lijkt wel iets op een bomkrater. Er staan slechts enkele huizen in deze krater. Er liggen wat percelen landbouwgrond en verder ziet men alleen de diepe sleuven van ir. Trimpe-Burger. Deze „leest" diep onder het maaiveld van heden, de geschiedenis van de middeleeuwen af van het maaiveld van het jaar 900. Wat wij uit het vliegtuig niet kunnen zien, dat ziet de archeoloog wel: de omwalde burcht, die zoveel op een bomkrater met gekartelde ran den lijkt, was in werkelijkheid zo rond als een ontbijtbordje. Het burchtterrein wordt omringd door een wal, versterkt met een palissa de en daaromheen moet een gracht van circa 20 meter breed hebben gelegen. waarin hij o.m. zei i's zelf te willen uitree1 belangrijkheid ervan te >en. Bij deze ank aanwezig functionaris met de bedrijfsopleiding personeelsdienst. 1 ■m de directeur allen die an de opleiding geven. agd voor chemisch vakn*. ïeer H. de Waal te Sluis»' ïgsman procesindustrie. I. Boussen en A. Herrew 8 te Hulst. J. Coolsen, BoS°' Ph. van Hoey, St.-Jan^. Megroot, Zuiddorpe. J- f - i van Gent, J. VerbraecK® ht, L. Vink en G. de Vrie1* W. Vonk te Zaamslag- Op milimeterpapier tekenen ir. Trimpe-Burger en zijn medewerkers fragmenten van de burchtbodem, waarop zich in de loop der eeuwen dikke lagen landbouwgrond hebben gelegd, in zachte kleuren na. Elke „sleuf" betekent een boring in. het verleden. Elk gevonden fragment is een bladzijde uit de nog niet ge schreven historie van Walcheren. De grootste ontdekking, die ir. Trimpe-Burger deed was, dat de burcht voorzien is geweest van met kleiplaggen afgezette wegen in een zuivere kruisvorm. Precies diezelfde kruisvorm is te ruggevonden in burchten op andere plaatsen in Europa waar de Noor mannen zich bijna 1000 jaar geleden hebben vertoond. Ir. Trimpe-Burger hoopt, dat nog voor het budget voor I dit jaar is uitgeput (en dat is al in juli) te kunnen vaststellen hoe de burcht destijds met omringende schorren en slikken verbonden was. Liep de kruisweg door een uitliol- I ling in de wallen of ging hij over de kruin van de wallen heen?. Twee bewoningslagen heeft de ar cheoloog, die sinds 1955 in Zeeland OÜD-VOSSEMEER (ANP) De KVP in Oud-V'ossemeer behoudt haar zetel, die woensdag bij de ge meenteraadsverkiezingen foutief werd toegekend. Het lol moest be slissen, omdat zowel de KVP als de ARP-SGP-combinatie 67 stemmen over hadden. Om vijf minuten over tien vrijdagochtend trok het zittende woensdag gekozen KVP-raadslid P. IV. A. Mees de goede enveloppe: één zetel. Het huidige SGP-raadslid J. Aar- noudse keert in de nieuwe raad niet terug, omdat hij de verkeerde enve loppe in handen kreeg. De KVP krijgt nu voor het eerst drie zetels in de Oud-Vossemeerse gemeente raad. C. W. de Leeuw, P. W. A. Mees, en de heer M. A. van Til- beurgh. die de restzetel bezet. De KVP-ers hebben woensdaga vond niet voor niets gefeest. Er heerste een bijzonder uitgelaten stemming over het verkrijgen van de nieuwe zetel, die men mede ge zien in verband met de naderende herindeling van de zeven Tholense gemeenten als een groot succes ziet Weersvooruit zichten voor zondag en maandag, opge steld door het KNMI. Perioden met zon, plaat selijk een bui en vrij warm. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zondag: Aantal uren zon: 4 lot U; min. temp.: 0-4 graden boven tiormaal; max. temp.: 1-6 graden bo ven normaal; kans op een droge pe- "oie van minstens 12 uur: 90 pro- ■ent; kans op een geheel droog et- faal: 60 procent. Voor maandag: aantal uren zon: tot 11; mm. temp.: 1-5 graden bo- n normaal; max. temp.: 1-6 graden nomaal; kans op een droge crn!?'1 V:m minstens 12 uur: 80 pro- inaa'i- sn"s op een §aheel droog et maal: 50 procent. aS perioden van zonnig Vanda een^H8»» ,ln de namiddag kans op 'atuur 20 5 2? °os,tenw'nd' TemPe- WarLr, n ?raden. Zeewater 14 weer m»? zondag zonnig strand- tuur een aangename tempera- een grote reputatie heeft verworven, in de burcht gevonden. De oudste bewoningslaag