Mexico veranderd in het land der voorspellingen Moore in Mexico: NU DE CUP VERDEDIGEN" W K.SLIJTAGESLAG OP HOOG NIVEAU T||J A VANDAAG EERSTE FONDCONCOURS WEST-DUITSLAND STERK FAVORIET Estudiantes toch tegen t eijenoord ZEGE VAN DANCELLI Rijnders: voetbalgek en avontuurlijk ^ÈMÊBÈÊÈ SPORTTOTO Tragisch en amusant VERRASSING PSYCHOLOGISCH •Wor mij alleen de béste! P.OYAL CROWN COLA Morgen begint in Mexico het wereldkampioenschap voetbal. Exclusief voor DE STEM, zal voetbalinternational Nico Rijnders wekelijks zijn visie geven op dit gi gantische toernooi dat tot 22 juni het internationale sportnieuws gaat beheersen. Nico Rijnders is inmiddels afgereisd naar Guadalajara waar hij de wedstrijden van de - op papier - meest interessante groep (3) volgt,. Hij blijft daar tot na de halve finales om dan in Mexico City de finale bij te wonen. Zijn impressies treft U wekelijks op onze sportpagina. Vandaag, de voorbeschouwing van Nico Rijn ders (6 keer gekozen in het Nederlands elftal en deel uitmakend van Ajax' kam pioenselftal) op het wereldkampioenschap 1970. door NICO RIJNDERS 19 ZATERDAG 30 MEI 1970 21 (Van onze speciale verslaggever) iVIEXICO-STAD Mexico is ontwaakt uit zijn gebruikelijke slaap. Het gonst overal van geruchten over speciale trucs en middelen, die de voetbalclubs uit de diverse landen gebruiken om de wereldcup te winnen. De marktkooplieden en handelslieden, die doorgaans de Mo hammedaanse spreuk huldigen „als Mohammed niet komt tot de berg komt de berg tot Mohammed" hebben nu een nieuwe winstge vende rage ontketend, die de Mexicanen zelfs in deze grote hitte overdag stijgen de temperaturen tot ver boven de dertig graden nog kunnen doen oplaaien van enthousiasme. Er wordt gewed. Er wordt gegokt. Je zou het een soort eigengemaakte toto kunnen noe men, waarvan de inzet ongelimiteerd is en de uitkering door de handelslieden zelf wordt bepaald. Want rekenen is de Mexicaan te veel werk. Idë, Brazilië en Engeland die beste kansen toewijzen. Maar op het veld kan hst toch nog anders draaien. Vanaf de kwartfina les is voorspellen moeilijker. Dan im mers hebben de voorronden hun tol al geëist en dat kaïn voor het ene team een stimulans en voor het an dere een beperking van dë kwalitei ten betekenen". Naast deze amusante en tevens tragische speculaties, wordt ook in de kampen der voetballers druk ge praat over de kansen op een plaats ia de diverse finales. En al is er nie mand, die precies de loop van dat grootse toernooi kan voorspellen, toch mag men van voetbaldeskundi- gen verwachten dat zij hun meningen baseren op reële kennis van de iverse voetbalkwaliteiten. Toch blij- :en ook bij hen grote meningsver- .hillan te bestaan. Een aantal bonds- aches was bereid een mening te even. Hieruit kwam vooral West- Juitsland sterk naar voren. „Niemand kan het verloop van een oetbalwcreldkampioencshap voor tellen. Ook in dit toernooi zal men en overwinning van een „outsider" jp een der favorieten beleven". De Braziliaanse technicus Didi, die momenteel de Peruviaanse voetbal- ;op traint, durft dit met grote zeker heid te beweren. Hij rekent op ver rassingen. En hij is niet de enige. Met name in groep 4, die als de sterkste wordt aangemerkt, zijn de bondstrainers het met hem eens. „Voor