Uitvoering Reimerswaalplan is eerst mogelijk in Nieuwe R.P.-hoot op Veersemeer Cursus bloemsierkunst in Kapelle afgelopen Een all-round auto, dieMercedes280 Een klasse apart. Al eens gereden? BEWONERS FLATS IN MIDDELBURG-ZUID HEBBEN KLACHTEN OVER WONINGEN Middelburgs zwembad wordt ruim twee ton duurder Gedeputeerde Staten Noord-Brabant menen: Verkeersslachtof f ert j e in Nieuw-en St.- Joosland begraven Reserve Terneuzense IRaiffeisenbank :eg tot 2 milioen JWSVAN 8.00 UUR Voetbaltoernooi Hansweertse Boys Restauratie Kuiperspoort maandag in raad N.V. GARAGE 'T WESTEN Afvaardiging van Theo Middelkamp voor Flevo Tour WH-GELE KRUIS TE MIERENHOEK VERGADERDE Enquête over verenigingsleven in Nieuwland Feestdag van gymclub Sportlust in Hansweer papier uw pen J aarvergadering CHU-kamerkring Middelburg Eendjes in Goes stierven natuurlijke dood GEGROND NIETS NIEUWS DE STEM VAN WOENSDAG 27 MEI 1970 7 lerika (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH G.S. van Noord-Brabant menen, dat het technisch wel, maar gezien de hogere investeringen niet mo gelijk is eerder dan na de afsluiting van de Oosterschelde in 1978 met de uitvoering van het Reimerswaalplan te beginnen. Dat delen zij mee in hun antwoord op tien vragen van de sta tenleden ir. G. de Jong uit Roosendaal, mr. G. Brokx uit Oos terhout en M. Herbers uit Steenbergen. Heel voorzichtig laten zij ook we ten in het Land van Saeftinge voor alsnog geen alternatief te zien voor Reimerswaal. Alternatieven, zeggen zij, waarover thans geen definitieve beslissingen kunnen worden geno men, mogen geen rem zijn op de verdere uitwerking van de Reimers- ïvaalconceptie. Daar voegen zij aan toe, dat minister Bakker op 25 fe bruari in de Tweede Kamer heeft verklaard nog geen industriële be stemming aan het Land van Saeftin ge te willen geven. Gevraagd naar de vooruitzichten op de realisering van Reimerswaal (Van onze correspondent) NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Onder grote belangstelling is het vijf jarige verkeersslachtoffertje Jan Wil lem de Klerk op de algemene be graafplaats van Nieuw- en Sint Joos- land ter aarde besteld. J Onder de vele belangstellenden I waren aanwezig de oud-wethouder I van de voormalige gemeente Nieuw- I land, de heer A. de Jager en de oud- I raadsleden, de heren C. A. Polder- I dijk en C. van Nimwegen. Dokter J. I Jansen uit Nieuwland die het ^lacht- I offertje eerste hudp had verleend, I was eveneens aanwezig. I Veel bloemstukken dekten de klei- I ne baar. Ds. P. Siderius sprak een I dankgebed en sloot met het Onze I Vader. De heer M. C. Vroegop be grafenisondernemer uit Middelburg dankte de vele aanwezigen en allen hun blijken van medeleven had den getoond. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op de algemene [vergadering van de Raiffeisenbank in Terneuzen heeft voorzitter F de [Koeyer, meegedeeld dat in 1969 de toevertrouwde geldmiddelen waren gestegen met f 760.000.000 en dat tiet totaal per 31 december 11166.000.000 bedroeg. Van de bank in Terneuzen was op lil december 1969 het totaal geste- lgen van f59.351.000 tot ruim ltS.000.000, waarvan ruim li2.000.000 aan spaargelden. Een be- teg van f 400.000 werd uit de Winst over 1969 toegevoegd aan de (gewone reserve waardoor deze steeg Pt twee miljoen gulden, j De bank in Terneuzen heeft thans Pe beschikking over zes kantoren in [ïtemvsch-Vlaanderen: een nieuw Mfdkantoor aan de Herengracht is ï®is in uitvoering. I Tot bestuurslid werd gekozen J ™ks uit Terneuzen, de periodiek (radende heren Jac. de Feyter uit en J. H. van Hoeve uit Sluiskil