Busdienst Koewacht naar Terneuzen toch verbeterd Noor als e in O Kerkbezoek na zomer - na 1968 - sterk tanend Veel activiteiten EHBO Clinge Binnenhuisarchitect heeft het in Z.-Vlaanderen niet gemakkelijk ZVTM.: RIT DUURT 50 MINUTEN mmm w Bladzijde historie vai KVP OucT Vossemeer houdt zetel na loting Hi-Fi STEREO Autohulpdienst Vier dekens in kapittel bisdom Breda Clinge EDITIE VOOR ZEELAND Schieting in Clinge Handboogschieting in Aardenburg Zeeliengelwedstrijd in Kloosterzande Retranchement HERBOUW VAN DE VIERSPRONG Kerkdiensten Brandweerdagen in Sas van Gent Oostenrijkse onderscheiding dr. L. v. Egeraat A vond vier daa gse van Terneuzen geëindigd Benoemingen bij onderwijs Waardering Decoratie fctegr iUiJj Elf geslaagden bij N.S.M. rii riJ warm DE STEM VAN ZATERDAG 6 JUNI 1970 (ADVERTENTIE) Hoofdstraat 16 St. JansteenHulst tel. 01140-2491 HULST De Stichting Autohulp dienst Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen is voor pech onderweg dit gehele weekend tot maandagmorgen 7.00 uur te bereiken onder nummer: 01140—2275. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Vier vacatures in het uit negen man bestaande kapittel van liet bisdom Breda zullen worden aan gevuld met vier dekens. Zoals bekend zijn er sinds kort als gevolg van de dekenale herindeling nog maar zes dekens waarvan de Bredase, deken P. Backx, reeds lid van het kapittel was. Daar komen nu bij de dekens G. Bakker (Bergen op Zoom), en dr. A. Blommerde (Zeeland), en in een la ter stadium P. Don (Oosterhout) en H. de Kroon (Roosendaal). Deken P. Theeuwes (Noordrand) zal als waar nemer de vergaderingen kunnen bij wonen. Een en ander hangt samen met de nieuwe positie van de dekens in het bisdom Breda. Zij zijn voor alles pastoraal leider, helper van de pasto res en verbindingsman. Door hen in het kapittel op te nemen, d.i. in het orgaan dat de bisschop bijstaat in het béstuur van het bisdom, krijgt dit college op vrij geruisloze wijze een nieuwe en eigentijdse zingeving. In het kapittel hebben dan verder zitting vicaris-generaal A. Theeuwes, drs. 3. v. d. Meer, hoofdaalmoezenier bedrijfsapostolaat, N. Nooren, advi seur 'benoemingenbeleid, drs. W. v. d. Riet, pastoor te Vlissingen. Als waarnemer wordt ook uitge nodigd de pas benoemde directeur van het diocesaan pastoraal centrum, dat met zijn verschillende instituten, een steeds belangrijker aandeel krijgt bij de beleidsbepaling in het bisdom. Verkocht Onder zeer grote be langstelling is in zaal St. Cecilia bij J. de Vilder een bungalow (gelegen aan de Gravenstraat perceel 346) verkocht. De veiling werd gehouden door notaris Vroome uit Hulst. De koper werd A. Bracke van Clinge voor de som van f 50.000,-. ABONNEMENTSPRIJS: 14,75 per kwartaaJ binnen verspiv gebied (exci 50 cent inkasso- kosten); f 5,10 per maand (incl 7 cent incassokosten) 21.75 pei kwartaal buiten verspr -gebied. RAYONKANTOREN TERNEUZEN. Nieuwstraat 9 Tel 01150-7920 HULST Steenstraat 14, Tel 01140-3751 (3 lijnen) GOES Klokstraat 1, Tel 01100-8030 (3 lijnen) KLACUTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren tel. 01140-3751 en tel 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F Koopman (01180-7438) Postbus 116. Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch- V laanderen G van Berkel, (01150-4866) Redacteur O Z.