BERGHOLZ BLIJFT „EEUWIGE TWEEDE" België niet geschokt JOCK STEIN: „DE SPELERS ZIJN BELANGRIJKER DAN SYSTEMEN Van Springel kreeg aanbod van Molteni LoBello fluit Celtic- F'noord Merckx opnieuw alleen tegenover de concurrentie ANDERLECHT NIET BLIJ MET LOTING steun verdienen Aanzien PLANNEN VOOR OVERKAPPING OL. STADION Leeds-spelers vrij van Brits titel-toernooi Uruguay traint voor Mexico Van Nijnatten: nederlaag et èn batterijen Aartsvijand NIEUWE KANS - Pol ran nimst, die zijn plaats in Brussel afstond Jan Mulder, in wiens plaats Berg- holz in Milaan mocht spelen. (Van onze sportcorrespondent) BRUSSEL De Vlaamse sportpers en ook de man in de straat is buitengewoon realis tisch gebleven bij de onverwach te 0-3 zege van Anderlecht op Inter Milaan. De overwinning en de kwalificatie voor de finale van de Runners up-cup worden wel naar waarde geschat maar hebben geen aanleiding gegeven tot het opwekken van een golf van enthousiasme in België. Men is daar niet blind gebleven voor de felle tekortkomingen van bei de elftallen. De honderdduizen den Belgen, die woensdagavond van kwart na negen tot om streeks elf uur de wedstrijd rechtstreeks op het t.v.-scherm hebben gevolgd, zijn gedurende negentig minuten nauwelijks onder de indruk geweest. Er ging geen glans van de wedstrijd uit. Inter Milaan, veel meer dan Anderlecht, voetbalde stapvoets in het San Sirostadion De eertijds gerenommeerde Mi lanese voetballers, kapitalisten van de voetbalsport, verwekten de indruk van zelfingenomen veteranen. Ze waren ouderwets in hun voetbalideeën en hun manier van spelen. Anderlecht verdedigde zich nog met de mid delen, waarover het beschikte. Uitblinkers waren er echter bit ter weinig. Heylens, Martens, maar vooral Valkeniers, hielden het vaak manklopend raderwerk bij Anderlecht nog draaiend. Alleen het blote resultaat doet een buitenstaander verwonderd opspringen. Voor één speler van Ander lecht is de halve finale in het kader van het toernooi om de Runners up-cup een verhaal met een happy-end geworden: Ge rard Bergholz. „Pummy" zeggen ze in België tegen de Nederlan der. De 31-jarige linksbuiten, tij dens de nog aan de gang zijnde nationale competitie gedoemd tot de rol van invaller, kreeg' plotseling Europese bekendheid. Bij Anderlecht moest hij twee weken geleden onverwacht in vallen voor de „vis"-zieke Van Himst en tegen Inter kreeg hij de plaats van zijn landgenoot Jan Mulder, wiens vader plot seling was overleden. Opportu nist „Pummy" de vergeten Ne derlander, werkte Anderlecht in de finale. Twee maal benutte hij een falen van de Milanese ach terhoede. Evenveel keer trof hij van dichtbij roos. Een eerste keer met de linkervoet, een tweede keer met het kale hoofd. Milaan was „out", Pummy blijft daarom nog niet „in". Gerard Bergholz werd een paar weken geleden bij Ander lecht op de transferlijst ge plaatst. Dat wil echter niet zeg gen dat hij volgend seizoen weg mag. Voorzitter Roossens zeii gis termiddag bij de landing op Za- ventem: „Voor Gerard is nog geen beslissing getroffen. Het is gebleken, dat hij ons nog veel diensten kan bewijzen". Van zijn kant zou Bergholz doodgraag bij Anderlecht blij ven, op voorwaarde, dat hij weer algemeen aanvaard wordt en niet meer als het vijfde rad aan de Anderleehtwagen zal worden beschouwd. De waardering voor zijn Inter-verdiensten ten spijt, is de kans toch bijzonder