Philippine verandert van aanzien SHELL/MOERDIJK HEEFT VAKMENSEN NODIG1. „Gemeentebelangen' in Westdorpe hield hearing „Raad van kerken" opgericht Bibliotheek Oostburg weldra open NOG MAAR WEINIG OVER VAN OUDE VISSERSDORP Commentaar Gezinsuitbreiding nabij De Blide Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater p.v.d.A. Terneuzen op tweesprong Omzet boerenleenbank kei steeg met vijftig miljoen CJNIE BHP VERGADERT Sloep Franse kustvaarder gevonden SHELL NEDERLAND CHEMIE MOERDIJK RAAD SAS VAN GENT 's-Gravenpolder (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE „Met de benoe ming van een gemeente-ontvanger oude stijl heeft de gemeenteraad van Sas van Gent de klok twintig jaar te ruggezet. Al onze pogingen om dit te verhinderen hebben helaas gefaald". Dat zei de heer L. de Meijer, voorzit ter van de fractie Gemeentebelangen in de Sasse gemeenteraad tijdens de openbare hearing die deze fractie in café 't Oudt Raethuys te Westdorpe heeft gehouden. De publieke belangstelling beperkte zich tot tien aanwezigen. Van de frac tie Gemeentebelangen maakten deel uit de heren L. de Meijer, J. Rijnders, G. van Waes, Meuleman en De Mui. Uit de zaal werd vooral de aandacht gevestigd op de slechte riolering en wegen in Westdorpe. Ook de straat verlichting behoeft hoognodige ver betering. „De riolering en de toestand van de wegen in Westdorpe zijn mij als raadslid inderdaad 200 procent tegengevallen. Dit in tegenstelling tot die in Philippine, waar alles keurig in orde werd bevonden", aldus de heer De Meijer. Hij zegde toe in de gemeenteraad van Sas van Gent aan te zullen dringen op spoedige verbe tering van de riolering en wegen in Westdorpe. De raadsleden van Sas van Gent zuilen zich op 3 juni per soonlijk kunnen overtuigen van de naar voren gebrachte misstanden in Westdorpe tijdens een op die dag te brengen bezoek aan de woonkernen (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Op vrijdag 5 juni zal het lid van Gedeputeerde Staen van Zeeland, de heer A.L. van Geesbergen de officiële opening ver richten van de openbare bibliotheek voor West-Zeeuwsch-VIaanderen aan mr. J.E. Risseeuwstraat te Oostburg. Om drie uur zal ter gelegenheid van de ingebruikneming door het bestuur van de stichting gemeen schappelijke openbare bibliotheek West-Zeeuwsch-VIaanderen in het gemeentehuis een bijeenkomst wor den gehouden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In Terneuzen is „de raad van kerken in Terneuzen- stad", opgericht. De raad van ker ken wil in getuigenis en dienst ge stalte geven aan de gemeenschap van kerken. Zij doet dit, uitgaande van het statuut van de raad van Kerken in Nederland, in het geloof in de ene heer Jezus Christus, het Hoofd der kerk en de Heer der wereld". De leden van de raad van kerken in Terneuzen zijn de gereformeerde kerk (synodaal), de Nederlands her vormde kerk, de rooms-katholieke kerk en als gastlid het leger des heils. De raad van kerken te Terneuzen, die is aangesloten bij de raad van kerken in Nederland, wil zich geza menlijk bezinnen op vragen aan gaande geloof en leven, dit alles binnen de kerken bevorderen en het onderling contact verstevigen door regelmatig overleg. De raad stelt zich mede als taak alle activiteiten te bevorderen welke kunnen leiden tot samenwerking van alle of van een deel van de kerken die aan de raad deelnemen. Er is een voorlopig bestuur sa mengesteld. Het secretariaat berust bij de heer A. Groenheyde, Irene- straat 36 te Terneuzen. In het ont- werp-statuut staat ondermeer dat al le kerken zich bij de raad van kerken kunnen aansluiten en dat met de kerk verwante geestelijke gemeenschappen een gastlidmaat- schap kunnen aanvragen. Verder kunnen werkgroepen en commissies worden ingesteld om bepaalde acti viteiten te ondernemen alsmede ad viezen aan de raad te verstrekken. