;geld JEUGDCOMMISSIE BETER IN GELD Mulder is overtuigd van succes Eerste motorrace van Zeeland op circuit Biervliet Judoploegen Axel klopten Ter neuzen Aanbod van Raas Van Campen krijgt het moeilijk St.-Aloysius tegen Kluis caballero. de sigaret. DISPENSATIE Rentmeester in Parijs-Roubaix VERKEERD Van Dongen en Gijzel naar Oostenrijk ÜTERS btratie PARELS-BIJOUX INTERNATIONAAL anders dan andere* Of STEM VAN VRIJDAG 10 APRIL 1970 werk. werksters van itie maar ons zijn met het I een hoog sala- aanstelling. Breda \TIE. Iling accuratesse en ie factor. Voor een biedt deze functie kelijke mogelijkhe- g: Mulo en typen. feel werk. 25 jaar met Mulo- jantoorervaring. nd met belangstel- verk in de leeftijd ng en enige type- Lngstelling voor (groeien in een let ons zeker de [jaties te richten aan laken van Ambac N.V* 19, Breda. Voor tel. raak: 01600-24041 iCHOOL prdt wegens uit- :R Ide verdere ont- 1 personeelsadmi- Idat zij met een Tiaar werkzaam- oornamelijk be- Je gegevens, het verzamelen en en het opstel ler het algemeen j een kandidate felbare schoolop- lerkzaamheden. I aan het hoofd Eeschoollaan 225 (Van onze sportredactie) GOES De leden van de Jeugdcommissie Wielerbelangen Zeeland hebben weer hoop. Dat bleek duidelijk tijdens de vierde vergadering van deze groep woensdagavond in hotel Terminus te Goes. Voorzitter Ben Mulder kon zijn commissie meedelen, dat de financiële situatie bi de laatste veertien dagen zo geweldig goed vooruit was gegaan, dat hij ervan overtuigd was, dat het werk van de Jeugdcommissie succes zal hebben. Om dat werk wat verzekeringen betreft zonder risico's voor de deelnemers aan de wedstrijdjes te laten verlopen, had de Jeugdcommissie de heer G. H. van Baarlen, chef de bureau van de KNWU, uitgenodigd om eens wat te komen vertellen over de verzeke ringsmogelijkheden. De heer Van Baarlen zei in zijn inleidend praatje, dat leraren lichame lijke opvoeding ook buiten schooltijd verzekerd zijn voor ongelvfkken als zij bezig zijn met hun leerlingen. te maken voor de sport en geeft dus graag dispensatie. Zoals voor aan staande zaterdag in Middelburg is verleend. Maar de kans is wel groot, dat, als de doorstroming naar de clubs niet van de^ grond komt, dat de KNWU over een jaar gaat zeggen: nu moet het maar eens in Unie-ver band gebeuren want het duurt te lang. Maar het bestuur beseft wel degelijk, dat je nooit tegen een jon getje van een jaar' of twaalf kan zeggen: koop een racefiets en een li centie en dan kan je wielrennen. Daarom juicht het bestuur uw acti viteiten toe en heeft het besloten om een subsidie van f 500,- te geven". Arjaan de Schipper kreeg, nadat de leden van de Jeugdcommissie met de heer Van Baarlen nog eens diep in de zaken van de verzekering waren ge doken besloten werd een collec tieve particulier verzekering af te sluiten voor de deelnemers van Ben Mulder de vraag voorgelegd, wat nu te doen. De Schipper, de ad viseur van de groep: „Ik zou jullie willen adviseren om het eerste jaar als een proefjaar te beschouwen. Ik geloof niet, dat we de kant van de heer Van Baarlen op moeten gaan (Van Baarlen had voorgesteld om de deelnemers aan de schoolwedstrij- den van tevoren op papier lid te ma ken van een van de twee Zeeuwse wielerverenigingen) We moeten eerst afwachten hoe de situatie zich ontwikkelt. En na dat jaar kun je misschien zeggen: Kijk Theo Middelkamp,'kijk Erop en Er over hier heb je zoveel jeugdücentie- houders. Nu moeten jullie er ook veel aan gaan doen. En de verzeke ring blijft natuurlijk een moeilijk probleem". De heer Van Baarlen verzocht de Jeugdcommissie de schoolwedstrijden niet teveel in een competitiesfeer te houden. Van Baarlen: „De KNWU is van mening, dat de jeugdlicentiehou- ders nog spelend bezig gehouden moeten worden. Die moeten niet di rect in de wedstrijdsfeer geplaatst worden, want dan komt de verkeer de mentaliteit boven drijven". Ben Mulder: „Zaterdag organiseren wij onze eerste schoolwedstrijij tus sen de koers van de adspiranten en de amateurs in Middelburg in. De KNWU heeft dat dus liever niet, maar voor ons is het op het ogenblik een kwestie van erop of eronder. We moe ten laten zien, dat we begonnen zijn. Op