Ylissingen taak: „badplaats prepareert zich op van allure" Burgemeester P. Wolters opende vierde Zeeuwse Jaarbeurs VIGNET VAN „DE VOGEL" Werkende jongeren naar festival in Tilburg I gen zen L. van Yooren 5e in Liessel Yredelust in Yerseke: nu al vol Badplaats met stedelijke ontspanningsfunctie Scholieren verzorgden bejaardenmiddag Bestuur afd. Vlissim lierko in 't kort Geslaagd feest NKV Hansweert Scliieling te Kwadendamme Vereniging van Poolse Oudstrijders in Ned. 1^ Muziekvereniging Mozart te Yerseke gaf uitvoering Heffingsplicht op vroege aardapelen Geslaagde avond voor j ong- gehuwden in Kapelle ZEEWERING Zwembad Middelburg gaat 1 mei open J aarvergadering veilingvereniging „Walcheren" Gepensioneerden houden in Axel j aarvergadering Goes Schapenstamboek en Wolfederatie bestaan 50 jaar Jonge Kracht gaat hoofddeksels vervangen Tot en met 18 april in Middelburg Aanvoer sla neemt toe POLITIEMAN DOOD Ontspamiin gsavond voor bejaarden Yerseke H 7 DE STEM VAN DINSDAG 14 APRIL 1970 7 Twee ujt de grote t kollektie. e-kleur-effekt. kan uw voet. kwaliteit. Fut is niet inige die u een unieke ■ft te geven. Vraagt u s aan onderstaande nwinkeiiers. Breskens Goes 's-Gravenpolder Kapelle-Biezelinge Middelburg Oost-Souburg Sas van Gent Sas van Gent Terneuzen Terneuzen Zierikzee Middelburg (Van onze correspondent) HANSWEERT De plaatselijke afdeling van het NKV heeft vrijdag avond in zaal Zeelandia een feest avond gehouden. De belangstelling voor dit feest was groot. Medewer king voor deze avond werd verleend door mevrouw De Boer en Z. Jansen en mevrouw Jansen-Maalman. De avond werd muzikaal verzorgd door de Crescendo Boys uit Ossendrecht. Om de kosten, die nu eenmaal aan een dergelijke avond verbonden zijn, enigszins te kunnen dekken, werd een verloting gehouden. Deze verlo ting ia een groot succes geworden, hetgeen trouwens van de hele avond kan worden gezegd. Het optreden van de medewerkenden allen dilet tanten was van goed niveau en aar dig geschakeerd. (Van onze correspondent) KWADENDAMME De handboog vereniging „Victoria" gaf haar schie- ting op de liggende wippen bij de heer P. Doene. Er waren 49 schutters van 14 vereniginge-n aanwezig. Uit slag eerste wip: hoofdvogel: O. Steenaert, Kwadendamme. 1 ste zij- vogel: P. Traas, 's Heerenhoek. 2 de zijvogel: L. Meyaard, Oudelande. 1 ste bovenkal: C. v. Weele, Oudelan de. 2 de bovenkal: J. Rijk, Ovezan-de. lste onder kal: A. v. Loo, Wolphaarts- dijk. 2 de onderkal: C. Steenbakker, Kwadendamme. 1 ste klep: P. de Koeyer, Yerseke. 2 de klep: C.D. Raas. Kwadendamme. 3 de klep: J. de Koeyer, Yerseke. meeste kleine vogels: F. Koens, Ovezande, 6 stuks. Uitslag tweede wip: lste hoofdvo- gel: W. de Jonge, Kwadendamme. 2 de hoofdvogel: Jac. Coene, Kwaden damme. 1 ste zijvogel: K. v. Steen bergen, Ovezande. 2 de zijvogel: Leo de Jonge, Kwadendamme. 3 de zijvo gel: C. Bek, Heinkenszand. 4 de zij vogel: B. Looy, Kwadendamme. 1 ste kal: B. Looy, Kwadendiamme. 2 de kal: C. Westdijk, 's Heerenhoek. 