Huizen scheuren door langsrijdend verkeer lachen met liaii EERSTE IN ZEELAND Burgemeester Wolters opende schiet bioscoop Middelburgse politie Kleine fietsen voor klein huisje Werkgroep tot oprichting van een Provinciale Raad van Kerken Akkerbouwproefbedrijf voor heel Zuid-West-Nederland Raad Middelburg ging akkoord met restauratie Kuiperspoort complex Weer klachten in Borsele en Hoedekenskerke ERS WERKERS deixKHK »K1K« 2 EERSTE MONTEURS 1 WASSER/ POETSER AANBESTEDING .V. IIH'II» Gewonde en schade bij aanrijdingen in Goes Bejaarden op reis Kapelle - België Zeeuwsch-Vlaan deren heeft eerste zuivel-winkel wa gen Gemeente Kapelle- Rijkswaterstaat 5-1 JUBILEUMREIS SPORTLUST TEGENSTELLING Fa- v. PUTTEN ZOON Nummerwijziging in Goes ZWEMBAD INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER papier oor uw pen Oude liedje Waar is de grens? Gehandicapten achtergesteld Vrouw kiest vrouw ZOOM - JEN DAAL CT DE STEM VAN WOENSDAG 3 JUNI 1970 01620-55 52. (Van een onzer verslaggevers) HOEDEKENSKERKE Tientallen huizen aan de hoofdwegen in de kern Hoedekenskerke in Borsele hebben sinds 1969 scheuren in de muren gekregen. De bewoners wijten dit aan het zware ver keer van firma's, die voor het wegenbouwbedrijf E. Blok uit Rot terdam met zware vrachtwagens materiaan aanvoeren naar de werk zaamheden aan Rijksweg 58. Ook zouden enkele frequent bereden wegen in het dorp in grote mate zijn ingezakt en beschadigd. Na eerst eind vorig jaar tevergeefs te hebben aangeklopt bij de gemeen teraad van de oude gemeente, heb ben tien inwoners van Hoedekensker ke in een brief aan de raad van de nieuwe gemeente een verzoek om schadevergoeding ingediend. De brief is nooit in de raad behandeld, noch hebben de betrokkenen antwoord ontvangen. De fracties van de PPR en PvdA stelden hierover tevergeefs schrif telijke vragen. Naar men van de zij de van b. en w. meedeelt, heeft men inmiddels een onderzoek ingesteld naar de schade, de oorzaken en de juridische kant van de zaak. Over de schade heeft gemeentewer ken dezer dagen een rapport uitge bracht aan het college van b. en w. Het zal hier nog slechts een interim- rapport betreffen, waarin de schade is aangegeven, maar men de oorzaken nog in het midden laat. Het techni sche onderzoek naar de oorzaken wordt voortgezet. Zo heeft men alle scheuren nu gemeten en geregis treerd. Na verloop van tijd kunnen veranderingen worden vastgelegd Wel is men in Hoedekenskerke en in Borsele bang dat eventuele aanspra kelijke firma's met het oog op het (Van onze correspondent) GOES Op de kruising Rijksweg 58 - provinciale weg in Goes heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen twee personenauto's, respectievelijk bestuurd door J. L. R. uit De Bilt en R, W. van 't W. uit Borssele, waarhij beide auto's zeer zwaar werden be schadigd. Het ongeluk ontstond doordat Van 't W. linksaf wilde slaan en voorge sorteerd stond en dit door de be stuurder R. niet werd opgemerkt. Op de kruising Singelstraat-Rijks weg 58 te Goes heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen de bestuurder van een bromfiets, de heei A. H. uit Goes en een personenauto, bestuurd door M. J J. P. uit Roosendaal. De bromfietser werd aan de knie gewond en moest per ambulance overgebracht worden naar het Bergzichtziekenhuis. Het ongeluk ontstond doordat de bromfietser tussen een wachtende file auto's Rijksweg 58 overstak, juist op het moment toen de auto kwam aanrijden. onderzoek voorzichtiger zullen gaan rijden, zodat geen nieuwe schadege vallen zullen voorkomen, zodat de schadevergoedingsregeling juridisch