JRDER Gedeputeerde Sehorer ridder in Orde Nederlandse Leeuw Psdosan Yeere wil in beroep tegen titel beschermd stadsgezicht Bedrijven en scholen komende dagen vrij BIJ GEMAAL CNV OVER INDUSTRIAEISA TIE Strenge selectie in Rijnmond Oppositie te Borsele wil ruimer onderzoek EXTRA VOORJAARSVAKANTIE LIKDOORNS DE LUCHTVERVUILING Sr s& Scouting Vogelwaarde reeft zaterdag ;en uitvoering Verrassing Minde Vragen over aard gaslevering aan Schouwen- Duiveland STRAATVEEG MACHINE VOOR AXEL of eelt? voor slechts f2.85 weer lopen zonder pijn! Visrestaurants van Unilever Afscheid van kapitein Grootenboer Drukte Vlootbezoek aan Vlissingen W.-G. Kruis 40 jaar Opening bureau in Terneuzen Aanrijding in Terneuzen Op 15 mei PRINSES MARGRIET BEZOEKT AARDENBURG DE STEM VAN DONDERDAG 30 APRIL 1970 ■jS j£- ,m im schuiven afgesloten kan worden. Nog deze zomer zal een aanvang jemaakt worden met de verdere uit- jraving van de uitstroomput. In de ifgelopen wintermaanden heeft men nkele werkzaamheden niet kunnen litvoeren, omdat in deze periode de vaterkering niet verzwakt mocht vorden. Dit uitgestelde werk zal in ie komende maanden aan bod ko nen. De uitwateringsput wordt voor. opig op een diepte van „vijftig min" ;ebracht. Dijkgraaf W. Staal van luister Ambacht toonde zich giste- en tijdens de rondleiding bijzonder evreden over de vorderingen bij dit nammoetprojekt, dat bij de bestuurs- eden allerwegen bewondering wekte iet kostte overigens iedereen wel noeite om op de hoogste punten van le bouwput op de been te blijven len stevige bries vanaf de Schelde naakte het lopen op het werkterrein ;ecombineerd met de modder tot een welling. Van onze correspondent) VOGELWAARDE Zatertt rengen de leden van Scouting Ve elwaarde (Dit zijn kabouters, e™' :n, welpen, verkenners, rowansi «J ierpa's) een revue onder de tl» Kluts". De revue wordt opgevM" de grote zaal van het Pa.rM'' uis te Boschkapelle en begint o® uur. Het wordt een plezierig ,geteeI iet zang, kleine toneelstukje' ans. Vrijdag om 19 uur vin® enerale repetitie plaats, waarvo® lie kinderen die geen lid z'ln., couting Vogelwaarde worden uitg odigd. oon geopend te laten zijn. and met het protestants-chris' karakter van deze ge®e e. as dat in het verleden niet hei li. De heer M. L. IJsebaert zei.f^ü rer: „De gehele gemeente ,jt ior 52 procent katholiek en rder zou opening op zondag w k zijn, gezien ook de belan®jere s zijii, gezien ouk. uc - ~.e!e ïg van de zijde van de van oonkernen". Een voorstel ,e VP en Gemeente Belangen o v r en creineente DdidiiB-.- 0p irmis in Axel in het vervolg izelfde manier te beschouwen e in andere dorpen, werd ten g rndanks alle argumenten) Ajjes gen 5 stemmen verworpen. t 1 dus, wat Axel betreft, bij de blijven. kv;aIn Op dezelfde vergadering k de gelijkstelling der 'a aci,t tn de zwembaden van K-0*; Axel ter sprake. Gelijksteiung itekent in dit geval, dat de irs van Koewacht goedkope :n gaan zwemmen en die xel relatief duurder. Dit voors* b. en w. werd goedgeke"^ aar niet voordat daartegen t i raad door de heer Vink Pr9 as aangetekend. De Koewa inde hij dit voordeeltje wel- voor het Axelse zwemt»a, vergeleek met een eendenvfl eer te gaan betalen bleek hij orstander. 4. n (Van onze verslaggevers) MIDDELBURG Zeeland telt sinds gisteren één ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw méér. Het is jhr. mr. T. A. J. W. Sehorer, die giste ren in de vergaderzaal van het college van G.S. de hoge onderscheiding uil handen van de commissaris van de koningin, mr. J. van Aartsen, ontving. De heer Sehorer, zo stipte de commissaris aan, heeft zijn onderscheiding gekregen ondanks het feit dat hij aan de vereiste aantallen jaren in één functie (respectievelijk als senator en als lid van het college van G.S.) niet is toegekomen. „Maar u hebt het land op zovele posten gediend, dat alles samen de toekenning van deze hoge ouderscheiding volledig rechtvaardig de", zei mr. Van Aartsen in zijn toespraak tot de heer