Yan Nederlandse Leeuw tot bronzen medaille Waarom méér betalen? Praktica nova I f360,- M 1 ©XTTBIi Uw leven met Barw Warwick mwirn A 1551 SMANN nooit waren open >nnig als deze lente. ervoets-Vriezelaar verkoopster of verkoper Wijers staat er achter mrtöimrstytagegaimÉie DE STEM VAN DONDERDAG 30 APRIL 1970 Biezonder mooie toilettafel van wit laqué. Het kommodedeel bevat 2 laden en 2 kleppen en de heerlijk grote ronde spiegel is driedelig. Het gehele ontwerp harmonieert volmaakt met de hiernaast afgebeelde moderne slaapkamer. Van 175.- nu voor /voon handige 2-persoons 'aalmatras. Heeft 4 inschuifbare hoogte verstelbare poten. t gemoffelde, extra versterkte rat volkomen onafhankelijk en ok kraakvrij binnen het houten Hij zal dus nooit het mooie ledikant ien en die zelf te kiezen lighoogte Ëieei. 44| voor I ;rg blij mee. Want we kregen plimentjes van modebewuste oor onze collectie. Elk model wel een sprankelend accent, ens'n modemiddagje passen. BEHVOETS- VRIEZELAAR (Van onze redactie binnenland) BREDA Hieronder volgt een uittreksel uit de Staatscourant van woensdag, bevattende de onderscheidingen die ter gelegenheid van koninginnedag zijn toegekend. Behalve een aantal gedecoreerden met landelijke bekendheid vindt men in ons uittreksel de onderscheidenen in Zuidwest-Nederland. De indeling per departement is overgenomen van de Staatscourant. BUITENLANDSE ZAKEN Ridder in de orde van Oranje- Nassau: G. J. (John) van Kesteren, München, opera- en concertzamger. JUSTITIE Ridder in de orde van de Ne derlandse Leeuw: Mgr. drs. J. W. M. Bluyssen, bisschop van 's-Hertogenbosch; Mr. W. van Roosendaal, voorzitter van de reclasseringsraad te 's-Herto genbosch, vice-president van het ge rechtshof aldaar, te St.-Michielsges- tel. Officier in de orde van Oranje- Nassau: Mr. J. F. M. Molkenboer, advocaat en procureur te Tilburg. Ridder in de orde van Oranje- B Nassau: Ds. L. H. W. Theunissen, emeritus- g predikant van de Nederlandse her- vormde kerk, te Middelburg. Eremedaille in goud aan: J. J. Lavrijsen, adjudant der rijks- jij politie te Breda; in zilver aan: B. M. Kole, leider van de zondags- school van de hervormde gemeente te Zaamslag; A. Mol, organist van de gereformeer de gemeente te Yerseke; C. de Waal, detachementscomman- f dant van het detachement gestichts- wacht bü de gevangenis te Breda. I SniSHi Jhr. mr. T. SCHORER Ridder Ned. Leeuw BINNENLANDSE ZAKEN Ridder in de orde van de Ne derlandse Leeuw: Jhr. mr. T. A. J. W. Schoren, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal. lid van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, te Middelburg. Officier in de orde van Oranje- Nassau: H. de Wit, hoofdadministrateur A, hoofd Ille afdeling ter provinciale griffie van Noord-Brabant, te 's-Her togenbosch. Ridder in de orde van Oranje- Nassau: A. D. Noij, wethouder van Gilze en Rijen; R. A. J. den Boer, burgemeester van Sas van Gent; E. J. van Ruymbeke, te Clinge; C. van Amerongen, referendaris ter provinciale griffie van Zeeland (ge pensioneerd), te Middelburg; Mr. J. Hooij, secretaris van Middel burg; F. de Koeijer, te Zaamslag. Eremedaille in goud aan: J. C. van Beek, waarnemend com mandant van de gemeentelijke brand weer. te Breda; W. K. Dekkers, te 's-Gravenmoer; P. H. Geraerts, adjudant van gemeen— tepolitie, te Breda; A. J. C. Hurks, wethouder van Prin senbeek; J. W. Nuijten, lid van de raad van Hoeven; A. Stange, te Dinteloord; B. de Jager, oud-wethouder der op geheven gemeente Kapelle; M. J. de Jonge, oud-wethouder der opgeheven gemeente Ovezande; in zilver aan: B. van der Goes, te Roosendaal; J. C. Wijkhuis, te Middelburg. ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN Ridder in de orde van de Ne derlandse Leeuw: Professor dr. ip A. I. M. Keulemans, hoogleraar aan de technische hoge school te Eindhoven. Officier in de orde van Oranje- Nassau: A. F. J. Jacobs, rector van de rijks scholengemeenschap „Scheldemond" te Vlissingen; A. P. Moelands, inspecteur van het voortgezet onderwijs, belast met het toezicht op het lager technisch onder wijs, te Breda. Ridder in de orde van Oranje- Nassau: J. A. Geerards, hoofd van een school voor bijzonder gewoon lager onder wijs te Koewacht; C. F. E. Lockefeer, hoofd van een G. LOCKEFEER hoofdonderwijzer Hoeven Ridder O.N. school voor bijzonder gewoon lager onderwijs te Hoeven; Mejuffrouw P. Wisse, lerares aan de protestants-christelijke opleidings school voor kleuterleidsters te Mid delburg, wonende te Oost- en West- Souburg; F. B. van Osch, directeur van het r.-k. Centraal Instituut voor opleiding van sportleiders te Sittard, te 's-Herto genbosch. Eremedaille in goud aan: Mejuffrouw C. M. de Beer, onderwij zeres bii het bijzonder gewoon lager onderwijs te Riel; Mejuffrouw A. M. E. van Bilzen (zus ter Theodata), onderwijzeres bij het bijzonder gewoon lager onderwijs te Lamswaarde; Mejuffrouw P. J. Kaats (zuster Eva- rista), onderwijzeres bij het gewoon lager onderwijs te Hansweert; Mevrouw S. M. Keijmel-Suwijn, oud- onderwijzeres bij het openbaar ge woon lager onderwijs te Breskens; Mejuffrouw J. M. Zegwaard (zuster Amadeus), oud-hoofdleidster bij het bijzonder kleuteronderwijs te Kloos- terzande, wonende te Lamswaarde; in zilver aan: J. P. Lanen, conciërge aan de r.-k. lagere technische school te Ooster hout. MGR. J. BLUYSSEN Ridder Ned. Leeuw ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN EN C.R.M. Officier in de orde van Oranje- Nassau: Dr. J. L. P. Brants, coördinerend in specteur van het voorbereidend we tenschappelijk en algemeen voortge zet onderwijs, te Goes. FINANCIëN Ridder in de orde van Oranje- Nassau: J. J. H. Ebben, hoofdcontroleur A van 's ijks belastingen ter inspectie der dir--.e belastingen te Roosendaal; W. Baggerman, hoofdcontroleur A van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belastingen te Breda; G. B. Rutgers, hoofdverificateur der invoerrechten en accijnzen, post douane en accijnzen, te Wernhout. Eremedaille in goud aan: R. P. C. van Morrèlgem, algemeen procuratiehouder bij het kantoor Oostburg van de Amsterdam-Rotter dam Bank N.V.; in brons aak: J. Voesenek, rijksambtenaar C (land. meet-assistent), werkzaam op het bu reau van de landmeetkundige dienst te Breda. DEFENSIE Ridder in de orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: Luitenant ter zee van ivakdiensten der 2e klasse oudste categorie W. O. Mackintosh, te Vlissingen. Ridder in de orde van Oranje- Nassau: T. Spanjer, eervol ontslagen loods der le klassë binnendienst van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting, te Vlissingen. Eremedaille in goud, met de zwaarden, aan: Adjudant-onderofficier J. Sijmons, van het wapen der Koninklijke ma rechaussee, te Rijen. in zilver, met de zwaarden, aan: Sergeant-machinist J. A. Wijkstra, te Oost-Souburg; Adjudant-onderofficier-hofmeester J. J. M. van den Dungen, van het dienst vak der intendance, te Breda; sergeant-majoor-materiaalbeheerder A. van Hijum, van het dienstvak dei- intendance, te Breda; Adj udant-onderofficier-instructeur C. A. Luyten, van het wapen der infan terie, te Harderwijk; Adjudant-onderofficier-instructeur A. M. M. Jansen, van hét wapen der genie, te Breda; Opperwachtmeester H. van der Kooij, van het wapen der Koninklijke mare chaussee, te Roosendaal; Adjudant-onderofficier J. Woppen- kamp, van de Koninklijke luchtmacht, te Rijen; in brons, met de zwaarden, aan: Korporaal der le MSsse rij-iristruc- teur A. Seen, van bet wapen der ar tillerie, te Brc-r; in brons aan: S. H. C. Donkers, administratief