-Vlaanderen: A Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Sc hell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: L K M de Jung (01150-4281) Hulst en O Z-Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4318) KOEWACHT Van de zijde van de Zeeuwseh-Vlaamse Tramwegmaat- schappij is vrijdag desgevraagd ontkend dat ten aanzien van de busverbindin gen vanuit Koewacht met Hulst en Terneuzen van een verminderde service sprake zou zijn. Vanuit de bevolking zijn tegen de nieuwe dienstregeling van de ZVTM bezwaren gekomen, omdat men vanuit Koewacht naar Terneuzen even lang onderweg zou zijn, als vanuit deze plaats naar Breda. Een bijko mende klacht is dat het onmogelijk is geworden om in het ziekenhuis van Hulst de normale bezoekureu te halen. Door de Zeeuwseh-Vlaamse Tram wegmij, zijn deze bezwaren met be trekking tot de verbinding Koe- wacht-Terneuzen weerlegd. In de dienstregeling is wel een wijziging aangebracht en dat zou voor wat Koewacht betreft de oorzaak kun nen zijn van een misverstand. Bij de oude dienstregeling liep de ver binding Koewacht-Terneuzen vanuit Hulst over Koewacht naar Axel, waar de passagiers voor Terneuzen moesten overstappen op een andere bus. Deze lijn is nu verlengt van Hulst, Koewacht en Axel tot Zaam- slag. Passagiers uit Koewacht voor Terneuzen moeten nu overstappen in Zaamslag, waar ze evenwel een directe verbinding hebben met Ter neuzen. Het is nog wel mogelijk ons via Axel te reizen, maar dit houdt in, dat daar dan rekening gehouden moet worden met een wachttijd van 35 minuten, voordat men op de bus naar Terneuzen kan stappen. In dat geval is het mogelijk om anderhalf uur onderweg te zijn. De gemakke lijkste manier is evenwel het over stapje via Zaamslag en voor de reis- duur van Koewacht naar het verste punt is dan vijftig minuten gere kend. „Dat is voor openbaar vervoer lang geen gekke tijd, als je je reali seert dat de kortste weg nog altijd 23 kilometer lang is en dat de bus met een omweggetje rijdt", aldus het commentaar van de dienstleider van de busonderneming, C. Blaak man uit Axel. „Ik vrees dat de mensen in deze denstregeling de wijzigingen niet gezien hebben". Vol gens de heer Blaakman is er voor wat betreft de verbinding met Ter neuzen ten opzichte van de oude situatie zelfs sprake van een aan zienlijke verbetering. Anders is dat met de verbinding met Hulst, die tamelijk slecht aan sluit op de bezoekuren van het St.- Liduimaziekenhuis. De vroegste bus in de middag vertrekt vanuit Koe- CLINGE De schuttersmaat- schappij „Eendracht en Broedermin" organiseerde een schieting op de staande wippen. Uitslag: Wip I: le hoogvogel: niet afgeschoten; 2e hoogvogel: P. Leeraert, Hulst; le zijvogel: Th. van Buyten, Klooster zande; 2e zijvogel: W. Stremers, St.- Jansteen; 3e Zijvogel: niet afgescho ten; 4e zijvogel: niet afgeschoten; le kal: Th. Inghels, Koewacht; 2e kal: W. Boussen. St.-Jansteen; 3e kal: J. Vereecken, Kloosterzande; 4e kal: L. Kindt, Kloosterzande. Wip II: le hoogvogel: W. Stre mers, St.-Jansteen; 2e hoogvogel: P. Bleyenberg, Clinge; le zijvogel: J. Hiel, Kloosterzande; 2e zijvogel: J. Hiel, Kloosterzande; 3e zijvogel: P. Bleyenberg, Clinge; 4e zij vogel: niet afgeschoten; le kal: J. Buys, Hulst 2e kal: W. Stremers, St.-Jansteen 3e kal: P. Bleyenberg, Clinge; 4e kal: C. Weemaes, Clinge. wacht om 12.26 uur en de eerstvol gende pas om 14.26 uur. Bij het samenstellen van de nieuwe dienst regeling heeft de ZVTM met een aantal factoren rekening moeten houden en daartoe behoorden behou dens de bezoekuren van het zieken huis, de aanvangstijden van scholen en kantooruren Om wille van deze laatste heeft men een regeling moe ten treffen, die voor ziekenbezoe kers minder aantrekkelijk is. „Maar dat is de consequentie van een star re twee uur dienst, die men overi gens in Koewacht altijd al heeft gehad", aldus de dienstleider. Een oplossing zou opvoering van het aantal bussen kunnen zijn, dat Koe wacht aandoet. De ZVTM acht even wel het vergroten van de frequentie voor Koewacht gezien het beperkte passagiersaanbod niet verantwoord. „Van twee slechte, hebben we ge tracht de beste te kiezen", aldus de woordvoerder van de busonderne ming. AARDENBURG De uitslag van de eerste kermisschieting op de lig gende wip van het Aardenburgse Handboogschuttersgilde „St. Sebasti- aan", waaraan 56 schutters deelna men, luidde: Hoogvogel: W. Taeldeman, Malde- gem (B). le zijvogel: G. de Meuer, Maldegem (B). 