met nagenoeg algemene |®men herkozen tot respectieve- |]k bestuurslid en lid van de raad i toezicht. in omvang van de werken zeggen G.S.: „In welke omvang de behoefte zal groeien aan haven- en industrie terreinen in het Reimeirswaalbekken wordt, naast de ontwikkelingen el ders, mede bepaald door het beleid van de centrale overheid. Ten aan zien van de fasering blijkt voor hands van Zeeuwse zijde vooralsnog voorkeur te bestaan aan een verdere ontwikkeling van Terneuzen en het Sloegebied, voor de realisatie van Reimerswaal". Uit de zeer uitgebreide en zeer gedetailleerde antwoorden die G.S. hebben verstrekt blijkt hoe inge wikkeld de kwestie Reimerswaal is en hoeveel instanties er zich mee bezig houden. Nadat de in 1962 op gerichte werkgroep „Ontwikkeling Westerscheldebekken" er in 1964 een eindrapport over had uitge bracht waren er plannen voor de oprichting van een publiek rechter lijk lichaam dat zich met de nadere uitvoering zou belasten. In september 1967 gingen de sta ten van Brabant akkoord met een nota van G.S. over Reimerswaal. Nader beraad van G.S. van Brabant met het Zeeuwse college bracht de wenselijkheid aan het licht van een studie-voorbereidingscommissie zo als ook werd geformeerd ter voorbe reiding van het havenschap Vlissin gen. In augustus 1968 schreven de col leges van G.S. van Brabant en Zee land brieven aan de minister met het verzoek vertegenwoordigers aan te wijzen in een in te stellen studie commissie Reimerswaal, die zich zou moeten bezighouden met de econo mische en planologische aspecten van de zaak en met de bestuurlijke vormgeving. Maar in oktober van dat jaar schreef de minister terug, verwij zend naar studies die al in de maak waren: havenprojectstudies van Rijkswaterstaat, sociaal-economische studies van het Centraal Planbureau en een studie van de planologische aspecten als onderdeel van de on derzoekingen die verricht werden door de studiegroep „Beheersvorm" van het Overlegorgaan Zeehavenont wikkeling Zuidwest-Nederland. Omdat de gedeputeerde colleges van Brabant en Zeeland het n let gewenst vonden om op het resultaat van al die studies te blijven wach ten besloten zij medio 1969 een Interprovinciale Werkgroep Rei merswaal op te richten, waaraan van rijkswege kortgeleden de H.i.D.'s van Rijkswaterstaat in Bra bant en Zeeland zijn toegevoegd. Het rapport van de studiegroep „Ontwikkeling Westerscheldebek ken" uit 1964 wordt thans door Rijkswaterstaat en door het Overleg orgaan getoest aan de sindsdien gewijzigde omstandigheden in het kader van de eerder genoemde ha venprojectstudies Daartoe zijn drie werkgroepen in het leven geroepen, nl. de werkgroepen Havengebied Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland. De twee laatstgenoemden zijn samengevoegd tot de werkgroep Reimerswaal van Rijkswaterstaat onder voorzitterschap van ir. W. van Haersma Buma Tenslotte delen G.S desgevraagd mee, dat de recente Bergen op Zoomse studie over Reimerswaal op verzoek van de directeur-generaal van Rijkswaterstaat betrokken zal worden in de studie van genoemde werkgroep Reimerswaal en mede aan de orde is in de interprovinciale werkgroep Reimerswaalplan. HANSWEERT De voetbalvere niging Hansweertse Boys organiseert op zaterdag 30 mei a.s. op het ge meentelijk sportterrein te Hans- weert een toernooi voor B-junioren en pupillen, dat begint om één uur 's middags Deelnemende verenigingen zijn: pupillen poule A: Kwadendamme C 1, Hansweertse Boys C 1, Kruinin- gen C I; poule B: Rillandia C 1, Krabbendijke C 1, Yerseke C 1; B- junioren poule A: Waarde B 1, Hansweertse Boys B 1, Yerseke B 1; poule B: Kruiningen B 1, Rillandia B 1, Krabbendijke B 1. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG B. en w. van Middelburg hebben de raad van deze gemeente om een aanvullend krediet van ƒ227.500,gevraagd, ten behoe ve van dc bouw van het overdekte zwembad. Er is een tussentijdse kostenbere kening gemaakt, die onder meer de stijging van kosten van ioon en ma terialen incalculeert. Een onverwach te tegenvaller was, zo schrijven b. en w. aan de raad, dat het zwembad moet worden voorzien van een wa- teronthardingsinstallatie. Het kunst werk, dat de zijgeval van het over dekte zwembad siert, gaat 11.050,- kosten. B. en w. willen dit bedrag aan de culturele reserve onttrekken. Een zwemtijdeninstaiiatie en garde robeverlichting zijn enkele verbete ringen die „tijdens de rit" noodzakc lijk of gewenst bleken De tot dusver geraamde tekorten hebben alleen betrekking op de eer site fase van het zwembadproject. Voor de tweede fase heeft de raad reeds een krediet toegewezen. De plannen hiervoor zijn echcer nog niet zover uitgewerkt, dat een zui vere raming van de werkelijke kos ten mogelijk is. De eerste fase van de zwembadbouw vergt in totaal een bedrag van ruim f 2,5 miljoen. Nog juist voor de gemeenteraads verkiezingen gaat de raad van Mid delburg ook een voorstel behandelen betreffende restauratie van de gebou wen in de Kuiperspoort, ten behoeve van de huisvesting van de Zeeuwse -sSS- muziekschool en het Zeeuws insti tuut voor kunstzinnige vorming. Dc plannen voor de Kuiperspoort zijn in nauw overleg met de toekomstige gebruikers tot stand gekomen. Er komen onder meer: een ballet- en toneelzaal, een ruimte voor plas tische expressie, tekenen en schilde ren, een tentoonstellingsruimte, een bar en de nodige vertrekken voor de Zeeuwse muziekschool. De Kuiperspoort wordt naar dt mening van b. en w. een uitstekend geoutilleerd centrum voor velerlei culturele activiteiten. Dat de mu ziekschool en het instituut voor kunstzinnige vorming straks onder één dak zullen gaan wonen, betekent niet dat zij ook organisatisch zullen samengaan, al is dat volgens b. en w. van Middelburg niet uitgeslo ten. De totale lasten van restauratie belopen 1.325.00,Dank zij veler lei subsidies blijft een bedrag van. ƒ512.475,ten laste van de gemeen te. De jaarlijkse lasten voor de ge meente liggen in de buurt van een halve ton. De rente op het te lenen kapitaal (8,5 procent!* vormt de hoofdmoot in het bedrag dat de ge meente aan jaarlijkse lasten op tafel moet leggen. Maandag zal de raad over een en ander beslissen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zoals eerder is bericht krijgt de rijkspolitie te water groep Wemeldinge voor de surveil lance op het Veerse Meer de be schikking over een nieuwe snelle motorboot. Het van aLuminium ge bouwde vaartuig is 6,70 meter lang, 2,50 meter breed en heeft een diep gang van 0,35 meter. De 250 pk sterke motor maakt dat de nieuwe politie- boot een snelheid van 50 tot 60 km per uur kan bereiken. De aanwinst krijgt een ligplaats aan de binnen zijde van de Kats-siuis. Naast de sur veillance op het Veerse Meer kan de nieuwe RP-boot worden ingezet op de Oosterschelde om in nood verke rende sportvissers te hulp te snel len. De groep Wemeldinge van de rijkspolitie te water is thans uit gerust met de wat v.erouderde RP 64 en een kleinere boot met krachtige aanhangmotor. De tekening geeft een indruk van het nieuwe RP-vaartuig. (Van onze correspondent) KAPELLE In Kapelle hebben twintig personen het diploma bloem sierkunst A ontvangen. Dat