3 de kal:H.A. Mol, Goes. 4 de kal: J. Jam- se, 'j Heerenhoek. Beide laatsten bij loting. Meeste kleine vogels: F.. Os- sewaarde, Wolphaartsdijk, 6 stuks. De vliegende vogelprijs was na kam- ping voor P. de Koeyer van Diana uit Yerseke. (Van onze correspondent) q KAl'ELLE In „De Vroone" werd vrijdagmiddag 'n ontspannings- miHdag voor de bejaarden uit Kapel- Ie en Biezelinge gehouden, waarbij bet programma werd verzorgd door ie leerlingen van de openbare lage re school en de chr. school uit Ka- pelle. Groepen leerlingen van deze scho len brachten achtereenvolgens op teer verdienstelijke wijze de pro gramma's die ze hadden ingestudeerd Teor de ouderavonden van beide scholen. Het werd een aantrekkelijk pro- gramma met veel muziek, zang en declamatie dat veel waardering oogst te bij de aanwezigen. De leiding be rustte bij de maatschappelijk werker ie heer v. Hartingsve ldt, leider van „De Vroone". (Van onze correspondent) PASSINGEN De Vereniging van hi M GmLtrijders in Nederland .vorige week haar jaarvergade- S in Vlissingen. De kring Vlissin- s™ telt op het ogenblik 36 leden. acclamatie werd ir. J. Minkie- z herkozen als voorzitter van de rj, j> je beer B. I. Strenk als secreta- mwwL'^e,beer T. Grabik als penning- hei Voorts werden in het bestuur S.™Z0> de heren J. Paczek en T. tie leden van de kascommis- Szvdi^1 *ïerkozen de heren P. loch tW„s T' ^ialowski en J. Nar- Vü«i„ al-3evaardigden van de kring gaderi„gen naar de landelijke jaarver se mirfl? Xan de vereniging van Pool- ioor rio r8 'n Nederland werden ten p Qveï?adering gekozen de he- Naw en T. Sepan. «est a 1! van Itet zilveren beeft °evriïding in Nederland b. en \v lunr van het college van Kbeeen v'issingen vergunning verlotin o- t houden van een OudstrHoi™ bate van de „De Poolse als in lbet zowel in het Pools tijdschrifn fiends verschijnende Cen volant V??r de aanschaf van 'automatische stencilduplicator. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Vlissingen maakt zich op om een uitdaging die is neergelegd in een rapport van een werkgroep-ad-hoc en in een nota van de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland, aan te nemen. In een pre-advies van het collegie van b. en w. van Vlis singen aan de raad wordt voor gesteld om een beleid te voeren, dat gericht is op de ontwikkeling van Vlissingen als badplaats met een stedelijke ontspanningsfunc- tie. Enkele elementen daarin zijn: de bouw van een pier, de stichting van een ontmoetingscentrum en de in richting van veelsoortige accommo daties, zowel voor de eigen bevolking als voor de toeristen. Overheid en particulier initiatief zullen eikaars inspanningen daarbij moeten aanvul len. Basis voor dit beleid is bet rapport „Ontwikkelingsmogelijkheden vain Vlissingen als recreatie- en toeristen plaats" van een werkgroep die des tijds (iin 1968) op initiatief van het toenmalige VVD-raadslid E. T. Oos terhuis is ingesteld. In een provin ciale nota over de ontwikkelingsmo gelijkheden voor de openluchtrecrea tie in Zeeland worden de uitgangs punten van de Vlissingse werkgroep in grote trekken onderschreven. B. en w. van Vlissingen willen met de ideeën die de werkgroep op tafel heeft gebracht in zee gaan, in ver band waarmee in de beleidssfeer de nodige maatregelen zijn voorbereid. Eén lid van het college van b. en w. zal speciaal worden belast met een coördinerende taak ten aamzien van de bevordering van de recreatie en het toerisme in het algemeen en het onderhouden van contacten met be- dememars, organisaties Verder willen b. en w. een voor- aanzien van de verschillende plan nen. Deze commissie zal onder meer (Van onze correspondent) YERSEKE De muziekvereniging Mozart uit Yerseke heeft in zaal No- let de jaarlijkse uitvoering voor do nateurs en begunstigers gegeven. In de volle zaal zaten onder anderen de echtgenote van de burgemeester, me vrouw Pijl-Hogeweg en de heer Schouwenaar, van