moeilijker zal vallen. Intussen vreest de Hoedekenskerkse gemeenschap dat de toestand van de huizen zal verer geren als binnenkort tonnen ladingen slakken voor de provinciale weg Ka palle 's-Gravenpolder moeten wor den aangevoerd uit de haven van Hoe dekenskerke. Van de zijde van de gemeente zal de Vereniging van Nederlandse Ge meenten worden ingeschakeld om de juridische kant vam de zaak te be kijken en met name te zien in hoe verre de vorige gemeente nalatig is geweest. De provincie heeft vorig jaar wel haar conclusies getrokken en de maximale toegestane wieldruk van zeven ton op de buitenweg van Hoedekenskerke tot halverwege 's-Gravenpolder ingesteld. (Van onze correspondent) KAPELLE De afdeling Kapelle van de Ned. Bejaardenbond organi seerde voor haar leden twee reizen, namelijk een korte reis langs de Belgische kust tot Oostende. Hieraan namen 30 personen deel. Verder was er een dagreis door de Belgische Kempen naar Limburg, waaraan werd deelgenomen door 82 personen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Een groot aantal 4 Mlaties en vrienden van grossierderij Haas te Terneuzen heeft kennis ge laakt met de eerste zuivel-winkel- wagen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De bedoeling is dat de melkbezorger vanaf vandaag woensdag zijn klanten bezoekt met een fraaie zeven i meter lange wagen, waarin de zuivel- artikelen de boventoon voeren, maar waarin daarnaast de klant ook aller lei kruideniersartikelen en fruit kan kopen. De wagen opereert in een van Ter- neuzens nieuwste, maar wat midden- standszaken betreft arme wijken vam Terneuzen, zodat deze wagen voor veel huisvrouwen een ware uitkomst betekent. Ter gelegenheid van de opening geeft grossierderij Maas elke klant een bloemstukje en heeft een groot aantal speciale aanbiedingen. Ë*- met de mond kunt u ook opdracht geven tot het overmaken van vijf gulden1 van uw vakantiegeld voofj een onvergetelijk zonnebloem vakantie van langdurig bedlegerige zieken van alle gezindte" GIRO1155555 (TWEE x 1, VIJf *5) TEN NAME VAN VAKANTIEFONDS BREDA (Van onze correspondent) KAPELLE Een voetbalploeg van gemeentepersoneel in Kapelle I speelde een wedstrijd op het sport terrein in Wemeldinge tegen een elftal van Rijkswaterstaat. Kapelle I verloor met 5-1. Bij de rust was de I stand 3-0. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zaterdagmorgen was er op het Dorpsplein een grote uittocht van 110 kinderen, leden van J? gymnastiekvereniging Sportlust, v i?ar haar tienjarig bestaan 'n kader van dit feest tw georganiseerd. Met I J.ee ™le bussen werd de reis naar W?renbeek ondernomen. Hier j. J, "ï10" een bezoek gebracht aan ®er8en (Safari Leeuwen- LS) en natuurlijk aan de speel- tlm.u zes uur was het weer een 1 nutte op het Dorpsplein Het was tl pret, vre na zo'n trip, baarheid3-! Pre-t' vreu®de en dank- (Van onze correspondent) MIDDELBURG Burgemees ter drs. P. A. Wolters heeft de eerste Zeeuwse schietbioscoop in het Middelburgse politiebureau officieel in gebruik gesteld. In de schietbioscoop, die een lengte heeft van 25 meter, kan zowel gescho ten worden op schijven als op be wegende realistische beelden. In zijn openingsrede ging de bur gemeester nader in op de taken van de politie. „Het is een bijzonder fasci nerend, maar tevens bijzonder zwaar beroep", aldus burgemeester Wolters. Hij wees daarbij op de zich wijzigen de maatschappij en de normen, die met die maatschappij veranderen. „Het is zaak," aldus de burge meester", bij te blijven en training te ontvangen. Een van die dingen, waar op getraind moet worden men kan