Harde discussie over milieubederf voor radio Verontreiniging tast recreatie aan Sluitingsuur café's in Retranchement aan de orde in raad Sluis Hulster gemengd koor in De Halle te Axel Voorzitter Kosters van Katholiek Schooibestui te Terneuzen trad af GEZIN HIP Bi \huub 2 schepen beschadigd bij aanvaring voor haven Hansweert Raad Kapelle dinsdag bijeen AGENT VAN POLITIE in Breda MOSSELVLOOT VIST OP ZAAD Lezing over gezag voor Rotary Voorstel: 0,02 per inwoner voor Omloop van Zeeuwsrh-Vlaanderen V oorlichlingsavond Hartstichting Taakverdeling b. en w. Oostbnrg Gemeentebestuur Hulst bracht bezoek aan de woonkernen Lezing over ongevallen voor Wit-Gele Kruis in ÏJzendijke WHITE HORSE De originele Schotse Whisky 16.-1/1 flesj Zelfbediening VAN DER HEIJDEN N.V,| „Wij vreesden IJ, wij vergisten om' Hoogwater WACHTMEESTERDE BEULE MET PENSIOEN Wat en waar? VANDAAG Tentoonstel I inge11 Nachtvorst MAANDAG 27 APRIL 1970 (Van onze correspondent) YERSEKE In de periode van 27 april tot en met 1 mei zal een gedeelte van de Waddenzee worden opengesteld voor het vissen van mos sels en mosselzaad. Het geviste is uitsluitend bestemd voor de uitzaai op de Zeeuwse stromen. Bijna de gehele Zeeuwse mossel- vloot is in het noorden om te trach ten zoveel mogelijk mosselzaad te vissen. Op vier, zes en acht mei zul len de mosselbanken op de Zeeuwse stromen worden opengesteld voor het vissen van mossels en mossel zaad. Er mag alleen gevist worden op de vrije gronden. Op vier mei, 's morgens om zeven uur zullen bij de dienstvaartuigen in Yerseke, Bruinisse en Tholen vergunningen worden uitgereikt. (Van onze correspondent) GOES „Als jonge mensen weten dat interesse bestaat voor hun stand punt, ook al is men het dan niet di rect wet hen eens, dan is er een weg geschapen tot een situatie, waar in mensen met verschillende opvat tingen kunnen samenleven". Dit was het kernpunt van het ant woord van prof. H. Baudet uit Gro ningen op twee vragen van deelne mers aan de conferentie over „Ge zag en democratie vandaag" van dis trict 160 van de Rotary international in de Prins van Oranje te Goes. Voordat de Groningse hoogleraar en de Groningse burgemeester J. J. A. Berger hun inleidingen hielden, hadden een aantal deelnemers een tiental vragen op beide sprekers af gevuurd, met als een van de belang rijkste „Hoe zou het toch komen dat er tegenwoordig zo veel mensen te gen dit gezag zijn". Volgens prof. Baudet moeten de ouderen alles doen om het gesprek met de jongeren op gang te houden en proberen de jongeren, die straks toch hun plaatsen innemen, tot meer redelijkheid in hun standpunten te brengen. Daarbij mag men zijn eigen standpunt nooit verloochenen. Volgens prof. Baudet moet er ge zag zijn, anders is het niet mogelijk om in democratie en vrijheid te leven maar de ouderen moeten daarbij wel een beetje beter weten waar hun plaats is. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het is bepaald niet zo, dat de verschillende overhe den in ons land, kwesties betreffen de de hygiëne van het milieu niet ernstig nemen. Met name met betrek king tot de nieuwe industriële ves tigingen in Zeeland wordt er door middel van overeenkomsten tussen de verschillende overheden met liun deskundigen convenanten ge naamd tegen gewaakt dat indu strieën een gevaar voor de volksge zondheid en het milieu kunnen gaan vormen. Dit was het standpunt van drie Zeeuwen uit de beleidssfeer. gede puteerde A. Kaland, de