2e zijvogel: A. van Pottelberghe, Maldegem (B). Beker: J. van de Broecke, Breskens. Prijs- vogel: 1 P. van de Walle, Breskens: 2 E. Buijsse, Biervliet: 3 D. de Clerck, Maldegem (B). De uitslag van de tweede kermis schieting op de liggende wip, waar aan 74 schutters deelnamen, luidde' Hoogvogel: L. Lammens, Maldegem. Ie zijvogel: Mevr. A. Segers, IJzen- dijke. 2e zijvogel: L. Lammens. Mal degem. Beker: Ed. Dobbelaere, Mal degem. Prijsvogels werden afgescho ten door: 1 Rich. Wispelaere, 2 F. Lippens, 3 F. de Rijcke, allen uit Aardenburg. 4 Alb ivens IJzendij ke, 5 A. Vermeire, Eede en 6 Joh. Verhulst. Oostburg. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Aan de in ternationale zeehengelwedstrijd in de Westerschelde, georganiseerd door zeehengelclub De Kogel, werd door 480 hengelaars deelgenomen. Er werd veel vis gevangen, vnl. bot en paling. De eerste 10 prijzen wer den als volgt behaald: le prijs: M. Janssens te Heyst (B) 990 pnt; 2e prijs: P. Janssens te Halsteren 930 pnt; 3e prijs: C. Schil- lemans te Halsteren 830pnt; 4e prijs: R. van Waes te Sluiskil 780 pnt; 5e prijs: J. Hoogesteges te Hansweert 774 pnt; 6e prijs: P. v.d. Grint te Sluiskil 760 pnt; 7e prijs: P. Ever- aert te Walsoorden 730 pnt: 8e prijs: F. Potoheghe te Gent (B) 720 pnt 9e prijs: A. Boeding te Kloosterzan de 700 pnt: 10e prijs: P. de Jonghe te Groede 685 pnt. De ereprijzen bestaande uit be kers werden ais volgt gewonnen: Overwinnaar M. Janssens van de Noordzëèvissers té Heist (B). "Eerste Nederlandse visser: P. Janssens van de .feester te .Halsteren. Eerste.bui tenlandse visser: F. Potvlieghe te Gent. Eerste Nederlandse dame mevr. v.d. Muren van de Z.H.C. te Sluiskil. Eerste dame buiten Zee land; mevr. van Dorst vam de Zee ster te Halsteren. Beste Nederlandse vereniging: De Zeester te Halsteren. Beste buitenlandse vereniging: O.F.C. te Ostende. Best geklasseerde van de H.S.V.: De Vogel: P. Ever- aart te Wa soorden. Collecte De collecte voor de sanatoria Sonnevanck en Zonneglo ren bracht in Retranchement f 205,- op. (Van onze correspondent) DEN HAAG De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezond heid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft zijn goedkeuring gehecht aan het plan van het bestuur van de „Stich ting tot Christelijke Verzorging van Neurose patiënten" te Goes, tot her bouw van het therapiegebouw bij het Dsycho-therapeutiseb centrum „De Viersprong" te Halsteren. Tot deze herbouw is besloten na dat het therapiegebouw begin 1969 door brand nagenoeg geheel werd verwoest. Het project dat uit één bouwlaag bestaat en gesitueerd zal worden op de plaats van het afgebrande bouw, bevat o.m. ruimten voor crea tieve- en groepstherapie, een recrea tieruimte, een bibliotheek en kamers voor het psycho-therapeutisch perso neel. De kosten van het project wor den geraamd op circa f 800.000.. Er zal spoedig met de bouw worden begonnen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tellingen in de kerken en kapellen van de vier Zeeuwse d^ken.nten gedurende de jaren 1966, 1967 en 1968, heb benben uitgewezen dat zich na de zomer van 1968 een daling in het kerkbezoek heeft ingezet. Deze tendens is, volgens cijfers welke door het Kaski zijn verstrekt, in het gehele bisdom Breda