Hulst en Zuiddorpe vierden gezellig koninginnedag Elfd; lever JONGEREN HEBBEN SUCCES MET MIS Hontenisse en Eksaarde gaan verbroederen Gezamenlijke expositie Vlaamse en Nederlandse kunstenaars Vlamin uinnist Programma bevrijdingsfeesten Duizenden belangstellenden naar bevrijdingsfeesten Veel tegenstellingen in Zeeuwse!i - Vlaanderen Herdenkingsdienst op 3 mei in Eede EDITIE VOOR ZEELAND REDACTIE ZEELAND: EXPLOITATIE ADV- Tentoonstelling over Oorlog en Bevrijding' Zeeuwse muziekschool geeft les in Terhole 650 voor collecte Kinderbescherming Herdenking Nieuwe uniformen voor harmonie en drumband Breskens Groep Bismark komt morgen naar Sluis Breskens HULST Volksdansgroep treedt woensdag op in Stoppeldijk DAMESVOETBAL IN WESTDORPE Volksspelen Zuiddorp Axel Examens Serenade voor dijkgraaf J. Fa. DE C. M. P. Fa. I HORLO< 2ilveren cliaulfeu V an Gend en LoJ DE STEM VAN VRIJDAG 1 MEI 1970 (Van een onzer verslaggevers) GROENENDIJK Op maandag avonden kan het voorkomen, dat op de pastorie van Groenendijk het monotone deuntje van de Ster- t.v.-reclame muzikaal wordt door kruist door moderne mismuziek. Dan repeteert namelijk in een van de zalen van het immense pas toorshuis een groot aantal Groe- nendijkse en Kloosterzandse jonge ren op de muziek, voor een van de jongerendiensten, die regelmatig in de parochiekerk worden uitge voerd. De pastoor is er al aan ge wend om op de maat van een drumsolo door de gangen van zijn pastorie te lopen en de jongelui zijn zelf blij met dit gastvrije ont haal op de pastorie. In Groenen dijk kan pastoor Verster zich ver heugen in een steeds toenemende belangstelling voor de jongeren- diensten, die daar nu sinds ander half jaar om de zes weken worden georganiseerd. „En het zijn echt niet alleen jongeren die je dan in de kerk krijgt", vertelt hij. Groe nendijk was geruime tijd geleden een van de eerste parochies die de jongerenmis in nieuwe stijl invoer de. En met succes. „Het heeft helemaal geen weer stand opgewekt, toen we ineens met vrij moderne muziek en in strumenten in de kerk begonnen te werken", vertelt Albert Baart, een van de meest actieve medewerken den- „Er waren wel wat mensen, die zich bezorgd afvroegen wat dat nu worden zou. Ze zitten nu voor aan in de kerk als er weer een jongerendienst is", voegt hij daar aan toe Bij de organisatie en uitvoering van de diensten zijn vier groepen betrokken. Het zijn in totaal 45 jongeren. Elke groep heeft zijn ei gen inbreng. Zo is er een zang groep o.l.v. C. Roctus, geassisteerd door een orkestje, een opbouw- groep voor de verzorging van tek sten en een werkgroep, die voor de collectes zorgt. De teksten voor de mis heeft men voor een belang rijk deel zelf geschreven. „De kerk is steeds goed bezet bij de jongerendiensten", .vertelt de pastoor, „er komen vooral ook veel mensen van buiten Klooster- zande". De verdiensten van de Groenendijkse jongerengroep zijn ook niet in het buitenland onopge merkt gebleven. Op uitnodiging heeft men al een keer een diénst uitgevoerd in het Belgische Eks aarde, en daar gaat men op 7 mei weer een dag naar toe. Plannen voor de komende maan den heeft de muzikale werkgroep nog wel in petto. Uiteraard wordt voortdurend naar mogelijkheden gezocht om de dienst steeds meer te perfectioneren. „We zouden er best nog wat mensen bij kunnen gebruiken", vertelt Albert Baart, „hoe meer medewerkers we kun nen krijgen, des te liever het ons eigenlijk is- Vooral ook heren, want in het gezelschap zitten al opvallend veel dames". (ADVERTENTIE) ïja. