Sloe dreunt van activiteit Weer geen fruitcorso, maar braderie in Goes CBTB over onrust in land- en tuinbouw blijven staan V;. - •-* «TE DEELNAME AAN 16E ZONNEVELDRÏÏ Voorlichting over drugs in Terneuzen Briefwisseling leraar De Kort en ministerie Earth and Fire weer in Goes Hervormd gereformeerd contact Veel publiek bij ringrijden in Nieuwland Provadya? geschikt voor gehele jeugd Wolphaartsdijk Viswedstrijd „Leeglopers" papiep uw pen Vlissingse filatelisten ontspannen zich Lek in tankwagen op emplacement te Sas van Gent Waar is de grens? Buit van 1004 bij inbraken in Goes Raad van Arbeid Middelburg Aanvragen voor ÏW -verzekering (Van een onzer verslaggevers) V1ISSINGEN-OOST Wie zegt jat het rond de Sloehaven dreunt van bouwactiviteit, die beweert geen woord teveel. Diverse projec ten, waarvan de totale bouwsom al leen in getallen van negen cijfers kan worden uitgedrukt, zijn momen teel tegelijkertijd in uitvoering. Met reuzenstappen van oost naar west gaande ontmoet men aan de noordelijke Schelde-oever achter eenvolgens de bouwplaatsen waar de kernenergiecentrale en een con ventionele opwekeenheid van de n.v. PZEM in aanbouw zijn. Daarna betreedt men het bouwter rein van Péchiney-Nederland n.v. Een kantoorgebouw, dat opvalt door zijn goudkleurige vensters, is prak tisch voltooid en daarachter verrij zen reeds de staalconstructies van de fabriekshallen waarin de alumi niumsmelter van dit Franse bedrijf zal worden geïnstalleerd. Verder westwaarts gaande, hebben de zand zuigers en baggermolens het voor het zeggen. Rijkswaterstaat is hier bezig met de verbreding en het uitdiepen van de Sloehaven. Nog iets westelijker ziet men de loswal in aanbouw. Op deze plaats wordt in de loop van volgend jaar een contai ner-terminal voltooid, voor rekening vau de n.v. „Haven van Vlissingen". In het noordelijkste deel van het Sloe is Hoechst-Vlissingen druk in de weer. Behalve de onlangs voltooide tweede fosforoven, brengt Hoechst over enige tijd zijn fabriek voor de vervaardiging van Trevira-grond- stoffen in produktie. De reparatie- werf van de n.v. Kon. Mij. „De Schelde", het sierlijkste bedrijfs- complex aan de Sloehaven, levert in het industriële concert dat aan het Sloe wordt gespeeld en waarin de paukslagen van de heimachines overheersen, de triangelklanken. Maa111 fabriekshallen van Péchiney-Nederland in aanbouw. '"aden: Waar veel beton nodig is, brengen de bouwers hun eigen fabrieken w« naar het Sloe. Onder: De Trevira-grondstoffenfabriek van Hoechst-Vlissingen beslaat een terrein, direct aan de Schelde. (Van onze correspondent) Middelburg Niet minder an 365 deelnemers hadden inge- ®teve" voor de 16e Zonneveidrit L/^aniseerd door de Stichting jwt Steiint Zonneveld. Voordat de reist- van Sabben de prijzen uit- onh deel(le hü mee wat de totale PDrengst van de rit en voorafgaan- zitti !n was' kon aan de voor- ov»rt. Westerweel een cheque voor a ige" van f 16'162 bestemd vnn» v'ïf verpleeginrichtingen gehandicapte kinderen. kir,"j„ m.eewerkten Kluk-Kluk, het het cus Hogerop uit Goes en Vij„fccorde°norkest Accordeola uit ling gen tr°k zeer veel belangstel- bracht jet siot van de middag beer ,t A. Roebers, genees- ganiSüecteur van Zonneveld de or eren dank voor de vele uren die ze hebben besteed asm de orga nisatie van de rit. Deze uren zijn volgens dr. Roeberts belangrijker dan de centjes die bin nen komen. De prijzen werden als volgt toege kend. Extra prijs voor de grootste club deelname: M. A. C. Schelde- gouwen; prijs voor de grootste bin nenlandse club: M. A. C. Schelde- gouwen: verstkomende buitenlander Duve Bemhard uit Dorsten (Did); verstkomende scooterberijder Gas ton Couvent uit Gent, die de rit voor de 16e maal reed; verstkomen de bromfietster mejuffrouw J. J. van de Bliek uit Wolphaartsdijk; jongste automobiliste mejuffrouw J. Hemelaar uit Rucphen (20 jaar), oudste sterritrijder J. Sturm (66 j.); oudste passagier: de 73-jarige me vrouw Couvent uit Gent; verstko mende binnenlander P. Schoon uit Doetinchem; verstkomende automo bilist B. Koning uit Krommenie; de verstkomende automobiliste me vrouw E. Schout uit Amsterdam. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vanavond (don derdag) wordt in de bar-discotheek de Imago-club in Terneuzen een voorlichtingsbijeenkomst gegeven over druggebruik. Er zal een forum aanwezig zijn dat o.a. bestaat uit mensen die nauw be trokken zijn bij de drugs. Zo is uitgenodigd de heer E. Hu- bregtse, korpschef van de gemeente politie in Terneuzen, een afvaardi ging van het Bureau voor Alcoholis me uit Middelburg en enkele gebrui kers van drugs. DE KLM is vorige maand na een onderbreking van 30 jaar weer be gonnen met een geregelde lijndienst op Barbados in het Caribisch ge bied. (Van een onzer verslaggevers) GOES Hoewel het meer dan een maand geleden is dat de heer W. S. M. de Kort, muziekleraar aan de Zeeuwse Muziekschool in Goes, geschorst is omdat hij op grond van principiële bezwaren heeft geweigerd zich bij een een t. b. c.-onderzoek te laten doorlichten, is nog steeds niet bekend of de heer de Kort al dan niet zijn lessen mag hervatten. Zoals gemeld heeft de heer de Kort in een brief aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zijn beweegreden uiteengezet. Des ondanks heeft de Goese leraar eni ge dagen geleden een brief van het ministerie ontvangen met het ver zoek zijn weigering nader toe te lichten. Waarom het ministerie hier om vraagt is de heer de Kort een raadsel. „De brief is aange tekend verzonden. Bovendien heb ben wij er heel wat documentatie materiaal bijgevoegd. Willen ze door middel van deze brief suggereren dat zij mijn vorige schrijven nooit hebben ontvangen?,, De heer de Kort heeft dezer da gen opnieuw een brief naar de mi nister gestuurd en heeft daar weder om zijn weigering in verdedigd. Ook bij deze brief is heel wat documen tatie ingesloten. De geschorste leraar heeft uit alle delen van het land, hetzij schrifte lijk het zij telefonisch, heel wat adhesiebetuigingen ontvangen (Van een onzer verslaggevers) GOES De Haagse beatformatie Earth and Fire treedt vrijdagavond 22 mei voor de tweede maal op in de jongerensociëteit Fyfan te Goes. Omdat de groep op tournee gaat, onder andere naar Engeland, is dit voorlopig het laatste optreden in Nederland. NIEUW- EN SINT JOOSLAND Hervormde en gereformeerde jonge ren van Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland zullen elkaar weer ontmoeten op dinsdag 26 mei om 20 uur des avonds in de gereformeerde kerk te Arnemuiden. Deze ontmoe ting is een vervolg op de bijeen komst die 21 april plaatsvond te Nieuw- en Sint Joosland. Er zijn twee groepen gevormd die verslag zullen uitbrengen op die avond over het onderwerp: gezamenlijke her- vormde-gereformeerde kerkdienst en het onderwerp: mogelijkheden tot ontspanning, instuif en dergelij ke. (Van onze correspondent) NIEUW- EN ST. JOOSLAND— De strijd is weer gestreden. De ring- rijderij in Nieuw, en St. Joostland is weer afgelopen en de bekers en medailles zijn verdeeld. Er was veel publiek, vooral in de namiddag. De kamp om de bekers verliep als voolgt: de beker van de Ambachts heer was evenals vorig voor de rijder Joop Minderhout, die met zeven