Terneuzen nu volwassen kabouterstad De een gc vi Spa Oostburg wil uitbreiding campings bevriezen Zes man op staande voet ontslagen AMSTERDAMSE AMBASSADEURS: „DOW MOET KABOUTERIG WEGGEPEST WORDEN" Duiven vergiftigd door parathfon bij Oostburg RAADSLID VOOR MEER OPENHEID Voorbereiding vredesweek in Middelburg CVCA kampioen tweede klasse Aanschaf graflift in raad Aardenburg Inventarisatie van studies en onderwijs Jazzconcours in Terneuzen Rentmeester Seydlitz uit Hulst verongelukt ALUMINIUMCOMITE VERGADERDE IN GOES Subsidieverzoeken in raad Aardenburg Gewonden en schade bij aanrijding Bedrijfsvolleybal Benoeming gemeente-ontvanger gaf veel discussies Gemeente-ontvanger Woonkamer uitgebrand door kortsluiting in radio Hoogwater BIJ ALVMEX IN HEINKENSZAND Concours „De Luchtpost" Puntenwaardering Wat en waar? VANDAAG Tentoonstellingen warmee; Spaarre ■JfrBïj een (Geldig t/i MAANDAG 25 MEI 1970 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De afdeling van de Oranje Vrijstaat in Terneuzen heeft het afgelopen weekeinde voor het eerst daadwerkelijk van zich laten horen. Vrijdagavond waren in de bar-discotheek Tiffani een tweetal ambassadeurs van de Oranje Vrijstaat uit Amsterdam naar Terneuzen gekomen, om hier de belangstellenden voor te lichten. De twee Amsterdamse kabouters, Paul en Marjouska Olivier, gaven deze voorlichting aan een aandachtig toehorende honderdtal jongeren. Paul Olivier wees er op dat de Terneuzense kabouters op de eerste plaats met kleine acties moesten be ginnen. „De actie prullenbak van zaterdag is een goed begin", aldus Olivier. Een aantal aanwezigen wees er op dat de Dow uit Terneuzen niet weg te krijgen is. Dit kwam naar voren tijdens een discussie die ontstaan was op een uitlating van Marjouska, die zei dat de Dow kabouterig weg gepest moest worden. Op het eind van de avond merkte kabouter Paul Olivier op: „De sfeer hier in Ter neuzen is stukken beter dan in Am sterdam. In Amsterdam is het onmo gelijk om een goede discussie te hebben. Die moeilijkheid hadden we in Terneuzen niet. Iedereen luister de en als er wat uit de zaal gezegd moest worden dan werd dat gezegd. In deze sfeer moet een heleboel mogelijk zijn". De actie „Prullebak" is in Terneu zen volgens de kabouters redelijk verlopen. „De reacties die we had den waren goed", zegt Jo Hendriks. „In de Noordstraat vonden winke liers het hard nodig dat er wat aan de rommel gedaan moest worden. Er was zelfs iemand die vroeg om een plaatsing van een bak. Wel was er sprake van mensen die de bedoelin gen van de bakken niet begrepen, en er die dan ook afhaalden. Er werden zelfs bakken verwijderd en het vuil op de straat gegooid. In de Noordstraat was het een geweldige rommel. Jongens sloopten de bakken en gingen er zaterdagavond mee voetballen", besluit kabouter Jo Dat de actie van de Terneuzense kabouters goed aangeslagen is bij de Amsterdamse afdeling van Oranje Vrijstaat bewijst het volgende. Paul Olivier telefoneerde zaterdagochtend vanuit Terneuzen naar de Vara-radio. Olivier verzocht om wat aandacht te schenken aan deze nieuwe afde ling. Het is de bedoeling dat Ter neuzen de hoofdstad wordt van de Oranje Vrijstaat in Zeeland. Alle activiteiten in Zeeland zullen dan ook gecoördineerd worden in Ter neuzen. Vrijdag a.s. wordt in „Tiffa ni" een meeting gehouden van de kabouters in Terneuzen. Tijdens de ze vergaderingen zullen de diverse departementen verdeeld worden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De 27-jarige rent meester van het kroondomein, de heer J.EJM. Seydlitz te Hulst, is nabij Zaamslag Veer tengevolge van een auto-ongeluk om het leven gekomen. De chauffeur van de tegemoetkomen de vrachtauto D. B. D. uit Klooster- zande, kwam met de schrik vrij. Volgens diens verklaring zag hij op ongeveer 100 meter afstand dat de auto van