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 SAÈubeË Iedere vrijdag kijkavonid tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen. Voor de komende dagen ziet er het feestprogramma van Hontenisse als volgt uit: ZONDAG 3 MEI: Tweede Scheldecriterium voor amateurwielrenners, ge organiseerd door de wielerclub onder auspiciën van het comité voor de organisatie van de andere festiviteiten. MAANDAG 4 MEI: Dodenherdenking in Kloosterzande met medewerking van de kon. harmonie St.-Cecilia om 19.00 uur. DINSDAG 5 MEI: 10 uur gezamenlijke herdenkingsdienst in de rooms- katholieke kerk; 14.00 uur kinderoptocht; 15.30 uur spelen en wedstrijden op het handbalveld; 16.30 uur jeugdspelen; 18.00 uur gezamenlijke maaltijd voor iedereen in de grote tent op het Marijkeplein; 19.15 uur rondwandeling met muzikale begeleiding van de harmonie; 20.15 uur ontsteken van bevrij dingsvuur; 20.45 uur bevrijdingsbal in de muziekhai met medewerking van de Eksaardense boerenkapel „Het Kleine Muziekske". WOENSDAG 6 MEI: 13.30 uur ontvangst van de schooljeugd van Eksaarde aan de scholen aan Groenendijk; 14.00 uur sportwedstrijden tussen de ver schillende klassen van lagere scholen uit Kloosterzande en Eksaarde; 15.30 uur kinderprogramma in de tent; 19.30 uur sportdemomstraties; 20.30' uur finale Europacup, te zien op vele t.v.-schermen in de tent. DONDERDAG 7 MEI: 11.30 uur jongerendienst in de tent; 14.30 uur mu ziekfeest met acht muziekgezelschappen; 20.00 uur beatbal met medewerking van The New Blue Devils. VRIJDAG 8 MEI: 14.00 uur ontvangst van bejaarden uit Eksaarde en de gehele gemeente Hontenisse door de burgemeester van Hontenisse; 14.30 uur amusementsmiddag voor alle bejaarden met onder meer Rien van Nunen en Bert van Dongen, die hum programma presenteren: „Breng eens een zonne< tje.20.00 uur grote Beierse avond met onder meer de Bredase Beierse showkapel „Di lustigen Burschen". ZATERDAG 9 MEI: 14.00 uur aankomst wandelaars uit Eksaarde; 15.00 uur welkomstwoord door burgemeesters uit Hontenisse en Eksaarde; 15.15 uur aanvang achtkamp op sportterrein; 16.20 uur aanvang tweekamp tussen Kloosterzande en Eksaarde; 18.30 uur rondwandeling muziekgezelschappen; 19.00 uur optreden harmonie St.-Cecilia; 20.00 uur groot sluitingsfestijn met onder anderen de Spelbrekers, Patricia Paay en The Shepherds. (Van een onzer verslaggevers) EEDE Onder auspiciën van het Oranjecomité te Eede wordt op zon dag 3 mei in de parochiekerk te Eede een herdenkingsdienst gehouden naar DAOHUU) VOOR ZUID WEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS: 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (exci. 50 cent inkasso- kosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten), 21,75 per kwartaal buiten verspr.-gebied. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, TeL 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel.. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schel] (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Car de Boer (01155-2237) Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). aanleiding van de bevrijding. De dienst wordt gecelebreerd door de heer Ch. van Beek, voormalig kape laan te Eede. Na de kerkdienst, die om tien uur begint, zal burgemeester Van Berckel van Aardenburg om 11,15 in de zaal Sancta-Maria te Eede de tentoonstelling „Docu mentatie 1940-1945" openen. (Van onze correspondent) BRESKENS In het dienstencen trum te Breskens is in aanwezigheid van b. en w. van Oostburg de ten toonstelling „Oorlog en Bevrijding" geopend. De heer M. Zegers kon als voorzitter van de oranjevereniging Prinses Cristina de genodigden wel kom heten. De heer J. Keijel, inrichter van de ze tentoonstelling, zei getracht te heb ben een beeld van de oorlog en de bevrijding te willen geven, vooral voor de jeugd- De heer A. Hollhorst uit Oostburg gaf een overzicht van de activiteiten, welke door het ver zet in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn gepleegd. De tentoonstelling, die tot en met 9 mei geopend is, geeft vele attribu ten te zien, die vooral in de laatste oorlog van belang zijn geweest. (Van onze correspondent) TERHOLE De Zeeuwse mu ziekschool gaat nu ook les geven in Terhole. Zaterdagmorgen om negen uur wordt de eerste les gegeven in de lagere school. Hoewel de belang stelling reeds zeer groot is, bestaat er zaterdag nog gelegenheid om zich op te eeven. (Van een onzer verslaggevers) HULST De collecte ten bate van de kinderbescherming, die in Hulst is gehouden onder auspicin van de samenwerkende organisaties op dit gebied, heeft in het vesting stadje in totaal 650 gulden opge bracht Aan de collecte hebben twin tig propagandisten meegewerkt. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De gemeente Hontenisse bereidt zich voor op de ontvangst van de duizenden belangstellenden, die men de komen de week verwacht b\j de festiviteiten in het kader van 25 jaar bevrij ding. Het zal ongetwijfeld èen groot „legioen" zijn, dat naar deze Zeeuwsch-Vlaamse gemeente komt, omdat de feestelijkheden tevens in het teken staan van de verbroedering van Hontensise met het Belgische Eksaarde. De burgemeester van dieze Belgi sche gemeente heeft reeds aangekon digd met plezier te zullen ingaan op de uitnodiging om naar Hontenisse te komen. Eln vara hem is uit be trouwbare feestbron bekend, dat hij zijn burgers heeft aangespoord hetzelfde te doen. Centrum van alle activiteiten in de komende week is Kloosterzande, waar op het Marijkeplein zaterdag een immense tent gebouwd zal wor den. De verwachte belangstelling maakt uiteraard een aantal bijzon dere voorzieningen noodzakelijk. Daar wordt momenteel in Klooster zande zowel binnenshuis als op het feestterrein de laatste hand aan ge legd, want de organisators willen niets aan het toeval overlaten. Dat het hen menens is blijkt uit het ge varieerde programma, dat men heeft samengesteld. Het omvat voor elk wat wils en is uitgesmeerd over ze ven dagen onbezonnen feestvieren. Daarvan is de verbroedering met Eksaarde ongetwijfeld één van de hoogtepunten. Een hoogtepunt zal het In ieder geval worden als de her nieuwing van deze reeds van ouds her bestaand contacten, even spon taan verloopt als vorig jaar het ge val was. Toen was een deputatie van de ge meente Hontenisse in België te gast. Het werd een soort internationale re- unie, waarover tot op de dag van vandaag wordt gesproken. Nog niet zo lang geleden heeft de voormalige gemeenteraad van Hontenisse ach teraf een aanzienlijk bedrag moeten voteren en de laatste kosten, ge maakt door een aantal prominente reünisten, te kunnen betalen. De raadsleden hadden het er graag voor over en dat was het beste bewijs dat de verbroedering naar ieders tevre denheid was verlopen. Er schijnt al bijzonder lang een historische band te bestaan tussen beide gemeenten. De inwoners