groot dat Bergholz volgende week woensdag 22 april voor de An- derlecht-Arsenal het deksel der selectie op de neus kan krijgen. Die dag is Mulder weer beschik baar en wie gaat er plaats rui men voor Pummy? Het is goed mogelijk, dat de voetballer die Anderlecht door twee opportune goals in de eindstrijd heeft ge bracht geen van beide finale wedstrijden zal spelen. Pummy lijkt voorbestemd om bij Ander lecht eeuwdge invaller te blij ven (Van onze speciale verslaggever) GLASGOW De dag na de „battle" in een knusse ruimte in Celtics eigen home Parkhcad heeft Jock Stein het zich gemakkelijk gemaakt. Lui achterover leunend in een comfortabele stoel wil de man, die Celtic groot maakte, wel iets vertellen over zichzelf en over zijn club. Jock Stein, 47 jaar, rond gezicht, donkerblond haar, heeft de reputatie een keiharde manager te zyn. Is dat het geheim van zijn succes? „Ik geloof, dat men mij het predikaat hard ten onrechte heeft opgeplakt", luidt het antwoord. „Voorop staat bij mij een menselijke benadering". Na een gesprek van meer dan een uur lijkt het laatste inderdaad het meest waarschijnlijk. Jock „Ik heet eigenlijk John, maar dat is Engels; in Schotland wordt Jock gezegd"Stein is zonder meer een vriendelijke man. Hij heeft zich niet, zoals zovele van zijn collega's in binnen- en buitenland op een voetstuk geplaatst. Praten met de joviale Schot is een plezierige aangelegenheid, vooral wanneer het onderwerp voetballen is. gers zullen altijd iets voor hebben op de rest omdat de clubs zo'n grote iraditie hebben". fcrogrammofoon voor net- en Larijvoeding. Notehouteh koffer en (spreker in afneembaar deksel. Ichtige versterker. Extra aanstelItl 9 Ir stereo via 2e versterker of raai» lof recorderaansluiting, f 229.' Stein doet uitspraken om van te smullen. Zoals: „Wij verwachten geen steun van onze supporters als tve slecht spelen. We moeten die steun verdienen"; „Systemen z(jn be langrijk, de spelers zijn echter veel belangrijker". En (als antwoord op ie vraag wat hij weet over Fejjen- oord): „Het is niet noodzakelijk iets van je tegenstander te weten, als je zorgt, dat je zelf goed speelt". Een uitspraak, die misschien de indruk zou kunnen wekken, dat Stein Celtic reeds als Europa-Cupwinnaar ziet. Het tegenovergestelde is echter het geval. „Want", zegt de Celtic-mana ger, „Feijenoord moet wel sterk zijn. Het heeft Milaan verslagen. En Le- gia. Die twee ploegen ken ik wel. Als je daarvan wint, ben je sterk. Bovendien is dit het tweede achter eenvolgende jaar dat een Nederland se club de finale bereikt. Dat is het bewijs van de kracht van het Ne derlandse voetbal. Ik heb gehoord, dat Feijenoord volgende week tegen A jay. speelt. Ik denk, dat ik die wed strijd toch maar ga bekijken. Het is weliswaar niet mogelijk de ploeg aan de hand van dat ene duel te le ren kennen, maar het kan toch nut tig zijn naar Amsterdam te gaan". Het gesprek wordt even onderbro ken. jock Stein wordt weggeroepen. De aan zijn zorgen toevertrouwde spelers om elf uur 's morgens al weer present ofschoon het He avond ervoor laat is geworden willen ban iets vragen. De onderbreking is slechts van korte duur. „Het zijn fij ne jongens, die spelers van mij", ver- telt Stein eigener beweging. „Het zijn H profs met een geweldige mentaliteit. H Geld komt bij hen al op de tweede plaats. Ze voetballen voornamelijk om I bet spel. Zij