is glas Goese raad bekritiseerde rijk in algemene beschouwingen Brand verwoest Bredase landbouwschool „BLOK AAN BEEN VAN HALF Domburgse cafés blijven 's-zomers tot een uur open „Verkiezingsmarkt" voor nieuwe kiezers in stadhuis Middelburg Utrechts Byzantijns Koer naar Middelburg Mevrouw Roemers opent kleuterschool in Vlissingen iesiroop 390 19 108 981 Jeugdsoos Fyfan in Goes hield grote schoonmaak VERANDERING TRIMTIJDEN IN GOES HANDICAP 'J J. DE JAGER DIRECTEUR MASSEE Winst Naarden n.v. steeg met 16% HVA verwacht betere tijden NAAR DEN HAAG EXTRA UITKERING Moordpoging op stiefdochter Na vier voorstellen over sluitingsuur Ringrijden te Nieuw- en St.-Joosland Koopt in Sluis - Win een Ford-Capri Gymclub D.A.W. uit 's-Gravenpolder houdt wandeltocht Hengelwedstrijd van HVKK uit Kapelle NAC en politiek Grootste gedeelte bevolking Goes is Ned. Hervormd SPREEKUREN BURGEMEESTER VAN GOES Landbouwmachine- bedrijf in Kloetinge Examens 7 DE STEM VAN DONDERDAG 14 MEI 1970 r de enige echte jij fles Ranja it. Goed idee. uw etenswaren >e dranken) royale koele" tas. alles blijft mini-koelkast lies. Toch aarkaart. j| i gram erham gram g,,m J35 Uitverkocht voorbehouden (Van een onzer verslaggevers) GOES De Goese jeugdsociëteit Fyfan heeft haar onderkomen Schut tershof een voorjaars-grote-schoon- maak - en-opknap beurt gegeven. Met zogenaamd landbouwplastic (zwart zeil, dat vaak voor mest- vaalts gebruikt wordt heeft men een dak-onder-het-dak gemaakt: „We hebben het dak omlaag ge haald. Aan een noklat hebben we het plastic in een tentvorm opgehan gen. Zoals je een dubbele bodem kunt hebben, zo hebben wij nu een dubbel dak". Ook heeft men in de jeugdsoos de toiletten, de muren en de vloer een grondige beurt gegeven. Het sanitair werd geheel verbeterd, de muren kregen een nieuw fel kleurtje (ef fen muurvlakker), de vloer werd beschilderd en langs de wanden werden stalen van vloerbedekking aangebracht. De Haagse groep The Machine zal de verfriste Schuttershof vrijdaga vond met een popconcert inwijden. Het zal teyens het eerste Zeeuwse concert zijn van The Machine, die is voortgekomen uit de vroegere Swin ging Soul Machine. Op 22 mei zal Earth and Fire in Fyfan optreden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De parochianen van de H. Petrus en Paluskerk te Middelburg en belangstellenden kunnen op zondag 24 mei een mis viering volgens de Byzantijnse ritus bijwonen. Deze mis wordt opgeluis terd door zang van het Utrechts Byzantijns koor. Celebrant in deze mis, die om half elf begint, is mgr. J. Smit. Diaken is pater F. van Montfoort, provinciaal van de as- sumptionisten. De gezangen worden in het Slavisch uitgevoerd. Het is één van de zeldzame gele genheden waarbij men het Utrechts Byzantijns Koor „live" in Zeeland kan horen zingen. Er wordt voor deze bijzondere liturgieviering dan ook een grote belangstelling ver wacht. De misviering vindt plaats in de parochiekerk van de H. Petrus en Paulus. (Van onze correspondent) GOES In verhand met de ope ning van het zwembad in Goes zijn de tijden van de trimavonden veran derd. Iedere maandag, dinsdag en vrijdag kan men in de sporthal De Bevelanden terecht van half acht tot half negen 's avonds. Nadere inlichtingen hierover zijn verkrijgbaar bij de beheerder van de sporthal, de heer H. de Ridder. De tijden van het trimmen op zater dagochtend in Goes-Zuid zijn niet veranderd. Het trimmen begint daar half negen 's morgens bij het lertenkamp en staat onder leiding van de heer A. L. de Munck. (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens de algemene beschouwingen over de gemeentebe groting voor het