de heer Seydlitz even over het linker weggedeelte reed maar rechts ging rijden toen de be stuurder de vrachtauto zag naderen. Door tot nu toe onopgehelderde oor zaak kwam de auto van het slachtof fer toen hij de vrachtauto tot op en kele meters was genaderd plotseling weer op de linkerweghelft, waardoor de auto's tegen elkaar botsten. De heer Seydlitz, die op slag dood was, kon pas uit het autowrak wor den gehaald toen de beide auto's uit elkaar waren getrokken. Ook de vrachtauto wat total loss. Brandweer auto's van Terneuzen en Zaamslag rukten uit om de weg weer vrij te maken. De heer Seydlitz was een van de leden van het actie-comité van te genstand in de ruilverkaveling Kiel- drecht. In deze hoedanigheid heeft de heer Seydlitz gedurende de afge lopen week verscheidene persconfe renties geleid. (Van onze correspondent) OOSTBURG Onder de Oostburg- se duivenliefhebbers heerste grote ongerustheid toen dezer dagen een groot aantal duiven ziek werd en doodging. Het bleek dat op een na bijgelegen bouwland in parathion ge drenkte erwten waren neergelegd. Bij deze erwten trof men een groot aantal dode duiven en wilde eenden aan. De landbouwer B., op wiens land de vergiftigde erwten zijn aangetroffen, verklaarde van niets te weten. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het ge meenteraadslid Schelfhout van Hon- tenisse heeft er bij het college van b. en w. in deze gemeente op aange drongen om in de toekomst zo snel mogelijk geïnformeerd te worden over de laatste ontwikkelingen op industrieel gebied voor zover daar bij de gemeente Hontenisse is be trokken. Hij achtte het van het allergroot ste belang dat de raad niet met voldongen feiten zou worden gecon fronteerd, maar regelmatig op de hoogte wordt gehouden Hetzelfde raadslid sprak zich uit tegen het houden van besloten raadsvergade ringen en pleitte daarmee voor grote re openheid De gemeenteraad van Hontenisse heeft trouwens op de iongste raadsvergadering duidelijk blijk gegeven van zijn afkeur van besloten raadsvergaderingen Dat werd gedemonstreerd, toen een vert zoek van P. Mangnus om een be paald onderdeel van de agenda in besloten zitting af te handelen, una niem werd afgewezen. (Van onze corerspondent) AARDENBURG De raad van Aardenburg zal in de vergadering van dinsdag 26 mei een aantal sub sidieverzoeken te behandelen krij gen. De muziekvereniging E.Z.N.K. uit St.-Kruis heeft hiertoe een ver zoek ingediend. De boldersclub De Grensbolders wil subsidie voor 'n in ternationale wedstrijd. Voorts zijn verzoeken ingediend door de Stich ting Omloop Zeeuwsch-Vlaanderen en door het handbooggilde Sint-Se- bastiaan. B. en w. vragen voorts een krediet beschikbaar te stellen voor de aan schaf van een graflift. (Van onze correspondent) GOES Het Zeeuws Aluminium Comité heeft zaterdag in De Veste te Goes een congres gehouden over de gang van zaken rond de vestiging Péchiney in het Sioegebied en het gevaar van luchtverontreiniging door dit bedrijf. Het Zeeuws Aluminium Comité is aangesloten bij het Landelijk Alu minium Comité, dat bijzonder pleit voor de vestiging van een nationale aluminiumindustrie in Suriname, waar de grondstof voor aluminium wordt gewonnen. De Griekenlandwerkgroep bracht een nieuw aspect naar voren in het verzet tegen de vestiging. Voor de Péchiney vestiging in Griekenland moest een aantal stuwdammen ge bouwd worden. De lasten hiervan kwamen op de Griekse bevolking terecht, terwijl de winsten naar het buitenland gingen. Door de vestiging in Griekenland steunt Péchiney, al dus de werkgroep, het fascistische bewind. Vervolgens wezen enkele spreker.? op de grote overeenkomsten die be staan tussen de politiek van de alu- miniumindustrieën in de verschil lende delen van de wereld. Het tweede deel van het congres was gewijd aan discussies. Hierbij werden twee