Grens gaat maan Neil Armstrong in Moskou Onjuistheden in nota regerini Brandt houdt enquête RAAD VAN BESTUUR VMF:| Olievondst voor Noorse kust O DOUANE-ACTIE OPGESCHORT Grotere ramp dreigt in Roemenië Vier KVP'ers niet terug in Kamer In 't kort ïlijke lie Schoolkinderen in Rotterdam ven massaal thuis VOL TERUG President Ivoorkust bezoekt Amsterdam GISSINGEN RONDVLUCHT SOJOEZ-9 ONTKENNING Bombardementen langs Suez-kanaal verhevigd Meer Britse troepen naar Ulster Theo d'Or 1970 voor Christine Ewert J Beneluxministers WOENSDAG 3 JUNI 1970 (Van onze verslaggevers en correspondenten) PARIJS - BREDA Er is goed nieuws voor de Franse en buitenlandse toeristen die met vakantie naar Spanje gaan en het beroepsgoederenvervoer. De Franse douane-ambtenaren die al dagen lang een langzaam-aan-actie voeren, hebben be sloten him lijdelijk verzet op te schorten tot a.s. maandag. Tot zo lang zal met de minister van financiën worden onderhan deld over salarisverhoging en uitbreiding van het personeel. Ook het verkeer aan de Frans-Belgische en Frans-Duitse grenzen zal tijdelijk weer normaal kunnen zijn. BOEKAREST WENEN (Reu- ter/D.P.A.) De overstromin gen in Roemenië hebben tot dus ver aan 161 mensen het leven ge kost. Zestien mensen worden ver mist. Dit is gisteren officieel in Boekarest meegedeeld. Het mod derige water van de gezwollen Donau dreigt op de Roemeense oever een gebied met 550.000 in woners te overspoelen. Binnen 24 uur wordt een crisis verwacht, als het Donauw&ter via de „ijzeren poort" aan de grens met Zuid-Slavië in de richting van de steden Turnu en Severin stroomt. De kaden en haveninstallaties van Tur- na staan sinds maandag al een me ter onder water. Herstelploegen werken onafgebro ken aan de door het water bescha digde hydro-elektriciteitswerken bij de „ijzeren poort". Duizenden militairen staan dag en I nacht gereed om de dijken langs de rivier te versterken en zo nodig men en en vee te evacueren. De Roe- aeense regering heeft gratie ver- f leend aan hen, die voor kleine mis drijven gevangen zitten, zodat zij naar huis kunnen gaan om hun bezit tingen in veiligheid te brengen en mee te helpen aan de nationale strijd tegen het water. Volgens een mededeling van de minister van volksgezondheid heb ben zich in de watersnoodgebieden oog geen epidemieën of ziekten on der het vee voorgedaan. De gezond heidstoestand van de bevolking in de rampgebieden werd goed genoemd. ROTTERDAM (A.N.F.) Ruim «.000 leerlingen van openbare lagere scholen en openbare kleuterscholen w Rotterdam zijn gisteren niet naar school gegaan. De actie, die wordt gevoerd door de ouderraden van het openbaar lager en kleuteronderwijs 'n samenwerking met de vereniging foor openbaar onderwijs, is bedoeld «s protest tegen te grote klassen '1 het basis- en kleuteronderwijs. "..eist binnen de kortst moge- -ijke tijd klassen die niet groter zijn I r® p leerlingen en voldoende leer- j krachten voor alle klassen. De actie I,® gisteren voor kleinere klassen l»ll het basis- en kleuteronderwijs is Ij eerste die in Rotterdam 1 J°™ gehouden. De oudercommissies I an de Rotterdamse scholen organi- I n ,°P 28 april al een eersite I'iiü Toen hielden meer IR-j ouders hun kinderen thuis. lal Jaatste actie ziJn b«na alle 200 l~ ,™a®se openbare lagere en kleuterscholen betrokken. Daarentegen duurt het conflict op alle Franse vliegvelden voort. Vooral op Orly en Le Bourget is de chaos volkomen. Luchtreizigers arriveren, maar worden onmiddellijk naar de wachtkamer gedirigeerd, waar zij urenlang verblijven voor hun vlieg tuig vertrekt. Ook komt voor dat de toestellen naar de startbaan vertrekken, maar daar geruime tijd blijven wachten. Ras donderdagavond loopt hier in be ginsel de langzaam-aan-actie af. De stiptheidsactie van de douaniers heeft overigens bijna alle vervoer- ondernemingen in ons land voor pro blemen geplaatst. „Die