GUNSTIGE TEKENS Officieel op 9 juni lienst- rerker CABALLERO NAAR TOUR DE FRANCE Zwemcompetitie gaat van start in Middelburg WW allebei natuur lijk! iTENTE het is zo goed als zeker Ploeg is Keen [probleem" GAZELLE FIETSEN wat neemt u? I KWARTIER OPGEWEKT BEGELEIDERS SPORTTOTO Uitslagen van j unioren voetbal £u 5.75 16.75 REPORTAGE Hein Groothuis Dick de Boer Aa en- ratie Weer dode op Man sinas 18 DONDERDAG 4 JUNNI 1970 blouse. aat. Leuk model n. Zó gewassen, veel kleuren en In: 38-48. Voor l-naar broek. ar/katoen. bss. Was maar naar raak. |el: maten 44-50. snde pijp: maten eige, bleu, marine, n. Toch maar: Je weetdeHemo Onze sportredacteur Hein Groothuis in gesprek met Felix Levi tan. Gisteren heeft een de putatie van de wielergroep Caballero, in Parijs onder handeld over deelname aan de Tour de France. Als enige Nederlandse krant deze wielerbedevaart naar volgden wij Caballero op Frankrijk. Óp deze pagina een uitvoerig verslag van het onderhoud over deelname van een tweede Nederlandse ploeg aan de Tour. (tekst) (foto's) Igelijkheden niet, bedrijf u biedt. r zelf uw toekomst [Gunstige provisie^ fcciale voorzieningen- Irdt rekening gehou- Ie Verzekerings Un« 1 Afdeling Marketing, fcht. Telefonisch soW' 9 620-4765 (b.g.g- t0 [31, Breda liling [richten aan id adres. (Van onze speciale verslaggever) PARIJS Caballero gaat - als tweede Nederlandse ploeg, een unicum - naar de Tour de France. Dat staat na het onderhoud dat een delegatie van de sigarettenfabriek gisteren in Parijs met de Tour-di rectie had, nu wel vast. Hoewel zowel door de vertegenwoordigers van de Nederlandse merkenploeg als door de Ronde-leiding werd ontkend dat het starten van Caballero op dit moment een vaststaand feit is, zijn er diverse steekhoudende argumenten aan te voeren dat er gisteren wel een positieve beslissing voor Caballero uit de bus kwam. In het officiële commentaar zei Tour-co-directeur Felix Levi- tan weliswaar dat een definitieve uitspraak moet wachten tot 9 juni omdat dan pas alle ploegen bericht krijgen en er voor Caballero geen uitzondering gemaakt kan worden, maar In de eerste plaats hebben zegslde- I den van Caballero afgelopen weken I herhaaldelijk en met nadruk gesteld I dat er na het gesprek met Felix Le- ritan in ieder geval en hoe dan ook een „ja" of „nee" moest vallen orn- at anders de periode van voorberei- lüng te kort zou zijn. De datum 9 |:uni lag voor de Nederlandse spon- I ar te dicht bij de start van de Tour. dan ae vrij langdurige conferentie -amend zeiden de vier vertegen- lioordigers van Caballero dat zij he- aas geen uitsluitsel hadden gekre- [zcn. Men mag ervan uitgaan dat Le- l'ótan hun die uitspraak in de mond [heeft gegeven, want officieel kan hij natuurlijk niet vooruitlopen o-p de [u.tslag van de 9e juni. Officiee-l dus |jeen uitsluitsel. De tekenen wezen er echter op dat n het gesprek met Levitan een gun- ilig accoord was bereikt. Nadat Le nta was vertrokken, voerde de Ca- Iballero-afvaardigling namelijk nog leen bijna anderhalf uur durend ge- prek met de reclame- en publici- pitsafdelinig van de Tourorganisatie, paarin het deelnemen van Laurens Inde reclamecampagne onder andere Ij» sprake