Alle Belgische toprijders zijn present EUROPESE TOPKLASSE START IN MOTORCROSS TE Concours-hippique in Axel sterk bezet Remijn eerste Zeeuw DIETHOF WON MATTE KOERS ARNEMUIDEN Woudrichem heeft kampioenskansen 20 voordeel Hanssen is belust op revanche geslaagd? een nieuwe fiets, een prachtbeloning! Linden berg vrij zeker naar HVV24 WiêM Promotie voor St.-Aloysius bij een gelijk spel Êml Lommei CORA HOFMAN IN NATIONALE DAMESPLOEG Zaltbommel Tobber gen Uitslagen van j unioren voetbal Tafeltennis Bijdrage in reiskosten Voetbal 22 DE STEM VAN DONDERDAG 14 MEI 1970 W (Van onze medewerker) STEKENE De traditionele Pinkstercross te Stekene die is uit gegroeid tot een der klassiekers van het Belgische motocross-seizoen brengt dit jaar een programma dat alles wat tot nu toe op de Ge- laagputten te beleven was verre in de schaduw stelt. Daar de orga nisators dit jaar niet af te rekenen hebben met een of andere Grand Prix in het buitenland, heeft men een keuze kunnen doen uit de Europese topklasse. Gezien het deelnemersveld is men daar volledig in geslaagd. Om te beginnen komen alle Belgische toprijders aan de start en gezien de prestaties van Robert, Geboers, Teeuwissen en Decoster in de reeds verreden Grote Prijzen vormt dit klaverblad van vier alleen reeds een ploeg waarvoor het de moeite loont een bezoek te brengen aan de internationale cross van de Gelaagputten. De. duizenden Nederlanders die Stekene nooit overslaan, krijgen op Pinksterzondag bovendien de gele genheid om de Nederlandse toprij ders ain het Werk te zien. Frans Sigmans, Pierre Karsmakers,' Jo Lammers en Harry Driessen zullen van de partij zijn en met de aan moedigingen van vele Zeeuwse en Brabantse supporters rijden zij als 't ware in eigen land. Ook de Zweed se en Engelse deelname is zonder meer fantastisch. Torleif Hanssen, winnaar van de Grand Prix 250cc in Frankrijk, zijn landgenoten Arne Bonn, Hakan Andersson en Uno Palm mogen gerekend worden tot de Zweedse topklasse. Vooral Hans sen zal op de Gelaagputten een cir cuit vinden, dat met zijn vele spec taculaire hindernissen voor hem ge maakt schijnt te zijn. Het zit de Zweedse topman bo vendien niet lekker dat hij na de Grand Prix van Frankrijk enkele ceren is afgestraft door de Suzuki- coureurs Robert en Geboers. Op dit ircuit krijgt hij de kans om revan che ten emen en hij moet zonder wijfel tot de grote kanshebbers worden gerekend. De Engelsen Smith en Bickers zijn nog steeds tot grote daden in staat, evenals Brian Wade, die in Engeland Wild Wade wordt ge noemd wegens zijn gedurfde rijstijl. Wade is fabrieksrijder voor Greeves evenals Frans Sigmans. De Duitser Ad Weil sluit de rij van internatio nale vedetten. Weil werd vorige zondag tweede in de Grote Prijs van Frankrijk 500cc achter de Zweed Kring. De Duitse bliksemstarter zal ■ronder twijfel ook in Stekene de groep aanvoeren tijdens de eerste vonden. Gezien zijn huidige vorm zal het zelfs niet eenvoudig zijn hem van de leiding te verdringen. Met een zo fantastische deelname is het moeilijk te voorspellen wie uiteindelijk de bloemen zal krijgen. Onze landgenoten Sigmans en Kars makers mogen zeker gerekend wor den tot de kanshebbers voor een ■replaats. De motorcrossliefhebbers die iet Pinksterweekend al vroeg wil- ;en inzetten, kunnen zaterdag te- ■echt in de grensplaats Lommei. lier wordt de eerste wedstrijd voor et Belgisch kampioenschap 500cc erreden. Vanzelfsprekend komen le Belgen aan de start inclusief de '.