Veel onderscheidingen in Hulst HERINDELING MAAKT VEEL DUURDEI! Gede O m Hulster programma van koninginnedag WATERSCHAP NAM KIJKJE BIJ GEMAAl Uitbreiding van speeltuin in Zuiddorpe A. Prince uit Hulst 40 jaar bij NCB Gespreksavonden over huwelijk in Hulst EDITIE VOOR ZEELAND RAYONKANTOREN Kat houdt huis onder duiven in in Zuiddorpe Prijsschieting in Hulst Overheidspersoneel Hulst houdt vrijdag jaarvergadering A. Helmich uit Hulst 25 jaar bij de politie „Reinardi" vanavond te Hulst Gevonden voorwerpen politie Breskens Md gjlaiiill;; 11:1 Ouderavond lagere en kleuterschool in Breskens drinkt Hellebreker Oranje Bitter VAN DER HEIJDEN N.V. Scouting VogelwaardI geeft zaterdag een uitvoering Bezwaar Erfenis Minder buiig DE STEM VAN DONDERDAG 30 APRIL 1970 (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE De Zuiddorpse jeugdraad overweegt om de plaatse lijke speeltuin uit te breiden met een aantal speeltoestellen. Of deze plan nen inderdaad kunnen doorgaan hangt voor een belangrijk deel af van de financiële toestand van de jeugdraad. Aan de bestaande plannen zal eerst nog een vergadering besteed worden. Geven alle bestuursleden hun fiat aan de geplande uitbreiding, dan zal het jeugd-dorado binnen afzienbare tijd worden verrijkt met een aantal wippen. De speeltuin werd geruime tijd ge leden opgericht op initiatief van de jeugdraad en ook op kosten daarvan. Met het initiatief hebben de bestuurs leden, blijkens de grote belangstel ling voor de speeltuin precies in de roos geschoten. Nagenoeg de gheele zomer zijn de speeltoestellen bezet. (Van onze correspondent) HULST Morgen viert de heer A. Prince, directeur van het boek- houdbureau van de NCB te Hulst zijn veertigjarig dienstjubileum. Ter gelegenheid hiervan wordt de jubilaris van half één tot één uur gehuldigd door het bestuur van de NCB in de „Koning van Engeland" te Hulst. Hierna geeft de heer Prin ce van een tot twee uur een recep tie. (Van onze correspondent) HULST Op 1, 15, 29 mei en 12 juni, telkens om 20.00 uur worden in het Maristenklooster te Hulst vier gespreksavonden gehouden voor jon ge mensen die gaan trouwen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Statenlid en voor malig gemeenteraadslid van Clinge, E. J. van Ruymbeke (64) heeft gis teren uit handen van de Commissa ris van de Koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, het ere-metaal ont vangen, verbonden aan zijn benoe ming tot Ridder in de Orde van Oran je Nassau. Dat gebeurde, tijdens een bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis in Hulst, in aanwezigheid van een groot aantal genodigden. De heer E. van Ruymbeke heeft de onderscheiding gekregen voor on der meer zijn verdiensten op het ge bied van de gemeentelijke en pro vinciale politiek. Vijfentwintig jaar geleden werd hij benoemd in de ge meenteraad van de toenmalige zelf standige gemeente Clinge, waarvan hij drie jaar een wethoudersporte- fieulle heeft beheerd. In de Provinciale Staten van Zee land heeft de heer Van Ruymbeke eveneens al een groot aantal jaren zitting. Daarnaast bekleedt hij tal van andere functies in het vereni gingsleven, waaronder die van voor zitter van de KABO, afdeling Hulst en die van vice-voorzitter van de KVP Hulst. Verder is de heer Van Ruymbeke lid van de bondsraad van de KABO, bestuurslid van de KVP, kring Middelburg, distriktsbestuur- der van het NKV in Zeeland en lid van het plaatselijke bestuur van de NKV-centrale Hulst. Mr. J. van Aartsen typeerde de heer Van Ruymbeke gisteren als een man van weinig woorden. ,,U