mijzelf", erkent Didi, „zal het een grote op luchting zijn als al de raadsels van Mexico '70 zijn opgelost. Ongeacht hoe het allemaal mag lopen". Waldir Pereyra, die de bijnaam Di di heeft gekregen, vervolgt: „West- Duitsland en Pteru zullen zich in groep 4 kwalificeren voor de kwart finales. Ik zet West-Duitsland be wust op de eerste plaats want zijn kracht is mij bekend. Daarentegen zijn ook wij slechts een outsider. Wat de andere groepen betreft moet men Rusland, Mexico, Uruguay en Ita- (ADVERTENTIE) De Bulgaarse coach dr. Stefan Bos- kov, wiens team ten koste van Ne derland naar Mexico kon reizen: „Wat verlangt U van mij? Ik ben geen helderziende. Alle prognoses missen vaste grond, omdat niemand alle deelnemers aan deze w.k. gron dig heeft bestudeerd. Wij hadden zelf toch al moeite genoeg om inlichtingen te krijgen over cmze tegenstanders in de voor- ramden! En die we op de kop hebben kunnen tikken waren zeker voor een groot gedeelte onvolledig. Daarom wordein veel voorspellingen geba seerd op factoren, die niet meer ac tueel zijn. Voor onze spelers is het momenteel belangrijk om die her inneringen aan de wereldkampioen schappen in '62 en '66 uit hun ge dachten te halen. Ze moeten name lijk met de instelling het veld in dat ze even goed zijn als de beste teams in dit toernooi. Daarom is voor ons de eerste wedstrijd tegen Peru van zo groot belang op psy chologisch gebied. Als wij deze te genstander succesvol hebben bestre den, en dat zit er heus wel in, dan twijfel ik er niet aan dat we in de kwartfinales zullen komen. Wie we daar zullen cntmceteri? Oh, misschien Rusland, misschien ook Mexico of Italië. West-Duitsland zal zeker bij de laatste vier zijn, daar twijfel ik niet aan. Dat team heeft nu eenimaal een enorme inhoud. Ge lukkig dat wij daar pas tegen hoe ven te spelen, nadat we Peru heb ben gehad. Dan hebben we het erg ste hopelijk al achter de rug Een gelukkige Bobby Moore, aanvoerder van het Britse nationale team, bij zijn aankomst op het vliegveld in Mexico-stad. euenos aires <anp) Estu- tentes de la Plata, winnaar van de C°ppa Libertader, inzet van het ™damerikaanse voetbalkampioen schap voor clubteams, is donderdag Net geweldig enthousiasme inge- wid op de luchthaven van Buenos Aires. Bij Estudiantes beschouwt men de Mstrijden tegen Feijenoord om de 'Werledbeker" als een vaststaand Trainer Oswaldo Zubeldia ver- ejle onmiddellijk na aankomst dat 'J noopt dat de eerste wedstrijd 8en Feijenoord op 15 september in enos Aires zal worden gehouden. jYoexbal Wacker Innsbruck oma eindstrijd van het toernooi Wnn Oostenrijkse voetbalbeker ge- nen. De club uit Tirol versloeg sta*? ASK met 1een "Arf" van 0—0- Jffhr Innsbruck zal Oostenrijk ie ySenwoor(hgen in de strijd om y0 utepaeup voor bekerwinnaars, tinei toernooi van de landskam- )lajjen had Austria zich al ge- FRANCA VILLA (ANP). De Italiaan Michele Dancelli heeft gis teren de elfde etappe, Rivisondoli Francavilla (180 km) van de wieler ronde van Italië gewonnen. Zijn tijd bedroeg vijf uur, dertien minuten en 49 seconden. De tweede en derdie plaats werden eveneens bezet door Italianen, Vito Taccone op een minuut 36 seconden en Marino Basso op een mtouut 40 seconden. Eddy Merckx (Bel.) blijft leider in het aülgemeen