dateert uit het jaar 1000, de tweede uit het jaar 1200 of daaromtrent. Er werden ovens ge vonden, waarin ijzer werd gesmol ten. Vanwaar kwam het erts naar Walcheren? Er stonden huizen, tel kens een twintig in getal, die een oppervlakte van ongever 23 bij 6 meter hadden. Hoe waren die huizen geconstrueerd? Er werd, ondanks de aanwezigheid van huizen, niet in tensief in de brucht gewoond. Waar om? Een oud verbaal wil, dat de Noormannen de bevolking onder be dreiging met de dood uit hun burch ten hebben gejaagd. Is dat verhaal waar? Sporen van wapengeweld zijn niet gevonden, of men moest de vondst van een ruiterspoor als zoda nig willen beschouwen. Waar wer den de doden van de burchtbewoners begraven? Op een naburig kerkhof, onder de fundamenten van de uit 1300 daterende kerk van Oost-Sou burg? Men ziet: vele vragen, waarop het antwoord nog niet gevonden is. Zij hielden vee, die bedreigde Souburgers van het jaar 1000. Maar diep onder de zwarte aarde vond ir. Trimpe-Burger ook ploegsporen van tien eeuwen geleden terug. Et worden per „put" zeven teke ningen gemaakt, waarop men elke paai, die in het grijze verleden was geslagen, kan terugvinden. Zelfs de contouren van kleiplaggen komen als strepen in oud marmer tevoor schijn. Waterputten, smelt- en bakovens, lagen schelpen, die erop wijzen, dat hier eens de zee heerste en dat de burchtgracht zout water heeft bevat, vertellen als stille getuigen van een tijdperk, waarvan wij nauwelijks iets weten. Als ir. Trimpe-Burger, met of zonder internationale steun, Ir. J. A. Trimpe-Burger zijn werk kan voltooien, zal er een boek over de burcht van Oost-Sou burg verschijnen. Dat zal, naast de museumvondsten, de enige blijvende herinnering aan de Karolingische burcht zijn. Als de heimachines en betonmolens verschijnen, gaan de putten van ir. Trimpe-Burger dicht. De nijvere middenstand ontplooit zich daarna boven het graf van een oude beschaving. Tenzij ir. Trimpe- Burger zijn zin krijgt en de burcht wordt toegevoegd aan de kleine rij unieke monumenten voor recreatief gebruik welke Zeeland telt. De Oost-Souburgse middenstand van vandaag, die zich op de randen van de „krater" heeft genesteld, zou daar niet rouwig om zijn. De winke liers zijn voor de supermarkten die hier verwacht worden, even beducht als hun verre voorzaten dat waren voor de Noormannen. De gemeente Vlissingen, die het burchtterrein voor anderhalve ton in eigendom verwierf, wordt echter steeds onge duldiger. „Onze bouwplannen stag neren!", roepen B en W ontsteld uit. De gemeenteraad deelt in de bebou wingswoede van B en W. Er is echter nog nimmer een raadslid bij de sleuven van ir. Trimpe-Burger gesignaleerd. Waarschijnlijk zal de raad dan ook een stuk uniek verle den zonder vorm van proces aan de toekomst uitleveren (ADVERTENTIE) De eerste ZUIVEL-WINKELWAGEN in TERNEUZEN, van de heer Poppe, welke donderdag j.l. startte werd tijdens de OPENINGSDAGEN door de huis vrouwen druk bezocht. Ook de geste van de heer Poppe, zijn cliëntéle een bloemstukje aan te bieden, als feestelijke attraktie, werd door de huisvrouwen zeer gewaardeerd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voigens de zojuist gereed gekomen statisti sche gegevens, heeft zich over de maand april een kentering voor gedaan in het vervoersaanbod op de drie Westerscheldeveren. Het totale aantal overgezette voertui gen bedroeg enkele duizenden een heden minder dan het aantal in de overeenkomstige maand in het jaar 1969. Het aantal voertuigen, dat op de veerpleinen moest achterblijven, nam eveneens af, welk verschijnsel zich het sterkste deed gelden op het veerplein te Vlissingen, waar in april 1039 achterblijvers werden ge teld tegen 3685 in april 1969. Over de eerste vier maanden van dit jaar gerekend vertoont het ver voersaanbod de normale groei, waar door de veronderstelling gewettigd is. dat men in april met een tijdelijk verschijnsel te maken had, ook al is het de eerste keer sinds 1966 dat er in de bewuste maand geen toename van het aantal overgezette voertui gen en passagiers werd gesigna leerd. De daling van het aantal vervoer de auto's deed zich op alle drie de veerdiensten voor: het sterkst op de dienst Vlissingen-Rreskens. Het onderstaande overzicht ver duidelijkt een en ander: Aantal vervoerde auto's april 66 april '67 april !68 aprii '69 april '70 Vlissingen-Breskens Tern.