VRAM OP AANDRANG SCHOOLLEIDING Geen NVSH-kraampjes en sexboetiek op schoolfeest Zwembad Kapelle op zondag open Restauratie Middelburgse Kuiperspoort dwingt Jan Rijnhout te verhuizen Tekort van f 150.000 op begroting Kapelle Eerste paal voor Goese wijk centrum Raad Reimerswaal had veel kritiek op subsidiebeleid RAAD BESLIST: .JK_e 5.- 49.50 ittere tanden, et Macleans Doe dat zijn dan an. tuDe met krijg je 't et Macleans én van de 1000 naar liefst 20 Jongeren Hulp Dienst krijgt nieuw leven HANDBAL- TOERNOOI AFGELAST Afscheid C. Massa van kleuterschool in Kapelle Politieke avond in Goes Beenbreuk na botsing Onderscheiding voor oud-wethouder B. de Jager Structuurschets Vierde Zeeuwse Jaarbeurs was succes Ambtsgebed Zuster Evarista onderscheiden MOEILIJKHEDEN VOOR SCHIP OP OOSTERSCHELDE papier raor uw per Viaduct Nieuwland INBRAAK IN LAGERE SCHOOL MIDDELBURG Quiz tussen scholieren eindigde gelijk Kennismaking met Zeeuwsch-Vlaanderen in vormingscentrum Hedenesse Excursie Pedagogische Academie naar Londen DE STEM VAN DONDERDAG 30 APRIL 1970 van laak op een Jka- in ooie TRANSISTOR- RADIO van bekend Frans merk. 2 golfbereiken M.G. en L.G. Grote luidspreker: bijzon der goed geluid. Af meting: 25 x 6 X 17 cm. 6 mnd. schr. gar. Cataloguswaarde 89.50 alleen morgen '*'V v MIDDELBURG De Kuiperspoort in Middelburg, die in 1586 gebouwd werd als centrum wan de jeneversto kerij zal dit jaar, indien de gemeen teraad akkoord gaat met de kosten berekening, gerestaureerd worden. De gemeente Middelburg heeft be seft dat deze historische gebouwen bijzónder geschikt zijn als onderko men voor het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming en de Zeeuw se muziekschool. Voor de burgers van Middelburg, zal dit centrum on getwijfeld van bijzonder groot be lang worden. Maar de medaille heeft ook zijn keerzijde. Zo is daar de vier en zeventig jarige Jan Rijnhout, die samen met zijn witte boxer een van de schilderachtige huisjes m de Kuiperspoort bewoont. Jan Rijnhout, zal na vijftien jaar zijn huisje met grote tuin, juist nu die in bloei stent, moeten verlaten. Z'n duiven heeft hij al verkocht, z'n vissen wachten nog oP een nieuwe vijver, z'n hobby zolder moet ontruimd worden. „In een bejaardenhuis kan een man als ik, die al veertig jaar weduwe is en in die tijd altijd z'n eigen bedoenink- je heeft gehad niet. meer wennen", zegt hij. „In een nieuwe wijk hoor ik niet thuis, dan ga ik dood. Ik blijf liever in de oude stad bi buurt van m'n broers en zussen". Wij hopen dat er voor Jan Rijnbout, een oplossing komt. Foto: De laatste bewoners van de Kuiperspoort, een oude man en een hond, temidden van het unieke de cor waarin zij vijftien jaar hebben geleefd. KAPELLE De begroting voor 1970 van de nieuwe gemeen te Kapelle die tijdens de dinsdag avond gehouden raadsvergade ring werd ingediend bij de raad. vertoont een tekort van ruim 150.000,In dat bedrag is 25.000.begrepen voor onvoor ziene uitgaven. In de nota die bij de begroting was gevoegd zeggen b. en w. dat men het tekort zal moeten opvan gen door de gemeentelijke belas tingen op te trekken, terwijl een bedrag van ruim f 75.000.ge haald zal worden uit de saldi-re- serve. De begroting laat een eind bedrag zien voor de gewone dienst van ruim zes miljoen gulden. B. en w. zegg enin hun toelichting bij deze begroting dat het onder meeT de bedoeling is de reinigingsrechten te verhogen tot 25,per emmer per jaar. De opcenten op de persone le belasting zullen worden opgetrok ken, terwijl verder de rioolbelasting, straatbelasting, gemeentelijke leges, hondenbelasting en begrafenisrech- ten herzien moeten worden. B. en