dat betreuren is het wapenge- bruik' Ook het trainen op het niet- gebruiken van het vuurwapen is van even zo groot belang. Men wil, met het vuurwapen in de hand, dat vuur wapen wel eens emotioneel gebrui ken. Dat moet voorkomen worden". Burgemeester Wolters wees in zijn toespraak voorts op de mogelijkheid, dat °°k andere politiekorpsen uit de omgeving van deze schietbioscoop ge bruik kunnen maken. Commissaris dr. D. van Ooijen ver klaarde de schijnbare tegenstelling, die ligt besloten in het feit, dat hij bekend staat als een pleitbezorger voor het onbewapend politiekorps en zijn inspanninger om een schietbios coop in het politiebureau te krijgen. „Het is nu eenmaal een feitelijkheid, dat we vuurwapens dragen. Het is wellicht in de toekomst mogelijk wel licht zonder vuurwapens dienst te doen, maar dan is het eerst zaak het illegale vuurwapenbezit in te per ken". aldus de commissaris. De commissaris benadrukte, dat de praktijk uitwijst, dat een goede schietopleiding, waarbij gebruik wordt gemaakt van een schietbios coop leidt tot minder onjuist gebruik van vuurwapens. „Als in de toekomst van vuurwapens gebruik moet wor den gemaakt, zullen we dat alleen doen in strikt noodzakelijke gevallen en dan nog zo, dat er geen schade ontstaat aan eigendommen van an deren", zo verzekerde hij de aan wezigen, waarbij zich onder andere bevonden collega-korpschefs van Goes en Vlissingen, politieofficieren van het korps rijkspolitie in Zeeland, autoriteiten van marine, landmacht en marechaussee en vertegenwoor digers van de Middelburgse gemeen teraad. Tijdens een demonstratie konden enige genodigden in de schietbioscoop bankrovers onschadelijk maken toen een film van een bankoverval op het beeldscherm-schietscherm werd ge projecteerd. De Middelburgse politie beschikt momenteel over 11 instruc tiefilms, waaronder enkele life- actionfilms. (Van een onzer verslaggevers) GOES In Zeeland is een werkgroep in het leven geroepen die het oprichten van een Pro vinciale Raad van Kerken moet voorbereiden. In het najaar (men streeft naar september) hoopt men met de permanente Provin ciale Oecumenische Raad van start te kunnen gaan. Dit is het resultaat van een bijeenkomst die de vijf lokale Zeeuwse raden van kerken en de subcommissie Zee land van het Pastoraal Beraad in het Zuiden in de Prins van Oran je te Goes hielden. Men was als een soort „constituan te" bijeengekomen om richtlijnen op te stellen voor een verdere doorvoe ring en verwerkelijking van de oecu mene in Zeeland. Tijdens de verga dering werd van katholieke zijde een aantal voorstellen op tafel ge legd, die door de „reformatorische broeders" in het algemeen zeer gun stig ontvangen werden, maar die te omvangrijk bleken om in dezelfde bijeenkomst goed door te praten en te concretiseren. Men heeft daarom besloten de suggesties voor te leggen aan de Provinciale Raad van Kerken ais die er eenmaal is. Het instellen van de werkgroep vormde een van de suggesties. De onderen behelsden onder meer: het instellen van een provinciale geza menlijke kadercursus voor parochie- raadsleden en kerkeraadsleden. Ook zal men moeten komen tot oecume nische centra in Zeeland en zal men predikanten in algemene dienst van de oecumene moeten aanstellen, om dat de oecumene, aldus de kathclieke (Van een onzer verslaggevers) GOES Zeeland en voor het eerst nu ook geheel West-Brabant zullen binnenkort kunnen be schikken over een nieuwe proef- boerderij: de Rusthoeve aan de Noordlangeweg in Colijnsplaat op Noord-Beveland. De stichting Proefboerderijen Zeeland heeft daartoe al haar oude