\exico- Heriei Dick Schneider naar Feijenoord VOETBAL BRENGT MEXICO KAPITAAL Uitstekende atletiek- prestaties in Vlissingen Caballero gaat met Levitan praten ZEGE] JNCELLI Ad Duyker werd derde geheimen van de 20 ste eeuw ontsluiert. Fel realistisch. Uitsluitend voor volwassenen De Paradetapijtpocket. fjjgjjJ TOP naar de tweede klas Waarde aan spelers niet te schatten Nagelkerke beste schutter fterschueren krijgt donderdag medaille en J. Verpaalen aar DOSKO ZaMI2D[1V7[ KLEIDUIVEN- SCHIETEN Zaterdagvoetbal Spannend slot in vierde klas Korfbalcompetitie Tegenslagen voor duivenmelkers tapijt pocket DINSDAG 2 JUNI 1970 IxiCO (ANP) Elke dag >11 de 22 Duitse spelers op eegschaal. Het gewichtsver. [edroeg in de eerste tien da- gemiddeld vier tot vijf pond lolfgang Overath verloor bij Irde training van donderdag tand. Horst Höttges is tot We reeds acht pond afge- De enige speler, die geen verloor, is Berti Vogts. De uit Mönchen Gladbach is igste (23), de kleinste (1.61 en ook de lichtste (61 in het Duitse gezelschap. „chts twee landen hebben hik gemaakt van de FIFA- [ing, die tot zaterdag gele- leid' bood, eerder aangewe- kpelers te vervangen. Mexl prving de door een been - uitgeschakelde Alberto O door Marcos Rivas, terwijl [arije inmiddels uit Sofia I tweede doelman Jordan Fi- die eveneens in Mexico Jsseerd raakte, Georgi Ka- pky liet overkomen. Lxichauffeurs, die in Guade ia de euvele moed hebben [prijzen tijdens het wereld Ipioenschap te veel op t( Fen zullen terechtstaan op [lacht diefstal. Dit heeft d» Ferneur van de staat Jalisco Isisco Medina Ascencio zon- [besloten. p zogenoemde eerste garni- Italië versloeg de Mexi- Ise koploper van de eerste lie FC America met 5—0. li Riva was met drie doel- len topscorer. België sloot de [bereidingsperiode af met 50 zege op het team van Iniversiteit van Puebla. en uitspraak van de Duitse her Helmut Schön„Het ge- (blijft het Duitse team trouw, de gunstige loting hebben |nu het geluk met de Neder- (er Van Ravens, de Span- Ortiz de Mendibil en de licaan Aguilar drie uitste- He scheidsrechters te treffen, [moeten we alleen nog win* De rust is teruggekeerd in de [ardiging van Uruguay. Spe. en trainer Juan Lopez,'die [Mexico zijn zesde wereld- (pioenschap meemaakt, ston- tijdens een oefenwedstrijd gebalde vuisten tegenover lar. Er was kennelijk een ontstaan over [wijze waarop dit soort wed- gehonoreerd diende H [den. Inmiddels is de lucktl L opgeklaard en heeft de 5U he trainer laten weten dat j r team sterker is dan in 196» Hat Uruguay bij de komende |d een beslissende rol zal [en. Doelman Mazurliiewicz, bli een oefenduel gebles- [d raakte, heeft zondag de |ning weer opgenomen en is staat om te spelen. Van den Enden: o-ptimistisch (Van onze sportredactie) HAARLEM Woensdagochtend zal de directie van Caballero een on derhoud hebben met Tour-organisa tor Felix Levitan. Het gesprek is ge pland op 10.30 uur en vindt plaats in Parijs. Caballero-manager Frans van de Enden zal de directie-vertegen woordiger van Caballero vergezellen op deze belangrijke tocht naar Frankrijk die moet leiden tot een de finitieve afwikkeling van de zaken rond de Tour de France. Gevraagd naar de kansen die hij zijn firma geeft als deelnemer aan de Ronde van Frankrijk (waarmee Nederland voor het eerst twee ploegen in de strijd zou brengen), zei Frans van de Enden „Het ziet er goed uit." DEVENTER (ANP) Dick Schnei der, de 22-jarige rechtsachter van Go- Ahead gaat