zijn er helemaal bezeten van". Dit seizoen is het vijfde van Cel tic met Stein als manager. Bij het Wste lustrum is de balans indruk wekkend. Vijf Schotse titels op een uj. twee Schotse bekers, vier lugue- wps en een Europa-Cup. Stein tot 195? centrale verdediger ln Celtics 'opteam, van 1960 tot 1964 manager jan Dunfermline en daarna nog een Bar in dienst bij Hibernians, alvo- yens de terugkeer naar Celtic een I fyit werd, is trots op die staat van tast, die bewijst dat aartsvijand Glasgow Rangers er de laatste jaren m bet geheel niet meer aan te pas is Eekomen. „Ik haat de Rangers niet", eest Stein, „maar ik wil ze wel graag 18 vaak mogelijk verslaan". «Het einde van de alleenheerschap pij van zijn ploeg is volgens de Wltic-manager nog niet in zicht. „Ons elftal is nog jong, al lijkt dat ™®chien zo omdat er sinds het be- van de successenreeks maar wei- SJ8 wijzigingen hebben plaatsgehad. uitzondering van doelman Wil- i?®1 heb ik uitsluitend spelers, die «Lj C z'in begonnen en groot ge- men, Alleen Bertie Auld is een v jaartjes weggeweest. Hij heeft ëevoetDfHd bij Birming- I ploeS kan nog jaren mee. I tal f. "len heb ik nog een groot aan- lent spe'ers niet enorm veel ta- I datr He hand. Echt, ik geloof 1 staan t>n°j 'aren aan He top zullen taan'irriilrf de Ran«era steeds onze Ibliivpn -n e concurrenten zullen V:aar ,e sndere clubs zijn welis- I Vaak maar hebben het l «g moeilijk. Celtic en de Ran- Jock Stein, dolgelukkig met het dubbele succes tegen Leeds United, zal pas helemaal tevreden zijn als de Europa-cup weer voor een jaar in Celtic's prijzenkast mag worden ge zet. En, als het even kan, wil hij ook de wereldbeker wel eens als eer ste Brit oppoetsen. Daarvoor zal Celtic echter eerst van Feijenoord moeten winnen en uit al les Diijkt, dat Stem dat helemaal niet ais een gemakkleijke opgave be- scnouwd. „Wij hebben Leeds, Fioren- tina en Beniica wei uitgeschakeld, maar ctat gebeurde iedere keer in twee wedstrijden. De finale is een eenmalige geoeurtenis en dat is een aanzienlijk verschil. Bovendien, ik heb het ai vaker gezegd, mag Feije noord niet worden onderschat. Daar voor heeft de club te sterk gespeeld in de voorrondes". Celtic speelt graag europees beker voetbal. Niet zozeer vanwege het fi nanciële voordeel Stein: „De club heeft geld genoeg" maar meer om het Scnotse voetbal ook buiten ae landsgrenzen aanzien te geven. Dat is Celtic tot dusverre uitstekend ge lukt. Vier keer nam de club deel aan het toernooi der nationale kampioe nen. Met een Europa-cup (in 1967) en een finale plaats (nu) hebben Stein zijn mannen zich een uitste kende reputatie opgebouwd. Uitstekend vooral omdat Celtic een propagandist is van het aanvallende voetbal. „Als ze verdedigend zouden gaan spelen zouden onze supporters weg blijven. De Britse voetballiefhebber accepteert eenvoudig zoiets niet. Die wil goals zien. En ik vind, dat hij daar ook recht op heeft. Daarom voor ons geen systeem met een sweeper - of ausputzer". Dat Celtic zijn aanval lende karakter nimmer verloochend bleek woensdagavond duidelijk: Leeds United mocht van geluk spre ken dat het na een aanvankelijke voorsprong niet werd velrmorseld door de zeer modern spelende Cel tic-machine. ,Ik heb gehoord, dat Feijenoord wel eens vertragend probeerd te spelen", zegt Stein. „Nu, daar ben ik niet bang voor. Benfica, Leeds en Fiorentina heb ben