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op het grasveld tussen het bejaardentehuis „De Bli de" en de daarbij gelegen vijver heeft een zwanenkoppel vijf eieren uitge broed. Vanzelfsprekend heeft de jeugd er belangstelling voor, maar deze belangstelling doet de jonge zwaantjes meer kwaad dan goed. De dienst van gemeentewerken heeft zich dan ook verplicht gezien de po litie om toezicht te verzoeken, vooral In de namiddag en avonduren. Misschien ligt hier een taak voor ae ouders, onderwijzers enjeugd- natuurwacht om de kinderen er op te wijzen dat zij eerbied moeten heb ben voor alles wat leeft Philippine en Westdorpe. Een van de aanwezigen betreurde het, dat de fractie Gemeentebelangen geen con tact had opgenomen met de confessi onele groepering in de Sasse raad in zake de wethoudersbenoemingen. De heer De Meijer zei, dat dit contact er wel degelijk is geweest. Meer wil de hij er niet over zeggen, omdat hij zich tot geheimhouding van het be sprokene had verplicht. Verder wer den door de aanwezigen vragen ge steld met bet-rekking tot de toekom stige plaats van Westdorpe in het in dustriegebied in de zuidelijke kanaal gemeenten en over de behoefte aan voorzieningen op het gehied van re creatie. Met name werd de wens te kennen gegeven, dat Westdorpe ook wel eens een zwembad zou willen hebben. nagekomen markten GOES, 20 mei Kasbloemkool 6 at. per kr. 4360. 8 st. per kr. 2537, atw. 1944; Kropsla H 2433, afw. 12; Selderij 17; Radijs 13—17, afw. XO; Aardappelen 36; Witlof afw. 36; prei II 1314; Andijvie I 65; Spina zie 3342; Rabarber 68. TERNEUZEN, 20 mei. Per 100 stuks sla 1; 24-32, 2: 19. per stuk bloemkool a: 118, a2: 57-89, b: 109, b2: 24-60, c2: 18, afwijkend; 16-21, groene komkom mers: 25-30, per bos selderij: 2-11, pe terselie: 4-16, peen 1: 85-105, 2: 61- 75, kroten: 41-49, sjalotten: 22-25, ra dijs: 35, per kg bintjes: 34,90, preit 15-19, rabarber: 6-21. spinazie: 35-42, witlof b2: 50-51, afwijkend 15-33, as perges a2: 252-400, b: 200-306, c: 34- 132, blauw: 64-200, tomaten a2: 150- 160, b2: 163-172, c2: 101, gkk: 30-31, per doos aardbeien: Gazelle 1: 80-87, Vola 2: 80-82. Films VLISSINGEN Alhambra 20 uur Vreemde minnaars 18 j ANTWERPEN Astrid: Hoera, de school brandt a.l. Forum: Onze dokter is de beste ad. Kinox: De dolle kever a.l. Monty: Het kind en de piraten a.l. Quellin: Een reuze boemel a.l. Asta: Jane Eyre 14 jaar Capitole: Alarm «atelliet 14 jaar Centra: De Cheyennes 14 jaar Festa: Schiet niet op de Sheriff 14 jaar National: Drie fantastische super- men 14 jaar Vendome: „Z" 14 jaar Ambassades: More 18 jaar Metro: De laatste der ploerten 18 j. Moderne: Leven en minnen 18 jaar Odeon: Bob en Carol en Ted en Alice 18 jaar Fathé: The reives 18 jaar Rex: De dingen van het leven 18 j. Savoy: Helga en de mannen 18 j. Scala: De afgoden 18 jaar GENT Century: De man, die de wet stelt 14 jaar Scaldis: Zand en diamanten 14 j. Select: Patton 14 jaar Capitole: La horse 18 jaar Plaza: Bob en Carol en Ted en Alice 18 jaar Savoy: Solo 18 jaar ST.