t op ding Leo Embregts maakte koers in Hoeven KOEKEN WAS OPNIEUW SUPERIEUR Wim van Steenis in Kloosterzande niet te stuiten Eerste winst Peter Remijn bij amateurs PIINEN RAAKTE LEIDING KWIJT Zesde zege dit seizoen Cornelisse eerste in Overijssel UITSLAGEN FIKTORIE IN SPURT GEKLOPT UITSLAGEN Eerste plaats voor Duyker :htdrukken DTOCOPIEëN fencuwerk van £}inlb« UITSLAG boeimeersingel 6 breda tel. 24400 VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 4 MEI 1970 eft met deze overwinning voorsprong op het Goe- Goese ploeg heeft echter d minder gespeeld. ,ISME. Wereldkampioen •art (Schotland) heeft op :e wijze de Grand Prix jewomien. Met zijn Brab- ;ed hij de 300 kilometer sen gemiddelde snelheid kilometer per uur. De Siffert en de Brit Red- in op het circuit van Pa- een Porsche 908 de Targa race voor het merken- hap. ORT. De Grote Prijs van motorcross in de 500 ce- ewonnen door de Zweed In de strijd om het we- enschap staat Kring nu op plaats achter zpn landge- g. Uitslagen van de GP juitsland: 50 cc: 1. Angel met Derbi; 3. Toersen Jamathi; 10. Schurgers Kreidier; 13 Van Dongen Kreidler. 125 cc: 1. John istr) met Armacchi ,250 Carruthers (Austr) met >0 cc: 1. Giacomo Agostini IV Agusta. 500 cc: 1. Gia- tini (It) met MV Agusta. Oud-wereldkampioen Joe is in een psychiatrische in Denver opgenomen om oek te ondergaan. De re it onderzoek werd niet be kt. Louis, een van 's we- sotste wereldkampioenen eht, was verleden jaar siek en werd bij beide ge in een ziekenhuis opge- Het Nederlandse dames- Leeft in de sporthal Catha- recht de tweedaagse wed- i Hongarije met 359.35 te- punten verloren. In het c klassement zegevierde andse kampioene Ans van lij behaalde 74 05 punten, longaarse Ilona Bekesi, die >rd met 73.90. Haai' Iand- irget Horvath eindigde als Tom Okker heeft samen >artner de Australiër Tony Bournemouth de finale van lspel van de open Engelse schappen op verharde ba- pnnen. Zij versloegen de 3 Bowrey en Davidson met 6-4, 6-4. Het damesenkel naam van de Australische Court. De 19-jarige Enk n, dertiende op de Ame- ranglijst, is de enige debu- i Amerikaanse selectieploeg litdagingsronde van de Da- De groep bestaat verder uit rith. Arthur Ashe, Chit lark Graebner, Charlie Pa- Bob Lutz. I. Aan de zogenoemde e Mondial", het kandio** oi waaruit de uitdager van kampioen /mmen te voor- •et komen, - uilen van 9 t°l X juni in Monte Carlo van zijde deelnemen oud-we ioen Koeperman en de hui- ;ische titelhouder Gaiitwarg. rlandse gegadigde voor j» tegen Andreiko is 1 België zal worden verte- igd door Siaby. KEY. Spanje heeft in San lag gelegd op het schap rolhockey. De Span stonden geen punt af,e"^, tienmaal. Titelverdediger eindigde als tweede, he dait drie overwinningen De rerd negende. De Delftse studenten- iging Laga heeft oP im-Rijnkanaal bfl S» .y-race gewonnen. De pi»e»' /uit Helle (slag), Stef* erg, Veenstra en n),'legde de 3000 meter ig: 1. Laga 3000 meterj" Njord 11.01,6; 3 Ae r Triton tl.13,4; 5. Nereu Scadi. e0 ratste drie ploegen was g likbaar. 