lis breda Eigen bibliotheek voor alle bejaarden Goes-Oost V. Goese bejaarden gehinderd door prikkeldraad Harmonie St.-Jansteen graag geziene gast 1RS 1EDIENDE assistenten 'ijkgraaf Dekker Ridder |n orde Ned. Leeuw Nieuwe jeugdraad Goes bezon zich op problemen PPR en P.v.d.A. in Vlissingen ontwerpen gezamenlijk program BOEKENCOLLECTIE MET 50 PROCENT UITGEBREID Museum voor Bevelanden nu al te klein peot(e) a SNUFFELEN Mr. Van Aartsen: Uw werk lu'tt.s uw leven iINGEN N.V. FEESTREDE Goes I Bij 8 flessen Vin Rose d'An jou a f 3,75 per fles 8 ANJOUGLAZEN GRATIS Zelfbediening VAN DER HEIJDEN N.V. Bijeenkomst ln O.Z.-Vlaanderen Alarmnummer autohulpdienst papier oor uw per Overmaken INDUSTRIE Opbrengst collecte Hartstichting Goes Schieting te s-Heerenhoek DE STEM VAN ZATERDAG 16 MEI 1970 -afdeling van ons f\\ een i gaarne verstrekt I de afdeling, I. (01600) 22200 toestel 225. U aan de direkteur- Bakers. hebben dien staan in Goes-Oost veel door bejaarden bewoonde duplexwonin- gen. Goes is nu de vierde Zeeuwse gemeente met een bejaardenbiblio theek. Vlissingen, Teirneuzen en Middelburg hebben er ook een bin nen him grenzen. Iirden beschouwd, maar wel |n in ons steeds uitbreidend i aanleg van licht- en kracht- ten, ziekenhuizen en andere Jrziening een vakature voor Ln per bestelwagen op onze Irien die kandidaten in aan- lt enig administratief werk, |ch materiaal tot aanbeveling Lijn, in Roosendaal of direkte let rijbewijs BE. anmelding bij: (Van een onzer verslaggevers) GOES Alle bejaarden van Goes-Oost mogen voortaan gebruik ma ken van de bejaardenbibliotheek in het bejaardenhuis van het Burger lijk Armbestuur van de Louise de Colignylaan. De op 6 november vorig jaar in gebruik genomen boekencollectie in het centrale huis van het bejaardenflatcomplex van het Armbestuur werd dezer dagen uitgebreid met vijftig procent en tevens werd besloten het lezersbe stand te vergroten door alle bejaarden die van de uitleenpost gebruik willen maken, hiertoe in de gelegenheid te stellen. Het betreft hier een uitleenpost van de Openbare Leeszaal en Bibli otheek van Goes. De boeken en de bibliothecaresse, mejuffrouw M.C. van Boven, heeft de Goese biblio theek op haar beurt weer geleend van de Provinciale Bibliotheek Cen trale Zeeland, daarnaast heeft men de beschikking over zeven vrijwillig sters, Goese huisvrouwen, die om de beurt mejuffrouw Van Boven assis teren. De bejaardenbibliotheek is alleen op donderdag geopend: van half tien tot half twaalf. Voor de bejaarden staan dan 500 boeken gereed, voor het merendeel romans. De belang stelling van de meeste leden gaat uit naar doktersromans en streekro mans. In tegenstelling tot in de Openbare Leeszaal legt men in de bibliotheek aan de Louise de Colig nylaan weinig belanstelling aan de dag voor Zeeuwse boeken of boeken over Zeeland, wel probeert men van de Zijde van de organisatrices het peil van de leesstof langzamerhand op te voeren en de diepgang te vergroten. Boeken die niet in de bibliotheek aanwezig zijn, kunnen zonder kosten geleend worden in de Openbare Leeszaal en worden dan naar de Louise de Colignylaan gebracht. De leden van de bejaardenbibliotheek zijn automatisch lid van de O.L.B. en betalen het gewone tarief van zes gulden per jaar. In tegenstelling tot de bezoekers van de centrale uitleenpost aan de Wijngaardstraat, die zelf graag „snuf felen", willen de meeste leden van de bejaardendependance begeleid worden. Als men bijvoorbeeld een persoonlijke belangstelling of hobby kenbaar maakt, zoekt de staf samen met de bejaarde een passend boek. De bejaardenbibliotheek is ont staan toen de Goese afdeling van de Bond van Bejaarden aan de deur klopte bij de Federatieve Vereni- ging voor algemeen Maatschappelijk 1 en Cultureel werk op de Bevelanden met het verzoek om een bibliotheek. „De Federatie", zoals de Vereniging J in de wandeling wordt genoemd, K richtte zich toen tot de Prov. Biblio- 1 theek Centrale en de uitleenpost 1 kwam er. Het Burgerlijk Armbe- I stuur