We hebben hier een volks ongezondheids - dienst" atste van de iloft Ambonezen willen de Nederlanders wat laten zien it 1 jaar Zeeland biedt niet alle beroepsmogelijkheden Hé Dolle Mina, waar blijf je nou? Bejaardenwerk in Zeeland dreigt achter te raken SEREN ST GESCHORSTE MUZIEKLERAAR DE KORT UIT GOES: Het wi] niet zomeren ook niet in winkels Betere kansen in .w. voud Kom de nieuwste Pfaff naaimachine met de „derde hand" bij ons zien! Eerste5 buis rioolwater persleiding gelegd „ACHTTIEN JAAR DOOR HEN GEVOED; ND IS HEI GENOEG V) DT (80) LASSERIJ WEIGERING SPIRITUALISME EINDPUNT WAARDE STUDIEDAG SCHOOLDECANEN Paula Rhei Opening zwembad in Di n te] oord RECHTSPOSITIE In vergelijking met rest van land 1, lang 170 cm, rijstalen blad at 1, Middelburg ag t.m. vrijdag es ag t.m. vrijdag 12 uur. DE STEM VAN VRIJDAG 10 APRIL 1970 verbetering. In 1929 ;en slechte tijd. Dank van de regering heb :n volhouden. En nu niet al te best. Maar ,mile heeft de zaak lomen. Hij moet wel doch er komt mis- vel eens een betere et vele werken, dat :eds doe, heb ik toch •eisduiven te houden. ;m ik nog deel aan ihten. Op deze manier r mensen komen en er nog bij behoor". raan de heer en me- 'indt feestvieren met Ieren en zeven klein- lorgens om elf uur is ochiekerk van de H. plechtige eucharis- an gaan de echtelie- aar hun woning om oners de gelegenheid te feliciteren. Ver- ze naar Hulst, waar een receptie is in e Koning vatn Enge- ïrtbewoners zullen op wijze uiting geven jgde. De woning van en zal versierd wor- zal hun een blijvende lan deze gouden brui aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Ik durf inet een ge rust hart te verklaren, dat wij hier geen volksgezondheidsdienst hebben, maar een volksóngezond- heidsdienst", zegt de heer W. S. M. de Kort, in zijn woonkamer aan de Albert Joachimkade in Goes. „Het is toch schandalig te I noemen, dat indien iemand wei- I «ert om zijn lichaam bloot te stel len aan röntgenstralen, hiertoe langs een omweg toch wordt ge prest". Zoals bekend ls de heer De Kort I voor onbepaalde tijd geschorst als le raar aan de Zeeuwse Muziekschool in Goes, omdat hij geweigerd heeft om zich bij een TBC-onderzoek te laten doorlichten. Het besluit 'om de heer De Kort, die volgens de wet verplicht ls om zich eenmaal per jaar aan een dergelijk onderzoek te onderwerpen, te schorsen is genomen op grond van de wettelijke bepaling die leerlingen tegen eventueel besmettingsgevaar moet beschermen. De heer De Kort, 53 jaar en sedert 1935 werkzaam aan de Zeeuwse Mu- liekschool, baseert zijn weigering op zijn levensovertuiging .eventuele ge volgen van een doorlichting en onple zierige ei-varingen op dit gebied in zijn kennissen- en familiekring. „Mijn vrouw en ik zijn sedert een jaar of tien spiritualisten. Zodra een hele hoop mensen dit horen kijken ze [je meteen al raar en achterdochtig wn .omdat zij meteen beginnen te oenken aan het oproepen van gees ten. Zij weten echter niet waar ze lover spreken, omdat zij zich nooit in deze materie verdiept hebben. Wij ihebben de stap ook niet van de ene op de andere dag genomen, maar na terdege te hebben georiënteerd wij tot de vaste overtuiging ge- .omen, dat dit de juiste levensbe- ichouwing is. Mijn besluit vloeit dan jok grotendeels voort uit mijn over tuiging. God verbiedt de mens name- jjk op welke wijze dan ook enige scha- aan zijn lichaam toe te brengen, ik ben de heilige mening toege in dat dit met doorlichten het ge ilt is. Hoeveel röntgenologen hebben im- itrs niet verklaard, en ik weet waar het over heb omdat ik een hoop aa deze stof heb bestudeerd, dat de Jevolgen die de blootstelling aan röntgenstralen voor het nageslacht innen hebben, nog helemaal niet Lend zijn. Bovendien achten deze irofessoren het bewezen dat