Vlissingse wethouder I. Filius en de weten schappelijke medewerker van het ETI, drs. S. van der Zee. in het NOS-radioprogramma .Confrontatie' van zaterdag. Tegenover hun zaten vertegenwoordigers van de Zeeuwse vereniging voor de milieu hygiëne, het aluminiumcomité afd. Zeeland en van de projectgroep Rijn- Schelde-delta. Hun standpunt was, dat de industria lisatie in Zeeland zich over de hoof den van de bevolking heen voltrekt en dat de direct betrokkenen, zoals de bewoners van de gebieden waar de fabrieken zich vestigen, noch in kwesties betreffende de toelating (Péchiney), noch die betreffende af wijzing (Asbestos) van industrieën worden gehoord. Bovendien, aldus één van de stellingen vanuit de pressiegroepen, dragen de basisin dustrieën die zich in Zeeland vesti gen, door hun geringe aantal arbeids plaatsen per hectare nauwelijks iets bij tot het scheppen van werkgele genheid. „Waarom moet Zeeland per se een geïndustrialiseerd gewest wor den? Zou het niet zinvoller zijn voor- (Van onze correspondent) HANSWEERT Zondagmorgen vond op de Westerschelde voor de haven van Hansweert een aanvaring plaats tussen het Nederlandse m.s. Vosta 749 ton geladen met stukgoed en het 327 ton met soja olie geladen Franse motortankschip Marie Made leine. De Vosta, die van Rotterdam op weg was naaT Antwerpen, liep slechts lichte averij op doch de Ma rie Madeleine kreeg zware schade aan het voorschip. Bovendien werden de ladingtanks door de stoot van de aanvaring van hun plaats geschoven, waardoor het vaartuig slagzij maakte. Verder va ren werd niet verantwoord geacht. Daarom gaat men in Hansweert de lading overslaan in een ander tank schip. al nu de Randstad overvol raakt, om in Zuidwest-Nederland een soort oase van rust te handhaven, waar de overspannen bewoner van de rand stad zich kan verpozen?", aldus luid de één van de vragen aan de be- leidsvertegenwoordigers. Ook was daar de bewering, dat het che misch bedrijf van Hoechst het toe laatbare maximum aan luchtvervui- lende uitstoot zou hebben overschre den. „De gegevens hierover zijn nooit openbaar gemaakt". Hiertegenover plaatsten de heren Kaland en Filius het volgende ver weer: Industrialisatie is voor Zeeland noodzakelijk, omdat het gewest al sinds eeuwen onder een ontvolking lijdt. Zeeland kan de Zeeuwen geen gevarieerde werkgelegenheid bieden zonder industrieën. De beslissingen over industriële vestigingen komen via de democra tisch gekozen organen Tweede Ka mer, provinciale staten en gemeen teraden tot stand. In Zeeland zo merkte de heer Kaland op schijnt de bevolking zich toch wel met de industrialisatie te hebben verzoend. De partij die zich bij de Statenver kiezingen van maart met een alter natief bij de kiezers aandienden (D'66) behaalde in Zeeland een rela tief slecht stembusresultaat. Dat Zeeland zijn deel van de in dustrialisatie in Nederland voor zijn rekening neemt is uit een oogpunt van spreiding alleen maar gunstig. Door middel van de Zeeuwse streek plannen tracht men in de provincie zelf tot een zodanige planning te ko men, dat de industrie geen grote schade toebrengt aan de andere sec toren van samenleven', de recreatie en de landbouw bijvoorbeeld. Er is inderdaad op één meetpunt vorig jaar een sterke toename van verontreiniging door fluor waarge nomen. Dat was echter op een punt tussen Middelburg en Vlissingen, op zeer grote afstand van het bedrijf van Hoechst. Dat heeft destijds ook in