jaar 1970 hebben de woordvoerders van PvdA, VVD en de Gecombineerde Christelijke Groeperingen gistermiddag in de Goese raad felle kritiek geuit op de financiële houding, die het rijk inneemt tegenover de heringedeelde gemeenten. En met name tegen over Groot Goes. Grote ongerustheid bestond bij de verschillende fracties, ook ten aanzien van de rioolpersleiding en de toekomstige ontwikkelingen in de woningbouw. Met name werd de houding van het rijk inzake de subsidiëring en goedkeuring van de rioolpersleiding en de provinciale houding door de kostenverdeling van de chlorering van het rioolwater gelaakt. Algemeen heerste bij de woord voerders grote waardering voor de snelheid waarmee het ambtenarenap paraat de begroting van de nog maar kortgeleden heringedeelde gemeenten op tafel had weten te leggen. Alleen de heer H. G. Jung (VVD) verweet het de gemeente, dat zij geen beleids lijn had uitgestippeld. De andere woordvoerders zeiden begrip voor de situatie te hebben. Zowel de heer Jung als de heren Loeve (Christelijke groepering) en De Leeuw (PvdA) deden in hun be schouwingen suggesties voor het be leid. Of er van de verlangens de ko mende jaren iets terecht zal kunnen komen was voor drie sprekers een groot vraagteken. De oorzaak was voor geen van hen moeilijk te vinden: de financiële arm slag ontbreekt nu eenmaal. De schul dige is het rijk, dat zo graag een gemeentelijke herindeling had toege past, maar de financiële consequen ties niet wenste te nemen. Het (hel grote tekort op de begroting, plus de in de komende jaren te derven in komsten, die men vroeger voor rijks regelingen wel kreeg zoals een grote re uitkering uit het gemeentefonds) zorgen er voor dat Groot Goes finan cieel en dus ook praktisch lam is ge legd. De heer M. Loeve: „Goes in een startblok van de herindeling krijgt kennelijk al direct een grote handi cap mee; het startblok zelf blijft aan het been zitten en het weegt ruim een half miljoen. De blijdschap van de bewoners van de kernen over de her indeling, die toch al nauwelijks aan wezig was, zal door de perspectieven van deze begroting wel niet opgewekt worden". De heer Loeve vroeg het college van b en w. bij het rijk met klem erop aan te dringen, dat Goes ont wikkelingskern blijft en kleinstede- lijke kern. Bovendien moet het col lege trachten om alsnog in aanmer king te komen voor de verveilingsre- geling bodemgesteldheid. Volgens de heer L. H. de Leeuw zal door het steeds verder dichtdraaien van de „Rijksbijdragekraan" de loka le democratie ophouden te functione ren, omdat het rijk de gemeenten ver hinderd te kiezen welke voorzienin gen op basis van de plaatselijke be hoeften moeten worden getroffen en in welke volgorde. Elke mogelijkheid om nieuwe taken aan te pakken wordt in de kiem gesmoord. De re gering dringt door en voor haar be- lastingpolitiek de gemeentelijke be lastingen nog verder op te voeren, waardoor de man met de smalle beurs wordt getroffen. De heer De Leeuw kondigde aan, dat zijn fractie ieder voorstel tot ver hoging van de plaatselijke belastin- GOES. De Koninklijke Handel maatschappij v/h Boeke Huideko- >er n.v. te Haarlem heeft met ingang an 20 april 1970 de heer J. de Jager enoemd tot directeur van haar Mliteronderneming, de n.v. Konink- ikc Handelmaatschappij Wed. J. C. Jassee Zoon te Goes. De heer De Jager, tot dusver alge meen procuratiehouder bij de n.v. lassee, verkrijgt hierdoor de alge- ■rie leiding en volmachten binnen bepalingen der statuten van de i.v. De n.v. Massee te Goes is een sterk J'oeiend Zeeuws bedrijf (sinds 1832), ',b® laatste jaren steeds meer zijn lot er als Provinciaal grossier =ett verloren, doordat de activitei- '1 zlch zijn gaan uitstrekken over geheel Zuid-Nederland. Zoals bekend zijn de activiteiten in sector landbouwmechanisatie sa- ngevoegd met die van Boeke ..J5'™°per en legt de n.v. Massee t 'hans uitsluitend toe op de han- wa.f? ijzerwaren in de ruimste zin, l, oe o.m. behoren c.v.