proef- en demonstratieboerderijen afgesto ten. De nieuwe „proefhoeve", die zeventig hectare akkerbouwgrond beslaat, zal op maandag 8 juni om half drie officieel worden geopend door ir. J. W. Wellen, directeur- (ADVERTENTIES) ïld Voor direct gevraagd Gaam< le aanmelden A^estraat 165 - Terneuzen - Tel. 01150-3857 Namens het gemeentebestuur van Aardenburg zal op dindsdag 16 juni 1970 te 11.30 uur, op het kantoor van de hoofd-ingenieur van de provinciale waterstaat. Rouaansekaai 43 te Middelburg, worden aanbesteed: de verbetering van de weg VVaterlandkerkje- St.-Kruis, ged. nr. 61 tertiair wegenplan 1968, lang ongeveer 6911 m,volgens bestek no. 701, dienst 1970. Het bestek ligt tenminste veertien dagen voor de dag der aanbesteding ter lezing ter provinciale griffie van Zeeland, St.-Pieterstraat 42 te Middelburg, en bij de hoofd-ingenieur-direkteur voornoemd. Inlichtingen te Middelburg, Rouaanstraat 43, op dins dag 9 juni 1970 te 10.30 uur. De nota van inlichtingen ligt van woensdag 10 juni 1970 af ter inzage op net kantoor van de hoofdinge- nieur-direkteur voornoemd. Het bestek is zolang de voorraad strekt, tegen een bedrag van 35,uitsluitend verkrijgbaar a. door rehtstreekse toezending per post van een in gevulde en ondertekende girokaart ten name van de provincie Zeeland (d. f.), postrekening no. 296Ö00 te Middelburg. Enveloppe adresseren: St.- Pieterstraat 42 te Middelburg; b. na ontvangst van het verschuldigde bedrag op de onder a vermelde postrekening; c. tegen contante betaling ter provinciale griffie, St.- Fieterstraat 42 te Middelburg. generaal van de Landbouw te Den Haag. De Stichting Proefboerderijen Zee land achtte de objecten in de oude opzet te klein. Bovendien wenste men (ook al met het oog op de financiën) een centraal bedrijf in de plaats van de toenmalige verspreide bedrijven. Het proefobject wordt bekostigd door de verkoop van twee van de vroegere boerderijen en de pachtopbrengst van een voormalig demonstratiebedrijf in Grijpskerke (door de vroegere be drijfsleider van dat bedrijf, de „Hof Zwagerman"). Het rijk subsidieert verreweg het grootste deel van het nieuwe project. De provincie daaren tegen draagt naar de mening van het stichtingsbestuur veel te weinig bij in de kosten. Daarom heeft men bij GS opnieuw een subsidie-aanvraag ingediend. Bij de verkochte boerderijen be vindt zich ook het demonstratiebedrijf De Frieslandhoeve te Ellemeet, een geschenk van de Friese boeren na de overstromingsramp in 1953. Het ande re verkochte bedrijf is de proefboer- derij De Scheldemonde in Bruinisse. De proefhoeve Zeeland in Wilhelmi- nadorp is in pacht teruggegeven aan de eigenaresse, de Wilhelminapolder. Omdat het akkerbouwbedrijf in West-Brabant gelijk is aan dat van Zeeland en men daar geen proef bedrijf kende, heeft de stichting Proefboerderijen gemeend haar oor spronkelijk Zeeuwse werkterrein uit te breiden tot heel Zuidwest-Neder land. De georganiseerde landbouw in West-Brabant za] in het bestuur van de stichting ook enkele leden mogen aanwijzen. Het aantal hectares van het nieuwe proefbedrijf zal ongeveer gelijk zijn aan het totale oppervlak van 'de vroegere bedrijven, maar men rekent op uitbreiding in de toekomst. Het demonstratie-aspect zal in de nieuwe opzet ontbreken. Men denkt de demonstraties in het vervolg op normale boerderijen te geven. In middels is men op het terrein in Co lijnsplaat met de nieuwe proeven be gonnen. subcommissieleden, een tekort aan deskundige arbeidskrachten heeft. Dezen zouden de oecumene op pro vinciaal niveau moeten bevorderen. Door verschillende sprekers