-NIKLAAS Renova: Jules Verne rocket naar de maan a.l. Century: Honderd dollar voor een sheriff a.l. Select: De clan der Sicilianen 18 j. Eden: De vrouwtjes 18 jaar MIDDELBURG City, 20 uur: 99 vrouwen, 18 j Toneel - Muziek Dans ANTWERPEN KVO 14.30 uur Rose Marie GENT KNS 20 uur: Driekoningenavond ROTTERDAM De Doelen (Grote Zaal) 20.15 uur: RET-Maonenkoor en het Rotter dams Symfonie Orkest (Kleine Zaal) 20.15 uur: Uitvoering door leerlingen van het Rotterdams Conservatorium Schietingen KLOOSTERZANDE E. Marcus 15 uur: Schieting voor bejaarden Diversen OOSTBURG Gemeentehuis 19.30 uur: Raadsvergadering GOES Openbare leeszaal 21 uur: Algemene ledenvergadering MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de Ls. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw. ROTTERDAM Museum Boymaus: Expositie Vic. Gentils (t.m. 23 mei). Verzameling Girardet (t.m. 7 juni) Ma Lm. zon. van 10—17 uur. Bo vendien wo. van 1922 uur. BRUGGE Groeningemuseum: Koetsen in het Brugse stadsbeeld (t.m. 27 juni). Atelier P. Pourbus: Expositie schil derijen van J. Depondt (t.m. 25 mei) open van 14.3017 uur. Morgen, vrijdag 22 mei Bergen op Zoom 4.21 en 16.53 Hansweert 3.28 en 15.49. Made Drimmele* 6.55 en 19.34. Terneuzen 2.51 en 15.11. Vlissingen 2.19 en 14.S9. Wemeldinge 4.11 en 16.43. Hoewel de nogal verrassende ver kiezing van de heer R. Hol, lid yjnde P.v.d.A.-fractie in de Terneu- itne gemeenteraad, als wethouder geruime tijd achter ons ligt „rom mel" het nog steeds in de plaatse lijk, P.v.d.A.-gelederen. Een reeds gtjencilde convocatie voor een al- genene ledenvergadering waarop je „kwestie-Hol' ter discussie zou „o-den gesteld, werd te elfder ure „ie verzonden omdat, zo verluidt, ge»reesd werd dat de vergaderda tum, dinsdag 19 mei minder gun stig was gekozen. Er zou onder de /eden te weinig belangstelling voor deze vergadering bestaan. Hoe het ook zij. als vaststaand mag worden ingenomen, dat er momenteel in de p.v.d.A. te Terneuzen twee kam pen zijn, een anti-Hol- en een pro- Hol-groepering. In feite heerste er al veel eerder in de Terneuzense partij afdeling een stemming die door de benoeming van d» heer Hol tot wet houder alleen maar geaccentueerd tverd. Voor ingewijden is het geen g meer, dat de P.v.d.A. in Ter neuzen door twee stromingen wordt beheerst: een meer behoudende en een„nieuw-links-gerichte" stroming. Onder de laatste groepering zijn het vooral de jongere leden, die een wat duidelijker koers en houding in de gemeentepolitiek wensen. De P.v.d. A,-fractie in de Terneuzense raad heeft al meermalen blijk gegeven de zaken krachtig te willen aanpakken. Het wordt de hoogste tijd dat de P.v.d.A. in Terneuzen nu eens dui delijk en onomwonden, ook aan de „buitenwacht", te kennen geeft hoe uiteindelijk haar houding ten opzich te van wethouder Hol is. Met ge heimzinnigdoenerij is niemand ge diend. (Van onze correspondent) AXEL Onder voorzitterschap 'in de heer M. L. M. ïsebaert hield Boerenleenbank Axel haar jaar- trjadering in restaurant Zomerlust. 'it bet openingswoord van de oonjtter bleek dat de sterke groei n de bij de Coöp. Centrale Boe- Knleanbank te Eindhoven aangeslo- Iffl bank zich in 1969 onverminderd leeft voortgezet. De toevertrouwde niddeien gaven een stijging te zien net 12,2 miljoen; de uitstaande balanstotaal steeg hiermee in ver- teldei stegen met één miljoen. Het boudhg. De totaal-omzet vermeer- Mi met vijftig miljoen gulden. 