TERNEUZEN OVER Herstel afvalwaterleiding laan aan stank van Dow Chemical"? LAGERE SCHOOLJEUGD ONTMOET HET THEATER LAATSTE BIJEENKOMST VAN „OUD-TERNEUZEN" Inbraak in sexshop Voor Duitse monteurs worden woningen in Zuidpolder gehuurd Wat en waar t VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater Beroepingen Tentoonstelling van openbaar onderwijs UITLAATKl EP Foto-wedstrijd Zeeuwsch- Ylaamse VVV's Autobotsing in Sas van Gent Films MIDDELBURG City, 20 uur: Help, mijn broer is hip 14 j. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Funny Girl ANTWERPEN Astra: Matrozenpolka. a.l. Astrid: 's Morgens om 7 uur gaat alles beter, a.l. Forum: De dolle kever, a.l. Metro: Maxiroof in miniseooter, a.l Quellin: Het paard met de gouden hoeven, a.l. St.-Jan: Het jungleboek, a.l. Festa: Ben Hur, 14 j. National: Mosquito squadron, 14 j. Ambassades: De beste jaren van Miss Brodie, 18 j. Capitole: De nekslag, 18 j. Odeon: Bob en Carole en Ted en Alice, 18 j. Pathe: Stilleto, 18 j. Rex: De geheimzinnige passagier, 18 j. Savoy: Dochters opsluiten a.u b 18 j. Vendome: Monsieur Hawarden, 18 j GENT Rex: Een reuze boemel, a.l. Riva: Ben Hur, 14 j. Capitole: Satyricon, 18 j. Plaza: Cactusbloem, 18 j. Savoy: Mijn oom Benjamin, 18 j. Select: Een non voor de hel, 18 j. ST.-NIKLAAS Select: De dolle kever, a.l. Renova: Sjors, Sjimmie en de go rilla, a.l. Scala: De ondergang der adelaars, 18 j. Eden: Zelimoordcommando, 18 j. Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal), 20.15 uur: Cabaret „Met blijdschap geven wij kennis". Schouwburg, 20.15 uur: Theodoor een total loss" van Eric Schneider door het Nieuw Rotter dams Toneel. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: Fons Jansen met „3 x Andermaal" Opg. voor deze rubriek tel. 01180— 7438 of Postbus 116 in Middelburg. GOES Grote Kerk; Expositie beeldhouw kunst, schilderijen, keramiek, wandtapijten enz. van Zeeuwse kunstenaressen (t.m. 25 april). Open t.m. vrijdag van 1017, za terdag 1014 uur. Hl! LS'l Stadhuis- Expositie schilderijen Don Bonte (t.m 24 april) Ma l- vrijd 8 30 12 30 en 13 30— 17.30 Zat en zond 13 0(4—17.30 uur. ROlTERDAM Museum Boymans: Expositie teki ningen en prenten van Dick Cassc (t.m 3 mei) Roti Kunstkring, Witte de With- straat 35. Expositie Jaak Frencken en Carla Kapei, litho's (t.m. 16 mei) Werkd 10-17, zond. 11-16 u ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling „25 jaar Zeeland" (t.m. 6 mei). Dag. van 1012 en 1417 uur. Niet op zondag Morgen, donderdag 23 april: Bergen op Zoom: 4.47 en 17.12 uur. Hansweert: 3.54 en 16.13 uur. Made-Drimmelen 7.11 en 1947 uur. Terneuzen: 3.14 en 15.34 uur Vlissingen: 2.42 en 15.01 uur. Wemeldinge: 4.37 en 17.02 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op het terrein in Terneuzen-Zuid, waar de bouw van de sporthal goede vorderingen maakt, wordt met man en macht gewerkt aan het herstel van de af valwaterleiding. Zoals bekend werd deze leiding beschadigd tijdens het heien van betonnen palen voor de sporthal. De afvalwaterleiding werd over 'n lengte van ongeveer vijftig meter vernield, 't Aannemingsbedrijf Leen- houts uit Sluis is nu in samenwer king met het transportbedrijf Stoof te Terneuzen bezig zesentwintig ze ven en een halve ton zware beton nen leidingstukken tot een nieuwe buis te vormen, op een diepte van bijna zes meter. Als het weer mee werkt hoopt men hiermee volgende week gereed te komen. De schuldvraag met betrekking tot de aangerichte schade is juridisch nog niet