naar Feijenoord. Hij heeft een voorlopig contract van drie jaar getekend voor de Rotterdamse club. Schneider had onlangs zijn handteke ning gezet onder een contract dat hem vijf jaar aan Go Ahead bindt. Naar verluidt betaalt Feijenoord aan trans fer en afkoopsom ruim een half mil joen gulden. Dick Schneider speelt vanaf zijn lien jaar bij Go Ahead en is opge kweekt in de voetbalschool van Fadhronc en Brand. Jan Ruiter van Volewdam heeft zich op de transfer-lijst laten plaat- De doelman van het Nederlands b-elftal is al benaderd door Ajax met wie hij momenteel nog besprekingen roert. De AZ-spelers Chris Dekker en Nico Schroeder hebben eveneens een verzoek bij hun bestuur inge diend om op de transferlijst te kotnen. Lambert Verdonk, 25 jaar, heeft het bestuur van zijn vereniging, NEC, gevraagd om hem op de transferlijst te plaatsen. Verdonk speelde eerder voor PSV en Sparta. Tijdens een persconferentie heeft PSV gisteren vier spelers voorge steld, die het komende seizoen de Hiovense erediviesieclub zullen «sterken. Allereerst natuurlijk tolman Jan van Beveren, die in ti voor Pim Doesburg en een flin- isom gelds toe van Sparta is tgenomen. Van Beveren is 22 fjiar. Verder de 28-jarige middenvel der Gerrit van Tilburg, die voordat hij naag Go Ahead ging, al eens PSV heeft gespeeld. Dan de 23-jarige linkervleugelverdediger ven ADO Harry Vos en de 21-jarige linkerspits van FC Den Bosch, Eef Mulders. Voorts had PSV halverwe ge dit seizoen al de centrale verde- liger Henning Munk Jensen (Dene marken) onder contract genomen. Ressel (voor een half miljoen België verkocht) en Doesburg t ook de Deen Kristen Bjerre het voornemen PSV te verlaten. Hij iro l'-Jn onze correspondent) dl'LST -- Donderdag om 10.30 vindt de uitreiking plaats van medaille voor sportverdiensten ai de Belgische regering san wiel- Jrner Theo Verschueren in het aihuis te Hulst. De medaille wordt «Bereikt door burgemeester P. wlthoff die enige tijd geleden in "issel de onderscheiding in ont- 'W nam bij verhindering van pchueren. SJ®ze voetbalmedewerker) Ar JEN 0P ZOOM De twee Mders Verpaalen hebben over- 'rong naar Dosko gevraagd. Verpaalen voetbalde het laat- ®en bij de voetbalvereniging sSaal en Joep heeft bij M.O.C. fei v- un oudere broer Cor Wt bij M.O.C. heeft zich althans op de transferlijst laten zetten. Op initiatief van het Olympisch stadion werden een aantal besprekin gen gepland tussen DWS, Blauw Wit en De Volewijckers om de mogelijk heden van een fusie te onderzoeken. Gebleken is nu, volgens de Blauw Wit-voorzitter mr. Heukels, dat er geen enkele basis is om te onder handelen. De besprekingen werden geannuleerd. Het enige, wat we be reikt hebben, is een gezamenlijk ca- dieau voor „Ajax" zei de heer Heukels. Sjesternev (links), een van de routiniers van coach K achalin, die zijn ploeg rondom de oudgedienden heeft ge bouwd. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO-STAD. Mexico is een land, dat over weinig rijkdommen beschikt. De plunderingen van de Spanjaarden na de ontdekking van Zuid-Amerika door Columbus en de bloedige revoluties, die de ge schreven historie vormen van dit land, waarin nagenoeg alle rassen van de hele wereld vermengd zijn, hebben de valuta zwaar aangetast. De negende wereldkampioenschappen voetbal zullen hierin enige op waartse verandering brengen. Geschat wordt dat de ongeveer 30.000 toeristen gedurende het voetbaltoernooi bijna 200 miljoen peseta's! zullen