'SEN. De overheid en Mj van Hoogeveen ,heWe ack Jan Bols voor zijn P i het afgelopen seiM erde plaatsen tijdens oien, het wereldrecord 1 meter en de kleine gehu-digd On het sta®" rgemeester De Goede het gemeentebestuur ,n ichine aan: Daarna volg i een open rijtuig, onophoudelijk uit de "e VOOR UW en lere service en brengen wann Waaiw€ tminastr 30 Grotestr -32950 041603 (Van onze sportredactie) HOEVEN En weer was er niemand bestand tegen Kees Koeken in de laatste meter. Voor de zesde maal dit seizoen flitste de Acht- maalse coureur gisteren in Hoeven (Wouwse Plantage, waar Koeken niet t(jdig reclameerde, waardoor de zege bij Wim Smeekens terecht kwam, Rijsbermen, Achtmaal, Tilhurg en Breda gingen eraan vooraf) als eerste over de eindstreep. Koeken kreeg daarmee de beloning voor een met veel inzicht gereden koers. In het begin bleef hij op de achtergrond; ontsnappingen met onbetekenende renners liet hij voor wat ze waren. Ook in de ronden durende vlucht van zijn ploeg- makker Leo Embregts, Cees van Dongen, Piet Franken, Bert ter Harmsel en Jan Kemps geloofde hij niet. laatste rechte eind nog weg te komen, maar Koeken controleerde de zaak uitstekend. Een vijftiental meter voor de finish stoof hij de Voorburger Van de Spiegel met zich meeslepend aan de binnenkant langs de Gil- zenaar om nog vrij onbedreigd te zegevieren. En hij kreeg het gelijk aan zijn zijde, tóen eerst Franken, Kemps, Ter Harmsel en Van Dongen werden teruggepakt en later Leo Embregts het nutteloze van zijn solo inzag. Zo als zo vaak drukte Leo Embregts zijn stempel op de koers, die behou dens enkele schermutselingen in de eerste kilometers en de ontsnapping van bovengenoemd vijftal vrij vlak was. Door het tamelijk warme weer, de renners waren de laatste weken gewend aan bizarre omstandigheden, kwam er een loomheid over de meu te, die het best geïllustreerd werd met het grote aantal afstappers nog voor driekwart van de wedstrijd ten einde was. Leo Embregts was een van de weinigen, die zich direct van het begin volledig gaf. De coureur uit Stampersgat ging met bijna elke ontsnapping, die een belofte zou kun nen inhouden, mee. Embregts was ook present, toen er zich na een kleine dertig kilome ter een kopgroep van vijf man vorm de, die al snel een behoorlijke voor: sprong veroverde. Doordat de samen werking aan de kop verre van ideaal was en het verschil met het peloton door de talrijke uitgeloofde premies steeds kleiner werd, besloot de Mars- Flandria-renner alleen zijn geluk te proberen. Nadat Franken, Ter Harm sel, Kemps en Van Dongen echter waren ingelopen en Jan Zoons en Kees Koeken zich aan de kop van de grote groeD hadden geplaatst, werd het verschil tussen de leider en de meute, dat niet boven de minuut kwam zienderogen geringer. Om zich niet zinloos te laten uitputten, liet Embregts zich toen maar terugvallen. Nauwelijks echter was de Stam- persgatter opgeslokt, of het restant van de coureurs viel in twee grote stukken uiteen. De eerste groep, ze ventien man sterk, bleef tot het einde gehandhaafd. Wim Smeekens probeerde op het (Van onze sportredacteur) RIJSSEN De 21-jarige Johnny Cornelisse uit Nijmegen heeft zater dag in de negentiende Ronde van Overijssel aangetoond dat zijn zege in de Ronde van Gelderland geen „vergissing" was. Evenals vorige week in Apeldoorn ging de felle Nijmegenaar in Rijssen als eerste over de meet, daarmede zijn klasse duidelijk demonstrerend. In de straten van Rijssen ontsnapte de Ca- ballero-renner en kreeg gezelschap van Tino Tabak. Beiden werden ech ter vlak voor de finish weer ingehaald. Nog was de kracht van de jonge mi litair niet gebroken. Op het moment van aansluiting sprong hij opnieuw weg. Slechts de Zaandammer Jan Bakker kon de flitsende demarrage van Cornelisse volgen. Samen stormden ze op de meet af op enkele tientallen meters gevolgd door de jagende