dat ook tegen ons geprobeerd. Wij kunnen aanvallend wel zoveel kracht opbrengen, dat we een der gelijke speelwijze kunnen doorbreken. Mijn spelers weten wat ze te doen staat, tegen een tegenstander die erop uit is het spel te vertragen. Ieder Eu ropa-cup duel wordt door hen uiterst serieus genomen. De concentratie voor wedstrijden op nationaal nivau komt daardoor wel eens in het gedrang. Onze Nederlaag tegen Aberdeen in de Schotse cup-finale is mijns in ziens ook een gevolg van het feit, dat de spelers in gedachtv-ie al bij die wed strijd tegen Leeds waren, die misstap is echter na het fraaie succes van gisteravond weer vergeten. Dat is het aantrekkelijke van de Europa-cup. Successen daarin spreken het meest tot de verbeelding". Celtic zal zich rustig voorbereiden op de finale tegen Feijenoord het sluitstuk van een vermoeiend sei zoen, waarin de ploeg, evenals Leeds United, meer dan zestig keer binnen de lijnen kwam. Zaterdag wordt de laatste competitie-wedstrijd gespeeld, waarin Celtic reeds lang voor het einde zeker was van de titel. „Daar na", verfeilt Stein, „gaan we relaxen Spelmoment uit de wedstrijd tussen Celtic en Leeds, die de Schotten in de finale van de Europacup 1 bracht. De doelman van Leeds maakt een vergeefse duik naar de bal, zodat het tweede doelpunt voor Celtic kan worden geno teerd. (Van onze sportredactie) BRUSSEL Eddy Merckx zal zon dag niet deelnemen aan de Belgische wielerklassieker De Waalse Pijl. De Tour-winnaar heeft te kennen gege ven geen belangstelling voor deze wedstrijd te hebben. De Belg komt wel uit in Luik - Bastenaken - Luik (vandaag) en de Amstel Gold Race (25 april). Het is nu nog niet bekend of Merckx zowel in de Ronde van Frankrijk als in de Giro zal starten. Zelf zou hij het liefst alleen de Tour rijden, maar zijn Italiaanse werkgever, Faeni- ZURICH De Europese voet balunie heeft onmiddellijk na de halve finales van de toernooien om de Europese bekers de scheidsrechters voor de finale aangewezen. De Italiaan Concetto lo Bello leidt op 6 mei in Milaan de eind strijd der landskampioenen tus sen Celtic en Feijenoord. De laatste wedstrijd in het toernooi der bekerwinnaars, op 29 april in Wenen, tussen Man chester City en de winnaar van de beslissingswedstrijd Gortiik Zabre - AS Roma, wordt geflo ten door Paul Schiller, die woensdagavond scheidsrechter was bij Ajax - Arsenal. Geen van beide scheidsrechters is door de FIFA aangewezen voor de eind ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap. no, heeft er uit reclameoogpunt meer belang bij dat hij deelneemt aan de Giro. Op 21 aprü valt de beslissing of Merckx alleen de Tour of tevens de Giro zal rijden. Waarschijnlijk is het wel Merckx' laatste seizoen bij de Italiaanse fir ma, want hij heeft onderhandelingen aangeknoopt met de Mercedesfabrie- ken, die het volgend jaar een wie lerploeg wil sponsoren, die in een vergevorderd stadium zijn. De kans is groot dat ook de Belg Herman van Springel het volgend sei zoen voor een nadere ploeg zal uit komen. Van Springel, die momenteel onder contract is bij Mann-Grundig, heeft van verschillende zijden een aanbod gekregen. Molteni ligt voor Van Springel op het ogenblik het gunstigst in de markt. De Italiaanse firma offreerde de Belg een jaar salaris van 1.300.000 frank (bijna een ton). Gerben Karstens zal vandaag niet deelnemen aan Luik - Bastenaken - Luik. De Prinsenbeker kwam enkele dagen geleden tijdens een traiiningsrit tussen Luik en Trongine ten val, waarbij hij enkele ribben kneusde en een geblesseerde pols opliep. Het uit komen van Karstens in de Waalse Pijl is nog niet zeker. „Ik ga morgen (vandaag red.) trainen en als de pijn dan weg is, zal ik waarschijnlijk wed starten in de Waalse PijL Ik heb er goeie hoop op. Zaterdag zal ik het mijn baas, die in Luik blijft laten weten". De sportcommissie van de KNWU heeft het zestal aangewezen, dat, on der leiding van bondscoach Joop Mid- delink, zal deelnemen aan de Ronde van België. In deze wedstrijd, die van 26 april tot 3 mei wordt gehouden, starten Popke Oosterhof (Eelde), Jan Aling (Bunnerveen), Frits Sehür (Hooge- zarad)), Matthijs de Koning (Scher- penzeel), Heranie Kuiper (Denekamp) en Adrie Duyker (Beverwijk). In het Circuit des Mins (Fr) dat op dezelfde dag begint maar twee dagen eerder is afgelopen, rijdt onder lei ding van Herman Krott een Axnstel- ploeg met Adrie Hassink (Neede), Fedor den Hertog (Ermelo), Jans en Wicher Vlot (Wanneperveen), Piet van Katwijk (Oploo) en Nanno Bak ker (Wieringerwerf). Naast de officiële Nederlandse ploeg, die zal deelnemen aan de Ron de van België voor amateurs zal ook de merkenploeg van Trieo Noble-Aci- fic starten. Het zestal van Trico Noble-Acifit bestaat uit: Sjef van de Burg. Wim Bravenboer, Peter van der Kruis, Peter van den Donk, Peter Vonk en Ab Klaeysen. De internationale profwielrenners federatie (FICP) heeft in Brussel bepaald, dat de zesdaagse van Gro ningen volgend jaar van 3 tot 9 maart wordt gehouden. Over het al of niet doorgaan van de zesdaagse in Rotter, dam wordt door de Europese Unie van winterbaandirecties beslist. Verder besloot de FICP dat de Ron de van Italië in 1971 van 18 mei tot 7 juni te laten verrijden. Twee Nederlandse renners, Joop Zoetemelk en Eddy Beugels zullen in ieder geval deelnemen aan de Ronde van Romandië (Zwitserland), van 6 tot 10 mei. Naast de twee Nederlan ders uit de Mars-Flandriaploeg zul len ook starten de Italianen Adorni, Polidori, Gimondi, Daneelli en Bitos- si, de Belgen Van Vlierberghe en Eric de Vlaeminck, de Fransen Delisle en Pingeon, de Westduitsres Altig en Pu schel en vrijwel alle Zwitserse profs. LUIK (ANP) Slechts vijf dagen na zijn sprekende overwinning in Pa rijs - Roubaix wordt Eddy Merckx weer geconfronteerd met de interna tionale wielerwedstrijd in Luik - Bas tenaken - Luik, de ouidste van de wielerklassiekers, die in 1892 voor het eerst werd verreden. Het enige dat vergelijkbaar ls ln de twee klassiekers is de macht van Eddy Merckx, want ook in Luik-Bas- tenaken-Luik heeft de sterkste wiel renner van de huidige generatie een meesterlijke overwinning behaald- Vorig jaar, na een vlucht van 100 km met zijn ploegmakker Vic van Schil, reed hij zijn naaste concurren ten, onder wie Hoban, Leman, Sche pers, Gimondi en Van Springel op een achterstand van meer dan acht minuten. Merckx gaat ook in Luik vandaag als favoriet van start op een par koers dat gemaakt is om een grote winnaar te krijgen. Vooral in het tweede gedeelte, na het „keerpunt" van Bastenaken, leidt het parkoers voortdurend over hellingen die soms lang en hinderlijk zijn en soms stijl en kort maar even slopend. Het is traditie dat slechts een klein aantal van de deelnemers de moeilijkheden doorstaat en de finish haalt