door- ichting kans op ziekten zoals bijv. anker en leukemie vergroot. Als je dit soort dingen dan allemaal mort en leest, dan gaat er toch een ichtje bij je branden en ga je jezelf Ivragen of je niet door de medische etenschap als een soort proefkonijn ordt gebruikt". i „Het Ls nu niet zo, vervolgt hij, dat 't weiger om mij door een dokter te 'ten onderzoeken. Ik heb de proef fan Mentoux laten nemen en die fceeft uitgewezen dat ik geen TB heb. pndanks dat wil men toch dat ik mij jaat doorlichten. Het voorschrift dat pen leerkracht zich eens in het jaat |oor moet laten lichten, omdat zij pet zoveel mensen in aanraking ko pen vind ik zonder meer discrimine rend. Een buschauffeur en een bak te hoeven het toch ook niet, terwijl met misschien nog wel meer men den in contact komen dan een leraar", i „Een aantal ervaringen van mijn pmilie en kennissen hebben nog een Peentje meer bijgedragen aan het he lwit om mijn principe te handhaven, ■e weet bijvoorbeeld dat een röntgen foto niet altijd in staat is om bepaal- Te kwalen aan te wijzen". L Jl e°Hgenote van de muziekieraat pakt hier onmiddellijk op in: „Toen Phn moeder een ongeval was over- Pomen stelden de doktoren aan de pnd van röntgenfoto's vast dat zij jW kneuzing had opgelopen. Als zo- Pmg werd zij dan ook behandeld, aderhand bleek echter dat zij een [warsleastie had. Gelukkig was het PKmet te laat, anders had zij haar KJ.0, \even een invalidewagen- rond kunnen rijden". I» de heer De Kort sinds hij zich r_het spiritualisme bekeerd heeft teams - één dames- en ïms - neemt de sportclub competitie van bedrijf5' wedstrijden worden ge- sporthal Den Dullaei' eel goedkoper, omdat er i tegelijk kunnen spelen heer Van der Walle. a Clingense herenteam5 eompetitie zelfs mee naar plaats in de rangschik' er Van der Walle is dan reden over de prestaties at alles naar wens ver- blijkt de laatste tijd wel jk", zegt hij, „want er s meer nieuwe leden bij t voor de volleybalclub ook hoopvol tegemoet. cijfers ge- P°°ruitzichten Por zaterdag en i»™ag, opgesteld •5 het KNMI: nmge perioden, KT* flaar een ,1 koud voor laar van het CS^wuitsiichten in E'Meld over Nederland. |0°r zaterdag. Cental uren zon1 tot 6 0 tot 5 graden onder SnrW temp. 2 tot 7 graden KrinrtJ101"111331' Kan® op een droge Procent van ""listens 12 uur 80 Itmaai sn ns op een geheel droog lav, Proeent. Koor zondag tof3!; l?e j zon tot 8- Min. temp.: Fmn i »n onder normaal. Max. KaiWnr, graden onder normaal. Lns 19 een ^eoge periode van min- Mio'iUri 90 Proeent. Kans op [t«eneel droog etmaal: 60 pro- nooit meer doorgelicht „Ja wel, ik ben ongeveer twee en een half jaar geleden voor de laatste maal bestraald, maar toen wist ik nog niet wat de risico's waren die hieraan zijn verbonden. Toen ik er achter kwam heb ik besloten dit nooit meer te laten doen". In een brief aan de minister heeft de heer De Kort zijn bezwaren uit eengezet, maar antwoord heeft hij nog niet ontvangen. „Dat zal nog wel even duren, want die ambtelijke mo lens draaien zo ontzettend langzaam. Indien er echter besloten wordt dat ik, indien ik mijn standpunt niet her zie, ontslagen wordt, geef ik nog niet toe. Wat er dan moet gebeuren, is voor mij nog een onduidelijke zaak omdat ik van wat privélessen echt niet in staat zal zijn om mijn gezin te onderhouden. Ik word echter gesterkt in mijn mening, omdat ik weet dat ik voor een goede zaak vecht, want wie weet hoeveel mensen het met mij eens zijn, maar niet kunnen weigeren omdat zij anders bang zijn om hun job te ver liezen. (ADVERTENTIE) De wonderbaarlijkste naaimachine ooit ge bouwd. Kom een vrijblijvende demonstratie bijwonen bij Pfaff Naaimachinehuis W. Rikken N.V. BERGEN OP ZOOM tel. 5878 Kortemeestraat 17 TERNEUZEN tel. 2294 Nieuwediepstraat 23 GOES