spenderen. Dat is ongeveer 60 miljoen Nederlandse guldens. De doorsnee toerist blijft 26 dagen in Mexico en geeft per dag 75 gul den uit. Als men dit alles in aanmerking neemt komt men aan het genoemde totaal. En dat is dan een blijvende geldwaarde. Momenteel echter is het land nog veel rijker dan het na het toernooi zal zijn. De topvoetballers uit nagenoeg de gehele wereld immrs, die in Mexico verblijven vertegenwoordigen een waarde, die niet te schatten is. ANATOLI BYTSJEVETS, de Russi sche aanvaller, is snel, behendig en in staat er alleen van door te gaan. Het gevaarlijkst is hij tot aan het strafschopgebied. Hij speelt voor de Russen op het middenveld, hoewel hij in wezen een vleugelspeler is. Een van de acht die tot de selectie van coach Valcareggi behoren en er ook in Engeland 1966 bij was, is Luigi Riva. GREAT MALVERN (AP) De Ierse renner Peter Doyle heeft gis teren de negende etappe vam de Ronde van Engeland voor amateurs gewonnen. De Fooi Jozef Mikol-ajczyk behield de leiding in het algemeen klasse ment. Hij staat daarin meer dan twee minuten voor op onze landgenoot Matthijs de Koning. Uitslag: 1. Doyle (Ierl.) 100 km in 3.49.42; 2. Sergeant (Eng.); 3. Duyker (Ned.) op 1 sec.; 4. Locatelli (It.); 5. Crewe (Eng.) op 3 sec.; 6. Dailey (Eng.) op 10 sec.; 21. Matthijs de Koning (Ned.) op 2.10; 22. Karei Delnoy (Ned.) op 2.11; 23. Tino Ta bak (Ned); 27. Luigi Westrus (Ned.) op 2.12; 46. Henk Nieuwkamp (Ned.) op 2.18. Algemeen klassement: 1. Mïko- lajezyk, 32.23.53; 2. De Koning op 2.11; 3. Konecny (Tsj.) op 3.01; 4. Tabak op 4.08; 9. Westrus op 7.05; 24. Del noy op 14.26; 25. Schar op 15.14; 28. Duyker op 15.53; 53. Nieuwkamp op 33.51. Algemeen ploegenklassement: 1. Polen 97.06.54; 2. Nederland 97.10.11; 3. Tjechoslowakije 97.10.27; 4. Enge land 97.30.36; 5. Italië 97.32.56; 6. Groot Brittamnië 97.33.24. Ongetwijfeld zullen deze tapster ren gedurende de wedstrijden hun stempel drukken op het vertoonde spel. Hieronder volgen enige indruk ken van de topspelers uit de forma ties van de zestien deelnemende landen. ALAN BALL, de roodharige midden speler van Engeland, heeft een uit zonderlijke balcontrole en evenwicht. Zijn rdl plaatst hem op het midden terrein, maar hij kan op de meest ongewone plaatsen opduiken om te scoren. Hij loopt tot hij erbij neer valt. Steeds is hij in beweging en daarmee droeg hij veel bij tot de En gelse overwinning op West-Duitsland in de finale van 1966. LUIGI RIVA, de Italiaanse linksbui ten, zou een transferbedrag van twee miljoen dollar kunnen opleveren als zijn club Cagliari hem liet gaan. Re gelmatig leidt hij de lijst van de Italiaanse doelpuntenmakers, Hjj is een linksbuiten met een van de meest vernietigende schoten van de linker voet, die het voetbalspel kent. Hij kan een bal oppikken op de eigen helft en dan door de verdediging dra ven met een snelheid, die zijn tegen standers letterlijk en figuurlijk ver stomd doet staan. FRANZ BECKENBAUER, Westduit- se middenspeler, heeft geweldige bal controle en kan een verdediging uit- eensplijten met precieze passes. Bo vendien heeft hij een kanonschot in de rechtervoet. (ADVERTENTIE) lscinna terme owry zijn keurtroepen heeft :kx een betrekkelijke rust £eH Ap ui1" in de langste rit van de 218 km lanse veer pe van Faenza naar c'aSl^ ie dwars door het met zon Toscane. heJ voortdurende aanwend de Belgische crack w a® fde ö-l Ieren hij zou al? LjdW ;n stimuleerde de brlllB Een enkeling maa.kte de gelaten stemming dic ifl Giancarlo Pclidoii, voor de meute uitreed. aljeen.