öOcc specialisten Robert en Ge- )oers. Onze landgenoten, die in Ste- cene rijden, aangevuld met Peter Cora Hofman: opgenomen in de <1 x 100 meter estafette-ploeg. (Van onze atletiekmedeweerker) HULST De zeventienjarige Co ra Hofman van de atletiekvereniging Scheldesport uit Terneuzen is door de KNAU aangewezen om samen met Rietje van den Berg, Trudy Ruth en Josje Rademakers tijdens de dames-interlandontmoeting Ne- derland-Engeland, die zondag in Den Haag wordt gehouden, Nederland te vertegenwoordigen op het nummer 4 x 100 meter estafette. Willems zijn eveneens van de partij. De punten voor het nationale kam pioenschap zijn zowel in België als in ons land goud waard. De eindstand in het kampioen schap is namelijk bepalend voor deelname aan Grand Prix in het volgend jaar, terwijl bovendien de buitenlandse organisatoren het meeste geld op tafel leggen voor die rijders, die op de beste plaatsen eindigen in dit kampioenschap. In Lommei moet vooral de plaatselijke favoriet Jaak van Velthoven tot de kanshebbers worden gerekend. Be halve de Belgen en de Nederlanders starten in Lommei Ad Weil en de Engelsen Bickers en Smith._ In eigen land gaat de meeste belangstelling uit naar de internatio nale cross van Zaltbommel op twee de Pinksterdag. Hier ligt het zwaar tepunt vooral op de zijspannen. Rond Broer Dirkx en Ten Thije heeft men de beste buitenlandse combinaties verzameld met aan het hoofd de bijna onklopbare Belg De Kort. In de solo-klasse starten de Engelsman John Banks en de zweed Jan Johansson evenals de Belgen Vermeeren en Van Loon. Vanzelfsprekend ook alle Neder-1 landse-topcoureurs, met uitzondering dan van Wolsink. De wegrace-enthousiaten zullen het wat verder van huis moeten zoeken namelijk in Tubbergen waar, zoals deze wegrace wel genoemd wordt, de Twentse T..T wordt ver reden. Alle bekende nationale rij ders en een pleiade van buitenland se vedetten zullen hier glans geven aan de belangrijkste wegraces van het jaar na Assen. (Van een onzer voetbalmedewer kers) TERNEUZEN De uitslagen van het juniorenvoetbal in de afdeling Zeeland zijn: A-JUNIORENCOMPETITIE Groep A 1: Arnemuiden A 1 - Vogelwaarde A 1 10, Middelburg A 1 - Terneuzen A 1 50, Vogel waarde A 1 - Tern. Boys A 1 21, Vlissingen A 1 - Zierikzee A 1 51, Steen A 1 - Axel A I 34, Zeeland Sport A 1 - Middelburg A 1 14, Mdb A 1 kampioen: groep A 2: Zeelandia A 1 - Vlissingen A 3, Vliss. A 3 n.o.g., Domburg A 1 - RCS A 1 0—14, Oostkapelle A 1 - Meeuwen A 1 11, Serooskerke A 1 - Middelburg A 2 0—3; groep A 3: Vlissingen A 2 - Biervliet A 1 2—3; groep A 5: Kloetinge A 1 - Wemel- dinge A 1 0—2, Rillandia A 1 - Robur A 1 8—1, Apollo A 2 - Kruiningen A 1 14, Kapelle A 2 - Apollo A 1 1—1: groep A 8: Hul- sterloo A 1 - Steen A 2 32, SDO A 1 - HW A 2 3—1, AZW A 1 - Terneuzen A 2 60; groep B 1: Meeuwen B 1 - Arnemuiden B 2 2 2; groep B 2: Vlissingen B 1 - Vlissingen B 2 2—0; groep B 3: Nieuwland B 1 - Zeeland Sport B 3 100' groep B 4: Middelburg B 4 - Walcheren B 3 1—3; groep B 5: Vlissingen B 6 - Vlissingen B 7 0— 4; groep B 6: Hoek B 1 - Terneu- zense Boys B 1 36, AZW B 1 - Ria B 1 1—5; groep B 7: Clinge B 1 - Koewacht B 1 1—6, Hulsterloo B 1 - Vogelwaarde B 1 21, Steen B 1 - SDO B 1 18—0, Steen B 1 kampi oen; groep B 8: Tern. Boys B 2 - AZW B 2, AZW B 2 n.o.g., Spui B 1 - Graauw B 1 82. Steen B 2 - Hontenisse B 2 afg., Terneuzen B 2 - Axel B 2 5—0: groep B 9: Terneu zen B 5 - Corn Boys B 3 10, HW B 4 - HW B 3 afg., Terneuzen B 3 - Terneuzen B 4 32: groep B 13: Goes B 1 - SSV B 1 11—0, Nieuw dorp B 1 - Robur B 1 15, Apollo B 2 - Apollo B 1 0—9: groep B 14: Krabbendijke B 2 - Wemeldinge B 2 20, Kruiningen B 1 - Rillandia B 2 140. Kruiningen B 2 - Yerseke B 1 17, Rillamdia B 1 - Waarde B 1 70; groep B 15: Kapelle B 1 - Goes B 2 30, Luctor B 1 - Hein- kenszand B 1 14, Patrijzen B 1 - Robur B 2 22 ,SVD B 1 - Hoede- kenskerke B 1 20, Kloetinge B 2 - Kwadendamme B 1 21. Joel Robert, hier in actie op zijn 250 cc Suzuki, is een van de grote kanshebbers in de motorcross te Stekene. (Van onze sportredactie) AXEL Op het terrein naast het Axelse Bos en achter de jeugdher berg zullen op tweede pinksterdag zo'n driehonderd paarden en pony's in actie komen. Het zijn de deelne mende paarden aan het zesde grote internationale concours-hippique, dat wordt gehouden door de Oranjerui- ters uit Axel, in samenwerking met de Julianaruiters uit Zaamslag. Het internationale tintje aan het con cours - maar er zullen ook draverij en worden gehouden - wordt ver zorgd door drie Belgische verenigin gen, die inschreven. Het zijn De Kruisridders uit Eksaarde, St.-Hu- bertus uit Erondegem en St.-Amel- berga uit Temse. De heer De Feyter, instructeur van de ponyclub De Kleppertjes uit Axel, die voor een deel met de (Van onze medewerker) AXEL Doordat St.-Aloysius 1 er afgelopen zaterdag net niet in slaagde tot winst te komen tegen Scylla 3, is de laatste promotiewed strijd tegen TOGB in Berkel en Rodenrijs uiterst belangrijk. Beide teams staan ongeslagen aan de lei ding in de uit vier teams bestaande poule, waarvan de rummers één en twee overgaan naar de hoofdklas der NTTB. Indien dezelfde uitslag wordt ver kregen als in de eerste ontmoeting, namelijk een gelijk spel, dan pro moveren beide teams. Scylla 3, dat bij winst op Kluis op zeven punten kan komer. heeft alleen nog kansen indien TOGB of St.-Aloysius ver liest. Een uiterst spannend slot dus voor deze zeer aan elkaar gewaagde teams. Baumgarte c.s. moeten in staat geacht worden een puntenver deling uit het vuur te slepen. Ook St.-Aloysius 2 is aan zijn laatste wedstrijd toe. Het ontvangt het reeds gepromoveerde Velp en het zal met revanche-gedachten be zield trachten de kleine 64 neder laag van enkele weken geleden te wreken. (ADVERTENTIE) U kunt er ook een winnen. Hoe? Vraag dat aan uw f ielsen-handelaar of lees de advertentie in uw damesblad. organisatie is belast: „Er komen zo veel deelnemers, omdat wij de dag aantrekkelijk maken voor de ruiters. Op tweede pinksterdag zijn er ook paarde-evenementen in Dordrecht en in