meute. Cor nelisse en Bakker haalden het net. al was hun voorsprong op de meet geslonken tot een twintigtal meters. Vijf meter voor de finish ging de arm van de op de tweede plaats rijdende Jan Bakker protesterend omhoog Het protest had geen enkele zin, wan: Bakker maakte de tactische fout zijn medevluchter aan de verkeerde kanl te willen passeren. Cornelisse hield „het gat echter goed gesloten" en won onbedreigd. Bert Boom uit Enter, de wereld kampioen der amateur-stayers had zijn zinnen gezet op de overwinning maar kwam juist enkele meters te kort om Cornelisse en Bakker voor bij te streven. Fred Niemeyer uit Hengelo won de sprint van het groV peloton voor Kees Priem uit Goes. De uitslag: 1. Johnny Corneliss (Nijmegen) 4 uur 37 min. 4 sec. 2. Jai Bakker (Zaandam). 3. op 4 sec. Ber Boom (Enter). 4. Fred Niemeym (Hengelo). 5. Kees Priem (Goes). 6 Ted Blom (Haarlem). 7. Rink Corne lisse (Amsterdam). 8. Gert Haring (Schulder). 9. Jan v. d. Kamp (Arn hem). 10. Henk Nieuwkamp (Borne) 11. Jos Dekker (Enkhuizen). 12. Ever' Diepenveen (Bilthoven). De strijdlustigste renenr was Tinc Tabak uit Egmond aan Zee, terwij de prijg voor de grootste pechvoge' ging naar Herman Gorier uit Amster 'am. Amateurs: 1. K. Koeken (Acht maal) de 108 kilometer in 2 uur 33 minuten en 29 seconden; 2. A. van de Spiegel (Voorburg); 3. W. Smee kens (Gilze); 4. L. Embregts (Stam persgat); 5. C. van Dongen (Oud- Gastel); 6. J. de Bruijn (Sprundel); 7. C. Frijters (Zegge); 8. B. Broere (Zegge); 9. M. Hellemons (Roosen daal); 10. H. van Groezen (Made); 11. J. Zoons (Voorschoten); 12. P. Kentie (Hardinxveld); 13. T. Barten (Klundert); 14. D. van Kerpel (Den Haag); 15. C. Vermeulen (Dongen); 16. G. van 't Geloof (Lage Zwaluwe); 17. C. Geerts (Bavel); 18. M. Hese man (Rijen): 19. M. Jongenelen (Oudenbosch): 20. J. Loomen (Oos terhout). Nieuwelingen: 1. A. Dekkers (Udenhout) de 54 kilometer in 1 uur 19 minuten en 27 seconden; 2. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer); 3. W. Rombouts (Made); 4. J. Voese- nek (Prinsenbeek); 5. F. Velthuizen (Culemborg); 6. A. Deussing (Hal steren); 7. J. van Dijk (Ulvenhout); 8. B. Geense (St.-Philipsland); 9. A. Vromans (Gilze); 10. J. Heinen (Roo sendaal); 11. R. Buurstede (St.-Wil- lebrord): 12. P. Jaspers (St.-Wille- brord); 13. C. van de Bergh (Kruis land); 14. J. Luysterburg (Nieuw- Vossemeer); 15. J. van Baal (Breda). Adspiranten: 1. J. Damen (Ulven hout) de 30 kilometer in 46 minuten en 28 seconden; 2. J. Konings (Sprun del); 3. J. Verbrugge (Putte); 4. M. Melsen (Roosendaal); 5. J. Martens (Hoeven); 6. M. van Nispen (Breda); 7. T. Franken (Moerdijk); 8. J. de Jager (Lekkerkerk)9. R. Joenoes (Zwijndrecht); 10. J. Sacharias (Roo sendaal). Kees Koeken, trotse winnaar in Hoeven met de ronde-miss Cora Konings. (Van een onzer wielermedewerkers) KAPELLE. De Goesenaar Peter Remijn heeft zaterdag in de Fruit- ronde van Kapelle zijn eerste zege behaald bij de amateurs. Remijn, die voor de gerenom meerde ploeg van Ketting uitDi- dam rijdt maar sinds zijn debuut bij de amateurs nog niet op de voor grond trad, kwam in Kapelie ver rassend goed voor de dag. Mede door zijn initiatief kwam er na 35 kilo meter reeds een ontsnapping tot stand waarbij ook Siep van Dongen, Kas Fiktorie en Ko Tolhoek waren betrokken. Dit viertal bleef tot het eind voor op en de beste kamsen in de eind sprint werden toegedacht aam Siep vam Dongen maar er kwain een ge heel