de zustervereni ging O.K.K. uit Wemeldineg. De secretaris van de vereniging, de heer B. J. Korstanje, deelde mee dat spoedig een nieuw instrumentarium kan worden aangeschaft. Dit zal worden betaald uit eigen middelen en een gift van het voormalige ge meentebestuur. De directeur P. Huysse, tambour- maitre A. de Leeuw en de heren J. en A. de Wee werden bedankt voor het opleiden van leerlingen. Vervol gens voerden het korps en de leer lingen enkele muziekstukken uit. Na de pauze bracht de Goese to neelgroep Platoga de klucht „Ge vaarlijk spel" op de planken. De avond werd besloten met een gezel lig samenzijn, waarbij het trio Scheek, Heyt en Van Loo voor de muziek zorgde. CVan onze correspondent) GOES Het Produktschap voor Groenten en Fruit heeft besloten dat met ingang van 4 mei vroege aard appelen heffingplichtig worden. Dit betekent dat met ingang van die datum de handelaren die vroege aardappelen kopen een heffing ver schuldigd zijn van 0,08 pet. van de waarde die via de veilingen aan bat Produktschap betaald moet worden. De telers zijn een gelijke heffing verschuldigd. (Van onze correspondent) KAPELLE Er was een goede belangstelling voor de jong-gehuw- den avond die in de kelder van De Vroone is gehouden op initiatief van de stichting Open Jeugdwerk in Ka pelle. De voorzitter van de stichting, de heer J. Groenleer, gaf een korte uit eenzetting van het werk, de geschie denis en het doel van deze stichting. Vervolgens kregen de aanwezigen een enquête-formulier waarop zij hun mening konden geven over de wen selijkheid van dergelijke bijeenkom sten en de aard van het programma. Alle aanwezigen waren het er over eens dat de opzet van dit jongge huwden werk zeer positief is. Naar aanleiding van de ingevulde enquête formulieren vond een bespreking plaats. Als besluit van de avond trad het trio Kees Hoogesteger uit Goes op. een prioriteitenlijst moeten opstel len, waarbij onderscheid wordt ge maakt tussen plannen die alleen door of met (grote) medewerking van de overheid kunnen worden gereali seerd, en die welke behoren tot het terrein van het particulier initiatief. De commissie zal ook een meerjaren plan moeten opstellen, met streef' data voor realisering, met name waar het gaat om projecten in de over heidssfeer. Voor de afzonderlijke projecten zullen werkgroepen, uitge breid met deskundigen, worden inge steld. De commissie zal tenslotte bij beleggers, organisaties e.d. belang stelling moeten wekken voor het tot stand brengen van recreatieprojecten in de particuliere sfeer. Het gehele bestemmingsplan West duin, dat in het verband van de Vlis singse recreatieplanncn een grote rol speelt, heeft geen goedkeuring van de kroon gekregen, zodat een nieuw plan moét worden ontworpen, waar in de ideeën van de werkgroep ten dele zullen kunnen worden verwerkt. B. en w. denken hierbij In het bij zonder aan de aanleg van een bun galowterrein, een camping, een speeltuin, een manege, diverse groen voorzieningen en de bouw van een hotel of motel. Het college wil ook de stichtings- mogelijkheden van een ontmoetings centrum, waarvoor de te dempen Spuikom de beste vestigingsplaats zou zijn, laten onderzoeken en het zelfde geldt voor de bouw van een pier. Voor dit laatste onderdeel ver wachten b. en w. van Vlissingen aan zienlijke overheidssubsidies. De raad zal zich over één en ander in zijn vergadering van 24 april uitspreken. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Stichting Sportbelan-gen Middelburg deelt mee dat het onoverdekt zwembad geopend zal worden op vrijdag 1 mei 1970. De openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 7 tot 18.45 uur. Om 17 uur moet het ondiepe instructie- bad leeg zijn voor het geven van zwemlessen. Zaterdags is het bad van 7 tot 16.45 uur open en zon dags van 10 tot 11.45 uur en van 14 tot 16.45 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Coöperatieve veilingvereniging „Walcheren" houdt donderdag 23 april haar jaarlijkse algemene vergadering in de afmijn- zaal vam de veiling in Middelburg. Op de agenda staan o.m. de verkie zing van bestuursleden wegens perio diek aftreden van de heren P. Ton Czn, W. Joziasse en J. Waterman, die zich allen herkiesbaar stellen en de verkiezingen van leden voor de Raad van Toezicht wegens bedanken van de heer C. Franse, het aftreden van de heer J. Dop en het overlijden van de heer A. de Pagter. Het bestuur zal ook voorstellen dit jaar een en treegeld te heffen van f 50,- per lid en een vaste bijdrage van f 100,- per lid. (Van een onzer verslaggevers) GOES De a fdeling Zuid- en Noord-Beveland van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden houdt woensdag om twee uur haar leden vergadering in zaal De Landbouw te Goes. Op de agenda staan een be stuursverkiezing en de voorbereiding voor de algemene vergadering. (Van onze motorsportmedewerker) LIESSEL Tijdens de eerste weg races van de NMB, geldend voor de Nederlandse titels, was het opvallend dat de renners uit Zeeland en West- Brabant op een vijfde plaats eindig den. Uitzondering hierop vormde Hans de Wit uit Bergen op Zoom, die met een achtste plaats genoegen moest nemen. Uitslagen. 50 cc A-klasse: 1 M. van Geffen, Delwijnen, 2 R. Loers, Den Haag, 3 E. Loers, Den Haag, 5 A. van de Draai, Oosterhout. 125 cc: 1 H. van Wanrooy, Geldrop, 2 F. Leng keek, Den Haag, 3 Vo-ght, Erp. 250 cc: 1 G. Zijderveld, Rotterdam, 2 Rekers, Hoensbroek, 3 L. van Kasteren, Ois- terwijk. 350 cc: 1 P. van de Wal, Oir- schot, 2 W. Melis, Oisterwijk, 3 F. Holtkamp, Borculo, 5 J. van de Zan den, Terheijden. 500 cc: 1 R. Rott, Duitsland, 2 J. van de Wal, Vianen, 3 A. van de Berg, Venray, 5 L. van Vooren, Terneuzen, 8 Hans de Wit, Bergen op Zoom. Ongelimiteerden: 1 J. de Wit, Rotterdam, 2 A. J. Somers, Valkenswaard, 3 A. Vitters, Den Haag. Zijspannen: 1 Seegers-Tafel, Duitsland, 2 W. Haas-Hammermeis- ter, Duitsland, 3 Werner-Zielaff, Duitsland. Opbrengst collecte De opbrengst van de Simavi-collectie bedroeg in Goes f 1416,26. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Het Schap stamboek voor Zeeland" en de afdeling Zee land van de Nederlandse Wolfedera tie bestaan vijftig jaar. Op dinsdag 21 april zal het gouden jubileum worden gevierd in De Prins van Oranje te Goes. Om half drie 's middags begint een feestvergadering, waarop jr. J. A. Ha- verhals, voorzitter van de Nederland se Wolfederatie G.A. te Alkmaar een rede zal houden. In aansluiting op de vergadering zullen de besturen van de jubilerende verenigingen van vijf tot zes uur een receptie houden. (Van onze correspondent) KAPEILE Het trompetterkorps van „Jonge Kracht" uit Biezelinge gaat nieuwe hoofddeksels aanschaf fen. Hiertoe werd besloten tijdens de vorige week gehouden jaarvergade ring. Men hoopt de hoofddeksels be schikbaar te hebben tijdens de fees telijkheden in mei. De huidige hoofd deksels van het trompetterkorps zijn in 1948 