zult aan een bepaalde zaak geen vijftien woorden besteden, als u het er met tien af kunt", aldus mr. Van Aartsen. De heer Van Ruymbeke had woensdag middag evenwel heel wat meer dan tien woorden nodig om zijn dank uit te brengen voor de hoge onderschei ding. Onder het voorwendsel, dat burgemeester Molthoff met hem een aantal zaken wilde bespreken en hem de raadzaal wilde laten zien, was de heer Van Ruymbeke op het Hulster stadhuis ontboden. „En nu heb ik de raadzaal nog niet gezien", merk te hij laconiek op na het officiële ge deelte van de bijeenkomst. Voordat mr. Van Aartsen overging tot het uitreiken van de onderschei ding zei hij nog: „In deze regio hebt u steeds een belangrijke plaats inge nomen. Ik vind dat er daarom wel eens waarderende woorden aan uw adres gesproken mogen worden". Na de toespraak van de commis saris kreeg de echtgenote van het voormalige gemeenteraadslid van burgemeester P. Molthoff een bos bloemen. Daarna werd de heer Van njmmmm m k (Van een onzer verslaggevers) HULST Het programma, dat vandaag in Hulst in het kader van koninginnedag zal worden afge werkt, luidt als volgt: 9.009.40 uur handbal en van lUKbtot 12.40 uur basketball tussen teams van de lagere technische school, het Janseniuslyceum, de Cle- mavo, huishoudschool en Joseph ma vo. De wedstrijden worden gespeeld in sporthal Den Dullaert. Om 14.00 uur beginnen de indoor-atletiekkam- pioenschappen 1969-1970 tussen teams van dezelfde scholen. Deze DAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS: 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (exci. 50 cent inkasso- kosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten), 21,75 per kwartaal buiten verspr.-gebied. TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel.. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schel! (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281 Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). ontmoeting duurt tot 18.00 uur. Om 19.00 uur vanavond volgt nog een voorstelling van het Hulster jeugd- circus Reimardi. Ook voor 5 mei is er een feestpro gramma samengesteld, dlat 's mor gens om 10.30 uur begint met een straatloop voor kinderen van zes, ze ven en acht jaar en om 11.00 uur met straatloop voor kinderen van negen, tien en elf. Het vertrek is voor beide categorieën vanaf de markt. Organisator van dit sportfestijn is de RKHAV. Om 13.30 staat er een oriëntatierit op het programma. Om 14.00 en 15.30 uur gevolgd door een kinderoptocht met het marionetten- korps van mevrouw Van Hooye en een prestatieloop. De kinderoptocht vertrekt vanaf het Prince-bolwerk. 's Avonds om 20.00 uur vindt die prijsuitreiking plaats van de oriënta tierit, gevolgd door een dansavond in hotel De Graanbeurs. De heer Blommaert verzorgt tevens een film avond voor oude bejaarden, die om 20.30 uur begint. Van 21.00 tot 18.00 uur is er in de sporthal tot slot nog zaalvoetbal, hockey en volleybal. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE Een wilde kat van onbekende herkomst heeft de afge lopen dagen een slachting aangericht onder de duiven van een aantal Zuiddorpse duivenmelkers. De kat heeft al twintig duiven gedood. Geen enkele eigenaar is er tot nog toe in geslaagd de moordlustige kat te vangen, al worden daartoe uiter aard wel pogingen ondernomen. Een aantal gedupeerden heeft collega's gewaarschuwd op hun hoede te zijn zolang het dier nog niet gevangen is. „Het vreemde is", vertelt een van de gedupeerde duivenmelkers, „dat de kat de duiven wel dood, maar ze