de kranten gestaan. (Van onze correspondent) GOES In de Prins van Oranje te Goes heeft de Nederlandse Hartstich ting en de vereniging van vrienden van deze stichting een voorlichtings avond ovei hartziekten gehouden. De neer Kloosterman-van Wijk zet te uiteen hoe de stichting ontstaan is en wat haar doeleinden zijn. Iedere dag worden er 120 mensen door een hartinfarct getroffen en daarvan overlijden er 40 tot 60 aan de gevol gen daarvan. Om dit aantal terug te brengen is de hartstichting in 1964 in het leven geroepen. De voornaamste doelstellingen zijn om door behoorlij ke voorlichting te proberen op tacti sche wijze het levenspatroon van de mensen te veranderen op het gebied van voeding, beweging en drinken. Een andere taak is de werkgevers voor te lichten over de wijze waarop mensen die door een hartinfarct ge troffen zijn, later weer hun vroegere functie kunnen aanvaarden. De Goe- se internist, dr. D. Zanen gaf aan de hand van dia's en twee korte films een inzicht hoe hart- en vaatziekten kunnen ontstaan en hoe ze weer ge nezen kunnen worden. (Van onze correspondent) OOSTBURG Het college van b. en w- van Oostburg heeft de verschil lende portefeuilles verdeeld en de spreekuren vastgesteld. Burgemees ter A. Schipper krijgt onderwijs, cul tuur, recreatie, financiën, politie, BB en brandweer. Wethouder J. Baren- dregt de loco-burgemeester, heeft openbare werken, volkshuisvesting, planologie, economische- en indus- striële zaken, verkeer en vervoer onder zijn beheer. Wethouder J. Vergouwe gaat zich met personeel, jeugdzaken, maat schappelijk werk, sociale zaken, volksgezondheid en visserij bezig houden Wethouder G. Claeys ten slotte neemt landbouw, midden standszaken, herindeling, grondaan kopen, bedrijven, eigendommen, landbouw, onderwijs en sport voor zijn rekening. (Van onze muziek-medewerker) AXEL Het Hulster gemengd koor o.l.v. Jo Ivens heeft vrijdag avond een concert in De Halle gege ven De acoustiek van deze zaal werkte niet bepaald gunstig op koor zang in zachte, fijnzinnige passages. Toch leek het deze avond, dat diri gent Ivens zelf, als type musicus, ook meer gedisponeerd is voor geestige, spitss muziek en muziek met motori sche vaart, dan voor langer uitge sponnen rustige melodieën. Zo was de uitvoering van Mozarts „Ave Verum" knap, maar niet zo ex pressief, als zou kunnen (de melodie segmenten stonden wat los van elkaar) Bartoks Slowaakse volkslie deren daarentegen waren een voor beeld van boeiend, artistiek musice ren. Het concert begon met enkele nummers zonder pianobegeleiding (o-a. van Orlando di Lasso). Ge volgd dooi Bach's koraal „Wartet auf" en „Jesu bleibet meine Freu- de", dat ook als pianostuk heel dank baar is in de beroemde bewerking van Myra Hess. De „Zigeunerlieder" van Brahms (gezellige, vlotte muziek) vormden een tweede serie op het pro gramma. Na de pauze de genoemde (Van onze correspondent) SLUIS Dinsdag om half acht vergadert de gemeenteraad van Sluis. Ir. behandeling komt om. het laten vervallen van het sluitingsuur voor de horeca-bedrijven in Retran chement Hierbij wordt toegelicht, dat in de algemene politieverorde ning, op het grondgebied van de voormalige gemeente Retranche ment, het sluitingsuur, voor de ca fé's in de maanden oktober tot en met mei nog bepaald is op elf uur 's avonds. In de overige maanden is die een uur 's nachts. Bij wijze van proef is het sluitingsuur voor de ca fé's in Sluis tot eind 1970 