Sehorer. De nieuwe ridder heeft, aldus mr. Van Aartsen, al zijn tak in een eigen stijl verricht en er mede door zijn scherpzinnigheid een persoonlijk stempel op gedrukt. De portefeuilles van ruimtelijke ordening en cultuur, die hij als gedeputeerde beheert, noemde mr. Van aArtsen „steeds moeilijker" worden. De commissaris betreurde het dan ook, dat mr. Seho rer per 1 juni het college zal veria ten. „Dat is iets te vroegtijdig", meende de commissaris. Mr. Sehorer zag de onderscheiding als een hommage aan het gezamen lijke werk van G.S. „Ik heb altijd plezier in mijn werk gehad", zei hij, „en ik ben dankbaar voor de samen werking in het college". In dat ver band noemde hij ook met erkente lijkheid de naam van mr. dr. A. Mes. Twee Zeeuwen ontvingen gisteren de versierselen behorend bij het offi cierschap in de orde van Oranje-Nas- sau. Dit zijn de heer A. F. J. Jacobs, rector van de rijksscholengemeen schap „Scheldemond" te Vlissingen en dr. J. L. P. Brands, coördinerend inspecteur van het voorbereidend wetenschappelijk en algemeen voort gezet onderwijs, afkomstig uit Goes. Voor de meeste gedecoreerden kwam de onderscheiding als een ver rassing. Aan degenen die de lintjes uitreikten werd gisteren een unieke gelegenheid geboden om de verdien sten van de nieuwe dragers van het eremetaal nog eens duidelijk in het licht te stellen. Dat deed b.v. burgemeester P. A. Wolters van Middelburg ten aanzien van de gemeentesecretaris, mr. J. Hooij, die met vrouw en dochters op het stadhuis ontboden was om daal de versierselen behorende bij het rid derschap van Oranje-N'assau opge speld te krijgen. „Een kundig en rus tig ambtenaar", zo typeerde drs. oYVl- ters de lieer Hooij, die op zijn beurt zei „overweldigd" te zijn door dit blijk van waardering. Bij ds. L. H. W. Theunissen, eme ritus-predikant van de Ned.-ITer- vormde kerk te Middelburg, bracht de burgemeester de ridderorde Oran- je-Nassau thuis, zoals dat ook ge beurde bij de heer L. A. Hartman, directeur van de stichting gerefor meerd sociaal centrum voor Zeeland, die eveneens tot ridder in de orde van Orainje-Na-ssau is benoêtnd. Ongeveer terzelfdertijd was de commissaris van de koningin aanwe zig in het hoofdkantoor van de n.v. PZEM, waar de onlangs gepensio- neerde adjunct-dammislrateur J. Hu- ser zich vanaf dat moment ridder in de orde van Oranje-Nassau mocht noemen. In „eigen huis" speldde mr. Van Aartsen een verdienstelijke, even eens gepensioneerde ambtenaar de versierselen behorend bij het ridder schap Oranje-Nassau op. Daar gold het feestvertoon referendaris C. van Amerongen. Burgemeester D. Roemers van Vlissingen bevond zich in de Schel- destad op lintejstournee. Rector A. Jacobs van de rijksscholengemeen- ADVERTENTIE) in wil- me! geelgoud schept nieuwe combinatie-mogelijkheden nul uw andere bijoux J. van der Loo Juwelier Lijnbaan 69 Rotterdam M' hniijr D Vooruitzichten 4 voor vrijdag en jÊÊgÊÊL KNMI op woens- LriXVn/x)." tlaS om 18 uur: m kitu w et afnemend buiig, liiiiüaijfü Iff aanhoudend koud en op vele plaat- sen nachtvorst. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland: Voor vrij dag: aantal uren zon: 3 tot 9, min. tctnp.; twee tot zes graden onder nor- raaal, max. temp.: drie tot zeven gra den onder normaal. Kans op een droge periode van min- uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. ™r zaterdag: aantal uren zon: 2 '°t J. min. temp.: een tot zes graden onder normaal, max. temp. twee tot e-s graden onder normaal. Kans op tn Der'ode van minstens 12 uur: 90 procent Kans op een geheel "oog etmaal: 60 procent. schap „Scheldemond" ontving tijdens een bijeenkomst op school de versier selen behorende bij het officierschap Oranje-Nassau. Dezelfde huisorde was toegekend aan mej. P. Wisse, lerares van „christelijke kleuter- kweek" te Middelburg, die in haar woonplaats Souburg burgemeester Roemers op bezoek kreeg. Dr. Brants, die tot voor kort in Goes woonde, werd in Rotterdam vereerd