werden vooral bij het laatste voorstel vraag tekens gezet; z;j vonden dat de hui dige pastores de oecumene zelf die nen te bevorderen. Ten aanzien van de gemeenschappelijke kadercursus was men van reformatorische zijde zeti welwillend, maar door enkelen werd de cursus „voorlopig" meer gezien als aanvullend dan als ver vangend. (De Nederlands Hervorm, de Kerk heeft reeds haar eigen ka dercursus. Red.) In de werkgroep nemen zitting: H. Houtepen. secretaris Bisdom Breda, dr. L. Berger te Terneuzen, ds. A. Nierop, Luthers predikant Middel burg en Vlissingen en J. D. de Lange (Remonstrant te Vlissingen) en ds. H G. Beneder, predikant Nederlands Hervormde Kerk te Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Wie Biervliet wat ongebruikelijk vanuit het noorden binnenrijdt, ziet plotseling rechts van de weg een klein huisje. Voor het kleine huisje staan kleine fietsjes en in de deuropening staat een dame die erg vriendelijk naar buiten kijkt. Het zou een kabouterhuis kunnen zijn. Het heeft echter niets van doen met de kabouters van de Oranje Vrij staat. Mevrouw de weduwe Wijf fels (74) houdt hier al vijftien jaar een overblijfruimte voor kinderen die de kleuterschool en de lagere school bezoeken en waarvan de ouders ver weg in de polders rondom Biervliet wonen. Voor die tijd deed het huisje dienst als noodkroeg, omdat tijdens de be vrijding het café van de weduwe Wijffels was afgebrand. (Van een onzer verslaggevers) GOES Met ingang van 1 okto ber worden de huisnummers aan de „oneven zijde" van de Juliana van Stolberglaan te Goes gewijzigd. De nummers 1 tot en met 23 worden dan vervangen door de nummers 23 tot en met 45. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De gemeente raad van Middelburg heeft met overgrote meerderheid ingestemd met de restauratieplannen van het histor:sche Kuiperspoortcomplex. De restauratieplannen zijn, zoals gemeld inmiddels besteksklaar. Het te res taureren gedeelte, dat huisvesting zal gaan bieden aan de Zeeuwse Muziekschool en het Zeeuws Insti tuut oor Kunstzinnige vorming, zal, ir/ n in september met het werk wordt begonnen, over twee jaar ge reed zijn. De kosten van de restau ratie worden geraamd op 1,3 miljoen gulden. Wethouder mr. J. J. van der Weel deelde in antwoord op vragen van de raad mee, dat reeds gedacht wordt aan verdergaande restauratie van het Kuiperspoortcomplex. Dit om de uitbreiding van de Zeeuwse muziekschool en het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming op te vangen. Daartoe zullen ook de panden aan de overzijde van het nu te restaureren gedeelte bij het com plex worden betrokken. De wethou der wees erop, dat het gedeelte, dat zal worden betrokken door het In stituut voor Kunstzinnige Vorming, ook door andere groepen gebruikt zal kunnen worden. Met genoegen vernam wethouder Van der Weel de suggestie vain mevrouw M. van de Boogert-Selhorst (VVD) over de onderzoeken of de studio zaal bij het complex in de zomer maanden gebruikt zou kunnen wor den voor culturele manifestaties. Middelburg zou daardoor, aldus me vrouw Van de Boogert, een unieke attractie erbij krijgen. Ten behoeve van de bouw van het overdekte zwembad stelde de raad een aanvullend krediet van 227.500 gulden beschikbaar, hoewel niet ge heel van harte. „Aan het slikken van begrotingsoverschrijdingen is de raad langzamerhand wel gewend ge raakt", merkte drs. M. de Bruijne (ARP) enigszins berustend op. Hoe wel hij de stijging van de bouwkos ten in verband met de gestegen loon- en materiaalkosten wel logisch vond, sprak hij zijn teleurstelling uit, over het