vervallen. (Van onze correspondent) HULST Het college van b. en w. de raadsleden en de opzichters van de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht hebben een bezoek gebracht aan de diverse woonkernen. In het bijzonder hebben zij zich laten voorlichten over de uitbreidings plannen. Het gezelschap bracht ook een bezoek aan de haven De Graauw- se Paal oir. zich op de hoogte te stel len van de plannen- (ADVERTENTIE) Burgemeester en wethouders me nen, dat voor Retranchement een zelfde regeling kan wroden toege past. Ter dekking van mogelijke tekor ten heeft het feestcomité Sluis Zelf standig aan het gemeentebestuur om een garantiesubsidie van f. 1000,- gevraagd Voor de viering van de 25-ste her denking van de bevrijding in Retran chement vraagt het oranjecomité een subsidie van f 366,50. Burgemeester en wethouders stel len voor om de legesverordening voor de gemeente Retranchement vervallen te verklaren en de leges verordening van Sluis voor de gehele gemeente Sluis van toepassing te verklaren Burgemeester en wethouders ad viseren afwijzend te reageren op het verzoek van de heer J. Bakx uit Sluis om huur van de Raadskelder ten behoeve van de exploitatie van eer. café-restaurantbedrijf. Als de gemeenteraad van oordeel is dat de kelder als café-restaurant moet worden verhuurd, dan zal naar de mening van b. en w. voor ieder daartoe de gelegenheid opengesteld moeten worden. De stichting Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt als de raad het goedvindt, een subsidie van f. 0,02 per inwoner. Verder wordt het oordeel van de gemeenteraad gevraagd over de ver hoging van de wethouderssalarissen per 1 januari 1970 als gevolg van de ontwikkeling van het algemeen sa larispeil en per 1 april 1970 wegens de toevoeging van Retranchement aan de gemeente Sluis- Mulo-diploma of gelijkwaardige opleiding. Goede sociale voorzieningen Goed salaris Sollicitaties aan de Commissaris van Politie Breda. Markendaalseweg nr. 60, of telefonisch 01600 - 2 21 44. toestel 136. (Van onze correspondent) ÏJZENDIJKE In de zaal van hotel Lievens heeft de afdeling ÏJ zendijke van het Wit-Gele Kruis zijn jaarvergadering gehouden. Voordat men overging tot de huis houdelijke zaken hield de chirurg dokter Heberlein uit Oostburg een lezing. Hij wees er op dat het aan tal verkeersongevallen ieder jaar toeneemt tengevolge van de grote snelheden en alcoholmisbruik. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat men een voordelig saldo van 36,02 geboekt had. De aftredende bestuursleden J. en H. Wijffels werden herkozen. Uit een verslag van de secretaris bleek dat de vereniging 500 leden telt. De voorzitter dankte zuster Causemae- ker en de artsen voor hun medewer king aan de afdeling. Verder kon de voorzitter nog de mededeling doen, dat van de kinderpostzegelactie een subsidie van 4000- had gekregen, waarvoor men verbeteringen aan het wijkgebouw en materialen had aangeschaft. reeks van Bartok, Verdi's beroemde Slavenkoor en een nieuw hoogtepunt zeven internationale volksliederen, Met deze groep werd het concert op een wijze afgesloten, die bewondering opriep voor dirigent en koor. Er was vaart en precisie. Tijn van Eijk, die de pianobegeleiding verzorgde liet zich ook in twee solostukken horen (ballade van- Brahms en Mouve- ments Perpetuels van Poulenc). Zijn accurate spel maakte niet dat effect, dat mogelijk was geweest met een beter instrument. Geen juweel, deze