op de baan van Rocourt. In 1967, toen Meirckx tweede werd na Godefroot, kwamen slechts 22 renners in Ro court, een jaar later waren het er 68 en vorig jaar 36. Voor zover is het geval van Merckx van concurrenten gesproken kan wor den, komt het gevaar uit de Belgi sche hoek Van dezelfde renners die probeerden Merckx strijd te geven in de Ronde van Vlaanderen en Pa rijs - Roubaix. Roger en Eric de Vlaeminck dus, Leman en Monsere, Dieriekx en Godefroot, Verbeeck, Van Springel en Van Rijckeghem. Al die renners krijgen twee dagen later, in de jongste van de klassie kers, de Waalse Pijl, een nieuwe kans. Een betere waarschijnlijk, want Eddie Merckx overweegt in die wed strijd niet te starten. Pas vrijdag avond, na Luik - Bastenaken - Luik zal hij beslissen of hij deelneemt aan de Waalse Pijl. Naast het kwantitatief en kwalita tief sterke veld Belgen komt Frank rijk met onder meer zijn drie sterk ste renners van dit moment, Pouli- dor. Pingeon en Aimar. Luis Ocana (Sps) start, de Italianen Balmamion en Zandegu en de Nederlanders Zoe- AMSTERDAM (ANP) Bij de directie van het Olympisch Stadion leeft de gedachte het gehele complex te overkappen. Met de heer H. A. Pellikaan, directeur van een bouw bedrijf te Tilburg, dat een belang rijk gedeelte van de in Nederland bestaande sporthallen heeft gebouwd, zijn informatieve besprekingen ge voerd. De heer Pellikaan onthulde dit maandagavond tijdens een gespreks- avond over sportaccommodaties in Woensdrecht. Volgens de heer Pelli kaan zou ook het stadion Feijenoord gedachten hebben over een derge lijk plan. Tijdens het gesprek tussen de heer Pellikaan en de directie van het Olympisch Stadion is voornamelijk gesproken over de technische aspec ten van de overkapping van het sta dion, die een hoogte van tenminste 60 meter moet krijgen. Otto Roffel, de directeur van het Olympisch Stadion, vertelde een vluchtig gesprek gehad te hebben met de heer Pellikaan aangezien een overkapping van de sportarena in de toekomst hem ideaal zou lijken. „Technisch is alles uitvoerbaar", zei de heer Roffel, „maar het is ©en plan voor een wat verre toekomst. Er zijn tegenwoordig fabrikanten die kunstvezels op de markt brengen, waarmee een goede (kunst) grasmat kan worden gemaakt. Ik ga binnen kort eens naar Keulen voor onder zoek. Het plan om het stadion te overdekken is te verwezenlijken. In Houston, in Texas, wordt tenslotte ook top-honkbal gespeeld in een sporthal. Het astrodrome van Hous ton is het begin van een veloutie, die zonder twijfel binnen een paar jaar ook ons zal bereiken. AMSTERDAM (A.N.P.) De gis teren in Amsterdam gehouden loting voor de eindstrijd van het toernooi om de Runners Up-cup, die in twee wedstrijden plaatsvindt, heeft Arse nal het recht van de eerste uitwed strijd gegeven. Op 22 april wordt de eerste fina lewedstrijd in Brussel gespeeld tegen Anderlecht, op 28 april volgt de tweede ontmoeting tussen Arsenal en Anderlecht in Londen. Zou eventueel een derde wedstrijd noodzakelijk zijn, dan wordt deze op 5 mei ook in Londen gespeeld. Voor de eerste wedstrijd is de heer Scheurer (Zwi) aangewezen als scheidsrechter, de tweede ontmoeting wordt geleid door de heer Mannig (O.