aangeschaft. De kosten zullen ongeveer f 800,- be dragen en dit bedrag wil men bij alk aar brengen door het organiseren van e-en voddenactie op zaterdag 25 arpil. Huis aan huis zullen dan de vodden voor dit doel worden opge haald HET ITALIAANSE VRACHTSCHIP „Duizar" is gisteren voor de kust van Sicilië gezonken. Slechts één van de negen bemanningsleden heeft zich kunnen redden. Dit is het vignet, waaronder het komend seizoen het recreatie gebied „De Vogel' onder Hengst dijk zich zal presenteren. Het mo tief zal terng te vinden zijn op het terrein van „De Vogel" zelf en na de eerste zomerse dagen vermoede lijk ook op een groot aantal autorui ten, want de leiding heeft duizen den stickers laten vervaardigen, uit. gevoerd in wit jnet rood opschrift. Het blijken reeds bij voorbaat gewilde attributen bij vele rijden de Nederlanders. In de grote recla mecampagne, die op het ogenblik in een aantal Belgische toeristen bladen wordt gevoerd met de be doeling „De Vogel" zo snel moge lijk een aardige image te bezorgen bewijst het vignet eveneens goede diensten. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Zeeuwse Jaarbeurs in Middelburg heeft gis teravond, nadat burgemeester drs. P. A. Wolters 's middags de officiële opening had verricht, zijn poorten wijd geopend voor het publiek. Het is voor de vierde achtereenvolgende maal dat de Zeeuwse Jaarbeurs in de hallen achter de Kloveniersdoelen consument en detaillist informatie geeft °ver de meest uiteenlopende produkten. In zijn openingswoord ging burge meester Wolters nader in op de histo rische ontwikkeling van het beurs- wezen: van overheidsinitiatief tot initiatief uit de handelskringen zelf. „We hebben nu sinds enige jaren een Zeeuwse Jaarbeurs in Middel burg, die een regionale beurs is. Dat onderstreept de betekenis van Mid delburg als centrum in Zuidwest- Nederland". aldus drs Wolters. „De regionale jaarbeurzen", zo meende hij, „vragen om een bepaald publiek met een bepaalde koop kracht. In Zeeland, liggen goede mo gelijkheden tot verdere ontplooiing van deze beurs. De openlegging van Zeeland als gevolg van de betere verbindingen en de toenemende industrialisatie, doen de werkgelegenheid toenemen, terwij] zij bovendien een toename van de bevolking tot gevolg hebben. De Zeeuwse Jaarbeurs", zo zei drs. Wolters, .vervult een functie als punt van attractiviteit en gezellig heid, waar de kopers bovendien in formatie kan worden gegeven over de mogelijkheden om het inkomen te besteden". Burgemeester Wolters constateer de in zijn openingswoord met enige spijt, dat de in Zeeland gevestigde industrieën slechts van een zeer ma tige belangstelling voor de Zeeuwse Jaarbeurs hebben blijk gegeven. Na de officiële opening maakte de burgemeester, vergezeld van zijn echtgenote, de wethouders van Mid delburg en enige raadsleden een rondwandeling over de Zeeuwse zoeker een keur van wat momenteel Jaarbeurs. De Zeeuwse Jaarbeurs biedt de be- In vijftig stands treft men een bonte op de Nederlandse markt te koop is. variatie van afwasmachines tot auto- accessoires, van tuinmeubels tot re latiegeschenken. Een markant punt is als van ouds de vijver met groen van kwekerij Dekker. Wie moe is gesloft en moegekeken bij de vele stands, kan wat verpozen in het ruime jaarbeursrestaurant of in de staind van de Heineken Brouwe rij. In deze stand, waar het accent is gelegd op de recreatie, wordt voor dorstige kelen een biertje getapt. Het bierglas