IN Zt Een Nederlander leest gemiddeld drie kwartier per dag in zijn krant, net als u. Bezwaren tegen „wegschap" Walcheren Geen b voor hc in Sas P.A. van Mieghem Dokter Melchers - Koewacht TERNEUZEN 70-jarig huwelijksfeest in Souburg P.V. De Luchtpost Koninginnedag in Heinkenszand Sluiskis Diamanten bruiloft in Lewedorp F eestprogramma Ovezancle afwezig AFWEZIG HULP vertegenwoordiger ZAAMSLAG DE STEM VAN DONDERDAG 30 APRIL 1970 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het dagelijks bestuur van het waterschap Walche ren kan het niet eens zijn met het plan van Gedeputeerde Staten van Zeeland over een gemeenschappelij ke regeling „Wegschap Walcheren", tussen de Walchevse gemeenten en het waterschap. De gemeenschappelijke regeling moet in de plaats komen van het huidige waterschap-Wegschap Wal cheren. In een vorig jaar gehouden vergadering van het waterschap werd uitgesproken, dat het inder daad nodig is om tot een zo doelma tig mogelijk beheer van de wegen op Walcheren te komen, waartoe de waterstaatstaken op Walcheren in één hand dienen te worden gecon centreerd. De definitieve beheers vorm zou op korte termijn moeten worden ontworpen en het water schap was bereid om voor een over gangsperiode een gemeenschappelij ke regeling „Wegschap Walcheren" te aanvaarden. Intussen, zo was ook de opvatting van GS, zou de zoge naamde „diepdelverscommissie" (de studiecommissie Waterschappen) verder met haar werk zijn gevor derd en zou een definitieve opzet van het wegenbeheer kunnen wor den nagestreefd. Het bezwaar van het dagelijks bestuur van het waterschap richt zich nu tegen de interpretatie welke GS van het voorlopige karakter van de gemeenschappelijke regeling ge ven. Volgens een voorstel van het provinciaal bestuur aan de Staten zou de gemeenschappelijke regeling, welke voor drie jaar wordt aange gaan. telkens stilzwijgend met een nieuwe periode van drie jaar moe ten worden verlengd, tenzij door één of meer van de deelnemende lichamen tenminste een jaar tevore een besluit tot uittreding aan het college van beheer is toegezonden. Het waterschap beschouwt de ge meenschappelijke regeling duidelijk als een voorlopige of overgangsfase in afwachting van een nader onder zoek naar een zo doelmatig mogelijk ge coördineerde oplossing voor de waterstaatstaken, waaronder het we genbeheer, op Walcheren. Een der gelijk zelfstandig onderzoek wordt door GS niet genoemd. Het water schap vindt een aparte studie, naast die van de diepdelverscommissie, noodzakelijk- Bovendien meent het bestuur, dat de ontworpen gemeen schappelijke regeling slechts voor drie jaai moet worden aangegaan, welke periode slechts éénmaal, en dan opnieuw voor de duur van drie jaar, moet kunnen worden verlengd- De algemene vergadering van het waterschap zal zich over deze kwes tie op 4 mei a.s. uitspreken. (Van een onzer verslaggevers) SOUBURG Het echtpaar Dui- ne-van der Kuijl uit Souburg viert maandag 11 mei zijn 10-jarig huwe lijksfeest. De heer Duine, 89 jaar, werd in Oud-Vossemeer geboren. De geboor teplaats van zijn eveneens 89-jarige, echtgenoot was Yerseke. Een afvaardiging van het college van burgemeester en wethouders zal de echtelieden geluk komen wensen tijdens de receptie, om vijf uur 's middags, in gebouw Rehoboth in Oost-Souburg. (Van onze correspondent) YERSEKE Met 148 duiven nam de P.V. „De Luchtpost" deel aan de concoursvlucht vanuit Beaumels. De uitslag was als volgt: 1 en 2 W. Gunst; 3 J. Philipse; 4 J. v.d. Pias- se; 5 en 10 mevr. Minn aard; 6 Fr. v. Hijfte; 7 E. Vermast; 8 J. Lin- denberg; 9 Ph. Steketee; 11 M. v. Anrooy; 12 C. Elenbaas; 13 Ph. v. Os; 14 M. Moerland; 15 J. Oele-van Zweden. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Het pro gramma voor koninginnedag in Heinkenszand luidt: 8.00 uur klokgelui; 10 uur gekos tumeerde kinderoptocht (met ver sierde fietsen enz.) met medewer king van „Euterpe" De route is: Kerklaan, Weststraat, Vijverstraat, Simonswei, Julianastraat, Dorps straat, Waranda, Meslaan, Hurgron- jestraat, Laan van Barbestein. Na afloop worden de prijzen uitgereikt. 13.30 uur kinderspelen op de speel weide. Na afloop prijsuitreiking (voor elke deelnemer van beide laatste evenementen wordt minimaal een troostprijs beschikbaar gesteld). 16.00 uur gekostumeerde voetbal wedstrijd (en eventueel, bij vol doende belangstelling, damesvoet bal). 20.30 lampionoptocht met me dewerking van „Euterpe". Route: Kerklaan. Westerstraat- Juliana straat, Clara's pad, De Casembroot- straa't, Hurgronjestraat, Meekrap straat, Meslaan, Waranda, Dorps straat, Kerklaan. Voor de mooist versierde buurten, straten en etala ges zijn prijzen beschikbaar. Bevrijdingsdag: om a uur her denkingsdienst in de r.k-kerk onder leiding van mevrouw Van Maanen Cohen Tervaart, met toespraken door de waarnemend burgemeester, pastoor Van Alphen, ds. Tieleman en de heer Verbeem, Braderie De vereniging „Sluis kil Belangen" houdt van-af vandaag tot en met zaterdag 2 mei een bra derie in een grote tent aan de lui- sastraat. In een vijftiental stands worden onder meer demonstraties gehouden met elektrische apparaten, grasmaaimachines en ander tuinge reedschap. Bezoekers van de brade rie kunnen deelnemen aan een lote rij- (Van onze correspondent) LEWEDORP Maandag 4 mei zal het echtpaar L.C. Coppens-Drie- dijk in het bejaardentehuis -,De Kraayet" in Lewedorp het zestigja rig huwelijksfeest vieren De heer Coppens is op 18 novem ber 1887 in Vracene (B) geboren. Mevrouw Coppens werd 26 oktober 1888 in Heinkenszand geboren, 's Morgens is er een gezamenlijke kof fiemaaltijd voor alle bewoners van het bejaardentehuis. Om half drie wordt er een H. mis opgedragen in de kapel van het tehuis. De eucha ristie wordt voorgegaan door pastoor W. Clement. Van vijf tot zes uur is er in het verenigingsgebouw een receptie. (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE De Oranjevereni ging van Ovezande heeft voor de komende feestdagen het volgende programma samengesteld: Koninginnedag: 9.30 - 9.45 uur klokgelui met aansluitend ballon- wedstrijd; van 10 tot 11.30 uur pop penkast voor de kinderen van de kleuterschool en van de eerste twee klassen van de lagere school. Voor de overige schoolkinderen wordt een wandel-oriëntatietocht gehouden van 14 tot plusminus 15 uur is er een optocht van „opgekroonde" voertuigen: voorafgegaan door het muziekgezelschap „Ons Genoegen" uit Nisse; Om 15 uur beginnen de kinderspelen op het sportterrein, 's Avonds wordt in de voormalige gymzaal een discobal gegeven met medewerking van een disckockev. Bevrijdingsdag: om 14 uur start van een foto-oriëntatierit voor auto's (hiervoor kan men zich op konin ginnedag opgeven, 's middags op het sportterrein). De prijsuitreiking heeft plaats in caféb-ar ,.'t Olietin- netje". Het startschot wordt bij café Verbeek op het Kerkplein gegeven. Met leedwezen geven wij kennis van het plot seling overlijden van onze trouwe medewerker RINUS BRAMSEN op de jeugdige leeftijd van 18 jaar. We zullen hem steeds in ere gedenken. Direktie Fa. Alumex. Heinkenszand, 29 april 1970. Zwak 2. IMet leedwezen geven wij kennis van het plot seling overlijden van onze geachte medewer ker RINUS BRAMSEN op de jeugdige leeftijd j van 18 jaar. Wij missen in hem eenj trouw collega en vriend I Personeel Fa. Alumex I Heinkenszand, 29 april 1970. Zwake 2. TANDARTS Terneuzen van 2 t.m. 18 mei Kosteloos. Het faillissement van Jan van der Maaden, scheep vaartondernemer, van Ho- gendorpstraai 31, Breda, is op 17 april 1970 opgeheven wegens gebrek aan baten De curator, Mr C. C. Spiegel Sophiastraat 28, Breda Grote Uitgeversmij zoekt bekwame VERKOPERS EN VERKOOPSTERS die huis aan huis kunnen werken voor het plaatseen van prachtige encyclopepe- dieën en Elsevier werken, alsmede woordenboeken, en betere romans. Hoge provisie. Soc. Verz. is mogelijk. Voor nadere inlichtingen kunt u schrijven onder no. 14397 van dit blad. volgende week Waarnemers: dokter Adriaansen - St.