stiptheids actie heeft ons bedrijf hamden vol geld gekost", aldus het transportbe drijf Verbruggen Meijer uit Ter- neuzen. De Nationale Organisatie voor het Beroepsgoederenvervoer- wegtransport zegt dat de situatie ondanks de korte onderbreking van de actie nu hopeloos is. „Het is noodzakelijk dat binnen de EEG ein delijk de grenzen werkelijk zullen verdwijnen, waarvoor een economi sche integratie noodzakelijk is". „Als buitenlander kun je er moei lijk iets aan doen", zo meent de fa. Van Egeraat uit Bergen op Zoom. De opschorting van de langzaam-aan- actie is voor de heer Van Egeraat, die gisteren zelf in Parijs was, nog vrij plotseling gekomen. Maar hij ziet weinig heil in deze opschorting, omdat het geen oplossing betekent. Het transportbedrijf Bernaards uit Bergen op Zoom had overigens toch een manier gevonden om handel te doen met Frankrijk. De vrachtwa gens vertrokken leeg uit Bergen op Zoom, maar kwamen vol terug. Vol gens de heer Bernaards zou de actie al lang afgelopen zijn als de Franse pers meer aandacht had besteed aan de verlangens van de Franse doua niers. Inmiddels lijken de protesten van de machtige organisaties van de Franse industrie en handel toch enig resultaat te hebben opgeleverd. De gevolgen van de actie deden zich na melijk goed voelen op de Franse markt. Het Franse bedrijfsleven had de regering gevraagd de controle op het handelsverkeer aan de grenzen tijdelijk te laten vervangen door een afwikkeling van de douaneformali teiten achteraf. Het is de vraag of de Franse regering hieraan zal willen voldoen. De oplossing lijkt meer te liggen bij het toegeven aan de eisen van de douanemensen. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM De heer en me vrouw Samkalden hebben gistermid dag de president van Ivoorkust en mevrouw Houphouét-Boigny en het koninklijk paar in hun woning aan de Herengracht ontvangen. Bij de ontvangst waren een aantal wethou ders, raadsleden en verscheidene vertegenwoordigers van de Amster damse gemeenschap aanwezig. Na de ontvangst maakte het gezelschap een rondvaart door de grachten. Het presidentiële paar uit Ivoor kust was 's morgens op vliegveld Soesterberg door prinses Beatrix en Claus en een uur later op het Cen traal Station in Amsterdam door de koningin en de prins ontvangen. Bij het Nationaal Monument op de Dam legde de Ivoriaanse president een krans. (ADVERTENTIE) 4\ N «bek :"v"W" rV (Van onze redactie buitenland) MOSKOU Het was gisteren bij het ingaan van de tweede dag van de ruimtevlucht met de Rus sische Sojoez-9 nog niet duideiijk of de twee ruimtevaarders bezig waren aan een spectaculaire ver richting of alleen een uithoudings- proef aflegden. Sommige westerse waarnemers sluiten de mogelijkheid niet uit dat de Sojoez-9 gezelschap zal krijgen van andere ruimtevaartuigen. Een andere veronderstelling is dat men de op vorige korte ruimte reizen opgedane gegevens omtrent de uitwerking van ruimte-viuchten op het menselijk lichaam tijdens een langdurige vlucht bevestigd wil zien. In een officiële Russische ver klaring werd gezegd dat de twee ruimtevaarders het goed maakten. In de officiële persberichten van Tass over de ruimtevlucht wordt de nadruk gelegd op de betekenis van bemande vluchten voor de economie door middel van geologisch onder zoek en de mogelijke ontdekking van minerale hulpbronnen. Waarne mers menen hieruit op te kunnen maken dat het Russische ruimte vaartprogramma evenals dat van de VS aan kritiek onderhevig is in verband met de enorme uitgaven. Tass meldde dat de bemanning van de Sojoez-9 geografische en geologische formaties had gefoto grafeerd en ook de vervuiling van de patrijspoorten, veroorzaakt door de werking van de motoren, had bestudeerd. Er is eveneens een stu die gemaakt van de deeltjes die het ruimteschip in zijn loop vergezellen. Bovendien zijn de lichteffecten ge observeerd