-artikelen, ®houdmachines en sanitair. 5® BESTUUR van de KVP-Am- 0 m beeft naar aanleiding van de ""8*6geidheden op koninginnedag u «Wijdingsdag gezegd dat een emc groep zonder enige aanleiding «unaire straatterreur uitoefent die jy^male leven in de stad vol- ™t onmogelijk maakt. NAARDEN (ANP). De N.V. chemische fabriek „Naarden" en de met haar verbonden dochteronderne mingen kunnen, aldus het jaarver slag, op een alleszins gunstig 1969 terugzien. De geconsolideerde omzet, welke thans voor het eerst wordt vermeld, steeg met 16% tot ruim 159 min. De netto winst nam toe met 22,3%, wat per aandeel van no minaal 1000 een winst vertegen woordigt van 417. Het voorgestelde dividend bedraagt 18%. AMSTERDAM (ANP). Voor zo ver zich dit laat overzien, bestaat er geen aanleiding om aan te nemen, dat de sterke daling van de winst der Verenigde HVA-maatschappijen N.V., die zich in 1968 en 1969 heeft voorgedaan, zich verder zal voort zetten. Op grond van de gemaakte prognoses mag gerekend worden op een geleidelijke verbetering van het winstniveau. Voor 1970 wordt een on geveer gelijk resultaat verwacht als over 1969. Voor 1971 en volgende ja ren zullen bij een normale ontwikke ling, HVA-Metahara (Ethiopië) en de CCA (N.V. Chemie Combinatie Amsterdam) in toenemende mate tot de winstvorming kunnen gaan bij dragen. Zo zegt het gisteren versche nen jaarverslag. Het jaar 1969 is voor de N.V. ge kenmerkt geweest, en-erzijds door een verheugende toeneming van ac tiviteiten, anderzijds door tegenval lende resultaten van de produkten- h-amdel. Blijkens de geconsolideerde cijfers is de omzet toegenomen van 125 min tot 130 min. Tropische landbouw is 'nog altijd het belangrijkste arbeidsterrein van de HVA. In die sector is ca. 75 pet. van het eigen vermogen geïnves teerd. Er bestaat goede hoop dat de suikerafzet in Ethiopië dit jaar een flinke stijging zal laten zien. gen en heffingen bijzonder kritisch zal beoordelen. Als dergelijke verho- gingsvoorstellen worden verworpen, dan kan het rijk maatregelen afdwin gen door gedeputeerde staten wijzi gingen in de gemeentebegroting te laten aanbrengen. „Het is dan echter duidelijk waar de verantwoordelijk heden liggen". Terwijl de heer Loeve b. en w. had gesuggereerd te zamen met andere Nederlandse gemeenten een actie tot herziening van de financiële verhou ding rijk - gemeenten te gaan voeren, wilde de heer Jung („wat ons be treft voltallig") naar Den Haag laten gaan om over de financiële regelin gen spoediger en gunstiger beleids beslissingen te verkrijgen. De heer Loeve was zijn beschou wingen begonnen met een politieke zet. Op de heren Eshuis en Polfliet (beiden KVP) na, hadden de chris telijke raadsleden niet begrepen, waarom vlak na de verkiezingsover winning van de PvdA „het locobur gemeesterschap in de nieuwe raad, dat toch al geruime tijd aan wethou der Dijkgraaf was toevertrouwd, door de PvdA moest worden opgeëist". Na het uitspreken van grote waar dering voor de wijze waarop de PvdA- wethouder Prins de burgemeesters functie had waargenomen, zei de heer Loeve, dat het de meerderheid van zijn fractiegenoten redelijk voorkomt, dat het locoburgemeesterschap weer aan wethouder Dijkgraaf komt. „De benoeming van de loco-burgemeester werd blijkbaar uitsluitend politiek benaderd. Wy menen, dat aan