verleende medewerking door 1 ie ruimte en de kasten beschikbaar te stellen en door nu toe te staan I dat ook niet in het flatcomplex of de particuliere bejaardenwoningen I naast het complex wonende bejaar- I den hiervan gebruik mogen maken. De wijk ten oosten van de Goese Bergweg telt bijzonder veel bejaar- I den. Behalve het flatcomplex en de I ernaast gelegen bejaadenwoningen I heeft de wijk veel oude woningen |die in het algemeen ook bewoond 1 worden door oude mensen. Boven- (Van een onzer verslaggevers) GOES „We zitten nu eigenlijk al weer te schreeuwen om uitbrei ding, want we kunnen lang niet alles kwijt", aldus de heer L. J. Abelmann, conservator van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveiand, dat vrijdag 22 mei officieel zal worden geopend in zijn nieuwe behuizing: het oude Weeghuis aan de Singelstraat in Goes. De heropening zal om half vijf ge schieden door de heer D. F. Lun- singh-Scheurleer, rijksinspecteur voor roerende monumenten. Het museum zal voortaan in te genstelling tot vroeger het gehele jaar openblijven. Alleen op zondag is het museum altijd gesloten, even als op de meeste maandagen. Op werkdagen zal het museum geopend zijn van tien tot twaalf en van half twee tot vijf uur, op zaterdagen van twee tot vijf uur. Het nieuwe museum telt vijf zalen. Er is een zaal met archeologie en to pografie, waarvan de in bruikleen afgestane Collectie Goudzwaard de basis vormt; er is een zaal met histo rie van Goes en de Bevelanden met onder meer voorwerpen van oude Goese gilden; er is een ruimte met bijzonder waardevoJle Goese schut tersstukken (waaronder enkele van Eversdijk sr. en Eversdijk jr.); er is een zaal met handel, ambacht en hui selijk leven en er is een kinderspeel- goedkabinet. In de schutterszaal kunnen met be hulp van gordijnen de schilderijen aan het oog worden onttrokken en kan men een ruimte verkrijgen voor het houden van wisselende tentoon stellingen. De eerste bijzondere expositie zal eind mei worden geopend. Onder de titel „Kunst in het Klein" worden de gehele zomer oude tegels tentoonge steld. I hebben wij op korte termijn Éen voor lleiding, ervaring en ambities, len in één van de afdelingen. RATIE ING CHE DIENST Jderhoud kom je over de werk- llsvoorwaarden meer te weten. |n 25 jaar WO-opleiding genoten In een typediploma fend werk pp kleine afdelingen te issingen of te inlichtingen. lein aan de Sloehaven te [emische bedrijven, lw-, fosforzuur- en een iktie in volle gang. Ins gebouwd. ftra-grondstoffenfabriek (Van onze oorrespondent) WEMELDINGE De heer P. J. J. ■Lekker uit Wemeldinge, dijkgraaf |v® B)e Brede Watering, die zoals lSemeld ter gelegenheid van zijn |?Jei)tigste verjaardag benoemd is |«t ndder in de orde van de Neder- 1Wose Leeuw, had niet te klagen F® belangstelling. Op de receptie "tren naar schatting 270 mensen •anwezig. Het aantal schriftelijke fe- Pfeties loopt in de tientallen. Ook Iti 7™ onlving bij nog leuke reac- I t Zo kreeg de heer Dekker een te- egram van oud-minister ir. Staf, van I e gedeputeerden Schorer en Kaland I n■van collega dijkgraven. Ue commissaris van de koningin, i heer Dekker op de feestelijke ''Jeenkomst de hoge koninklijke on- erscheiding opspelde, roemde de ac etaten van de heer Dekker op tai lle terreinen: „U bent in talloze tausaties werkzaam geweest. B hebt tallyoze initiatieven f F®01, „Het is voor mij volstrekt L-®°Sclijk te vermelden, waarvoor u J1-allemaal heeft ingezet. Mr. J. v. Sis rfn memoreerde de grote ver- PJ1 en van de heer Dekker voor het faterschapsbestel. 