KOEKEN RIJDT BETER iën en j Cees Priem kopman n weg Leo Embregts in element in ronde Nieuw-Y ossemeer DE WIT BEHEERST KOERS ZI NDERT Yanneste winnaar in D'nkerken 4 GE: I Wereldkampioenschap cyclecross in Apeldoorn T. van Poecke winnaar ronde van Heikant nederlaag UITSLAG PRINSEN BESTE WEST-BRABANDER OLYMPIA'S TOUR DOOR PETER HEERKENS TEGENGEVALLEN VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 11 MEI 1970 - - -r J I IVan onze snortredacteurl I">T>TTVTCT7,1\T T>T71OTiT71 vro^o.n-v.rfïiV.t^liiilr yt^xcuI ;3 gehouden persconferentie werd I ndage vooral ten aanzien van de I ne-skinummers en het ijshockey, ie twee takken van sport, die in >and met de hiermee gemoeide I merciële belangen en de zeer aan-1 itbade amateurstatus Van de he. I naars geen plaats meer dienen te 1 ben in het programma van del mpische winterspelen, het vuurtial de schenen gelegd. Bij de winter- en van 1972 te Sapporo zullen de I ne-nummers en ijshockey nog op 1 programma staan, maar de kan- j aat-steden voor de winterspelen! 1976 Denver, Vancouver, Sion Tampere blijven in het onge. se, of deze sporten gehandhaafd! en blijven. De houding van del rokken internationale federaties I te dien aanzien in de komende! belangrijk zijn. De ijshockeyfe- ,atie heeft in dit verband, aldus I indage, van goede bedoelingen t ik gegeven. De praktijk zal het •der moeten uitwijzen. De Olympische deelnemers moe-1 zowel aan de amateurregels vanf IOC als aan die van hun eigen I leratie voldoen", zo besloot Brun-I ge het vraag- en antwoordspel,! larin hij zijn eigen standpunten! hij reeds meermalen naar voren I icht, volledig handhaafde. 'ENT1E) genstelling tot vissers, en zelden via de viswinkel fiaar moeder-de-vrouw, en niet eens visserslatijn ■preken. De waarheid al indrukwekkend genoeg. ider ons gezegd: 't is genlijk 'n klein kunstje met Mercury-buitenboordmotor. m zo'n pittig, wendbaar nodel. Alsof ze ruiken waar zit. Slaan direct aan en met 'n schier geluidloze ïatig lopende motor vis op- overal. el glijdt over alles heen. en ontmoedigd achter, andig aan eens naar Mercury e d'r een heeft. Of bij Dorteur Kimman Nautic N-V. s voor u liggen. 135 pk.) Die weet waar uw y-buitenboordmotoren, y Imstreken nasingel 46, Breda, Tel (Van onze sportredacteur) ELSLOO Cees Priem uit Goes begint vandaag als kopman in de ploeg van Triconobie-Acifit aan de dagen, die nog resten in Olympia's Ronde door Nederland. Het is een eer, waarvan de negentienjarige Zeeuwse timmerman aardig onder steboven is, want wie had dat nou kunnen denken. Na drie dagen wedstrijd is de jonge Priem de bes te man in het klassement met op enkele seconden ploeggenoot Peter van de Kruys, die om die reden eveneens tot kopman verheven werd. „Want" redeneerde ploeg baas Piet Liebregts. „ik kan Van de Kruys natuurlijk niet meteen laten vallen. Maar dat Priem onze man wordt, staat voor mij vast." De hoge verwachtingen, die plots aan hem gesteld zijn, verwerkt Priem nuchter. „Als mijnheer Lie bregts maair niet té optimistisch is". Maar dat is mijnheer Liebregts in geen geval. „Priem", somt Liebregts zijn kwaliteiten op, „heeft een goede moraal, hij luistert uitstekend en rijdt in schitterende stijl. Ik vind hem het type Cees Rentmees ter. Precies zo. Ook iin zijn gedrag. Hij praat weinig. Ik mag dat wel in die Zeeuwen. Voot mij zijn het ge weldige binken." Dat de lof vain Liebregts