de ver diensten van de heer Dijkgraaf te kort zou worden gedaan ais wij niet zouden wijzen op de mogelijkheid van een andere benadering, zoals op grond van de continuïteit". Hoewel de financiële situatie van de gemeente Goes zich somber laat aanzien wethouder drs. J. Dijk graaf van financiën sprak zelfs van een structureel tekort heeft hij ontraden het rijk een extra uiekering te vragen. In de algemene beschouwingen was om het aanvragen van een dergelijke uitkering door alle woordvoerders aangedrongen. Wethouder Dijkgraaf achtte het aanbelenswaardig eerst de begroting voor het dienstjaar 1971 af te wachten alvorens stappen bij het rijk te ondernemen. „De komen de begroting", zo zei hij, „zal de ge meente wat meer lucht verschaffen". Een belangrijk nadeel van het aan vragen van een extra uitkering is naar de mening van drs. Dijkgraaf de geweldige administratieve romp slomp die daaraan verbonden is. Daarbij komt nog dat de gemeente indien ze de extra uitkering ver krijgt, voor iedere nieuwe uitgave toestemming van het rijk moet heb ben waardoor ze een deel van haar autonomie zal moeten prijsgegeven. „We moeten dan ook met alle mo gelijke middelen trachten niet in een dergelijke situatie verzeild te raken, aldus de wethouder. Over de financiering van de chlo rering bij het einde van de nog aan te leggen centrale rioolpersleiding, een kostbaar project, dat zwaar op de komende begrotingen zal gaan drukken, merkte drs. Dijkgraaf op, dat hierover contact is geweest met het provinciaal bestuur en het mi nisterie van economische zaken. Ook wethouder dr. E. J. Prins be nadrukte het belang van chorering van rioolafvalwater. „Hoewel Goes een dergelijk project niet zelf kan betalen ben ik hier een fervent voor- stanre van. We plegen al een tijd roofbouw op ons leefmilieu", zo merkte hij op. „Verruiming van de financiële po sitie van de gemeente Goes wordt in de volgende begroting verwacht", zo liet wethouder drs. J. Dijkgraaf we ten.. Die verruiming zal o.m. gevon den in verhoging en uniformering van de gemeentelijke belastingen... (Van onze verslaggever) AMSTERDAM „Zal ik eens een mummie van je maken?" Deze woor den zijn volgens hoofdinspecteur J Schreur van het Amsterdamse bu reau Kattenburg de inleiding ge weest tot een lugubere moordpoging, waarmee de 33-jarige Portugese vrouw C. P. D. haar 15-jarig stief dochtertje Maria Celinacoreian Pi menta door verdrinking om het le ven heeft proberen te brengen. De stiefmoeder zou vervolgens het niet helemaal normale kind in elek triciteitsdraad hebben gewikkeld en in de Amstel hebben geduwd. Het meisje heeft de aanslag overleefd. Ze kwam geboeid rechtop te staan in het water, dat ter plaatse slechts tot borsthoogte reikt. Door schreeu wen trok ze de aandacht van de 27- jarige koopman Wil Jansen die haar redde. Ze werd met hevig bloedende wonden naar het Wilhelminagasthuis gebracht. De stiefmoeder ontkent. Ze is in gesloten. (Van onze correspondent) DOMBURG De gemeenteraad van Domburg kreeg in zijn laatste ver gadering niet minder dan vier voorstellen met betrekking tot de sluitings tijd van de café's voorgelegd: helemaal geen sluitingsuur bepalen, „tap-toe" om twee uur nachts, om één uur of om twaalf uur. Dit naar aanleiding van een brief van de Nederlandse Bond van Werkgevers in Horecabedrijven met het verzoek het sluitingsuur van deze bedrijven 's zomers te stellen op twee uur. De heer Don stelde voor het slui tingsuur voor horecabedrijven op twee uur te stellen. Hij citeerde een toeristisch tijd schrift, waarin werd opgemerkt dat „Zeeland niet erg hip is; er is nau welijks gelegenheid om eens lekker