kwam. Een van de duide- l'Pste aanwijzingen vormde wel dat pan Caballero-s'hirt in het gebouw Ivan L'Equipe werd achtergelaten. Iwendien waren directielid Drijver |«t publiciteit Suurendonk, de [franse vertegenwoordiger van Lau rens, De Vries en manager Frans van «ffl Enden, die de Caballero-afvaar- tging vormden, stuk voor stuk op- |™stisch over de kansen. En dat pasen zij niet onder stoelen of ban- |«m. Frans van den Enden liet zelfs al I Wrschemeren dat hfj de Ronde van |»%erland evenals vele andere Rn als laatste voorbereiding belangrijkste selectie voor de ko tende Ronde van Frankrijk be bouwt. Aan dit alles is nog toe te reScn, dat alle ploegen, die in aan ging komen voor de zwaarste i; bkse etappekoers door de Tour- jbectie 2elf 2ijn uitgenodigd. tevitan had gisteren precies een de Cabaliero-deputatie uit- anrt Daarvoor moest hij een bespreking onderbreken. Stipt balf elf 's ochtends s-tond hij ge- 4 om zijn gasten te ontvangen. "e eerste etage van het gebouw Paiti sportblad l'Equipe in het Kïï® van het uitgaanscentrum tel aT're' °P een steenworp af- fwiT van 4e Follies Bergère, ver- K3n°mde- hij Nederlanders. De it at r-'-'ze sportjournalist schud- P'ï i w 1^°ch Dij zonder vriende- Iw» hem geoffreerde handen en fcle&ï verdeT ëeen tijd aan plioht- Ke m en' kilheid uitademen- W»11 voer4e hij de Caballero- jh«r naaf een ho-ger gelegen, erg iii.iJ^Scrieht kantoor, waarin alles beslag zou krijgen. m'ij!?* Levitan niet eens J» 'niu kwartier precies was L, !8™' Om kwart over elf Fe! L eUT open. Voor hem zat lief. "oer op. Zo-u Caballero naar F'tt boligaan Levitan „Dat is nog «loten. Op 9 juni wordt de de- FOTO BOVEN: Drie leden van de Caballero-delegatie, directielid Drijver (links), wie- Iermanager Frans van den Enden (midden.) en de Franse wielercontact- man van Laurens, met Cabballero-attributen voor 't gebouw van L'Equipe, waar de bespreking met Tour-co-directeur Felix Levitan plaatsvond. FOTO ONDER: Een beeld van het onderhoud, dat de Caballero-deputatie met Levitan had. V.l.n.r. chef publiciteit Suurendonk, de Franse wielercontactman van Laurens, De Vries, wielerjnanager Frans van den Enden, directielid Drij ver en Tour-co-directeur Felix Levitan. finitiewe selectie bekendgemaakt. Ca ballero heeft een leuke jonge ploeg, waarvan ik de resultaten de laatste tijd nauwlettend heb laten volgen." En een snelle blik slaand op zijn hor loge „Het spijt me, maar ik moet gaan." En met korte pasjes dribbel de hij weg. Zijn tijd was kostbaar. Het had allemaal al lang genoeg ge duurd. Voor het Caballero-kwartet was het echter nog niet afgelopen. De secon danten van Levitan namen zijn plaats in. En heit gesprek ging door, zij het dat er nu heel andere aspecten aan de orde kwamen. Anderhalf uur later zat het er voor de Nederlanders ook op. Frans van den Enden stormde als eerste naar buiten en verzuchtte: „Eindelijk frisse lucht". Om te ver volgen met een onvervalst „ai - ai ai Caballero." Een grote opgewektheid kenmerkte het Nederlandse gezelschap, dat hij zonder verrast was over de wijze waarop het was ontvangen. De heer Drijver „Wij zijn bijzonder ruim en spontaan ontvangen. Wij kwamen enkel om informatie in te