amder resultaat uit de bus. Van Dongen leek aanvankelijk van kop af spurtend wel een serieuze gooi te zullen doen naar de zege, maar de gelanceerde Remijn kwam tijdig over hem heen. Daarna had Remijm nog alle moeite om Kas Fik torie op te vangen, maar ook dit deed hij knap en bleef een fietelengte voor op de Toyota-rijder. De Toyota-ploeg die met veertien renners op het parcours was ver schenen maakte zich niet druk toen de reeds eerder genoemde vier ren ners de ruimte waren ingegaan, zij waren immers vooraan vertegen woordigd evenals de formatie da rijsBraat met Tolhoek en Siep vam Dongen. Nadat de leiders 25 seconden had den genomen kwam er even reactie van Evertse, Framcken en Van den Hoek, maar vam een serieuze jacht was geen sprake. Ook Cris de Jonge die op zijm eentje een moedige po ging deed slaagde er niet in de fusie tot stand te brengen. Pas 20 kilometer voor het einde toen het leiderskwartet lange tijd de voorsprong rond de 55 seconden had d:oen schommelen formeerde zich een pachtgroep van tien man, onder aanvoering van Cees van Dongen, die terrein won. Vooral in de slotronde kwamen de jagers dichtbij. Bij de adspiranten won de rappe Jan Damen de spurt van het bijna compacte veld, dat op de eindstreep afkwam. Amateurs: 1. P. Remijn (Goes), 5 kilometer in 2.17,24; 2. K. Fiktorie (Bergen op Zoom); 3. J. Tolhoek (Yenseke); 4. S. van Dongen (Mid- delharnis); 5. op 10 seconden A. Ko nings (Sprundel); 6. B. Broere (Oudenbosch); 7. C. van Dongen (Oud-Gastel); 8. C. Frijters (Zegge); 9. W. Evertse (Zierikzee); 10. P Maas (Heerle); 11. C. van de Berge (St.-Maartsendijk); 12. P. Dubbel man (Lage-Zwaluwe); 13. B. Franse ('s-Heerenhoek); 14. op 15 seconden C. van Bostelen (Halsteren); 15. L. Boogers (Ossendrecht); 16. P. Franc ken (Oosterhout); 17. R. van Brus sel (Melissarat); 18. A. van Opdorp (Hoogerheide); 19. J. Blok (Kruinin- gen); 20. L. v. d. Wiel (Breda). Adspiranten: 1. J. Damen (Ulven hout), 25 km in 42 min.; 2. A. van Treijen (Lepelstraat); 3. J. Konings (Sprundel); 4. A. Bidelo (Graauw); 5. M. Melsen (Roosendaal); 6. J. Ver- brugge (Putte); 7. H. Goevers (Ul venhout); 8. J. Gouimers (Roosen daal); 9. G. Snoeren (Oosterhout); 10. K. Hoeks (Hoogerheide). (Van onze sportredactie) KLOOSTERZANDE Met Wim van Steenis uit Hoogblokland kreeg de tweede Schelderit in Kloosterzan de gistermiddag een ijzersterke win naar. Immers, Wim van Steenis was het, die op het juiste moment samen met Bob Kroonen en Jan van Hoek de slag maakte en Wim van Steenis was het, die in de laatste twee ron den, terwijl de warmte langzamer- had een kwelling voor hem moest zijn geworden, overeid bleef. Over eind tegen de aanval van Theo van Poecke, Ad Hassink, Piet Maas en Peter Gödde. Jan van Hoek uit het Brabantse Hoogerheide moest de Hol lander laten gaan, toen in die laatste vier kilometers van de ronde van Kloosterzande het een kwestie werd va „er op of er onder". Wim van Steenis, gelouterd door een zege in de Ronde van Sliedrecht, die zaterdag werd verreden wist dat de tweede overwinning binnen zijn bereik lag en ging oerhard door. In een moordend tempo legde hij de laatste twee rondjes van twee kilo meter af en finishte onbedreigd. Ook Jan van Hoek kreeg een be loning voor zijn moedige vlucht. Hij eindigde nog net als tweede voor de toesnellende Theo van Poecke, die Ad Hassink in de spurt om de derde plaats overduidelijk terug wees. Piet Maas werd vijfde en Peter Gödde