met de versierselen van offi cier in de orde van Oranje-Nassau. In Den Helder wacht het ridderschap Oranje-Nassau op luit. ter zee van vakdiensten 2e ld. oudste categorie. W. O. Mackintosh uit Vlissingen. Een andere zilte ridder is de heer T. Spanjer, voorheen loods der le klas se, die in de Vlissingse looodsensocië- teit uit handen van zijn hoogste su perieur het lintje ontving. Dokter M. C. Polderman uit Yer- seke moet iets bevroed hebben toen hij gisteren op hel departement van Volksgezondheid werd ontboden. En inderdaad: daar wachtte hem een ontvangst door staatsseertaris dr. H. Kruisinga, die de arts uit Yerseke de ridderorde opspeldde. Het aantal eZeuwen dal dit jaar werd onderscheiden is opmerkelijk hoog. Groot is vooral het aantal ere medailles dat gisteren is uitgereikt aan de mensen die veelal in stilte en met grote trouw hun werk doen en daarvoor erkenning kregen in de vorm van een eremedaille. (Van een onzer verslaggevers) GOES De statenleden K. van Ommeren (S.G.P.) en mr. K.A. Keuning (P.v.d.A.) hebben het col lege van Gedeputeerde Staten van Zeeland vragen gesteld over de aai-dgtislevei-ihg aan Schouwen-Dui- veland. Zij vragen hel college of het juist dat de aardgaslevering aan Schou- wen-Duiveland, clie in november 1970 zou begin-nen, wordt opgescho ven naar een later tijdstip. Indien dit inderdaad het geval zou zijn, willen de heren Van Ommeren en Keuning op de hoogte worden ge steld van de oorzaak van deze ver traging. Voorts vragen de beide statenle den of het college niet van mening is. dat een dergelijke vertraging na delige invloed kan hebben op de gereedkoming van nieuwe woningen waarvoor verwarming door middel van aardgas gepland is. De vragenstellers verzoeken het college te voorkomen dat de leve ring van aardgas aan Sehouwen-Dui- velamd wordt uitgesteld. Indien dit echter niet mogelijk zou zijn, vragen zij of G.S. bereid zijn om te helpen bevorderen dat de tarieven voor de levering van propaangas gelijk wor den getrokken met die van de leve ring voor aardgas, waarbij rekening gehouden zou moeten worden met het verschil in calorische waarde. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Geen statussymbool, maar bittere noodzaak. Dat is de straatveegmachine, die de gemeente Axel wil aanschaffen voor het on derhoud van de straten in alle woonkernen. Het voorstel daartoe werd op de jongste raadsvergade ring met 11 tegen 3 stemmen goed gekeurd. Aanvankelijk bestonden er nogal wat bezwaren tegen de aanschaf van de machine, omdat naar de mening van een aantal raadsleden veel te weinig bekend was over exploitatie kosten en dekkingsmiddelen. De heer P. Apers uit Koewacht achtte het daarom niet verantwoord om het voorstel van het college b. en w. te steunen. Hij koos daarmee voor vui le straten Wethouder D. Oggel had even tevoren meegedeeld, dat de vier GSW-mensen, die momenteel ziin belast met het onderhoud, bin nenkort voor dit werk niet meer beschikbaar zullen zijn. Voor een goed onderhoud in alle woonkernen zouden volgens de wet houder tien volwaardige krachten nodig zijn. De exploitatiekosten van een veegmachine, die al dit werk alleen af kan, bedragen 25.000 gul den per jaar en met die cijfers wist de heer Oggel tenslotte het meren deel der raadsleden te overtuigen van de noodzaak. De heer van Dijke zei over deze kwestie nog het vol gende: „De veegmachine is voor Axel echt geen statussvmbool. Ik zon me wel iets anders kunnen voorstellen als statussymbool voor de gemeente". Jhr. mr. T. A. J. Sehorer ontvangt de onderscheiding uit handen van mr. J. van Aartsen. e Burgemeester P. A. Wolters be vestigt de onderscheiding op dc re vers van mr. J. Hooy. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het Unilever concern is van plan in ons land een kelen van visrestaurants te openen (twaalf a vijftien in totaal), die geëxploiteerd zal worden door een dochteronderneming „Noordzee Ga stro n.v." De restaurants krijgen de naam „Noordzee Quick". Het eerste van deze serie is thans in Rotterdam geopend. Na vestigin gen in juni en juli te Groningen en Nijmegen, beho.udt het zeker tot de mogelijkheden, dat Noordzee Gastro het volgend jaar visrestaurants in Noord-Brabant zal openen, waarbij o.m. gedacht wordt aan Breda en Eindhoven. Op weer wat langere lermijn zijn ook vestigingen in Mid delburg of Vlissingen niet uitgeslo ten. (Vau een onzer verslag gevers) ROTTERDAM Dc com missie taakstelling Delta gebied van hel Christelijk Nationaal Vakverbond vindt dat bij de toelating van nieuwe bedrijven in het Rijnmondgebied een zeer strenge selectie toege past zal moeten worden. De commissie acht de nood zaak voor strenge selectie zo groot dat bet toelatings- gebied er nu reeds op ge richt moet zijn om ook de zogenaamde stuwende in dustrieën zoveel mogelijk af te leiden naar andere havengebieden in Neder land. Volgens de commis sie zou o.m. onderzocht moeten worden in hoever re het technisch en econo misch verantwoord is om door middel van pijpleidin gen de gewenste industrië le spreiding te bevorderen. Verder is naar het oordeel van de commissie een on derzoek nodig naar de mo gelijkheden van een natio naal plan voor een verant woorde spreiding van in dustrie. In de plannen voor de toekomst zal, zo meent de commissie, tot uitdrukking moeten komen dat zuid west-Nederland één geheel is. waarin wonen, werken en ontspanning een har monische plaats moeten krijgen. Daarvan is op dit moment nauwelijks sprake, aidus de commissie. De commissie constateert dat het aantal koppelba zen en ingeleende arbeids krachten in het Rijnmond gebied hand over hand toe neemt. Dit verhoogt de so ciale onrust en onzekerheid in het gebied. Snel ingrijpen is volgens de commissie dringend noodzakelijk. De werkne mersorganisaties moeten daarbij volledig worden be trokken, zo voegt de com missie hieraan toe. (Van een onzer verslaggevers) VEERE De gemeenteraad van Veere heelt in zijn dinsdag gehouden vergadering om in beroep te gaan bij de Kroon tegen hel besluit van CRM om karakteristieke gedeelten van Veere op de lijst „beschermde stads gezichten" te plaatsen. Het bezwaar bij de meeste raadsleden gold niet zozeer het feit dat Monumenteiiz.org zich ernstig om het behoud van Vee- res unieke schoonheid bekommert, maar vooral de omstandigheid, dat de raad bij de gevolgde procedure geen inspraak heeft gehad. Hel is niet alleen het centrum van Veere, het gedeelte binnen de wal len. dat ais beschermd stadsgezicht op de monumentenlijst komt te staan, maar ook een groot gebied buiten de kom komt onder de titel „beschermd landschap" onder bepalingen te staan, die Dedrijfsuïtbreidingen in de agra rische sector kunnen belemmeren. Vooral het laatste zat de raad hoog. Het college van b. en w. van Veere volgde de discussies in de raad met enige bezorgdheid. De gekozen ver tegenwoordigers weken bij hun in meerderheid genomen besluit om be roep aan te tekenen mordicus af van t een preadvies van het college. De discussies waren af en toe stormachtig, omdat kort tevoren op de televisie de aanwijzing van Veere ais beschermd gebied bekend was gemaakt. Voor sommige raadsleden was dit de eerste gelegenheid waarbij zij vernamen, dat grote delen van de gémeenle „onder monumentenzorg" zouden gaan vallen. Overigens is het voornemen tot aanwijzing van Veere tot beschermd stadsgezicht en het aanduiden van de omgeving tot be schermd landschap al langer dan een jaar hekend. (Van een onzer verslaggevers) GOES Aan boord van de Prins Bernhard in de veerhaven van Krui- ningen heeft de heer C..