amb tenaar C 2e klasse bij het loodswezen, de betonning, bebakening en verlich ting, te Vlissingen. VERKEER EN WATERSTAAT Ridder in de orde van Oranje- Nassau: C. van Koeveringe ing. te Kruiningen, technisch hoofdambtenaar le klasse bij de Rijkswaterstaat; J. Zwietink te Breda, administratief hoofdambtenaar A bij de Rijkswater staat; Ir. C. Mulders te Ulvenhout, oud-di recteur N. V. Internationale Gewa- pendbeton-Bouw te Breda; A. van den Hil te Willemstad, dijk graaf van het waterschap „De Strie- ne"; A. C. Caljouw te Veere, transporton dernemer; I. A. Doezie te Roosendaal, bureau chef der P.T.T. Eremedaille in goud aan: A. J. Houtman te Vlissingen, admi nistratief medewerker bij de N.S.; P. J. A. Boots te Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), ploegbaas sectie sein wezen bij de N.S.; A. Bonder te Goes, plaatselijk direc teur bii Van Gend en Loos; G. van Kruiningen te Middelburg, plaatselijk directeur bij Van Gend en Loos; L. van Sluis te Zierikzee, oud-hoofd employé voor bijzondere diensten der P.T.T. in zilver aan: J. A. Cremers te Roosendaal, machi nist bij de N.S.; J. van den Boomgaard te Rilland- Bath, employé le klasse der P.T.T.; C. J. H. A. de Bekker te Alphen en Riel, employé 2e klasse der P.T.T.; J. A. B. Gulickx te Baarle-Nassau, besteller le klasse der P.T.T.; in brons aan: F. Ch. A. Clemminck te Terneuzen, stationsbeambte bij de N.S.; W. Bakx te Breda, chauffeur 1 bij Van Gend en Loos; J. A. Wagener te Breda, chauffeur 1 bij Van Gend en Loos; Th. J. Luisterburg te Bergen op Zoom, besteller le klasse der P.T.T.; L. F. Maenhout te Koewacht, bestel ler le klasse der P.T.T. ECONOMISCHE ZAKEN Officier in de orde van Oranje- Nassau: J. G. Gompen, wonende te Vuglit, di recteur van de N.V. Chroomlederfa- briek „De Amstel" v/h L. S. Gom pen te Waalwijk; M. Hamelijnck, wonende te 's-Her togenbosch, gedelegeerd commissaris van de Verenigde Nederlandse Uit geversbedrijven N.V. te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal. Ridder in de orde van Oranje- Nassau: J. Huser, voorheen adjunct-adminis trateur bij de N.V. PZEM., te Mid delburg. Eremedaille in goud aan: J. J. vjan AaTtsen' prpeuratiéljomler .bij de ÏNT.Vi.Vlerenigde Internationale 'Houtbedrijven; te Middelburg; H. Ribbens, directeur van Ribbens Verfhandel N.V., te Terneuzen; J. A. L. Nuijten, directeur van N.V. Van Dijk's Houthandel en Timmer fabriek, te Breda. (ADVERTENTIE) Kijk maar eens wat er allemaal op en aan zit, •dan zoekt u niet verder!, éénogige spiegelreflexcamera 24 x 36 mm automatisch diafragma, prismazoeker met micro-instelraster, en sluitersignaal, quick returnspiegel, verwisselbaar objectief. Spleetsluiter van 1 tot 1/500 sek. B synchronisatie voor elektronenflitsers en lampjes. Pentacon quick loading systeem met Domiplan 2,8/50 mm PENTACON Vraag uw fotohandelaar Orwo Foto N.V. Postbus 127 - Hilversum SIMON CARMIGGELT Riddpr O.N. (ADVERTENTIE) venter, Doetlnchem, Eindhoven, Enschede ngelo, Leeuwarden, Utrecht. - voor haar afd. grammof oonplaten Vakkennis gewenst, ties na telefonische afspraak 0160 501 Waar leeft u het meest met tapijt? In uw woonkamer. Leg daar dan Barwick neer! Voor u iedere das opnieuw een vreugde. Waarom? Want Barwick tapijt behoudt zijn frisse kleur en zijn pool blijft veerkrachtig. Natuurlijk heeft Barwick ook tapijt voor de slaapkamer, voor de badkamer en zélfs voor de ^Uuf.n;,^frWif' daarkunt U mee Iéyen! 