winnen. Levitan zei uit zichzelf dat hij Ca ballero een leuke ploeg vond, van wege z(jn jonge renners en de ma nier waarop wij die begeleiden." Als een pre beschouwde Levitan. vol gens de heer Drijver, het feit dat Caballero louter uit Nederlanders be staat. Het is bekend dat de Tourdirectie nog steeds een Ronde van Frankrijk met landenteams voorstaat. En dat haalde Frans van den Enden ook aan„De Tour draagt nog steeds enigszins een nationaal karakter, want buitenlanders in de ploegen van de diverse landen, moeten hun landskieuren op dem ouwtjes dra gen." Men ontkende ondanks alles dat er nu zekerheid bestaat. „Wij hebben helaas geen uitsluitsel ge kregen, hoewel we dat bijzonder graag hadden willen hebben", aldus Frans van den Enden. Erg jammer lijk stond zijn gezicht echter niet bij die uitspraak. En dat zou ook niet gepast hebben bij zijn volgende woorden„Ik ben wel erg optimis tisch. Ze zijn immers in ons geïnte resseerd." Betalen om deel te nemen aan de Tour hoeft Caballero niet. „Wij hebben de normale kosten, zoals iedere ploeg, en we zijn van plan mee te doen aan de reclame campagne. Er is geen sprake van een inkoopsom, want anders waren we hier niet geweest. In het voor jaar hebben we ons eerste gesprek gehad en toen is er wel gesproken over inkopen, omdat wij geen resul taten konden overleggen. We hebben toen gezegd dat doen we niet. Laat de ploeg het zelf waarmaken. En dat is gebeurd de laatste weken", zei de heer Drijver, die voorts riog ver klaarde dat hij van Levitan had ver nomen, dat er meer kandidaten dan plaatsen in de Tour zijn en dat er zich nog geen enkele ploeg heeft af gemeld. De heer Drijver verklaarde voorts dat hij het uitkomen in de Tour niet zo belangrijk vindt uit reclame-oog punt. Caballero wordt in Frankrijk niet verkocht. „Ik zie het als een bekroning van ons wielerwerk. Wij zijn indertijd met een wielerploeg begonnen, omdat wij vele verzoeken kregen om bijdragen voor de sport. Een gift voor een zwembad, sport veld enz. Dat hebben wij allemaal afgestoten. Wij wilden namelijk ge concentreerd geld in de maatschap pij steken. Zo is de amateurploeg tot stand gekomen. En dat is uitgelopen in de profs. Deelnemen aan de Tour zien wij daarom als een afrondSmg, een completering." Frans van den Enden is niet be vreesd voor de Tour. Hij ziet geen onoverkomelijke moeilijkheden voor zijn ploeg. „Ik hoef niet bang te zijn" aldus Van den Enden. „De renners hebben in de Ronde van de Zes Pro vinciën bewezen dat zij het zware werk aan kunnen. Daar moesten op een dag vijf cols van de eerste cate gorie bij wijze van spreken, genomen worden. Momenteel hebben wij de beste Nederlandse ploeg. Dat hebben de resultaten van de afgelopen we ken wel aangetoond". En een beetje Het begin van de vergadering. Levitan opent zijn koffertje met docu menten onder toeziend oog van Sjoerd de Vries, de Franse vertegenwoor diger van Laurens. trots haalt hij een stapel Franse kranten te voorschijn, die lovend over Caballero schrijven. Wim Sche pers wordt daarin zelfs als een held afgeschilderd. „Wim, Wim, Ie tulïpe", luidt een grote kop. Van den Enden, druk zwaaiend met zijn berg oud-papier „En reken maar dat dat