beantwoord. Een door de vorige Terneuzense gemeenteraad benoemde commissie van onderzoek heeft een rapport uitgebracht, dat in een besloten raadsvergadering ter tafel is gebracht. Wanneer eventu- - In een zes meter diepe eleuf wordt een nieuwe afvalwaterlei ding (rechts) aangelegd. Links op de foto de oude door heipalen vernielde buis. eel te zijner tijd de gemeente Ter- neuzen aanvankelijk wordt ge steld - de afvalwaterleiding is eigen dom van de stichting afvalwaterlei ding kanaalzone Zeeuwsch-Vlaande- ren - zal deze kwestie in een open bare raadsvergadering worden af gehandeld. NED. HERV. KERK Beroeper te Vlissingen J. Oudhof te Rossum - te Biervliet (ber.) W. A. G. Meeuse te Annerveen - te Harmeien (toez.) B. de Graaf te Meeuwen. Aangenomen naar Heerewaardem J. Klinkhamer, kandidaat te Leeu warden, die bedankte voor Wehe en voor Zuurdijk (Streekgemeente Mar- neambt). (Van een onze* verslaggevers) TERNEUZEN. „Is dat een be roep? Hoe kun je balletdanseres wor den?" Deze en soortgelijke vragen stelden leerlingen van de zesde klas van de lagere scholen uit Terneuzen, Hoek, Biervliet, Zaamslag en Axel an de drie dansers van het Scapino- jllet, die vanaf maandag tot en met onderdagmiddag dansdemonstraties ven. Deze unieke lessen, om de kiinde- rv—Viot fhoa+er in aanraking te brengen, zijn enig in hun soort in Zeeland. Om er een totaal-program- ma van te maken heeft de commis sie voor kunstzinnige vorming voor basisonderwijs ix>. (een samenwer kingsorgaan van Zuidlandtheater en de ZVU met cultureel ambtenaar Aart Janszen als coördinator) ook de tweede, derde, vierde en vijfde klas sen van die lagere scholen bij het ge heel ingeschakeld. Het Amsteltoneel zorgde in het Zuidlandtheater voor in totaal vijf voorstellingen van „Jacht op een po ny van Mies Bouhuys, tot groot ple zier van die schooljeugd, die er met veel plezier naar heeft gekeken. In totaal vierduizend jongeren' zijn bi] deze tweede theaterkennismakiing betrokken geweest Uit de omliggen- de kernen zijn de leerlingen met bus- sen aangevoerd, hetgeen een enorme uitzoekerij vergde. Datzelfde kan worden gezegd van de balletdiemon- straties, waarover de leerlingen bij zonder enthousiast waren. Oorspron- kelijk was bet de bedoeling dat de dansers (twee meisjes en een jon gen) naar diverse scholen zouden gaan. Om danstechnische redenen ging dat niet door en moest op het laatste ogenblik de gymnastiekzaal aan de Bellamystraat worden inge schakeld. Voor die zesdeklassers komt er bin nenkort een echte voorstelling van Soapömo in het Zuidlandtheater. Aan de dansers werd gevraagd door de jeugdige toeschouwers of dezen er dan ook bij zouden zijn. De korte fragmenten en de uitleg daarbij sloe gen goed aan bij de kinderen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zoals gewoonlijk zat het venijn in de staart bij de raadsvergadering van Terneuzen, waar na enkele uren stembriefjes invullen, tijdens de rondvraag het eigenlijke raadswerk aan de orde kwam. De fractievoorzitter van de PvdA, de heer P. J. Huybrecht vroeg zich af wat er aan de stank was gedaan die enkele weken gele den boven Terneuzen hing en afkomstig was van Dow Chemical. De aankondiging van de DOW-directie om tussen de fabriek en Terneu zen meetapparatuur te plaatsen, vond het socialistische raadslid een minder gelukkige gedachte. Hij achtte het typisch een taak voor de overheid. Wethouder R. Hol (milieuhygiëne) vertelde de raad dat wat betreft de naftaline-lucht de arbeidsinspectie was