-IIoedekenskerke Kruiningen-Perkpolder Totaal alle veren Passagiers (alle veren) 68.157 3.729 60.833 132.719 70.433 3.302 64.134 137.869 88.729 4.435 71.394 164.558 88.108 85.121 3.307 2.994 88.453 88.261 179.868 176.376 april '66 april '67 april '68 april '69 april '70 445.638 420.234 528.650 524.929 474.773 o n ST.-JANSTEEN De sclVUtters- mij „St.-Jan" heeft de jaarlijkse ko- ningschieting gehouden. Er werd een :eer spannende strijd verwacht, omdat deze sociëteit veel goede schutters onder de leden telt. Niets was echter minder waar. want reeds bij het eerste schot wist de oudste schutter de heer Fr. Boussen met een prachtig schot de koningsvogel te vellen. Een bijzondere prestatie van deze schutter, die binnenkort zijn 60-jarige jubileum zal vieren. Na de koningschieting werd nog een gewone schieting gehouden waarna in café Sport nog een gezellig sa menzijn der schutters was, waarbij voor het eerst sinds het bestaan der sociëteit ook de echtgenoten der schutters aanwezig mochten zijn. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De algemene jaarvergadering van de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten afdeling Zeeland heeft inge- 'stemd met de ontwerp gemeen schappelijke regeling „Centrum voor Automatisering". Deze re geling. die tot stand is gekomen uit een samenwerking tussen de Zeeuwse en Zuidhollandse ge meenten, behelst het gezamenlijk gebruik van een computercen trum om aan de sterk groeiende behoefte van snelle, voordelige en gevarieerde informatie op ad ministratief terrein te kunnen voldoen. De ontwerpregeling is het resul taat van een studie over de admini stratieve automatisering bij de ge meenten. welke problematiek twee jaar geleden in de Vereniging van Nederlandse Gemeenten aan de orde werd gestéld, zo lichtte de heer J. W. Peters, gemeentesecretaris van Vlissingen, nader toe. „Zeker in de Zeeuwse verhoudingen denkend is er geen sprake van, dat een ge meente op zichzelf de problemen van automatisering enigszins ade quaat kan oplossen zo meende hij. De heer Peters, die als lid van de werkgroep automatisering aan de totstandkoming van het ontwerp ge meenschappelijke regeling heeft me degewerkt, wees er in zijn toelich ting op, dat behalve de intergemeen telijke samenwerking ook deelname mogelijk is door anderen, zoals de provinciale overheid en iedere ande re instelling, die een behoefte aan automatisering aan de dag legt. De heer H. J. Scheffer, hoofdamb tenaar van de VNG, speciaal belast met automatiseringsaangelegenhe den, lichtte toe, dat voor het doel matig benutten van een grote com puter een gebied van anderhalf mil joen inwoners nodig is. De gemeen ten van Zeeland en Zuid-Holland hebben daarom besloten het gebied van de beide provincies te scheiden in twee regio's, namelijk Zuid-West- Nederland en Midden-West-Neder land. De regio Zuid-West-Nederland, waartoe de provincie Zeeland be hoort, zal gebruik gaan maken van het rekencentrum van de gemeente Rotterdam. De andere regio, bet noordelijk gedeelte van Zuid-Hol land, zal het rekencentrum van Den Haag benutten. Het ligt in de bedoeling, dat ook elders in het land dergelijke ge meenschappelijke regelingen zullen worden opgezet tot een totaal van acht of negen regio's. Daarbij is het zaak, aldus de heer Scheffer, dat men komt tot een eenheid in de te gebruiken systemen. De vaste kos ten voor deelname aan deze regeling zijn becijferd op maximaal 30 cent per inwoner, terwijl de kosten voor het gebruik worden berekend op basis van de tijd dat de computer door een