feit, dat de stijging mede is veroorzaakt door fouten in de begroting. De heer W. Don (PvdA) deed de suggestie aan de hand om meer kinderen op jeugdige leeftijd zwem men te leren, waarbij hij wees op de mogelijkheid in het niet altijd in gebruik zijnde kinderbad kleuter klasjes zwemles te geven. De heer A. J. Schot (SGP) be treurde dat niet meer was bezuinigd op de bouw. „Het zal straks een ontnuchtering voor velen zijn als ze de tarieven zien", meende hij. Wet houder M. A. L. Hubregtse meende dat de kredietoverschrijding in we zen een eenvoudige zaak was. De kostenstijgingen waren onvermijde lijk en ten dele voorzien. Behalve enkele onvoorziene stijgingen droe gen het aanbrengen van enkele niet in het bestek opgenomen voorzienin gen bij tot deze overschrijding.Zo vergde het aanbrengen van voorzie ningen voor minder-validen een be drag van f 28.000. Voorts was het noodzakelijk een wateronthardings- installatie ten bedrage van f 18.000 aan te brengen en bleken de kosten van een kunstwerk hoger dan was voorzien. MIDDELBURG In het handels register van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- en Noord Zeeland werden de vol gende ondernemingen ingeschreven: 17715: Ponykamp „Bonanza", West- wal 43 Goes; 17714: Assurantiebe middeling P. H. J. Everwijn, Elker- zeescheweg 35a, Scharendijke; 17713 Metaalbewerkingsbedrijf Steketee, Van Tilburghstraat 43. Driewegen; 17712: Hoveniersbedrijf „De Bloem fontein", C. W Louisse, Westsingel 58, Borssele; 17716 Grooth. en amb h. in vis, „Stevens Holland", Staten- laan 222 Middelburg; 17717 Amb h in textielgoederen A. C. J. Oudsen, Maasstraat 23, Hansweert; 17718 Assurantiebemiddeling Ringelberg, Platteweg 31, Driewegen; 670: Krui- deniersbedrijf Co-op Zeeland, Roo- zenburglaan Middelburg 3573: Amb. patates-fritesbedrijf „De Frituurwa- gen", Oranjeplein Veere; 1415: Bankbedrijf Coöp Raiffeisenbank „Vlissingen", Paul Krugerstraat 56, Vlissingen; 1416 Coöp Raiffeisen- bank „Vlissingen", Kleine Markt 5. Vlissingen; 17719Autobedrijf Pik NV, M. A. de Ruijterlaan 35, Goes; 686Coöp Raiffeisenbank Hoede kenskerke, Havenstraat 20, Hoede kenskerke; 10576 Slijtersbedrijf G A. Felius, Noordstraat 12, Haamste de; 13065: Kruideniersbedrijf Super markt „De Schuur", Kloosterweg 87. Haamstede; 17721 Verhuurbedrijf van rijpaarden en pony's, manege „De Dreef", Wilhelminaweg 4, Re- nesse; 17720: Camping Sirjansland. Zandweg 1, Sirjansland; 17722: Amb. handel in gebruikte automo bielen F. L. Michielsen, Nieuwland- seweg Middelburg (salonwagen). We hebben in West-Brabant volop feestgevierd, omdat we 25 jaar geleden werden verlost van het ge laarsde petten volk. „Bevrijding" wordt dat genoemd, maar het be vrijdde ons niet voor wanbestuur, en ellende. Het bericht dat door de prachtige Beckersfabrieken te Bergen op Zoom surséance van betaling is aan gevraagd, is maar al te waar. Stuur lui aan de wal oefenen kritiek od de bedrijfsleiding, maar een zaak die in 60 jaar tijds werd opgewerkt van een driemansbedrijf tot een fa briek met 1500 personeelsleden kan men moeilijk een slecht beheer ver wijten!! Door de snelle omschakeling m ons land op aardgas, daalde de prijs der grote magazijnvoorraad. Het is in ons land het oude liedje; gaat een bedrijf goed, en kan de fiscus er doorlopend incasseren, dan is alles prima; een bedrijf dat tegenslag heeft, zoals Beckers nu, kan stik ken.... Het bedrijf van Beckers be sloeg een oppervlakte van circa 3 ha, waarop 1500 man werkten, dat is 500 man per ha. Buitenlandse vesti gingen, die met steun en gejuich worden ingehaald leggen beslag