niet overtrokken is, moge blijken uit de woorden van bondscoach Joop Mid- delink, die letterlijk zegt: „Priem is een van de grootste openbarin gen in deze ronde. Ik zie veel in hem." Maar Cees Priem blijft nog steeds nuchter: „Ik mag niet klagen" vat hij zijn ervaringen, samen, „het gaat lekker". Zaterdag nestelde Cees Priem zich in de kopgroep en maakte zo'n indruk dat hij de pres- tatieprijs kreeg toegewezen, zondag trok hij in het gezelschap van onder anderen Kees Koeken op jacht naar de leiders en won zo doende belangrijke seconden. „Weet je wat ik nou het beroerd ste van dat kopmanschap vind", dacht hij in Elsloo hardop, „dat die andere jongens op mij moeten wachten als dat nodig is. Dat lijkt mij helemaal niet leuk voor ze Is Cees Priem Zeetends best geplaatste man in Olympia's ronde, voor West-Brabant eist Wim Prin sen die eer op. Hij staat op ruim tien minuten en liep die achter stand op als medeslachtoffer van de coup waarvoor Andresen en Kui per zorgden. „Ik rijd nog niet zoais het moet" klaagde Wim Prinsen. „Vooral in het begin van deze etap pe had ik het eng lastig. Op het laatst ging het we'l, maar toen was het te laat." Voor Kees Koeken lijken er betere dagen aan te breken. De Achtmaalse renner nam gisteren enkele keren het initiatief tot een achtervolging en won uiteindelijk de sprint van een groepje dat in de finale nog uit het peloton kon ont snappen. „Ik voorspel je dat ik nog tot een behoorlijke uitslag kom. Ik voel het. Was ik de eerste dag maar niet zo dom geweest. Toen dronk ik verschrikkelijk veel voor de start. Het was bloedheet en ik blééf drin ken. Achteraf bekeken had ik dat nooit moeten doen. Het kostte me een goede ronde." Herstel tekent zich ook af bij Peter Vonck uit Heikant die be duidend beter meekon dan de eer ste dagen. „Ik draai stukken vlot ter" constateerde hij met een blije lach. Voor Johan Westerweele was Olympia's Ronde bijna afgelopen. Zaterdag ging de Zeeuwsch-Vla- ming officieel uit de wedstrijd, maar een half uur later werd hij weer even officieel toegevoegd aan de deelnemerslijst. Westerweele had niet het hele parkoers van de ploegentijdrit gereden. Als geloste renner sloeg hij een binnenweg in en bereikte via een andere route Bladel weer. Officials namen hem uit de wedstrijd maar ploegleider Piet Liebregts kon de situatie red den. Westerweele mocht blijven, maar kreeg vijftien strafminuten. In Elsloo beleefde Ad Duyker, tijdens het wielerseizoen woonach tig in Axel, een diepe teleurstelling Hij demarreerde enkele keren uit de kopgroep, maar werd steeds te ruggepakt. Tenslotte zag het ernaar uit dat zijn zoveelste poging op één kilometer van de finish succes zou hebben, maar wéér grepen de ach terblijvers in. Duyker eindigde toen als laatste man van het kopgroepje. „Ik verspeelde te veel energie" sprak hij ontgoocheld. „Ik kon ge woon niet meer, toen ze me zo kort voor de meet weer achter haalden". PETER HEERKENS. Op de foto Kuiper, die aan de leiding gaat van het algemeen klassement van Olympia's Tour door Nederland. IJTOMOBILISME De Oosten-I ker Jochen Rindt is met een Lotus! nnaar geworden van de Grote Prijs! n Monaco, de derde wedstrijd voor! t wereldkampioenschap der co»! urs formule 1 renwagens. Drievou- oud-wereldkampioen Jack Brat- m werd tweede, de Fransman Hen.1 Pecarolo derde. De Fin Mikkola] et Ford Escort heeft op het ogen! ik de