daarna laat liggen en niet oppeu zelt". (Van onze correspondent) HULST In café P. Leeraert- Nijs werd een prijsschieting georga niseerd op de liggende wip, waaraan 37 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. De uit slag luidt als volgt: Wip 1 de hoog vogel werd geschoten door W. Brand te Hulst; de eerste zijvogel door A. de Kok te Hulst; de tweede zij vogel was voor V. de Vos te Hulst. Wip 2: de hoogvogel werd geschoten door R. Boon te De Klinge België; de eerste en tweede zijvogel waren voor V. de Vos te Hulst. De meeste kleine vogels, 7 stuks, werden geschoten door J. Asselman te Hulst. wiwWmmMM 's' m^WÈÊ De heer Ruimbeke Ruymbeke toegesproken door de voor. zitter van de KVP-fractie in de Sta ten van Zeeland, C. Verdonk, „Dat de heer Van Ruymbeke misschien een man van weinig woorden is komt wellicht, omdat hij bij de mensen steeds zoveel woorden thuisbrengt". Dit zei de direkteur van het postdis- trikt Middelburg, de heer Vis. Hij sprak de heer Van Ruymbeke toe, omdat deze ai vele jaren bij de PTT in dienst is als postbesteiler in welke hoedanigheid veel mensen hem ui teraard ook kennen. De oud-burge meester van Nieuw-Namen en Clinge, de heer Vercauteren, was de laatste die het voormalige raadslid toesprak. In Groenendijk heeft woensdag zus ter Amadeus uit handen van burge meester mr. M. Somers van de ge meente Hontenisse de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau egkregen voor haar verdiensten op onderwijsgebied. Zuster Amadeus is sinds een groot aantal jaren verbanden aan de kleu terschool in Groenendijk, die ze ver moedelijk binnen afzienbare tijd zal gaan verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Voor haar verdiensten voor de la gere school van Lamswaarde kreeg zuster Theodota eveneens uit handen van mr. M. Somers ook een ere-me daille in goud. Ze geeft reeds elf jaar les aan deze school. In augustus zegt ze het onderwijs wegens het berei ken van de vijfenzestig-jarige leeftijd eveneens vaarwel. Zuster Theodota werd woensdag onder meer toegespróken dpor .pdstoor 'KttipscheeK de voorzitter van "het schoolbestuur. - C; de'Schrijver, de algemeen overste van de congregatie uit Etten-Leur, moeder Annet, het hoofd van de school, J. do Waal en de voorzitter van het oudercomité, de heer Volleman. In Koewacht kreeg de heer L. F. Maenhout, besteller eerste klas van de PTT een medaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau. Deze werd uitgereikt door de direkteur van het postdistrikt, de heer Vds. (Van onze correspondent) HULST De katholieke bond van overheidspersoneel Hulst houdt vrij dag om 20 uur haar algemene jaar vergadering in de Koning van Enge land te Hulst. De voornaamste punten op de agen da zijn: bestuursverkiezingen en we gens periodiek aftreden van de heren R. de Bock, R. Eman, A. de Kort en E. van Ruymbeke, die allen her kiesbaar zijn, en de verkiezing van een lid van de kascommissie wegens periodiek aftreden van mej. M. Pau wels. Tijdens deze vergadering zal districtsbestuurder M. Vaes enige algemene problemen bespreken. (Van onze correspondent) HULST Het is vrijdag 25 jaar geleden dat de wachtmeester le klas se A. Helmich van de Rijkspolitie te Hulst bij de politie kwam. De heer Helmich is in 1922 geboren te Roer mond. Hij begon zijn loopbaan op de administratie van de Koninklijke Marechaussee te Bergen op Zoom in februari 1948 trok hij naar Oud- Vossemeer in executieve dienst. En twee jaar later kwam hij naar Hulst- Op 4 april 1963 werd de jubilaris be noemd tot administrateur van