aanwezig, met uitzondering van bet dekenaat Middelburg, waar de daling slechts enkele tienden van procenten bedroeg. Merkwaardig is, dat over die gehele linie genomen, het kerkbe zoek in 1967, vergeleken met het voorgaande jaar, is gestegen, waai- na reeds in het voorjaar van 1968 een daling van het aantal kerkgan gers ontstond, die zich in de zomer van dat jaar voortzette. De tabel len voor de viei Zeeuwse dekenaten van die tijd geven de percen tages, afgeleid van een in 1966 opgestelde index 100. Dekenaat 1966 1967 jan. 1968 okt. 1968 100 101 93 90 100 104 96 90 too 102 90 90 100 93 89 82 Aardenburg Hulst Middelburg Terneuzen Gerekend naar hei) aantal katholieken dat in de bewuste deke naten woont oiiestorsj broeders en zusters niet meegerekend) kom. men tol de volgende percentages van kerkbezoekers Dekenaat 1966 1967 jan. 1968 okt. 1968 Aardenburg 70,3 71,1 65,4 Hulst 67,9 70,9 65,0 Middelburg 61,2 62,5 55,3 Terneuzen 54,9 57,5 49,5 In Terneuzen Wijkt hei aantal kerkgangers het geringst te zijn. Bovenstaande cijfeis zijn verkregen aan de hand van diverse mo mentopnamen 'telweekends. 63,6 61,2 55,0 43,4 (Van een o-nzer verslaggevers) SAS VAN GENT Zaterdag a.s.- houdt de vrijwillige orandweer te S-as van Gent een branrtweerdag. Me dewerking verlenen de plaatselijke korpsen van Sas van Gent en West dorpe. De Sasse brandweer staat van half twee tot kwart voor drie opge- (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Oostenrijkse rege ring lieeft dr. L. van Egeraat, direc teur van de School voor Toeristische Vorming te Breda het „goldene Eh- renzeichen für die Verdienst am die Republiek östereich" toegekend voor zijn toeristische aétiviteiten. Het is de hoogste onderscheiding, die Oostenrijk in deze sector kent. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Aan de avond vierdaagse te Terneuzen, die een week vroeger werd gehouden dan elders, in verband met de te houden braderie, hebben ongeveer 250 wan delaars deelgenomen. Er waren zo wel groepen, ais verenigingen en individuelen. De Jacob Catsschool voor individueel onderwijs nam dit jaar voor de vijfde keer deel. Er waren tochten van respectievelijk tien en vijftien kilometer af te leg gen. De avondvierdaagse begon maandagavond vanaf de Tamarinde- school. Iedere avond werd een ande re route gelopen. steld op het Keizer Karelplein. Die van Westdorpe van drie tot vier op het parkeerterrein bij het bejaardentehuis. De brandweer van Westdorpe pre senteert zich op zaterdag 13 juni. Dit vindt plaats op het Philipsplein van drie tot vier uur. Belangstellenden worden in de gelegenheid gesteld het materieel te bezichtigen en te infor meren naar de werkzaamheden van de brandweerkorpsen. (Van onze correspondent) HULST Als leraar aan de ma vo-school te Hulst werd de heer M. Heyermans uit Vlissingen benoemd, Tot lerares in Nijmegen werd be noemd mejuffrouw Hageman uit Hulst, tot nu toe verbonden aan de meisjes-havo ter plaatse. i1 (Van onze correspondent) CLINGE „Er zijn veel moei lijkheden geweest in onze vereni ging", zegt voorzitter F. Plasschaert van de Clingese EHBO, „maar ge lukkig hebben we al heel wat opge lost. En er gaat nog veel veranderen. De EHBO is veel te belangrijk in deze tijd. Het moet een bloeiende vereniging worden". In de afgelopen maanden is er een (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Een binnenhuisar chitect heeft het hier niet zo ge makkelijk. Je hebt af te rekenen met veel conformistisch denkende opdrachtgevers en dat valt niet altijd mee". Aan het woord Amar, Antheunis: blond haar, blonde baard, zwarte bril, negentwintig jaren, waarvan verscheidene door gebracht op de kunstacademie St.