Militairen bezochten scholieren die Tunesië hielpen Spanningen veroorzaakt niet alleen door de automatisering Eerste fruitbomen in bloei bij Kapelle Gedwongen verblijf in water blijft mysterie BELEID IS BASIS VAN MOERDIJKPLAN Stamliut padvinders Vlissingen heropend C. Grotenboer nam afscheid veerdienst VERKEERSEXAMEN KAPELLE NIEUWE MANIER OUDERCONTACT IN MIDDELBURG Schieting in Ovezande Frans nationalisme blokkeert visserijbeleid EEG Delta orgelconcours te Goes KONINGINNEDAG IN 's-HEERENHOEK Benelux-rapport over zeehavenontwikkeling in openbaarheid? Wagen total loss na vreemde manoeuvre Jongetje raakt met fietsje onder auto Brandt en Scheel praten moeilijkheden weg Vermaire-rit Industrie Werkgelegenheid Milieuhygiëne papier oor uw pen Discriminatie lts Competitie damclub 's-Gravenpolder INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER Interkerkelijke jeugddienst WANDELCLUB BIEZELINGE DE STEM VAN DINSDAG 28 APRIL 1970 (Van een onzer verslaggevers) GOES De 180 leerlingen van de lagere Caspar Berse School in Goes hebben gisterenmiddag van zes Ne derlandse militairen een ooggetui- geverslag gekregen van de Neder landse militaire hulpactie in Tune sië. Met dia's en films bracht de de putatie uit de kazerne van de Genie Constructie Compagnie uit Weesp een hulde aan de Goese schoolkinde ren die een eigen hulpactie hadden gevoerd voor de bevolking van de door overstromingen getroffen gebie den van het Noord-Afrikaanse land. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De heer J. van As, commandant van de Vlissingse brandweer, heeft zaterdag de Stam- hut van de Pieter Maritz Stam in de Oranjestraat te Vlissingen heropend. De Stamhut werd vorig jaar door brand verwoest. De leden van de Stam hebben de hut zelf weer hele maal opgebouwd. In hun vrije tijd hebben zij de hut van nieuwe wan den voorzien, plafonds aangelegd en indirecte verlichting aangebracht. (Van onze correspondent) KRUININGEN Aan boord van de veerpont Dordrecht werd zater dag afscheid genomen van de eerste kapitein der provinciale stoomboot- dienst in Zeeland, de heer C. Groten- boer. De heer Grotenboer heeft op het voormalige stoomschip Dor drecht dat in 1956 werd verlengd met 30 meter en omgebouwd werd tot motorschip vele jaren als kapitein gevaren- KAPELLE Door 17 leerlingen van de openbare lagere school in Ka- pelle werd dezer dagen verkeersex- amen afgelegd. Dit gebeurde onder auspiciën van het Verbond voor Vei lig Verkeer. Het examen werd afge nomen door de plaatselijke politie. Alle leerlingen slaagden. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De openbare school voor basisonderwijs De Zuid- burgh in Middelburg heeft voor de ouders van de leerlingen een kijk- leermorgen gehouden. Samen met hun ouders bekeken de leerlingen hun resultaten. In de vijfde klas konden de ouders aan handenarbeid- les bijwonen in de zesde klas werd een openbare wereldverkenningsles (vroeger aardrijkskunde) gegeven, Het hoofd der school, de heer F. Sehreuders, vond deze nieuwe ma nier van oudercontact zeer geslaagd. OVEZANDE De handboogver eniging „Willem-Teil" gaf bij de Wed. C. Verbeek een schieting op de lig gende wippen. Er waren 41 schutters van 11 verenigingen aanwezig, de uit slag van de eerste wip is: Hoofdvogel: C. Remijn van Spe- Nostra uit Ovezande. Ie zijvogel: A. Meeusen van Spes-Nostra uit Ovezan de. 2e zijvogel: R. v.d. Guehte van Spes-Nostra uit Ovezande (bij loting) ie bovenkal: W. N. v. Liere van Edele-Handboog uit Oudelande. 