w. zeggen in hun toelichting verder dat de begroting weinig ruim te laat voor het uitvoeren van kapi- taalswerken. Er zal een prioriteiten schema worden opgesteld. Het bouwrijp maken van de be stemmingsplannen in de verschillen de kernen zal daarbij aandacht krij gen. Op de urgentielijst staat ook hel treffen van voorzieningen voor de recreatie langs de Oosterschelde. In Wemeldinge zullen twee basisscholen gebouwd moeten worden en een zui veringsinstallatie. In Schore zal een persleiding aangelegd moeten wor den. De straatverbetering is eveneens een punt dat alle aandacht moet heb ben, evenals de aanpassing van het verkeerspunt Dijkweiseweg-Vierwe- gen in Kapelle. Voor verkeersverbe teringen in de gemeente zijn ver schillende aankopen noodzakelijk en verder zijn gelden nodig voor aan koop en restauratie van de molens, de Ned.-Herv. kerk in Wemeldinge en de kerkevaten in Wemeldinge. B. en w. willen verder trachten de bouwactiviteiten in de gehele ge meente op te voeren. B. en w. van Kapelle zeggen ver der het zeer belangrijk te vinden dat de voorgenomen ruilverkaveling Ka- pelle-Wemeldinge spoedig daar be slag krijgt. (Van een onzer verslaggevers) GOES Ds. M. van den Bosch van de hervormde gemeente van Goes heeft na enig „touwtrekken" de eer ste paal voor het nieuwe Goese wijk centrum Zuid in de grond geheid. Enkele tientallen genodigden woonden de plechtigheid bij. Onder hen bevonden zich de dominee's De «ïka en leden van het moderamen van de wijkgemeenten. Men hoopt het wijkcentrum vol- Eend jaar maart te kunnen openen. januari zal de Bataafse Aarane- taings Maatschappij het gebouw op leveren. Het wijkcentrum is ontwor pen door het architectenbureau van w. Kruger uit Voorburg, landelijk hpkend kerkebouw en -restaurateur e^„.irasten van bet gebouw: 1600.000Het zal verrijzen op de van de Populierstraat en de ukenstraat. Het wijkcentrum Zuid ai voor allerlei doeleinden en voor groeperingen van alle gezindten wor den gebruikt. Li het wijkgebouw komt een grote zaai voor maximaal 430 mensen, een keuken en twee vergaderruimten ge- UJKvioers, terwijl verscheidene klei ne vergaderruimten en een hobby- ™mto m het souterrain worden ge- (Van een onzer verslaggevers) GOES De kring Zeeland van het Nederlandsche Roode Kruis is van plan de „Jongeren Hulp Dienst" in Zeeland nieuw leven in te blazen. Hoewel theoretisch in verschillende afdelingen van het Roode Kruis een jongerenhulpdienst aanwezig is, kent alleen Zeeland een afdeling waar jon geren tot de leeftijd van maximaal 21 jaar al sedert jaren met succes in het plaatselijke ziekenhuis werk ver richten, waaraan de verpleegsters niet toekomen. De werkzaamheden, die tot het randgebied van de me dische verzorging behoren, zijn bij voorbeeld: met de verpleegden in de tuin wandelen, bloemen schikken en lectuur voor de patiënten verzorgen. In Goes en Kapelle hebben ook soortgelijke jongerenhulpdiensten ge- diraaici, maar deze zijn zo goed als opgeheven. Ook ie andere plaatsen zijn de jongerenafdelingen kwijnen de. Het is de bedoeling van het kring- bestuur, na te gaan of de hulpdien sten wel genoeg de aandacht van de afdelingsbesturen hebben. Men wil voortaan de hulpdiensten ook niet beperkt laten blijven tot de ziekenhuizen. Zo zal de hulp in de toekomst ook worden verleend aan bejaardentehuizen en andere maat schappelijke sectoren die niet in te huizen of instellingen zijn onderge bracht. Het kringbestuur denkt hier bij aan huisbezoek bij bejaarden. (Van een onzer verslaggevers) GOES De „Totaal-avond" die als afsluitingsfeest voor en door de leerlingen van de Rijkspedagogische academie gisteravond in