Onder een maxi-mantel kun vee! Je verbergen (S)LIM ME RICK r room. Cyclomoteur het was ongeveer het zesde uur. iemelk ko] JOSEPHINE X X JOSEPHINE U vindt de volledige kollektie omega horloges bij: heetmarr SUSKE en WISKE de charmante koffiepot m tri PLOTS... DE STEM VAN VRIJDAG 5 JUNI 1970 ivan zomer. rits. lelemaal: Jeuren V |ENS WAS het een modderige g, die voor koning Charles II lebaand werd om een snellere ierbinding mogelijk te maken pen zijn respectievelijke pa leizen Whitehall en Hampton lourt. Tot omstreeks 1830 bleef |eie laan een semi-privé ko- dijke weg. In de 18e eeuw fechten bevoorrechte personen r gebruik van maken op ver ion van een metalen pas. Vandaag de dag heeft iedereen rije toegang tot de King's Road in Chelsea. Je ontmoet er ook ien koningen of prinsen meer, aar wel erg hippe mini- en aximeisjes, die de nieuwste snuf- svan de mode alle eer aandoen, e „permissive society" heeft van Koningsstraat de blote navel lil „swinging Londen" gemaakt, e heel de wereld aanlokt en bij arm weer de belangstelling ge- ikkeld houdt door middel van lorzichtige bloesjes. Op zonnige zaterdagmiddagen is it in de King's Road doorlopend Bdeshow. Voor de hoofdstraat In Chelsea is geen enkel super- fe te krankzinnig of „shocking", s je er vandaag in een vijgeblad Jndloopt, krijg je morgenvroeg al Ivolging, want in de King's Road (iedereen er altijd als de kippen op modegebied. Jioud weer brengt er maximan- s voor de dag, maar ook daaron- r blijven de jurkjes zo kort als [rdijnkapjes. Vorige winter heb wij ons trouwens herhaalde- 1i afgevraagd, hoe paars de zit jes wel waren, die zich bij zes nul krampachtig achter der- LJke minuscule lapjes stof ver- olen- Jet beste en sjiekste deel van King's Road, een behoorlijk straat, begint aan Sloane [are, een plein dat wel even aan jjs doet denken, omdat tussen bomen een aardig groen vrou- 'beeldje en een fontein staan, i beide zijden van de konings straat lokken fraaie boutiques met zonderlinge namen zoals Gear, Girl, Grumble, Skin, The quick Nicker, Countdown, Dandie Fashi ons, en Kleptomania" de jeugdige klanten aan- Over „good old Car- r.aby Street" praat' hier niemand meer. Op de smalle trottoirs van de King's Road zie je meisjes met benen even gracieus als de poten van schichtige gazellen, ofschoon er ook wel eens nijlpaardachtige wezens opdagen die, ondanks het feit dat moeder natuur ze onver standig bedeeld heeft, per se mini rokjes wensen te dragen. Sommige voorbijfladderende jonge dames hebben nauwelijks voldoende aan om een sprinkhaan op zijn paas- best uit te dossen. Een collega van The Times zei onlangs: „Het is net of ze in hun kleren gegoten wer den en daarna aa' beide zijden begonnen over te lopen". Ieder meisje is voorzien van ten minste één felgekleurde papieren boodschappenzak- Deze jonge da mes verkeren al dan niet in gezel schap van adonissen met haar dat op bossen chrysanthen gelijkt. Be doelde knapen pronken in witte zijden hemden, afwisselend ver sierd met paarse en oranje stokro zen, die een fleurige achtergrond vormen voor hun wild west-uni form dat nu zowel voor mannen als vrouwen het nieuwste mode snufje is in de King's Road. Ofschoon de boutiques van de Koningsstraat altijd schitterende zaken doen ook buitenlandse bezoekers geven er hopen geld uit worstelen de handelaars met ernstige problemen. Ze hebben zo pas een vereniging gesticht, waar van de leden volgens het be stuur de elite vormen van de Britse mode op het gebied van kleding, restaurants en antiek. Een van de hoofdredenen waarom de 200 winkeliers van de