leiding in de 1000 kilometer! in de Wereldcup Ralley, waarvoor start plaatsvond te Rio de Janeil De Engelse topvoetbalier Jimmyl Ireaves, die een equipe vormt met geroutineerde rijder Tony Fall.fl ;zet met een Ford Escort de tiende| aats. OTORSPORT Joël Robert, hou-i ■r van de titel, heeft zijn achter-l and in de competitie om het we| lidkampioenschap motorcross e-klasse verkleind. De Belg zege, "ierde met zijn Suzuki voor 35.0» «schouwers te Maribor m de Grow *riis van Zuid-Slavië. De Tsjech! alm werd met een CZ tweede «1 e Belg Geboers, die de ranglijst mvoert, eindigde met zijn Suzuki Is derde. De stand in de competitie om eGeboers'43, 2. Robert 42, 3. Hak| punten. ENNIS De Zuidafrikaan Keith! liepraam heeft de finale hererfflij .elspel van het internationale 1»! istoernooi te Guildford gewornien. I Dij versloeg de Australiër PatMl iet 6-4 6-0 In het damesenkelspj jegevierde de Australische Mc Jourt. De finaleuitslagen waren: heren-I inkelspel: Diepraam (Za) - J on (Aus) 6-4, 6-0; dame^*l Jargaret Court (Aus) - .JJ i f Van (VS) 6-4,6-2 damesduWI toel: Court/Dalton (Aus) - •ke/Walken (Aus.-Za) 6-0. 7-9, M PLOEG VAN KETTING OP VEEL FRONTEN WINNAAR (Van onze sportredacteur) ELSLOO Herman Krott zei het met een lelijk woord, maar het was wél treffend. „Mafkezen", zei Herman Krott. Hjj had gelijk en zijn Amstelrenners konden het er voorlopig mee doen. Zoals die van Caballero de opmerking van hun assistent-ploegleider Ton Hofland (kastelein te Etten-Leur als hij niet temidden van het wielervolk zit) in hun zak konden steken: „Aan tafel," smaalde Hofland bitter, „zjjn het geweldenaars. Ik ga ze maar de bikkel- en smikkelploeg noemen". En Herman Krott foeterde door: „Slapers zijn het, slapers" en Ton Hofland weer: „Bah, praat me er niet van, verschrikkelijk". De overname van de oranje trui (joor Wicher Vlot was een acceptabele compensatie voor het verlies dat Krott leed met de plotseling tegen vallende Den Hertog en de in de ach terhoede verzeild geraakte Jans Vlot. Maar het teken van de terugslag men ontkwam niet aan die gedachte was er, zoals er in •osmalen de imponerende opmars van de Ketting- ploeg gesignaleerd kon worden. De oostelijke equipe, gestart als een van de favoriete combinaties, presen teerde zich na een onopvallende eer ste dag mei een indrukwekkende prestatie. Op zaterdagochtend won het de ploegentijdrit, op zaterdagmid dag de etappe in Rosmalen (Henk Nieuwkamp was de snelste van dat groepje van vijftien), zondag ver overde Ketting in de persoon van Henny Kuiper de oranje en boven dien ook de groene trui en werd, als of het allemaal nog niet genoeg was, eerste in het ploegenklassement. „Het wapen waar wij mee strijden", legde ploegleider Ton Ketting uit, „is: 1 goede sfeer, 2 goede conditie en 3 100% inzet". Wél, dit wapen hakte fors in op de ronde-karavaan, toen die zondag van Rosmalen naar Elsloo trok. Als voor laatste haakte Henny Kuiper aan bij het groepje dat na zestig km op pad ging. Toen het peloton hem liet glippen, was de tweede blunder gemaakt, want eerder gaf men Torleif Andre sen, een van de grootste verrassingen na drie dagen koers, alle kans rustig te vertrekken. Andresen ging, in ge zelschap van Segato, Bravenboer. de latere ritwinnaar, Aling en Westrus. Kuiper maakte in zijn eentje het gat dicht en als laatste mam lukte dat Ad Duyker. Toen al had het groepje er