die worden teweegge bracht door het doen ontbranden van de motor. De Sojoez-bemanning heeft gis teren een boodschap ontvangen van de Amerikaanse astronaut Neil Armstrong, die zich momenteel in Moskou bevindt. Zij heeft Arm strong bedankt voor zijn goede wensen. Armstrong werd gisteren ontvan gen door eerste minister Kosygin. Namens president Nixon overhan digde hij Kosygin een stukje maansteen, alsmede de kleine vlag van de Sovjet-Unie die de reis van Armstrong naar de maan had mee gemaakt. De Russische premier dankte zeer hartelijk voor het ge schenk. De „eerste man op de maan" heeft gisteren (zie foto) ook bloe men gelegd bij het graf van de ver ongelukte Russische astronaut Ga garin bij het Kremlin. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM Uiterst rustig, zelfs wat gelaten, hebben ongeveer 85 aandeelhouders van VMF/Werk- spoor gisteren de ontwikkelingen rond het bedrijf besproken. De in druk van de aandeelhouders was dat de raad van bestuur al het mogelijke heeft gedaan om te proberen het be drijf financieel gezond te maken. Jhr. mr. F. Sickinghe (lid vah de raad van bestuur) kon zelfs meedelen dat VMF momenteel geen verlies meer lijdt en dat de laatste vijf maanden zonder verliezen zijn afgesloten. De heer Sickinghe was, zo zei hij, lang niet tevreden over de. hulp van de regering'. „De toezeggingen van de regering geven ons enig, maar nog niet zoveel houvast". Over de nota van de regering aan de Tweede Ka mer zei de heer Sickinghe: „Er staan een paar onjuistheden in, waarover het laatste woord nog niet is gespro ken. In bepaalde passages is beslist niet de nodige zorgvuldigheid be tracht". Hij ontkende ook dat VMF contact zou hebben gehad met de minister van Financiën. De heer Sickinghe zei verder be grip te hebben voor de emoties van het personeel, die zich uiten in sta kingen „Stakingsuren zullen we ech ter niet door kunnen betalen". Jhr. Sickinghe zei op de vraag of de situatie bij Werkspoor nu uit zichtloos is: „Ach, het is zo als het leven. Iedere dag anders. De situatie van vandaag is al weer heel anders dan gisteren. De besprekingen zullen worden voortgezet; zolang deze niet zijn afgerond kan ik er geen verstan dig woord over zeggen' „Weldadig positief", noemde hij het voorstel van Rotterdams burge meester Thomassen om iets voor Werkspoor te doen. Dat zou moeten gebeuren door de gemeenten Am sterdam, Rotterdam, Den Haag, sa men met de N.S. De VMF zal zich aan een nadere bestudering van deze suggestie waren. Inmiddels heeft de directie van de NS ontkent dat er initiatieven bij de spoorwegen zouden bestaan om de afdeling rollend materieel van Werk spoor over te nemen. „Dat is een re geringszaak", aldus een woordvoer der. (Van onze redactie buitenland) TEL AVIV Israël heeft ook gis teren weer zware bombardementen uitgevoerd op Egyptische stellingen langs het Suez-kanaal. Alle toestel len zouden op hun basissen zijn te ruggekeerd. Waarnemers wijzen erop dat de verhevigde luchtaanvallen de installatie van Russische raketbasis sen aan het kanaal moet voorkomen. Israël heeft een klacht ingediend bij de Veiligheidsraad naar aanlei ding van de beschieting van het dorp Beitsan van Jordaans grondgebied. Meer dan 60 van de 100 leden van de Amerikaanse senaac hebben drin gend gepleit voor de verkoop van nog 25 Phantoms en 100 Skyhawks aan Israël. HET AMERIKAANSE hooggerechts hof heeft met algemene stemmen een verzoek afgewezen om het Ame- fikaanse militaire optreden in Cam bodja aan de grondwet te toetsen. DE DAGBLADTYPOGRAFEN zullen vandaag in Italië voor de derde maal in twee weken in staking gaan, om dat de dagbladdirecties de c.a.o.