klassement. De uitslag luidt: 1 Dancelli (It), 2 Taccone (It) op 1.36; 3 Basso (Xt) op 1.40; 4 Lasa (Sp), 5 Vandenbossche (Belg), 6 Bitossi (It), 7 Merckx (Belg), 8 Ritter (Den), 9 Moser (Zwits), 10 Ziiioli (It), 11 Gimondi (It) op 1.40. Algemeen klassement na 11 etap pes: 1 Merckx 45.44.22; 2 Ritter op 2.41; 3 Gimondi op 2.52; 4 Vanden bossche op 4.59; 5 Dancelli op 5.01; 6 Zilioli op 5.08; 7 Adorni op 5.19; 8 Bitossi op 5.53; 9 Petterson op 6.33; 10 Vianelli op 7.37. MEXICO-STAD (RTR) Bob by Moore, aanvoerder van de Britse ploeg naar de voetbalwed strijd om de wereldbeker, is don derdagavond in Mexieostad aan gekomen, nadat hij in Bogota was vrijgelaten na vier dagen detentie onder verdenking een armband te hebben gestolen. Gisteren reisde hij door naar Guadalajara, waar de andere leden van de Britse ploeg zijn. Moore werd op het vliegveld ontvangen door Lord Harewood en dr. Andrew Stephen, twee be stuursleden van de Engelse voet balbond. Bobby Moore las een van te vo ren opgestelde verklaring voor, waarin hij zei: „Ik ben blij weer vrij man te zijn. Het verheugt mij dat de beschuldigingen die te gen mij zijn ingediend niet waar zijn gebleken. Ik wil het incident nu vergeten en mij gaan wijden aan de opdracht te voetballen en Engeland te helpen het wereld kampioenschap te verdedigen. Het doet mij plezier weer terug te zijn in Mexico, waar mijn collega's en ik twee heerlijke weken hebben doorgebracht. De Columbiaanse autoriteiten kunnen op mijn volledige mede werking rekenen voor wat het verdere onderzoek betreft. Ik ben het Columbiaanse volk bijzonder dankbaar voor de sympathie en steun die in de afgelopen dagen, heb gehad". In een persconferentie, die later door dr. Andrew Stephen namens de Engelse voetbalbond werd ge geven, verklaarde de Britse voet balofficial: „Ik ben ervan over tuigd dat Bobby Moore verder geen enkele hinder van deze zaak zal ondervinden". Dennis Follows, de secretaris van de FA; „De beschuldigingen tegen Bobby zijn volkomen onge grond gebleken. Voor zover ik be grepen heb, moet Moore als enige voorwaarde zoveel mogelijk met de Columbiaanse autoriteiten in Londen meewerken om de diefstal van de armband op te lossen. Het onderzoek wordt nog steeds voort gezet en wij hebben de verzeke ring gehad dat de Columbiaanse politie niet zla rusten voordat zij de dader van de diefstal hebben gevonden. Ik kan u in elk geval verzekeren dat Bobby Moore de dader niet is". Kort voor zijn vertrek uit Bo gota had Moore op een veld in de Columbiaanse hoofdstad nog drie kwartier getraind. Op een vraag of Follows geloof de dat een Latijns-Amerikaans land, dat deelneemt aan het we reldkampioenschap, bij de affaire Moore betrokken was, zei de se cretaris van de FA: „Ik geloof niet dat er sprake is van duistere prak tijken van een of ander land in deze affaire. De zaak zal ook geen invloed hebben op de prestaties van het Engelse team". MEXICO CITY Wereldkampi oenschappen voetbal 1970. Het bijna complete arsenaal van topvoetballers uit de hele wereld is aan het werk te zien. Totaal verschillende speel stijlen, zoals het Engelse en het Braziliaanse. Betrekkelijk kleine voetbalnaties, zoals El-Salvador, Ma rokko en Israël mogen zich meten met reuzen als Engeland, West- Duitsland