gebeur- (ADVERTENTIE) herat |u niet meer die blijft bestaan et meer -echt op lid geoutilleerd Lmt o.m. tot ir ook in de privacy lp u la sociale igenlijk alles bij Breda zijn ook en 7 maanden aW-H ot AOLV een normaal 1st treden, a jaars leerlinge, er 14 dagen ,n inwoning- Eerste i aantal jaren fthtt ■rdrecht. k onderhoud met De rijkst geïllustreerde brochure verbleekt, vergeleken bij een proefrit met de Mercedes 280 S of SE. Die is groots. Hier ondergaat u één harmonische totaliteit van veiligheid, betrouwbaarheid en comfort zoals u misschien niet voor mogelijk hield. In deze auto is op alle punten nèt dat stapje verder gegaan waardoor de volmaaktheid bereikt lijkt. Mooie woorden? Neen. Want zoals we al zeiden: de praktijk is nog veel mooier. Een Praktijk die niet hoeft te éindigen met een Proefrit. Apropos: voor de snelle beslissers die willen kiezen uit wat beschikbaar is of komt, kan de levertijd voor deze typen kort zijn. Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170 - 22 55 37 de tijdens een bijeenkomst in de ir. A. W. van de Plassche school in het Dijkwel ter afsluiting van de cursus. De directeur van de school, de heer J. op 't Hof, wees er op dat de leerstof voor deze cursus vaak wordt onderschat. Men moet zich er helemaal voor inzetten en ook be slist kunstzinnige aanleg hebben. Hij zei dat men in de bloemsier kunst nooit is uitgeleerd en sprak de hoop uit dat de geslaagden ver der zullen gaan voor het B-diploma. De heer J. J- Reyerse uit Oude- lande, de leider van de cursus, wees er eveneens op dat er veel wordt gevergd van degenen die zich in de bloemsierkunst willen bekwamen. Hij noemde het geen vak waarmee veel geld te verdienen is. De heer Reyerse zei dat op het ogenblik duizenden mensen bezig zijn met omschakeling naar de bloemsierkunst maar hij was er ook van overtuigd dat slechts weinigen de top zullen bereiken. Namens de inspectie van liet Landbouwonderwijs reikte de heer C. de Wilde uit Goes de diploma's uit. Namens de raad van toezicht van de school sprakde heer C. Traas uit Kapelle en namens de gemeente Kapelle wethouder ir. P. J. Balke nende. De wekstukken voor het examen stonden in de school voor bezichtiging en een eider was onder de indruk van hetgeen men er van had weten te maken. De namen der geslaagden zijn: mejuffrouw J. Abrah-amse| St. Lau rens; J. W. Barentsen, Biggekerke: M. van Belzen, Arnemuiden; me vrouw A D. Van Boven-Wielenga, Goes: mevrouw E. F. Dijkman- Knappert, Hansweert; M. Harinck, Goes; mevrouw N. C. Joziasse- Knook, Vlissingen; mevrouw P. C. J. de Kock-Juysmans, Hulst: D. J. C. van Loenen, Vlissingen; mevrouw S. van Nieuwenhuyzen-Van Boven, 's Gravenpolder; mevroww I. J. de Nooyer-Poley. Souburg; H. Dadmos, Zierikzee; mevrouw J. Poley- Meeuwse, Yerseke; P. H- Reckstei- ner, Vlissingen; A. Redder, Vlissin gen; L. G. A. Riemens, Middelburg; J. van Saane, Vlissingen; mevrouw A. Suurmand-Arendse, Souburg mejuffrouw M. C. de Vree, Terhole: mejuffrouw B. de Boks, Middelburg, (Van onze medewerker) GOES De ren- en tourclub „Theo Middelkamp" zal met een viertal nieuwelingen deelnemen aan de Flevo-Tour, die zaterdag aan staande wordt verreden. De afvaar diging bestaat uit de volgende ren ners Niek Faas, Jan Raa's, Wim Westdorp en Tonnie Huijzen. Als begeleider en ploegleider fungeert Rinus Platschorre uit Ellewoutsdijk. Drie Zeeuwse adspiranten gaan op eigen gelegenheid, André Biddelo, Bennie Scbeers en Cees Spaans. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK In de mu ziekzaal van het gebouw De Jeugd- hoeve in 's-Heerenhoek heeft het Wit-Gele Kruis, afdeling 's-Heeren hoek, een ledenvergadering gehou den. Voorzitter C. Rijk sprak zijn teleurstelling uit over het feit dat de leden zo weinig belangstelling voor deze vergadering toonden. Op de vergadering waren aanwezig dokter A. F. R. van Opdorp als medisch adviseur en pastoor C. C. Kroon als geestelijk adviseur. In 1969 werden 74 verpleegpatiën- ten verzorgd. De wijkverpleegster zuster Franka, legde 1315 verpleeg- bezoeken af. Hieronder viel het wassen, verbinden en het geven van injecties. Drie .dinsdagen in de maand was het consultatiebureau voor moeders, zuigelingen en kleuters geopend. Voorts werden twaalf reumapatiën ten verzorgd, hetgeen 73 huisbezoe ken vergde. Totaal werden 133 ver- pleegartikelen uitgeleend. In 1969 telde de vereniging 514 leden. Over het verslag van de pen- ningmeesteresse mevrouw T. Paree werd verwezen naar de reeds uitge geven brochures. In het verslag van de wijkverpleegster werd opge merkt dat bij het gebouw een bord je moet worden geplaatst, waarop, de tijden voor het afhalen en terug brengen van geleende artikelen wordt vermeld. Bij acclamatie werden de be stuursleden de heren P. J. van de Waard, M. de Vos en W. Witkam herkozen. (Van onze correspondent) NIEUW- EN SINT-JOOSLAND - Na overleg en in samenwerking met het bestuur van de wijkvereniging te Nieuw- en Sint-Joosland en de Stichting Sociaal Cultureel Opbouw werk „Trefpunt" werd een onder zoek ingesteld naar de stand van zaken met betrekking tot het vere nigingsleven in Nieuw- en Sint- Joosland. Dit opbouwwerk werd na mens de Stichting Maatschappelijke Opbouw Middelburg verricht on der leiding van de heer J. J. Beurs kens uit Middelburg opbouwwerker aldaar. Nagegaan werd of er voor de di verse bevolkingscategorieën in deze dorpsgemeenschap voldoende activi teiten worden georganiseerd en aan welke activiteit nog behoefte is. Voor dit onderzoek werden 150 ge zinnen willekeurig geselecteerd; er werd wel rekening gehouden met het feit, dat alle leeftijdscategorieën bereikt zouden moeten worden. Aan de 150 gezinnen werd een vragen lijst toegestuurd met een begelei dend schrijven van het bestuur van de wijkvereniging. De vragenlijsten werden opgehaald door vijftien en quêteurs of enquêtirices, die bij het ophalen eventueel behulpzaam kon den zijn bij het invullen. Van de 150 verzonden vragenlijs ten werden er 142 terugontvangen, waarvan er 130 voor de gegevens van het onderzoek bruikbaar waren De gegevens werden verkregen van 123 mannen, 126 vrouwen en 312 kinderen. Er werden totaal zeven vragen gesteld, handelende over het verenigingsleven; mogelijkheden voor ontspanning en verdere actievi- teiten; leiding geven aan of de orga nisatie van de te organiseren activi teiten en het stichten van een dorps huis plus gymnastiekzaal. Voor dit dorpshuis plus gymnas tiekzaal wordt subsidie verleend door het Rijk en de gemeente, maar een bijdragen van de plaatselijke bevol king is ook noodzakelijk. Bij het onderzoek werd door 91 gezinnen toegezegd een eenmalige bijdrage te geven van in totaal f 3.210,-, terwijl bovendien zeventien gezinnen bereid waren materiaal, "arbeidstijd en der gelijke beschikbaar te stellen. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zaterdag wordt in het kader van het tienjarig be staan van gymnastiekvereniging Sportlust uit Hansweert een grote feestdag georganiseerd voor de jeugd. Men is van plan met circa 110 kinderen in twee grote bussen naar de Beekse Bergen in- Hilvaren- beek te gaan. Stem-test De prijsvraag is weer goed, Maar vraagt wel veel moed. Als het begin er is dan vlug, Want er is geen terug. Steeds meer wil je dan doen en rukt de hele krant uit zijn fatsoen. Dan eindelijk rond middernacht of later Naar bed met 'n flinke puzzelkater. Opgeven maar, ben toch niet meer op tijd, maar even later heb je al weer spijt. Het is al half klaar En de hele krant is (nog), bij elkaar. Nu komt er schot in, nog maar twee. Toe jongens help eens even mee. Met z'n allen zie je meer dan alleen. En hopelijk komt de opstelling ook nog overeen. Het was toch 'n puzzelfestijn. Voor uw puzzelman om trots op te zijn. DONGEN MEVR. V. KERKHOF-BROEKHO VEN (Van onze correspondent) MIDDELBURG Zaterdag om half tien begint in de aula van de christelijke Mavo aan de Olmenlaan te Middelburg de jaarvergadering van de Kamerkring Middelburg van de C.H.U. Op deze vergadering worden de verslagen over 1969 uitgebracht. Verder staat een bestuursverkiezing op de agenda en moet een vertegen woordiger in de Unieraad worden aangewezen. Na de afwerking van de huishou delijke zaken zullen er in het kader van de komende gemeenteraadsver kiezingen korte toespraken worden gehouden door mejuffrouw mr. E. A. Haars, lid van de Tweede Kamer en de heer W. P. J. Baars, wethouder van Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de Vest en de Vaart rond de nieuwbouwwijk Goes-Zuid drijven een tiental dode jonge eendjes rond. De oor zaak van de sterfte moet niet ge zocht worden in zoals aanvan kelijk door enkele omwonenden werd verondersteld, giftige land- bouwstoffen die in het water zouden zijn gekomen. Een zegsman van de plantsoe nendienst van Goes wist te ver tellen dat deze sterfte jaarlijks voorkomt en een normale loop van de natuur is. „Er zijn eendenesten met 12 tot 14 jongen en gelukkig over leeft een aantal zwakke broe ders het niet. Ik zeg gelukkig, omdat wjj anders binnen korte tijd met veel te veel eenden zou den worden opgescheept. De eendjes zijn zeker niet het slachtoffer geworden van giftige stoffen, omdat wij de laatste tijd in de omgeving van de water kant dit spul helemaal niet heb ben gebruikt. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De bewo ners van de flats in het Driewe genhof in Dauwendaele (Middel burg-Zuid) hebben zeer veel klachten over hun woningen. Bij een schriftelijke enquête die door een actiecomité uit de bewoners van deze flats, waarvan het eerste blok nog maar een jaar bewoond is, werden 525 klachten geuit. Voornaamste klachten zijn de gro te gehorigheid van de flat en het feit dat vrijwel alle binnenmu ren los staan en gescheurd zijn. De bewoners hebben zich nu schril telijk gericht tot de woningstichting Volksbelang, die de flats exploiteert. Het is de tweede actie die de bewo ners ondernemen. In de brief aan de woningstichting waarvan een afschrift is verzonden aan de gemeenteraad van Middel burg, het bouwbedrijf Delta (de aan nemer van de bouw), de hoofdinge nieur-directeur van volkshuisvesting en bouwnijverheid directie Zeelana en de inspecteur voor de volksge zondheid, wordt opgemerkt dat „naar het schijnt bij de bouw weinig of geen aandacht is besteed aan geho righeid". „Privacy ontbreekt geheel en al", aldus de brief van de bewo ners. Een andere niet minder belang rijke steen des aanstoots voor de bewoners vormen de durox-binnen- muren, die in vrijwel alle flats los staan en scheuren. Voorts wordt ge klaagd over lekkages. Bij wind slaat het regenwater door de houten ge vels van woon- en slaapkamers met alle ongerief van dien. Ook klaagt men erover dat vanui' de onder de flats liggende garages benzinedampen en uitlaatgassen doordringen in