-Jansteen, dokter Brabers - Clinge, dokter Van Lierop - Hulst. Assistente is aanwezig, gelieve zo veel mo-gelijk huisbezoek met haar te regelen. Gevraagd voor het verzorgen van spring, paarden en tevens genegen om be hulpzaam te zijn en mee te gaan naar nationale en internationale concoursen. 's Avonds na acht uur. Laurence van Droogenbosch Laan van Brabant 66 Roosendaal N.B. Voor het bezoeken van scholen vragen wij een Deze moet beschikken over een behoorlijke al. gemene ontwikkeling alsmede bewijzen van zijn verkoopkunde kunnen overleggen. Rijbewijs BE vereist. Geboden wordt Een prettige werkkring, vast salaris provisie onkostenvergoeding, vakantietoeslag. Ruime va kanties parallel aan de schoolvakanties. Sollicitaties met bijvoeging van recente pa te zenden onder no. 2574 bureau van dit Burgemeester en wethouders van Breda m bekend, dat zij voornemens zijn de raad dier gt meente voor te stellen een gedeelte van 4 Veilingkade te onttrekken aan het openbaai verkeer. Bedoeld weggedeelte is op de voor een ieder ge durende de periode 1 mei tot en met 29 mei ai, op de afdeling algemene zaken ter gemeente, secretarie ter inzage gelegde tekening met rode kleur aangegeven. Gedurende bovenvermelde periode worden be langhebbenden in de gelegenheid gesteld even tuele bezwaren tegen de voorgenomen ont trekking schriftelijk ter kennis van de raad te brengen. Breda, 28 april 1970 Burgemeester en wethouders voornoemd, Vijf (Van een onzer vi TERNEUZEN Vlaanderen zijn bi enkele hoge onders reikt. De commissa mr. Van Aartsen burgemeesters hadi de betrokkenen de de borst te spelden, ter deelde mee in De heer R. A. J. meester van Sas benoemd tot Ridder Oranje Nassau. M kwam daarvoor naa Burgemeester Asc neuzen, zelf geen het druk om naar van zijn gemeente begon woensdagmor huis van Terneuze meelsleden van de drukkerij van de fir Sande in Terneuzen lijk onderscheiden, Wieland, d rukker-bil de firma in dienst, diaille in brons ver Orde van Oranje Na ga de heer J. E. handzetter met 50-d de ere-medaille in zi gespeld. De heer H. teur van de verfhan te Terneuzen werd met de ere-medaille den aan de Orde Nassau. Hij heeft verdienstelijk gemaa van de vereniging ch wijs en van het Gro mede Op andere terreinen. De heer F. Ch. A. Terneuzen, stationsb Nederlandse spoorwe ere-medaille in brons In Zaamslag kreeg F. de Koeijer uit han meester Aschoff de horende bij het Rid Orde vain Oranje Na De heer Frangois c jaar. Sinds 1945 is van de AR-kieskrinj laatste jaren als voor de heer De Koeijer v zitter van het betsuui Raiffeisenbank in Te naast is de onderscht ren raadslid en wetho De heer B. M. Kole zijn verdiensten als zondagsschool in Za-a medaille in zilver, ver Orde van Oranje N Biervliet waren enk recht gekomen. Op gemeentehuis ontving Pielaat, voorzitter va. Biervliet van het NE daille in zilver, verbc Orde van Oranje N: reikte burgemeester Ar J. F. Dekker uit Bierv medaille uit. De hee voorzitter van de Coöp aardappel Bewaarplaat De heer Kole (V an onze correspon SAS VAN GENT Tijd dagavond gehouden ra ring van Sas van Gent i langdurige discussie, het sel Vo01. de horecabedj goedgekeurd. Pe heer Rijnders (Ge ngen) had geen bezwa: Bonnensysteem: „Als de uur open is, is die drang om tot diep in de nacht !?o e?' Dit regelt zich ae andere gemeenten van heer Rijnders. y— Een publikatie van het Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit

de Stem | 1970 | | pagina 4