mag men na het les sen van de dorst meenemen, dat is bij de prijs inbegrepen. Iedere avond wordt in een aparte tent voor de dames en uiteraard ook voor de heren een modeshow gegeven. De beurs is tot en met 18 april geopend. DE DIRECTIE van de n.v. Verenigde Steen-, Pannen- en Draineerbuizen- fabrieken te Groningen ziet zich ge noodzaakt haar bedrijf te Zuidwolde, met een bezetting van ongeveer 25 werknemers, in de loop van dit jaar te sluiten. DE COLUMBIA EAGLE, het vorige maand gekaapte Amerikaanse vracht schip is gisteren op de Amerikaanse marinebasis Subic Bay aangekomen. De napalmbommen, die het voor Thailand aan boord had, zullen daar worden gelost. Volleybal Het Nederlandse vol leybalteam heeft in Israël het toer nooi om de spring-cup gewonnen. In de laatste wedstrijd van dit eve nement, dat vroeger Westeuropese kampioenschap heette, won Neder land met 15-0, 15-8, 15-5 van Zwe den. (Van onze correspondent) KAPELLE De aanvoer van sla begint groter te worden. Omdat het belangrijk is dat een voldoende groot kwantum te koop is wanneer er wordt geveild, heeft de veiling in Kapelle besloten de dagen en uren van de exportveilingen voor sla af hankelijk te maken van de verwach te aanvoer. In verband hiermede is voor deze week besloten die exponfcvedling van sla te houden op donderdag 16 april om negen uur 's morgens. De telers moeten dam voor dilt tijdstip hum sla aanvoeren. MONTEVIDEO, URUGUAY (AP) - Hector Moran Chaquero, het hoofd van de inlichtingendienst van de po litie in Montevideo is gisteren bij een aanval op zijn auto doodgescho ten. De politie vermoedt dat de aanval het werk is geweest van een guerril la-organisatie. (Van onze correspondent) TILBURG Van 6 t.m. 10 mei wordt in de Stadsschouw burg het negende Festival voor de Werkende Jeugd gehouden, bestemd voor werkende jongeren van 16 tot en met 23 jaar uit heel Nederland. Met het festival wordt beoogd een brug te slaan tuss ende jeugd, de cultuur en de kunstenaar. De voor gaande festivals werden door gemiddeld 450 jongeren bijge woond en dit jaar verwacht men een vrijwel gelijk aantal be langstellenden. 6 mei zal Wilbert Bank, dramaturg van de toneelgroep „Globe" spreken o.m. over de vele facetten die tijdens het festival aan de orde komen. Aan sluitend volgt de musical „De kleine parade" met Leen Jongewaard en Margriet de Groot, waarvan Wim Sonneveld de regie voert. Donderdag 6 mei staat in het teken van de muziek, maar dat is vooral in de avonduren. Voordien zullen de deelnemers in groepen bezoeken heb ben gébracht aan kunstenaars thuis, en gedaan hebben aan mime of beeldende expressie, dit laatste o.l.v. Dat het Tilburgse festival een „lang leven is beschoren", terwijl andere festivals in den lande verdwenen, is hoofdzakelijk te danken aan het juis te inzicht van de organisators, die reeds vier jaar geleden afstapten van het oorspronkelijke stramien en het gebeuren aanpasten aan de moderne eisen, waarbij vooral een zeer ruime plaats werd ingeruimd voor zelfwerk zaamheid en creativiteit. Ook dit maal zullen de deelnemers worden geconfronteerd met nieuwe ideeën en evenementen. Tijdens de openingsbijeenkomst op het Werkcentrum „Het Duvelhok" uit Tilburg. Het muziekprogramma, samengesteld m.m.v. de componist-hmsicus Bernard van Beurden, ademt een zeer bijzon dere geest. Tot motto werd gekozen „De beweging". Medewerking verle nen Het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans, het