-on- derhandelingen hebben afgebroken. HET LUTHERSE wereldverbond heeft uitdrukkelijk geweigerd de Braziliaanse president Emilio Gar- rastazu Madici uit te nodigen op de vergadering, die het volgende maand in Brazilië belegt. Men wil vermijden dat een uitnodiging wordt gezien als een bewijs van vertrouwen in het militaire bewind van Brazilië. IN EEN Filippijnse Fokker Friend ship heeft zich een ontploffing voor gedaan op 4000 meter hoogte. Eén persoon werd gedood en 12 gewond. EEN 36-JARIGE Rotterdammer heeft maandagavond zijn ex-vriendin met een broodmes twaalf steken toege bracht. De vrouw is, niet levensge vaarlijk gewond, in een ziekenhuis opgenomen. HET KVP-KAMERLID Assmannn heeft de minister-president gevraagd de studie Economische aspecten ha venontwikkeling ter beschikking te stellen aan de kamerleden. Hij vraagt voorts wanneer het wetenschappe lijk onderzoek van het Centraal Planbureau naar de betekenis van industrievestiging in zeehavengebie den kan zijn voltooid. (Van onze redactie buitenland) LONDEN In Belfast zijn dins dag 750 Britse mariniers aangeko men. Zij zullen twee maanden lang de 7.000 man Britse troepen die al in Noord-Ierland zijn, helpen bij het handhaven van de orde. Binnen die twee maanden zullen er in Ulster verkiezingen worden gehouden. MILAAN (RTR) De Italiaanse oliemaatschappij Agip in Milaan heeft bekendgemaakt, dat het inter nationale consortium, waartoe de maatschappij behoort en dat verder bestaat uit de Amerikaanse Phillips, Petrofina (België) en Petronord (Frankrijk) in het Noorse deel van de Noordzee een groot olieveld heeft gevonden. Uit de resultaten van proeven die in'de afgelopen twee weken zijn ge nomen blijkt, dat de tweede put in het gebied 1.500 ton ruwe oiie per dag kan leveren, een produktie die vergelijkbaar is met die van de rijk ste velden in het Midden-Oosten, zo zegt Agip. De olie is van uitstekende kwaliteit. Er zit zeer weinig zwavel iin. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het KVP Tweede Kamerlid dr. J. F. de Meyer heeft in brieven aan het partijbestuur van de KVP en aan fractieleider Schmelzer medegedeeld volgend jaar zijn Ka merlidmaatschap niet te willen con tinueren, omdat hij voorziet dat een verder lidmaatschap steeds minder verenigbaar zal worden met zijn di verse functies in het bedrijfsleven. In de tijd die hem no-g rest hoopt de heer De Meyer aan het werk in diverse fractiecommissies van de KVP te blijven deelnemen. De heer De Meyer is staatssecreta ris van Sociale Zaken geweest in het kabinet-Cals. De laatste jaren zag men hem steeds minder in het par lement. Het staat voorts nu reeds vast dat volgend jaar n >g drie andere leden niet zullen terugkeren in de nieuwe KVP-fractie. Het zijn de heren De Vreeze (wegens te drukke werk zaamheden elders), Maenen (leef tijdsredenen) en Engelbertink (ge zondheidsreden en) (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Vereniging van Schouwburg- en Concertdirecties in Nederland heeft gistermiddag als af sluiting van haar 23e congres de jaar lijkse toneelprijzen laten uitreiken aan Henk van Ulsen, Petra Laseur, Christine Ewert en Frans van der Lingen. Dit gebeurde door burge meester ir. W. Merkx van Breda. De bijeenkomst vond daar in de Stads schouwburg plaats. De jury bestond uit Ch. Boost, mcj. E. den Hertog, ds. J. van Hille, W. Lankamp en A. Willink. Namens de jury las Charles Boost het rapport voor. De Theo d'Or 1970 werd aan Christine Ewert toegekend voor haar rol van het keukenmeisje Grusche in Brechts „De Kaukasische Krijtkring", dat door Toneelgroep Theater wordt gespeeld. De Louis d'Or 1970 ging naar Henk van Ulsen voor zijn vertolking van de hoofdrol in „De heersende klasse" van Peter Barnes, opgevoerd door het Nieuw Rotterdams Toneel. Henk van Ulsen kreeg reeds eer der de zilveren Bouwmeesterpen ning, de eerste prijs in het in 1963 gehouden ICC-concouTS en de Al- bert van Dalsumprijs. De Colombina 1970 was voor Pe tra Laseur, die dit jaar Sonja speel de in Tsjechows „Oom Wanja". Zij deed dit met de toneelgroep Globe. De Arlecchino 1970 tenslotte ging naar Frans v. d. Lingen. De rustige pensionhouder Petey in Harold Pin ters „Het Verjaardagsfeest" noemde de jury een juweel van een kleinere rol. Frans van der Lingen speelt bij de Haagsche Comedie. HET P.v.d.A.