9n het dienstbetoon aan de rela te verder uit te breiden heeft de fiwrealeenbank de verkoop van vol- ®ig verzorgde vakantie-reizen aan «ar dienstenpakket toegevoegd, taarvoor veel belangstelling bestaat. B het afgelopen jaar werd een be- gemaakt met de verkoop van <t verzekeringsplan „Beleggingspo- van de 7". De belangstelling Moor kan zeer bevredigend wor- *a genoemd. He heer M, L. M. Ysebaert uit hel werd opnieuw gekozen tot lid het bestuur tevens voorzitter en heer Alfr. Kerckhaert tot lid "J de Raad van Toezicht. Verwacht wordt nog in 1970 het >M«ve bankgebouw aan de Heren- «ht te Terneuzen in gebruik kan ™en genomen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE Natuurlijk staat Philippine nog altijd wijd en zijd bekend om zijn mosselrestaurants. Jaarlijks trekken tijdens het mosselseizoen (van half juli tot half april) vele duizenden liefheb bers van dit zeebanket naar het dorp dat sinds de gemeentelijke herindeling tot de gemeente Sas van Gent behoort. Maar van het vroegere vissersdorp Philippine is nog maar weinig over gebleven. De oude katholieke kerk, de hervormde kerk en hier en daar wat oude huisjes hebben de tand des tijds kunen weerstaan. Philippine is de laatste jaren zich steeds meer op de moderne woningbouw gaan toe leggen. Riante bungalows en ruime eengezinshuizen bepalen in toene mende mate het aanzien van Philip pine, genoemd naar Philips de Twee de, wiens Spaanse troepen eens deze streek bevolkten. Philippine heeft, hoewel geen zelf standige gemeente meer, de grond slag gelegd voor een uitbreidingsplan op het voormalige „Eiland" (officieel plan Noord-2), dat voorziet in de bouw van 350 woningen. Bij de vroe gere spuikom verrijzen een aantal bungalows en het ziet er naar uit dat in de naaste toekomst nog meer bouwactiviteit in de nieuwe wijken zal heersen. De heer A. Vermeirssen van het op historische grond gebouwde mos selrestaurant De Oude Haven meent dat er de laatste jaren in Philippine (Van onze correspondent) TERNEUZEN De kring Zeeuwseh- Vlaanderen van de Unie BHP ver gadert op donderdag 28 mei a.s. om 20.00 uur in „De Koning van Enge land" te Hulst. De heer Serto, se cretaris van de Unie zal tijdens deze vergadering een toelichting geven over de fusie tussen BHP, KLP, KV M en St.-Christoffel. wei het een en ander is verbeterd. „Dat hebben we vooral te danken aan de vroegere waarnemend-bur gemeester, de heer Van Hooteghem. Hij vooral heeft bevorderd dat er in Philippine veel bouwgrond is bij gekomen. En laten we eerlijk zijn, van die uitbreiding van het woning- bezit profiteert uiteraard de midden stand mee. Je mag gerust wel stellen dat het grootste deel van de plaat selijke winkeliers van de roem van Philippine als mosseldorp een graan tje meepikt". Als factoren die het wonen in Phi lippine zo aantrekkelijk maken noemt de heer Vermeirssen de gunstige lig ging ten opzichte van de grote woon- centra als Terneuzen en Gent, de landelijke omgeving („ver van rook en stank van de fabrieken") en de nabijheid van de kust. De vraag naar mosselen neemt vol gens de heer Vermeirssen eerder toe dan af. De verhouding van de lief hebbers die Philippine weten te vin den is ongeveer gelijk over Neder landers en Belgen verdeeld, met een tendens dat steeds meer mensen uit (Holland" de smaak van mosselen te pakken beginnen te krijgen. In een planologisch rapport is Phi lippine eens de functie van