1 Omstreeks 1930 deed de heer De ll, als gezworene van het water- Her 't?rec*e Watering bewesten t, s™ezijn intrede in de water- vfreld. Kort daarna werd hij lersst tot dijkgraaf van dit wa- L„la?' terwijl hij in 1959 na de W,Trade van de polders en wa- Era faPPen, werd benoemd tot dijk- C'.i. .v'!n het waterschap De Brede Li welke functie hij momen- fïï n°S vervult. Aartmerr>°reerde mr. Van betekenis van de heer te-vnrw'P, et veilingwezen. Als vi- Lwm ,1) van de Zeeuwse Land *r n-Jfhappij ontplooide de «delinf vele activiteiten op nd. n(veau op het gebied vasn ïwio.f U!n'°uw Op lokaal terrein de heer Dekker grote Een van de bewoonsters van het bejaardenflatcomplex in Goes bij de afscheiding, waaraan het prikkel draad nu al voor de tweede maal is weggehaald. waardering als lid van de gemeente raad van Wemeldinge. Daarnaast leidde de heer Dekker in zijn vrije tijd een van de grootste landbouw bedrijven in Zeeland. „Hoe is het mogelijk dat één man dat alles kan doen?" zo vroeg mr, Van Aartsen zich af. „Uw werk is uw leven geweest", zo concludeerde de commissaris. De feestrede tijdens de huldL gingsbij eenkomst werd uitgesproken door prof. mr. J. Polak, hoogleraar aan de Landbouw Hogeschool in Wageningen. In de ontwikkelingen, zowel voor als na de tweede wereldoorlog, heeft de heer Dekker een belangrijke aandeel gehad. „Als er iets duidelijk is", zo zei prof. Polak, „dan is het wel dit: de heer Dekker heeft een belangrijke invloed op het Zeeuwse landbouworganisatiepatroon gehad. En dat niet alleen. Zijn invloed en betekenis reiken verder. Van de ze ventig jaren agrarische belangenbe hartiging in lokale, regionale en na tionale wisselwerking, heeft hij er zeker 45 met ere voor zijn rekening genomen", aldus prof. Polak. „Wanneer ik iets heb mogen be reiken is dat alleen mogelijk gewor den door een prettige samenwer king. Slechts met samenwerking valt echt iets tot stand te brengen", zo beantwoordde de heer Dekker de vele hem toegezwaaide woorden van waardering. „Het werk kan een ze gen zijn. Werk haalt de mens over zijn zorg en verdriet", zo zei hij. „Dat werk het leven verlengt, geloof ik ook". De heer Dekker noemde de huldiging een hoogtepunt in zijn le ven. Hij zei deze te zien als een bewijs van genegenheid, collegiali teit en vriendschap. Hij besloot zijn dankwoord met zijn lijfspreuk: „Ge negenheid en vriendschap zijn meer waard dan robijnen". (Van een onzer verslaggevers) GOES De bewoners van de bejaardenwoningen naast het bejaar. denflatcomplex van het Burgerlijk Armbestuur aan de Louise de Colig nylaan in Goes-Oost mogen niet rechtstreeks van hun terrein op het terrein van het flatcomplex stappen als zij in de -bejaardenbibliotheek een boek willen gaan halen of een bezoek willen gaan brengen aan een medebejaarde. Het Burgerlijk Arm bestuur heeft prikkeldraad gespan nen tussen de twee terreinen, zodat de vaak niet goed ter beek zijnde oudere mensen ongeveer tweehon derd meter moeten omlopen om bij de ingang van het bejaardentehuis te komen. De afstand tussen het pad dat langs de bejaardenwoningen loopt en de ventweg die naar de hoofdingang van het flatcomplex loopt, bedraagt slechts anderhalve meter. „De bewoners van beide complexen willen niet geïsoleerd worden. Zelfs vinden zij het met het oog hierop juist prettig dat schoolkinderen wel eens gebruik maken van de ge wraakte passage", aldus de heer E. Kerkhove, voorzitter van de Goese afdeling van de Bond van Bejaar den. Daarom hebben de betrokken bejaarden een verzoek gericht aan het Burgerlijk Armbestuur om het prikkeldraad weg te halen en er een paar tegels voor in de plaats te leggen als verbindingspaadje. Dit yerzoek werd afgewezen. Intussen is het prikkeldraad op de plaats waar sommige bejaarden met moeite over het hekje plachten te stappen, al voor de tweede maal door onbekenden verwijderde Het Burgerlijk Armbestuur zegt, niet van plan te zijn, zich hierbij neer te leggen en zal binnenkort opnieuw een prikkeldraadversperring aan brengen. „Wisten wij maar wie het heeft weggehaald! Het is toch wegge haald?! Je moet je erf toch afschei den?! Die mensen hebben de hele dag de tijd en kunnen dus best een eindje omlopen", aldus de heer G.A. Haringman, secretaris van het Bur gerlijk Armbestuur, die de bejaar denargumenten van isolement en slecht ter been zijn afwimpelt met een nogmaals „Je moet toch je erf afschiden!?" Bibliotheek De algemene le denvergadering van de Vereniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Goes wordt donderdag 21 mei in het bibliotheekgebouw aan de Wijn gaardstraat gehouden. Aanvang 21 uur. (ADVERTENTIE) iXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX* GENTSESTRAAT 2 - HULST, TELEFOON 01140 2513 &XXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXXXX%XXXXXXXXXXXXXXXXXXX>XX%XXXXXli (Van onze correspondent) GOES Dl liet jeugdgebouw De Veste werd de plaatselijke jeugdraad Goes gekozen. De lieer Van Mourik legde namens de werkgroep uit hoe men gedacht had de plaatselijke jeugdraad te laten functioneren. Het is de bedoeling dat hierin zowel georganiseerde als ongeorganiseerde jeugd wordt vertegenwoordigd. Het is ook de bedoeling dat het jeudbeleid duidelijk naar voren komt, niet alleen als adviesorgaan maar ook voor de medezeg genschap van de jeugd. Men had gedacht aan acht groepen van georganiseerde verenigingen. Gekozen werden: E. Tekar van Fy- fan, geref. jeugdwerk; T. Narinus- sen, Leger des Heils; N. Moens, jeugdwerk De Veste; V. Schoenma kers, padvindersgroeperingen; R. Janssens, Socialistische Jeugd; D. Vaas, 't Honk; J. Mallee, wijkvere- niging Goes-Zuid en mevrouw M. Janssen-de Kooning. Tijdens de vergadering is ook ter sprake gekomen wat de taken van deze raad zouden kunnen zijn, hoe ze contact moet houden met de jeugd zelf en hoe de relatie zou moeten zijn met de plaatselijke over heid. De heer S. Dingemanse van de sociëteit Fyfan stelde dat de raad vooral op de hoogte moet blijven van de bestaande problemen bij de georganiseerde en de ongeorgani seerde jeugd. Hij was van mening dat dit het beste kon door iedere maand een openbare bijeenkomst te houden, waarop iedereen vragen kon stellen en waarbij de jeugdraad haar plan nen openbaar maakt. De heer A. J. de Kok, voorzitter van Robur, stelde dat de jeugdraad ook aandacht zal moeten schenken aan het jeugdwerk via de sportvere nigingen. Te meer, omdait veel jonge ren zich meer aangetrokken voelen tot de recreatieve sportbeoefening zonder de dwang van een vereni gingsverband. De wethouder van sport- en jeugdzaken, de heer J. Roose, zei dat de jeugdraad zich ook zal moe ten uitspreken over de huisvesting van de verschillende aangesloten groepen en over voorstellen om hierin verbetering aan te brengen. Hij dacht hierbij ook aan het con- (Van een onzer verslaggevers) HULST In Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren met als centrum Hulst is sinds vrijdagavond de Autohulpdienst gaan functioneren. De eerste ervaringen zijn goed geweest. De dienst is tot en met dinsdagmorgen 8 uur voor technische bijstand voor automobi listen te bereiken onder alarmnum mer 01140-2275. VOOR EEN AANTAL Rotterdamse onderwijzers is vrijstelling van mili taire dienst verkregen op voorwaarde, dat ze bij het Rotterdamse onderwijs blijven. MINISTER LARDINOIS van Land bouw en Visserij zal morgen naar Moskou vertrekken voor een bezoek aan zijn Sovjet-collega Matskevich. DE SER heeft gistermiddag de vrij willige gedragscode voor werkgevers, die ze moeten hanteren bij fusies, vastgesteld. Dit was een formele han deling. (Van een onzer verslaggevers) ST. JANSTEEN De harmonie van St. Jansteen is aardig op weg om internationale vermaardheid te krijgen. Het gezelschap heeft een se rie optredens in België en Frankrijk in het verschiet, waarvan het eerste op 23 mei aanstaande. Dan vertrekt het korps naar St. Quentin in Frankrijk, waar 'n aantal festiviteiten muzikaal opgeluisterd moet worden. Uiteraard wordt mo menteel intensief gerepeteerd, want „St. Jan" wil vooral buiten de gren zen het beste beentje voor zetten. Ook eigen land wordt niet ver waarloosd. Binnenkort zal het zich bij verschillende speciale gelegenhe den presenteren of zomaar eens een rondwandeling in St. Jansteen of Heikant maken, gewoon om te laten zien dat het er nog steeds is. Ook de allerjongsten nemen we kelijks het instrument ter hand voor de repetitie. tact met de culturele raad in Goes, over het doel