zesde, terwijl Wim Evertse de sprint van de grote groep won. Het was het slot van een uiterst enerverende koers, waarin vanaf het begin met de inzet van alle krach ten werd gestreden. Ook Fedor den Hertog, die door het wielercomité Kloosterzande samen met Wicher en Jans Vlot en Ad Hassink was ge contracteerd, liet zich vele malen zien. En dat ondanks het feit, dat zijn buidel voor de koers al ver ge vuld was. De finale van de tweede Schelderit werd reeds na 28 van de 100 af te leggen kilometers ingeluid. Een vluchtpoging van Ad Hassink, Wicher Vlot en Piet Maas werd door een fel sleurende Fedor den Hertog ongedaan gemaakt. In het spoor van de Amstelcoureur waren ongeveer 20 renners mee aan de leiding gekomen zodat er plotseling een kopgroep van 23 renners was ontstaan. Bij deze groep bevonden zich vele kansheb bers zoals Cees Priem, Sieb van Don gen, Peter Remijn, Wim Everse, Theo van Poecke, maar ook de latere win naar Wim van Steenis, de Zuidhol lander, die zo graag in Zeeuwsch- Vlaanderen fietst. De rust in de gelederen van de koplopers was niet van lange duur. Weer vlamden de aanvallen achter elkaar over de lichtrode straatste nen van het bochtige parkoers in Kloosterzande. Na 42 kilometer was de beslissende slag gemaakt. Wim van Steenis, Jan van Hoek en Dord- tenaar Bob Kroonen snelden het avontuur tegemoet. Eendrachtig sa menwerkend op het rondje van twee kilometer waarin negen vaak scherpe bochten, bouwden zij aan een voor sprong, die uitliep tot niet minder dan 45 seconden. Bob Kroonen, die dit seizoen nog niet zo op de voor grond is getreden als vorig jaar, moest zijn kansrijke positie wegens pech opgeven. Dat betekende dat Van Steenis en Van Hoek het een stukje zwaarder kregen. Want achter die twee bruiste de achtervolgende groep van werklust. Den Hertog, Priem, Evertse, Van Poecke, vrijwel allemaal probeerden ze het leidende duo op de knieën te krijgen. Vooral toen Van Poecke, Hassink, Gödde en Maas zich uit de groep van de ach tervolgende meute wist los te scheu ren, kwam de positie van Van Stee nis en Van Hoek duidelijk in gevaar. De voorsprong werd van veertig naar dertig seconden teruggebracht, maar verder liet Van Steenis het niet ko men. Hij bleek de man met de mees te reserves. Hij liet Van Hoek twee ronden voor het einde met zijn sur plus aan kracht in de steek om even later de winnaar te worden van de Schelderit in Kloosterzande. Wim van Steenis wordt hier gelukgewenst door de ronde-miss in Kloosterzande. 1 W. van Steenis (Hoogblokland), 100 km in 2.38.15, 2 op 15 seconden J. van Hoek (Hoogerheide), 3 op 35 se conden Th. van Poecke (Koewacht), 4 A. Hassink (Neede), 5 P. Maas (Heerle), 6 P. Gödde (Zwijndrecht), 7 op 1.10 W. Evertse (Zierikzee), 8 C. Priem (Goes), 9 J. Joosen (Made), 10 P. Oerlemans (Tilburg), 11 C. van Bostelen (Halsteren), 12 F. den Her tog (Ermelo), 13 B. Kroonen (Dor drecht, 14 S. van Dongen (Middel- harnis, 15 L. Bogers (Ossendrecht), 16 L. van den Bergh (Sint-Maartens dijk), 17 K. van de Pluijm (Made), 18 P. Remijn (Goes), 19 P. Legierse (Den Haag), 20 K. Tolhoek (Yer- seke) HERENTHALS (ANP) De Belg Eddy Verstraeten heeft gisteren het eerste gedeelte van de achtste etap pe, een individuele tijdrit over 28,4 kilometer te Herenthals gewonnen. Hij maakte een tijd van 34 minuten, 33 seconden. Zijn landgenoot Ver- reydt eindigde als tweede. De beste Nederlander was Popke Oosterhof, die als zesde finishte. Gerard Duy