2e bovenkal: C. v.d. Plasse van Diana uit Yerseke. Ie onderkal: C. Westdijk van Vios uit 's Heerenhoek. 2e onder- kal: Henk Koens van Spes-Nostra uit Ovezande (beiden laatste bij loting). Ie klep: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme. 2e klep:: J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. 3e klep: P, Daalman van ADLM uit Kwadendamme. Meeste kleine vogels: F. v. Steen bergen van Willem-Teil uit Ovezan de, 9 vogels. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: C. D. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme. 2e hoofdvo gel: J. de Koeyer van Diana uit Yer seke. Ie zijvogel: A. v. 't Westeinde van Willem-Teil uit Ovezande. 2e zij- Tegel; H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. 3e zijvogel: O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme. 4e zij vogel: J. Bongers van Zeelandia uit Ovezande (beiden laatste bij lo- ting) le kal: Jac. Doene van Victoria wt Kwadendamme. 2e kal: C. v.d. van Diana uit Yerseke. 3e kal: J. Rijk van Jacoba van Beieren uit Goes. 4e kal: F. J. Ossewaarde van tJoel naar Hoger uit Wolphaartsdijk (beiden laatste bij loting). De vlie gende vogelprijs was voor mevr v. J-fo van Doel naar Hoger uit Wol phaartsdijk. De regering bracht langs deze weg haar dank over voor de veertig pak ken met samen 300 kilo Hollandse kleren die door de scholieren waren verzameld en door militairen in fe bruari aan de plaatselijke bevolkinf konden worden uitgedeeld. De zes genisten vertegenwoordig den samen met him luitenants, tent B van het kamp, dat vorig jaar in het verwoeste landschap was opgezet en nog maar kort geleden is afgebroken. Met Sinterklaas hadden de leerlin gen van de zesde klas van de Caspar Berse School ansichtkaarten gestuurd aan de mannen van de Nederlandse Compagnie. Ze kregen kaarten en brieven terug. Met Kerstmis ging er weer een groet van de scholieren naar Tune sië en zo ontstond een complete cor respondentie met die ene „tent", al dus schoolhoofd P. J. W. van den Dries. „Toen enige tijd later een van de soldaten had geschreven dat de armoede onder de plaatselijke bevol king heel groot was, hebben de kin deren het initiatief tot een kledimg- actie genomen. De militairen van tent 9 vertoon den hun eigen films en dia's en ga ven er uitleg bij. De leerlingen zaten geboeid te kijken en te luisteren. Daarbij was het geschater niet van de lucht. De heer Van den Dries kreeg voor zijn school een uniek ca deau, een Tunesische tegel met de naam van de Compagnie en het Tu nesische wapen erop. „Alleen de Nederlandse ambassa deur in Tunesië, de compagnies-com mandant en onze school hebben zo'n tegel gekregen. We gaan hem zo gauw mogelijk in de sportkast laten prijken", vertelde het schoolhoofd trots. BRUSSEL (ANP) De landbouw minister van het Europa van de zes die maandag en dinsdag in Brussel vergaderen, hebben gisteren alleen gediscussieerd over een gemeenschap pelijk visserijbeleid. De discussies van gisteren hebben tot geen enkel resultaat geleid. Op het moment dat de bewindslieden het visrecht bespraken, dat uitgebreid zou moeten worden tot eikaars terri toriale wateren (een strook van drie mijlen buiten de kust) bleek dat de Fransen, om redenen van nationale souvereiniteit, absoluut niet van zo'n regeling wilden weten. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Een drukknopmaatschappij belast de mens geestelijk zeer zwaar. Er ontstaan in die mens allerlei spanningen als het evenwicht tussen opnemingsvermogen en informatie verdwenen is. Die spanningen wil hij afreageren. Die spanningen kunnen ook worden veroorzaakt door verkeerde werksituaties. De neiging bestaat de automatisering van veel van die span ningen de schuld te geven. Maar ook zonder de computer ontstaan er voor het individu situaties, die funest kunnen zijn. Een recent onderzoek in ons land heeft dat zonneklaar aangetoond. Flatbewoners verklaarden, dat ze last hadden van het verkeer; 39 pet- der ondervraagden,dat ze hinder had der. van buren (82 pet.), dat buurt- geluiden ze uit de slaap hielden of wakker maakten (24 pet.) en dat het gemeenschappelijk trappenhuis voor hen een bron van voortdurend la waai was (66 pet.). Dit heeft dokter B. Scheepmaker vertelt toen hij in Tilburg het Genootschap voor Automatisering, dat zijn tweede lustrum vierde, con- fonteerde met algemene, economi sche, sociale en kritische aspecten van het computertijdperk. Dokter (Van onze correspondent) GOES Het heeft bijzonder lang geduurd voor het zover was, maar op het ogenblik staan dan toch de eerste fruitbomen in Zee land in bloei. Het zijn de zeer vroege pruimen, ook wel krozen genoemd, die hun bloemknoppen hebben geopend. Overigens treft men deze fruit- soort nog slechts zeer sporadisch aan en dan enkel in de oude cen tra rond Kapelle en in de Zak van Zuid-Beveland. Onder normale omstandigheden bloeien deze vroege pruimen ruim een maand vroeger. De ontwikkeling van de knop pen van appels en peren is de laatste tijd ook wat vooruitgegaan en verwacht mag worden dat na een paar dagen met redelijke tem peraturen de eerste peren hun bloemknoppen zullen openen. Om streeks koninginnedag en zeker het komende weekeinde zal het begin van de eigenlijke bloei in het Zeeuwse fruitland inzetten en daarna zullen er steeds meer ras sen bijkomen. De peren en pruimen zijn ook ruim veertien dagen later met de bloei dan in andere jaren. Het ziet er naar uit dat vooral de peren zeer overvloedig zullen bloeien want er zitten veel bloe semknoppen op de bomen. Bij de appels is de stand wat afwisse lend. Het duurt echter nog wel veertien dagen voor deze fruit- soort in bloei zal staan en dat be tekent dan tevens dat we een van ie laatste bloeiperiodes krijgen van de laatste jaren. Over de invloed hiervan op de vruchtzetting valt uiteraard niets te zeggen. De weersomstandigheden in de bloei tijd spelen hierbij een zeer be langrijke rol. INSTRUMENTEN OM explosieve la- mgen te ontdekken die passagiers aan boord willen smokkelen, worden momenteel op het Parijse vliegveld Griy gebouwd. Er is ook een compres- siekamer bij die reageert op hoogte meterhommen. Een dergelijke bom ^P'odeerde dit jaar in een Zwitsers vliegtuig. Zevenenveertig mensen vonden toen de dood. Scheepmaker is zelfstandig medewer ker van 't gemeenschapelijk Instituut voor Toegepaste Psychologie in Nij megen waar hij de bij uitstek-des kundige is op het gebied van de ad ministratieve automatisering en or ganisatie. „Natuurlijk", zo zei hij, „zal de automatisering die steeds verder voortschrijdt onze gedragspatronen en ons leefmilieu gaan beïnvloeden. Maar ze doet dat niet alleen. Een onderzoek in scholen, kortgeleden gehouden toont aan, dat zestien pro cent van alle onderzochte scholen last had van lawaai en van verre gaande milieuverontreiniging, stank dus. De automatisering is een eco nomische factor van betekenis gewor den Maai nergens is nog gebleken, dat ze de werkgelegenheid vermin dert. Integendeel, ze