Bergen op Zoom, maar het me rendeel heeft hier m Axel inge schreven. Wij geven de deelnemers namelijk een dedelijke vergoeding voor de reiskosten". Het concours-hippique in Axel wordt om de twee jaar gehouden. In 1968 bereikte men een dieptepunt voor wat het aantal deelnemers be treft, maar dat lag niet aan de organisatie. Heel wat deelnemers moesten zich namelijk op het laatste moment terugtrekken omdat er in fluenza onder de paarden heerste. Maar nu zullen er dus ongeveer driehonderd paarden op het terrein achter de watertoren aan het werk gaan om de véle prachtige prijzen onderling te betwisten. Om het geheel voor het publiek aantrekkelijker te maken, hebben de organisatoren voor 's morgens selectiewedstrijden op het program ma staan. De Feyter: „Die selectie wedstrijden moeten voorkomen dat het publiek zich 's middags gaat vervelen. Het is een voorzorgsmaat regel dat de mensen waar voor hun geld krijgen". Bij de dressuurproeven zullen de juryleden waarschijnlijk het meeste werk krijgen. In niet minder dan dertien ringen worden de deelne mers beoordeeld. Elke ring krijgt een „bevolking" van tweeëntwintig ruiters, die elk een proef van ca acht minuten zullen afleggen. Het springconcours, dat natuurlijk de hoofdmoot van het programma vormt, belooft voor de toeschouwers het meest spectaculair te worden. Dat het aan de verwachtingen zal voldoen is een ding dat zeker is, want de bekende parkoersbouwer J. van Oeveren uit Kortgene, heeft de hindernissen opgesteld- De heer Van Oeveren heeft daarbij niet op een hindernis hoeven te kijken, want volgens de heer De Feyter beschikt de vereniging Oranjeruiters over meer dan voldoende materiaal. Wat de deelnemers betreft, komen de sterkste springruiters waarschijnlijk uit België. Kees Steendijk, de Ne derlandse kampioen van de landelij ke rij verenigingen uit St.-Joosland, is de belangrijkste Nederlandse troef in het internationale gezel schap. Niet alleen de grote paarden komen tweede pinksterdag in actie. Ook zullen er veel pony's binnen de „arena" treden. De Axelse Klepper tjes zijn hier de grote favorieten. En dat ondanks het feit dat Freddy den Doelder (gebroken arm) niet van de partij kan zijn. Wat de financiële kant betreft, maakt voorzitter Schieman van de Oranjeruiters zich niet al te veel zorgen. Toch moeten er maandag zesduizend mensen komen om geen verlies te lijden. Schieman: „Tot nu toe zijn er altijd ongeveer achtdui zend mensen geweest. Dus als het weer een beetje meewerkt, zal het deze keer ook wel gaan". Het programma ziet er als volgt uit: 's morgens: prijs van de stad Axel (dressuurproef voor achttallen met handicap), David Brown-prijs (dressuurproef voor viertallen met handicap), Sanderse-prijs (individu ele dressuurproef), Pot-prijs (indi viduele dressuur klasse L, jeugd) Fiat-prijs (individuele dressuur, klasse M en Z met handicap), Den Doelder-prijs (dressuurproef voor pony-achttallen met handicap), Gebr. Van Engelen-prijs (dressuur proef voor viertallen pony's), Covo- prijs (individuele dressuurproef po ny's categorie A, B, handicap) Coöperatieve Raiffeisenbank-prij s (individuele dressuurproef pony's, categorie klasse C en