King's Road gaan samenwerken, is het feit dat ze gezamenlijk maatregelen wen sen te nemen tegen het toenemen de aantal klanten met lange vin gers. In alle boutiques ligt de koop- O 1/9 Cl m LU UO O waar voor het betasten en dus ook voor het grijpen. De jeugdige klanten gebruiken listige middelen om allerlei dingen weg te moffelen en er zonder te betalen mee van door te gaan. Vooral maximeisjes zijn volgens de winkelier gevaar lijke dieveggen. Er wordt zoveel gestolen en liet onderscheid tussen „wouldbe-kopers" en „wouldbe- stelers" is zo deiicaat-klein, dat privé-detectives, die een oog in het zeil houden, geen schijn van kans hebben om al de langvingerigen op heterdaad te betrappen. Bovendien worden de 200 boutiques nog iede re week voor gemiddeld 10.000 pond bedrogen met valse cheques. De eigenaars hebben er compleet genoeg van. Ze zouden best een eigen politiekorps willen oprichten, waarvan de agenten grijze unifor men, petten, kaplaarzen en gum miknuppels dragen Michael Gee (30), directeur van een reeks heren- boutiques, heeft voor deze boe mannen al een sierlijk uniformpak ontworpen. Maar de overheid houdt niet van het idee- Vermoe delijk zullen de privé-politieman- netjes donkergrijze kostuums en bolhoeden moeten dragen, waar mee ze dan in de King's Road al voldoende zullen opvallen. De handelaars gaan bovendien een systeem van rechtstreekse te lefoonverbindingen uitwerken, dat hen zal toelaten elkaar te waar schuwen wanneer er weer dieven en dieveggen bedrijvig zijn- Boos doeners worden ongenadig voor het gerecht gesleept, ook al kost het artikel dat ze gestolen hebben maar één shilling. In afwachting dat ze zich met vereende krachten van deze plaag weten te verlossen, troosten de boutiques van de King's Road zich met de gedachte, dat oneerlijkheid in hun straat al zo oud is als de weg naar Kralingen. Tweehonderd ja«r geleden werd de burggraaf van Peterborough er overvallen door een part-time struikrover, die op deze manier wat zakgeld trachtte te verdienen. Het was een student in de rechten. ROGER SIMONS DE TANDARTSASSISTENT uit Dongen, kunnen we over het alge meen wel stellen, had veel last van zijn longen door het roken. Verder had hij ook veel bedongen en ge dwongen. Slimmerickers van Zuid west-Nederland u bent goed opge komen zoals S. Ennema uit Breda: Een tandartsassistent uit Dongen zag zich bij z'n meisje verdrongen. Verbroken alle banden Hij stond met z'n mond uol tanden, toen hij tot d'aftocht werd gedwongen. Ergens anders toe gedwongen werd de tandarts assistent van mevrouw C. Vermeule-de Jonge uit Ovezande (Zeeland): Eer. tandartsassistent uit Dongen met een gelaat wat pijnlijk verwrongen. Hij voelde zich rot want wat was zijn lot. Hij moest er gaan trouwen, noodgedwongen. Veel versjes kwamen binnen over de kwalijke gevolgen van het ro ken. Zoals deze van onze trouwe inzendster mevrouw De Leeuw- Nefs uit Goes: Een tandartsassistent uit Dongen die rookte altijd op z'n longen, 't Is knap jout gegaan. Hij ging naar. de maan Heeft z'n zwanenzang, erg jong gezongen. Th. Goos-sens uit Zevenbergschen- hoek maakte het volgende aangrij pende gedicht: Een tandartsassistent uit Dongen rookte massa's sigaretten ouer z'n longen. En hoe kan 't ook anders bestaan in het crematorium is hij ook in rook opgegaan Er zijn er nog maar weinig die de dans hebben ontsprongen. Andere moeilijkheden met het lichaam had de assistent van A. Verschuuren uit Raamsdonksveer: Een tandartsassistent uit Dongen een ontzettend corpulente jongen, moest 't eten laten staan, maar hij heeft dit