Sluise middenstand dubbel ontstemd Nieuwe spoorboekje voor Z.W.-Nederland inper verbetering Cultureel seizoen 69- 70 loopt deze maand ten einde MINDER DOORGAANDE TREINEN ACHT P roduktschap ver li est 66 miljoen op appelen Oudste huisje van Zuiddorpe gesloopt Veertig jaar melkboer met één insluit zeeland Drie Bergse bedrijven geven ontslagenen B.B.B. voorlichting AGENDA VOOR MEI Nieuwe brievenbus in Zuiddorpe Iimma 5 mei ancliement acht (Van een onzer redacteuren) UTRECHT - Zeeland en West-BrabanI blijven voorlopig nog koud van de voor de overige lands delen vaak spectaculaire verbeteringen in bet nieuwe spoorboekje, \fi oor moedii IDE DERDE HAND» I i R ffilö 1 c ford FairSane 500 fA. VAN PUTTEN ZOON bot op f|i teweer overstappen Koopt in Sluis - Win een Ford-Capri APPELMOES TREINENPOCKET p.k. DE STEM VAN ZATERDAG 2 MEI 1970 18 uur avondmis) en lg| I. Ant. v. Padua, teS iterdag 19 uur, zonda ;aterdag 19 uur, zonda H. Willibrordus, te Binnenstad: zaterdag j 8 en 11.30 uur. Trim (terdag 19.15 uur, zonda :n 17 uur. Kruisker ?rdag 19 uur, zondag ,De verrezen Christus il „De Zeemeeuw") iur. zondag 9, 10 en j Oud geref. gemeent april 19 uur: ds. H. Parochiekerk O.L.V zaterdagavond 19 ui i.30, 10.30, 12 en 19 uu ark Paauwenburg: zate uur en zondag 11 en li isephziekenhuis: zond; ath. Mil. Tehuis: zond; lolder: Toeristenkerk, .ur. fe: H. Maria Vis., te laterdag 19 uur, zondag e: O.L.V. Tenhemelopnj 01176-284, zaterdag' I 8.30 en 10.30 uur. H. Anna, zaterdag 19.j g 9 uur. 1 informatie 01130-131 t). it: H. Pastoor v. Ara, zi lur, zondag 10 uur. ,e: Toeristenkerk, zonds (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De Sluise middenstan ders zijn niet alleen in lioge mate gepikeerd over het verbod dat de burgemeester van Aardenburg, de 'keer M.G.M. van Berckel, heeft uit gevaardigd om een reclamestoet (oor zijn gemeente te laten trekken, ook kunnen zij weinig waardering opbrengen voor de rijkspolitie, ■roep Aardenburg. Sedert het begin van de Sluise ïinkelactie, zo weet de secretaris Ljti de middenstandsvereniging, de lieer Minnebo, te vertellen, houdt de rijkspolitie uit Aardenburg snel heidscontrole op de St.-Annaweg. De St.-Annaweg is de enige weg o:n vanaf de Belgische grens Sluis te liereiken. Deze snelheidscontrole zou il in een fiks aantal bekeuringen van onze zuiderburen hebben gere- ilteerd. De heer Minnebo: „Wij inden dit ronduit een misselijk ge- |ioe Het is toch geen beste reclame ,oor ons. Bovendien zullen heel wat Belgen door deze nauwgezette con trole worden afgeschrikt. Het feit dat de controle juist werd ingesteld op de eerste dag dat onze actie van start ging, heeft ons aan het denken gezet en wij vermoeden dat dit ook weer voortvloeit uit de controverse die er tussen Aardenburg en Sluis bestaat". De heer Minnebo meent dat dit aHes is ontstaan doordat Sluis na de herindeling zelfstandig is gebleven, terwij] men er in Aar denburg veel voor voelde om Sluis bi.i Aardenburg te voegen. De middenstanders hebben intus sen de politie verzocht cm ie stop pen met de snelheidscontrole op de invalsweg van Sluis. „Indien echter geen gehoor wordt gegeven aan ons verzoek, zullen wij een waarschu wingsbord op het Belgisch grondge bied plaatsen, zodat de Belgische automobilisten erop verdacht zijn, dat zij het risico lopen op de bon geslingerd te worden. Wachtmeester A. Baert van de rijkspolitie van Aardenburg vertelde dat de snelheidscontrole geen peste rij is. „De controleinstallaties circu leren nu eenmaal tussen de diverse posten en het is stom toeval dat wij deze nu in het bezit hebben. Wij kunnen dat materiaal nu eenmaal niet ongebruikt laten staan, omdat een of andere actie op touw is gezet. Als dan bovendien gezegd wordt dat