een geweldige vaart inzitten. „Ik moest ruim zestig rijden om erbij te komen", vertelde Duyker later. Vanwaar deze vernietigende kritiek en vanwaar deze droefenis bij enkele van de grote bazen in het wielerpelo- ton? Wel, ze ontstaken in opperste woede over het gebrek aan initiatief op de derde dag van Olympia's ronde door Nederland zodat twee van de grootste kanshebbers ongestoord hun gang konden gaan en een klap uit deelden waarvan de gevolgen nog niet helemaal te overzien waren gis teravond in Esloo, maar waarvan men in eerste instantie wél kon zeggen dat het een harde slag was geweest. Tussen Rosmalen en Elsloo reed Denekamper Henny Kuiper, 21 jaar, van beroep technisch beambte, zich in de oranje leiderstrui en kwam de gevreesde Torleif Andresen er nog comfortabeler voor te staan. Ze dank ten dat aan wat Herman Krott de -slapers" noemde, die dit tweetal plus de nog zeer kansrijke Westrus, Aling en Duyker ruim twee minuten toe stonden op het 160 km lange traject. Er werd hun, Andresen en Kuiper, de nummers twee en drie van heit aige- I meen klassement, niets in de weg ge legd en daar maakten de bazen zich zo verschrikkelijk nijdig over. Geen moment maakte het 'peloton aanstal ten om die kopgroep vol concurrentie terug te pakken. Sterker nog, men iet de leiders alle kans royaal uit te lopen. ngseweg 5, Goes, Tel 011°° „Ach", klaagde Krott door, „dat tel 'k eigenlijk al niet eens meer mee. Je kunt wel op kop van het peloton gaan sleuren, maar als je dat moet doen je al vei]f:ocht. Het had gewoon wet mogen gebeuren dat twee van de oest geplaatsten zomaar konden gaan. "at was stom, ongelooflijk stom". Arme Herman Krott. Wat. voor hem zo n groots fietsfeest beloofde te wor sen, liep in Elsloo uit op de begrafe- is van die vrolijke gedachte, en het rama tekende zich zaterdag al af. H namehjk verspeelde Fedor den daags ervoor nog bejubbeld ïif„ man die zichzelf terugvond in in prestaties, al zijn kansen. In zijn naar Rosmalen sukkelde Den Her- „f PUna drie minuten achterop. De u iTan herman Krott finishte in i. laatstt groepje samen met Jans viQt> drager van de j.e trui, maar voor Herman Krott u1Jn Amstels bleef de toekomst er Wi„i,"og.wat zonnig uitzien, doordat aloom vlot de eerste plaats in het ovo„ k!assement van zijn broer wüam' zat in een vijftienmans Pgroep waarin ook de Zeeuw Cees PirtH en- de West-Brabander wim zich een plaats hadden ver- hieM Cn zo<j°er|de een goed uitzicht ,etl °P een bevredigend verloop „P ue ronde. De snelheid van de kopgroep liep hoog op. Met een vaart van gemid deld 47 km in de eerste twee uur, renden Andresen en Kuiper steeds verder weg van het peloton, waarin de favoriete ploegen als Caballero, Triconobie-Acifit, Mars-Flandria en niet te vergeten Amstel, geslagen achterbleven. Het wachten was nu op een mas sale aanval van de Amstels, die hun leiderstrui te verdedigen hadden. Het kwam er niet van. „Ze zijn me zwaar tegengevallen", oordeelde Piet Lie bregts van Triconobie-Acifit, „ze heb ben helemaal niet offensief gereden". Maar Wycher Vlot, de onttroonde leider in Elsloo: „Dat hebben we wél gedaan. Alleen, ze pakten ons steeds terug". Peter van de Kruys, in Rosmalen nog een van de grootste kanshebbers in de Triconoble-Acifit-ploeg: „Am- stel had geen macht om het te doen. Ze probeerden nog een paar keer mij het werk te laten opknappen, maar ik ben natuurlijk