niet gedaan. Hij is dan ook uit zijn vel gesprongen In Raamsdonksveer zitten trouwens veel go-ede slimmerickers. Trouwe lezers zullen zich herinneren dat Nol Luybregts daar ook woont: Een tandartsassistent uit Dongen wordt met z'n baas financieel in 't nauw gedrongen Men mijdt hen ondanks kiespijn omdat het in Dongen bangerds zijn zodat tandartsen tot verhuizen worden gedwongen. De prijs van de week gaat deze keer naar Hansweert in Zeeland. A. P. Pankow stuurde ons de volgende limmerick: Een tandartsassistent uit Dongen maakte met liefde rare sprongen. Dag en nacht was hij op pad, tot hij elk meisje had gehad. Nu heeft hij 't aan z'n longen. Tien gulden voor meneer. De nieuwe regel: Een tomatenplukker uit Raamsdonk (ADVERTENTIE) edelsteenkundige f.g.a./g.i.a. diamantexpert g.i.a. lijnbaan 92 - oostzeedijk 155 tel, 11 66 70 rotterdam DE WELVAART van ons volk wordt ook weerspiegeld in de sta tistieken, die de afdeling kinderpo litie van Den Haag bijhoudt. Bede len komt er nog wel op voor als rubriek, maar geen Haags jongetje of meisje maakte zich in de loop van vorig jaar aan dit wangedrag schuldig- Daarentegen is winkel diefstal door jongeren een in aan tal toenemend misdrijf. De Haagse politie ha-d in 1969 bemoeienis met 4094 minderjarigen van wie 914 meisjes- In wangedrag verschillen de aantallen jongens en meisjes aanzienlijk minder dan wanneer het om misdrijven gaat: 2152 jongens en 282 meisjes kwa men met de politie in aanraking wegens misdrijven, waarvan het lee-uwedeel wo-rdit gevormd door de 1906 vermogensdelicten en daarvan zijn er 488 winkeldiefstal len. Werd in 1968 de grootste jeugd criminaliteit in de Schilderswijk aangetroffen met 7,3 procent van de jeugd tot 21 jaar, vorig jaar kwam slechts 6,1 procent van de jongeren uit deze woonwijk met de politie in contact. Relatief de grootste jeugdcriminaliteit werd in 1969 gemeten in het centrum van de stad: met 6,8 procent van de jeugd had de politie bemoeiingen. Het gemiddelde percentage voor Den Haag bedroeg toen 3,1. HET WORDT voor automobilis ten steeds moeilijker zich geduren de de drukke uren naar het werk of terug naar huis te begeven in Parijs- Mensen die dit doen op een cy clomoteur (bromfiets), motor of gewoon te voet, of die de metro gebruiken, zijn vaak heel wat be ter af. Een fabrikant van bromfietsen heeft uitgerekend hoeveel vlugger het kan per tweewieler. Een bromfietser moest, begin nend op Montparnasse, een afstand afleggen van twee kilometer. Hij deed er 11 minuten over. Iemand die per Metro ging was 20 minuten onderweg en een meneer met een auto 34 minuten, dus met een ge middelde „snelheid" van ruim 3,5 kilometer per uur. Een andere proef werd genomen, over twee kilometer, beginnend bij de Notre Dame. Resultaat: brom fietser 10 minuten, metroganger 20 minuten, automobilist 24 minuten. hij was vermoeid van de tocht en bleef zo bij de bron zitten; het was ongeveer het zesde uur. er kwam een meisje uit de sierra om water te putten. hij zei tot haar: geef mij te drinken. nederig vroeg zij hem: hoe kunt u, een vreemdeling, aan mij, een zigeunerin, te drinken vragen hij antwoordde haar indien je wist, hoe dorstig ik ben, zou je me laven. haar slanke vingers omvatten de hals van de kruik en reikten de vreemdeling het water. en hij laafde zich aan haar ogen, als waterbronnen zo diep foto en tekst: ANNELIES VAN DEN TOL emelk, des te toppen bétere ia dan met EERST M'JU BIEFSTUR OPETEK1. HET IS EEN TAAIE TEGENSTANDER, MAAR IK WIL ME NIET GEWONNEN GEVEN... Ee WFimmmiEmttsr Mm mmmimmn-

de Stem | 1970 | | pagina 27