wij op een bepaal^ punt moeten gaan controleren, hebben wij dat maar te dojn". Het verbod van burgemeester Van Berckel om de stoet door Aarden burg te later trekken, zal overigens nog een staartje krijgen. Volgens de heer Minnebo zal het PvdA-raadslid, de heer J.F, Rijckaert, in de eerst volgende raadsvergadering van Aar denburg het college vragen stellen over dit verbod. Zoals gemeld, heelt burgemeester Van Berckel tot nu toe geweigerd enige toelichting te geven op de motieven van zijn ver bod. onze correspondent) ICHEMENT Het Oraj pan Retranchement hi Ite herdenking van de ït volgende programma Iht uur: reveille door k( It vanaf de toren: van ha llf elf: gezamenlijke kerj j de Nederlands hervor kwart voor elf: toespit ter en koraalspel door ml ging. 's Middags worden Epelen gehouden voor k_ I ouderen. Voor de avo] J lampionoptocht en. Is op de markt. ken Aan de ligge: ling bij P. van Steene Ichutters deel. De uits vogel: A. van der Siji 17. Collijn en A. Seghersl [liggende wip schieting linck namen 62 schuttr .uitslag was: hoogvogel: lijvogel: O. Hesters en iport Ondanks het eer heeft de duivenvlut lumets voor de leden V 1 Duif Terhole toch plas De uitslag was: 1, 2. B, 6. L. Heijmans; 4, 11. 5. C. van Hetvelde; hop; 7. Al. Beaurain; 9, fen. Van frequentieverbeteringen is in zuidwest-NederVnd in het algemeen geen sprake; eerder van achteruitgang op som mige punten. In de verbindingen met de Randstad is er ook amper sprake van een versnelling. Op één uitzondering na bedraagt de tijdwinst op het 219 kilometer lange traject Vlis- singen-Amsterdam slechts enkele minuten. Het enige station dat er honderd percent op vooruitgaat is Etten-Leur, dat per 31 mei een half-uursdienst met Roosendaal en Breda en ver- derweg gelegen plaatsen krijgt. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) Nu eindelijk "een naaimachine met A; en nog zoveel meer voor- j delen. Het is een PFAFF, dat zegt toch oók nog welj ietsI Een naaimachine, die nog i maéii; enkele dames in de"; wereld bezitten. ij 'VERKELIJK IETS APARTS Vraagt'demonstratie, of j kom kijken. Gratis folders. ÜRscsi':-j|S >.JG k'ii1 f:!!:A* - 1 linii niHinif1* '1 ilBSBm NAAIMACHJNEHUIS W. RIKK IKortemeesstraat 17 - Tel. 35878 BERGEN OP ZOOM sieuwediepstraat 23 - Tel. 2294 TERNEUZEN Papegaaistraat 4 - Tel. 4167 GOES 2. F. van Waesbergheslraat 16 Tel. HULST Nieuwendijk 29 - Tel. 3729 VLISSINGEN hh tew TE KOOP F prima staat. Zeer geschikt Jat Bouwjaar 1965. Kleur: flauw. ^elsestraat 165 - Terneuzen Tel. 01150 - 3857 en onzer verslaggev® ■T Normaal is de f 1 Axel nogal gesteld j [netheid. Vandaar dat fcrden of er een 8®m<je.r. lening bestaat, die pnhygiënische toestan'1,, j openbare weg verbie let ik niet", was het an Ian een ambtenaar op lesecretarie. „Dat m< rgemeester vragen en de politie". - toegen daarop: „Z<>ufle [dan even kunnen sP Vl kunt de pot op", «voord. „Voor die fla" ik de burgemeester n1 De vertrektijden van de bestaande uur-sneldienst van Vlissingen naar Amsterdam zijn iets later gesteld, de treinen komen praktisch op de zelfde tijd in Amsterdam aan. De enige spectaculaire uitzondering vormt de eerste trein uit Vlissingen, die om 5 38 vertrekt en om 8.39 in Amsterdam komt en daarmee een tijdwinst van bijna een half uur boekt. Maar dat komt omdat deze trein tussen Rotterdam en Amster dam niet meer op andere, inhalende treinen behoeft te wachten. De uur-stopdienst op de Zeeuwse lijn. die de doorgaande verbinding volgt met Brabant, Nijmegen, Arn hem en Zwolle, doet er tussen beide eindpunten voortaan vier uur en ze ventien minuten over: negen minu ten vlugger dan op het ogenblik, over een afstand van 205 kilometer. Daar staat tegenover dat de snel treinen uit Zeeland op werkdagen 's avonds na acht uur vervallen en op zon- en feestdagen ook de late snel trein van 22.55 naar Roosendaal. Vooruitzichten voor zondag en maandag, opge steld door het KNMI op vrijdag om 18 uur: Vrij zonnig lente weer met verdere stijging van tem peratuur, .