en Rusland. De sportpers uit de hele wereld is aanwezig. Mil joenen televisiekijkers zullen uren aan hun toestel gekluisterd zitten. Dat alles, met de nodige spanning, sfeer en sensatie staat de voetbal liefhebbers te wachten wanneer zon dag de strijd gaat beginnen om 's werelds hoogste voetbaleer: „de wereldtitel voor landenteams." Het zal een meedogenloze strijd worden tussen twee continenten: Europa en Zuid-Amerika. Vooral de Zuidamerikanen zullen er een pres- tigezaak van willen maken, gezien de teleurstellende resultaten bij de W.K. 1966 in Engeland. Ik meen dat de Zuidamerikaanse landen in Mexi co licht in het voordeel zullen zijn omdat zij het meest gewend zijn aan de klimatologische omstandigheden hier. Mexico namelijk ligt op grote hoogte. Dat brengt onherroepelijk met zich mee dat men te kampen zal krijgen met een gebrek aan zuurstof en dat kan nadelige gevol gen opleveren voor de prestaties. Ik kan me nog goed herinneren dat tijdens de Olympische Spelen in Mexico 1966 diverse atleten ver schijnselen vertoonden van totale uitputting! Vandaar dat de deelne mende landen zich op medisch ge bied bijzonder intensief met dit pro bleem hebben beziggehouden. De meeste ploegen zijn dan ook reeds 'n maand voor het begin van de kampioenschappen naar Mexico af gereisd om de spelers voldoende tijd te geven te acclimatiseren. Toch geloof ik dat het grootste gevaar, dat de spelers in Mexico zal gaan bedreigen, de schroeiende hitte is. Eén speler is hiervan al het slachtoffer geworden, namelijk het Belgische bamoin Johan Devrin-dt. Hij is inmiddels weer naar België ver trokken. Uit alles durf ik te concluderen dat het voor de spelers vooral in conditioneel opzicht een erg zwaar en slopend toumooi gaat worden. In groep 1 zijn ingedeeld: Rus land, België, Mexico, en El-Salvador. De wedstrijden in deze groep vin den plaats in Mexico-City. Gezien het voordeel van spelen in eigen land, acht ik Mexico in staat om zich te kwalificeren voor de kwart finales en in de verdere strijd om de Jules Rimet beker hoge ogen te gooien! Haalde Zweden niet, spelend in eigen land, in 1958 de finale?! En eindigde Chili, ook al in eigen land, in 1962 niet op de derde plaats?! Om dan maar niet te spreken van het op eigen bodem (Wembley) be haalde wereldkampioenschap door Engeland in 1966! Naast Mexico geef ik de Belgen net zo veel kans op plaatsing als de Russen. In groep 2 spelen Uruguay, Israël, Zweden en Italië. Israël zal zich zeker niet kunnen redden in deze groep. Van de overige drie landen zuil-en Uruguay en Italië zich plaat sen. Mocht u Zweden getipt hebben (Ov-e Kimdvall!) Mij ook goe-d. Guadalajara herbergt Engeland, Brazilië, Roemenië en Tsjechoslo- wakije. Mijns inziens d'e sterkste poule! Deze vier landen zijn name lijk onderling sterk aan elkaar ge waagd. Hopelijk is de Engelse ploeg door de recente „affaire Bobby Moore" niet uit zijn concentratie gehaald. Ik geloof trouwens dat zijn optimale mentale instelling daar wel borg voor zal staan! Tsjechoslowa- kije en Roemenië beschouw ik als uiterst gevaarlijke outsiders, die wel eens voor verrassingen kunnen zor gen. Bijft over Brazilië! Met spelers als Gerson Revelino, Edu, Tostao en Pele mijn persoonlijke favoriet voor de titel. Mochten