| schap van Urbam, la _J én kilometer van de pasl ngelopen. Winnaar ,va"10egmai'| eindsprint werd ziJn P.. jeris[ Dancelli, die daarmee ,taen ta'| )eoverwinnin-g in vier ie. algemeen klassement tiende etappe km/uU1]i 60.26.16 (gem. 37.427 tter (Den.) op 2V' f-nboss1*'. op 2.52; 4. Vanden t op 4.29; 5. Zil Dancelli (It.) op 5.4L W.) op 5.43; 8. Petóersson l0l vi t (cdi op 1 t.) .49 o. Lasa (Sp.) elli (It.) op 8.40. op Er is eigenlijk al over alles Gelukkig is er nu de Parade géschreven. Over Mina's en tapijtpock'et. Samengesteld door pastoors/over kabouters en de kreatiefste tapijtmaker van boterbloemen, over sex en over Nederland. Staat alles in over liefde, maar nog nooit: tapijt. exklusieve Over tapijt! Alles over het onderhoud. Die nt Een teer onderwerp. Kleuradviezen-. Verschillen tussen bestseller I Want vast tapijt kost u gauW wol en synthetica. 50 een een kleine duizend gulden. Tips voor het kopen. Wijze Twee post: En eén verkeerde aankoop raad voor het leggen. Nou ja, wat in een env of fout onderheyjd kan u een u maar weten wilt. aaniArie behoorlijke financiële strop Met bovendien een stel bezorgen. smaakvolle foto's van de ZAAuQC exklusieve Parade tapijtkollektie. Die nieuwe onverbiddelijke bestseller kost: 50 cent! Twee postzegels van een kwartje in een envelop. Geadresseerd aan: Arie Veen, Postbus 85, Soest. FELE, da Braziliaanse superster, heeft dit seizoen zijn duizendste doel punt in het beroepsvoetbal gescoord. Waarschijnlijk is hij 's werelds meest beroemde speler. Hij werd een we reldfiguur in de kampioenschappen van 1958 in Zweden, toen hij pas 18 jaar was. In de finale tegen Zweden maakte hij twee briljante doelpunten. Hij is een complete speler. U zegt het en hij doet het. FRANCIS LEE, de 25-jarige, kalende Engelsman, is in zijn land de grote ontdekking van het afgelopen jaar. Hij is direkt, en is hij eenmaal op schootsafstand van de goal, dan vuurt hij onmiddellijk, waarbij de keeper dikwijls verrast wordt. PEDRO ROCHA, binnenspeler van Uruguay, speelt zijn derde wereld kampioenschap. Hij is een van de beste voorwaartsen ter wereld, sterk, en een groot balspeler, die onbe rispelijk ballen kan aangeven. Zijn lange-afstandsschoten zijn altijd ge vaarlijk. GEORGI ASPARUCHOV, twee keer Bulgaars sportman van het jaar, is bijna 50 keer voor zijn land uitge komen. Dit wordt zijn derde wereld kampioenschap. Hij is meer midden- dan voorspeler, maar weet met beide voeten te doelpunten. ANDREJ KVASNIAK, Tsjechoslo- waakse voorwaarts, is nu 33 jaar, maar zjjn tempo is zo geweldig, dat hij op een 20-jarige lijkt. Hij is een linksvoetige speler, maar die linker voet is dan ook voor elke ploeg een miljoen waard. MORDECHAI SPIEGLER, van Is raël, is van Russische afkomst en heeft grote individuele kwaliteiten. Hij is ook goed voor doelpunten. Op het ogenblik is hij nog weinig bekend in de voetbalwereld, maar velen den ken dat hij na Mexico in de herinne ring zal blijven als. een van de ster ren, ook al maakt zijn land geen kans. ENRIQUE BORJA, 24-jarige Mexi caan, is een van de best betaalde spelers van zijn land, vooral wegens zijn doelpunten. Hij weet de bal met beide voeten en zijn hoofd in het net te werken. Op hem rust Mexico's hoop om de kwartfinales te bereiken. JULIO BAYLON, voorwaarts van Peru, is de grote favoriet van het publiek in zijn land wegens uitste kende balcomtrole