niet gek. Ik me ka pot sjouwen en zij die trui houden. Kom zeg". Hoe dan ook, het rennersgroepje met de grote favorieten kreeg alle gelegenheid ver uit te lopen. De voor sprong ging omhoog tot vér boven de drie minuten en bedroeg uiteindelijk 2.10, genoeg om Kuiper in de oranje trui te krijgen, genoeg om Andresen als een van de grootste favorieten te handhaven, genoeg om de grootste ploegen beschamend te laten afgaan. Ploegentijdrit tweede etappe: 1 Ketting 34.20.00 (met bon. 33.20.00), 2 Amstel 34.29.50 (met bon. 33.59.50), 3 Noorwegen 35.09.00 (met bon. 34. 54.00), 4 Militairen 35.17.10, 5 Tricot Noble Acifit 35.27.90, Tweede gedeelte van de tweede etappe 1 Nieuwkamp (Ketting), 125 km in 258,14 (met bon. 2.57.59), 2 Vranc- ken (Ovis) z.t. (met bon. 2.58,04), 3 Westrus (Peugeot) z.t. (met bon. 2.58,09), 4 Van Leeuwen (FB), 5 Priem (TN-a), 6 Legierse (MF), 7 Tabak (Mil), 8 Van Katwijk (Amstel Bier), 9 Prinsen (MF), 10 Meyer (AT-N), 11 Kuiper (Ketting), 12 An dresen (Noor), 13 Bedendo (It), 14 W. Vlot (Amstel Bier), 15 Oosterhof (L-V), 16 Ger Harings (Felix), 2.59.04 17 Delnoy (Ovis), 18 Van Hoogstra ten (Felix), 19 Stam (Ketting), 20 Rink Cornelisse (Caballero), 32 A. Duyker, 39 Ph. Edwards 2.59,24. 66 K. Koeken 3.03.14, 78 P. Vonck, 82 H. Westerweele. Derde etappe: 1 Bravenboer (Acifit) de 160 km in 3.37,56 (met bon. 3.37,41), 2 Westrus (Peugeot) z.t. (met bon. 3.37,46), 3 Segato (It.) z.t. (met bon. 3.37,51), 4 Kuiper (Ketting), 5 Aling (Mili tairen), 6 T. Andresen (Noo), 7 Duy ker (Peugeot), 8 Koeken (Mars) 3.39,46, 9 Janbriers (Peugeot), 10 Be dendo (It.), 11 Roack (GBr). 12 Oos terhof (Locomotief), 13 Leferink (Peugeot), 14 Priem (Tricot Noble), 15 Hassink (Amstel), 16 Koken (Ovis), 17 Heeringa (Batavus), 18 Schoofs (Ovis), 19 Meijer (Acifit), 20 Schür (Ketting), 27 W. Prinsen 3.40,11, 39 Ph. Edwards, 51 W. van Westerweele, 82 P. Vonck. Algemeen klassement I Kuyper (Ketting') 10.42,38, 2 T. An dresen (Noo) z.t., 3 L. Westrus (Peu geot) 10.43,11; 4 Bravenboer (Acifit Tricot Noble) 10.44,01; 5 Aling (Mili tairen) 10.44,16; 6 Duyker (Peugeot) 10.44,29; 7 W. Vlot (Amstel Bier) 10. 44.48; 8 Van Katwijk (Amstel Bier) 10.45.16; 9 Priem (Tricot Noble Aci fit). 10 Meijer (Acifit Tricot Noble), II Oosterhóf (Locomotief - Vrede- stein), 12 Schür (Ketting) 10.45,18; 13 Nieuwkamp (Ketting) 10.45.26; 14 Van der Kruys (Tricot Noble Acifit) 10.45,33; 15 Van Leeuwen (Felix Bon zo) 10.45,41: 16 Prinsen (Mars - Flan- dria), 17 Tabak (Militairen), 18 Le gierse (Mars - Flandria), 19 Koken (Ovis) 10.46,04; 20 Delnoy (Ovis) 10.46,31; 32 Ph. Edwards 10.46,51: 71 W. Westerweele 11.05,41; 77 K. Koe ken 11.12,20; 79 P. Vonck 11.10,45. Puntenklassement 1 Kuiper 41 punten, 2 T. Andresen 40; 3 Westrus 37, 4 Nieuwkamp 32; 5 Van Katwijk 30. Ploegenklassement van de derde etappe: 1 Peugeot 10.55.51, 2 Italië 10.57.53, 3 Ketting z.t., 4 Acifit z.t., 5 Noorwe gen 10.58.18. Algemeen ploegenklassement 1 Ketting 32.46.57, 2 Amstel 32.48.10, 3 Peugeot 32.50.02, 4 Noorwegen 32.50.34, 5 Acifit 32.51.33. (Van onze wielersportmedewerker) NIEUW-VOSSEMEER Als de weersomstandigheden grillig zijn, is Leo Embregts uit Stampersgat in zijn element. In de ronde van Nieuw- Vossemeer stoeide hij weer bijzonder gemakkelijk met de moeilijke om standigheden en het selecte deelne mersveld. Na de eerste voorpostengevechten hadden twee renners