de groep Hulst. Naast zijn politiewerk bekleedt de heer Helmich te Hulst nog verschil lende functies. Hij is secretaris van het Nederlandse Roode Kruis afde ling Hulst; voorzitter, secretaris en penningmeester van het nationaal reclasseringswerk afdeling Hulst; adviseur van het maatschappelijk werk, lector en collectant in de kerk. Tenslotte is de jubilaris nog leider van een damesgymnastiekclub. De heer Helmich heeft ook veel gedaan voor de hulpverlening bij rampen. (Van onze correspondent) HULST Vandaag (donderdag) om 19.00 uur geeft het Hulster Jeugdcircus Reinardi een voorstel ling in sporthal Den Dullaert te Hulst. Deze avond wordt georgani seerd door het buurtcomité Den Dullaert. Kinderen beneden 16 jaar hebben gratis toegang. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Op het rayonbureau van de rijkspolitie te Breskens zijn de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: twee gouden ringen; een herenarmbandhorloge, lederen tabakzak, diverse sleutels, diverse handschoenen en wanten, een bril in etui, een half bankbiljet, een zilve ren kettingarmbandje, een zwart le deren gereedschapstas met inhoud, een rieten kindertasje met inhoud, een wit plastic tasje met rode fi guurtjes, een herenfiets en een kin derfietsje. (Van onze correspondent) BRESKENS In de r.-k. kleuter school te Breskens is voor de ouders van de lagere- en kleuterschool een ouderavond gehouden, waarvoor slechts een zeer matige belangstel ling bestond. Op deze avond hield de heer Pfann van het Verbond voor Veilig Verkeer een lezing met dia's over het jonge kind in het verkeer. Tijdens deze avond kwamen vele praktische dingen naar voren, die van belang zijn in drukke verkeers situaties. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd druk gebruik gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) DE PAAL - HULST Het dage ljjks bestuur van het waterschap Hulster Ambacht heeft zich woens dagmiddag ter plaatse op de hoogte laten stellen van de vorderingen bij de bouw van het nieuwe gemaal bij het gehucht de Paal. Het projekt, waarvan de bouwkosten in totaal vier miljoen bedragen, moet in 1971 klaar zijn. De waterlozing van het gebied by de Paal zal dan van Terneuzen naar dit nieuwe gemaal verplaatst worden. In de directiekeet op 't bouwterrein heeft het hoofd van de technische dienst van het waterschap, K. Brand, woensdagmiddag voordat de excursie over het werkterrein begon, eerst een exposé gegeven over de vorderingen van de bouw. Tot n°g toe heeft men zich bij de werkzaamheden nauw. keurig kunnen houden aan het te voren opgestelde schema. Op enkele onderdelen loopt men daarop zelfs voor, onder meer dank zij het feit, dat het een „doorwerk-projekt" is. Zelfs tijdens de koudste en meest natte wintermaanden heeft men on verminderd aan het projekt kunnen doorwerken. Daarvoor was boven de bouwput een immense tent opge bouwd, die de arbeiders voor het slechte weer moest beschermen. (ADVERTENTIE) VOOR DE BEVRIJDINGSDAGEN PER HELE FLES 8,95 ZELFBEDIENING GENTSESTRAAT 2 HULST - TEL. 01140-2513 Eind vorige maand moest de over kapping verwijderd worden in ver band met de hoogte, die het hoofd gebouw inmiddels heeft bereikt. Het projekt is voor een groot deel klaar, al zal de komende maanden nog heel wat werk verzet moeten worden. Het betonskelet van de hoofdbouw is vol ledig gereed en vermoedelijk kan binnen afzienbare tijd een aanvang worden gemaakt met het opvullend metselwerk. Ook de perskoker op gebouwd uit een groot aantal kleine re stukken is ver gereed. Het