slaapkamers, w.c„ douche en hal. Het ontbreken van faciliteiten voor aansluiting en af voer voor wasmachines en het ont breken van speelruimtenvoor de kinderen wordt dooi de bewoners als een gemis gevoeld. Ook klaagt men over het ontbreken van een goede communicatie tussen de woningstich ting en bewoners. De bewoners drin gen in hun brief aan binnen redelijk' termijn een oplossing te vinden. „Deze affaire ligt ons zwaar op de maag", aldus de heer S. Vader, voor zitter van de woningstichting Volks belang. „Er zijn klachten en ik kan niet ontkennen dat het deel gegronde klachten zijn". Over de geluidshinder merkt de heer Vader op: „Het is niet plezierig maar wat kun je er aan doen? Je kunt niet de hele zaak met vilt gaar. bekleden. Het is nu eenmaal een be tonnen blokkendoos. Beton geleidt beter dan hout of steen. Geluidshin der is daarom nu eenmaal een nadeel van betonconstructies. Met de kleine sitortkoker voor huis vuil, waarover al vanaf het betrek ken van de flat klachten werden ge uit, is de woningstichting weinig ge lukkig. De stortkokers zijn vrijwel onbruikbaar voor het doel waarvooi ze zijn aangebracht. Het luikje van de koker is zo klein dat men er zijr, huisvuil niet in kwijt kan. „We zullen trachten zo snel moge lijk alle klachten te behandelen", ai dus de heer Vader. „Het bestuur stel: zich op het standpunt dat over dertig jaar. wanneer de flats zijn 'afgeschre ven, de bewoners er ook nog behoor lijk in moeten kunnen leven" „In de brief staat voot mij. wat be treft de bouwkundige klachten, niets nieuws", aldus de heer J. Tevel. be drijfsleider bij het bouwbedrijf Dei ta. „Die losstaande muren, durox scheidingswanden, vormen een na tionaal probleem. We zullen alles doen om te zorgen dat ze weer vast staan. Het is het gevolg van krimpen van het materiaal" „De klachten over de geluidshin der hebben ons zonder meer verrast" zegt de heer Tevel. „In Vlissingen waar we dezelfde woningen volgens hetzelfde principe hebben gebouwd, bereikt ons van 99 procent van de bewoners veel lof. Dat geldt ook vooi de woningen in Goes" Het is vol gens de heer Tevel zeer wel moge lijk dat er iets vergeten is bij de bouw. In soortgelijke flats in de Stromen- wijk in Middelburg zullen binnen kort door TNO proeven worden ge nomen om na te gaan waaraan de gehorigheid is te wijten. Voor de hinder van benzinedamp en uitlaat gassen kan de heer Tevel geen rede lijke verklaring geven. „Ons is wel duidelijk geworden dat het af te ra den is onder flatblokken garages te bouwen. Niet alleen wegens die dam pen, maar ook vanwege de geluids hinder, veroorzaak' door de stalen garagedeuren, waarover ook veel klachten zijn binnengekomen", zo stelt de heer Tevel. Over de klachten over de slechte afwerking van de flat volgens de bewoners zou er van afwerking na de bouw weinig of geen sprake zijn geweest meent de heer Tevel dat er voldoende toezicht is geweest,, „al thans qua mankracht" De vraag of het toezicht op de bouw kwalitatief opzicht goed is geweest, wil de heer Tevel noch met ja noch met neen be antwoorden Wel wil hij kwijt dat hij zich bij de bezoeken aan de flat in het Driewegenhof zich heeft afge vraagd of men voldoende aandacht heeft gehad voor de details Overigens neeft de neer Tevel de mdruk „dat ergens klachten zijn blij ven hangen" in het afgelopen jaar, door communicatiestoornissen zowel in eigen bedrijf als in het contact met de woningstichting en de bewo ners. In ieder geval zal men. aldus de heer Tevel. proberen de nu aan gevoerde klachten voor zover dit mogelijk is is verhelpen.

de Stem | 1970 | | pagina 7