tel. 4167 Papegaaistraat 4 HULST tel. 2215 B. F. v. Waesberghestraat 16 VLISSINGEN tel. 3729 Nieuwendijk 29 55 (Van een onzer verslaggevers) WOENSDRECHT Vanmorgen werd in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten en genodigden, on der wie vele burgemeesters uit Bra bant en Zeeland, op het terrein bij zeebad „De Duintjes" in de gemeen te Woensdrecht door ir. H. A. van Haaren, lid van Gedeputeerde Sta ten van de provincie Noord-Brabant, de eerste officiële buis gelegd van de rioolwaterpersleiding van Bergen op Zoom naar de Wester- schelde met als eindpunt Waarde. Terwijl kraanmachinist E. van der Bovenkamp de handels bediende, mocht ir. Van Haaren diens hand vasthouden. Een fluitconcert van de kranen volgde op de geslaagde plaat sing van de „eerste" buis. Na dit min of meer officiële gedeelte volgde in de Markiezenzaal van het stadhuis te Bergen op Zoom nog een samen zijn waar het woord werd gevoerd door drs. L. J M. van de Laar, bur gemeester van Bergen op Zoom en door ir. Van Haaren. De rioolwaterpersleiding Bergen op Zoom-Waarde moet gezien wor den als een verlengstuk van de nog te leggen leiding van Moerdijk naar Bergen op Zoom. Het is een belang rijk infrastructuur verbeterend werk en oplossing van het afvalwaterlo- zinsgprobleem van geheel westelijk Noord-Brabant en enkele Midden brabantse gemeenten. De twee fasen van dit werk werden kort geleden te Bergen op Zoom aanbesteed. De kosten bedragen ca. 27 miljoen gul den in totaal. Het gedeelte onder het Schelde-Rijnkanaal bij Bath kwam enige tijd geleden gereed. \V. S. M. DE KORT (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Hoewel door de stuwende krachten van indus trialisatie en recreatieve ontwikkeling veel nieuwe arbeidsplaatsen en beroepen in Zeeland ontstaan, is het bepaald nog niet zo, dat Zeeland aan jongelui, die de middelbare school verlaten, alle mogelijkheden kan bieden. Bij het geven van beroepskeuze-adviezen dient daarmee rekening te worden gehouden. Het kan nn eenmaal niet zo zijn, dat men aan Zeeuwse jongeren een passende functie binnen Zeeland kan presenteren en dat is ook niet nood zakelijk, als men er van uitgaat dat bij beroeps-advisering het belang van de jeugd, die een plaats in het be drijfsleven of bij de overheid zoekt, voorop dient te staan. Een bijzonder aspect van de be roepskeuzevoorlichting in Zeeland is, dat het onderwijs niet altijd optimaal op de mogelijkheden van de arbeids markt aansluit. Wellicht kan de in oprichting zijnde Raad voor de Ar beidsmarkt in Zeeland hier nuttig en baanbrekend werk verrichten. Dit waren enkele opmerkingen van de heer A. L. van Geesbergen, lid van het college van C.S. van Zeeland, ter inleiding van een studiedag voor schooldecanen in het mavo en havo, die gisteren in de Middelburgse schouwburg werd gehouden. De schooldecanen, wier taak het onder andere is om op de scholen als het ware een venster naar de maatschap pij te openen, luisterden gisteren ge boeid naar drie bevoegde sprekers, de heren N. Pols, directeur van de stichting Contactcentrum Bedrijfs leven-Onderwijs, J. Daniels van het directoraat-generaal voor de arbeids voorziening en P. Ressenaar van de afdeling „arbeidsmarktpolitiek" van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De bijeenkomst werd geleid door mr. J. Pdetema, di recteur van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland. De heer Rietema herinnerde aan de filosofische conclusie in de Griek se oudheid: Panta Rhei alles stroomt, hetgeen hij op de tijd van nu uitermate goed toepasbaar achtte. De heer Pols trad met grote bewege lijkheid aan, om dat aan de hand van schetsen te verduidelijken. Hij schetste hoe in het onderwijs de passieve voorlichting heeft plaats gemaakt voor de actieve