en onstuitbare dribbels. FLOREA DUMITRACHE, de Roe meense middenvoor, een van de bes te spelers ter wereld, is pas 21, heeft een goede balcontrole en laat ver bluffende staaltjes van individueel spel zien. BORIS SJESTERNEV is een van de routiniers van de Russische coach Kachalin, die zijn ploeg heeft opge bouwd rond de oud-gedienden. Hier van is Sjesternev een figuur, die steeds bij de vaste k-em behoorde en door zijn constante forme en rustige speelwijze nooit, zoals veel spelers, in ongenade is gevallen. Sjesternev is geen uitblinker, maar wel een man die zijn talent in zijn ploeg op een juiste wijze weet te ontplooien. TERNEUZEN Niet minder dan 19 dames- en herenploegen hebben in Vlissingen in voortreffelijk georga niseerde atletiek-wedstrijden el- kaars krachten gemeten in de twee de en derde klasse dames en heren. In de tweede klasse heren waarin vier ploegen uitkwamen behaalde Diomedon een eerste plaats met 13092 punten. Ad de Jong van Dio medon en Jan van den Dries lever den hier wel de beste prestaties. 'Ad de Jong kwam tot de goede tijd van 10.7 sec. op de 100 meter en Jan van den Dries kwam op de 400 meter tot 50.- sec. Hij verbeterde hiermede het reeds op zijn naam staande Zeeuwse record met 0.1 sec. Op de tweede plaats eindigde Spado uit Bergen op Zoom met 12727, gevolgd door Zeeland Sport uit Vlissingen met 12420 punten en op de vierde plaats Pathenon uit Dordrecht met 11978 punten. Alle ploegen kwamen hiermede boven him puntentotaal van de eerste competitiedag. Dit was ook het geval bij de deelnemende ploegen in de 2e klas se dames. Hier werd PAC uit Rot terdam winnaar met 13484 punten met op de tweede plaats Parthenon uit Dordrecht met 12125 punten en als derde Spado uit Bergen op Zoom met 11772 punten. In de derde klasse heren waar slechts een deelnemer per nummer van een deelnemende vereniging mag deelnemen werd A.V.'56-I uit Goes winnaar met 7023 punten, ge volgd dofor Reeuwijk 1 op de tweede plaats met 6847 punten. Derde werd (Van onze sportmedewerker) HULST Bij het kleiduivensclii- ten op het vliegveld Hulst opende burgemeester P. Molthoff het schut tersfeest met een voltreffer. De 16 jachtopzieners die daarna aan bod kwamen, wilden natuurlijk niet voor de Hulster burgervaarder onderdoen en knalden er eveneens met succes op los. De jachtopzieners schoten in twee groepen: boven de 50 jaar en daaronder. De wedstrijd liep over 10 beurten. Bij de groep boven de 50-jaar toonde Verbist uit Nieuw-Namen zich de beste schutter met 80 pun ten. Tweede werd van de Branden uit St.-Jansteen met 60 punten, derde de Frel, Kloosterzande (60), vierde Joossen, Borssele (60) en vijfde de Vree Terhole (40). Bij de schutters onder 50-jaar was de heer Nagelkerke uit St. Jansteen met 80 punten de sterkste voor de Wit uit Poortvliet (80), derde werd Van der Malen met 80 punten uit St.-Maartensdijk. De Kok uit Ovezande en Riemslag uit Biervliet eindigden ieder met 70 punten, als respectievelijk nummer vier en vijf. Aangezien drie perso nen met 80 punten waren geëindigd diende om de algemen kampioen bij de jachtopzieners van deze middag te kennen nog eens over drie beur ten te worden aangelegd. Nagelkerke uit St. Jansteen toon de zich tijdens de finale het best bij schot, zodat hij algemeen kampioen van de middag werd voor Van der Malen en Verbist. Naast de jachtopzieners kwamen uuk nog een 40-tal liefhebbers aan bod om het kleiduivenschieten te beoefenen. De beste