heeft in de in dustrie de produktiviteit aanzienlijk doen stijgen en de werkgelegenheid bevorderd". De automatisering staat nog in de kinderschoenen. Berekenin gen toner aan dat op het ogenblik slechts één procent van wat geauto matiseerd kan worden is aange pakt". Dokter Scheepmaker legde vooral de nadruk op de sociale aspecten van de automatisering- Het is duidelijk, dat het gevaar dreigt, dat mensen in hun werksituatie worden gefrus treerd, dat ze uit hun evenwicht ra ken door de automatisering. Vooral als deze niet goed is voor bereid en niet in overleg met ande re betrokkenen wordt doorgevoerd. Dan ontstaat over- of onderbelasting- Dat is een van de redenen, waarom in hoog geïndustrialiseerde en -geau tomatiseerde landen zoveel mannen hartziekten krijgen. De automatise ring beïnvloedt de mens en zijn ge drag. Dat wordt te weinig gezien. Te veel nadruk krijgen vaak de tech nische aspecten van de automatise ring, te weinig de menselijke. De vrees, dat de computer tot ont menselijking kan leiden en tot on persoonlijke acties, is gerechtvaar digd. Grote zorgvuldigheid is gebo den als computers, via persoons nummers bijvoorbeeld, allerlei privé- gegevens gaan opbergen. Dan zullen er waarborgen moeten komen, dat die gegevens of een deel ervan uit sluitend aan bevoegden beschikbaar worden gesteld, bijvoorbeeld aan artsen. Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, mi C. van Veen, zei in zijn inleiding dat de regering op dit punt waakzaam is en dat het treffen van wettelijke voorzieningen ter bescher ming van de persoonlijke levens sfeer noodzakelijk is geworden. Zijn collega van Economische Za ken, drs L. J. M. van Son, stelde dat Nederland in Europa met de au tomatisering niet achterligt, maar dat Europa ten opzichte van de Verenig de Staten een grote achterstand heeft- Een knelpunt is, dat er te wei nig deskundigen op verschillende computerniveaus beschikbaar zijn. En dat er vooral een groot tekort aan systeemanalisten is. Genootschaps- voorzitt er H- Reinoud, directeur-ge neraal der PTT, liet in zijn welkomst toespraak de belangrijkste gebeurte nissen uit het tienjarig bestaan van de organisatie de revue passeren. Hij memoreerde dat het genoot schap nu 4.300 leden heeft. 's-Mid- dags ging een forum dieper in op de problemen, die de inleiders op tafel hadden gelegd. De ongeveer duizend congressisten namen met animo aan de discussie deel. (Van onze kunstredactie) i«(i ï(i o»** GOES Op 6 juni wordt op het nieuwe Marcussen orgel van de Ma ria Magdalena kerk te Goes het Del ta Orgelconcours voor amateurs ge houden. Inschrijving staat open voor organisten van iedere nationaliteit, die op 1 januari 1970 de leeftijd van 30 jaar nog niet bereikt hebben en geen studie volg (d) en aan een con servatorium voor beroepsopleiding. De jury voor dit concours bestaat uit Kamiel D'Hooghe, Brussel; Hub Hoeët, Eindhoven en Evert Heij- blok, Goes. Het concours is inge deeld in twee categorieën (A en B); in elke categorie is er voor de win naar een geldprijs van 75,-. Voor degene met het hoogst aantal pun ten is er de provinciale Zilveren Wis selbeker, die verdedigd wordt door de winnaar van 1969. De inschrijving staat open tot 23 mei bij Jeugd en Muziek te Middel burg, waar ook de lijst met de voor geschreven werken te krijgen is. Na afloop van het concours, dat om 14 uur begint, volgt er een im provisatieconcert op het orgel door Daan Manneke,- Stoffel Gunst, Ton de Vries en Bram Beekman. (Van onze correspondent) 'S-HEERENHOEK In de mor gen van Koninginnedag zullen op de scholen te 's-Heerenhoek kinderspe len georagniseerd worden. Deze spelen worden door het on derwijzend personeel verzorgd, 's Avonds om 8 uur trekt de fan fare St.