D, handicap); 's middags: Veedol-prijs (springcon cours klasse L), Massu-Ferguson- prijs (springconcours klasse L, jeugd), Parade, Esso-prijs (half- bloedpaarden, dravers tweede cate gorie, volbloed paarden, dravers eer ste categorie, en volbloedpaarden galop). Piet Remijn uit Goes was de eerste Zeeuw in Arnemuiden. IBÊÊË (Van onze sportredactie) ARNEMUIDEN Jan Diethof uit Zwolle werd gisteravond in Arne muiden de derde winnaar van de koersen in het kader van het Skoll- klassement. Diethof, die leider Ger- rit de Wit uit 's-Gravendeel niet kon benaderen in het puntentotaal, won de spurt van negen man, die drie ronden voor het einde na een vrij vlakke koers „de slag maakten". De uitkijk op zich was geweldig, een rondje van drie kilometers in de polders achter de Spoordijk bij Ar nemuiden, maar de teleurstelling bij het bestuur van de Zeeuwse wieler vereniging Theo Middelkamp was toch groot. Immers drie keer hadden de notabelen een parkoers in Goes gezocht. Eerst weid het Bergweg- Piet Lindenberg: naar HVV'24. waarschijnlijk (Van een onzer voetbalmedewer kers) HULST Het is vrijwel zeker dat met ingang van volgend seizoen Henk Lindenberg, momenteel trai ner van Middelburg, dat hij aan drie landstitels hielp, HW'24 uit Hulst zal gaan trainen. De huidige trainer van HVV'24, H. Neefs, zal waar schijnlijk Clinge onder zijn hoede gaan nemen. (Van een onzer voetbalmedewer kers) BREDA Dinteloord kan zater dag, in de derde klas van de KNVB-zaterdagcompetitie, beslissen of Woudrichem de kampioensvlag kan hijsen. De Van Stratens hebben aan een gelijk spel in de suikerstad voldoende om zich tweedeklasser te mogen noemen, maar dat is geen eenvoudige opgave. Dinteloord heeft al meer voor een verrassing gezorgd en speelt zonder druk. Dat ligt voor Woudrichem anders. Bij verlies kan Roda Boys nog gelijk komen, als het de achterstallige drie wedstrijden in winst weet om te zetten. Zaterdag lijkt dit niet zo moeilijk nu Terneu- zense Boys op bezoek komt, anders zou het een verrassing zijn. Dé laatste kans zal Roda Boys proberenvast te houden. Onderaan de ranglijst staan Sleeuwijk en AZW voor een beslissende opgave. Rillandia zal Sleeuwijk weinig kans geven, - .ar AZW heeft tegen het uitvorm zijnde NOAD wellicht enige kans/om de laatste strohalm vast te grijpen. Het verschil met Axel is twee punten, met een wedstrijd meer gespeeld. In de vierde klas A kan Altena ook de kampioensvlag hijsen als het de volle winst bij SDO weet weg te halen. Aangezien de SDO'ers nog niet in veiligheid zijn en het een streekderby betreft, kan er wel eens een verrassing uit de bus komen. Wit Zwart is de enige club die Altena nog kan be dreigen, aannemende dat het van Zuilichem wint, al geeft de laatste overwinning de Zuilichemmers weer moed in hun schijnbaar hopeloze positie met vier punten achterstand op'SDO en met nog drie wedstrij den te spelen. De andere wedstrijden hebben weinig meer te betekenen. Alleen een betere klassering op de ranglijst is de beloning van een overwinning. In de hoogste klas A zijn de prijzen al verdeeld. SSC heeft weinig belang meer bij een reeds gedegradeerd ARC. De Capel- lenaren zullen het volgend jaar