-kamerlid E. R. Wiel- draaijer heeft bij minister Den Toom aangedrongen op een uitbreiding van de uitstelregeling voor eerste oefe ning in verband met studieredenen. Wie nu mocht denken, dat ik u op deze plaats ga békapittelem over uw politieke stellingname vandaag, vergist zich. U moet het zélf maar weten. Wat niet wegneemt, dat ik gaarne zag dat u stemde wat ik stem. Jaja, maar als u wist wat ik stem.... ..dan zouden veler uwer van schrik naar de kerk gaan. Maar, in ernst, er is toch wel wat veranderd. Vroeger was stemmen een saaie plicht, nu is het een „heilig moeten", als je de partijbonzien mag geloven. Vroeger hoefde je niet eens tot 10 te kunnen tellen om te kun nen stemmen, nu raak je de tel kwijt, zoveel lijsten zijn er. Vroeger werd je door de wetgever gedwongen naar het stembureau te draven, nu hoef je niet eens. En dus gaan er een hoop mensen niet meer. Wat wel jammer is. Veel progressieve en/of linkse kie zers vinden dat het stemmen en de politiek niets te maken hebben met geloof en kerk. Nou, dan moet u vandaag als u gaat eens oplet ten hoe het er op zo'n stembureau aan toe gaat. Ik vind dat dat alles te maken heeft met het biechten, zoals dat in vroeger dagen bij katholieken algemeen in zwang was. Zo'n stem hokje is toch net een biechtstoel En een heleboel mensen bewaren de partij van hun keuze ook heel diep in hun hart, als een biechtgeheim. Let u maar eens op, slechts in een zeer vertrouwelijk moment (of na een borrel) krijgt u van die mensen te horen wat ze kiezen. Wat ik ook altijd zo wonderlijk heb gevonden dat niet rood-gezinde kiezers zoals confessionele, VVD- of nog rechtser lonkende burgers, nooit een openlijk protest hebben laten horen tegen het feit dat men geacht wordt bij het doen van zijn of haar keuze een ROOD potlood te hante ren. Wat het mooiste ls bij verkiezin gen, is de strijd vooraf, de zogeheten verkiezingsstrijd. In Engeland gaat men, zoals bekend nietwaar op 18 juni naar de stembus, voor lande lijke verkiezingen. Premier Wilson weet sinds maandagavond dat de „strijd vooraf" een glibberig pad naar zege of ondergang is. Hij kreeg namelijk een ei midden in zijn gezicht na een verkiezingsrede. Stél u voor: De Jong krijgt een ei (ongekookt, vers!) in zijn gezicht, of Luns, of Schmelzer, of Den Vyl, of Koekoek! (Dat wordt: Koekoek en ei). Voor het overige: Kies! De pijn ls voor de verliezers. MERIJN (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG 15 juni gaan minis ters van Nederland, België en Luxem burg voor het eerst in Brussel met elkaar van gedachten wisselen over een aantal gemeenschappelijke we tenschappelijke problemen. In dat eerste gesprek over een mogelijke ge- institutionaliseerde samenwerking komen, onder andere, problemen aan de orde van milieubeheer en de ge coördineerde verwerking van tech nologische en wetenschappelijke in formatie. De Westduitse bondskanselier Willy Brandt gaat niet alleen on gebaande wegen in de buitenland se politiek, hij hanteert ook onge bruikelijke middelen om de steun voor die politiek in het binnenland te meten, respectievelijk te krij gen. Zo'n middel is een enquête. De sociaal-democratische partij, Brandt's partij, is deze week be gonnen met de verzending van en quête-formulieren aan tweeëneen half miljoen Westduitsers. Ge vraagd wordt ondermeer of Bonn de Oder-Neissegrens (de Poolse westgrens) moet erkennen en of fle besprekingen met Oost-Duits- land (Brandt-Stoph) dienen te worden voortgezet, al leveren deze niet onmiddellijk duidelijke resul taten op. Als voorzitter van de SPD schrijft Brandt in een inleiding tot de vragen: „Ik meen dat wij de juiste koers