ker nam de leiderstrui over van Ma thijs de Koning, die naar de vierde plaats zakte. De uitslag van het eerste gedeelte van de achtste rit is: 1. Verstraeten (Bel) de 28,4 km in 34.33; 2. Ver- reydt (Bei) 35.26; 3. Van der Lin den (Bel) 35.59; 4. Huysmans (Bel) 36.03; 5. Van Linden (Bel) 36.14; 6. Oosterhof (Ned) 36.22; 7. Duyker (Ned) 36.28,29; 8. Van dein Ruit (Ned) 36.29,87; 9. Dierickx (Bel) 36.29,20; 10. Bruggeman (Bel) 36.29,59; 16. Bi-avenboer (Ned) 36.51,88; 20. Van den Donk (Ned) 37.10; 28. De Koning (Ned) 37.29; 56. Van der Kruys (Ned) 38.33; 61. Kuy- per (Ned) 39.26,25; 66. Aling (Ned) 39.26,30; 68. Van der Brugh (Ned) 39.41. De top van het klassement is1. Duyker (Ned) 24.47,13; 2. Braven- boer (Ned) 24.47,28; 3. Van der Lin den (Bel) 24.47,40; 4. De Koning (Ned) 24.48,04. Peter Remijn gaat hier als eerste over de finish van wielerronde van Kapelle. Achter hem Fiktorie uit Bergen op Zoom, die op de tweede plaats beslag legde. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) IGUALADA (ANP) René Pij nen heeft zaterdag in de negende etappe van de Ronde van Spanje, BarcelonIgualada (191 km) de lei derstrui over moeten geven aan de Spanjaard Luis Ocana. De negende etappe werd gewon nen door de Spanjaard Tamames, die hiervoor 5 uur 4 min en 51 sec voor nodig had. René Pijnen eindigde in de negende etappe op de 25e plaats in een tijd van 5 uur 7 min. 26 sec. Ook in de algemene rangschikking is de Nederlander, die acht dagen de leiding heeft gehad, nu 25e met een achterstand van 2 minuten en 32 seconden op de leider, de Spanjaard Luis Ocana. Van Midden staakte de strijd in deze etappe. De tiende etappe, een rit van Igualada naar Zaragoza over 238 ki lometer werd gewonnen door de Frmisman Novak. Met Van Hooger heide had Novak een voorsprong van rond twee minuten aan de finish op de Belgen Van Lint en Sohet en bijna drie minuten op het compacte peloton. Novak sprintte sneller dan Van Hoogerheide. De uitslag van de tiende rit is: 1 to vak (Fr) 238 km in 5 uur 37 mi nuten 47 seconden (met tijdsvergoe- ding 5.37.27); 2. Van Hoogerheide (Ned) 5.37.47 (5.37.37); 3. Van Lint (Bel) 5.39.41; (5.39.37); 4. Sohet (Bel) 5.39.43; 5. Errandonea 'Spa) 5.40.26; en vervolgens het peloton in dezelfde tijd. Plaatsing van de Nederlanders: 8 Wagtmans; 10. Pijnen; 13. Dolman; 14. Serpenti; 15. Van Katwijk; 20. Hiddinga; 28. Pepels; 31. Van der Vleuten. Het algemeen klassement ziet er na tien etappes als volgt uit: 1. Ocana (Spa) 48 uur 46 minuten 32 secon- op 8 seconden: 2. Miguel Lasa (Spa) 3. Van Sprmgel (Bel); op 9 sec: 4. Tamames (Spa); op 10 sec: 5. San- tamarina (Spa); op 15": 6. José Ma ria Lasa (Spa); op 30": 8. Willy in t Ven (Bel); op 31": 9. Santisteban (Spa); op 32": Labourdette tFra); op 2 minuten 32 seconden: 25. Pijnen; op 4'21": 33. Van der Vleuten; op 4'25": 35. Hiddinga; op 4'43": 38. Dolman; op 4'45": 40. Wagtmans; op 20'09": 67. Serpenti; op 26'54": 71. Van Katwijk; op 40'49": 78. Pepels: op 44'57": 80. Van Hoogerheide. WIELRENNEN. CEES BAL uit Kwa- dendamme onderstreepte zijn uit stekende vorm in het Belgische Temse door zijn tweede zege in dit seizoen te boeken In deze amateur- koers, waarvoor vijftig deelnemers waren gestart, begon Bal al op der tig kilometer voor de eindstreep aan een solo die hij imponerend besloot. Na 108 kilometer ging hij met an derhalve minuut voorsprong op zijn concurrenten door de finish.

de Stem | 1970 | | pagina 15