door te zakken". Over de eerder ge nomen beslissing om twaalf uur te laten sluiten merkte hij op dat de raad beter op de „dwalingen zijn weegs" kon terugkomen. Wethouder C. den Hollander zei, het meerderheidsstandpunt van b en w. vertolkend, bang te zyn dat J'sf™latfr sluitingsuur er mensen naar Domburg zouden komen, die „we hier met zo graag zien". Wethouder A. Wisse vulde hem aan dat de mensen, die vertier zoeken in Domburg met moeten zijn. ken",® meende hij"1®" Mer W9t 20e' t E's heer Don wees deze argumen ten af als „naïef en achterlijk" "U wilt badplaats zijn of niet", stelde hij vast. Mevrouw M. Vaandrager-van 't Hof vroeg zich af of de cafés waar het wel rustig is niet in aanmerking kon den komen voor verlenging. De heer M. Maas (PvdA) vond dat het zou moeten zijn als vroeger: dus helemaal geen vast voorgeschreven sluitingsuur. „Dan gaat iedereen op zijn tijd naar huis en heb je geen la waai", vond hij. Bij stemming hierover bleek dat zijn voorstel slechts gesteund werd door zijn fractiegenoot A. Don. Het „voorstel Don" de tapperijen toe te staan tot twee uur vertier te bieden werd met zes stemmen tegen vijf voor eveneens verworpen. Het voorstel van mevrouw Vaan. drager, dat het standpunt van burge meester Sprenger inhield om tot een uur de horecabedrijven open te la ten werd tenslotte met zeven stem- men voor en vier tegen aangenomen. Dit sluitingsuur geldt slechts voor de maanden juni, juli en augustus. Het college van b. en w. had hier in geen aanleiding gezien zelf met een voorstel te komen aangezien de raad in november vorig jaar met gro te meerderheid had besloten dat in Domburg de horecabedrijven om twaalf uur moeten sluiten. De heer A. Don (PvdA) droeg het hete hangijzer in de raadsverga dering aan. Hij bracht drie aan de raad gerichte brieven, die het ver zoek van de werkgevers in horeca bedrijven steunden ter tafel. De brieven van de WV, de Mid denstandsbond en de plaatselijke ho- reca-bond hadden, zo bleek uit de reactie van burgemeester F. G. Spranger, het college van b. en w. nimmer bereikt. (Van onze correspondent) NIEUW EN ST.-JOOSLAND Op dinsdag 18 mei a.s. van 's morgens acht t.m. 's middags vier uur zal voor de 146e keer de traditionele ring worden gereden op het losse paard op het Kerkplein te Nieuw en St.- Joosland. Er zal weer gejonast wor den net als 145 jaren daarvoor. Het publiek wordt daarvoor door de rijders getrakteerd op brandewijn met suiker. De gehele dag zal mu ziek weerklinken in het dorp om de bekers, medailles en pollepels. Dertien rijders en één amazone, mej. Meijer, zullen de strijd aanbin den, waaronder de nestor van de ringrijders, die vijftig jaar geleden als achttienjarige jongen de eerste rimgrijderij organiseerde, de heer C. A. Polderdijk, die het ringrydersfeest in ere wil houden. tijdens de WINKELACTIE van 25 APRIL t.m. 15 MEI of een der andere WAARDEVOLLE PRIJZEN. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het gemeente bestuur van Middelburg is op de originele gedachte gekomen om de kiezers die voor het eerst gaan deel nemen aan de Middelburgse raads verkiezingen op 3 juni, door middel van een soort „politieke marktdag" op de hoogte te brengen van wat er in de gemeentepolitiek reilt en zeilt. De nieuwe kiezers, 1900 man sterk, zijn uitgenodigd voor een manifesta tie die op 21 mei, om 8 uur, in de burgerzaal van het stadhuis wordt gehouden. Het wordt, zoals het gemeentebe stuur verzekert, een vlotte bijeen komst, waar kandidaten voor de ge meenteraad worden voorgesteld. In de burgerzaal zullen kraampjes wor- (Van onze correspondent) •s-GRAVENPOLDER Zaterdag 23 mei organiseert