^«vooruitzichten in cijfers ge- 'eld over Nederland. - r zondag: aantal uren zon: 4 cv.n temp. omstreeks normaal, 'omp.: van ongeveer normaal "raden boyen normaal. «is op een droge periode van tens 12 uur 95 procent. ,5°P oen geheel droog etmaal: 80 °?r baandag: aantal uren zon: 4 J Min. temp.: van ongeveer nor- tot 4 graden boven normaal, iflajjrrip': 1 tot 6 graden boven A °P een droge periode van Wis 12 uur- 95 procent Kans n geheel droug eLtnaal: 80 pro- Wat West-Brabant betreft valt in de eerste plaats dat de reizigers uit Tilburg, Gilze-Rijen en Breda voor taan Den Haag slechts één keer per uur en Amsterdam via Utrecht niet meer zonder overstappen kunnen bereiken De sneltreinen uit Oost en Midden-Brabant eindigen name lijk in Rotterdam. Het zal 1972 wor den voordat de huidige situatie, waarbij drie van de vier treinen uit Eindhoven Tilburg en Breda over de Oude Lijn naar Amsterdam door rijden, wordt hersteld en waar schijnlijk verbeterd. Stop- en snel treinen worden omgewisseld, de stoptreinen die dus wél doorrijden naar Den Haag en Amsterdam ver trekken voortaan om twintig minu ten over het hele uur uit Gilze en op het halve uur uit Breda, de sneltreinen die in plaats van in Rotterdam zuid in Rotterdam-Lom- bardijer gaan stoppen om acht minuten voor hgt hele uur uit Bre da De elke twee uur doorgaande stopdiens' tussen Roosendaal en Amsterdam, 'via Breda, Tilburg, 's- Hertoger.bosch en Utrecht, is verval len. Voortaan moet men altijd in 's- Hertogenbosch overstappen! Men is dan .vel steeds vérzekerd van een doorgaande aansluitende sneltrein naar Utrecht en Amsterdam! De reistijd bedraagt vanaf Breda één uur en veertig minuten, net als nu, als men van de sneltrein gebruik maakt Een verbetering is wel dat de zeer onregelmatige intervallen tussen twee treinen (afwisselend veertig en twintig minuten) van nu een bbna regelmatige half-uurdienst wordt In de richting Tilburg en 's- Hertogenhosch stoppen de treinen om drie minuten voor het hele uur in Gilze in de richting Breda en Roosendaal om drie minuten over elk half uur. De sneltreinen uit Breda naar Eindln 'er en verder gaan voortaan om elf minuten over elk half uur (in plaats van acht over het heel) en stoppen niet meer in Tilburg- West, waardoor een versnelling van twee minuten wordt verkregen- De stoptreinen van Breda naar Eindho ven gaan voortaan om drie over elk heel uur (op het ogenblik twaalf over elk half uur) en zijn tevens volledig stoptrein geworden, dus ook voor Tilburg-West en Best. De reis tijd tussen Breda en Eindhoven is daarmee ook drie minuten langer geworden. Voor Oudenbosch en Zevenbergen vallen enkele spitsuur-verbeteringen te constateren. Wel spectaculaire vooruitgang dus voor Etten-Leur waar men nu elk half uur in twee richtingen in de trein kan stappen. Wij herinneren eraan dat het BBA- rapport „Op weg van '80 naar '80" erop wijst dat de uitbreiding van de treindienst consequenties inhoudt voor de bediening van de streek met de bus. De verbetering van de trein dienst zou wel eens tot een vermin dering van het aantal busverbindin gen kunnen leiden, waarvan dan vooral de gemeenten zonder spoor station de dupe worden. tijdens de WINKELACTIE van 25 APRIL t.in. 15 MEI of een der andere WAARDEVOLLE PRIJZEN. DEN HAAG Op rond 66 miljoen gulden schat het Produktsehap voor Groenten en Fruit het verlies, dat de Nederlandse handelspro- duktie van appelen, groot 475.000 ton, aan de telers heeft opgeleverd De