grote woonkern voor de Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone toebedeeld, een woonge bied voor 40.000 mensen. De heer Vermeirssen: „Dat zie ik nog niet zo één, twee, drie gebeuren. Dan zal toch eerst de werkgelegen heid een stuk verbeterd moeten wor den". Voorlopig kunnen de ongeveer 1300 Pbilippimenaren echter nog ge nieten van de rust die hun dorp, ze ker buiten het mosselseizoen, nog in zulk een ruime mate bezit. TERNEUZEN Nabij „De Koe pel" in de Westerschelde is een sloep aangetroffen van de Franse kust vaarder „Bass Indre", die enkele da gen geleden nab;i Hoofdplaat werd aangevaren en waarbij twee beman ningsleden van de „Bass Indre" ver dronken en een wordt vermist. In de sloep werd niets aangetroffen. Van de vermiste ls nog geen enkel spoor gevonden. Shell Chemie heeft voor vakmensen een groot werkterrein met talloze plaatsinas mogelijkheden, waarin zij volledig tot hun recht kunnen komen. Naast een goed salaris (plus 13e maand en 6.4% vakantietoeslag) opname in het pensioenfonds van de Koninklijke/Shell; mogelijkheid tot het volgen van verschil lende vakcursussen tot verdere specialisatie en ontplooiing. Voor alle mensen die meer willen weten over werken bij de Shell is er een infor matieavond met verschillende voorlichtingsfilms op 22 mei (aanvang 20.00 uur) in Hotel „de Korenbeurs" (zaal 1), Potterstraat 5, Bergen op Zoom. Philippines oudste kerk, de r.-k. kerk aan de Gentse Breedstraat, thans in gebruik als BB-post. FOTO BOVEN: Nieuwbouw in Philippine: riante eengezinshuizen in aanbouw aan de Castiliestraat op het voorma lige Eiland. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de gemeente raadsvergadering vond de beëdiging plaats van de heer C. J. Notté uit Sas van Gent als gemeenteontvanger. Voordat de benoeming van een commissielid uit de raad voor het re creatiegebied De Braakman plaats vond, bracht de heer L. Goense (Conf. groep) in een motie naar voren, dat een vertegenwoordiging van vier le den voor Terneuzen en drie leden voor Sas van Gent een betere verde ling in deze commissie is ten opzich te van Terneuzen. Deze motie werd aangenomen. Naar aanleiding van de officiële opening van het sportpark De Valcke op zaterdag 8 augustus a.s. had de sportraad een verzoek ingediend om voor de begroting waarvan de uitga ven op 19.000,- en de inkomsten op 15.500,- worden geraamd voor dit negatieve saldo garant te willen staan. Doch men meent dat dit nogal hoog geraamd is, zodat besloten werd om voor 16.000,- aan uitgaven min de ontvangsten garant te willen staan. Tijdens een rondvraag kwam de heer R. Suessens uit Westdorpe (Conf. groep) met een voorstel om de kreek te Westdorpe bij de Molenstraat Bernhardstraat open te stellen voor recreatie. Dit voorste] werd aangeno men, zodat inen een onderzoek hier omtrent zal instellen. Voorts bracht de heer M. P. Groff (PvdA) naar vo ren dat de speeltuin aan de Paul Kruger-dreef gewoon ontaardt in een vuilnishoop. „Kunnen hier niet en kele speelwerktuigen en het nodige zand bij, zodat de kleintjes hier ook kunnen spelen aldus de heer De Groff. In de boot In verband met haar voorgenomen huwelijk zal mej. C. Berrevoet te Goes bij het einde van het schooljaar 1969-1970 de Konin gin Julianaschool te 's-Gravenpolder verlaten. In de laatstgehouden ver gadering van de gemeenteraad van Borsele is haar in verband daarmee eervol ontslag verleend.

de Stem | 1970 | | pagina 5