0veral in uw huis- E"- Warwick tapijt bezit schoonheid die blijft. Wilt u het bewijs? Het is een eerlijk bewijs! Vijf jaar Intertest slijtage-garantie! Er is vlakbij u vast wel een van de 4000 winkels in Nederland, waar uw Barwick-tapijt verkrijgbaar is. in zilver aan: Mevrouw J. A. P. C. van der Vaart van der Linden, te Bergen op Zoom; J. E. Lioen, voorman handzetterij bij de N.V. Boek-, Courant- en Handels drukkerij en Uitgeversmaatschappij v/h Firma P. J. van de Sande te Ter neuzen; A. J. van Dixhoorn, wonende te Zie rikzee, voorheen magazijnmeester eerste klasse bij het aldaar gevestig de kantoor van de N.V. PZEM; P. J. Pielaat, wonende te Biervliet, voorzitter van de afdeling Biervliet van het N.K.V.; in brons aan: A. van der List, stoker-machinist bij de Aska Lederfabrieken N.V. te Bre da; F. Jacobs, wonende te Vlissingen, machinestoker bii de N.V. PZEM; L. C. Wieland, drukkerijbinder bij de N.V. Boek-, Courant- en Handels drukkerij en Uitgeversmaatschappij v/h Firma P. J. van de Sande, te Ter neuzen. CULTUUR, RECREATIE EN MAATSCHAPPELIJK WERK Officier in de orde van Oranje- Nassau: Drs. A. A. M. Verdijk, directeur Pro vinciaal Opbouworgaan Noord-Bra bant, wonende te Moergestel. AAFJE HEYNIS Ridder O.N. LANDBOUW EN VISSERIJ Ridder in de orde van de Ne derlandse Leeuw: Ir. C. S. Knottnerus te Steenbergen, voorzitter van het Landbouwschap. Ridder in de orde van Oranje- -Nassau: J. B. BeCti te Groéde (gemeente Oost burg), bestuurslid van landbouwor ganisaties; H. Biemans te Breda, voorzitter en bestuurslid van land- en tuinbouw organisaties. Eremedaille in goud aan. J. F. Dekker te Biervliet, voorzitter van de Coöperatieve Pöotaardappel- bewaarplaats „Biervliet"; in zilver aan: P. W. de Vos te Middelburg, werk zaam bij Limonadefabriek Gebr. Van Haperen N.V. te Etten-Leur; in brons aan: C. van Delft te Hank (gemeente Dus- sen), werkzaam op het landbouwbe drijf van J. van Velthoven. SOCIALE ZAKEN EN VOLKSGEZONDHEID Officier in de orde van Oranje- Nassau: Mr. F. H. M. Hamer, wonende te I 's-Hertogenbosch, voorzitter van de Raad van Arbeid aldaar. Ridder in de orde van Oranje- Nassau: M. C. Polderman, arts te Yerseke. Eremedaille in goud aan: Mejuffrouw zr. F. Brieve te Bergen op Zoom, voorheen adjunct-directri ce van de Emma-kliniek te 's-Gra- venhage; A. W. Schreuders, wonende te Andel (N.-Br.), voorzitter van de afdelin/ Heusden van de Christelijke Bedrijfs- bond voor de Metaalnijverheid en Elektrotechnische Industrie en lid van de Bondsraad dezer organisatie; W. J. van Willigenburg, te Sprang- CapeUe; BERT GARTHOFF Ridder O.N. HANS VAN MANEN Ridder O.N. Ridder in de orde van Oranje- Nassau: Albert Vogel, voordrachtkunstenaar, te Wassenaar; Simon Carmiggelt, letterkundige, te Amsterdam; Aafje Heijnis, zangeres, te Blaricum; Bernard Droog, acteur, te Oosterbeek; Bert Garthoff, te Loosdrecht; L. A. Hartman, directeur van de Stichting Gereformeerd Sociaal Cen trum voor Zeeland, wonende te Mid delburg; Jan Janssen, wielrenner, te Putte (N.-Br.); Ton de Leeuw, componist, te Hilver sum; Hella Haasse, letterkundige, te 's-Gra- venhage; Hans van Manen, choreograaf, te Am sterdam; Coen Moulijn, voetballer, te Rotter dam; Mr. H. E. A. M. van Zinnicq Berg- mann, te Vught. Eremedaille in goud aan: S. M. Hooijdonk, te Breda: Mevrouw H. A. de Vink-Olthof, vice- voorzitster van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit te Middelburg; in zilver aan: P. A. F. van Bezooijen te Breda; A. Blok, tweede dirigent/oud-pen- ningmeester van het muziekkorps „Rillandia" te Rilland-Bath; C. Breure, lid/oud-bestuurslid van de muziekvereniging „Rillandia" te Ril land-Bath; J. van Iwaarden, bestuurslid van de Koninklijke Harmonie „Eendracht Maakt Macht" te Kruiningen; C. A. Jacobs, bestuurslid van het Schuttersgilde „Sint-Bavo" te Rijs- bergen; A. A. J. Takx, secretaris van de Ko ninklijke Zangvereniging „Breda's Mannenkoor" te Breda; H. C. van Tilburg, bestuurslid van de Harmonie „Aurora" te Dongen; in brons aan: A. J. Akkermans te Dongen; M. P. Blij levens te Dongen; H. van Dijk te Breda.

de Stem | 1970 | | pagina 9