resoluties aangenomen, die aan alle daarvoor in aanmerking komende instanties gezonden zul'len worden. In onze editie van morgen komen wij nader op dit congres terug- Hierin werd gesteld dat de pro cedure rond de vestiging Pechiney niet voldoende open was en dat in de toekomst deze zaken voorgelegd moeten worden aan de bevolking. Verder vond men dat bedrijven als Pechiney te weinig aandacht hebben veor het algemeen belang. (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE Op de Sasput- seweg te Schoondijke is een perso nenauto bestuurd door G. M. P. uit Hoofdplaat van de weg geraakt en totaal vernield. P. raakte door onbe kende oorzaak van de weg en werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Oo3tburg vervoerd nadat dokter Van 't Hof uit Schoondijke eerste hulp had verleend. Twee andere in zittenden liepen slechts lichte ver- De Terneuzense kabouters tijdens het plaatsen van de kabouter-bak ken. Dit ging gepaard met het zin gen van het volkslied van de Oranje Vrijstaat „De uil zat in de olmen", echter niet toonzuiver. Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op initiatief van de katholieke, gereformeerde en hervormde jeugdraden te Middel burg wordt op zaterdagmiddag 30 mei een oriënterende bespreking ge houden over de Vredesweek in de lagere school aan Bachtensteene te Middelburg. Voor deze bijeenkomst zijn uitno digingen uitgegaan naar alle Middel burgse scholen, het college van,.B gn W, de politieke partijen, de kérken, tal van organisaties, de kerken, de jeugdcentra en wat dies meer zij. Het doel is om met de inbreng van zoveel mogelijk denkkracht de vierde vredesweek, die van 20 tot 27 september wordt gehouden, tot een succes te maken. De verschillende jeugdraden trachten zoveel mogelijk groeperingen bij de vredesweek te betrekken. De scholen zouden be paalde projecten kunnen aanpakken (waarvoor „Kosmokomplot '70" ideeën genoeg geeft), de ZVU kan filmavonden organiseren, de politie ke partijen kunnen zich bezinnen over de Verenigde Naties, de kun stenaars kunnen door middel van een tentoonstelling hun deel der vre- desgedachte uitdragen en zo zijn er nog tal van andere mogelijkheden die de initiatiefnemers door middel van een „brainstorming" op 30 mei willen verkennen. Het kantoor van de hervormde jeugdraad aan het Muntplein is in gericht als informatiecentrum, ter wijl de heer F. Bergwerff, Poorters- hove 16 te Middelburg het secretari aat van de coördinatiegroep voert. De centrale thema's van de Mid delburgse vredesweek zijn: welzijn, veiligheid en mensenrechten. (Van onze volleybalmedewerker) HULST CVC A uit Clinge werd na een spannend duel met Clitex B kampioen in de tweede klasse van het heren bedrijfsvolieybal. Het Clingse team dat het kampioenschap volkomen verdiende, promoveert naar de heren eerste klasse. In hun laatste competitiewedstrijd tegen CVC B kwamen de nieuwe kampioe nen geen moment in gevaar en zij sleepten gemakkelijk de twee nog benodigde winstpunten in de wacht. De wedstrijd Lybeert—KPJ B, die van geen enkel belang meer was, ein digde in een voor beide teams ver diend gelijk spel. In de promotie/degradatiewedstrijd tussen Clitex B en KPJ A toonde laatstgenoemd team zich veel sterker dan de nummer twee uit de tweede klasse. De KPJ A heren blijven door deze overwinning in de eerste klasse. Eindstand heren tweede klasse: 1. CVC A 21 18 1 2 36; 2. Clitex B 21 16 2 3 34; 3. Morres 21 10 4 7 24; 4. CVC C 20 9 3 8 19; 5. KPJ B 23 12 5 6 29; 6. Lybeert 23 12 2 9 26; 7. MLS 23 9 3 11 20; 8. Ambulo B 23 5 8 10 18; 9. CVC B 22 3 3 16 7; 10. Hema 23 - 1 22 1. Dames In de eerste klasse van het dames bedrijfsvolieybal won kam pioen KPJ gemakkelijk haar laatste wedstrijd tegen Olmulo. De KPJ dames die reeds geruime tijd zeker waren van het kampioenschap ein digden met elf punten