zij toch falen, dan zal dat niet mijn hoofd, maar dat van coach Zagalo kosten. Een vreemde Braziliaanse gewoonte! In groep 4 spelen Peru, Bulgarije, West-Duitsland en Marokko. Mis schien wordt Peru, getraind door de Braziliaanse ex-ster Didi wel de grote verrassing van dit toernooi. Net zoals Nooid-Korea dat was. bij de wereldkampioenschappen in 1966. Dit land versloeg in de voorronden niet voor niets het machtige Argen tinië. Naast Peru tip ik West-Duits land voor plaatsing in de kwartfina les. Voor wat de prognoses betreft. Na tuurlijk kan ik er finaal naast kleu nen. De enige zal ik in ieder geval niet zijn. Helaas zult u onder de deelne mende landen ons eigen land niet vinden. Helaas ja! Ik vind het spij tig dat Nederland dat toch beschikt over spelers van zeer grote klasse en ik denk hierbij aan Van Hane- gem, Cruijff, Keizer, Israël, en Van Beveren, zich niet kan meten met 's-werelds sterkste voetbalnaties. Ajax en Feijenoord hebben niet voor niets bewezen met hun recente internationale successen, dat zij tot de beste teams van Europa behoren. Feijenoord zal zich via een overwin ning op het Argentijnse Estudiantes (mits deze strijd doorgaat) zelfs 's- werelds sterkste clubteam kunnen noemen. Clubbelangen en bepaalde toezeggingen aan de spelers hebben, mijns inziens, Nederlandse deelname aan de W.K. in de weg gestaan. Jammer, vreselijk jammer! JMaar ondanks dit treurige feit zal er in Mexico gezien de capaciteiten van de deelnemende ploegen, wel het een en ander te zien zijn. Ik hoop in ieder geval dat die capaci teiten zullen bijdragen tot een boei end toernooi, met voetbal van het allerhoogste niveau. Ik ben be nieuwd! U ook?. (Van onze sportredactie) BREDA „Ja, ik ben op en top Bredanaar. Geboren en getogen". Nico Rijnders mag dan wel zijn geboortestad twee jaar geleden heb ben verlaten (hij ging toen naar Go Ahead in Deventer en het jaar daar op naar Ajax in Amsterdam),toch verloochent hij zijn geboortestad geenszins. Maar Nico is nu eenmaal „voetbalgek" zoals hij het zelf beti telt. Vandaar dat hij steeds grotere prestaties wilde leveren in deze tak van sport en via Go Ahead kwam hij bij Ajax, waar hij zijn ideaal, lands kampioen te worden, inmiddels heeft verwezenlijkt. Zijn idealen reiken nu weer hoger: de Europacup winnen. Volgend seizoen krijgt hij daar met Ajax de kans voor. De nu 22-jarige Rijnders had echter voortspruitend uit zijn carriè re als international, ook nog op zijn verlanglijst staan: deelnemen aan de w.k. in Mexico. Zoals hij zelf in zijn artikel aanhaalt is dit echter niet mogelijk gebleken. „Niet zus, da»" maar zo", dacht hij en hij deed een beroep op zijn avontuurlijke geest („die mag ik hebben, want ik ben nergens aan gebonden"). Vandaar dat hij spijkers met koppen sloeg en als toeschouwer naar Mexico ver trok. „Zoiets spreekt mij enorm aan", verklaarde hij vlak voor zijn vertrek. „Stel je voor. Al die ver schillende mensen, al die verschil lende mentaliteiten. Ik verwacht complete oorlogen tussen de suppor ters van de verschillende landen. Zoiets te zien, dat vind ik fijn. Als je in het veld staat, merk je daar zelf niet veel van en nu zal ik het zelf zien. Vooral die heetgebakerde Zuidamerikanen kunnen voor heel wat strijd rond het voetbalveld