de Middel burgs schouwburg werd gehouden, heeft het zonder kraampjes van de NVSH en van de sex-boetiek Apollo moeten doen. Op aandrang van de directie en docenten van de school heeft de organiserende werkgroep van leerlingen de uitnodigingen aan heide instellingen ingetrokken. „In overleg tussen een delegatie van de docentenvergadering en de werkgroep heeft de laatste vrijwillig besloten dit programmapunt te schrappen", aldus adjunct-directeur F. L. Maandag. „Vooral de sex-boe tiek paste niet in het kader van de schoolavond. De leerlingen hadden de kraampjes gezien als onderdeel van het totaalfeest, maar hiervoor waren zjj toch niet nodig". Men achtte het programmapunt vooral ontoelaatbaar, omdat op de Havo-top-opleiding en op de oplei ding voor kleuterleidsters scholieren zijn geplaatst, die niet ouder zijn dan 15 a 16 jaar. Bovendien vonden de directie en de leerkrachten, dat hoe wel het fèest door de leerlingen zelf was georganiseerd, de school een be paald gezicht zou tonen en een fou tieve indruk zou achterlaten; niet al leen bü de ouders? van de huidige leerlingen, maar meer nog bij de ou ders van de toekomstige scholieren. „Wij waren verontrust over het feit, dat een sex-boetiek binnengehaald werd, terwijl deze commercieel is en totaal geen waarde heeft in het feest programma, zoals dat is opgesteld", aldus de heer Maandag. De S.J. (afdeling Zeeland) had een stunt beraamd uit protest tegen het feit, dat een en ander niet doorging. Bij de Zeeuwse afdeling van de NVSH klopte de S.J. aan de deur voor condooms en anti-conceptionele vaginale tabletten (z.g. schuimta- bletten. Om deze tijdens de avond gratis uit te delen. Toen de NVSH na rijp beraad gisteren had besloten om het gevraagde gratis ter beschik king te stellen, annuleerde S.J.-man Han Blom uit Vlissingen (zelf leer ling op de Middelburgse kweek school) de bestelling. Volgens de NVSH, omdat de S.J.-er zelf op de school zit en de stunt bij nader in- GOES Het schoolhamdbaltoer- nooi dat vandaag door de V.L.A.M. in Goes zou worden gehouden is af gelast. (Van onze correspondent) KAPELLE Tijdens een drukbe zochte receptie heeft woensdagmid dag mejuffrouw C. Massa afscheid genomen als hoofdleidster van de christelijke kleuterschoolvereniging in Kapelle. Bijna 25 jaar is mejuf frouw Massa als hoofdleidster ver bonden geweest aan deze schoolver eniging. Met ingang van 1 mei heeft ze een functie aanvaard bij de chris telijke school voor b.l.o. in Middel burg. Voorzitter M. J. Groenleer zei dat iin haar periode de vereniging sterk gegroeid is. Vorig jaar kom een twee de schoolgebouw in gebruik genomen worden. Als dank bood de heer Groenleer een enveloppe met inhoud aan. Vam de kinderen kreeg de af scheid nemende onderwijzeres een stoel aangeboden en ook vain de leid sters was er een attentie. Namens hen sprak mejuffrouw G. C. Brou wer, juffrouw Massa opvolgt als hoofd. In haaT dankwoord zei mejuffrouw Massa dat bij haar altijd het kind en de belangen vam het kind voorop hebben gestaan. zien niet meer aandurfde. Volgens Han Blom zelf: omdat hij de stunt had beraamd tegen de directeur en later ontdekt had, dat niet deze de kraampjes had verboden, doch de werkgroep zelf het programmapunt had ingetrokken. „Op school gingen de geruchten, dat de directeur het had verboden. Later hoorde ik, dat dit niet waar was". Waarom de NVSH niet op de schoolavond moch.t komen?: ..Wij hadden begrepen, dat de NVSH sa men met de 'sex-boetiek een stand zou opzetten", aldus de heer Maan dag. „Wij konden, zo kort na de Zeeuwse jaarbeurs, geen mensen krijgen om de kraam te bezetten", aldus secretaris J. Wondergem