zich afgeschei den van de grote groep. Het waren Leo Embregts en Jac. van Hoek die de concurrentie in een voorbeeldige samenwerking naar een grote achter stand fietsten. Cees Frijters en Leo Bogers wensten Toyotaploegmakker Van Hoek te gaan ondersteunen en gingen met Joosen en Henk Prinsen op sleeptouw in de tegenaanval. Leo Embregts wist echter zijn mede vluchter van zich af te schudden in de laatste omloop en behaalde een mooie overwinning. Van Hoek verde digde zijn tweede plaats met succes. Er was veel publiek bij deze ronde. De adspiranten, die het openings gevecht van de wielermiddag be twistten, vochten in een massasprint om de prijzen. Bij de nieuwelingen race, die door een zware valpartij ontsierd werd, dienden zes koplopers zich aan. Ad Dekkers uit TJdenhout bleek de rapste van het zestaL De uitslagen: Adspiranten: 1 J. Hu- veneers, A'dam, 30 km in 49.58 min., 2 J. Konings, Sprundel, 3 J. Joenas, Zwijndrecht, 4 J. Rukkert. A'dam, 5 J. Damen, UIvenhout, 6 M. Melsen, Roosendaal, 7 T. Bierkens, DinteJ- oord, 8 H. van Bruggen, Den Haag, 9 J. Martens, Hoeven, 10 J. Jonkers, Oud-Gastel. Nieuwelingen: 1 A. Dekkers, Uden- hout, 60 km in 1.36.45 uur, 2 J. van Dijk, UIvenhout, 3 C. Deussing, Hal steren, 4 Chr. van de Bergh, Kruis land, 5 B. Geense, St. Philipsland, 6 W. Westdorp, Heinkenszand, 7 B. Hordijk, R'dam, 8 C. van Bragt, Lage Zwaluwe, 9 J. Leyten, Chaam, 10 C. Krupp, R'dam, 11 R. Beusekamp, Hendrik Ido Ambacht, 12 H. Verburg Den Haag, 13 G. Habets, Den Haagï 14 T. Huyzen, Kloetinge, 20 P. Peters, Den Haag. Amateurs: 1 L. Embregts, Stam persgat, 100 km in 2.44.45 uur. 2 Jac. van Hoek, Hoogerheide, 3 C. Frijters, Zegge, 4 L. Bogers, Ossendrecht, 5 J. Joosen, Made, 6 H. Prinsen, Hank, 7 A. van Haaren, 's-Gravendeel, 8 C. van Berg, St. Maartensdijk, 9 P. Maas, Heerle, 10 J. Kemps, Sprundel, 11 J. de Bruyn, Sprundel, 12 Fr. Hoeks, Hoogerheide, 13 C. van de Meijden, Puttershoek, 14 R. Smit, R'dam, 15 A. Knauwenberg, R'dam, 16 J. Maas, Wouwse Plantage, 17 J. Huisjes, Kloosterzande, 18 G. de Vos, R'dam, 19 G. Minneboo, Geervliet, 20 H. Hel- lemons, Roosendaal. Cees Priem, kopman wegens goe de prestaties. Henk Nieuwkamp won het twee de gedeelte van de tweede etappe. APELDOORN (ANP) De Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft bekend gemaakt dat de wereld kampioenschappen cyclecross voor amateurs en professionals op 21 fe bruari 1971 in Apeldoorn zullen wor den gehouden. Veertien dagen eerder (31 januari) wordt het parcours, dat in Berg en Bosch op de Veluwe is gelegen, uitgeprobeerd bij de natio nale kampioenschappen cyclecross. (Van onze wielermedewerker) HEIKANT Supporters van d Belg Ribert Ferket dromden na al loop van de amateurkoers in Heikan. rond de jurywagen en protesteerder, tegen het besluit van de jury, die Theo van Poecke als winnaar had uitgeroepen. Van Poecke en Ferket, die beiden deel uitmaakten van een elf man tellende kopgroep hadder, een sprintduel uitgevochten dat df man uit Koewacht met duidelijk waarneembaar verschil had gewon nen. En er moet direct aan worden toe gevoegd, dat hiermede de zege wó terechtgekomen bij degene, die e het meest aanspraak op mocht ma ken. Van Poecke nam reeds na 2C kilometer het initiatief voor de be slissende slag. Op zijn eentje reed hij een paar ronden lang voor de meute uit en kreeg toen gezelschap vam dc Engelsman Thomas