-Cecilia door het dorp, vooraf gegaan door het majorettepeloton van 's-Heerenhoek. Alle kinderen van 's- Heerenhoek worden uitgenodigd om mee te lopen in een lampionoptocht. De lampions zullen gratis verstrekt worden. DEN HAAG (ANP) De Eerste- Kamerleden J. L. P. M. Teijssen en drs. W. L. A. Lockefeer (beiden KVP) hebben minister Luns en mi nister Bakker (Verkeer en Water staat) gevraagd of het rapport van de nieuwe ambtelijke commissie van het ministercomité van de Benelux, die de zeehavenontwikkeling in de Benelux zal bestuderen, zal worden gepubliceerd of aan de parlementen zal worden aangeboden. Zij willen tevens weten waarom deze commissie is ingesteld en of zij contact onderhoudt met de door de Beneluxraad ingestelde speciale com missie voor de havenvraagstukken en met de door Nederland ingestelde zeehavencommissie Posthumus. (Van onze correspondent) GOES De heer J. W. van D. uit Baidhoevedorp is gistermorgen op on verklaarbare wijze teigen een boom opgereden. De main reed aan de zuid zijde van het viaduct nabij 's-Heer Arendsleerke van de oostelijke afrit af. De wagen belandde onderstebo ven tegen een boom. De bestuurder liep een rugletsel op en moest wor den overgebracht naar het Bergzicht- ziekenhuis te Goes. De wagen werd totaal vernield. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Het 5-jarige jon getje L. Beumen is gisteren met zijn fietsje tussen de wielen gereden van een auto van de gemeentereiniging. De wagen reed langzaam omdat hij voor de stopstreep op de Bonedijk- straat moest stoppen. De auto werd bestuurd door L. M. uit Vlissingen. Het jongetje liep inwendige kneuzin gen op en moest worden overgebracht naar 't Bethesdaziekenhuis te Vlissin gen. Er bestaat geen direct levens gevaar. BONN (DPA) De Westduitse hondskanselier Willy Brandt en zijn minister van buitenlandse zaken Wal ter Scheel zijn naar aanleiding van de omstreden brief van Brandt aan de Poolse partijleider Gomoelka overeen gekomen dat in de toekomst „onvol maaktheden" bij het -wederzijdse overleg zullen worden vermeden. Dit maakte regeringswoordvoeder Conrad Ahlers gisteren in Bonn be kend nadat de beide leiders van de coalitie reeds zondagavond een ge sprek ter verduidelijking van het pro bleem hadden gevoerd. Over me ningsverschillen inzake de buiten landse politiek was naar de uitlating van Ahlers geen sprake geweest. KRABBENDIJKE Zaterdag is in Krabbendijke, onder zeer grote belangstelling de Vermaire-rit ge houden. De prijzen werden weder om geschonken door de heer Ver- maire. Ook betaalde de heer Vermai- re voor iedere deelnemer de verre den benzine. De-uitslag is als volgt: 1 P. Hoek- man-mej. Hoekman 9 strafp. 2 A. Fraanje-mevr. Fraanje 26 3 Van Sanddijk-mevr. Sanddijk 29. DE BIAFRA-COLLECTE van de Ne. derlandse hervormde kerk heeft tot nu toe bijna 330.000,opgebracht. Voor hulp aan Biafraanse vluchtelin gen is reeds 75.000,naar Frank rijk gezonden. Verder is een som van 100.000,naar het voormalige Bia- fra gestuurd voor uitvoering van een landbouwprogramma en gezondheids- en welfarewerk. HONDERD HECTARE dennenbos zijn zondag opgebrand nabij Tou lon in Zuid-Frankrijk. Bij Nice woedde ook een bosbrand, die ech ter minder schade veroorzaakte. (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer J. C. Risseuw uit Breskens, die zaterdagavond in de veerhaven van Kruiningen ter nauwernood van de verdrinkingsdood kon worden gered, wil zich over de toedracht van het gebeurde niet uit laten. Tegenover de politie zou hij hebben verklaard, dat het roeibootje door de stroom werd weggezogen op het moment dat hij op de bagger molen wilde overstappen. De kabel, die zich toen spande, zou hem over boord hebben geslagen. Op de wal denkt men echter dat de man gewoon heeft misgetast en in het watetr is gevallen. Omdat de romp van de baggerschuit te hoog was en geen houvast bood, is Risseuw toen naar de kraam gekrabbeld. Daar aangekomen, kom hij geen kracht meer opbrengen om aam boord te klauteren. Hij heeft toen maar zijn linkerarm door de bamd gestoken en is daar zo drie kwartier blijven ham gen tot men hem vornd. Dat de man heeft misgetast, komt, zo verklaart men op de wal, omdat hij teveel ge dronken had. De politie wilde zich hierover niet uitlaten. Naar verluidt, had wachtsmam Ris seuw dit weekend eigenlijk helemaal niets te maken op het schip. Even-als de rest van de „baggermolenaars" slaapt Risseuw de hele week op de schuit. Alleen in het weekend komen de mammen vam boord. In het geheim zou hij tegen ©en vergoeding, de wacht hebben overgenomen van een maat. De Baggermaatschappij Holland te Hardinxveld-Giessendam heeft de zaak nog in onderzoek, „maar", zo meent opzichter Bikker, „de zaak zal wel met een sisser aflopen. Ik heb daarstraks met ze gepraat. Als ie mand eens flink op zijn donder krijgt, is dat ook wel eens genoeg". Er zou den volgens hem geen disciplinaire maatregelen overwogen worden. De baggermolen, die op om-geveer 75 meter vam de westelijke haven- dam voor anker ligt, is al enkele we ken bezig, samen met de drijvende kraam en stenenlichter de haven uit te diepen voor een nieuwe steiger voor de veerboten vam de PSD. Over ongeveer 6 weken hoopt men het werk ge-reed te hebben. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Sinds gisteren ligt een maand lang op de gemeentehuizen van Zevenbergen en Klundert het besluit van G.S. van Noord-Brabant ter inzage, waarin goedkeuring wordt verleend aan het bestemmingsplan „Industrieterrein Moerdijk". Het is een boekwerk van betekenis, enige tientallen vellen, waarvan een groot deel besteed is aan het weerleggen van de bezwaarschriften die wel ont vankelijk waren, maar, zoals bekend, door G.S. niet gegrond zijn verklaard. Behalve aan de bezwaarschriften uit kringen van grondgebruikers en inwoners van het betreffende gebied, hebben G.S. veel aandacht besteed aan de bezwaren van een vijftal re clamanten, de heren J. K. de Vries uit Breda, dr. M. Adriani uit Oost- voorne, ir. J. de Kanter uit Den Haag, dr. K. Vaas uit Yerseke en mr. L. van Heyningen uit Den Haag, van het actiecomité Shell Moerdijk. Die hadden no-gal zwaar geschut in stel ling gebracht. Zo hadden ze o.m. vastgesteld dat de constatering in het bestemmingsplan, dat het Moerdijk- gebied welhaast unieke uitgangspun ten biedt voor een industrieterrein van groots formaat, geen basis kam vormen voor de in het plan voorge stelde ontwikkeling. Zij vonden dat de gevolgen voor de bevolkingsont wikkeling niet voldoende aangeduid waren, dat er te weinig afweging was geweest van de huidige welvaarts bronnen tegen die welke te verwach ten zijn, dait zij twijfelden aan de volgens het plan te verwachten meerwaarde aan sociale en culturele verworvenheden en dat