van het gewest Zeeland van de NVSH. De totaalavond van de rijkspeda- gogisch academie heeft de sex-stamds wel niet gekregen, wel waren er: stands van de S.J. („met boekjes over Griekenland en zo") en kraam pjes met grafische kunst. Voorts zag men in verschillende zalen: Johnny the Selfkicker, Simon Vinkenoog, het combo van Han Bennink, de Dolle Mina's, de Oranje Vrijstaat, de Bands Instant Music en „Static", kleuren- vloeistofdia's, films, een discobar en een bokswedstrijd. Ook was er een toneelstuk over een lesbienne: „Daar hadden wij geen bezwaar tegen", al dus adjunct-directeur Maandag. (Van een onzer verslaggevers) GOES De jongerensociëteit Fy- fan in Goes heeft in het kader van de 1 mei viering van vrijdagavond een hearing georganiseerd met verte genwoordigers uit het Zeeuwse poli tieke leven. Afgevaardigden van de P.V.A., V.V.D., K.V.P., C.P.N., C.H.U. en D '66 zullen hun visie geven op het thema „Wat doet mijn partij voor de werkende jongeren?" Iedere inleider heeft tien minuten gelegenheid het standpunt van zijn partij te verkondigen. Daarna zullen alle sprekers met de jongeren in de zaal een discussie aangaan. De bijeenkomst begint om acht uur m De Schuttershof te Goes. Discussieleider is de heer J. wan den Hoven, gemeenteraadslid van Goes voor de P.v.d.A. (Van onze correspondent) T °p rijweg 58 nabij ho tel Ockenberg heeft gisteren een aan rijding plaatsgehad tussen een fietser de heer R. W. uit Goes en een brom fietser, de heer J. E. M. uit 's-Gra- venpolder. De heer R. W. liep een beenbreuk op en moest worden over gebracht naar het Bergzichtzieken huis. (Van onze correspondent) KAPELLE In zijn woning mocht oud-wethouder B. de Jager uit Ka pelle gistermorgen uit handen van burgemeester H. G. van Suylekom de eremedaille In goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau in ont vangst nemen. De heer De Jager is van 1946 tot 1 januari 1970 wethou der geweest van Kapelle. Burgemeester Van Suylekom ging in zijn toespraak uitvoerig in op de vele verdiensten van de oud-wet houder. De wethouders en de ge meentesecretaris woonden de uitrei king bij. (Van onze correspondent) REIMERSWAAL De raad van de gemeente Reimerswaal heeft kri tiek utigeoefend op het subsidiebe leid van de gemeente. B. en w. heb ben in verband met de samenvoeging der gemeenten de gehele vorm van subsidiëring op de helling gezet. Al ademde het stuk, aldus de heer E. Suij (KVP) een bevoogding van de verenigingen uit, toch bleek bij nadere interpretatie door mr. C. Pijl Hogeweg de geest anders te zijn. Op vragen van de heer J. Lako (CHU) ten aanzien van de verlaging van de subsidie aan de VW kon de voorzitter antwoorden, dat speciaal in de editie Zeeland-vakantieland nagenoeg met geen woord gerept wordt over de gemeente Reimers waal. Het feit dat de gemeente als lid zou willen uittreden uit de Zeeuw se Muziekschool had reeds bij diver se verenigingen op muzikaal gebied de gemoederen danig verhit. De voorzitter deelde mede, dat b. en w. het bedrag voor het lidmaat schap liever op een andere wijze on der de muziekverenigingen willen verdelen zodat de muziekverenigin gen toch kunnen rekenen op een be hoorlijke subsidie. De heer E. Suij hakte de knoop door en stelde, dat het uittreden al leen kan plaatsvinden indien b. en w. bij de raad met een voorstel daar toe komt. Het lidmaatschap van 1971 blijft doorgaan. Ten aanzien van de zangverenigin gen zal, aldus de voorzitter, de sub sidie afgestemd worden op de wer kelijke kosten van de verenigingen terwijl de subsidie aan de sport ver leend kan worden door materiaal, zalen, zwembad enz. ter beschikking te