voorlichting en hoe er ten aanzien van de begrip pen samenwerken, luisteren, commu niceren, rapporteren, plannen en con troleren een steeds dringender be roep op de zelfwerkzaamheid, het zelf-ontdekken en het samen-ontdek ken wordt gedaan, zowel in het on derwijs als in de maatschappij. De oude situatie, waarin de school zich zelf isoleerde van het bedrijfsleven, waarin toch een groot deel van de kinderen ooit zijn bestemming zal moeten vinden, en waarin omgekeerd het bedrijfsleven niet veel van het onderwijs verwachtte, is snel aan het verdwijnen. Dat de behoefte aan een nieuw samenspel, zowel bij de be drijven als bij de scholen groot is, leidde de heer Pols onder meer af uit de enorme vraag naar voorlich ting bij het bedrijfsleven en het on derwijs, tot in universitaire kringen toe. De heer Daniels besprak uitvoerig de technische kanten van de beroeps keuzevoorlichting, in welk verband hij de klasse-situatie bepaald niet de gunstigste vorm vond. Hij conclu deerde onder andere, dat een maat schappelijke integratie van het on derwijs, en wel permanent, noodza kelijk is en gaf aan hoeveel er op het gebied van de beroepskeuze- beroe- penvoorlichting nog langs de weg van vallen en opstaan moet worden verwezenlijkt. De heer Ressenaar tenslotte besprak de sociaal-economi sche gevolgen van de automatisering. De inleidingen werden afgewisseld met soms levendige discussies. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/BERGEN OP ZOOM/BREDA Het gure weer van de afgelopen weken heeft niet alleen maar ontevre den gezichten veroorzaakt. Ook de winkels die „zomerse" artike len als zomerkleding en kam- peerartikelen verkopen, hebben te lijden onder het voor de tijd van het jaar veel te slechte weer. Vooral bij de kledingzaken die met hun collectie op de doorsnee Nederlander mikken is de ver koop van zomerkleding ronduit slecht te noemen. Pas als het er naar uit ziet dat de winter defini tief voorbij is gaat men zijn zo- mergarderobe uitbreiden. Maar zolang sneeuw- en hagelbuien nog aan de orde van de dag zijn loopt liet toch al niet van uit bundigheid houdende Nederland se publiek liever niet in dunne vrolijk gekleurde zomerkleding. De kledinghandelaars die hun collectie gericht hebben op jon gelui ondervinden helemaal geen last van het slechte weer. Als reden hiervoor voeren zij aan dat de hedendaagse jeugd zich ongeacht het jaargetijde kleedt in „toffe" luchtige kleding. Van de toch nog altijd mode bewuste dames zou men mogen verwachten dat zij zich weinig aantrekken van heit weer bij het uitbreiden van hun zomergarde- rohe. Maar ook in deze tak van de modebranche wordt de ver koop van zomerkleding ongun stig beïnvloed door de weers omstandigheden. Toch zijn er ook wel optimis tische geluiden te horen. Dit vooral bij zaken die nog maar kort gevestigd zijn, onlangs mode shows gehouden hebben of ver anderingen aan het interieur van de winkel hebben aangebracht. Ook veel en goede reclame blijkt ook hier vruchten af te werpen. De verkoop van kampeeruit rustingen en zomersportartikelen begint langzaam maar zeker op gang te komen. Het lange uit blijven van de lente wordt hier wel gemerkt, maar niet zo sterk als bij de zomerkleding. De mees te kampeerders maken hun uit rusting al tamelijk vroeg in het jaar in orde; niet als liet toe vallig eens een paar dagen mooi weer is. (Van een onzer verslaggevers) DINTELOORD /Het verwarmde openluchtbad aan de Dorus Rijkers straat in Dinteloord zal op 2 mei ge opend worden door gedeputeerde G. Manders. Het openingsprogramma (aanvang half elf) zal bijna de hele dag duren. Er zal veel worden gede monstreerd (kunstzwemmen, zwem mend redden en komisch sprmgwerk (ADVERTENTIE) Deze week in Eva: Wekenlang probeert Eva nu al wat Ondubbelzinnige