nieu we gemaal komt wat structuur be treft in grote lijnen overeen met het enkele jaren geleden in gebruik ge nomen gemaal in Kampen, ruilver kaveling Stoppeldijk. Op een aantal essentiële onderdelen wijkt het even wel af. Het nieuwe complex is in verschillende opzichten geperfectio. neerd door een aantal bijzondere voorzieningen. Het wordt uitgerust met schroef- centrifugaalpompen, aangedreven met dieselmotoren. De pompen heb ben gezamenlijk een capaciteit van zevenhonderd kubieke meter per mi nuut. Bij het complex komen tanks met voldoende brandstof om in ge val van nood (bijvoorbeeld oorlog) de pompen twee jaar in bedrijf te kunnen houden, zonder dat de voor raad-aangevuld zal behoeven te wor den. Voor verdere energie is men aangewezen op de PZEM. Voor nood gevallen heeft men straks evenwel de beschikking over 'n noodaggregaat. De pompkelder is zo geconstrueerd, dat men deze ruimte in geval van calamiteiten goed beschermd en wa terdicht kan afsluiten. Daardoor zal het complex zelfs by rampen kunnen functioneren. Dit heeft men kunnen bereiken door gebruik te maken van speciale waterdichte deuren, waar mee het gemaal bij Kampen bijvoor beeld nog niet is uitgerust. In de Scheldedijk zelf is op de plaats waar de uitwateringskoker loopt een schui- venschacht geconstrueerd, die bij ca lamiteiten door middel van alumini um schuiven afgesloten kan worte l' Nog deze zomer zal een aanvsr; gemaakt worden met de verdere ui'- graving van de uitstroomput. In f- afgelopen wintermaanden heeft e enkele werkzaamheden niet tai uitvoeren, omdat in deze periode «e j! waterkering niet verzwakt wél worden. Dit uitgestelde werk al h1 de komende maanden aan bod to men. De uitwateringsput wordt m. lopig op een diepte van „vijftig it' gebracht. Dijkgraaf W. Staal ra j Hulster Ambacht toonde zich f" ren tijdens de rondleiding I tevreden over de vorderingen t mammoetprojekt, dat bij de besta® j leden allerwegen bewondering wekte Het kostte overigens iedereen tt moeite om op de hoogste punten® f de bouwput op de been te blijJ I Een stevige bries vanaf de Sch» i maakte het lopen op het werktene I gecombineerd met de modder tot#! kwelling. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE li brengen de leden van Scouting i' I gelwaarde (Dit zijn kabouters,? sen, welpen, verkenners, rouws" I sherpa's) een revue onder flr „Kluts". De revue wordt opgtw in de grote zaal van het paf* huis te Boschkapelle en begiil' 20 uur. Het wordt een plezierig 1 met zang, kleine toneelstuk;»® dans. Vrijdag om 19 uur vr generale repetitie plaats, u« alle kinderen die geen lid zij Scouting Vogelwaarde worden»' nodigd. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De fracties van de KVP en Gemeente Belangen in de gemeente raad van Axel hebben zich in de raad uitgesproken tégen de verhoging van leges van de voormalige zelfstandige gemeente Overslag, Zuiddorpe en Koe wacht. Het college van b. en w. had de raad voorgesteld om de legesverorde ning van het voormalige Axel in afwachting van de totstandkoming van een definitieve nieuwe regeling voorlopig voor het gehele grondgebied van de nieuwe gemeente van toepassing te verklaren. Een motie van beide fracties, waarin werd voorgesteld om de verandering in twee etappes te laten doorgaan en die werd ingediend door M. L. IJsebaert werd evenwel met 9 tegen 5 afgestemd. Dat impli ceert, dat het voorstel van het col lege van b. en w. onveranderd zal worden uitgevoerd, wat voor Koe wacht, Overslag en Zuiddorpe aan zienlijke lastenverhogingen