het plam niet sprak van alternatieven voor de ruimtelijke ontwikkeling van het ge bied. Een zwaarwegend argument in de genoemde bezwaarschriften is, dat het aan het plan ten grondslag lig gend uitgangspunt „van veronder stelde noodzaak tot steeds verder gaande expansie van het industrie- eel apparaat" niet langer kan dienen bij het bepalen van ruimtelijk be leid. „Bestuurlijke activiteiten", al dus de reclamanten, „zullen zich veeleer dienen te richten op beteu geling vam de ongebreidelde expan sie, zulks in overeenstemming met het planologisch principe, dat geen enkel maatschappelijk proces nog langer toegestaan mag worden zich autonoom te ontwikkelen". Daar is dan ook geen sprake van in dit geval, vinden G.S. De vaststel ling van het bestemmingsplan Moer dijk is geschied in het kader van een weloverwogen beleid ter bevorde ring van de industrialisatie en de spreiding van de welvaart. Er zal se lectief te werk worden gegaan bij het uitgeven van vestigingsvergun ningen. Alleen die industrieën komen in aanmerking, die behoefte hebben aan open vaarwater, spoor- en land wegen en/of ligging in de directe omgeving van zware industrieën. Tegenover de opmerking van de bezwaarden dat de toelichting op het bestemmingsplan geen juiste beoor deling geeft van de situatie ten aan zien vam de pendel, zeggen G.S. een gestadige voortzetting van de in dustriële groei met name in West- Brabant en van bijzonder belang te vinden, mede in verband met de zorg voor een volledige werkgelegen heid en de economische groei in het betrokken gebied. Immers, zeggen G.S., in West-Brabant is al lange tijd een steirk uitgaande pendel aanwezig en tevens is in dit gebied de bevol kingsgroei hoger en het gemiddelde inkomen lager dam het voor Neder land geldende gemiddelde. Niet nadrukkelijk gaan G.S. in op het bezwaar, dat bij de overwegingen inzake de werkgelegenheid geen re kening is gehonden met de gevolgen van de nog maar juist op gang geko men automatisering van het produk tieproces. De bezorgdheid van de reclaman ten voor de milieuvervuiling te land, te water en in de lucht wijzen G.S af met verwijzing naar het conve nant dat gesloten is tussen Shell en het industrieschap en de verklaring die Shell de eerste en tot nog toe enige gegadigde voor het industrie terrein aan de staat heeft moeten doen. Ten aanzien van de groenzo nes, waar diverse reclamanten niet zo bijster vee] vertrouwen in heb ben, delen G.S. mee, dat in de ex pipitatie-opzet voor verwerving en inrichting bedragen zijn geraamd van resp. .f5.400,000 en f6.200.000. Het actiecomité Shell Moerdijk is voornemens in beroep te gaan bij ie Kroon. In het artikel betreffende de rel rond dancing „Tabu" dinsdag j l. in dit blad gepubliceerd worden Its'ers ten onrechte naar onze mening in 'n verkeerd daglicht geplaatst. Wij me nen hiertegen te moeten protes teren. Allereerst werd gesuggereerd dat de lts de oorzaak van alle herrie was. Dit is echter niet waar. Daarom begrijpen wij niet dat be paalde personen dergelijke uitlatin gen doen- Hoe kan men weten dat het its'ers waren? Omdat een leraar bij de Tabu-bar verklaard heeft, dat hij enkele leer lingen en oud-leerlingen heeft her kend, wil dit nog niet zeggen dat de ze jongens deze rel hebben uitge voerd. Vervolgens kan men uit het geen gezegd is opmaken dat deze rel op de lts zou zijn voorbereid. Dit moeten wij weer met klem tegenspre ken. Wij vragen ons af, hoe in deze tijd, deze vorm van discriminatie nog mogelijk