Opinies te ontlokken aan Dolle Mina. Maar tot nog toe: Lauw Loene! Gelukkig zijn Remco en Debby Campert een stuk openhartiger in hun dubbelintervlew. Andere interessante stuff: Televislegeweld en uw kind. Exclusieve samenwerking tussen Eva en Stilpatronen. En alles en alles over douchen, baden, badkamers, badzeep, badjassen, badkruiden, badzouten, baddoeken en andere badinerie. een ooen blad Koop het deze week (Van onze correspondent) MIDDELBURG Mevrouw J. Soumokil weduwe van mr. dr. Sou- mokil opende gistermorgen in tegen woordigheid van vele genodigden de deuren van het sociaal-cultureel cen trum voor Zuid-Molukkers op Wal cheren te Middelburg. Het centrum bestaat uit twee grote houten barak ken, met ervoor een verhard speel terrein. Onder het zingen van een volks liedje, getiteld: „Ver van de Moluk- ken" door een koortje van Ambone- se jongeren, onthulde zij een land kaart van de Zuid-Molukken waarop in de rechterbovenhoek een grote fo to aangebracht was van haar echtge noot die vier jaar geleden op 12 april gefusilleerd werd. Voorzitter van de Stichting mr.dr. Soumokil, de heer H.M. Saija, sprak in het Nederlands en in het Maleis de genodigden toe. Hij dankte vooral het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk voor de buitengewone stfbsidië die aan het centrum toegekend was. Ook de..gemeenten Vlissingen, Val- kenisse en Middelburg hadden zicli financieel en daadwerkelijk niet on betuigd gelaten. De heer Saija zou graag zien dat de goede naam en faam van dit centrum niet gestimu leerd zouden worden door extreme en radicale werkwijzen, maar vooral door het behoud van het eigen karak ter en levenswijze. „Achttien jaar lang worden wij door Nederlanders gekleed en ge voed, nu is het genoeg, nu willen wij iaten zien dat wij in deze samenle ving even hoog en even laag kunnen komen te staan, zowel in cultureel- maatschappelijk als in sportief op zicht. Hierna kwam mr. G.M.E. Ebbe- ling van CRM aan het woord. Hij vond het een prestatie op zich dat dit initiatief op Walcheren geheel op ei gen kracht en met eigen ideeën was uitgedacht en gerealiseerd. En dat men toch na de brand op Vijver- vreugd op 31 december 1968 niet bij de pakken is gaan neerzitten. Ir. J.A. Manusame, president van de Republiek der Zuid-Molukken zei bijzonder gelukkig te zijn met het ini tiatief. Hij gaf uiting aan zijn gevoe lens van trots en dankbaarheid voor de wijze waarop een aantal Zuid-Mo- lukkers zich hebben ingezet voor de totstandkoming van dit centrum. De heer P.F. Soumokil richtte zich in een emotionele toespraak in het Maleis tot de aanwezige Zuid-Moluk- kers. Hij prees vooral de jongeren die verbonden zijn in de organisatie Soumokil '66. die de eigenlijke grond leggers zijn van deze stichting. On danks alles beseffen zij dat zij in ballingschap leven met een eigen identiteit. Hij pleitte voor verstevi ging van de rechtspositie van de Zuid-Molukkers. „Wie vertegenwoor digt onze gemeenschap in de ge meente?" zo vroeg hij zich af. „Wij proberen mee te marcheren in de Nederlandse samenleving, maar dan moet die samenleving ons aanvaarden zoals we zijn", sprak hij. Adviseur van het project, ds. J. Wessel, kreeg de lachers op zijn hand toen hij suggereerde dat 31 de cember 1968 de nacht waarop Vij vervreugd het oorspronkelijke ge bouw van de stichting door brand verwoest werd, misschien nog wel eens een feestdag zou worden. Ten slotte was er 's middags voor alle ge nodigden een uitgebreide rijsttafel. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De ontwik keling van het open bejaarden- werk en de coördinatie van het gehele bejaardenbeleid dreigen in Zeeland, in vergelijking met de rest van het land, achterop te ra ken. Mede om deze reden heeft het Opbouworgaan stichting Zee land onlangs aan G.S. om mede werking gevraagd, teneinde een bejaardenconsulent te kunnen aan stellen, die met deze zaken kan worden belast. Feitelijk is, als deze consulent zou mogen worden aangesteld, nog slechts één stap gezet. In een optimale situatie, zou er een functionaris moeten komen die ten aanzien van het bejaarden beleid als adviseur voor het pro vinciaal bestuur zou kunnen op treden, terwijl een andere op het uitvoerende vlak werkzaam zou moeten zijn. Een werkelijk vanuit een centraal punt ontwikkelde beleidsvisie op het bejaardenwerk in Zeeland, bestaat er op dit moment nog niet in de provin cie. Er gebeurt veel „ad hoe", zo is de mening van dr. G. Smallegange, directeur van het opbouworgaan. „Dat is een werkelijke zorg", zo voegde hij daaraan toe. Dr. Smallegange plaatste zijn op merkingen bij de aanbieding van de sociaal-culturele kroniek over het eerste kwartaal van 1970. Uit deze kroniek blijkt de geleidelijke ont plooiing van het welzijnsbeleid in Zeeland. De provinciale dag van de stieh- ADVERTENTIE) ting Zeeland, welke in maart werd gehouden en welke geheel aan het welzijn was gewijd, vormde een hoog tepunt in dit eerste kwartaal. In mei hoopt men de resultaten te hebben verwerkt van een enquête welke on der de 300 deelnemers aan de dis cussiegroepen is gehouden en waar uit kan blijken hoe zij de „welzijns- dag" hebben gewaardeerd. Belangwekkend was de totstand koming van het rapport „Sportac commodatie in Zeeland", evenals het gereedkomen van de sportnota-Mid- delburg. In de nieuwe stadswijk Mid delburg-zuid werd een woononder- zoek gehouden, waaruit men over en kele maanden conclusies hoopt te kunnen trekken. Voor de verwerking van de gegevens welke bij grotere enquêtes worden verzameld, huurt de stichting Zeeland sinds kort offi cieel computertijd bij de n.v. PZEM. Naar de mening van de deskundi gen bij de stichting Zeeland zijn de bezwaren die in Hulst werden ge opperd tegen de plannen tot bouw van een sociaal-cultureel centrum (kosten f 1.548.000.thans wat aan het wegebben. Men heeft de indruk, dat door de schaalvergroting als ge volg van de gemeentelijke herinde ling in Zeeuwsch-Vlaanderen, een wat minder lokaal bepaalde visie op de plannen voor nieuwe gemeenschaps voorzieningen zal ontstaan, waardoor zij eerder realiseerbaar worden. Eind dec. van dit jaar krijgt Zee land deel aan een bijzonder initia tief van het Nationaal Overleg voor Gewestelijke Cultuur. Tegen de sin terklaastijd worden er op vijf plaat sen in Zeeland, en wel: Goes, Mid delburg, Vlissingen, Hulst en Ter- neuzen. tentoonstellingen gehouden van de werken van vijftig grafici. Een deskundige jury heeft de vol gens haar beste grafici, waaronder Berserik, Corneille, Constant, Henne- man, Lueebert, Postma, Westerik en Zekveld, voor deze manifestatie uit gekozen. De vijftig kunstenaars vervaardi gen elk een grafisch werkstuk, dat in een oplage van 50 op 50 verschil lende plaatsen in Nederland zal wor den geëxposeerd. Vandaar de naam van deze manifestatie: 50 x 50. Het publiek kan de werken aankopen met een prijsreductie van 25 procent, een sinterklaascadeautje van het de partement van mej. Klompé. Er zijn geen Zeeuwse kunstenaars onder de deelnemers aan „50 x 50" Een bijzondere bijkomstigheid is, dat in 5 achtereenvolgende televisie uitzendingen van „Openbaar Kunst bezit" de aandacht op „50 x 50" zal worden gevestigd. KONINGIN JULIANA heeft besloten zaterdag 11 april de begrafenis van prins Felix van Luxemburg bij te wonen. DE PREMIER van Nieuw-Zeelantl heeft zijn „diepe teleurstelling" uit gesproken over het Franse besluit de kernproeven in de ruimte te hervat ten bij Frans Polynesië. Hij heeft een protest-nota naar Frankrijk gestuurd.

de Stem | 1970 | | pagina 3