- Joost in Breda, eigenaar van een oker-kleurige sportwagen en ont werper van het interieur van het Culturele Centrum in Sas van Gent, dat binnenkort wordt ge opend. „Dat culturele centrum is geen gemakkelijke opgave geweest", ver telt de Axelse binnenhuisarchitect, gezeten op een zonnig terrasje ach ter een pilsje in het tamelijk rustige Axel. „Het was een gebouw dat een veelzijdigheid aan gebruiksmogelijk heden heeft en daarom viel het niet mee om aan alle eisen en wensen te voldoen". Elke wijziging in het oor spronkelijke interieur-ontwerp bete kende een verhoging van de kosten en daar waren de opdrachtgevers niet zo happig op. Nu het projekt helemaal van de grond is, is Amar Antheunis niet ontevreden over het resultaat. De muren omhullen geen revolutionair interieur. Modern is het wel. Vrij modern zelfs voor Zeeuwseh-Vlaamse maatstaven. Het meest on-conventionele zijn de oran- je-teinten waarin de foyer is opge schilderd. Het is een ruimte, die in het Sasse Cultureel Centrum straks niet alleen tijdens de pauze van voorstellingen de mensen moet her bergen, die een verfrissing willen gebruiken, maar daarnaast moet er in vergaderd kunnen worden en zal er de tennisclub zijn domicilie krij gen. Bijzonder knap gevonden, maai een moeilijke opgave voor een bin nenhuis-architect, wiens ontwerp een soort compromis moet zijn van vergaderzaal en sporthal. „Het een gebouw met scherpe contras ten". vertelt Amar. Misschien wel met te scherpe contrasten. „Rust en stilte moeten er samen gaan met bedrijvigheid en lawaai. Van de ene kant heb je de bibliotheek die om rust vraagt, aan de andere kant de foyer, waar straks de tennisballetjes zullen rollen". Amar Antheunis begint in Zeeuwsch-Vlaanderen na twee jaar hard werken onderhand een gewaar deerde kracht te worden. En dat moet hem ongetwijfeld plezier doen. Er gast een hele rust van hem uit, als hij gezeten op het zonnige ter rasje van „De Halle", vertelt wat hij vindt van de Zeeuwsche binnenhuis architectuur. Een beetje van de rust, die van hem uitgaat zal onge twijfeld zijn terug te vinden in zijn ontwerpen Amar is niet gemakke lijk in zijn opdrachten. Je hoeft niet met hem samengewerkt te hebben om dat te weten, maar de manier waarop hij over zijn werk praat doet dat automatisch vermoeden. Zijn ideaal is een grote vrijheid, maar hij geeft toe dat hij die in Zeeland niet gewend is. „Hoe moei lijker de opgave, hoe liever het me is. Maar ik ben wel van mening dat men de architect en ook de binnen huisarchitect wat meer hun gang zou moeten laten gaan". Het heeft hem weinig zelfoverwinning gekost om bijvoorbeeld de foyer in Sas van Gent juist dat kleurtje te geven, wat men eigenlijk niet had verwacht. „Veel is Zeeuwsch-Vlaanderen op dit gebied niet gewend", vertelt Amar, „Revolutionaire werkwijzen zouden hier ongetwijfeld niet alge meen worden gewaardeerd". Aan wijzingen van rijksambtenaren ne gerend heeft hij van het Sasse Cul tureel Centrum proberen te maken wat er van te maken viel. En het is een bevredigend ontwerp geworden. Niet alleen een compromis tussen rust en stilte aan de ene en lawaai aan de andere kant, maar ook een compromis van wat in de ogen van de opdrachtgevers nog wel en in die van Amar niet meer kon en uiter aard omgekeerd. Toen werd gedreigd, dat de kos ten voor verandering van de muur beschildering voor rekening van Amar zouden komen als de rijks ambtenaar zijn voorstellen zou af keuren, heeft hij zich meteen ak koord verklaard. „Ik wist dat het kon", motiveert hij. Er zijn geen aanmerkingen op gekomen. Als afronding van de decoratieve werkzaamheden is in onderling overleg met de architect, de binnen huisarchitect en de opdrachtgevers