gestoken ringen beslag od deze beker legde en hem uit handen van de Ambachtsheer, de heer van Kingschot, zelf in ont vangst mocht nemen en nu defini tief eigenaar is. De beker van de gemeente Mid delburg viel ten deel aan de nestor van de ringrijderij, de 68-jarige heer C.A. Polderdijk, eveneens met zeven gestoken ringen. De heer J. A. van Bennekom als vertegenwoor diger van de gemeente reikte deze beker uit aan de winnaar. De beker van de oud-burgemeester van Nieuw- en St. Joosland de heer F. S. K. J. Graaf van Randwijck was weer voor de heer Henk Baas. De oud-burgemeester reikte deze be ker met toepasselijke woorden zelf uit. De beker van de heer C, A. Pol derdijk werd gewonnen door de heer Piet Hoebeke. De beker van Heinekens brouwerij beschikbaar gesteld door de heer van Paassen was voor de rijder Jo van Waarde. Een medaille werd nog gewonnen door de heer C. Reijnhoudt. De voorzitter van de vereniging de heer P. Hoebeke reikte vervol gens de extra prijs uit aan de rij ders Piet Hoebeke, C. A. Polderdijk, J- <Je Klerk, H. Baas, W. Janse en G. Reijnhoudt. De pollepel met bij behorende prijzen werd gewonnen door de rijder Jo van Waarde. De prijzen van de ringrijderij werden aan de hand van de volgende resultaten behaald ,J- de Klerk, 29 ringen, 2 Joop Minderhout, 23 ringen, 3 C. A. Pol derdijk, 23 ringen, 4. P. Hoebeke, 23 ringen, 5. Jo van Waarde, 20 ringen, 6. C. Reijnhoudt, 14 ringen, 7. W. Janse, 6 ringen, 8. H. Baas, 9 ringen, 9. G. Reijnoudt, 7 ringen, 10. A. Minheere, 7 ringen, 11. A. Pleijte, 6 ringen 12. N. de Kater, 7 ringen, 13. Mejuffrouw. W. Meijer, 5 ringen en 14. J. Meijer, 5 ringen. De ringrijdersvereniging Nieuw land kan weer op een uitstekend georganiseerd ringrijdersfeest terug zien. (Van een onzer verslaggevers) GOES Evenals het vorig jaar zullen de toeristen die Goes aan doen, niet kunnen genieten van een fruitcorso, dat de laatste jaren naar een soort traditie scheen te groeien. De moeilijkheden waarmee de orga nisatoren te kampen hebben zijn volgens de heer J. de Grip, secreta ris van de Goese middenstandscen trale, van dezelfde aard als het vo rig jaar: te weinig animo en te hoge kosten. „Wij hebben nu eenmaal een be paald budget, zegt de heer De Grip. En de kosten die aan dit corso verbonden zijn vinden wij zonder meer te hoog. Bovendien hebben wij dit jaar al een uitgave van f, 1000,- gedaan, als bijdrage voor de Konin ginnedagviering. De heer De Grip zegt dat deze uitgave eigenlijk als verliespost ge boekt zal moeten worden want de viering van Koninginnedag in Goes zou volgens hem op een grote flop zijn uitgedraaid. „De organisatie was slecht en de lampionoptocht en het oplaten van balonnen door de Goese jeugd is nu niet bepaald een succes geweest". Ter compensatie van het fruitcor so organiseert G.M.C. evenals het vorig jaar een braderie. Deze zal op 17, 18 en 19 september worden ge houden. De braderie wordt afgeslo ten met een Zeeuwse taptoe. Het programma van deze drie dagen is nog niet helemaal uitgewerkt maar zal binnen niet al te lange tijd bekend worden gemaakt. Naast de braderie houdt de G.M.C. op 24 juli een vakantiedag in de Prins van Oranje. Tijdens deze dag zal een aantal artiesten optreden, Als klap op de vuurpijl wordt een Miss Twist-verkiezing gehouden. De heer F. Gerritsen voorzitter van de Stichting Goes Fruitcorso zegt het in hoge mate te betreuren dat er voor de tweede maal in successie geen fruitcorso in Goes te zien zal zijn. Of de stichting een ander evenement zal organiseren is nog niet hekend. De gemeente is bereid om naast een subsidie van f 5000,- ook