Grant, die zijr domicdli iin Philippine heeft gekozen Weliswaar hadden Ferket en Var Middelaar zich afe j agers aamigedienc maar dit tweetal bleef toch hangen. Pas toen een groep van negen man. onder aanvoering van de plaatselijke favoriet Henny Gijsel, zich bij Fer ket en Van Middelaar aansloten, moesten de koplopers terrein prijs geven. Alleen Van Middelaar viel terug, maar de rest van de jacht- groep, waarin vooral Gijzel, Tolhoek en Van Brussel de toon aangaven wisten Van Poecke en Grant in de kraag te grijpen. Dit gebeurde na 65 kilometer. Tien kilometer verder was de strijd praktisch beslist, want de topgroep van 12 had toen een ruime voorsprong van 45 seconden geno men, die nog verder zou oplopen. Het grote aantal toeschouwers bij de finish kreeg tenslotte een sprint duel te zien tussen Van Poecke en Ferket. Pas in de laatste meters kon Van Poecke met een machtige jump zijn voorwiel voor zijn belager bren gen. Bij de adspiranten maakte Cees Spaans zich een paar honderd meter van de finish los van zijn concurren ten en zegevierde met ongeveer 20 meter voorsprong. De uitslag amateurs: 1 Theo van Poecke Koewacht, 110 km in 2.39.15; 2 R. Ferket Stekene; 3 S. Koever- mans Vlaardingen; 4 Frank Ouwer- kerk Rotterdam; 5 R. Heijns St.- Niklaas; 6 J. Tolhoek Yerseke; 7 B. Fransen 's-Heerenhoek; 8 Thomas Grant Philippine; 9 H. Gijzel Hei kant; 10 R. van Brussel Melissant; 11 H. van den Oever Seheverhingen; 12 op 1.17 J. Hill St.-Jansiteen; 13 op I.20 A. Koster Rotterdam. Adspiranten: 1 C. Spaans 's-Gra- venpolder, 25 km in 43.10,2; 2 B. Scheers Middelburg; 3 F. Verstrate Hulst; 4 A. Biedelo Graauw; 5 J. Verbrugge Putte; 6 L. de Jager Bie- zelinge; 7 J. van Hese Amsterdam: 8 op 2.10 H. Graaf Sluis. (Van onze wielersportmedewerker) ZUNDERT Met een gul gebaar trokken de weergoden zondagmid dag de hemelsluizen open. In de Zun- dertse wielerronde die door Fortuna werd georganiseerd werd die geste met gemengde gevoelens onthaald. Maar de amateurs, die op het par cours van ruim 4,5 kilometer hun kansen kwamen verdedigen, gingen door. Het publiek zocht wijselijk naar beschutte plaatsen. De klin kers werden glad en vele renners gingen onderuit, Bert Broere bij voorbeeld was een van de favorie ten die tegen het wegdek smakte. De eerste ontsnapping, die in de wolkbreuk tot stand kwam. was met een de goede. Zestien renners kwa men voorop en streden tegen de abominabele omstandigheden. Het waren Hubert van Hooijdonk, Leo Boose, Wim Dielemans, Cees van Dongen, Piet Franken, Aad van Hoek, Dick van Kerpel, Cees Kort sluit, Peter Neeskens, Adri Vinger ling, Wim Smeekens, J. van Tol, Mai- co Verbeek, Leo van der Wiel en Gerrit de Wit. De voorsprong groeide gestadig ondanks de tegenacties die onder aanvoering van Tonny Barten, Ton Damen, Jacob Schelling en Gerard St. Nicolaas losbrandden. Hoewel er in het tweede groepje voldoende kwaliteit zat, werd de achterstand steeds groter. In de kopgroep ont brak het immers niet aan samenwer king. De plaatselijke favoriet Hubert van Hooijdonk bewoog hemel en aar de om uit de greep van zijn mede vluchters weg te raken. Twee keer kreeg hij enkele renners warm voor een avontuurtje, maar Gerrit de Wit die zijn kans rook, gaf geen krimp en trok beide keren het restant bij de orde-verstoorders. Gerrit de Wit na een minder geslaagde profcarrière en een periode van non-activiteit, weer