door kunstenaar Ruud de Caluwé een plastiek vervaardigd van glas, dat in het centrum de muren zal moeten opsieren. Het staat nog in een atelier in Dordrecht. Binnen af zienbare tijd zal het in Sas van Gent worden aangebracht. „Wat het voorstelt weet ik niet", vertelt de binnenhuisarchitect, „voor mij hoeft het niets voor te stellen. Wat me in dit plastiek aantrekt is de composi tie en de kleurschakering ervan. Het zal het beslist goed doen". Amar Antheunis is duidelijk een man van aspiratie en ondernemingsbloed. Het feit, dat hij na zijn studietijd niet in Breda bleef, maar als een duif op zijn platje terugkeerde om in Zeeuwsch-Vlaanderen te pionieren is daarvan het bewijs. Zeeland was voor hem een uitdaging. Het is hem niet tegengevallen, maar er moet ontzettend veel nog worden gedaan. Niet alle opdrachtgevers waarderen de non-conformistische ideeën van hem. „Dikwijls stuit je op een muur van onbegrip, je praat tegen de bierkaai, maar je blijft doorvechten, want er valt een mentaliteitsveran dering te bespeuren". Er komt ook waardering voor het buitengewone, sommige opdrachtgevers durven het al aa nom een beetje meer vrijheid te geven. „En daar moeten we naar toe", is daarop het antwoord van Amar, die zijn sportwagen niet heeft om opdrachtgevers te intimi deren, maar om in den lande de exposities te bezoeken. Nodig om „bij" te blijven. „Soms wordt je moe van het bok sen tegen die massieve muur van onwil. Bijzonder gevaarlijk, naar mijn smaak. Je moet er voor waken om niet in te slapen. Dat hebben de collega's in de grote bevolkingscen tra voor op ons. Toch is het de uitdaging, die me in dit land zo fascineert", zegt hij tot slot terwijl hij de oker-deur van zijn „race monster" dichtslaat. cursus georganiseerd, welke enige veranderingen ten gevolge had. Van de leden ging de gedachte uit om dokter H. Brabers als docent aan te trekken. Voorzitter Ch. Burm, één van de oprichters van de vereniging, en de secretaresse R. Lansu legden hun functies neer. Daarom werd de heer Fr. Plasschaert voorzitter en mevr. J. Colsen-de Maat secretares se. Dokter H. Brabers leidde de cursus en werd daar bij bijgestaan door de heer A. van Dorsselaer uit St. Jansteen, die de praktische les sen verzorgde. Aan de cursus werd door twee en dertig personen deel genomen. Bij het onderricht werd de nieuwste methode toegepast. De gehele cursus omvatte twaalf lessen. Dokter Eysinck uit Hulst nam het examen af en achtte alle kandidaten geschikt om het EHBO-diploma te ontvangen. Op een feestavond na men alle geslaagden dit in ontvangst van oud-burgemeester Vercauteren van Nieuw-Namen. „Wij hebben nu 60 leden", vertelt voorzitter Plasschaert, „en we gaan nog meer activiteiten ontplooien. Onze eerste actie, waarbij wij een bedrag van f 2000,- gepland hadden, is volledig geslaagd. Het is een bui tengewoon groot succes geworden. Voor dit geld hebben we alvast een torso, een skelet en verbandmidde len aangeschaft. De hoeveelheid materialen moet nog uitgebreid en verbeterd worden, want we moeten goed materiaal hebben om te oefe ncn". Wanneer de vakantiemaanden voorbij zijn, beginnen de oefenavon den weer. Ieder lid is verplicht om per jaar zes oefenavonden bij te wonen. De oefenavonden zullen worden gehouden in het gemeen schapshuis Malpertuus. Ook zal het aantal EHBO-posten in Clinge worden gereorganiseerd, Op dit ogenblik zijn er drie posten. Het aantal posten zal uitgebreid worden met twee posten n.l. één in de Molenstraat en één in de wijk De Grens. Voor de leden is er ook iets bijzonders. Bij ieder lid zal op zijn woning een EHBO-plaatje bevestigd worden, zodat iedereen direct kan zien waar de EHBO-ers wonen. mmmhi ROOMS-KATHOLIEKE KERK Aardenburg: O.L.V. Tenhemelop. neming, zaterdag 19 zondag 7, 8.30, 10 uur. Axel: H. Gregorius de Grote, tel. I 01155-1532, zaterdag 19 uur, zondag 8.15. 