van Eksaarde en die van Hontenisse hadden elkaar in de loop van de jaren echter uit het oog verloren. Tot iemand snuffelend in oude gemeente-archieven plot seling op het idee kwam om opnieuw contact te zoeken. De gemeente Hontenisse heeft maar een kleine aanleiding nodig om een groot feest in elkaar te kunnen zetten. Herdenking van vijfentwintig jaar bevrijding was dan toch zeker belangrijk genoeg om daar een feest aan te koppelen, dat ongetwijfeld ver boven de middelmaat zal uitsteken. „We hoeven echt niet onder, stoelen of banken te steken, dat onze ver wachtingen hoog gespannen zijn", vertelt een van de organisators. Van af het begin heeft men bij het oplet ten van het feestprogramma de be volking nauw bij de komende festivi teiten betrokken. Die moet er dus wel achter staan. Hoe hoog ook In België de ver wachtingen voor het Hollandse feest zijn gesteld, mag blijken uit het feit, dat men voor het vervoer van Bel gen naar Nederland bussen heeft in geschakeld. In het gehele Laind van Hulst zijn inmiddels exemplaren van een spe ciale uitwisselingskrant veTspredd. De kramt omvat alle mogelijke infor matie over de komende feestweek. Daarover valt bijzonder veel te ver tellen. Het programma is zo omvang rijk, dat de organisators er in het programmaboekje 6 bladzijden voor nodig hebben gehad om te kunnen vertellen wat er zal gaan gebeuren. (Van onze correspondent) BRESKENS In clublokaal 't Zon- neke te Breskens heeft de muziek vereniging „Uit het volk voor het volk" en de drumband nieuwe unifor men gekregen. Deze uniformen zijn een geschenk van de voormalige ge meente Breskens en de bevolking van deze gemeente. Bij deze aanbieding was ook aan wezig burgemeester A. Schipper, die de muziekvereniging veel succes toe wenste en gemeentelijke steun aan bood. (Van onze correspondent) OOSTBURG Groep Bismark treedt morgen op in het nieuwe ont spanningscentrum aan de Hoogstraat in Sluis. Dit n samenwerking mte de jeugdwerkcommissie Sluis. Zaterdag avond 2 mei houdt jeugdclub Bel Fort uit Sluis haar tweede wekelijkse instuif, terwijl de zaal ook op Zondag middag en -avond door de jeugdclub open gehouden wordt. Vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 20 t.m. 25 april aangevoerd: 1777 kg garnalen 115274, 52 kg bot 021, 121 kg schar 094150, 1303 kg schol 031—117, 16251 kg tong 455—810, 16 kg rog 150159, 1263 kg kabeljauw 057170, 159 kg wijting 051082, 204 kg griet 257383, 263 kg tarbot 409 850, 2 kg poon 150, 12 kg haai 090- 121, 18 kg kommeraal 062115, 54 kg tongschar 169252- (Van pen onzer verslaggevers) HULST - ZUIDDORPE Onder de groene bomen van het rustieke dorps- pleintje heeft zich donderdag in Zuid dorpe het voornaamste onderdeel van het Oranje-programma afgespeeld volksspelen voor de leerlingen van de plaatselijke lagere school. In Hulst was de sporthal Den Dullaert de ge hele dag het toonbeeld van onge dwongen en eigenlijk meestal ook wel ongekende ijver. Hier trad een aantal schoolteams tegen elkaar in het strijdperk, om te handballen en te volleyballen. De Zuiddorpse organisators zijn er aardig in geslaagd om de traditionele volksspelen iets van de sfeer van weleer mee te geven. „Oranjefeesten moet je dorps proberen te houden", is de stelling van de plaatselijke pro motors. En naar die opvatting heeft men bij het opzetten van de jongste Oranje-activiteiten gehandeld. Zeeuwsch-Vlaanderen is overigens donderdag wel het land geweest van de tegenstellingen: vrolijk vlaggende plaatsen met een gezellige bedrijvig heid, maar ook dorpen, waarvan de bewoners hun energie blijkbaar wil den opsparen voor de komende be vrijdingsfeesten. In Koewacht, St.