de gymnastiek vereniging D.A.W. te 's-Gravenpol der, de 22e bondswandeling onder auspiciën van het K.N.G.V. Aan de ze K.N.G.V. Bondswandeltochten kunnen alle verenigingen, clubs en individuelen, die lid of geen lid zijn van het K.N.G.V. deelnemen. Voor jeugdleden van 5 t.m. 7 jaar bedraagt de afstand 5 km., van 8 t.m. 11 jaar maximaal 10 km., voor aspirantleden van 12 t.m. 15 jaar maximaal 15 km. en voor leden van 16 jaar en ouder maximaal 20 km. De wandeling begint bij het vere nigingsgebouw „Ons Dorpsleven" aan de Poelvoordestraat. De start vindt voor alle afstanden plaats om half drie. Het startbureau is geo pend va'n-half twee tot half drie. Alle deelnemers krijgen na het volbrengen van de tocht een medail le met lint en een draagspeld. Voor iedere deelnemende vereniging, wordt een herinneringsplaquette uit gegeven bij deelneming van tenmin ste 30 personen. De medische ver zorging is in handen van de E.H.- B.O.-afdeling uit 's-Gravenpolder. Het muziekgezelschap „Hossanna" uit Goes zal de deelnemers uitgelei de doen, en zal daarna een muzikale rondwandeling door het dorp maken. den opgesteld waarin de verschillen de partijen hun propagandamateriaal zullen uitstallen en waar aan be langstellenden informatie wordt ver- strekt.- Van elke partij die zich in de stembusstrijd werpt zal één kandi daat een vijf-minuten-speech hou den. De jonge kiezers kunnen naar aanleiding van de toespraken vragen stellen. De gemeente serveert bij deze gelegenheid koffie en een drankje. Het doel van de „verkiezings markt" is de jonge kiezers de basi- informatie te verschaffen die zij nodig hebben om aan de weet te komen wat een gemeente nu eigen lijk in ons staatsbestel betekent, wat een college van burgemeester en wethouders doet, wat de functie van de gemeenteraadsleden is, welke personen zich kandidaat hebben ge steld voor een plaats in het gemeen tebestuur en wat die kandidaten met de gemeente voor hebben. De 1900 nieuwe kiezers hebben ieder een uitnodiging voor de ver kiezingsmarkt ontvangen. Het ge meentebestuur hoopt op deze wijze vooral de jongeren, wier belangstel ling voor de in maart gehouden Statenverkiezingen zeer gering is geweest, bij het democratische pro ces te betrekken. Aan de raadsverkiezingen in Mid delburg wordt meegedaan door de PvdA, de SGP, de VVD, de CHU, de CPN, D'66, de Boerenpartij, de KVP en de ARP. KAPELLE Zeventig hengelaars hebben deelgenomen aan de derde bekerwedstrijd in dit seizoen van de hengelvereniging HVKK uit Kapel le. De wedstrijd werd gehouden in de Oosterschelde. De vangst was matig; in totaal werden 155 vissen gevangen waarvan 109 ondermaatse. Het puntentotaal was 8830. De uitslag was: 1 J. P. Lepoeter 650 pnt.; 2 C. Wisse 615 pnt.; 3 M. P. Versluys 605 pnt.; 4 J. van de Velde 525 pnt.; 5 L. Versluys 375 pnt.; 6 Abr. Hoogesteger 375 pnt.; 7 A. Geleynse 300 pnt.; 8 J. Korstanje 300 pnt.; 9 M. Zuid'wegt 280 pnt.; 10 mevrouw Lepoeter-Van Paasschen 270 pnt. De stand na drie bekerwedstrijden is 1 J. P. Lepoeter 1880 pnt.; 2 J. van de Velde 1620 pnt.; 3 W. van de Vrede 1575 pnt. De volgende beker wedstrijd is op 6 juni. (Van een onzer verslaggeefsters) BREDA Een uitslaande brand heeft gisteravond de zolder en de eerste verdieping van de middelbare land- en tuinbouwschool aan de Tete- ringsedijk in Breda vernield. De brand, op de grote zolder ontstaan, begon om half negen en werd ontdekt door de echtgenote yan één van de leraren, die in de nabijgelegen Tuin- bouwlaan woont. Deze waarschuwde ook de directeur, de heer F. Geus- kens, en andere personeelsleden, die allemaal in de Tuinbouwlaan wonen. Gezamenlijk haalden