en het gebruik van een eventueel te bouwen gemeen schapshuis. De heer Roose zegde de raad toe, te trachten in het stads kantoor een vaste vergaderrruimte voor haar te krijgen. De taak van een aan te stellen ambtenaar voor jeugdzaken zag hij vooral gelegen in de dienstverlenende en begeleidende sector. Met klem protesteer ik tegen d reclame van de banken voor uitbel: ling van salarissen via het bankwc zen. Naar mijn mening zijn in praktij de nadelen groter dan de gerinp voordelen! Zelden of nooit kan ik betaaldag over het salaris op t bank beschikken, ondanks dat mi werkgever 8 tot 10 dagen van voren reeds het salaris overmaa; Een doodeenvoudig overschrijving van Wassenaar naar Prinsenhe duurt 7 tot 9 dagen. De banken zijn kennelijk niet staat deze taak naar behoren uit voeren of houden vanwege de ho rentestand het geld zélf vast. Het namelijk merkwaardig hoe snel h afschrijven gaat. Tegenover de aanlokkelijke T reclame omtrent uitbetaling van c salarissen via de banken staat lit grote renteverlies van het bedrijf leven en de ellende dat de werkn: mer nooit zeker is, wanneer h eindelijk eens over zijn salaris ka. beschikken. PRINSENBEEK H. BOELHOU WERS (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De PvdA en de PPR in Vlissingen, die onlangs hebben besloten om met een gezamenlijke lijst de raadsverkiezingen tegemoet te gaan, hebben dezer dagen een gemeenschappelijk programma voltooid. Het is tot stand gekomen door middel van langdurig beraad in verschillende werkgroepen: één voor elk hoofdstuk van het programma. Op het punt van de ruimtelijke ordening pleit het programma onder meer voor een stedebouwkundige vormgeving waarin is voorzien in een scheiding van de verschillende verkeerssoorten. Een sociaal door- stromingsbeleid (huursubsidie voor de lagere inkomens en een heffing van de hogere inkomensgroepen) maakt deel uit van de kijk, die de P.v.d.A.-PPR op het woningbouw- vraagstuk heeft. Onderwijs dient kosteloos te zijn, aldus het program ma in het betreffende hoofdstuk. Het programma breekt voorts een lans voor de instelling van een jeugd- en jongerenraad, waarvan minstens de helft der leden uit jon geren bestaat. Deze raad moet be stuursbevoegdheden hebben. De bouw van een cultureel centrum, in de geest van De Meerpaal in Dron- ten is een dierbare wens van de P.v.d.A.-PPR, die ook vraagt om een onderzoek naar de mogelijkheden tot stichting van een regionale kunst ijsbaan. Op het gebied van de dienstverle ning verlangt de P.v.d.A.-PPR onder meer de spoedige totstandkoming van een raad voor het maatschappe lijk welzijn en de aanstelling van een opbouwwerker. Voorts worden betaalbare crèches nodig geacht. Verschillende programmapunten, zo geven de opstellers van het pro gramma toe, zijn primair zaken die de landelijke politiek raken. Zij me nen echter dat deze punten ook naar de gemeentepolitiek toe vertaalbaar zijn. De P.v.d.A.-PPR fractie zal in haar werk worden gestimuleerd doordat de gespreksgroepen die aan de wieg van het programma hebben gestaan, geheel of gedeeltelijk „in functie" zullen blijven. De huidige fractievoorzitter van de P.v.d.A., de heer E. de Priester, verwacht dat dit onder meer tengevolge zal hebben, dat door de P.v.d.A.-PPR-fractie va ker initiatiefvoorstellen zullen wor den gedaan. In een persconferentie waarbij het gezamenlijke programma werd aan geboden, werd de veronderstelling geuit dat de nieuwe raad van Vlis singen, die wegens de groei van het bevolkingscijfer tot boven de 40.000 inwoners van 25 tot 27 zetels zal worden uitgebreid, een progressieve meerderheid zal gaan bezitten. De P.v.d.A.-PPR-combinatie acht het waarschijnlijk dat zij met 12 a 13 zetels uit de bus zal komen. Dat maakt twee wethouderszetels tot een reële claim.De fractie heeft geen reden om het mandaat van de zittende P.v.d.A.-wethouders, de he ren F. Smit en Ch. Gillissen Ver- schagè niet te verlengen. In het programma van de P.v.d.A.