voorsprong op Mavo. De Eindstand: 1. KPJ 24 21 2 1 44; 2. Mavo 24 13 7 4 33; 3. Clitex 24 8 9 7 25; 4. Milock 24 10 4 10 23; 5. Combo 24 6 5 13 17; 6. Morres 24 6 3 15 13; 7. Olmulo 24 3 4 17 10. Olmulo en Morres degraderen. In de promotie/degradatiewedstrijd tus sen Combo en Scholencombinatie won laatstgenoemd team nipt met 2-3, waardoor zij evenals kampioen Dage raad naar de eerste klasse promove ren, terwijl Combo degradeert. (Van onze correspondent) OOSTBURG De raad van Oost burg heeft in de gehouden raadsver gadering ongeveer 25 agendatpunten behandeld, waaronder veel routineza ken zoals enige voorsteilen tot sub sidie voor de interkerkelijke Recre atie Commissie (f 809,89), de Stich ting Streekjeugdcentrale Zeeuwsch Vlaanderen (17 cent per inwoner), alsmede voorstellen voor verlening van wettelijke toegestane vergoedin gen* vdok' o,a. dè' christelijke nationa le schoolvereniging Immanuel te Oostburg (f 3.631,31), de openbare kleuterschool Prinses Marijke te Oostburg. Het voorschot op de vergoeding voor 1970 voor alle bijzondere scho len voor basisonderwijs in de ge meente Oostburg werd vastgesteld op f 154,51. B. en w. hebben geconstateerd dat t.a.v. het kamperen in de kuststreek maatregelen nodig zijn, die van be lang zijn zowel voor de recreant als voor de betrokken exploitanten. Er zal een inventarisatie worden ge maakt van kampeerterreinen en staanplaatsen van caravans. Het college overweegt de instel ling van een commissie, bestaande uit leden van de raadsvertegenwoor- digers van het waterschap, P.P.D., de V.V.D., het Landbouwschap enz. om het kampeervraagstuk aan een grondige studie te onderwerpen. Voorlopig wordt de bestaande toe stand zoveel mogelijk bevroren. Een nieuwe algemene politieverordening is in voorbereiding. Dit is nodig in verband met een meer uniforme re geling voor alle tien kernen. Het is de bedoeling van b. en w. in het vervolg via de Westkoerier informatie aan de bevolking te ge ven. Het controle-rapport van de ge meenterekening IJzendijke over het jaar 1965 ontlokte bij een aantal raadsleden minder opwekkende op merkingen. De voorzitter stelt zeer duidelijk dit als een minder plezierige erfenis te moeten zien van de herindeling, die snel moet worden afgewikkeld. De heren F. Baarends en A. van Beest maakten een motie aanhangig over het bezwaarschrift van het Ac tie-Comité Mosselbanken. De motie ontlokte een heftige discussie tussen de heren E. Dekker (Prot. Chr. Fractie) en de heer Van Beest, die uiteindelijk resulteerde in het aan nemen van de motie met de aante kening dat de heer Dekker en frac tiegenoot Zegers hebben tegenge stemd. Het voorste! van b. en w. om de organisatie van het kasbeheer en de financiële administratie van de alge mene dienst volgens de „Nieuwe Stijl" te voeren was voor de raad aanleiding op de verschillende pro blemen dieper in te gaan. De raad kon moeilijk verwerken dat de be noeming van een gemeenteontvanger niet meer door de raad kan geschie den en aan b. en w. is gedelegeerd. De heer E. Dekker was van me ning dat door deze handelwijze de klok wordt teruggedraaid: „Vroeger werd een dergelijk functionaris door de raad benoemd. Waar blijft de zoveel geprezen inspraak nu? De raad wordt in deze buitenspel ge zet". De heer Baarends wilde zich niet inlaten met de technische inge wikkelde details maar meent te moeten opmerken dat de raad hier een stukje inspraak moet prijsgeven ten gerieve van een beter technische organisatie van het gemeentelijk ap paraat. De opmerking uit de raad of eventuele sollicitanten zullen wor den opgeroepen voor de beschikbaar komende functie, werd door b. en w. ontkennend beantwoord. „Wij willen open kaart spelen", aldus burgemeester Schipper, „en stellen ons voor de heer Hoekstra als zoda nig te benoemen. Indien u, mijnheer Zegers, een betere