i oen een atletiek- succes Ajax na monster zege voor de 14e keer kampioen Eerste nederlaag van Feijenoord! NOC moet nieuwe voorzitter kiezen DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Trubbels op circuit Zandvoort MOC kampioen, Vlissingen uit le klas PLAAT •t van polyester/katoen, met riem en achterzak. >rse uni kleuren. Maat 116 Met de grootste uitslag die dit jaar in de nationale voetbalcompetitie werd be reikt (80) is Ajax tegen SVV kampioen van Neder land geworden. Dat ivas voor de veertiende keer (waarvan zesmaal bij de semi-profsin de geschie denis van de Amsterdam se club. Grootste aandeel in de monsteroverwinning (een spektaculair sluit stuk van een op het laatst ivat trage gang naar het kampioensfeest dat al lang vaststondhad Dick van Dijk die 5 van de 8 doel punten maakte tiidens dit schietfeest. (Zie 3e sport pagina). Met twaalf debutanten is de Ne derlandse dames-atletiekploeg duide lijk ten onder gegaan tegen Enge land. De interland (in Den Haag) werd met 5877 verloren. Miep van Beek (links) als winnares op de 100 meter horden tijdens de inter land tegen Engeland. Ofschoon er door de harde wina weinig topprestaties geleverd kon den worden en aan de Zuidlaren- straat bepaald geen inspirerende sfeer hing, werden er toch wel hoop gevende resultaten bereikt. Het ver lies kreeg een compensatie in de to' tevredenheid stemmende prestaties van Riet van den Berg (tweede plaats achter zus Wilma), de jonge estafetteploeg op de 4 x 100 meter (slechts 0.2 seconde langzamer dan het „senioren"-team dat vorig jaar van Frankrijk en Zweden won), Lida Kuys en Anja Lamers (die eikaars nationale records speerwerpen ver beterden). De KNAU mag dar. ook niet ontevreden zijn over het expe riment dat werd opgezet in het ka der van de opbouw van de Europese kampioenschappen en de Olympi sche Spelen. De nationale technische commissie besloot voor de interland tegen Engeland „een versterkte"' jeugdploeg op te stellen en het bete kende dat er 12 debutanten aantra den. Meer over deze atletiek-imter- land op de 4e sportpagina. De eerste vergeefse sprong van Eddy van de Roer in de wed strijd tegen Ajax. Dick van Dijk had hem gepasseerd. Theo Sijthof is ploegleider ge worden van de nieuwe proffor matie Brandpunt Buitenspel/ KRO/Visser Vainquer. Een unie ke wielerstal in het Nederlandse wielerwereldje, omdat het voor de eerste keer is dat een van de omroepverenigingen de sprong in het diepe water van de commer cie in de wielrennerij waagt. Sijt hof, die al twee jaar poogt een werkgever te vinden voor een groep van wat mindere coureurs, kwam per toeval in aanraking met de KRO. Na een publikatie in een weekblad het artikel ging vergezeld van een foto van de ploeg achter een bord „Wieler ploeg te koop"kwam Brand punt Buitenspel informeren naar de moeilijkheden. Slimme Theo Sijthof rook zijn kans en greep die dan ook meteen. Sijthof: „Ik ben aan het praten gegaan dat de stukken er van afvlogen. Die mannen werden steeds enthou siaster". De officiële introductie van „Brandpunt Buitenspel" is op 26 mei en ten behoeve van die t.v.-presentatie werden gisteren opnamen gemaakt in Hansweert waar het team debuteerde. Daar gebeurde het bijna ongelofelijke: „Brandpunt Buitenspel" won er, dankzij Johnny Brouwer.(zie verder de 5e sportpagina). Bergen op Zoom krijgt weer top- amateurvoetbal. Gisteren promoveer de MOC naar de tweede klas door in de laatste wedstrijd met 11 ge lijk te spelen tegen Zeeland Sport. Vlissingen daarentegen leed een ge voelig verlies want de ploeg van die naam degradeerde uit de le klas. Eenzelfde lot trof (in de 4e klas F) Gloria, Rac (2B) en Renesse (4H). Beslissingswedstrijden zijn er nodig in 4G (Kaaise Boys en Cluzona moeten om het kampioenschap spe len) en 3C (Internos Zundert voor degradatie). Zie verder de 2e sport pagina. In de eerste de beste koers, was er succes voor de nieuwe profploeg „Brandpunt Buitenspel". De van So- nolor overgenomen Johnny Brouwer won in Hansweert (3e sportpagina) IWiiliMflM N.V. Foon 01134- 1505 J. HAMERS pon 04160-4583 ZN. 53-468 KEYZER ZN. I. 01150-4564 fOGELS efoon 01696-2303 STEN" «foon 01170-2255 Go Ahead De pinksterraces op het circuit van Zandvoort zullen de scheidende wed strijdleider Jaap Zwart, die voor de laatste maal de start- en finishvlag hanteerde, nog lang heugen. De wed strijden vingen te laat aan en na de eerste race werd nog eens bijna drie kwartier gedwongen rust bevolen. Eerst diende een vamghek in het scheivlak, waarin een wagen was blijven „hangen", hersteld te wor den. Deze te waarderen veiligheids maatregelen kosten echter veel tijd met als gevolg dat de wedstrijden op deze zonnige maandag ver, zeer ver, uitliepen. De start van de zevende en laatste wedstrijd werd bovendien nog eens uitgesteld door de opdracht iedere wagen over een plankje te rijden ter meting van de bodemspeling. Achi wagens bleken niet aan de ge stelde eisen te voldoen. Ujpgrt - NAC Lijfojenoord -FÜFjji - Heracli (4e sportpagina) Volend. V'wijckersl X I '^Jkerenveen X idiensttreding loven speelden 644.976 deelne- 'nl«g f 1.370.477,-. Prijzenbe- 1 '46.700,-. Beschikbaar voor en derde prijs f 185.010.-. Be- ,"r t'oor tweede en extraprijs A. van der Valk. Molen' het restaurant (4e sportpagina)

de Stem | 1970 | | pagina 11