op de Tour directie ook indruk heeft gemaakt. In Holland loopt zoiets in de kran ten niet zo uit, maar in Frankrijk gaat dat anders. En dat valt op." Heeft Van den Enden zich al een idee gevormd van de samenstelling van de Tour-ploeg „Dat is voor mij niet zo'n probleem. Dat weet ik on geveer wel." En dan laat hij blijken, dat hij het achttal, dat hij naar de Ronde van Zwitserland stuurt, Leo Duyndam, Harrie Steevens, Wim Schepers, Arie den Hartog, Jan Kre kels, Cees Zoontjens, Gerard van Vianen en Huub Harings, als een vaste keus beschouwt. Dit achttal maakt ook de meest serieuze voor bereiding op de Ronde van Frank rijk. Want naast de Ronde van Zwit serland staan voor hen in Zwitser land nog meer wedstrijden op het programma de Ronde van Noord west Zwitserland voor de hele ploeg, een bergrit in Gretchen voor Den Hartog, Schepers, Steevens en Kre kels, en een criterium in Mürten voor Duyndam, Vianen, Zoontjens en Huub Harings. „Ook de jongeren rijden momenteel echter goed", aldus Van den Enden, „zodat ik gemakkelijk kan aanvul len. En daarbij heb ik keus genoeg: Rentmeester, Bukacki, Van Beers, Holst, Wouters, Benjamins, noem maar op." - Als begeleiders zullen Frans van den Enden (manager), Gerard Pe ters (ploegleider), John Krijnen (me canicien) en Jan Leys (chauffeur) voor Caballero naar de Tour gaan. Dit team zal gecompleteerd worden met nog een seigneur en een mecani cien. (Van onze zwemmedewerker) TERNEÜZEN Zaterdagmiddag om 15.00 uur worden in het gemeen telijk zwembad te Middelburg de eerste zwemwedstrijden voor de Zeeuwse zwemcompetitie verzwom- men. Voor het eerst zullen hierbij limiettijden worden gehanteerd om de grote stroom van deelnemers enigszins te beperken. Op de 200 meter vrije slag dames zal de strijd wel gaan tussen de rivalen van vorig jaar Martha Wolff (S.Z.V.), Carita Salomé (Schelde- stroom) en Truus van de Linde (Schelde). Op de 100 meter rugslag zal Martha Wolff het heel moeilijk krijgen tegen haar clubgenote Ria Doense. Piet Castel uit Souburg moet in staat worden geacht de 100 meter schoolslag heren te winnen ondanks het fel aandringen van de aanstormende jeugd. Of Theo Guil- let in eigen water in staat zal zijn de 100 meter vlinderslag te winnen is twijfelachtig te meer daar hij 2 weken gelden in Vlissingen een ge voelige nederlaag opliep tegen Sjaak van der Hooft uit Terneuzen. Amita Bractee het zwemstertje uit Vlassingen dat 2 weken geleden zo verrassend Martha Wolff wist te verslaan zal op de 100 meiter schoolslag meisjes beslist proberen het Zeeuwse adspiraintenirecord te verbeteren. Verder biedt het pro gramma vele variaties waardoor het geheel zeer interessant kan worden. S.Z.V. uit Souburg is dit jaar weer favoriet voor de Zeeuwse clubtiitel met als gevaarlijke outsider de zwemploeg van de Schelde uit Ter- neuzen. DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 46, waarvoor de laatste wedstrijden gisteravond werden ge speeld, zijn: Aantal deelnemers: 461.056. Inleg 859.580, prijzenbe- drag: 386.810. Beschikbaar voor eerste en derde prijs: 116.043,-. Beschikbaar voor tweede en extra prijs: 77.362. De tussenstand van de sporttoto van zondag 31 mei is als volgt: 