nog garant te staan voor de eventuele verliezen van dit corso. Dit bedrag is vorig jaar gewoon blijven staan. De heer Gerritsen: „Het is niet alleen jammer dat het corso geen doorgang kan vinden: het is ook (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het college van b. en w. van Vlissingen stelt zich op het standpunt, dat het niet gewenst is een eind te maken aan de traditie van de door de gemeente geplaatste verkiezings. borden. Eén van de politieke partijen in Vlissingen heeft b. en w. in een brief gevraagd om het geld, dat gewoonlijk wordt ge ïnvesteerd in de plaatsing van aanplakborden, aan een of ander goed doel te schenken. B. en w. van Vlissingen zeg gen „Het staat de politieke par tijen vrij om al dan niet gebruik te maken van de service die de gemeente door het plaatsen van aanplakborden verleent. Zouden wij met deze service stoppen, dan kon dit weieens betekenen dat het zogenaamde „wilde plakken" weer gaa» herleven en dat achten wij ongewenst". Behalve de Combinatie Chris telijke Partijen in Vlissingen achten de andere politieke groe peringen de aanplakborden een nuttige zaak. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Namens de rechtse raadsfractie in Middelburg hebben mevrouw A. J. de Koning (KVP), drs. M. de Bruijne (AR) en de heer M. L. Almekinders (CH) vra gen aan het college van B. en W. ge steld met betrekking tot de herope ning van het vrijetijdscentrum Pro vadya?. Met hun vragen beogen de raads leden te verhinderen dat, zoals zij zeggen, „een extreem deel van de jeugd" zich van leven en streven van het centrum meester maakt en er de sfeer gaat bepalen. In het verleden hebben zich op dit gebied moeilijk heden voorgedaan. Het vrijetijdscentrum, dat in hoge mate een experiment is, wordt door de gemeente gesubsidieerd. De drie raadsleden vragen om waarborgen, dat het centrum aanvaardbaar is voor de gehele Middelburgse jeugd. Zij verzoeken om een informatienota van B. en W., ondersteund met documen tatie, waaruit kan blijken dat de toe komst van Provadya? wat minder ru moerig wordt dan het verleden is geweest. N. C. V. B. De N. C. V. B.- afdeling Wolphaartsdijk heeft de maandelijkse vergadering gehouden onder leiding van de presidente me vrouw. J. Remijnse-Op 't Hof, die de vergadering opende en een medi tatie hield naar aanleiding van Han delingen 11. Spreker was ds. Broers- ma, met als onderwerp „speelt de bijbel nog een rol in de opvoeding?" Hierop volgde een levendige discus sie. Ds. Broersma sloot de avond met dankgebed. doodzonde dat zo'n bedrag, dat door de gemeente ter beschikking wordt gesteld, blijft staan zonder dat er nu ook maar iemand profijt van trekt. 's-HEERENHOEK Met het m.s. „Noordster" vertrok in alle vroegte de visclub „De Leeglopers" uit 's- Heerenhoek naar de Oosterschelde om aldaar een viswedstrijd te hou den. Aanvankelijk viste men op ei gen gelegenheid, maar tussen 10 en 12 uur werd een wedstrijd gehou den. Hieraan namen 19 vissers deel die in totaal 135 vissen vingen De eerste prijs werd gewonnen door de heer C. Paauwe met 21 vissen. De tweede en derde prijs door de heren P. Hoondert en P. Bek, met respec tievelijk 14 en 13 vissen. Het was voor „De Leeglopers" weer een ge slaagde dag. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De afdeling Vlis singen van „Philatelica" ziet ver moeid doch dankbaar terug op de viering van haar 25-jarig bestaan. De postzegelenthousiasten sluiten de jubileumviering af met een feesta vond in het restaurant van de ge meentelijke sporthal op 21 mei. Ze laten de postzegels die avond voor wat ze zijn, maar storten zich in een verloting en een bingospel. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Spoorwegperso neel in Sas van Gent merkte dat een afsluiter van een op het emplacement stanade tankwagen, geladen met, zo als later bleek, ethyleendiamine, lek te. Toen men Dow Terneuzen waar schuwde kreeg men de raad de brandweer te waarschuwen om de ontsnappende damp met water te be strijden, indien het erger zou wor den. De dampen hebben n.l. een nare invloed op de ogen. Een reparatie wagen van Dow was spoedig ter plaatse en daar het slechts een klein lek betrof, was het euvel door het plaatsen van een nieuwe pakking spoedig verholpen. Na eerst het Pinksterfeest afge wacht te hebben met de vurige hoop dat de H. Geest over mij zou neder dalen om het bericht in De Stem van 11-5 te kunnen bevatten, het geen voor mij ijdele hoop is geble ven, wend ik mij thans tot u. Hoe is het in Cod's naam mogelijk dat katholieke m protestantse gees telijken (om v.d. kardinaal nog maar niet te spreken) door hun aanwezigheid insf mimen met de kerkelijke inzegening van een ver bintenis tussen 2 homo s In wat voor tijd leven wij toch dat er mensen zijn die Gods zegen dur ven te vragen over de zonde. Of zie ik het verkeerd en gaan Henkie-lief en Alex-mijn aïleen maar samen wonen om elkaar te helpen bij het afwassen en drogen v.h. ser„vies" goed? Begrijp mij goed, het gaat mij niet tegen de homo's daar heb ik alleen maar diep medelijden mee maar wat ik niet begrijp, dat is de „geestielijkheid" die Gods zegen durft te vragen over een verbintenis die een regelmatige zonde tegen het 6e gebod tengevolge heeft. Mis schien ben ik een groter zondaar dan welke homo of geestelijke ook maar dan vraag ik God rouwmoedig vergiffenis voor mijn misstap; maar ik moet toch wel volslagen krank zinnig zijn om Gods zegen ovex mijn zonde te vngen. Ik weet gewoon niet hoe ik mijn gevoelens onder woorden moet bren gen. Ik voel mij als een drenkeling die kant noch wal meer ziet en op het punt staat te verdrinken, OOSTERHOUT M. MOUTHAAN. (Van onze correspondent) GOES In de nacht van maandag op dinsdag zjjn te Goes twee inbra ken gepleegd. Door het forceren van de achterdeur van het kledingmaga zijn De Magneet aan de Klokstraat zijn onbekenden het winkelpand bin nengedrongen. Uit een bureau werd een geldkistje inhoudende f 1.000, ontvreemd. Bdj garage Adria aan de Marconi straat zijn onbekenden door het ver nielen van een ruit op het platdak het bedrijf binnengedrongen. De buit was hier echter gering, namelijk slechts f 4,—. (Van een onzer verslaggevers) GOES „De toenemende onrust in de land- en tuinbouw is niet alleen een blijk van de economische moeilijkheden waarin vele bedrijven verkeren, maar symboliseert bovenal het groeiende gevoel van onrust", aldus het C.B.T.B. bestuur West Ne derland op haar laatst gehouden vergadering. „Er bestaat grote onzekerheid over de vraag of de overheid bereid is en in de toekomst zal zijn om de economische en sociale ontwikkeling gunstig te beïnvloeden. Wanneer de ze grote onzekerheid niet snel wordt weggenomen zal dit zeer ernstige gevolgen hebben voor de gehele be drijfstak", zo stelde het C.B.T.B. bestuur, dat uitvoerig stilstond bij de ontwikkeling van de laatste jaren en de huidige onzekerheid, die vele, zelfs tot nu toe nog renderende be drijven, de nodige inspiratie ont neemt. Ook de besluiteloosheid van de raad van ministers van de E.E.G. met betrekking tot de fundamentele problemen van de landbouwpolitiek werkt, volgens het bestuur, ontmoe digend. Met volledige instemming nam het bestuur kennis van het bericht dat het Landbouwschap zich rechtstreeks tot de ministerraad heeft gericht. Het C.B.T.B. bestuur ziet dit schrijven als een uiterste poging om door middel van demo cratisch overleg te komen tot de zo gewenste duidelijkheid in het land bouwbeleid. Reeds enkele maanden geleden richtte het bestuur van de C.B.T.B. West-Nederland zich tot de landelij ke organisaties met het verzoek te bewerkstelligen dat de L.E.l.