vleugel. RUDOLF PERDECK (Van onze correspondent) KAPELLE Dinsdag 28 april om half acht komt de raad van Ka pelle in openbare vergadering bij een. De gemeentebegroting voor 1970 wordt aangeboden en tevens begroting voor 1970 van het woning bedrijf. De agenda voor deze verga dering telt drieëndertig punten. Een azvital hiervan heeft betrek king op het onderwijs en verlenging van pachtovereenkomsten. Voorge steld wordt ook opheffing van de ge meenschappelijke regeling bouw- en woningtoezicht en de gemeenschap pelijke regeling vrachtauto die was aangegaan tussen de gemeenten Ka pelle, Kloetinge en Kattendijke. Er is verder een voorstel om het Paardeweegje in Biezelinge over te nemen. In verband met de toegeno men behoefte az<n ruimte in het ge meentehuis wordt voorgesteld een krediet van f 6.000,- beschikbaar te stellen voor verbouwing van het ont vangerskantoor De reeds gedeeltelijk aangelegde Oosterscheldestraat in de kern Wemeldinge dient verlengd te worden in verband met woningbouw. Ook is er een voorstel om over te gaan tot de aanleg van riolering ach ter de Wilhelminastraat in Wemel- dinge. Door de afbraak van het pand Bie- zelingsestraat 22 is er ruimte geko men voor de aanleg van een par keerterrein bij 't gemeentelijk zwem bad in Kapelle. B. en w. stellen voor hiertoe over te gaan. B. en w. zeggen verder in een toelichting, dat de fi nanciële positie van de gemeente krap is en daarom wordt voorgesteld de opcenten op de hoofdsom perso nele belasting te verhogen, en te brengen op 250, wat een meerop brengst geeft van f 28.000,-. Er dient in deze vergadering ver der een nieuwe legesverordening te worden vastgesteld en een nieuw re glement van orde voor de vergade ringen van de raad. De openingstijd en tarieven van de gemeentelijke zwembaden zullen be handeld worden. Het is de bedoeling dat alle kinderen uit de gemeente Kapelle zwemonderwijs ontvangen in het instructiebad in Wemeldinge. Voorgesteld wordt voor het vervoer van de kinderen uit de kernen bui ten Wemeldinge een auto aan te schaffen, die in exploitatie van de ge meente zal komen en waarvan de be diening door eigen personeel ge schiedt. De bedoeling is hiermee na de zomervakantie te starten. Verder zijn er niet minder dan 25 aanvra gen voor subsidie. GEMEENTE BREDA Bekendmaking Burgemeesters en wethouders van Breda brengen ter kennis van belanghebbenden dat in verband met de herdenking van de nationale bevrijding op dinsdag 5 mei a.s. GEEN mark ten gehouden zullen worden. Breda, 25 april 1970 Burgemeester en wethouders voornoemd Merkx burgemeester, van den Dam, secretaris. (ADVERTENTIE) GENTSESTRAAT 2 HULST TELEFOON 01140 25131 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens een bij eenkomst in de kantine van de M.T.S- in Terneuzen heeft de "heer F. Kosters afscheid genomen als voor zitter van de stichting katholiek schoolbestuur in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen- Hij is opge volgd door drs. J. M. Blommaert, leraar aan het Zeldenrust College. De heer Kosters die vanaf de op richting, nu ongeveer 3,5 jaar geleden voorzitter van de Stichting Katholiek Schoolbestuur is geweest, gaat Ter- neuzen verlaten in verband met zijn benoeming tot directeur van de Ne derlandse Crediet Bank in Goes. Pastoor drs. L. Heijnen, bisschop pelijk gedelegeerde bij het stichtings bestuur, zwaaide de heer Kosters veel lof toe voor de wijze waarop hij zijn voorzitterschap heeft