Ï. Grooten boer officieel afscheid genomen als kapitein le klasse bij de Provinciale Stoombootdiensten Zeeland. Hij zal zijn dienst per 1 mei met functioneel leeftijdsontslag verlaten. Ter gelegenheid van zijn vertrek kreeg de veerkapitein door het lid van Gedeputeerde Staten M.J. van Poelje de eremedaille behorende bij de orde van Oranje Nassau, in goud. opgespeld. De waarnemend directeur van de PSD. de heer J.M. Adriaansen, uitte, na de Zeeuwse gedeputeerde, de waardering van de directie voor de wijze waarop de heer Grootenboer steeds zijn taak heeft verricht. On der aanbieding van enkele nuttige geschenken voerde tenslotte namens het personeel de heer W.M. Rotte het woord. Hij bedankte de schei dende functionaris voor de prettige samenwerking. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik om tij dens de receptie kapitein Grooten boer de hand te drukken. op el- (Van een onzer verslaggevers) BREDA Doordal de komende feestdagen dicht kaar volgen, hebben veel werknemers en scholieren in Brabanl en Zeeland een extra voorjaarsvakantie. Nagenoeg alle scho len in Breda, Bergen op Zoom en Roosendaal hebben vrij van gisteren lot 11 mei. In Zeeland ligl de toestand niet zo een voudig. In Terneuzen en Huist hebben de leerlingen vrij. I» Oostburg en de omliggende woonkernen draaien de scholen gewoon door, behalve lieden. 5 en 7 mei. In Goes zijn de scholen van 4 tot 11 mei dicht. In Middel burg is liet anders geregeld. Hier heb ben de leerlingen van het voortgezet onderwijs vrij van 4 t/m 8 mei, de kleuterscholen zijn behalve de feest dagen op 6 en 8 mei gesloten en de lagere scholen moeten het met één extra vrije dag doen, n.l. 8 mei. Algemeen aangenomen dat de schoolbesturen van de bijzondere scholen, de regeling zoals die in de diverse gemeenten worden toegepast zullen navolgen. Ook veel werknemers van de grote bedrijven in Brabant en Zeeland kun nen van extra vrije dagen genieten. Een aantal bedrijven, zoals b.v. To rnado in Etten-Leur, Bruynzeel in Bergen op Zoom en Philips in Terneu zen gaat dicht. De andere bedrijven zijn bijzonder soepel met het verle nen van snipperdagen. De personeels chef van Dow Chemical in Terneuzen: „Indien het werk het toelaat en er niet al te veel aanvragen zijn, zien wij echt geen bezwaar om de mensen snipperdagen te geven". Door deze extra voorjaarsvakantie verwachten de V.V.V.'s in Brabant en Zeeland, dat zij een drukke week voor de boeg krijgen. In Breda zijn er al veel bedden voor de volgende week besproken en er wordt verwacht dat ook de horeca-bedrijven in de andere plaatsen in Brabant veel te doen krij gen. Ook de campinghouders gaan volgens het provinciale V.V.V. een drukke week tegemoet. In Zeeland is men eveneens opti mistisch gestemd. De heer J. H. de Regt voorzitter van hel Provinciale V.V.V. vertelde dat. indien de weers omstandigheden een beetje gunstig zijn heel wat loeristen de Zeeuwse stranden op zullen zoeken. „Ik denk dat met name de campinghouders een goede week door zullen maken hoewel de hotelhouders zeker een graantje mee zullen pikken". Doordat zoveel werknemers de volgende week extra vrije dagen zul len hebben zouden er zich moeilijkhe den kunnen voordoen bij het ophalen van het huisvuil. Men hoopt door het inzetten van extra wagens tijdens de eenmalige ophaaldienst de situatie de baas le blij ven. Dit is in Middelburg vorig jaar uitstekend gelukt. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND. „Ondanks liet feit dat wij van mening zijn dat uw onderzoek nuttig is, zijn wij toch van oordeel clat u zich alleen bezig houdt met de negatieve kant van de zaak, namelijk: de industrie vervuilt de omgeving, de gemeente moet toe zien dat er hierdoor brokken worden gemaakt en dan komt de gemeente in het geweer om te zien wat er ge daan kan worden, terwijl het brok- kenmaken doorgaat, mogelijk in steeds sterkere mate," aldus de Bor- seler raadsleden I. A. van Royen (PvdA) en J. de Koster (PPR) in een open brief aan burgemeester en wethouders van hun gemeente. Het college van b. en w. had vo rige week aangekondigd, een onder zoek te laten instellen naar de ge volgen van de industrialisatie voor de middenstand van Borsele. De raadsleden Van Royen en De Koster menen „dat de zaak veel meer aspec ten heeft dan alleen de problemen van de middenstand" en noemen