- Jansteen, Clinge en nog een aantal andere plaatsen had Nederlands de fensie donderdag een kanon kunnen afschieten zonder een Oranje-ganger te raken. Maar gevlagd werd er wel. Gevlagd Werd er zelfs in het ldeine Overslag, al was het maar inciden teel. Zuiddorpe vormde op vele van de andere kleine dorpjes een uitzon dering. Daar heeft men noch konin ginnedag, noch de bevrijding onop gemerkt willen laten voorbijgaan. Hoewel men bij de realisatie van het feestprogramma door onvoorzie ne omstandigheden nogal wat moei lijkheden heeft moeten overwinnen, is Koninginnedag met ouderwetse ge zelligheid en degelijkheid gevierd. Met de volksspelen voor de jongeren als hoogtepunt. „Het gaat lekker", constateerde een van de organisators donderdagmid dag rond drie uur met voldoening. Het met touwen afgebakende Markt pleintje had iets weg van een arena, waar gestreden werd om de hoogste eer en uiterdaard in dit geval ook om de te verdienen prijzen. Een deel van het morgenprogramma heeft men in Zuiddorpe noodgedwongen wel moeten laten vervallen, omdat de plaatselijke schooljeugd juist op dat moment in Axel vertoefde. Aan het succes heeft dat gelukkig geen enkele afbreuk kunnen doen. Rond half twee werd in het centrum het startsein gegeven voor de feestelijkheden. De leerlingen van de lagere scholen kon. den hun energie kwijt bij onderdelen als zaklopen en ringsteken op de „stalen ros". Bedrijvige dorpsoudsten stelden alle pogingen in het werk om het feest zo vlot mogelijk te laten (Van onze kunstmedewerker) KLOOSTERZANDE De op ini tiatief van het comité der Mei- en Bevrijdingsfeesten in Kloosterzande ingerichte tentoonstelling van Vlaamse en Nederlandse beeldende kunstenaars bewijst weer eens hoe volkomen natuurlijk en moeiteloos kunnen -werken, wanneer zij niet door aan papieren gebonden officials worden geëntameerd, maar door de vanzelfsprekende gevoelens van vriendschap en nabuurschap. Op deze wijze is het gebouw van de Coöp. Raiffeisenbank aan de Cloosterstraat te Kloosterzande om getoverd tot een bijzonder geslaagde expositie-ruimte. In de entree, de hall, een groot ontvangstkabinet, het trappenhuis en een groot deel van de kantoorruimte, die voor deze ge legenheid met enthousiasme werden ontruimd hangen, liggen of staan al naar gelang het schilderijen, gra fiek of beeldhouwwerken betreft de scheppingen van zeven Vlaamse en niet Nederlandse, voornamelijk uit Zeeuwsch-Vlaanderen afkomsti ge kunstenaars. Uit de aard der zaak biedt het aanwezige werk dat zich op een zeer goed niveau be weegt, een grote verscheidenheid van richting, stijl en persoonlijk heid, maar dat is juist het attractie ve van een dergelijke expositie. Het is natuurlijk niet mogelijk in het kader van een korte bespreking het werk van alle deelnemende kun stenaars de nodige aandacht te schenken. Aangezien hun werk al meermalen in deze kolommen be handeld werd zij hier daarom vol staan met het noemen van de namen der Zeeuwsehvlaamse exposanten: Ety Eagchus (keramische- en poly ester-wandplastiek), Pieter de Bodt (landschapschilderijen en stilleven), Jan Bruens (kleurtekeningen). Ge orge Degenhart (aquarellen), Geert van Fastenhout (olieverfschilderij en), Dolf Jaspers (olieverfschilderij en), Ernest Joachim (abstracte