vervuld. „U hebt ontelbare bewonderaars, maar ook kritiek is u niet bespaard gebleven. U eerbiedigde ieders vrij heid. maar pleitte ook openlijk voor het confessioneel onderwijs, omdat u dit ziet als een verlengstuk van het gezin", aldus pastor Heijnen. Drs. Blommaert meende dat het niet gemakkelijk zal zijn de voetspo ren van de heer Kosters te drukken. Hij rekende graag op de medewer king van zijn medebestuursleden. Daarbij zal een grotere persoonlijke inzet worden verlangd en zal nog meer vrije tijd aan het stichtingswerk moeten worden besteed. „Naast de grootst mogelijke openheid in be leidszaken zal de communicatie met de oudercomité's sterk bevorderd die nen te worden, teneinde een zinvolle inspraak mogelijk te maken", aldus drs Blommaert. Morgen, dinsdag 28 april: Bergen op Zoom: 8.22 en 20.52. Hansweert: 7.31 en 20.01. Made-Drimmelen: 11.11 en 23.35 Terneuzen: 6.59 en 19.32. Vlissingen: 6.31 en 19.04. Wemeldinge: 8.12 en 20.42. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE. Wacht meester J. de Beule uit Stoppeldijk heeft na ruim 25 jaar dienst in Zeeuwsch-Vlaanderen bij het korps rijkspolitie, afscheid genomen. 1 mei gaat hij met pensioen. In de raadzaal van het gemeente huis in' Kloosterzande werd de schei dende man, die eerst in Hulst heeft gewerkt en de laatste twintig jaar in Stoppeldijk, door tal van functiona rissen toegesproken. De burgemees ter van Hontenisse, mr. Somers, sprak lovende woorden. Burgemees ter Molthoff van Hulst, waaronder Stoppeldijk tot voor kort ressorteer de, was ook aanwezig. De districts commandant Middelburg werd ver tegenwoordigd door majoor Borre en verder woonden collega's van de heer De Beule, zoals de groepscomman dant van Hontenisse, adjudant B. van Beers, de rayoncommandant van Stoppeldijk, opper Amendt en enkele jachtopzieners, de plechtigheid bij. Wachtmeester De Beule werd afge schilderd als de man uit het veld. Theorie was niet zijn sterkste kant, maar hij heeft zich waar gemaakt als man van de praktijk. Met zijn speur hond was de wachtmeester een ver trouwde' figuur in de streek. September vorig jaar vierde de wachtmeester in kleine kring zijn 25- jarig dienstjubileum en vrijdagmid dag deed hij dat officieel in hotel van Leuven, daar direct zijn afscheid aan vastkoppelend. Velen maakten van de gelegenheid gebruik de vertrek kende wachtmeester de hand te drukken. Vele geschenken waren zijn deel, waaronder een autoradio. MIDDELBURG (ANP) De bacteriologische verontreiniging van het water dreigt Zeeland aan te tasten in een van de hoofdpei lers n.l. de recreatie. Dit zei drs. C. Bakker van het Delta-instituut te Yerseke, vrijdagavond op een hea ring in Goes. De bijeenkomst werd georganiseerd door de nog jonge vereniging Milieu-hygiëne Zeeland, die ernaar streeft zoveel mogelijk mensen te laten meedenken over de problemen rond de verontreiniging van lucht, bodem en water. Naast drs. Bakker hielden dr. S. A. Velds van het KNMI De Bilt en drs. F. Muller van de economische hogeschool te Rotterdam een Inlei ding. Het accent van de avond kwam te liggen op de watervervui ling. Drs. Bakker pleitte voor een strenge controle op de lozing van chemische stoffen. Hij noemde het een schandaal, dat Hoechst nog al tijd endosulfan op de Rijn mag lo zen. Naar aanleiding van het recen te Belgische rapport over de hy giënische toestand van de verschil lende Europese stranden waarbij Scheveningen en Vlissingen als