ROTTERDAM EERT HELDEN Zestienhoven gekkenhuis" geweldig Laseroms „dit was FEEST BEGON LATER ben doodmoe; alleen rust..." ik „Ik wil „Geef mij maar een whisky..." i^UJORICA Puinhoop op Zestienhoven Lichte paniek Vertraging van treinen ERKER PARELS-BIJOUX u mi jnhe er EEN GOED INKOMEN? (Van onze sportredactie) ROTTERDAM In Rotterdam- Zuid heeft waarschijnlijk gister avond iedereen zijn eten gemist. Het team van Feijenoord keerde terug en dat ging echt niet onge merkt voorbij. Jong en oud stroomden de huizen uit. 's Mid dags hadden de Feijenoorders al een voorproefje meegemaakt. Bij hun tocht van Zestienhoven naar het Centrum van Rotterdam. Toen was het al een steekspel geworden tussen politie en suppor ters. Kon de bus niet meer verder door al te opdringerige mensen, dan werd de route snel verlegd. Maar ook in de straten waar Feij enoord votbgens het programma niet zou komen, barstte het van het volk. Elke keer weer raakte de bus met Feijenoord-spelers vast. Dat was dus het voorproefje. Na de huldiging in het stadhuis kreeg „zuid" de kans te laten zien hoe men de zege op Celtic waardeerde. Nu, het bolwerk van Feijenoord heeft zich niet onbetuigd gelaten. De bus met de winnaars van de Europa Cup I werd als het ware bestormd. Er werd aan getrok ken, sommige knapen kropen er zelf op en ook nu weer moest de politie herhaalde malen de route wijzigen omdat de bus niet meer verder kon. (ADVERTENTIE) bij'gerenommeerde zaken in 53 landen VIERDE SPORTPAGINA VAN VRIJDAG 8 MEI 1970 I'ichtje in dien U bent, bemene ontwikkeling hebt, jder bent, len per week intressant wilt lhet voeren van gesprekken Ipelijk - financieel terrein, geheel vrijblijvend met U 4514 aan het Bureau van ILLING werkzaam op et Jvorming vraagt: kt naar een enthousiast per- j algemene ontwikkeling, kring als vertegenwoordiger lig en biedt grote promotie- knte werkkring, aantrekke- I vosten, premievrij pensioen Izekerd: eigen organisatie Lekend. Lgewacht onder nr. 3463 bur. STADHUIS OP STELTEN (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM In de drang om de cup-helden aan het hart te drukken, schiepen ongeveer 15.000 Rotterdammers gisterenmorgen rond en op het vliegveld Zestien hoven een geweldige puinhoop. De startbanen leken geschapen voor een grote, gezamenlijke pick nick. Families trokken zich niets aan van de „geparkeerde" vlieg machines en zetten zich vastbera den op het beton. Zij wilden Feijenoord zien. Niemand kon hen daarvan afhouden. De toevoerwegen naar het in Rot terdam-Noord liggende vliegveld waren totaal verstopt. Iedereen plantte de auto in de berm in de hoop een glimp te kunnen opvangen van de winnaars van de Europa Cup 1. Als de Rotterdamse politie kwaad had gewild, dan had het tekort op de gemeentebegroting gisteren volle dig weggewerkt kunnen worden. Op de meest rare plaatsen parkeerden de Rotterdammers hun wagens. Ver keersborden bestonden voor hen niet. Zestienhoven vormde dan ook een onneembare burcht voor laatko mers. Voor het dienstdoend perso neel op de vlieghaven was het een oordeel. Om toch het vliegsehema enigs zins te handhaven vertrokken enke le vliegtuigen te midden van een ge weldige mensenmassa. De „zilveren vogel" die het elftal van Feijenoord en de op Celtic veroverde Europa Cup moest thuisbrengen, kon ge woon niet landen. De verkeerslei ding durfde het niet aan. Een van de mannen op de verkeerstoren zei: „Het zou enorm fout kunnen lopen. De mensen zijn zo enthousiast dat ze gewoon het vliegtuig van Feije noord tegemoet zouden gaan. En daar komen ongelukken van Amsterdam werd gekozen als uit- wijkhaven. Het teleurgestelde legi oen liet zich met veel moeite van het vliegveld verwijderen. De an ders zeer strenge douane-beambten waren de wanhoop nabij. Hekken werden doodeenvoudig tegen de grond gedrukt. De „horden" vei trokken dan toch. Luid toeterend werd richting centrum ingeslagen Toen ze eenmaal weg waren, kwam Feijenoord alsnog „uit de 'ucht" val len. De banen waren schoongemaakt. De zaak was veilig. Even wiekte het vliegtuig van Feijenoord over de hoofden van de tienduizenden, die zich reeds vroeg hadden verzameld voor het stadhuis. Het wipje vanaf Schiphol was snel gemaakt. De hul diging kon beginnen. De Rotterdam mers konden hun helden aan het hart drukken. Twee uur later dan gepland, begon het feest. Een feest vol bruisende gezangen, dat afgelo pen nacht erg laat eindigde. ROTTERDAM „Sinds de bevrij ding in 1945 heeft geen enkele stad zoiets meegemaakt" verzuchtte bur gemeester W. Thomassen van Rot terdam gisterenmiddag op het bal kon van het stadhuis. Aan zijn voe ten een kleurig tapijt, gevormd door naar schatting 250.000 mensen die maar één wens hadden: Feijenoord zien. Burgemeester Thomassen greep een luidspreker om de menigte toe te spreken. Hij vroeg om geduld. Door de toestanden op Zestienhoven was de officiële huldiging van de