volgen. Maar u denkt er misschien anders over. Om deze reden wil ik uw mening weten". Met deze enquete duikt Brandt midden in het hart van verreweg de meeste Westduitsers. Degene die zich mocht afvragen waarom die Westduitsers zich toch zo druk maken over Brandt's „Ostpolitik", over „Wiedervereinigung" enz., moet zich wel realiseren, dat nog steeds iedere Duitser wel een fa milielid heeft of een familielid van een collega of vriend kent, die in ie „Ostzone" zit. Achter de Muur! Nu groeit ook in West-Duitsland ongetwijfeld het aantal realisten, dat zegt: laten we maar berusten in de scheiding van Duitsland, de DDR als zodanig erkennen en de communisten (zowel Ulbricht c.s. als die in het Kremlin) niet alleen maar ais boemannen beschouwen. Dit alles klinkt echter als een soort landverraad in de oren van de huidige Westduitse oppositie, de christelijke CDU-CSU, die de laat ste dagen fel offensief ontplooit tegen de toenaderingspolitiek t.a.v. het Oostblok van Brandt. De enquete nu begint op een tijdstip dat officiële onderhande lingen met de Sovjet-Unie over een niet-aanvalsverdrag voor de deur schijnen te staan. De West duitse regering heeft officieel verklaard dat de verkennende be sprekingen van staatssecretaris Egon Bahr met de Russische mi nister Gromiko in Moskou succes vol zijn verlopen, maar staat aar zelend tegenover een definitief be- sluit over het openen van formele onderhandelingen. De oppositie heeft zich uiterst wantrouwig opgesteld en wenst te weten wat de regering precies van plan is. Regering en oppositie leg den maandag tegenstrijdige ver klaringen af met betrekking tot de interventieaanspraken van de Sov jet-Unie jegens de Bondsrepubliek. Kanselier Brandt verklaarde voor de parlementsfractie van zijn SPD, dat door het niet-aanvalsverdrag de meningsverschillen over de zg. vijandige-mogendhedenciausules van het VN-handvest uit de weg zouden worden geruimd. De voor zitter van de oppositionele CDU- CSU-fractie, Barzel, zei daarente gen tot journalisten, dat de Sovjet- Unie zich het recht blijft voorbe houden, de bewuste interventiear tikelen toe te passen. Rainer Barzel heeft verder de beschuldiging geuit dat bondskan selier Willy Brandt bereid is een verdrag met Moskou aan te gaan, ivaarin wordt tegemoetgekomen lan alle eisen van de communisten conder een concessie aan Bonn. Bonn zou volgens hem onder meer de volgende concessies wil len doen: eerbiediging van de grens tussen Oost- en West Duitsland; eerbiediging van de Oder- Neisse linie als de permanente westgrens van Polen; steun aan het streven Oost zowel als West-Duitsland toe te laten tot de Verenigde Naties; geen discriminatie van Oost- Duitsland, behandeling als volledig gelijke van dat land. Barzel verklaarde dat de West duitse onderhandelaar in Moskou Egon Bahr van het Kremlin geen enkele toezegging had gekre gen ten aanzien van punten ais het recht op eenheid en zelfbeschik king van de Duitsers. De regering heeft deze verkla ring van Barzel als vals betiteld. Door over dit politiek gekrakeel heen middels een enquête de me ning van het volk te peilen men zou het een modern soort referen dum kunnen noemen loopt Brandt uiteraard een groot risico. Want wat moet hij doen als er een meerderheid tégen zijn Ostpolitik uit de bus komt? Zich dan als nog beroepen op het parlementaire meerderheid zou dan wel wat vreemd aandoen. Van de andere kant kan men zich voorstellen dat Brandt dit risico wil lopen om dat hij als hij de Westduitsers meekrijgt, tegenover de oppositie veel sterker komt te staan, en tegelijk de gesprekken met Sovjet- Unie en DDR vergemakkelijkt kunnen worden. Daar komt bij, dat Brandt mocht de enquête negatief uitval len zonder veel prestigeverlies zijn beleid in deze zal kunnen ombuigen, of vertragen. Hij kan zich dan immers beroepen op de wil van het volk.

de Stem | 1970 | | pagina 13