stellen. Bij stemming bleken de fracties van de WD en KVP niet hun instemming te kunnen geven met de huidige vorm van subsidiëren Het voorstel tot intrekking van het uitbreidingsplan Eendenpoel kon de goedkeuring der raad wegdragen. De heren E. Suij, J. Griep drongen echter sterk aan op vervangende uit breidingsplannen. Beide heren von den het uitblijven van discussie ten aanzien van Hansweert-west onver antwoord en drongen bij b. en w. aan tot het nemen van maatregelen. De voorzitter kon mededelen dat het college binnen afzienbare tijd met de voorlopige structuurschets zal ko men, die vertrouwelijk moet worden behandeld. Op 8 mei zal er een be spreking zijn met de Provinciale Pla nologische Dienst. B. en w. waren op aandringen van de raad gekomen met een voorstel tot het vaststellen van de verorde ning inzake het subsidi6ren van godsdienst- en vormingsonderwijs op de openbare basisscholen. Dit was voor de SGP-fractie wel aanvaard baar voor godsdienstonderwijs, doch men wenste het vormingsonderwijs als niet gebaseerd zijnde op de bij bel uit te sluiten. Het voorstel tot het uittreden uit de gemeenschappelijke regeling ter behartiging van de belangen van het gemeentelijk voortgezet onderwijs werd op aandringen van de heren E. Suij, J. Lako en P. van Putte aan gehouden. Zowel door de heer P. van Putte als door de heer J. Griep werd aan» gedrongen op het zo spoedig moge lijk instellen van een verkeerscom- missie. Diverse verkeerstechnische problemen maken dit zeer urgent. De voorzitter kon daarover meedelen dat op de eerstvolgende raadszitting met een voorstel daartoe zal worden gekomen. MIDDELBURG De vierde Zeeuwse Jaarbeurs, die van 13 t.m. 18 april te Middelburg is gehouden, is een succes geworden. "Wellicht mede dank zij het gunstige weer trok deze Zeeuwse Jaarbeurs onge veer 2000 bezoekers meer dan vorig jaar. Hoewel het bezoekersaantal in de middagen betrekkelijk gering was, waren de avonden zeer druk. Praktisch alle standhouders waren derhalve goed te spreken en diver sen tekenden weer in voor het vol gend jaar. Opvallend was. dat som mige standhouders, ondanks goede voorraad, op de laatste zaterdag to taal uitverkocht waren. Evenals an dere jaren werden de modeshows, die verzorgd werden door Modehuis Berco uit Goes, zeer druk bezocht. In 1971 zal de Zeeuwse Jaarbeurs voor de vijfde achtereenvolgende maal gehouden worden. Ter gele genheid van het eerste lustrum, zul len er dan diverse evenementen aan verbonden worden. KAPELLE Het zwembad in Ka pelle zal het komende seizoen op zondagmiddag open zijn. Hiertoe be sloot de raad in haar dinsdagavond gehouden vergadering. De heren W. Bras, J. Kole en C. de Kraker waren tegen dit voorstel van b. en w. Het instructiebad in Wemeldinge zal op zondag gesloten blijven. De chr. ge- ref. kerk van Biezelinge, de geref. gemeenten van Kapelle en Wemel dinge en de vrij Evangelische Ge meente van Wemeldinge hadden de raad schriftelijk verzocht het zwem bad op zondag gesloten te houden. De Nederlands Herv. Kerk van Ka pelle daarentegen had gevraagd het bad op zondag open te stellen. Het voorstel om een krediet van 6.000,beschikbaar te stellen voor de verbouw van de secretarie, kon niet de goedkeuring wegdragen van J. J. Ganseman en J. Kole. Het voor stel om de opcenten op de personele belasting te verhogen tot 250 werd afgekeurd. De heer Ganseman kwam toen met h®t voorstel voor 1970 het aantal op- oenten te brengen op 220, wat alge meen werd aangenomen met uitzon dering van de heer Kole. Het voorstel om een krediet van 13.675,beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van een busje om de kinderen