ge vaarlijk voor de gezondheid uit de bus kwamen, zei drs. Bakker: „Er wordt wel eens gezegd dat de Bel gische rapporten onbetrouwbaar zijn omdat er slechts een paar steekproeven genomen zijn. Het is echter weinig hoongevend dat de RIZA-rapporten over de toestand van het water nog steeds niet in de openbaarheid zijn gekomen. We hebben cijfers nodig", aldus drs. Bakker, en niet de geruststellende verklaring van de RIZA-directeur, dat hij wel overal in zee durft te springen." Drs. Bakker wees nog op een an der minder hekend aspect van de waterverontreiniging n.l. de be mesting van het water. Doordat er een groot aantal minerale voedings stoffen bijvoorbeeld fosfaten in het water komen groeit het plankton. Er komt meer vis en de vangsten worden groter. Het gevolg van de ze overbemesting van de zee is echter dat er degeneraties ontstaan bij de vissen en dat mosselen en oesters ongeschikt voor consumptie worden. Ook het onderwerp groen- gordels kwam ter sprake. Dr. S.A. Velds was van mening dat de groen- gordels wel de stofdeeltjes uit de verontreinigde lucht wegvangen, maar dat de lichtere gasvormige deeltjes over de bomen heen zullen gaan. Hoogstens zouden de bomen ervoor kunnen zorgen dat er meer turbulentie in de lucht komt waar door de concentratie van de ver ontreiniging minder wordt. Verder was dr. Velds van mening dat men 25 jaar geleden al groengordels had moeten aanleggen wilden ze nu ef fectief zijn. Bovendien zullen er maar weinig loofbomen zijn die kun nen gedeien in een verontreinigd milieu. In het SlnegeH*,d zal tevens de zilte wind de bomen in hun groei remmen. Zuster Blandina, hoofd van kleuterschool aan de Korte Kerks in Terneuzen, bood de heer KijJ een aktentas aan en namens heil dercomité van de St. Willifovl School si'honk de heer De GroaiJ scheidende voorzitter een fles s vergezeld van een briefje, vi_ de woorden „Wij vreesden u, wij'ÏJ gisten ons. wij danken u"- 1 In zijn dankwoord legde de] Kosters ei- de nadruk op dat d werk niet mogelijk zou zijn gei zonder de hulp en medewerking:! de leerkrachten van kleuter- en fel scholen Ook de goede verstanil ding met het gemeentebestuur hall op prijs gesteld. Hij verzocht zijsl volger hetzelfde vertrouwen, de] menwerking en vriendschap tea ken die hij zelf had ondervondttl Films GOES Grand 20 uur De vernietiging van Frankens] 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Battle of Britain MIDDELBURG City 20 uur Nudistenparadijs 18 jaar OOSTBURG Ledel-theater 20 uur Funny girl TERNEUZEN Luxor 20 uur The Love Bug VLISSINGEN Alhambra 20 uur Shalako 14 jaar ANTWERPEN Astrid: Hoera, de school sta»:] brand a.l. Forum: Bambi a.L Metro: Maxiroof in mini-Morri] Rex: Ons landhuisje a.l. Ambassades: De beste jaren t miss Brodie 18 jaar Astra: Het bal der vervloektenli| Capitole: De vervloekte bri 18 jaar Centra: Justine 14 jaar Monty: Winnetou en de zu het goud Odeon: Bob en Carol en Teó| Alice 18 jaar Pathé: Mister Jericho 18 jaar Quellin: El Che Guevara 18 jul Rubens: Alfred de Grote 18 jtï| Savoy: De geheimzinnige 18 jaar Vendome: Monsieur Hawardenl| GENT Majestic: Op drift in de ruimte ïl Scala: Kuifje en de zonnet®!] 14 jaar Capitole: Paint your wagon 1 Century: Het commando der] 18 jaar Plaza: Cactusbloem 18 jaar Rex: Adalen 31 18 jaar Savoy: Satyricon 18 jaar ST.