op 100 ha, waarop ooit wel eens 300 man zullen werken, dat is 3 man per ha. Buitenlandse bedrijven ver pesten de lucht, dikwijls. Beckers stinkt niet!!! Als de regering Beckers niet vol doende steunt, noem ik dat een groot schandaal? Een Leopardtankie of bommenwerper minder en Bec kers kan weer 1500 vaklui te werk stellen, want het bedrijf is over stelpt met orders. SEPPE S. VISSER Hoe is het in godsnaam mogelijk dat er nog mensen zijn die in een zo bekrompen wereld leven, dat ze een uiting van liefde als iets ser-„vies"- achtigs zien? De publiciteit om een protestantse en katholieke geestelijke ook de kardinaal uit te nodigen om een „kerkelijke inzegening" bij te wo nen „van een verbintenis tussen twee homo's" vinden wij volkomen dwaas. Er zijn mensen die zeggen „de geestelijkheid" niet te begrijpen. Zij dullden dit zonder meer niet. Nee, niet dat is hun moeilijkheid, hun moeilijkheid is dat ze het minder waardig vinden dat twee homofiele mensen een verbintenis aangaan, er ger nog ze willen de homofiel niet erkennen, ze discrimineren, ze heb ben medelijden. Heus, „Henkie-lief en Alex-mijn gaan niet samenwonen", ze gaan sa menleven. Ook het leed gaan ze samen dragen. Zij zien homofilie (meer: homoseksualiteit) ais een zonde teg enhet 6e gebed, maar weten zij wel wat onkuisheid is en homofiel-zijn inhoudt? Seksualiteit kan een uiting zijn vam liefde en hoe die seksualiteit beleefd wordt is een secundaire zaak. Wij zien de liefde centraal. Als twee mensen lief en leed met elkaar willen delen, zien wij dat als liefde. Of het homofilie-seksuali- teit of heterofilie is. De kerk kan overal haar zegen over geven, waar om niet over mensen die eikaars lief en leed delen? OOSTERHOUT T. LANGERWERF P. GRAAFMANS, studenten Pedago gische Academie Dongeri. Ik ben nu 50 jaar en heb sedert mijn 7de jaar epilepsie Ik kan dus niet voor mijzelf zorgen. Nu is er in Nederland een wet, de algemene bij- standwet, die iets vergoedt voor ons soort mensen. Toch is er iets niet goed aan die wet. Het is n.l. zo dat gezonde mensen die behoeftig zijn ook kunnnen profiteren van die wet. Dat vind ik op zichzelf goed. Jam mer genoeg echter wordt daar zo veel misbruik van gemaakt door mensen die gezond zijn en welge steld. Dat vind ik verschrikkelijk. Ze beweren dat ze niks hebben en ontduiken de belasting en wie is er de dupe? Diegenen die door hun handicap niet voor zichzelf kunnen zorgen. Daardoor is er geen geld genoeg om ons volledig uit te beta len Wii zijn als het ware uitgestote nen. EEDE (Z.) M.S. Morgen worden wij allen uitgeno digd ter stembus te gaan. Dit geldt voor alle burgers die de stemgerech tigde leeftijd hebben bereikt, zowel voor mannen als voor vrouwen. Het is een vooriccht te mogen stem men, het is een voorrecht te mogen kiezen Maak daar dan ook ge bruik van en blijf niet thuis. Er moeten meer vrouwen in de raad komen Daarom vrouwen: Kies be wust, kies een vrouw. Gaat het ons dan niet aan wat voor onderwijs ex is voor onze kinderen? En hoe staat het met de beschermde oversteekplaatsen bij de scholen en de creches voor de kleuters? Wordt er wel voldoende aandacht besteed aan de bomen en de groen- versiering? Het zijn de longtn in onze stad Ook de vrouw kan haar inbreng hebben in de gemeenteraad om n.m. bovengenoemde punten te realiseren. Kom op vrouwen, laat zien wat wij kunnen Stem op de vrouw van uw keuze. Geef uw voorkeurstem aan een vrouw die uw belangen in de raad kan verdedigen. Voorkeurstem men gaan per se niet verloren. BERGEN OP ZOOM Mevr. G. M. Asselbergs-Van Mook

de Stem | 1970 | | pagina 7