9.30 en 11 uur Biervliet: H Maria Onbevl. Ontv„ tel 01125-382, zondag 9 uur. Breskens: H. Barbara, tel. 01172- 1587, zaterdag 19 uur- zondag 101 uur Cadzand: Toeristenkerk, zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Clinge: Parochie H. Henricus, za-l terdagavond om 19 uur, zondag 7, 101 en 11 30 uur. Dishoek-Koudekerke: Zondag 101 Domburg: Recreatieterrein, zondag 10 uur. Eede: Dorpsplein, zaterdag 19, zondag 10 uur Goes: H. Maria Magd., tel. 01100-1 6754, zaterdag 19 uur, zondag 10.30 uui R.-K. h-b-s. Fruitiaan: zon. dag 10 30 uur. Groede: H. Bavo, tel. 01171-207. zaterdag 19 uur. zondag 9 uur. Groenendijk: H. Martinus, teil 01148-382. zaterdag 18.30 uur, zor-| dag 7 30. 9. 10.30 en 17 uur. Hansweert: O.L.Vr. Onbevl. OntvJ zaterdag 18 uur, zondag 8 uur en 1(| uur (en 11.15 in Kruiningen). Hoofdplaat: H. Eligius, zaterdag lj| uur, zondag 7.30 en 10 uur. Hulst: H. Willibrordus, tel. 01140-| 2130, zaterdag 19 uur, zondag 10, 11.30 en 17 uur. Kamerland: (Molenhoek), zondaj| 10 uur. Koewacht: H.H. Phihppus en Jaco-I bus- tel. 01146-360, zaterdag 19 ufflj zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel Centrum! zondag 10.15 uur kerkdienst voci| katholieken. Kwadendamme: H. Bonifatius, 01194-219, zaterdag 19 uur, zondag i| en 10.30 uur. Lewedorp: H. Eligius, tel. 011S6-I 336, zaterdag 19 uur, zondag 3 e;| 10.30 uur. Middelburg: Par. H. Petrus csl Paulus. zaterdag 19 uur, zond:,| 10.30 en 19 uur. Oostburg: H. Eligius, tel. 0111)1 2003, zaterdag 19 uur, zondag en 10.30 uur. Ovezande: O.L.V. Hemelv., ttl| 01195-214. zondag 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburg: St.-llartl nuskerk, zaterdagavond 19 uur t| zondag 8 en 10.15 uur. Rilland: Gereformeerde kerk, ;-| terdag 19 uur en zondag 9 uur. Sas van Gent: H. Maria Hemè| tel. 01158-1661, zaterdag 19.15 zondag 9 30, 11 en 17 uur. Schoondijke: Dorpsplein, zate: 19, zondag 10 uur. Slijkplaat: Hulpkerk, zaterdag li| zondag 9 uur. Sluis: St.-Jan de Doper, tel. 011IH 208, zaterdag 19 uur, zondag 8, !-| uur. - -■•••! 'h 's-Heerenhoek: Sint-Willibrorde| tel. 01105-264, zaterdag 19 uur, ra' dag 7.30, 9, 10 en 10 30 uur. Heinkenszand: H. Blasius, 01106- 9 en 20.45 uur, (ziekenhui elke avond 18 uur avondmis) en I! uur. Sluiskil: H. Ant. v. Padua, 01157-418, zaterdag 19 uur, zondï 0.900 en 10.45 uur. Terneuzen: H. Willibrordus, 01150-2327. Binnenstad zaterdag I uur; zondag 7.30 en 11-45 uur. teitskerk zaterdag 19 15 uur, zond» 9, 1030 en 17 uur. Kruiskei (Hoek), zaterdag 19 uur. zondag f uur Par. „De verrezen Christui] (R-k school „De Zeemeeuw"),: terdag 19 uur- zondag 9, 10 uur Terneuzen: Oud geref. gemeei donderdag 9 april 19 uur: ds. H.-] Z wijnenburg. Veere: Ned. Herv. Kerk (17-5—lij 8) zond. 8.30 uur. Vlissingen: Parochiekerk O.L'| en St.-Jacob, zaterdagavond 191 en zondag 8.30, 10.30, 12 en 19 u(| Emmanuelkerk Paauwenburg: zataj dagavond 19 uur en zondag 8 uur. St.-Josephziekenhuis: zonil 9 uur. Kath. Mil. Tehuis: zondag f uur. Vrouwenpolder: Toeristenkerk, f terdag 19 uur, zondag 8.30 uur. Westdorpe: H. Maria Vis.. 01158-527, zaterdag 19 uur, zondi en 10 uur Westkapelle: Toeristenkerk zat. ij uur, zond. 10 uur. IJzendijke: O.L.V. Tenhemelop' ming, tel. 01176-284, zaterdag uur. zondag 8.30 en 10.30 uur- Yerseke: H. Anna, zaterdag J uur, zondag 9 uur. Voor tel. informatie 011-W™ (Hansweert). Zandstraat: H. Pastoor v. Ars, terdag 19 uur. zondag 10 uur. Zoutelande: Toeristenkerk, zou#| 10 uur. AMAR ANTHEUNIS (Van onze correspondent) SLUISKIL