ambtenaar voor deze functie kent, wilt u dan namen noemen." De heer Zegers stelde daar op de ambtenaar ter secretarie, de heer Geerssen voor. Die aldus de heer Zegers meer diploma's heeft en studies heeft gevolgd voor deze speciale functie dan de kandidaat van b. en w. B, en w. gaven echter de voorkeur aan de heer Hoekstra. Het voorstel ten aanzien van reorganisatie van deze dienst werd vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een hoofdelijke stemming was wel nodig voor het aanstellen van een onderwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere school te Groede. Dit met ingang van 1 mei 1970. Voorgesteld wordt de heer M. de Regt. De uitslag van de stemming was 16 voor en 1 blanco. De overige agendapunten leverden, niet veel moeilijkheden op en wer den allen zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de woning van de heer K. aan de Noordweg te Middelburg is terwijl de bewoner afwezig was, door kortsluiting in een radio brand ontstaan. De gehele woonkamer is nagenoeg uitgebrand. De bewoner was tegen brand verze kerd. De schade is nog niet te ra men. De buren ontdekten een enorme rookontwikkeling vanuit de woning en waarschuwden daarop direct de brandweer. Toen de brandweer arri veerde sloegen de vlammen reeds door de ramen naar buiten. Een wand die met board platen was be timmerd had inmiddels vlam gevat. Na een half uur blussen was men de brand meester. (Van onze correspondent) AARDENBURG De raad van de gemeente Aardenburg komt dins dag in openbare vergadering bijeen ter behandeling van een tiental agendapunten. B. en w. zuilen een voorstel indienen tot het aanschaffen van een graflift. Voorts zal worden voorgesteld de woningwetwoning Reinaertstraat 5 aan de bewoner, de heer A. P. P. Tas te verkopen. Verder zal de raad worden ge vraagd haar goedkeuring te hechten aan de voorstellen tot het verlenen van subsidie aan de muziekvereni ging E.N.Z.K., de boldersclub De Grensboider, de stichting Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen en het handbooggilde Sint Sebasiiaan. Tenslotte zullen b. en w. een begro tingswijziging 1970 voorstellen. Morgen, dinsdag 26 mei Bergen op Zoom 7.33 en 19.59 Hansweert 6.33 en 18.51 Made-Drimmelen 10.20 en 22.35 Terneuzen 5.57 en 18.17 Vlissingen 5.26 en 17.48 Wemeldmge 7.23 en 19.49 (Van een onzer verslaggevers) GOES De directie van de Zonweringsindustrie Alumex in Heinkenszand heeft zes jeugdige werknemers op staande voet ont slagen omdat zij werk geweigerd zouden hebben. De heer L iteijn- ders. directeur van deze fabriek, vertelde dat de spanningen in zijn bedrijf zijn ontstaan doordat jij zijn personeel erop had gewezen dat de produktie ondanks het feit dat hij zes man personeel meer in dienst had, aanmerkelijk lager lag dan het vorige jaar. Bovendien wees hij zijn personeel erop dat door het slordig omsprin gen met materiaal een aardig bedrag MIDDELBURG De provinciale onderwijscommissie heeft onder lei ding van het lid van gedeputeerde staten de heer 3. M. A. C. van Dongen als vice-voorzitter haar eer ste vergadering gehouden. Voorlopig uitgaande van de stel lingen, dat onderzocht dient te wor den, of het thans aanwezige „pak ket" van het voortgezet onderwijs wel voldoet aan de behoeften, die de provincie denkt daaraan te mogen stellen en dat wordt nagegaan, of de thans in de provincie bekende vor men van voortgezet onderwijs wel adequaat zijn aan de ontwikkelingen in de provincie, trok de vergadering onder meer de volgende conclusie: Het E.T.I. en de Stichting Zeeland zullen een inventarisatie opmaken van de onderzoekingen, die door beide stichtingen zijn of worden verricht en de eventuele resultaten hiervan: De commissie vestigde in haar ver gadering ook de aandacht op het probleem van de mogelijkheden voor vervolgonderwijs voor de wer kende