van Kapelle, Bieze linge en Schore te vervoeren naar het instructiebad in Wemeldinge, werd na een lamjg debat aangenomen. De kantine van het verenigingsge bouw in Schore werd voor vijf jaar verpacht aan de heer J. de Pree voor 35,per jaar en de ijsclub „De zwarte weel" kreeg weer voor tien jaar het recht om de weel in Bieze linge als ijsbaan te exploiteren. De pachtprijs zal 15,per jaar bedra gen. De speelweide in Wemeldinge zal in de winter worden verhuurd aan de ijsvereniging in Wemeldinge voor 200,per jaar. Voor de aanschaf van diverse schoolmiddelen krijgen de openbare lagere scholen in de kernen Kapelle en Wemeldinge 6150,Een bedrag van ruim 22.000,werd beschik baar gesteld voor verlenging van de Oosterscheldestraat in Wemeldinge en 12.000,voor het aanleggen van een riolering achter de Wilhelmina straat in Wemeldinge. Voor de aan leg van een parkeerterrein aan de Biezelingsestraat in Kapelle werd een krediet van 14.500,beschik baar gesteld Geen beslissing kon er worden ge nomen over het handhaven van het ambtsgebed bij het begin en einde van de vergaderingen van de raad. Ten aanzien van de Eerste Zeeuw se Dames Voetbalvereniging in Ka pelle hadden b. en w. voorgesteld geen subsidie te verlenen maar deze vereniging krijgt alsnog een subsidie gelijk aan de huur van het gemeen telijk sportveld. (Van onze correspondent) HANS WEERT Burgemeester C. Pijl Hogeweg heeft gisterenmorgen in het gemeentehuis van de gemeente Reimerswaal te Kruiningen de on derwijzeres zuster Evarista de ver sierselen, van Oranje Nassau in goud opgespeld. Zij heeft deze onder scheiding ontvangen als grote blijk van waardering van het vele werk dat doo. haar in het belang van het onderwijs te Eindhoven, Waalwijk en Hansweert werd verricht. In het bejaardenpension Mariaoord werd de onderscheiding op feestelij ke wijze gevierd. De bejaarden en in woners van Hansweert hebben zuster Evarista in grote getalen hun geluk wensen doen toekomen. Zuster Evarista kreeg van minister Veringa een speciaal gelukstelegram toegestuurd. (Van een onzer verslaggevers) WEMELDINGE Het motorschip Martha (350 ton) uit Nieuw Namen is gistermorgen in het stormweer op de Oosterschelde in het zicht van de haven van Wemeldinge in ern stige moeilijkheden gekomen. Het vaartuig dat geladen was, kreeg overslaan water binnen en maakte hierdoor zware slagzij. Het passe rende m.s. Quo Vadis zond per radio een bericht om hulp voor de Martha uit. De zandzuiger Meteoor die op de Oosterschelde werkzaam was, stopte de zuigerwerkzaamheden en voer met hoge snelheid naar het in nood ver kerende en steeds dieper liggende vaartuig. Vanuit de haven van We meldinge voeren de sleepboot Anje en het bergingsvaartuig Walrus als mede het rijkspolitievaartuig RP 18 ter assistentie uit. Door de hulpverlenende vaartui gen werd lijn aan de Martha gegeven waardoor het gevaar voor overslaan de golven minder werd. Voorzichting maakte de Meteoor naast het slagzij makende schip vast en langzaam werd vanuit diep water naar de droogte van de Dortsma gevaren. Hier werd het water uit de Martha gepompt en gewacht on beter weer. Omstreeks 19 uur slaagde men erin de Martha behouden de haven van Wemeldinge binnen te brengen. In de onmiddellijke nabijheid van Nieuwland op de nieuwe Rijksweg bij het viaduct hebben reeds ver schillende verkeersongelukken plaatsgehad, omdat de weggebrui kers zich niet aan de verkeersregel? houden Deze tweebaans-weg mei zijn onoverzichtelijke bochten is een gevaar voor het verkeer. Ondanks het feit dat er reeds verschillende malen door het bestuur van de wijk raad Nieuwland bij het gemeente bestuur van