zor gen". Uiteraard is dat niet het enige, dat Nico Rijnders naar Mexico trekt, maar dat andere vindt hij vanzelf sprekend. „Je ziet er zo veel ver schillende speltypes uit de gehele wereld. Daar heb je zelf ook iets aan. Zo krijg je inzicht in voetbal op wereldniveau. Je ziet er sterren als Pele en anderen aan het werk. En dat wil ik niet langs mijn neus laten gaan". Na Mexico te hebben gezien en het wereldtoernooi heeft Nico nog een grote wens. die hij nu al voor zichtig uit: ooit zelf te kunnen deel nemen aan die immense strijd om de Coupe Jules Rimet. „Als ik het langs de lijn heb meegemaakt, wil ik ook wel eens ertussen staan", zegt hij. Op 22-jarige leeftijd is de kans, dat die wens ooit vervuld zal worden, nog steeds aanwezig. Na 22 juni zal hij kunnen zeggen: „Ik heb het gezien". Later misschien: „Ik heb het meegemaakt". BREDA Heden zaterdag wordt in de Z.N.B. het eerste fondconcours van 't seizoen vervlogen, Moulins, vijftig kilometer ten noorden van Vichy. Af stand van Breda 568 km, ongeveer evenveel als het vanouds bekende" Chateauroux, maar meer naar het oosten. Dit is een concessie aan Oost- Brabant, min of meer ten detrimente van Zeeland, zo wordt het althans door velen opgevat. Toch blijft (zij) wind de grootste rol spelen ;ingeval van zuidoosten wind komt het westen toch wel aan zijn trekken (om niet te zeggen: is met alles lopen). Ingeval van noordwestenwind, waar in 't al gemeen veel meer kans op is, vallen de centen in Brabant. De zestig kilo meter overvlucht slaan ze op ooste lijke koers vlot onder de maaiende vleugels weg. De lucht eens bekijkende, zie ik er deze keer overigens geen waaivlucht in. Ik denk dat er georiënteerd en ge werkt zal moeten worden. In de fo-nd- union „Baronie" met plm. zestienhon derd leden, wordt op Moulins, Cha teauroux en Ruffec een kleuren t.v. vervlogen, volgens de reeds beroemd geworden formule van Harrie Gijzen de duif die op deze drie schone con coursen de meeste meters maakt, is ermee weg. Harrie had dit systeem speciaal uitgevonden, maar dan een geldprijs een rooie rug, voor drie vluchten met de jonge duiven St. Quentin, Noyon en St. Denis in de Bredase Bond; binnenkort hierover nadere gegevens inzake inschrijving enz. Naar ik verneem vindt het in middels overal navolging. Hetgeen de pret slechts kan verhogen. De schoonheidsprijs voor de formi dabelste serie caramboles, die wü in jaren gezien hebben gaat in deze da gen naar de beroemde combinatie Van Rhijn-Kloeck te Merksem voor hun daverende uitslag op Melun in de Antwerpse Union tegen 909 duiven 3 4 16 18 19 25 26 32 35 55 61 enz., vijftien van Sc «chttien, en de „twee eersten" bij de jaarlingen. De ge vreesde smid Gust Martens te Melse- le, kampioen van het spel met de (losse) duivinnen wint de 2e prijs met 15.583 baarden. In de Lierse dui- venbond, waar de hoogste inzetten worden gedaan, verdeelde men de grote happen van de koek als volgt 3. Miel Croonen te Bouwel (24.931), 7, Grielen en Zoon te Nijlen (24.495), 31 Gebr. Van Looy te Berlaar (18.795) enz. Van Etampes komen in Lierke- Flezierke weer andere sjarels aan de beurs: 1 Stam Geysen te Lier (16.697), 4 Jan Ruttiens te Lier (15.895), 7 M. Verheijen te Berlaar (13.795), 8 Jorissen-Jochems te Bels Put (27.995), 13 Jef de Swert te Kes- sel (12. 