Feijenoord-elf wat verlaat. De menigte murmelde tegen, maar bleef staan- Dat was gisterenmiddag om kwart over twee. Tientallen kin deren raakten in de massa bevangen door de verzengende hitte, maar het legioen wist van geen wijken. De helden moesten en zouden hun hul de krijgen- Toen het elftal van Feijenoord dan eindelijk om precies kwart voor vier op het balkon ver scheen, ontlaadde zich de opgekrop te vreugde. Stuk voor stuk kregen de spelers van Feijenoord hun hulde. Met een brok in de kee] lieten de Feijenoorders het gejuich over zich heengaan. Theo Laseroms: „Dit heb ik nog nooit meegemaakt. Ik kon mijn tranen bijna niet bedwingen, dit was geweldig". Terwijl de cup van hand tot hand ging, vierde Rotterdam de zege op Celtic. Zelfs nadat het elftal van Feijenoord zich had teruggetrokken in de Burgerzaal om de officiële hulde te ontvangen, bleef het legi oen aanwezig. De supporters, de ge trouwen, wilden hun favorieten nog even zien. Zij kregen daratoe de kans, na afloop, maar daarvoor deel de burgemeester Thomassen zijn complimentjes uit. Thomassen: „Voor hetgeen Feijen oord heeft gepresteerd, heb ik geen woorden. Gelukkig maar dat u de daden had. De Rotterdamse burge meester deelde het elftal mee dat het gemeentebestuur had besloten alle leden van het team de erepen ning in zilver van Rotterdam te geven. Bij het behalen van het landskampioenschap hadden de spe lers van Feijenoord hadhanddoeken gehad en de heer Thomassen had het raar gevonden nu weer textiel te moeten geven. Vandaar de ere-penning. Feijen- ooids voorzitter Guus Couwenberg in zijn dankwoord, met sterk geëmo- En toen het allemaal achter de rug was, zei penningmeester Jan Visser: „Het waren me de dagen wel. Voor lopig wil ik alleen maar rust. Ik ben doodmoe" (Van onze speciale verslaggever; MILAAN Om tien over half elt zou de wedstrijd afgelopen zijn. Bij de stand 11 ontstond er bij som migen lichte paniek. Reisorganisato ren renden naar telefoons om vast voorbereidingen te treffen in ver band met een tweede wedstrijd op vrijdagavond. De man van de Italiaanse voetbal bond bleef echter opmerkelijk rus tig. „De kaartjes voor de tweede wedstrijd zijn al gedrukt", zei hij, „en de supporters kunnen ze morgen al kopen". Het kwam niet tot een tweede treffen en de duizenden kaartjes verdwenen in de prulle- mand tioneerde stem: „Wij wisten dat we in Rotterdam populair waren, maar dat er zoveel mensen zijn gekomen om ons elftal alleen maar even te zien, dat is ongelooflijk. I'k heb zo iets nog nooit eerder beleefd, 't Zal me dan ook altijd bijblijven". AMSTERDAM Teleurgesteld over het oponthoud, dat zich zo on verwacht voordeed als gevolg van de noodzaak tot uitwijken naar Schiphol, zei Theo van Duivenbode: „Ik vind het jammer, dat onze te rugkomst in de soep loopt, maar de supporters in Rotterdam hebben het aan zich zelf te wijten. Als ze zich op Zestienhoven niet eens aan de regels kunnen houden, kunnen wij er ook niets aan doen". Gevraagd over de gevolgde tactiek bij de wedstrijd, bevestigde hij dat trainer Happel inderdaad de op dracht had gegeven in de aanvals- periode op balbezit te spelen en het spel te vertragen. Over de 15.000 gulden, die alle spelers en reserves zullen ontvangen voor de zege op Celtic, zei hij: „Iedereen kijkt ontzettend op tegen dat bedrag, maar ze moeten er wel bij bedenken, dat we er 60 procent van aati belastingen voor zullen moeten afstaan". Het lange wachten op Schiphol begon de vrouwen van de spelers te vervelen. Enkelen belden hun fami lie in Rotterdam op en begaven zich naar de bar. Daar voegde zich ook een wat pips en moe uitziende Mou- lijn met zijn vrouw bij. „Geef mijn vrouw en mij maar een whisky- soda", zei Coen tot de ober, „en neem er zelf ook een, het kan er nu wel af". (ADVERTENTIE) (Van onze speciale verslaggever) UTRECHT De vier extra-treinen, die de Nederlandse Spoorwegen als ..Feijenoord-expres" naar Milaan heeft laten rijden, zijn gisteren met slechts een uur vertraging in ons land teruggekeerd. De treinen uit Milaan vertrokken vod, maar het wordt niet uitgesloten geacht dat enkele Feijenoord-suppor- ters in hun feestvreugde de ver trektijd van de trein zijn vergeten en in Milaan zijn achtergebleven. De spoorwegen waren op alles voorbe reid. In de dienstregeling was reeds rekening gehouden met een mogelij ke verlenging van de wedstrijd. Maar ook deze alternatieve dienstregeling kon niet worden gehandhaafd, om dat de supporters veel te laat op het station in Milaan aankwamen. Van daar dat de vier treinen uiteindelijk met een uur vertragiing naar Neder land terugkeerden. (ADVERTENTIE) VOETBAL Celtic-manager Jock Stein op de ochtend voor de finale in het trainingskamp in Varese: „Of We tegen nummer laatst in de com petitie spelen of in de Europa Cup- ünale maakt voor ons geen ver schil" Hij zal nu wel heter weten.

de Stem | 1970 | | pagina 23