Middelburg op de vei keerssituatie is gewezen, is er to( heden niets aan gedaan. Deze weg waar in het midden eén doorlopend: witte streep is aangebracht, is nie voor inhalen geschikt, daar men dan de witte streep moet overschrijden Het verkeer is genoodzaakt achter elkaar te rijden, maar omdat dit dan „te langzaam" gaat, willen, in deze onoverzichtelijke bochten, de weg gebruikers toch inhalen, met alle gevolgen van dien. Komt er eer. tegenligger plotseling tevoorschijn, dan is Leiden in last. Men kar. nergens heen en ongelukken zijn in dit geval niet te voorkomen. De situatie kan worden verholpen door het plaatsen van borden „inhalen verboden' of het aanbrengen van witte pijlen op beide rijbanen. Een en ander zal het verkeer ten goede komen en verkeersongelukken kun nen worden vermeden. Voorkomen is beter dan genezen. N.- en St.-Joosland, C.v. Nimwegen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Door het inslaan van een ruit hebben onbekenden zich toegang weten te verschaffen tot de christelijke lagere school aan de Mastgatstraat. Ze hebben een bedrag van 347,— gestolen, terwijl spaar- zegels ter waarde van in totaal 70 werden ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De eerste ontmoe ting in de halve finale tussen de teams van het Zeldenrustcollege en de Petrus Hondius scholen gemeen schap en de afvaardiging van mid delbare scholen uit het Belgische Wetteren is in een gelijk spel van 50-50 geëindigd. De quiz, in het Zuidlandtheater ge houden, werd bijgewoond door ruim 300 supporters van beide halve-fina- listen. Zij waren uiterust met span doeken en bellen en gedroegen zich soms alsof ht om de finale van de Europacup ging. De wedstrijden worden gespeeld in hetk ader van de interscholaire ontmoetingen tussen middelbare scholen uit het Belgische Vlaande ren en Zeeland. Na de wedstrijd, waarvan opnamen werden gemaakt voor de uitzending in een radioprogramma van de BRT werden beide teams door de burge meester van Terneuzen ontvangen op De Watertoren in Temeuzen. Hierna werd de halve finalisten een broodmaaltijd aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Van 19 tot 26 juni wordt in het vormingscentrum Hede nesse in Cadzand een zomergasten- week gehouden voor oudere echtpa ren en alleenstaanden. De bedoelingen is de deelnemers uitvoerig kennis te laten maken met Zeeuwsch-Vlaanderen zoals het was en nu is. De deelnemers krijgen binnen het vormingscentrum informatie van deskundigen en er staan tal van ex cursies op het programma. De zo- mergastenweek wordt opgezet om dat veel Nederlanders Zeeuwsch- Vlaanderen als een blinde vlek op de kaart van ons land beschouwen. Verder vraagt men zich af of dit ge bied eerder Belgisch dan Nederlands is. Een vergelijking van b.v. Zeeuwsch-Vlaamse stadjes enerzijds en Brugge en Damme anderzijds ligt voor de hand. Bij dit alles speelt ook de actualiteit in de zin van industria lisatie en luchtverontreiniging. De prijs voor deze week bedraagt voor echtparen f 175.— en voor per sonen f 95. MIDDELBURG De 3e klas stu denten van de pedagogische rijksop leiding voor onderwijzer te Mid delburg, hebben een werkbezoek van een week aan Londen gebracht Op het programma stonden, naast het bezichtigen van musea, het bij wonen van een concert en een be zoek aan een college of education Vooral dit bezoek heeft veel indruk gemaakt. De directrice hield een korte inleiding over het Engelse schoolwezen, wat voor de studenten bijzonder interessant was, daar zij in de loop van hun studie reeds kennis gemaakt hebben met het Zweedse, Russische en Amerikaanse onder wij ssysteem.

de Stem | 1970 | | pagina 7