De directeur va» J] Nederlandse Stikstof Mij. n.v- Sluiskil, ir. V. Gena, heeft nieuwe kantine van het bedrijf elf geslaagden voor respectieve^ het diploma chemisch vakman 'j bedieningsman procesindustrie 1 PBNA-diploma uitgereikt. De H r*h-nrte '"l Gena hield daarbij een korte spraak, waarin hij o.m. zei diploma's zelf te willen uitren om de belangrijkheid ervan W derstrepen. Bij deze plechtig waren ook aanwezig functional1!1 belast met de bedrijfsopleiding van de personeelsdienst. Tenslj dankte de directeur allen die steun aan de opleiding geven. Geslaagd voor chemisch val a: de heer H. de Waal te Slt bedieningsman procesindustrie: heren H. Boussen en A. HerreWj beiden te Hulst, J. Coolsen, Br" kapelle, Ph. van Hoey, St.-JanS L. van Megroot, Zuiddorpe. J- ter. Sas van Gent, J. Verbrae® Koewacht, L. Vink en G. de vfl te Axel, W. Vonk te Zaamslag- (Ve OOST-SOUBURG Wie krijgt een enorm, gapend Het gat heeft een doornedi bomkrater. Er staan slech wat percelen landbouwg) sleuven van ir. Trimpe-Bu van heden, de geschiedeni: van het jaar 900. Wat wij uit het vliegtuig n de omwalde burcht, die zo den lijkt, was in werkelij burchtterrein wordt omrinf de en daaromheen moet ee| gelegen. Op milimeterpapier tekeri Trimpe-Burger en zijn meded fragmenten van de burchfl waarop zich in de loop der dikke lagen landbouwgrond gelegd, in zachte kleuren n^ „sleuf" betekent een boring verleden. Elk gevonden fragr! een bladzijde uit de nog n. schreven historie van Walchei| De grootste ontdekking, Trimpe-Burger deed was. burcht voorzien is geweest va kleiplaggen afgezette wegen zuivere kruisvorm. Precies diezelfde kruisvorm ruggevonden in burchten op plaatsen in Europa waar de mannen zich bijna 1000 jaar g hebben vertoond. Ir. Trimpe- hoopt, dat nog voor het budge! dit jaar is uitgeput (en dat if juli) te kunnen vaststellen 1 burcht destijds met omrii schorren en slikken verbonden Liep de kruisweg door een ling in de wallen of ging hij kruin van de wallen heen?. Beivoii Twee bewoningslagen heeft cl cheoloog, die sinds 1955 in Zq OUD-VOSSEMEER (ANP) KVP in Oud-Vossemeer beij haar zetel, die woensdag bij meenteraadsverkiezingen fd werd toegekend. Het lot moes slissen, omdat zowel de KVP a ARP-SGP-combinatie 67 steg, over hadden. Om vijf minuten tien vrijdagochtend trok het zit woensdag gekozen KVP-raadsli W. A. Mees de goede enveloppe zetel. Het huidige SGP-raadslid J. I noudse keert in de nieuwe raad terug, omdat hij de verkeerde loppe in handen kreeg. De krijgt nu voor het eerst drie z in de Oud-Vossemeerse geme raad. C. W. de Leeuw. P. W Mees, en de heer M. A. van beurgh, die de restzetel bezet. De KVP-ers hebben woensc vond niet voor niets gefeest, heerste een bijzonder uitgel stemming over het verkrijgen - nieuwe zetel, die men mede zien in verband met de nader herindeling van de zeven Thol gemeenten als een groot succes Weersvooruit zichten voor zondag en maandag, opge steld door het KNMI. Perioden met zon, plaat selijk een bui en vrij warm. Weersvooruitzichten in middeld over Nederland. Voor zondag: Aantal uren zor, 'ot 11; min. temp.: 0-4 graden bo normaal; max. temp.: 1-6 graden VCIj normaal; kans op een droge "ode van minstens 12 uur: 90 eent; kans op een geheel droog '"aal: 60 procent. Voor maandag: aantal uren 11; min. temp.: 1-5 graden I en normaal; max. temp.: 1-6 grafl I,.'®. normaal; kans op een drc Ce™ 1 van minstens 12 uur: 80 p tnaal- °P een geheel d™°S maal. 50 procent. Weer aan z> str!^daa* Perioden van zon een hTZ' de "amiddag kans 'atuoi^ón - n36 00stenw-ind. Tem Wad£ o3, 22 graden' Zeewater Weer mrf zo«dag zonnig strai iUur_ met een aangename tempe

de Stem | 1970 | | pagina 2