hierbij; de problemen van de eigen woning-bezitter die zijn bezit bij ver koop niet meer voor een normale prijs kwijt kan. de problemen van plaatselijke kerken en verenigingen -die door het leeglopen van het dorp aan bloedarmoede gaan lijden, de problemen van de instandhouding van het dorpsgezicht als de groenbe- planting wegkwijnt, de problemen van kapotgereden wegen door het zware aan- en afvoermateriaal bij de fabrieksbouw, de problemen van het functioneren van de riolering als de afvoer door industriewerkzaamheden wordt afgesneden, de problemen van de lagere scholen, de problemen yan het openbaar vervoer als het ver voersaanbod daalt. De briefschrijvers laken het feit dat b. en w. zich alleen met het be strijden van de gevolgen gaan bezig houden. Zij zijn van mening dat bij het onderzoek „primair moet staan: wat kan worden gedaan om de oor zaak te bestrijden, opdat in feite het hele onderzoek overbodig kan wor den". Ook laken de beide raadsleden het feit dat een door hen ingediende motie met dezelfde strekking tijdens de raadsvergadering van 7 april werd weggestemd: „De weg van de minste weerstand; de motie was immers maar afkomstig van de PvdA-PPR raads fractie?!". Tenslotte vragen de beide oppositie leden zich af, waarom tot nu toe nog geen enkele aanplant werd gedaan voor de „groene bufferzones", die rondom de industrievestigingen zou den worden aangebracht. De vragen stellers hopen met hun brief te berei ken. dat het onderzoek van b. en w. een zo breed mogelijke basis krijgt, „daar het wonen en werken op het gebied van onze gemeente op het spel staat". (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Ter gelegenheid van de herdenking van 25 jaar be vrijding zal Hr.Ms. onderzeeboot,ja ger Gelderland van 4 lot 8 mei een bezoek brengen aan Vlissingen. Het schip zal op 4 mei ten 17.00 uur af meren in de eerste Binnenhaven. Op 4 mei zullen deputaties van Hr. Ms. Gelderland en van de marineka zerne te Vlissingen deelnemen aan de kerkdienst en de stille tocht naar liet kerkhof aan de Pres. Roosevelt- laan ter herdenking van de geval lenen van de tweede wereldoorlog Namens de Koninklijke Marine zul len de commandant maritime midde len Schelde en de commandant van ITr. Ms. Gelderland een krans leg gen. Op 5 mei zal te 09.00 uur op een terrein in de nabijheid van Hr. Ms Gelderland de vlaggeparade worden opgeluisterd met muziek van de Del ta-band uit Vlissingen In aanslui ting op de vlaggeparade zal deze band een muzikale show verzorgen. Op 5 en 6 mei zal Hr. Ms. Gelder land van 15.00 - 17.00 uur openge steld worden voor bezoek. Op 6 mei zal door het gemeentebe stuur van Vlissingen aan de beman ning van de oorlogsbodem een bus tocht worden aangeboden. Behalve op 4 mei zal het schip gedurende hel verblijf te Vlissingen van zons ondergang tot middernacht zijn ge ïllumineerd. Op 8 mei te 16 00 uur zal Hr. Ms Gelderland wederom zee kiezen. Foto; Hr. Ms. „Gelderland" in volle zee. bond „liet Zceuwsche Wil - Gele Kruis" bestaat dit jaar veertig jaar. Ter herdenking van dit jubileum wordt op 8 mei in het bejaardencen trum „de Blide" om drie uur een bijeenkomst gehouden. Tevens zal de heer ,T M. A. C. van Dongen, ere voorzitter van de bond, het provinci aal oureau aan de Anna Bijnsstraat in Terneuzen officieel openen- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op hel kruispunt MiF. J. Haarmanweg - Langerekse- weg verleende de bestuurder van een personenauto, M. D. uit Axel geen voorrang aan de bestuurster van een bromfiets, de 18-jarige me juffrouw M. de M. uit Westdorpe. De bromfietsberijdster liep een hoofdwonde op en werd naar het St. Elisabethziekenhuis te Sluiskil gebracht. Beide voertuigen liepen schade op. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Prinses Mar griet zal vrijdag 15 mei een bezoek brengen aan het bejaardencentrum ,,Coensdike" in Aardenburg. Het te huis is sinds enkele maanden in gebruik.

de Stem | 1970 | | pagina 3