Tilburgs Kamerkoor o.l.v. Jan Jansen en de Popgroep BZN uit Volendam. Als het Brabants Orkest het grote po dium in beslag neemt krijgen de ove rige ensembles plaatsen op het ba! kon, waardoor een stereo-effect ont staat. Zij concerteren afwisselend met daar tussen in door deelnemers uitgesproken teksten, die in de loop van de dag door de expressiegroepen worden gemaakt. Werken worden uitgevoerd van Andriessen, Bartok Beethoven. Ligeti, Mozart, Strauss. Rave), Strawinsky en Gershwin. Vrijdag weer alle ruimte voor zelf werkzaamheid en expressie, maar te vens gesprekken over toneel. In de avonduren geeft Proloog een opvoe ring van „Jeugdproces". Om wat op adem te komen krijgen de Festivalgangers zaterdag wat pau ze en een contact met de balletgroep Scapino In de avonduren een feest in die zelf versierde Studiozaal met een popgroep, een disc-jockey met veel favoriete platen. De eucharistie-viering op zondag is vervangen door een eueumenische bijeenkomst met als motto „Chaos- Leven" Bij de realisatie worden al lerlei theatervormen- als ballet, mu ziek, tekst, licht, geluid, etc. gebruikt. Voor het definitieve naar huis gaan geven Bram Vermeulen en Freek de Jonge mei hun gezelschap nog een voorstelling met het cabaret „Neer- lands hoop in bange dagen". De totale festivalkosten bedragen f 60.000,-overeenkomend met f 145 per deelnemer. Dank zij verschillen de subsidies blijven de bijdragen van de deelnemers zelf beperkt tot f 45, Voor dat bedrag wordt -ditmaal wel bijzonder veel aantrekkelijks gebo den. De organisatie, gevestigd in de Stadsschouwburg te Tilburg, ver strekt graag uitvoerige informatie. (Van onze correspondent) YERSEKE De afdeling Yerseke van de algemene bond van bejaarden houdt vrijdagavond om half acht in het verenigingsgebouw De Haven een ontspanningsavond. Het muziekensemble Tovido onder leiding van mevrouw Beenhakker verleent medewerking aan deze avond. (Van een onzer verslaggevers) GOES Yerseke krijgt vrijdag 24 april officieel zijn nieuwe bejaarden tehuis Vredelust. Burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg van Reimerswaal tevens voorzitter van de Burgerlijke Instelling voor Bejaardenzorg Yerse ke, zal die dag om twee uur de of ficiële opening verrichten. De 22 bejaarden van de oude Vre derust-behuizing die uit 1899 dateert, hebben hun nieuwe bedden op 20 maart reeds (on-officieel) „bezet". De twintigste dag vein de maand is trouwens bepalend voor de geschie denis van het nieuwe gebouw. Op 20 december 1967 verleenden Gedepu- de Staten van Zeeland toestemming voor de bouw. Op 20 maart 1968 werd het tehuis aanbesteed. Bouwbedrijf D. van der Poel te Oudelande begon 20 mei van dat jaar met bouwen. Bur gemeester Pijl Hogeweg van (toen nog) Yerseke legde 20 februari 1969 de eerste steen De bejaarden na men hun intrek in het tehuis op 20 maart en de officiële opening zou de twintigste van deze maand hebben plaatsgevonden als die datum niet op een maandag was gevallen. Op maan dag varen de schepen van Yerseke uit naar de Waddenzee en het leek de bestuursleden van de B.I.B. daar om beter, het festijn uit te 3tellen tot de vrijdag van dezelfde week: dan zij de mosselschippers weer terug van de vaart. De capaciteit van het nieuwe Vre delust is 71 bedden, waarvan er nu al geen meer leeg staat. Er is zelfs een wachtlijst van 31 belangstellen den. Alle bewoners en kandidaat-be woners van het tehuis zijn Yerseke- ■1H

de Stem | 1970 | | pagina 7