schutter toonde zich hier de heer Boone uit Bergen op Zoom. Op de tweede en derde plaats eindigden de gebroeders Na gelkerke uit St. Jansteen. Ook de dames van de jachtop zieners mochten hun geluk beproe ven. Zij hielden een wedstrijd buks- schieten. Mevrouw Buysrogge uit Rilland-Bath toonde zich in deze tak van sport het meest bedreven. Zij wist het grootste aantal punten te behalen voor mevrouw De Wit, Poortvliet, mevr. Nagelkerke, St. Jansteen, mevr. Riemslag uit Bier vliet en Mevr. Schoe uit Oostkapel- le (Van onze voetbalmedewerker; BREDA De vierde klas A van het zaterdagvoetbal gaat een span nend slot krijgen. Leek enkele we ken geleden, dat de titel Altena niet meer kon ontgaan, het schijnt voor de Nïeuwendijkers een dramatisch slot te gaan worden. In de wedstrijd tegen Wilhelmina, waarin Altena aan één puntje genoeg had om de kampioensvlag te kunnen hijsen, zag men tien minuten voor tijd Bauman de Aalburgenaren alle illusies voor Altena de grond in boren. Door deze onverwachte wending krijgt Wit Zwart nog de kans op een beslis singswedstrijd, als het volgende week bij Brakel wint. Zelf wonnen de Wit Zwarters liefst met 80 van Zuilichem, dat nu definitief gede gradeerd is naar de afdeling Dor drecht. Bovendien verliezen de Zui- Ilchemmers hun doelman Bakx, die het volgend seizoen de nieuwe tweede klasser Woudrichem gaat versterken. Voor Wit Zwart raakte Johan Roosenbrand viermaal de roos, Gerry Dorresteyn driemaal en Hans van Beek maakte-de acht vol. De streekderby WN-Seolto werd een overwinning voor de Zevenber genaren. Ripmeester, Van Mourik en Maas schoten ieder eenmaal raak en daar kon WN maar één doelpunt tegenover stellen. Brakel-Nivo Spar ta werd afgelast. In de hoogste klas verloor SSC zijn laatste wedstrijd van NDSM. De restanten in de der de klas leverde voor Sleeuwijk een gelijk spel op tegen Roda Boys en NOAD '32 versloeg Terneuzense Boys. Overigens hadden deze wed strijden geen invloed meer op de bovenste of onderste plaats. Sprint 2 uit Tilburg met 6255 pun ten. A.V.V.'36 uit Alphen aan de Rijn werd vierde met 5582 punten. De tweede ploeg van A.V.'56 uit Goes kwam op de vijfde plaats met 5450 punten. Op de laatste en zesde plaats eindigde Reeuwijk 2 met 5372 punten. Ook in deze klasse werden enkele goede prestaties geleverd. Cees Wie- zer van Reeuwijk kwam op de 100 meter tot de zeer goede tijd van 10.9 sec. De lange afstanden: de 1500 en 3000 meter werden gewon nen door Goesenaren^ De A. junior Kees van Dalen kwam op de 3000 meter zonder enige tegenstand tot de goede tijd van 8.55.8 min. Op de 1500 meter werd Jan Polfliet van A.V.'56 winnaar met zeer ruime voorsprong in de tijd van 4.05.00 min. In de derde klasse dames werd de damesploeg van Zeeland Sport uit Vlissingen winnaar met 7178 punten. Diomedon uit Steenbergen werd tweede met 7091 punten met op de derde plaats Typhoon uit Gorin- chem. Sliedrecht Sport uit Slie- drpeht werd vierde met 6501 pun ten. Op de vijfde plaats eindigde Marathon uit Vlissingen met 6388 punten. Op de zesde en laatste plaats kwam de tweede ploeg van Spado uit Bergen op Zoom met 5721 punten. Opvallende was het optreden van Anneke de Bruin-Van Dijke van Sliedrecht Sport. Op het discuswer pen kwam zij tot de goede presta ties van 50.34 meter en op het kogelstoten werd zij eveneens win nares met 12.59 meter. Zij verzamel de hiermede 1944 punten voor haar vereniging. De dames estafette-ploeg van Zeeland Sport uit Vlissingen vestigde een nieuw Zeeuws record op de 4 x 100 meter in de tijd van 52.4 sec. Ook Anneke Sinke-Roose van Zeeland Sport kwam weer tot een voortreffelijke tijd op de 100 meter. Zij werd eerste in de tijd van 12.6 sec. Ook in deze klasse kwamen alle ploegen tot een hoger puntentotaal dan op de eerste com petitiedag. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In verband met regionale wedstrijden in Kampen ging slechts een klein gedeelte van het geplande korfbalprogramma door. Toch werden er weer enkele beslissingen genoteerd, zodat nu vrijwel alle belangrijkste plaatsen definitief bezet zijn, zowel boven- als onderaan. In de tweede klas is echter de beslissing onderaan nog steeds niet gevallen. Volharding kwam er na de 54 nederlaag in eigen huis tegen Atlas niet beter voor te staan. Nog steeds scheiden twee punten Atlas van To go 2 en Olympia 1, die beide uitge speeld zijn. De laatste wedstrijd dient dus in winst omgezet te wor den, maar dat zal een zware kluif worden, want dan moet het op be zoek bij Atlas, zodat Volharding niet al te veel hoop zal koesteren op behoud van het tweedeklassers schap. Zuidwesters 2, dat tweemaal in het veld kwam bereikte de veili ge zone. Met 28 behaalde het een ruime zege ,op Swift 4, dat reeds in veiligheid was en dat was reeds genoeg. Stand: All Ready 1 16—32, BKC 16—26, Atlas 1 13—16, Zuidwesters 2 16—14, Animo 3 15—13, Swift 4 13—12, Olympia 1 16—9, Togo 2 169, Volharding 157. In de derde klas A behaalde TOP het kampioenschap. Tegen KVL ging het lang zo gemakkelijk niet als de vorige keer, toen met 110 gewonnen werd. KVL was de naaste belager van TOP en kon het slechts door te winnen tot een beslissings wedstrijd brengen. Het trok met 4— 5 aan het kortste eind en dat bete kende promotie naar de tweede klas voor de ploeg uit Arnemuiden, die twee seizoenen geleden bij de reor ganisatie van de competitie wat on gelukkig degradeerde uit die klas en vorig seizoen op het nippertje BKC moest laten voorgaan, maar nu toch weer hetzelfde peil heeft bereikt, al is de tweede klas intussen zwaarder geworden. Atlas 2 kon het uiteraard niet bolwerken tegen Stormvogels 2, dat door de 35 overwinning in punten geliik.met Ondo 2 kwam. Stand: TOP 15—26, KVL 12—16, Ondo 2 1413, Stormvogels 2 14 13. Ail Ready 2 14—11, Atlas 2 13— 3. Bij de junioren komt Luctor er steeds beter in. Wel verloor het in eigen huis van het hoog geklasseer de Volharding, maar dat mocht met de 12 overwinning dik tevreden zijn. Stand: Blauw Wit 1324, Animo 1422, Volharding 1518, Togo 1216, Stormvogels 1 1013, Swift U8. Stormvogels 2 146, Tjoba 124, Luctor 138. (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN Het zit de Zeeuwse duivensportliefhebbers dit vliegseizoen bepaald niet mee. Zeer zeker niet bij vluchten „van boven Parijs", zoals dat in de duivensport heet. Na een zware vlucht vanuit Douidan met vele verliezen volgde een week later de vlucht vanuit Orleans die wegens slecht weer niet op de geplande dag gelost kon wor den Het gevolg was dat de duiven een nacht langer ingemand moesten blijven. Zaterdag 30 mei met de wedvlucht vanuit Moulins waren er opnieuw grote moeilijkheden. Dit maal waren de weergoden geen spelbreker doch naar algemeen wordt aangenomen de langzaamaan- actie van de Franse douane, waar door het convooi duiven niet tijdig de Frans-Belgische grens kon over schrijden. En dus te laat in Moulins arriveerde.

de Stem | 1970 | | pagina 15