jeugd. Nader gedocumenteerd zal dit onderwerp in de volgende vergadering opnieuw aan de orde komen: Een onderzoek naar de toepassing op Zeeland van de factoren van de landelijke normering van de plan procedure voor het voortgezet on derwijs en naar de gevolgen van die toepassing wordt door de leden van overwegend belang geacht voor de provincie Zeeland. De commissie zal in de maand juni weer bijeenkomen om zich na der uit te spreken over diverse aan gelegenheden, op basis van de ge combineerde nota van het E.T.I en de Stichting Zeeland. Aan het eind van de vergadering nam de vice- voorzitter, die als lid van gedepu teerde staten niet zal terugkeren, afscheid, de commissie hij haar ver dere werkzaamheden veel succes toewensend. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De pas opgerich te Stichting Muzikale Evenementen Terneuzen wil op zterdag 13 juni a.s. een klein jazzconcours in Ter neuzen houden. Dit evenement zal plaatsvinden in aansluiting op de traditionele Jazz Street-Parade, die eik jaar in het kader van de brade rie in het stadscentrum van Terneu zen gehouden wordt. De bedoeling is dit concours uit te laten groeien tot een jaarlijks terug kerend Belgisch-Nederlands festival. Dit eerste jaar wordt een jazz-con- cours georganiseerd door amateurs oude stijl met maximaal tien deel nemers. Ter afwisseling zullen een soul-formatie van naam en een folk- song-group het geheel luister bijzet ten. Het gebeuren zal zich afspelen op enkele podia in de openlucht op de gedempte haven achter het oude ly ceum. De glooiingen van de Schel- dedijk zullen plaats kunnen bieden aan toeschouwers die het concours gratis kunnen meemaken. 's-Avonds zullen de door een Bel gisch Nederlandse jury bekroonde orkesten optreden in de jazzclub Porgy and Bess. De organisatoren zijn bezig de benodigde financiële steun en toestemming te verkrijgen. Zeer binnenkort worden de nadere plannen van de deelnemers bekend gemaakt. Het secretariaat is geves tigd Markt 13, Terneuzen. (Van onze correspondent) YERSEKE Uitslag concours van „De Luchtpost" naar Eaumets met 151 duiven: 1, 2, 6 en 7 E. Vermast; 3 en 9 W. Gunst; 4 H. Paauwe; 5, 10, 13 en 14 gebr. Oele; 8 en 11 J. Philipse; 12 C. Elenbaas; 15 me vrouw Minnaard; Orelans met 56 duiven: 1, 11 en 14 C. Elenbaas; 2 M. Pekaar; 3 E. Vermast; 4 J. v. d. Plasse; 5, 8 en 9 P. Ridderhof: 6 Ph. Steketee; 7 en 10 J. Lindenberg; 12 Ph. v. Os; 13 mevrouw Minnaard. verloren was gegaan. Ik heb gezegd, dat indien er geen verbjij ring zou ontstaan, er enige kop», zouden vallen. Een dag later werd de heer R ders .een petitie aangeboden, door bijna alle personeelsleden ondertekend. De werknemers ejj^ een ander premiestelsel, een beti betaling van overwerk, inwillig van beloften die bij de indiensttre ding zijn gedaan en de aanstelt van een sous-chef uit het br zelf afkomstig. Nadat deze petitie was ingedienj riep de heer Reijnders zijn p;.s, neel in de kantine bijeen, vaat de eisen van de werknemer» eisen niet meer dan billijk. Nadat ik mijn mening over wensen uiteen had gezet zei i 4, eenieder weer aan het werk m moeten gaan, aldus de directe» Alle werknemers, uitgezonderd zes, gingen toen weer aan het «w Ik heb h»in toen voor de tweeit maal gezegd het werk te hervatlti anders konden zij wel vertrektc Zij weigerden, dus de enige opfe sing die mij overbleef was bet 4 laan uit te sturen". Of de heer Reijnders bereid ii o: de jongens terug te nemen? „Geen haar op mijn hoofd ik hieraan denkt. Je kunt nu al r ken dat het goed is dat ze verhel ken zijn. De sfeer op de fabriek i er beter op geworden". De zes ontslagen jongens geve een heel andere visie op het getan de. Zij achten de door hen gestelde eisen niet meer dan billijk, Over de wijze waarop ze ii|i ontslagen zijn ze helemaal niet ti spreken. „Het is absoluut