vijf mei komen we echter wel aan de wensen van de Unie tegemoet. Dan krijgen we in Goes een echte jeugd- ronde". Wat zaterdag in Middelburg be treft haid Hans Lindenberg, een van de twee leraren lichamelijke opvoe ding uit de Jeugdcommissie nog de prettige mededeling, dat zijn school de lts in Goes, zeker zou deelnemen. Lindenberg: „Ik heb het zelfs zover gekregen, dat de school de reiskosten van de jongens van Goes naar Mid. delburg betaalt. Plus het vervoer van de fietsen". Nadat de heer Van Baarlen ver trokken was, ging de commissie door met de agenda. Bij de ingekomen stukken was een brief van de heer Malkus uit Oostburg, waarin deze bedankte voor de functie van twee de secretaris-penningmeester.. Volgens de- heer Malkus was hem door het bestuur van Erop en Erover' door wie hij kandidaat voor deze functie was gesteld, verteld dat het sleohts ging om een hulp. Maar uit de brieven van Rinus Platschorre was hem gebleken, dat er zelfs veel werk aan zat, waarvoor hij geen tijd kon vrijmaken. Van Baarlen: „De licentiehouders van de KNWU zijn helaas alleen ver zekerd tegen wettelijke aansprake lijkheid. Er wordt op het ogenblik wel gedacht aan een collectieve ver zekering, die verder gaat dan WA, maar zover zijn we nog niet. Voor de Jeugdcommissie Zeeland is het dus een noodzaak om de verzekering, die ook het eventuele lichamelijke letsel van de deelnemers aan de school wedstrijden dekt, particulier onder te brengen". De heer Van Baarlen was bang, dat door de activiteiten van de Jeugd commissie de twee Zeeuwse wieler verenigingen naar de achtergrond ver schoven zouden worden. Ben Mul der: „Dat is niet onze bedoeling. Wij willen propaganda maken voor de wielersport. Zodra een van de knapen, die aan een paar schoolwedstrijden heeft deelgenomen, te kennen geeft, dat hij jeugdlicentiehouder wil wor den bij een club welke maakt ons niet uit dan zullen wij dat alleen maar toejuichen. Want daar wer- tanwij voor". Op de vierde vergadering van de Jeugdcommissie kwamen ook de re glementen van de KNWU veelvuldig ter sprake. Van Baarlen: „U vormt in feite een brugklas in de wieler sport. Volgens de regels van de KNWU gaat u wilde evenementen organiseren, hetgeen officieel niet mag. Maar het bestuur ziet ook wel in, dat er bijna geen andere moge. lijkheid open staat om propaganda (ADVERTENTIE) TJJAJORICA bij gerenommeerde zaken in 53 landen VAN DAALEN. (Van onze wielersportmedewerker) OVEZANDE Kees Rentmeester die door een achillispees-blessure on der andere verstek moest laten gaan m Gent-Wevelgem, De Ronde van Vlaanderen en de Rcyide van België 's thans zo ver hersteld dat hij zon dag kan starten in Parijs-Robaix. Rentmeester die zich onder behan- d«mg stelde van de Goese chirurg dj- Steenhuis, die hem injecties toe- •le™e, is snel opgeknapt en heeft ™s dinsdag de training hervat. e wilskrachtige Zeeuw, die dit oorseizoen goed op dreef bleek te ja en in Parijs-Camembert een V(™.le tweede plaats veroverde, oh zich weer volkomen fit en hoopt i" weejt non-activiteit zich toch te bSx!en en ge'den hi Parijs - Rou- /erkelijk reage^' Rentmeester: snel opgeknapt. Voorzitter Hol van Erop en Erover met zijn zoon, die secretaris is, op deze vergadering aanwezig gaf toe, dat hij het misschien een beetje verkeerd gespeeld had met de heer Malkus. Ben Mulder vroeg de heer Hol of er nu een nieuwe kandidaat kwam, waarop de praeses van Erop en Erover bekende, dat zijn club nu niemand meer had voor deze functie. Hol: „Als de vereniging Theo Mid. delkamp er een heeft, dan graag. Want het gaat om de jeugd. En ik ben ervan overtuigd geraakt, dat de jeugdcommissie een neutrale instel ling is". Tot slot kon Ben Mulder een gun. stig aanbod melden van Cees Raas. Ben Mulder: „Cees Raas heeft me ge zegd, dat het klinkklare nonsens was, dat w(j nieuwe fietsen wilden kopen. Volgens hem moeten we tweede hands fietsen kopen, die hij dan voor ons wil opknappen". Besloten werd dit aanbod verder te bespreken als er voldoende geld binnen was om in. derdaad race.materiaal te kopen. De volgende vergadering van de Jeugdcommissie zal op 28 april in Schoondijke worden gehouden. ROB VAN DEURSEN Om de eerste motorraces van