schilderijen), Karei Korfker (kleur tekeningen), Jeltje Ratsma (olie verfschilderijen), Volkert van der Willigen (keramiek). Aangezien gasten altijd voor dienen te gaan, vestig ik dus graag de aandacht op de Vlaamse exposanten, die door de bekende Vlaamse auteur en kunst criticus Remi De Cnodder uit Ant werpen werden gekozen en bijeen gebracht. Lucien van dpn Driessehe, een internationaal erkende moderne meester, toont hier enkele van zijn fascinerende materieschilderijen, jvaar men uren naar kan kijken, Yvonne Guns geeft enkele land schappen, conventioneel van visie, maar technisch -goed gedaan. Jaak van der Heyden, eveneens ver bui ten de grenzen van België bekend, brengt ons in verrukkig met twee van zijn serene abstracte composi ties op groot formaat. Magda Kint is vertegenwoordigd met lichtgetoetste aquarellen van zee, land en lucht vol stemming en - atrrfosfeer. Marcel Mazy blijkt een beeldhouwer die met enkele fijne houtplastieken de ruimte weet te doen vibreren. Jean Rigazzi verovert de ruimte meer met zijn uit afvalmaterialen opge bouwde plastieken, die voornamelijk dieren tot onderwerp hebben en Ka- rel Roelants is een JaDaniserende dichter met de tekenstift van wie elk blad een klein wonder is in zwart en wit. Voegt men hier in gedachten het werk van de goed vertegenwoordig de Zeeuwschvlaamsche kunstenaars aan toe, dan is het duidelijk dat geen Zeeuw of Zeeuwsch-Vlaming die belangstelling heeft in beeldende kunst mag verzuimen een bezoek aan deze tentoonstelling te brengen. Dat is mogelijk op werkdagen van 10-20 uur, zaterdags van 10-17.30 uur en zondags van 10.30-17 uur tot 15 mei a.s. WILEM ENZINCK - - De sporthal Den Dnllaert in Hulst stond in het teken van de school sportwedstrijden. De zaal zelf was behoorlijk gevuld met jon gelui, terwijl de tribune uitpuilde van jongens en meisjes, die het kijken naar de sportprestaties minder spannend vonden dan zelf meedoen. FOTO BOVEN Het meest ouderwetse, misschien daarom wel het leukste, konin- ginnefeest werd in Zuiddorpe ge vierd. Op de markt liepen de kin deren in zakken om het hardst. verlopen en daar kwam nogal wat voor kijken. Elke opmerkelijke pres tatie moest natuurlijk nauwkeurig op papier worden genoteerd voor de eindklassering, waarvan tot het laat ste moment nauwelijks iets viel te voorspellen. Ook aan de allerjongsten was ge dacht. De kleutergeneratie werd be ziggehouden in het parochiehuis met alle mogelijke spelletjes en de oude ren konden naar de film „Chaplin festival. Hulst heeft gisteren zeer uitbundig dig gevlagd. Op het Marktplein voor het stadhuis overheerste nu eens niet de benzinedamp van Belgische auto's, maar het rood-wit-blauw, in een hoe veelheid, die haast deed vermoeden, dat de vlaggen ln Hulst zelf gefa briceerd waren. Het stadscentrum had wel iets van een bos, bestaande uit keurig gerang schikte witte vlaggemasten. Het gaf de stad in ieder geval wel een niet- alledaags feestelijk sfeertje. In sport hal Den Dullaert speelde zich het belangrijkste deel van de Oranje festiviteiten af. Teams van huishoud school, Janseniuslyceum, mavo en de lagere technische school probeerden het elkaar op de speelvloer in spor tief opzicht zo moeilijk mogelijk te maken. Aan sfeer ontbrak het ook in dit Hulster sportcentrum niet: het was druk, gezellig en vooral ook spannend, want bijzonder veel ble ken enkele teams elkaar niet toe te geven. (Van onze correspondent) STOPPELDIJK In het kader van de komende feestweek te Kloosterzande treedt de volksdans groep Hava Naguila uit Vogelwaar de. woensdag op in de grote feest tent op het Marijke Plein. De avond begint om half acht. Dit optreden komt in de plaats van de aangekondigde sportwedstrijd. De voetballiefhebbers hoeven op deze avond niet weg te blijven; in de feesttent worden verschillende t.v.