terug bij de amateurs, ging bij het ingaan van de voorlaatste ronde ook attent mee, toen Pietje Franken en Peter Neeskens het hazepad ko- GERRIT DE WIT zen. Gerrit de Wit was duidelijk de animator van het trio, dat in één ronde een groot gat sloeg. Smeekens reageerde weliswaar maar het was te laat. Gerrit de Wit, Peter Nees kens en Pietje Franken lieten zich niet meer pakken. Smeekens kwam welgeteld vijftien meter te kort. In de eindsprint vertrok Gerrit de Wit van kop en in zijn lange rush liet hij zich niet meer passeren. De boom lange 's Gravendeelse krachtrenner veroverde enkele jaren geleden ook de zege in de Ronde van Brabant, die toen haar aankomst beleefde in Zun- dert. De uitslagen: Nieuwelingen: 1 W. Hofstede (Wateringen) 51 km in 1.13.52 uur; 2 C. de Looze (Haarlem) 3 F. Veldhuizen (Culemborg) 4 E. Meijlemans (Ossendrecht) 5 F. Boi- luyt (Dinteloord) 6 J. van Hooff (Roosendaal) 7 T. Kraaijbeek (Roo sendaal) 8 P. Jaspers (St. Wiile- brord) 9 W. Rombouts (Made) 10 A. van de Burg (Berkel) 11 J. van de Lugt (Berkel en Rodenrijs) 12 R. Buurstede (St. Willebrord) 13 J. van Baal (Breda) 14 J. Voesenek (Prin senbeek) 15 C. St. Nicolaas ('s Gra vendeel). Amateurs: 1 G. de Wit ('s Graven deel) 98 km in 2.21.34 uur 2 P. Nees kens (Haarlem) 3 P. Franken (Oos terhout) 4 W. Smeekens (Gilze) 5 A. van de Hoek (Dirksland) 6 C. van Dongen (Oud-Gastel) 7 H. van Hooij donk (Zundert) 8 A. van de Spiegel (Voorburg) 9 L. Boose (Brielle) 10 L. v. de Wiel (Breda) 11 W. Diele mans (Prinsenbeek) 12 A. Vinger ling (Simonshaven) 13 C. Kortsmit (Zevenbergen) 14 D. van Kerpel (Den Haag) 15 J. van Tol (Poeldijk) 16 T. Barten (Klundert) 17 T. Da men (UIvenhout) 18 J. van Kleef (Poeldijk) 19 A. Konings (Sprundel) 20 G. St. Nicolaas ('s-Gravendeel). DUINKERKEN (A.N.P.) De Belg Ferdinand Bracke heeft zoindag de zevende en laatste etappe een tijdrit van de Vierdaagse van Duinkerken gewonnen. Hij legde de 11 km en 300 meter af in 13 min. 46,8 sec. De Belg Van Neste werd win naar van de Vierdaagse. Uitslag 7e etappe: 1 Bracke (Belg) 13.46,8: 2 Morten- sen (Den) 13.52,1; 3 Leblanc (Fra) 14.11,8; 4 Mogens Frey (Den) 14.12,5; 6 Poortvliet (Ned.) 14.13,9 9 Den Hartog (Ned.) 14.26,2; 13 Vianen (Ned.) 14.29,9; 21 Schepers (Ned.) 14.44,21; 22 Dubois (Ned.) 14.45,8; 37 Jan Janssens (Ned.) 15.15,8; 40 Rent meester (Ned.) 15.25,3; 48 Ottenbros (Ned.) 15.40,2; 49 Harry Jansen (Ned.) 15.40,3; 57 Zoontjes (Ned.) 16.14,0. Algemeen klassement: 1 Van Neste (Belg) 22.05,38; 2 Le blanc (Fra) 22.05,45; 3 Catieau (Fra) 22.06,48; 4 Heintz (Fra) 22.07,17; 5 Guimard (Fra) 22.08,25 6 Den Hartog (Ned.) 22.08,28; 18 Vianen (Ned.) 22.10,52; 20 Schepers (Ned.) 22.10,53; 21 Poortvliet (Ned.) 22.10,56 29 Jan Janssen (Ned.) 22.11,35; 34 Ottenbros (Ned.) 22.12,46; 36 Zoontjes (Ned.) 22.13,20; 40 Dubois (Ned.) 22.21.05; 54 Rentmeester (Ned.) 22 29,34 60 Harry Jansen (Ned.) 22.42,08. Leen Poortvliet won zondag de zes de etappe van de vierdaagse vain Duinkerken. Hij legde de 124 km van Saint Omer naar Duinkerken af in 3 uur 2 min. en 37 sec. De Belg Pin- tens finishte in dezelfde tijd als tweede. De uitslag van de vijfde etappe: 1 Schepers (Ned.) 191 km in 4.42,53. 2 Vianen (Ned.) op 30 sec.; 3 Dan- guillaume (Fra) z.t.; 4 Guimard (Fra) op 34 sec.; 5 Leman (Belg) z.t., vervolgens het .peloton in dezelfde tijd als Leman.

de Stem | 1970 | | pagina 13