op nieuw moeten proberen in de eerste klas te komen. Sprang is ook vrij van degradatie, evenals SIXO dat op bezoek komt. Arnemuiden, dat boven De Meeu wen is gekomen krijgt het zwaar bij De Zwerver. De Meeuwen kunnen hun puntenaantal opvoeren door winst tegen Barendrecht. LOMMEL (ANP) Leo Duyn- dam heeft in de Belgische plaats Lommei een wielerwedstrijd over 145 kilometer gewonnen. Hij liet een tijd van 3 uur en 15 minuten voor zich afdrukken. De uitslag was: 1 Duyndam (Ned.) de 145 km in 3.15.00, 2 R. de Vlaeminck (Bel.) op 20 sec., 3 Van Looy (Bel) op 25, 4 Ottenbros (Ned.), 5 Blockx (Bel.), 14 Steevens (Ned.), 16 Zoontjem (Ned.), 17 Ha- rings (Ned.), 18 Koel (Ned.), 19 Wouters (Ned.), allen dezelfde tijd parkoers uitgezocht, maar dat werd afgekeurd d;oor de politie wegens de scholen in de buurt. In Goes-Zuid werd het rondje afgekeurd wegens de veiling. Tenslotte wais het par koers op het haventerrein ook al niet goed in verband met het personeel van de A.K.F. Tot ieders verbazing kreeg men echter enkele dagen gele den alsnog toestemming om op het Bergwegparkoers te draaien. De kos ten van extra politiebeveiliging zou den dan xoor rekening van Theo Middelkamp zijn. Jan van Steen, voorzitter van Theo Middelkamp: „Dat zou de vereniging ongeveer vijftienhonderd gulden gaan kosten en dat was te veel voor ons. Daarom zij we uitgeweken naar de polders rond Arnemuiden". In Arnemuiden was geen volk rond het parkoers. Het inspireerde de ren ners dan ook niet. Op enkele spelde- prikjes na was het een vlakke koers, die slechts weinig echte vluchten kende. Groen uit St.-Fameras en We], ling uit Nijmegen waren eigenlijk de enigen, die serieus in de aanval zijn geweest. Elf ronden voor het einde gingen zij aan de haal, maar vier „toeren" laiter was het gebeurd. Het werd steeds duidelijker dat het een massaspurt zou worden. Het clubbelang leefde kennelijk te wei nig bij de deelnemers. Ze waren ge woon niet van plan zich voluit te ge ven voor de kas van de verschillen de deelnemende verenigingen. Ja, nu waren er twee, die graag wilden, maar de leider in heit Skoll-klasse- ment, Gerirt de Wit, werd zo zwaar bewaakt, dat hij geen enkele kans kreeg. En de Limburger Pustjens kon het niet alleen. In de laatste drie ronden kwam dan eindelijk de aanval. Ne gen man sprongen weg, die uiteinde lijk de zege betwisten. 1. J. Diethof, Oosterwolde, 100 km in 2.34.7; 2 P. Kleine, Holiandscheveld; 3 G. van 't Geloof, Lage-Zwaluwe, 4 W. van Dok, Grootebroek; 5 B. Groen, St.-Pancras; 6 F. Kisner, Amersfoort; 7 B. Slings, Alblasisei'- dam; 8 A. Lübke, Amsterdam; 9 P. Remijn, Goes; 10 A. Strijbosch, Rolde; 11 P. van de Berg, Noordwijk; 12 A Koning, Sprundel; 13 B. de Lange, Nieuw-Lekkerland; 14 P. van Gurp. Breda; 15 J. Jansen, Haarlem; 16 J Pool, Lippenhuizen; 17 M. Pronk, 't Zand; 18 W. Evertse, Zierikzee; 19 M de Vries, Amersfoort; 20 L. van de Berg, Noordwijk. „-iji •m ™Wf!ɧ m fiiiiiii (Ai Overmorgen, is d uitbreiding 'n feit. Rovulco gelegen aan de rand van het hart van Breda. niet alleen het sap, maar al het lekkere van de hele vrucht tijdelijk voor kies uit abrikozen, peren, perziker

de Stem | 1970 | | pagina 22