- toestellen geplaatst. De toegang is gratis. (Van een onzer verslaggever:) (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE De eerste prijs'j de volksspelen, die gisteren in W dorpe gehouden zijn in het kader B koninginnedag, is gewonnen dooi] groep van René van Hoecke, kW Laheijne, Patrick Verhoeven, B®J de Ridder, Marion Verhoeven, "A vam Hoecke, K. Lakké, Eddy j Kerckhoven en Paul de Klerk- - beloning kreeg deze groep een to Voor de tweede en derde p# naars waren er respectievelijk6 standaard en een medaille. Behendigheidsproef De club Zeeuwsch-Vlaanderen orgl sert op 5 mei een behendig)1® proef in Axel. Hieraan kunnen automobilisten, ongeacht het auto, deelnemen. De proef wordt houden op het Kennedyplein, voor het Cultureel Centrum De Er wordt gestart in drie klassen 1000 cc, van 1000-1300 cc, boven 1 cc. Ook kan men deelnemen als"J met drie auto's. De eerste start om 10 uur- Inschrijfgeld 3,-, niet-leden f 4,-. GOES Voor het eerste gedet van de akte Na (naaldvaPjj slaagden aan de scholengemeenst „De Vakschool" te Goes de volgf leerlingen. M.J Blok, Rilland-»1 L.P van Cadsand, Hoek; JJ- te] kot Borssele; W la Grand, K'oe'l ge; M.B.L. Hendriks. Vlis*J M J Huson, Terneuzen; A. Goes; M.A- de Steur, Middelt, W.J.V Sweere, Zierikzee; M.Lfl Volkeri. Nieuwdorp; J.J. Vos, singen; H.M. Withaar-Pol, 1 J.C CM Zomers, Bergen op Z°«l (Van onze correspondent) GROEDE Voor de koninklijk onderscheiding, die de heer J. Beef dijkgraaf van het waterschap 't Vrij van Sluis ontving is hem door des ziekvereniging uit Groede donders avond een serenade gebracht. WESTDORPE Ter vam de bevrijdingsherdenking to het feestcomité uit Westdorpe M een feestprogramma samengeste- waarbij zowel aan de ouderen H aan d-e jeugd is gedacht. Dit keer fl er bovendien een voetbalwedstnl opgenomen voor dames. Er heWI zich al veel vrouwelijke voetbal!»;! hebbers aangemeld voor deze w» strijd. BREDA ,,'t Vlas en Heer bestaan nog wel, n len niet meer mee tegi zegt de oud-vlasmeester Marreel, die in Langer Hij is een grote, stevig zonder grijs in zijn donkc spreekt nog praktisch Vlaams en dan het VU dat gesproken wordt in van Kortrijk. Kortrijk.... land van Stijn Streuvel: stant Marreel zegt een trots: We zijn beiden ir dorp geboren, in Ileule. dus De Vlasschaard va meester gelezen? Jazeke dat is een schone boek, z Hij heeft daar in Koi den in het vlas gestaan vak geleerd en hij is er meester in geworden. Zo'n man komt in Nei recht en blijft er wonen er zijn vrouw en sticht zin. Hij wordt hier ami de Nederlandse regerini meen erkend als een gr. In zijn huis in Langewe; meer dat aan die vlastijd Er steekt wat vlas in temidden van andere bloemen. Dat is alles en WOUWSESTRAAT 18 JUV HOGE HAM 132 Uurwerk WINKELCENTRUM 11 L'urwé KORTEMEESTRAAT 33 JU) OUDE BREDASEWEG 6 OPTIEK GROTE KERKSTRAAT HOIj PI HAAGWEG 27 GOUDSMID AXELSESTRAAT 46 i.Yarü. eenonzer verslaggevJ VLISSINGEN De heerl t»?n: woner,de aan de Kastl Vhssingen, viert op 10 i I'Y®reil..jubileum bij Van 1 fun t V6"vult te Vlissil deze Van chauffeur hestf transportonderneming.

de Stem | 1970 | | pagina 2