veilingprijzen gedurende dit seizoen kwamen tot en met 25 april gemiddeld op 26 cent per kilo. bij een kostprijs van 40 cent. lil de regel wordt de prijs in het seizoen niet meer hoger. In hel sei zoen 1968-'6fl was de gemiddelde vei- lingprijs 33 cent, het seizoen daar voor ook 2G cent. Het totale verlies in het vorige seizoen was f 24 mil joen, in het voorvorige f 68 miljoen. Bij de jaarwisseling waren de Wesieuropese appelvoorraden ruim een kwart groter dan vorig jaar en een kleine tien procent groter dan eer verleden jaar. Omstreeks 1 april aldus het markt- en prijsbericht van het produktsehap. was de siuatie zo mogelijk nog zorgwekkender. De ge- gegevens zijn nog niet volledig maar de indruk iaestaat. dat de voorraden toen ruim de helft groter waren dan vorig jaar en rond 15 procent gro ter dan twee jaar geleden. In ons eigen land worden de voor raden met 25 april becijferd op 80.000 ton (vj. 39.000) waarvan 55.000 ton Golden Delicious (vj. 35.000). Nn Nederland werden in dit sei zoen tot nu toe ruim 8000 ton appe len uit de markt genomen: 850 ton draaide door op grond van de mi nimumprijsregeling van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen. In september werd 3500 ton uit de markt genomen op grond van de oude EEG-interventieregeling. In Maart en april werd 4000 ton uit de markt genomen op grond van de gewijzigde EEG-interventieregeling (interventie van tweede en derde kwaliteit zondre crisisafkondiging). Nederland had dit seizoen tot en met maart een appelexport van 38.000 ton, tweemaal zo veel als vo rig jaar, ongeveer even veel als twee jaar geleden. De industriële verwer- (Van een onzer verslaggevers) BREDA Een van de dienst- regelingsvemieuwingen waarvan Zuidwest-Nederland meeprofi teert, betreft het uiterlijk van het nieuwe spoorboekje. Lang werpig en smal van formaat past het gemakkelijk in elke binnen zak. De toepassing van twee kleuren in de dienstregelingsta- bellen maakt het bovendien een voudiger dan vroeger om te zien of men moet overstappen of kan blijven zitten. Dezelfde kleur blauw betekent dezelfde door gaande trein, rood een trein waarin men moet overstappen. Geen rozen zonder doornen ook hier: de nummering en indeling van de lijnen is radicaal door elkaar gegooid. Opneming van duidelijke kaarten en een aantal aan de lange-afstandstreinen in nieuwe NS-laal intcrcitytrei- nen gewijde aparte tabellen verminderen dat nadeel echter. In de bevoorrechte gebieden met name de Randstad heeft men echter helemaal geen spoor boekje nodig. Men rijdt daar im mers met metro-frequenties. king van appelen is de laatste ja ren sterk toegenomen, met name de verwerking tol appelmoes en appel sap. Er worden in ons land meer blikken appelmoes verkocht dan blikken doperwten en bonen teza men. Accent niet op nervine: (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De kunstharsfabriek Synthese, de Zuid-Nederlandse Spiritusfabriek (ZNSF) en Bruynzeel in Bergen op Zoom zullen maandagmiddag a.s. in de Korenbeurs van twee tot vier een voovlichtingsbijeen komst beleggen voor de ontsla gen werknemers bij Beckers, Becking en Bongers. De hoofden van de personeels diensten in deze drie grote Bergse bedrijven zijn van mening, dat de gedupeerden het bst geholpen zijn met een snelle en goede voorlichting over de mogelijkheden om werk te vinden in het eigen woongebied. Dit standpunt wordt gedeeld door de di recties van de bedrijven. Het zwaar tepunt van de bijeenkomst zal dan ook liggen op voorlichting en niet op werving'. Het is een vrij unieke gebeurtenis, dat bedrijven gezamenlijk een voor lichtingsbijeenkomst organiseren. De drie bedrijven hebben besloten de concurrentie op de toch al krappe ar beidsmarkt achterwege te laten. De drie bedrijven kunnen op dit mo ment ruim honderd werknemers plaatsen in volwaardige functies op universitair, h.t.s-, m.t.s.. l.t.s.