1 deelnemer met 13 goed, 73 deelne mers met 12 goed, 980 met elf goed en 513 met de eerste acht goed. (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN De uitslagen van de juniorencompetitie KNVB afde ling Zeeland waren: groep A 1: Terneuzense Boys A 1 - Axel A 1 3—5, Kapelle A 1 - HW A 1 1—3, Zierikzee A 1 - Terneuzen A 1 82; groep A 2: Zeelandia A 1 - Vlissin gen A 3 32, Nieuwland A 1 Serooskerke A 1 2—1, Oostkapelle A 1 - Zeelandia A 1 12, RCS A 1 - Vlissingen A 3 70 RCS A kampioen, Walcheren A 1 - Veere A 1 31, Nieuwland A 1 - Domburg A 1 62;groep A 5: Apollo A 1 - Goes A 1 12, Kapelle A 2 - Kloetinge A 1 01, Wemeldinge A 1 - Robur A 1 54, Kloetinge A 1 - Apollo A 2 8—1; groep A 6: Nieuwdorp A 1 - Wissenkerke A 1 06 Wissenkerke A 1 kampioen; groep A 8: Zaamslag A 1 - Corn Boys A 1 30, Hontenis- se A 2 - Hulsterloo A 1 21, Hulsterloo A 1 - Hontenisse A 1 2 4, SDO A 1 - Hontenisse A 2 50; groep B 7: Zaamslag B 1 - Hulster loo B 1 2—0; groep B 8: Graauw B 1 - Tern. Boys B 2 14, Hontenisse B 2 - Spui B 1 10, Tern. Boys B 2 - AZVV B 2 130; groep B 10: Oostburg B 1 - Aardenburg B 1 1 7: groep B 13: Apollo B 1 - 's-H. Arendskerke B 1 4—0: groep B 14: Rillandia B 2 - Wemeldinge B 1 0 18, Kruin. B2-Kruin. B1 0-5 WaardeB 1 - Yerseke B 1 02, Wemeldinge B 1 - Krabbendijke B 2 40, Wemel dinge B 2 - Rillandia B 1 07, Yerseke B 1 - Rillandia B 1 12; groep B 15: Kloetinge B 2 - Patrij zen B 1 13, Volharding Robur B 2 22, Kloetinge Volharding B 1 12. B B 1 - 2 - UYMrpr veMoor NEW YORK (ANP) Tom Ok- ker, heeft in New York de halve finales van het 200.000-dollartoer- nooi niet „overleefd". Hij verloor van de Australiër Ken Rosewall, die hem in tactisch opzicht volledig de baas was. Het meest opvallende van de partij was dat de Nederlander zich voortdurend liet verleiden aan het net te gaan spelen en dan ver volgens keer op keer kansloos was tegen de sublieme passeerslagen van Rosewall. De setstanden waren' 6-2, 6-4, 6-2. (ADVERTENTIE) een juweel van een (iets voor jong en niet meer zo jong I Wie op kwaliteit staat,gaat op Gazelle zitten! DOUGLAS (ANP) Voor de tweede keer binnen drie dagen is er op het eiland Man voor de TT trainende motorcoureur verongelukt. Het was de 26-jarige Engelsman Mi chael Collins, die op zijn 500 cc machine een bocht miste, die gele gen is vlak na een lang recht eind. Woensdagmorgen zijn ook nog drie andere coureurs op dit circuit, dat in 69 jaar 91 doden eiste, gewond ge raakt. (ADVERTENTIE) mm VOETBAL Twee voorhoedespe Iers van de Engelse bekerwinnar Chelsea hebben een contract gete kend bij Crystal Palace, ook een club uit London. Het zijn Alan Bir ch enall en Bobby Tamblimg, voor wie Crystal Palace in totaal" 140.000 pond sterling (1.250.000 miljoen gul den) heeft moeten betalen. PAARDE SPORT De voornaam ste aller Britse paarderennen, de Derby te Epson, is gewonnen door het Amerikaanse paard Nijinksy met in het zadel de vermaarde Brit se jockey Lester Pigott. De derby ging over een parcours van anderhalve mijl (ruim 1,9 kilo meter) en leverde de winnaar bijna een half miljoen gulden op! Want ze zijn allebei even goed. Allebei zo fris als fruit! Lekker!

de Stem | 1970 | | pagina 19