deelnemer wordt gebruikt. De gegevens, waarover het com putercentrum de beschikking krijgt, blijven eigendom van de gemeenten en mogen niet zonder hun toestem ming worden gebruikt, zelfs niet door het college van Gedeputeerde Staten, zo verzekerde de heer Schef fer, nadat burgemeester mr. J. Boersma van Brouwershaven zijn bezorgdheid had uitgesproken over de geheimhouding ten aanzien van persoonlijke gegevens. De vraag van burgemeester J. de Wolf van Marie- kerke of de regeling ook interessant zou zijn voor kleine gemeenten, be antwoordde de heer Peters bevesti gend. Mechanisering van de admini stratie kan voorlopig een uitkomst bieden, maar niet op lange termijn. „Het mechanisatiestadium zijn we nu voorbij", aldus de Vlissingse ge meentesecretaris. „Je moet bij auto matisering nu ook niet meer uitgaan van de behoefte van vandaag. Dan loop je achter". In een causerie over het onder werp „samenwerking: een bijdrage voor de oplossing van bestuurlijke problemen" ging mr. H. Phaff, di recteur van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, nader in op de verschillende samenwerkingsvor men. Het binnenkort te verwachten wetsontwerp ter verruiming van de wet op de gemeenschappelijke rege lingen zal de gemeenten in de gele genheid stellen tot betere samen werkingsvormen te komen. Zo zal de verruiming tot gevolg hebben dat, anders dan tot nu toe het geval was, een gemeenschappelijke rege ling kan worden aangegaan voor meer dan één voorziening. De heer Phaff wees voorts op de mogelijk heid van samenwerking met het be drijfsleven; een samenwerkings vorm, die meer en meer ingang vindt om aan de huidige kapitaals- schaarste, die zich vooral bij de gemeenten doet gelden, te ontko men. De VN(3-directeur sprak de verwachting uit, dat de verruiming een gewestvorming tot gevolg zou hebben. „De ontwikkeling is zelfs al zo gegroeid, dat de gedachte in Zee land steeds meer veld wint, dat de eilanden zelfs al te klein zijn voor samenwerkingsverbanden", zo be sloot hij. (Van onze correspondent) KAPELLE Op rijksweg 58 ter hoogte van de Smokkelhoek heeft een aanrijding plaatsgevonden lussen twee personenauto's respectievelijk bestuurd door Van Z. uit Rotterdam en J. L. J. uit Terneuzen. De auto van Van Z. werd geheel vernield; de auto van J. L. J. uit Terneuzen liep zware schade op. Van Z. uit Rotterdam had een bloed uitstorting in de bovenarm doch kon na de eerste hulp die werd verleend door dokter J. de Beij uit Hansweert, per trein huiswaarts ke ren. Het ongeluk ontstond doordat Van Z. uit Rotterdam met volle snelheid tegen de achterzijde van de voorge sorteerd staande auto van J. L. J. aanreed. (Van een onzer verslaggevers) GOES In verband met het per 1 juni aflopende contract met de drukkerij Van de Saiide N.V. te Terneuzen zal het nummer van 29 mei het laatste ZLM Land- en Tuin bouwblad zijn, dat door deze druk kerij is gedrukt- Een zestig-jarige periode, waarin deze drukkerij het landbouwbald uitgaf, is hiermee ten einde. De samenwerking zal echter niet wor den verbroken, omdat de druktech nische verzorging van het blad nu verzorgd zal worden door de combi natie Drukkeij Vink N.V. uit Axel en de drukkerij van Van de Sande. Laatstgenoemde drukkerij verzorgt daarbij het zetwerk, de opmaak en de verzending van het blad, terwijl de Axelse drukkerij het drukken van bet Land- en Tuinbouwblad en de advertentie-exploitatie voor haar rekening neemt- De Fa. Vink zal het blad in offset druk gaan leveren. De oplaag van het blad is nog steeds stijgende en benadert intussen de 15.000 exem plaren. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE De rijkspolitie in Zierikzee heeft een exemplaar van het sexblad „Chick" ter inzage ge nomen om zich op de boogie te kunnen stellen van de inhoud van het blad. Het is namelijk gebleken dat „Chick" door een plaatselijke tijdschrifthandelaar aan minderjari gen wordt verkocht. Om de Zierikzeese jeugd tegen „verderfelijke sexinvloeden" "t'e be schermen wil de politie het blad eerst bestuderen. Daarna zal bepaald worden of eventuele maatregelen te gen de tijdschriftenhandelaar getrof fen moeten worden- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De lucht van vet, teer, touw en zeil is hem al even vertrouwd als het beeld van jachten, sleepboten en binnen vaartschepen: de heer J. Oude naerd. „led "reen noemt me ge woon Jan" - zit al 15 jaar in het, zoals liij liet zelf noemt, schip persvak, waarvan de laatste 20 jaar bij de firma L. C. Hamelink in sclieepsbenodigdheden te Ter neuzen. Nog altijd splitst de heer Oudenaerd touw en stalen kabels, waarvan sommige van bijna drie centimeter doorsnee, met zijn blote handen. „Het is een uitstervend beroep, maar ik doe het nog altijd erg graag. Het is een vak dat bijna niet meer geleerd wordt. Alleen op de schipperscholen krijgen de jongens er nog wel les in. Het machinale werk komt er echter steeds meer in. In plaats van te splitsen persen ze er onder lucht druk een loden kous om heen. Maar volgens mij gaat er niets boven het .splitsen met de hand. Nog nooit heb ik in al die jaren dat ik het doe een klacht gehad dat er splitswerk van mij los liet. Ja, er is natuurlijk in de loop dei- jaren veel van de scheepvaart in Terneuzen verloren gegaan. De gezellige sfeer van gaande en ko mende schippers in de binnenha vens van Terneuzen is er niet meer- Maar de tijd staat eenmaal niet stil"- De bijna 70-jarige Jan Oude naerd werkte in zijn jonge jaren in het garagebedrijf, waar hij het lot chef-monteur bracht. Te mid den van de meest uiteenlopende scheepsattributen aan de Sche- pendijk voelt hij zich als een vis in het water. „Er zijn klanten die speciaal naar mij vragen. Ze zeg gen dan: is die ouwe er niet? Ik vind het ook prettig het de men sen naar de zin te maken. In dit vak ga je gemoedelijk met elkaar om- Zo gaat dat in de schippers wereld". De heer Oudenaerd heeft het niet bij kunnen houden zoveel schepen, vooral jachten, hij heeft opgetuigd. De kabels die hij te splitsen krijgt zijn vaak bestemd voor de industrie, aan nemers en transportbedrijven. Een andere specialiteit van „Jan" is het maken van bietennetten. „Honderden heb ik er al ge maakt. Ze worden nog altijd ge bruikt". Maar het liefst is hem toch het splitswerk. „Ik ben er nog een beetje trots op als ik een order heb afgeleverd. Je weet dat het voor jaren goed zit of het nu een schoot voor een zeilbootje is of een dikke tros voor een drag line", aldus Jan Oudenaerd. Het gezegde „vakmanschap is mees terschap" is op deze geboren en getogen Terneuzenaar volledig van toepassing. Jan Oudenaerd, bezig met liet splitsen van een dikke scheeps kabel. Wij mochten de volgende brief van de heer W. Vervest uit Goes ontvangen: Nu na de eerste op roep tot steun aan de slachtoffers van de watersnoodramp in Roe menië de zendingen kleding ge leidelijk gaan binnensttromen, de berichten uit Hansweert, Krui ningen, Krabbedijke en Reimers- waal zijn fantastisch, er zouden al viel* aulo s te vullen zijn, willen wij nogmaals een beroep doen op de bewoners van Zeeland om te blijven doorgaan met het inzame len. Buiten het vele werk, dat de heer Mosselman in Kruiningen voor opslag en verzending al heeft gedaan, bestaat er ook voor Goes een geruime gelegenheid tot afgeven. Naast de familie G. J. Scherphuis, 's-Heer Hendrikskin- derendijk 118, heeft zich nu ook de heer W G de Leeuw, Edis- sonstraat 13 (industrieterrein) uit Goes gemeld voor opslag van goederen. Daar worden de goede ren dooi' de zorg van de heer Mosselman opgehaald, die dan voor afvoer naar Roemenië gaat zorgen. De heer Mosselman ver toeft nu in Roemenië en gaat een bezoek brengen aan het rampge bied. Uit zijn persoonlijke waar nemingen zullen wij zeker ver nemen hoe groot de catastrofe is. Tedere schenking, hoe klein ook, zal in dank worden aanvaard- Daarom toon uw medeleven met uw medemensen in nood in Roe menië.

de Stem | 1970 | | pagina 3