onzin s; te zeggen dat wij geweigerd hebte; om weer aan het werk te gaan. hebben tegen de directeur ge; dat wij er niet mee akkoord kor gaan dat onze wensen op een de lijke manier werden verworpen' Inmiddels hebben de ontslaga werknemers een brief aan de diret tie geschreven waarin zij zegje niet te aarzelen om, indien nodig een procedure tegen de firma spannen. MELLEMA _....weg van minste we Films ANTWERPEN Astrid: Hoera de school brandt ai Quellin: Een reuze boemel a.L Pathé: De pop en de beer 14 jat: Rubens: Op drift in de ruimte 14; Ambassades: Het vergelijk 18 ju Artis: Ballade voor een pistofe 18 jaar Astra: Airport 18 jaar Capitole: De vier odes van het Ave Maria 18 jaar Festa: 36 uren in de hel 18 jaar OdeonDe leeuw in de winter 1! Rex: De dingen van het leven II, Vendome: Slogn 18 jaar GENT Metro: Kuifje en de zonneten] a.l. Normandie: De slag om El 14 jaar Riva: Ringo Kid 14 jaar Scaldis: Aanval op de Atlanl muur 14 jaar Select: Patton 14 jaar Century: Dead or alive 18 jw Majestic: Borsalino 14 jaar Plaza: Bob en Carol en Ted Alice 14 jaar ST.-NIKLAAS Renova: De ontsnapten der Ardennen 14 jaar Century: Recht op leven 18 jw Scala: Haat voor haat 18 jaar Select: De clan der Sicilianen II, GOES Grand 20 uur Carmen Baby 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur Sabotagecoonplot gouden zeven 14 jaar VLISSINGEN Alnambra 20 uur Stoottroepen in de aanval 1411 TERNEUZEN Luxor 20 uur Kammerhead, de meedogenloit 14 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Mama, wat deed jij nou in log 14 jaar Toneel - Muziek Dani BRUGGE Raaklijnzolder 20.30 uur „De Nonnen" GENT KNS 20 uur Driekoningenavond ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 20,1) Rij nmondkamerensemble St.-Laurentiuskerk 20.15 uur Orgelconcert door André ANTWERPEN Sted. Feestzaal Meir: Exp"ft „Sociaal Antwerpen" (t.m. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat Zomertentoonstelling „A u J aapje", het onderwijs op de Zeeland in de eerste helft1 vorige eeuw. ROTTERDAM Rotterdamse Kunststichting.^c piein 40: Expositie schilwy |j tekeningen van Age Klink l" juni). Werkd. van 10—1' cn van 12—17 uur. Museum Boymans: Verzag' Girardet (t.m. 7 juni)- zond. van 1017 uur. B®v wo. van 1922 uur. BRUGGE j,,. Groeningemuseum: Koetsen Brugse stadsbeeld (fc®. il (Vi ZEVENAAR Het inter een hoge tol geëist. Mi zwaar gewond. Onder Z vier personen om het Iev| Het waren de 32-jarige hee mevr. M. Wieland-Stevers, h een rijdend busje en een geraakt en bij een, jigging op de linkerweghelft terec In het St. Antoniuszie. Oostburg is gistermorgen tienjarige J. van Dale uit overleden aan de opgelopen dingen bij een auto-ongev Antonisdijk in de gemeenti vliet. Zondagmiddag is - de her Vos uit St. Margriete (B) verongelukt op de Plattedijf denburg. Op zijn fiets van komende werd hij geschept personenauto, bestuurd dooi De heer De Vos was op slaj In Idaarderadeel raakte nacht een personenauto var j en bolste tegen een boom, stuurder kwam met de se) Een mede-inzittende, de heer Ate Visser uit Oost I raakte levensgevaarlijk gei overleed op weg naar hetj huis. 1 Zaterdagmorgen is te pJ I "et zesjarige jongetje Thee ln een kolk te water geil verdronken. I T)-,ussen driebergen en 'Jksweg 12 verongelukte morgen de 58-jarige I.F. v, men uit Dordrecht. Waar: raakte de man onwel, waar, .Personenwagen van de we; -.ron0.? zJan, k°P hi het aan e enzende bos terecht kwan I yJn j'let Brabantse Deurn Iwftafavond de 22-jarige Kerkhot uit Liessel om h seDart1' ?et zh" motor t' «Parkeerde vrachtauto ree "e '6-jarige P. Hofstee rum werd zaterdagavond I st-.„t°ve!reden en gedood. tern.f Ul1 ,de 1?.us' waarna d een reed. Zijn voet raak; vali„ W!?len. waarbij hij 1 1 slanh? «n bus hem overr H« ,or- °Yerleed ter plaa jarige dochtertje 5 1 V ■uil

de Stem | 1970 | | pagina 2