-Dl.), Zou een be slissingswedstrijd noodzakelijk zijn dan zal daarvoor een Westduitse ar biter worden aangesteld. „Wij zijn erg gelukkig met deze lo ting", vertelde Bob Wall, de secreta ris van Arsenal, nadat donderdagoch tend bfj de loting in het Amsterdam se Amstelhotel was bepaald, dat op 22 april in Brussel de eerste van de twee finalewedstrijden van het toer nooi om de Runners Up-cup tussen Arsenal en Anderlecht zal worden gespeeld. „Het is altijd een voordeel, wanneer je je op eigen terrein maar een bepaald resultaat kunt richten", was de mening van manager Bertie Mee. Mocht er na de twee wedstrijden geen beslissing zijn verkregen, dan wordt de tweede wedstrijd op High bury met twee keer een kwartier verlengd. Zo nodig volgt daarna nog een derde ontmoeting, die bij loting weer aan Londen werd toegewezen. Het bestuur van de, zoals de Engel sen het noemen. Fair-cupcompeti- tion, bestaande uit sir Stanley Rous (G.Br.), Pierre Joris (Zwi) en Heri- bert Kaaden (O.-Dl.), wees tevens de scheidsrechters aan. Anderlecht was bij de korte bijeenkomst in Amster dam vertegenwoordigd door Eugène Steppe, die weinig gelukkig was met de uitkomst van de loting. Eddy Merckx: weer een zege? temelk, Pijnen en Dolman. Karstens die dinsdag is gevallen tijdens een trainimgsrit in de omgeving van Luik rijdt vandaag in geen. geval. Hoewel een onderzoek in Breda heeft uitge wezen dat de vrees voor een gebro ken sleutelbeen en gekneusde ribben ongegrond was, voelt Karstens zich nog lang niet goed genoeg om te be ginnen aan de zware koers door de Ardennen. Hij twijfelt nog wat betref de Waalse Pijl. LONDEN (ANP) De voetbalbon den van Engeland, Schotland en Wa les hebben besloten geen beroep te doen op de spelers van Leeds United en Chelsea voor het toernooi om het Brits kampioenschap. De „home-countries" houden hun traditionele strijd tussen 18 en 25 april. Op 29 april spelen Leeds Uni ted en Chelsea de finale van het toer nooi om de Engelse voetbalbeker over, nadat afgelopen zaterdag de eerste wedstrijd, ondanks verlenging, in een gelijkspel was geëindigd. Het programma voor het toernooi om het Britse kampioenschap ziet er als volgt uit: 18 april: Belfast, Nrd.- Ierland - Schotland, Cardiff, Wales- Emgeland, 21 april: Londen, Engeland Noord-Ierland. 22 april: Glasgow, Schotland - Wales. 25 april: Glasgow, Schotlanjü-Engeland, Swansea, Wales- Noond-Ierland. MONTEVIDEO (ANP) Het Uru- guayse nationale elftal heeft zijn laat ste oefenwedstrijd in eigen land ge wonnen, voor begonnen werd aan een tournee door Zuid-Amerika, die direct zal voorafgaan aan het verblijf in Mexico. Het Uruguayse elftal versloeg een Argentijnse selectieploeg in Monte video met 21. Cubilla gaf Uruguay een voorsprong. De gelijkmaker van Giribert kwam vrijwel gelijktijdig met het rustsignaal. Ubina maakte tien minuten voor tijd de winnende treffer voor Uruguay. Uruguay, dat in groep twee is in gedeeld met Italië, Zweden en Israël, begint nu aan een trainingskamp in het hooggebergte. HOENSBROEK (ANP) Bert van Nijnatten startte gisteren in Hoens- broek in het bUjarttoemooi om het Nederlands kampioenschap anker ka der 71/2 met een nederlaag tegen Louis Rijvers: 222300. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Hans VuMnk Flip Beekman 300 151 9 248 9 29 Louis Rijvers 300 33 38 Bert van Nijnatten 222 33 49 Jean Bessems Bep van der Wal Lambert van Leur Hans Sundquest 300 10 139 24 10 8 300.12 130 134 12 37 33.33 16.77 9.09 6.72 30.00 2.40 25.00 11.16 DE STEM VAN VRIJDAG 17 APRIL 1970

de Stem | 1970 | | pagina 19