575), 14 nogmaals Stan Gey sen te Brecht, die er dus op een ver schrikkelijke manier onder roefelt (17.995), 24 nogmaals Jorissen-Jo chems idem van hetzelfde laken een broek (14.780). De grote kampioen Louis van Loon te Poppel, volgens velen de sterkste halve fondspeler van België wint5 6 15 16 17 33 40 48 49 enz. Er vlogen 792 duiven. Op de interprovinciale Chateauroux te Oostrozebeke in de Vlaanders al gemeen beschouwd als de opening van het jaarlijkse fondseizoen in Bel gië, was een half miljoen franken in gelegd. De amateur Pinteion te Hou tave zou met de eerste weg zjjn. Na der bericht volgt. Oosterhoutse Bond op Corbeil met 960 duiven1 6 8 toe maar jongens G. de Hoogh, 2 7 17 enz. G. Severijns, 3 5 22 P Soeters Hzn., let even op wie zijn duiven in forme heeft, 4 J. van Tilburg, 9 J. Koreman, 10 Biemans- IJzermans enz. Bredase Zaterdagvliegers op Survil- lers Fosse met 134 duiven 1 A. Oo- ninckx, 2 F. Miserus, 3 A. Vermeulen, 4 C. van Enschot, 5 P, Hagenaars enz. Geklaagd wordt over enorme ver liezen op Noyon, de week tevoren. Vandaar de geringe animo voor Sur- villers. Dongense Bond op Corbeil met 644 duiven 1 W. de Bont, 2 Jac. Berg mans, 3 W. Laros, 4 Vebro, 5 9 17 19 26 36 enz. A. Tromelen, 6 11 en 21 H. Smulders, 7 A. va nRijen, 8 A. Core- mans, 10 C. van Gerven enz. St. Denis in de Bredase Bond met 3189 duiven: 1 Gebr. Rijken, zeven minuten los vooruit, glorie van het ras Van Tuyn, 2. L. Spierenburg, gevreesd Barcelo na-specialist, 3 M. van der Toorn, 4 J. Volders, 5 Anit. Konings, 6 M. Remie, 6 en 19 J. van der Horst, 8 Adr. Bale mans, 9 A. van Oers, 10 17 G. Heij- blom, 11 C. Jaspers, 12 P. van Boxtel, 13 J. Hanegraaf, 14 C. J. van der Horst, 15 J. van Dorst, 16 A. J. Bo- gers, 18 H. van Osch, 20 P. van de Mu ren enz. Serie 2 J. van der Horst, opvolger A. van Oers. Serie 3 Gebr. Van Alphen. Idem op Corbeil met 1509 duiven 1 Adr. Balemans, 2 G. Verschueren, 3 en 12 de grote crack Graad Heyblom, dirigent van het beroemde mannen koor van Bredase duivenboeren de „Zandpiepers", enkel de blom, 4 C. van der Wulp, 5 W. Henze, 6 M. J. Blanken, 7 en 10 W. Tuk, 8 en 11 J, Hanegraaf, 9 en 14 Gebr. Rijken, 13 F. Martens, 15 J. Malfait, 16 W. Mathjjs- sen, 17 Rinus Pellenaars, 18 P. van Gastel, 19 C. Kouwenberg, 20 P. M. Jaspers enz. Serie 2 plus hard voorwerp G. Heij- blom voornoemd, opvolgers gebr. Rij ken. In de combinatie Etten wint de ge duchte Buys (Twan) de eerste van Noyon tegen 1589 duiven, A. Kriesels de eerste van Dourdan tegen 908 dui ven, Constant sterk spel van C. Dek kers. Op alle fronten. In Roosendaal schoot Adr. Willekens van Dourdan de hoofdvogel af. In de C.C. Ouden bosch e.o. met 2055 duiven niemand minder dan J. Vervaart. Allemaal goeie. DEN BRUINEN DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 44 van de afgelopen week zijn: deelnemers: 629 147, in leg f 1.331.507,70, prijzenbedrag f 599.178,46, eerste en derde prijs f 179.753,54, tweede en extra prijs f 119.835,69, eerste prijs 2 meldingen, uitkering netto f 76-395,28, tweede prijs 29 meldingen, uitkering netto f 3512,37, derde prijs 465 meldingen, uitkering netto f 386,60, extra prijs 320 meldingen, uitkering netto f 374,50.

de Stem | 1970 | | pagina 19