ingelicht en om advies was ge vraagd. Verder kon de heer Hol het er mee eens zijn dat de gemeente meetapparatuur moet aanbrengen. De principebeslissing daarover is reeds in het college van B en W ge- (Vain een onzer venslaggevers) TERNEUZEN. Gisteravond ver gaderde de vereniging „Oud-Termeu- zen" in café „De Vriendschap" onder voorzitterschap vain de heetr J. de Vries, voor de laatste maal in dit sei zoen. Gastspreker was de heer G. A. C. van Vooren uit Aardenburg, die een zeer boeiende lezing hield over West-Zeeuwsch-Vlaanderen (het land van Cadsand). In het eerste gedeelte sprak de heer Van Vooren voorname lijk over de oudste vondsten (onge veer 5000 jaar voor Chr.) en de strijd tegen het water, om dit deel te be sluiten met een uiteenzetting over de bevolking. Na de pauze was zijn inleiding hoofdzakelijk gewijd aan de heem kunde en het faniilie-oniderzoek. Een vrij groot aantal leden woonde deze slotbijeenkomst bij. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De vereniging openbaar onderwijs afdeling Terneu zen houdt op vrijdagavond 24 april en zaterdagmiddag 25 april in de Zonneschool aan de Van Steenber genlaan een handenarbeidtentoon- stelling. De expositie geeft een in druk van hetgeen er op expressief gebied op de openbare kleuter- en lagere scholen van Terneuzen ge beurt. De tentoonstelling is vrijdag geopend van 7 tot 9 uur en zaterdag van 2 tot 5 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in de sexshop aan de Dijkstraat te Terneuzen. De dader(s) heeft (heb ben) zich toegang verschaft via het platdak langs de achterzijde van het gebouw. Er wordt een grote hoeveel heid sexartikelen vermist. vallen. De heer Huybrecht wilde dat het college de metingen aan de raad zou mededelen, opdat de raads leden zouden weten of het wat be treft de luchtverontreiniging slechter of beter dan op dit moment wordt. De kwestie Asbestos werd ook ter sprake gebracht. Het PvdA-raadslid nog niet op de hoogte van de Belgi sche afwijzing van de Canadese fa briek (zoals wij reeds in de krant van dinsdag berichten) - was niet ge lukkig met de vestiging van die fa briek in Gent. Hij vroeg of het col lege al stappen had ondernomen om te praten met hun Belgische collega's over de mogelijke luchtverontreini ging van de Asbestos. De heer Huy brecht zag de Asbestos liever in het Sloegebied dan bij Gent. In het Sloe- gebied zou Terneuzen er minder last van hebben, dan wanneer de fa briek in Gent zou komen. Wethou der Hol vertelde dat B en W liever wachten met de Asbestos-affaire, om dat het provinciaal bestuur al vol doende activiteiten heeft ontplooid. Hoewel de rondvraag voornamelijk is bedoeld om enkele vragen te stel len kwam dhr. H. de Vriend (T 70- 2000) in een lang betoog terug op de wethoudersverkiezing. Hij zei dat het college niet altijd op een meerderheid kon rekenen. De SGP en GPV raads leden moeten wel eens, gezien hun principeopvattingen, hun stem ont houden aan culturele of sportactivi teiten. Daarmee zou volgens de heer De Vriend de meerderheid van de VCP-coalitie van de baan zijn. Bur gemeester Aschoff deelde mee, daar over niet wakker te liggen. Verder werd besloten tot een maxi mum van 8000 garant te staan voor de eventuele tekorten van de festivi teiten rond de bevrijdingsfeesten. Er werd door enkele raadsleden en po ging gedaan het woordje maximum te laten vallen, omdat anders de le den van de organiserende comités hoofdelijk aansprakelijk zouden zijn voor de eventuele tekorten. De wet