-PPR-combinatie staan in formatie en inspraak groot geschre ven. Op deze punten wordt vooral gepleit voor een tijdige informatie van de bevolking bij belangrijke zaken. Een gemeentelijk informatie blad vindt men onmisbaar. Verder wordt het houden van hoorzittingen door het gemeentebe stuur, waar mogelijk in het beleids- voorbereidend stadium, nodig ge acht. Vergaderingen van raadscom missies dienen, waar mogelijk, openbaar te zijn. Over de burge meestersbenoemingen merkt het programma op, dat zo'n benoeming moet plaatsvinden op voordracht van de raad, die zich tevoren heeft georiënteerd omtrent de kwaliteiten van de sollicitanten. De BB, nu een para-militaire or ganisatie, moet volgens de P.v.dA..- PPR worden omgebouwd tot een algemene rampenorganisatie, die ook in vredestijd een taak heeft en geen tuchtmaatregelen kent. In de prakti sche uitwerking van dit programma punt zal coördinatie van het werk dat verwante organisaties verrichten (EHBO, Rode Kruis, brandweer etc.) met dat van de BB-nieuwe stijl aan de orde komen. Tevens zal moeten worden bezien of er een regionale opzet voor een hulpverle ningsorganisatie mogelijk is, waarbij te denken zou zijn aan een Walcher- se organisatie. Het industrialisatiebeleid, aldus het programma van de P.v.d.A-PPR zal evenwicht moeten scheppen tus sen economische groei, werkgelegen heid en welzijn. Tegen ontoelaatbare milieuverontreiniging moet worden gewaakt. Het toerisme, één der belangrijk ste inkomstenbronnen van Vlissin gen, moet op zo'n manier worden ontwikkeld; dat ook de belangen van de inwoners erdoor gediend worden. Daarbij denkt men concreet aan accommodaties die zowel voor het toerisme als voor groepen uit de eigen bevolking bruikbaar zijn. (Van een onzer verslaggevers) GOES De collecte die dit jaar voor het eerst door de Nederlandse Hartstichting in Goes is gehouden heeft een bedrag opgeleverd van 3.582,32. De collecte werd geor ganiseerd en uitgevoerd door de plaatselijke afdeling van de Hart stichting. In de week van 27 april tot 2 mei had men in vijf plaatsen geld opgehaald: in Goes, 's-Graven polder, 's-Heer Hendrikskinderen, 's-Heer Arendskerke "n Kloetinge. De organisators waren bijzonder te vreden over het resultaat van de actie. 's-HEERENHOEK De Hand boogvereniging „Vios" hield haar schieting op de staande wippen. Er waren 74 schutters van 16 vereni gingen die inschreven. De uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel; L. de Jonge van Concordia uit 's-Hee renhoek. Ie zijvogel: Leo de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. 2de zijvogel; Job. Koens van Victoria uit Kwadendamme. Ie bovenkal; Job. Koens van Victoria voornoemd. 2de bovenkal; P. Oostdijk van Willem- Teil uit Ovezande. Ie onderkal; J. Remijn van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek. 2de onderkal; M. Ver donk van Vios uit 's-Heerenhoek. Ie klep; J. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. 2de klep; C. Steenbakker van Victoria uit Kwa dendamme. 3de klep; C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek. Meeste kleine vogels; J. Janse van Vios uit 's-Heérenhoek, (6 vo gels). Uitslag van de tweede wip. Ie hoofdyogel; L. de Jonge van Concor dia uit 's-Heerenhoek. 2de hoofdvo gel; E. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande, (bij loting), le zijvo gel; L. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande. 2de zijvogel; F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. 3de zijvogel; mevrouw Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme. 4de zijvogel; Jae. de Baar van Willem- Teil uit Ovezande, een bijzonder geval was dat alle vier de zijvogels bij loting werden toegewezen, le kal; C. Remijn van Spes-Nostra uit Ovezande. 2de kal: Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. 3de kal; Bas. v.d. Dries van Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek. 4de kal: J. de Jonge van Soranus uit Heinkens- zand. Meeste kleine vogels: J. Re mijn van Eensgezindheid uit 's- Heenenhoek, (5 stuks).

de Stem | 1970 | | pagina 7