zij de admini stratie, typemachines en nog enkele andere zaken uit het brandende ge bouw, dat eigendom is van de ge meente Breda. Reeds tweemaal achtereen wordt in NAC-klanken reclame gemaakt voor de politieke partij VVD. Als trouw bezoeker en lid van de sup portersclub moet ik daar met nog vele anderen bezwaar tegen maken. NAC is een club voor het gehele volk en niet voor een politieke par tij alleen. Bezoekers met een andere mening worden hiermede voor het hoofd gestoten. Er wordt nu wel in NAC-klanken gesuggereerd, dat raadsleden van de VVD voor subsi diëring gepleit hebben, maar wan neer de raadsverslagen goed gelezen worden, dan is raadslid Woesten- berg, de z.g. rebel en voorzitter van de Politieke Praktische Partij Volksfront ook sterk voor subsidië ring en heeft dat heus niet onder stoelen of banken gestoken. BREDA H. L. RADIX (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De kleuterschool „De Kloek" van de Stichting r.-k. Schoolbestuur Vlissingen en Omge ving, zal zaterdagmorgen 23 mei om half elf worden geopend door me vrouw E. W. Roemers - van der Vliet, echtgenote van de burgemeester van Vlissingen. (Van onze correspondent) GOES In „Samenspel" een uit gave van het gemeentebestuur van Goes, is een overzicht opgenomen over de verdeling van de bevolking naar kerkelijke gezindte. Hieruit blijkt dat de Nederlands Hervormde groep met 13259 verreweg de groot ste is. -Daarna komen de rooms- katholieken met 4566, de gerefor meerde kerken met 2881 en de overige kerkelijke gezindten met 2864. In totaal 2266 inwoners blijken niet onder één van de vorige groe pen te behoren en zijn daarom ge rangschikt onder de groep niet ker kelijk. (Van onze correspondent) GOES Burgemeester F. G. A. Huber van de gemeente Goes streeft er naar zo veel mogelijk in contact te komen met de bevolking. Daarom zal hij iedere maand in de verschil lende woonkernen een spreekuur houden. Voor Oud-Goes en Kloetinge zijn twee spreekuren op het stadskantoor aan de Oostwal: de eerste maandag van iedere maand van 10.00-11.00 uur en op iedere derde maandag vaan 10.30 tot 12.00 uur. De inwoners van 's-Heer Arendskerke kunnen iedere tweede maandag van de maand te recht op het voormalige gemeente huis van 11.00-12.00 uur, die van Wolphaartsdijk op iedere vierde maamid'aig eveneens in het voormalige gemeentehuis van 11.00-12.00 uur en de inwoners van Kattendijke kun nen zich op iedere eerste maandag tot de burgemeester wenden in het Dorpshuis van 11.15-12.15 uur. (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE Binnenkort vestigt zich in Klo-tinge - Goes een nieuw bedrijf voor verkoop en service van landbouwmachines en tractors voor Zuid- en Noord-Beveland, Walche ren en Schouwen-Duiveland. Dit bedrijf is een gezamenlijke opzet van H. Englebert n.v. uit Voorschoten en Heesters-Roosendaal n.v. De naam van de nieuwe combi natie is „De Inspan" Englebert- Heesters n.v. MIDDELBURG Aan de Oplei dingsschool voor het Christelijk Kleuteronderwijs te Middelburg slaagden voor het examen Rooms Katholiek Godsdienstonderwijs de volgende kandidaten: Cairla Aerssens, Marianne Herm- sen en Anke Kaïuffmann te Vlis singen, Marijke Nagelkerke te Kloe tinge, Thea Ransijn en Ria Stobbe- laar te Goes. Er werden geen kandi daten afgewezen. MIDDELBURG Aan de Chris telijke Pedagogische Akademie voor Zeeland te Middelburg slaagden voor het examen Rooms Katholiek Godsdienstonderwijs de volgende kandidaten: Christian Andriessen te Vlissingen, Ank Baarends en Els van den Kieboom te Goes en Char lotte Lies te Vlissingen. Er werden geen kandidaten afgewezen.

de Stem | 1970 | | pagina 7