-, u.l.o.-, analisten- en lager niveau. De func ties liggen zowel in de produktie- sector als in de andere sectoren van de bedrijven. Als het aanbod aanmer kelijk groter zou zijn dan 100 werk nemers, zullen de drie bedrijven ook het overcomplete deel aannemen, omdat er ook in de naaste toekomst een sterke, behoefte is aan personeel. Interkerkelijke dienst in Hansweert (Van onze correspondent) HANSWEERT In verband met de viering van de 25e bevrijdingsdag zal maandag in de Ned. hervormde kerk een interkerkelijke dienst ge houden worden, waarin zullen voor gaan ds. Van de Lely en pastoor De Wit. De dienst begint om 19.30 uur Om 20 uur precies zal een minuut stilte in acht genomen worden in ver band met de dodenherdenking. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het cultureel seizoen 1969'70 is bijna voorbij. In mei staan dertien voorstellin gen in zes gemeenten op het pro gramma. In Hulst komt de Rede rijkerskamer de Transfiguratie vandaag en zondag met voorstel lingen van Fluffy en Stuffy (boe ven en madeliefjes) in hotel De Gpaanbeurs. De concerten over heersen deze maand. Herman Krebbers komt op 13 mei naar Goes om te concerteren met het Zeeuws Orkest, nadat eerst on zes mei hetzelfde concert in Middel burg is gegeven. Het toneelstuk van Eric Schnei der, „Theodoor, een total loss" wordt op vrijdag 8 mei in de schouwburg van Middelburg door het Nieuw Rotterdams Toneel ge bracht. Het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest met solistische mede werking van pianist Daniël Wayen- berg, treedt op in de concertzaal van Middelburg. GOES: Woensdag 13 mei: de Prins van Oranje 20.00 uur concert door het Zeeuws Orkest. Dirigent Jan Out. Solist Herman Krebbers, viool. Herman Krebbers, deze maand twee concerten met het Zecuws Orkest. Vrijdag 22 mei: Grote Kerk 19.30 uur Bram Beekman concerteert op het Marcussen-orgel. HULST: Zaterdag 2 en zondag 3 mei hotel De Graanbeurs 20.00 uur Rederij kerskamer De Transfiguratie met Fluffy en Stuffy. MIDDELBURG: Zaterdag 2 mei Schouwburg 19.30 uur toneelgroep Studio met De Non nen. woensdag 6 mei Concertzaal 28.00 uur concert door Zeeuws Orkest. Dirigent Jan Out. Solist Herman Krebbers, viool. vrijdag 8 mei Schouwburg 20,00 uur Nieuw Rotterdams Toneel met Theodoor. een total loss, van Eric Schneider-. woensdag 13 mei City Theater 20.00 uur film Charles Chaplins meesterwerk uit 1925, de Goldrush. donderdag 14 mei Schouwburg 20.00 uur De Nederlandse Comedie met „Vrijdag" van Hugo Claus. dinsdag 19 mei Schouwburg 19.00—2.00 uur jeugd en muziek filmliga, korte Nederlandse films. vrijdag 22 mei Schouwburg 20.00 uur toneelgroep Centrum met „Jon gens onder elkaar". vrijdag 29 mei Concertzaal 20.00 uur Rotterdams Philharmonisch Or kest. Dirigent James Depreist. Solist Daniël Wayenberg, piano. VLISSINGEN: vrijdag 29 mei St.-Jacobskerk 20. uur romantisch orgelconcert door Piet Broerse. ZIERIKZEE dinsdag 5 mei concertzaal 20.00 uur concert door het Zeeuws Orkest. Dirigent Jan Out. Solist Herman Krebbers, viool. ZUIDDORPE Het oudste huis je van Zuiddorpe is afgebroken, ingevolge een van de laatste be sluiten van de raad van het vroe gere Zuiddorpe, waaraan de nieu we gemeente Axel uitvoerig heeft gegeven. Het huisje stond midden in de kom der gemeente, op de splitsing van de hoofdweg Zuid en Achterstraat, nu genaamd Europa straat. De laatste bewoner van deze sedert 60 jaar onbewoonde woning was 75 jaar geleden een oud-belas tingambtenaar, in de volksmond genaamd „Kommies" met de bij naam „Pierke Paardestront". De schoolkinderen uit die tijd hadden er de grootste lol in, bij het voorbijtrekken van het huisje als maar door te roepen „Pierke Paardestront, Pierke Paarde- stront", wanneer dan de oud-kom mies woedend met een grote stok hen achterna zat. 