-cijfers over de bedrijfsresultaten niet al leen berekend zouden worden op pachtersbasis maar ook op eige naarsbasis. Het Landbouwschap heeft dit punt bij de L.E.I. aanhan gig gemaakt. Hoewel het bestuur nog enkele vraagtekens plaatst bij de voorge stelde normen voor de rente van het in de grond en gebouwen gestoken vermogen, verwacht zij dat deze openstelling van cijfers een realisti scher (triester) beeld van de be drijf suitkomsten zal geven. Om te voorkomen dat ons hele land wordt doorsneden met tiental len leidingen, is geruime tijd gele den besloten over te gaan tot het aanleggen van zgn. leidingstraten. Uitvoerig ging het C.B.T.B. bestuur in op de vraag of de gronden voor deze leidingstraten dienen te wor den verkocht, of dat zij door middel van een zgn. zakelijk recht voor deze leidingstraten beschikbaar moeten worden gesteld. Omdat een leidingstraat het karakter heeft van een nieuw aangelegde weg en vele doorsneden en versnipperde perce len achterlaat, is een goede schade loosstelling noodzakelijk. Het be stuur was er in meerderheid voor om deze gronden in eigendom over te dragen, uiteraard tegen aanvaard bare prijs en volledige schadeloos stelling. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op de Raad van Arbeid in Middelburg liggen nog ruim 6009 aanvragen van perso nen, die geboren zijn in de jaren 1909 tan. 1912 en 1941 t.m. 1913, om in aanmerking te komen voor een afkoopsom van de I.W.-verzekerin- gen (verzekeringen ingevolge de in validiteitswet). Over het tijdvak van 1 juli 1969 tot 1 juli 1970 verwacht de Raad in totaal 15.000 aanvragen. Dit blijkt uit haar jaar verslag over 1969. Naar verwachting zouden in de afgelopen twee jaar ongeveer 38.000 aanvragen binnenkomen. Op 31 de cember van het vorig jaar bleek echter dat ruim 26 procent nog geen aanvraag heeft ingediend. In 1969 is ruim 20 procent van de te behande len aanvragen niet in aanmerking gekomen voor een afkoopsom, omdat er recht op een uitgestelde ouder domsrente van meer dan 60.- per jaar bestond. Ook werden er aanvra gen ingediend die pas de eerstko mende jaren in aanmerking komen. Het aantal aanvragen dat moest worden afgewezen omdat de betrok kenen nooit in het bezit waren ge weest van een rentekaart, was vrij groot te noemen. Bovendien ia een aantal verzoeken naar een andere Raad van Arbeid doorgezonden. Tot 1 juli 1969 bestond nog de mogelijkheid aanvragen om invalidi- teitsrente in te dienen, mits de inva liditeit reeds bestond voor 1 juli 1967 (de datum waarop de interim- wet invaliditeitsrentetrekkers werd ingetrokken). Van deze mogelijk heid werd in hoofdzaak gebruik ge maakt door zelfstandigen die niet onder de werking van de wet op arbeidsongeschiktheid vallen en dus min of meer als laatste redmiddel trachten een uitkering van de I.WI. te krijgen. Het aantal gevallen dat moest worden afgewezen was aanzienlijk, (27 pet.), omdat bij een groot deel van de betrokkenen duidelijk vast stond dat de invaliditeit na 1 juli 1967 was ontstaan. Ook na 1 juli 1969 werden nog diverse aanvragen ontvangen, waaraan uiteraard niet meer kon worden voldaan. la DE STEM VAN DONDERDAG 21 MEI 1970

de Stem | 1970 | | pagina 7