inhoudt. De heer IJsebaert noemde de ver hoging in zijn betoog veel te rigou reus. „Het is toch al een groot of fer voor de betrokken kerkdorpen om zich aan Axel aan te passen", aldus de heer IJsebaert. Hij meende in het gelijktrekken van de leges voor alle woonkernen een onrecht vaardigheid te bespeuren voor de toegevoegde dorpen, omdat de inwo ners daarvan nog niet kunnen profi teren van dezelfde faciliteiten als die van Axel. Ze moeten er nu toch voor gaan betalen. „Het gelijktrek ken van de leges betekent voor de toegevoegde woonkernen een verho ging van 50 tot 100 procent". Om te bewijzen, dat deze verho gingen inderdaad nogal rigoureus zouden zijn noemde de heer IJse baert enkele cijfers: de huwelijks voltrekking in Koewacht op werkda gen kost nu nog f 15. In Axel is dat f 25. Op andere dan deze vast gestelde dagen moesten bewoners van Koewacht f 20 betalen, maar die van Axel f 60. Op zaterdagen was dat bedrag voorheen in Koe wacht f 35 maar in Axel f 100. En tot dit niveau zullen de leges in Koewacht, Overslag en Zuiddorpe na het besluit van gisteravond opge trokken worden. „Als we dergelijke impopulaire maatregelen gaan treffen, dan zal het bijzonder moeilijk zijn om ge ruisloos naar elkaar toe te groei en", aldus het gemeenteraadslid. Tenslotte diende hij als alternatief namens de Gemeente Belangen en KVP de motie in, waarin werd voorgesteld met ingang van 1 mei de leges met 50 procent van het verschil, dat bestaat tussen Axel en de oude zelfstandige gemeenten te verhogen en om na 1 jaar gemeen telijke herindeling een tweede ver hoging van nogmaals 50 procent door te voeren. Wethouder D. Oggel van financiën was met dit voorstel niet erg ge lukkig: „U stelt nu wel voor om de verhoging in twee etappes te laten plaatsvinden, maar dat geeft admi nistratieve moeilijkheden en dat brengt bovendien extra kosten met zich mee, die door de bevolking toch opgebracht zullen moeten wor den". De heer Oggel zag in gelijk trekking van de leges geen discri minatie, maar eerder een beharti ging van gelijke belangen. Hij zei daarover: „We moeten voorkomen, dat bepaalde gebieden in de gemeente achtergesteld wor den. Alle kernen zijn gelijkwaardig en zullen langzaam naar elkaar moeten groeien. We zullen ergens een begin moeten maken en dat is in dit geval bij de legesverorde ning". Hij waarschuwde voor het gevaar, dat de zaken te ingewikkeld zouden worden voor dergelijke ma nipulaties. De heer IJsebaert was het daar in tweede instantie nog niet mee eens. Hij bleef de mening toegedaan, dat op deze manier een te zware druk wordt gelegd op de inwoners van de toegevoegde ge meenten. „Ze kunnen voorlopig van de nieuwe voorzieningen nog iet profiteren maar ze moeten er al wel voor betalen", waren zijn argu menten. „De lasten zullen al wel ge noeg verhoogd worden en niemand is er mee gebaat, om de zaak op de spits te drijven". De heer IJse baert vroeg tenslotte stemming over het voorstel Dat resulteerde in een positieve uitslag voor het voorstel van het college van b. en w., ter wijl de motie van KVP en Ge meente Belangen daarmee werd verworpen. De gemeenteraad van Axel zit duidelijk een beetje omhoog met de erfenis van de gemeentelijke herin deling. De raadsleden werden ver schillende keren met de consequen ties geconfronteerd. Eendrachtig werd besloten geen verandering aan te brengen in de data waarop de kermissen plaatshebhen. Een aantal raadsleden pleitten daarop evenwel om ook de kermis in de woonkern Axel in het vervolg op zondag ge woon geopend te laten