-NIKLAAS Select: De dolle kever a.l. Century: De stuntman 18 jas: L Renova: Vampiers op het bal] Scala: Serafine 18 jaar Toneel - Muziek - ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) - Leerlingenconcert Rotterdams servatoriumorkest o.l.v. Lex Schouwburg 20.15 uur „Een dag uit de dood van P* de Loewietje" van Peter N door Toneelgroep Centrum. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20 L „Malcoimpje en zijn strijd teW P Eunucken" van David Halls'* GENT Kon. Ned. Schouwburg 20 „De Rosenbergs mogen niet"! ven" van Alain Decaux. Schietingen CLINGE J. de Vilder 15 uur Opg. voor deze rubriek tel. I 7438 of Postbus 116 in Midd#] MIDDELBURG v.m. Vleeshal: Expositie J"uj®J naars van de Scheldezoom". U1 'I seiingsexpositie Bergen op Middelburg 14—18 Zat. ROTTERDAM seungsexposme neigen w Middelburg Ct.m 10 mei). IJ®»;. J 14—18 Zat. 1018, zon. 13-" f .OTTERDAM m Museum Boymans: Expositie ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling /I jaar Zeeland" (t.m. 6 meik MAANDAG 27 A ho ROOSENDA/ uitgaande gezi ker een steeds heden niet eens er de laatste tv dodelijke afloop i verloren het levé Bij een gecomplicei baansweg (Rijkswt 27-jarige mej. C. J. vanuit Utrecht, we woning in Goes. Bij de botsing wa betrokken. Twee ir zwaar en drie licht j vage was enorm. Drijf totaal vernield. Het de, toen de 19-jarige sendaal onder Rucj auto's inhaalde. Hij links van de weg, waj meut in voile vaart i kwam aanrijden, gevl twee auto's. De front: niet te vermijden. Mf stierf bij aankomst in te Roosendaal. Ambui sendaal en Etten-Leu gewonden weg. Op de rijksweg tu Kortrijk werd zaterd mevrouw Brooymans slag gedood, toen. de bestuurde personenau kwam met een Franl heer Brooymans is e: overgebracht naar eq "Waregem. In Naaldwijk reed een auto, komend uit Westerlee frontaal op de richting Vlaardingen ste auto waren vier in heer F. W. Pont (34), zij en hun twee kinderen anderhalf jaar op slag i zin is afkomstig uit M inzittende van de tegej auto, de 24-jarige M. uit Maassluis, overleed ziekenhuis. In Den Haag zijn gistl jeugdige fietsers gesche; personenwagen. Bij aanl ziekenhuis waren ze oil jongens sloegen linksaf door een achteropkomen t Studentenpastor Huub Oosterhuis is zaterdag in de Am sterdamse Ignatius- kapel in het huwelijk getreden met mej. Josefine Melief, die gekleed was in een hip wit broekpak. Er bestond grote be langstelling voor de inzegening, die werd verricht door studen tenpastor Van Kils- donk. De burgerlijke huwelijkssluiting vond reeds op 1 april plaats. Sinds augustus vorig jaar is Huub Oos terhuis niet meer voorgegaan in eucha. i'istievieringen tij dens het weekeinde. Dit om de gang van zaken rond de celi- baatskwestie in ons land niet te forceren. nmgen en prenten van (t.m. 3 mei) Rott. Kunstkring, Witte de '1 straat 35 Expositie Jaak Fje" I en Carla Kaper, litho's V ,f I mei). Werkd. 1017, zon. 11— DM Niet] van 10—12 en 14—17 uur. zondag. GENT Floraliënpaleis Internationale men ten toonstelling (t.m. 3 111 ooruitzichten voor dinsdag en woens dag, opgesteld door het KNMI op zon dag om 18 uur. Op klaringen, maar ook enkele buien. Aan houdend koud met Plaatselijk nacht vorst. Weersverwachting in cjjfa deld over Nederland. Vooi Aantal uren zon: 2-8. Min. "6 graden onder norm van 2 tot 7 graden o maai Kans op een droge pe minstens 12 uur: 60 procent een geheel droog etmaal: 4 7°or woensdag: Aantal 4-8. Min. temp.: 1-6 gradi n„?naa Max' temP- 1 tot ,er normaal. Kans op een "ode van minstens 12 uur Procent? geheel dr00g e

de Stem | 1970 | | pagina 2