's Zondags was het evenwel voor die kinderen feest, want de vrouw van „Pierke", genaamd „Liene Drooi", had in de énige kamer van het huisje vóór het énige raam een tafeltje tot snoepwinkeltje inge richt. Met het huisje vol kinderen, die hun zondagscent kwamen ver snoepen, wist Liene de wonder lijkste verhalen op te dissen. „Pierke Paardestront" had zijn naam te danken aan een door een Zuiddorpse inwoner uitgehaalde grap bij het passeren van de Bel gische grens nabij Overslag. Deze had achter op ziin fiets een grote volgepropte baal met ongekende inhoud geladen. Pierke de Kommies riep: „Halt!" Maar de snoodaard reed zo hard hij kon door en Pierke er achter aan tot in de kont van Zuiddorpe, juist toen de school uitging. Daar stapte de grapjas van zijn fiets, waar Pierke tot zijn verbazing en woede en grote hilariteit van de schoolkinderen, constateerde, dat de baal vol zat met .paardestront'. Na het overlijden van het echt paar Pierke Charles Dobbelaar en Liene Drooi, werd de woning om gebouwd in een rijwielwerkplaats. De niet meer' in leven zijnde rij wielhersteller met de bijnaam „Jan Toete", een echte verteller van allerlei verzonnen verhalen, had in de avonduren in zjjn werk plaats een talrijk gehoor van ver moeide uitrustende landarbeiders. Jan was in Zuiddorpe de eerste bezitter van een oude open Mer cedes, twee zitbanken, zonder deu ren. Daarmede reden Jan en zijn zoon. zo vertelde Jan, naar Brus sel, Jan achter 't stuur en Albert op de achterbank. Op een zeer lange, rechte baan, dicht bij Brus sel, riep Jan zijn zoon Albert aan, doch kreeg geen antwoord. Jan keek om en zag, tot zijn grote schrik, in de verste verte, Albert roepend en zwaaiend zitten op het achterste gedeelte van de auto. De goedgelovige arbeiders vertelden thuis wat Jan beleefd had. De mensen van het tegenwoor dige Zuiddorpe, noch de afbrekers, hebben geweten welke herinner ingen thans in de gedachten van de 70-jarige Zuiddorpenaren wer den opgeroepen. ZUIDDORPE Alle verande ringen zijn geen verbeteringen. Zo heeft de nieuwe brievenbus aan het hulppostkantoor Zuiddorpe voor flink wat ongemak gezorgd. De nieuwe brievenbus, die 30 centimeter buiten de muur uit steekt, hangt boven het smalle trottoir, juist ter hoogte van de hoofden der schoolkinderen, die daar dagelijks moeten voorbij lo pen. Het dochtertje van M. M. kwam verleden week en het dochtertje van M. de C. deze week, elk met een grote buil op het hoofd thuis van school. Zij hadden de brieven bus niet gezien, maar wel gevoeld, wat toch niet in de bedoeling heeft gelegen van de PTT. VAN MENSEN DINGEN EN DADEN TERNEUZEN Ondanks maanreizen en computers blijft de 75-jarige Temeuzense melk- slijler J.B. Ruben trouw aan zijn door één p.k. aangedreven melk bar. Veertig jaar „zit" de heer Ruben met zijn zuivelprodukten langs de weg. Vroeger had hij een boerderij, maar toen die voor de stadsuit breiding moest wijken, trad hij bij zijn zoon in dienst. Sinds twaalf jaar is hij met zijn paard Bobby en zijn witgeschilderde houten wagen een dagelijkse ver schijning in de omgeving van de Axelsestraat, waar het drietal tussen toeterende auto's en voor bij snorrende bromfietsen wat onwerkelijk aandoet. De heer Ruben: „Mijn zoon heeft me meer dan eens gevraagd Bobby en wagen weg te doen, maar waarom zou je meer uitgeven dan je zelf verdient? Bobby en ik rooien het nog best, zo op onze manier". Als het aan de krasse baas ligt, zullen zij voorlopig nog niet uit het Terneuzense straat beeld verdwijnen.

de Stem | 1970 | | pagina 3