zijn. li it- band met het protestants-cw- ke karakter van deze gt'f\ was dat in het verleden niet val. De heer M. L. IJsebaert zei over: „De gehele gemeente - voor 52 procent katholiek öyjgg. kader zou opening op zondag'" lijk zijn, gezien ook de bel; ling van de zijde van de woonkernen". Een voorstel KVP en Gemeente Belangen o® kermis in Axel in het vervws j dezelfde manier te beschouwen die in andere dorpen, werf k*", j (ondanks alle argumenten) tegen 5 stemmen verworpen- zal dus, wat Axel betreft, nu oude blijven. Op dezelfde vergadering £B ook de gelijkstelling der van de zwembaden van en Axel ter sprake. Gelapt betekent in dit geval, dat de ners van Koewacht goedkope nen gaan zwemmen en die j Axel relatief duurder. Dit j van b. en w. werd goedg1 maar niet voordat daartegen de raad door de heer Vink f*. rs was aangetekend. De Koewa gunde hij dit voordeeltje wen om voor het Axelse zwemt»"? hij vergeleek met een eenden meer te gaan betalen bleek OT voorstander. MIDDELBURG de Nederlandse Lee ren in de vergaderz handen van de com De lieer Schorer, zi gekregen ondanks 1: functie (respectievel is toegekomen. „Mai samen de toekennin de", zei mr. Van Aai De nieuwe ridder Van Aartsen, al zijn stijl verricht en er scherpzinnigheid e( stempel op gedrukt, van ruimtelijke ordei die hij als gedepv noemde mr. Van i moeiiyker" worden, betreurde het dan ooi rer per 1 juni het cc ten. „Dat is iets t meende de commissai Mr. Schorer zag de als een hommage aai lijke werk van G.S. plezier in myn werk „en ik ben dankbaar werking in het colleg band noemde hij ooi lijkheid de naam van Twee Zeeuwen ont de versierselen behoril cierschap in de orde v sau. Dit zijn de heer rector van de rijks schap „Scheldemond'1 en dr. J. L. P. Brand inspecteur van het wetenschappelijk en gezet onderwijs, afkoa Voor de meeste kwam de onderschei rassing. Aan degenen uitreikten werd giste: gelegenheid geboden o" sten van de nieuwe d eremetaal nog eens di licht te stellen. Dat deed b.v. buigt Wolters van Middelbu; van de gemeentesecr Hooij, die met vrouw i het stadhuis ontboden de versierselen bchorei derseliap van Oranje-, speld te krijgen. „Een I tig ambtenaar", zo type ters de heer Hooij, die zei „overweldigd" te blijk van waardering. Bij ds. L. H. W. The ritus-predikant van vormde kerk te Midd< de burgemeester de rid je-Nassau thuis, zoals beurde bij de heer L, directeur van de stiel meerd sociaal centrum die eveneens lot ridi van Oranje-Nassau 'is- Ongeveer terzeifib commissaris van de ki zig in het hoofdkantoi PZEM, waar de onla; neerde adjunct-daminis| ser zich vanaf dat mo de orde van Oranje noemen. In „eigen huis" spe' Aartsen een verdien eens gepensioneerde versierselen behorend schap Oranje-Nassau het feestvertoon refere: Amerongen. Burgemeester D. R Vlissingen bevond zich destad op lintejstourne Jacobs van de rijksscl' (ADVERTENT HET HUIS VAt ST. ELOY Een twee-kleurige urrnl in wit- met geelgoiu schept nieuwe combimtie-mogelijkhe met uw andere bijou J. van der Loo Juwelier Lijnbaan 69 Rotten O Voorui voor zaterds steld KNMI dag oh afnemi aanhol) en op sen na< Weersvooruitzichten in ttiiddeld over Nederland: dag: aantal uren zon: 3 temp.: twee tot zes graden raaal, max. temp.: drie tot den onder normaal. Kans op een droge period stens 12 uur: 80 procent, K geheel droog etmaal: 50 f JJ0r zaterdag: aantal u tot 9, min. temp.: een tot onder normaal, max. tem zes graden onder normaa een droge periode van n uur: 90 procent Kans op droog etmaal: 80 procent,

de Stem | 1970 | | pagina 2