houder van financiën wilde pas na een uitdrukkelijk verzoek een even tuele aanvulling van het bedrag wel willend in overweging te nemen. De enige uitlaatklep voor de raads leden maandagavond, de rondvraag, leverde nog meer stof op. De heer H. J. Balk (PvdA) vroeg of het mo gelijk was de ouderraad om te zetten in een schoolraad. Gezien de omvang van de nieuwe gemeente zou dit tot de mogelijkheden behoren, aldus het raadslid. De wethouder van onderwijszaken de heer Barbé, zegde toe dit huis werk op zich te nemen. De inpol dering van de Mósselbank bij het re creatiegebied „de Braakman" ten be hoeve van de uitbreiding van DOW, zat de heer S. Vlieger (D'66) erg hoog. Wethouder Ramondt van openba re werken zei dat de voordelen van uitbreiding van de werkgelegenheid voor het college zwaarder wegen dan het verdwijnen van natuurgebied. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Begin mei komen de eerste van in totaal 320 Duitsers, werknemers van een montagebedrijf uit Essen, naar Terneuzen. Zij wor den betrokken bij de bouw van de tweede nafta-kraker voor Dow-Che- j mical. De heer H. G. Faas eigenaar van een snackbar en een pension, werd gevraagd onderdak voor de 320 werknemers te zoeken. Dat bleek geen eenvoudige opgave, omdat de hotelaccommodatie van Terneuzen niet is berekend op een dergelijke invasie. Het heeft er alle schijn van dat het niet bij de eerder genoemde 320 blijft. De heer Faas heeft een flink aantal (het getal i schommelt tussen de 25 en 40) een-| gezinswoningen in de Zuidpolder gehuurd en zal binnenkort met del inrichting van de woningen begin nen. De gasten zullen zelf voor hun eten dienen te zorgen. De huizen worden wel door een schoonmaak ploeg van de heer Faas bijgehouden. De woningen die zijn gehuurd, ston den al geruime tijd leeg. De Duitsers zullen ongeveer een jaar in Terneu zen werkzaam zijn. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Als resultaat van de eer ste besprekingen tussen de contact commissies van de VVV's in Oost- en West-Zeeuwsch - Vlaanderen, wordt dit seizoen een fotowedstrijd georga niseerd en een aantal grenslandrou tes op iouw gezet. De fotowedstrijd begint op 28 maart en wordt gehouden onder het motto: „Dit is Zeeuwsch-Vlaanderen". De wedstrijd duurt tot dertig september en de inzendtermijn sluit op vijftien oktober daaropvolgend. Een en ander wordt opgezet in sa menwerking met de stichting teir be vordering van de amateurfotografie. De ingezonden foto's," films en dia's doorgezonden naar Amsterdam voor de eindselectie, waar alle foto's op nieuw worden gejureerd en eventu eel met prijzen worden bekroond. Zowel de gezamenlijke contactcom missies als de stichting ter bevor dering van de amateurfotografie, prijzen beschikbaar. Ingezonden kun nen worden: zwart-wit foto's met 'n maximum aantal van zes; kleuren foto's met een maximum van zes en hoogstens twaalf ingeraamde kleu rendia's. Daarnaast dingen ook achf en zestien millimeter films mee, met een maximumlengte vam 10 minuten. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT. Dinisdiaigmid- dag vond een botsing plaats op de kruising Paul Krugeirdireef-Klooster- laan in Sas van Gent. Het ongeluk ontstond doordat de bestuurder van een personenauto, de heer Ch. N uit Sas van Gent, de voor hem rijdende personenauto, die werd bestuurd door R. de M. uit Ertvelde (B) op te kor te afstand benaderde, zodat een bot sing onvermijdelijk was. Er was aan beide auto's flinke schade.

de Stem | 1970 | | pagina 5