is. Het is bekend dat, zo dra er iets gebeurt men eerst naar de lts komt. U heeft al twee mooie voorbeelden in de afgelopen weken kunnen zien- Kijk maar naar het geval van de lts in Hulst, waar de leerlingen ten on rechte de schufd kregen van de in gegooide ruiten in hun oude school, terwijl buitenstaanders volop gebruik maakten van deze lts. Het tweede ge val is de rel rondom de dancing „Ta bu". Wij hopen dat er nu eindelijk eens een eind komt aan de reeks be schuldigingen aan het adres van de Its'ers. TERNEUZEN Jaap Boon Paul Sarneel Frans Dirken Adri Overdulven (Van onze correspondent) 's-GRA VENPOLDER De uitsla gen van de onderlinge damcompeti- tie van de damclub 's-Gravenpolder luiden als volgt: G. de Vries - A. v. Overbeeke 02, Iz. op 't Hof - A. v. Schout 11. J. Veer hoek - D. L. Huissoon 11, Chr. van Overbeeke - Jac. op 't Hof 02, Iz. op 't Hof - G. Blom 20, G. Blom - A. Quak- kelaar 11, J. Veerhoek - G. Blom 02, A. Krijger - N. Trarmper 02, M. Quakkelaar - A. Krijger 11, G. de Vries - D. L. Huissoon 20, M. Quakkelaar - J. Schout 20, G. de Vries - J. Schaut 02, Jac. op 't Hof - J. Veerhoek 02, A. Quakke laar - Jac. op 't Hof 20,Chr. van Overbeeke - G. de Vries 20, A. Quakkelaar - G. de Vries 20. Jeugdafdelinge: A. de Witte - M. Boogert 02, E. Buyze - R. Nijsse 11, K. Polderman - J. Zandee 02, J. Verbrugge - L. van Eenennaam 02, S. Verbrugge - W. Neels 02. R. Nijsse - J. Verbrugge 20, W. Neels - M. Boogert 11, K. Buyze - S. Verbrugge 20, A. de Witte - R. Nijsse 02, W. Neels - J. Zandee 2—0. MIDDELBURG In het handels register van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor midden- en Noord Zeeland werden de volgen de ondernemingen ingeschreven: 17688 Boekverkopersbedrijf M. Doe- dens, Pluimstraat 22. Middelburg; 17690 Amb. handel in gebruikte auto- Wilkens, Appelmarkt 20, Zierikzee; 17690 Amn. handel in gebruikte auto mobielen C. M. de Bruin, Lageweg 9, Anna Jacobapolder; 17689 Klein handel in bloemen „De Lelie", M. van Belzen, Langstraat 85, Arne- muiden; 1042 C. en C. kledinigsuper- markt Nieuwe Burg 29, Middelburg; 1042 Boetiek 3x5, Lange Delft 111, Middelburg; 15550 Kleinh. in ge- bruiksart. fa. Verwer- Van der Ma le, Ring 70, Sint-Annaland. BIEZELINGE Zondag om 5 uur 's avonds wordt er in de Her vormde Kerk te Biezelinge een in terkerkelijke jeugddienst gehouden, die wordt voorbereid door de jeugd van de kerken in Kapelle, Biezelin ge en Schore. Voorganger is ds. Eisma en me dewerking wordt verleend door de Vlissingse Gospelgroep „The Beth Cherem Singers". De dienst zal staan in het teken van „Vrijheid" en draagt een experimenteel karakter. Door jongeren zijn collages (teke ningen) gemaakt met de bedoeling de preek op die manier te verduide lijken. BIEZELINGE Met twee groe pen heeft de wandelsportclub SVSV uit Biezelinge zaterdagmiddag deel genomen aan wedstrijden die wer den georganiseerd door „De lustige trekkers" in Sas van Gent. Beide groepen van SVSV kwamen uit op de 10 km. waarbij in totaal 11 groe pen van start gingen. De eerste groep van SVSV eindig de als nummer drie met 661 punten na Terhole dat 669 punten kreeg en Hontenisse met 665 punten. De tweede groep eindigde als nummer 5 met 655 punten Vierde werd de gdoep uit Clinge met 653 punten. Zaterdag neemt SVSV deel aan wandeltochten in Sas van Gent, ook weer met twee groepen. De Bieze- lingse wandelclub heeft besloten op zaterdag 23 mei in haar eigen plaats wandeltochten te organiserer If

de Stem | 1970 | | pagina 7