Zeeland de nodige ruchtbaarheid te geven werd op deze gekantelde sloopauto eer zeer in het oog lopende aankondiging aangebracht. (Van onze wielersportmedewerker) TERNEUZEN De clubkampioen schappen van de Ren- en Tourclub Theo Middelkamp, die zondag in 's Heerenhoek worden verreden, be loven dit keer bijzonder interessant te worden. Vooral bij de amateurs wordt er felle strijd verwacht want bij de dertig renners die staan inge schreven bevinden zich vele favorie ten. Waldy van Campen die zijn titel verdedigt zal het dan ook zeer moei lijk krijgen tegen o.a. Theo van Poecke, Kees Priem, Wim Evertse, Peter Vonck, Bram Breur, Charles de Smit, Ko Tolhoek en Ab Kiayessen Maar ook eerste-j aarsamateurs als Toine v. d. Bunder, Kees Bal, Wim de Waal, Peter Remijn en Henny Gij zel zullen zeker in het stuk voorko men, te meer, omdat de afstand van 80 kilometer voor hen niet onoverko melijk is. Bij de nieuwelingen zijn 15 in schrijvingen binnengekomen. In deze categorie is Jan Raas uitgesproken favoriet en zonder degenslag zal Raas nog eens onderstrepen dat hij mo menteel de sterkste Zeeuw in deze categorie is. Outsiders zijn Tonny Huijzen, Wim de Graaf, Sjaak Hame link en Ad. Deusing. Benny Scheers, Cor Spaans en J. de Graaf komen het meest in aan merking om de titel te grijpen bij de adspiranten. Op het 1800 meter lan ge parcours gaan om 1 uur als eer sten van start de nieuwelingen. Zij moeten 50 kilometer afleggen. Eén minuut later vertrekken de adspiran ten voor 25 kilometer, terwijl om half drie het startschot klinkt voor de amateurs. Secretaris Jan Grimminck deelde mee dat renners die hun startkaart nog niet terug hebben gestuurd als nog kunnen deelnemen. WIELRENNEN De Italiaan Italo Zilioli, momenteel leider in de Ron de van Catalonië, heeft te kennen gegeven niet te starten in de klas sieker Parijs-Roubaix, wegens een lichte knieblessure. Oo'k zijn landgenoot Felice Gimoti- di gaat in Parijs niet van start. Gi- moradi heeft last van bronchitis. (Van onze sportmedewerker) HULST De judoka's van Ter- neuzen en Axel hebben zowel bij de A- als B-teams voor spannende strijd gezorgd. Bij de A-teams diende de laatste partij de doorslag te geven. Terneuzen kon na lange tijd weer over zijn sterke judoka Dirk Gui quierre beschikken en dat kwam de ploeg zeker ten goede. De eerste par tij vormde overigens voor heide teams een groot vraagteken, aange zien beide teams niet konden be schikken over hun lichtgewicht. Zo- wei Axel als Terneuzen had daarom op een junior beroep gedaan. Tijdens de tweede partij versloeg de Axelaar Wattelaar Van der Houdt door het scoren van een half punt, waardoor Axel voor kwam te staan. Oppeneer (Axel) moest in Bokx wel zijn meerdere erkennen, doch verde digde tegen deze steeds felle Terneu- zense judoka de voorsprong van Axel toch voldoende. Axel voor de in de vierde partij zijn voorsprong op, dank zij van de Wc-ge, die Vergouwe klopte. In de laatste partij tussen Guiquierre, Ter neuzen en Markusse, Axel, kon Ter neuzen de balans nog in zijn voor deel doen omslaan, doch dan moest die Terneuzenaar met een vol punt van Markusse winnen. Guiquierre wist wel te winnen, doch Markusse verdedigde zo sterk, dat het punten- voordeel van de Axelaars behouden bleef. Axël heeft door deze overwin ning weer hoop op de tweede plaats geinregen. Het kampioenschap is in deze klas reeds behaald door het team van Kloosterzande. Bq de B-teams versloeg Axel Ter neuzen met 3310. De uitslagen Terneuzen A - Axel A 612; De Jonge - Verdunnen 00, V. d. Houdt - Wattelaar 07, De Boks - Oppeneer 30, Vergouwe - V. d. Wege 05, Guiquierre - Markusse 3—0. Terneuzen B - Axel B 1033, De Jonge - Verdurmen 100, V. d. den - Schiedam 03, Dieleman De Feber 010, Westerterp - 010 en In den Bosch - Van Laere 0—10. De standen: A-teams: Kloosterzan- de (kamp. 510, Terneuzen 78, Axel 66, Hulst 50; B-teams: Axel (kamp.) 815, Terneuzen 8 10, Kloosterzande 78, Zaamslag 8 —5, Clinge 7—0. Het programma voor de A- en B- teams ziet er als volgt uit: 10 april: Hulst - Kloosterzande (A-teams) 15 april: Axel - Hulst (A-teams), 22 april Kloosterzande - Clinge (B- teams). Oostburg heeft zich uit de compe titie teruggetrokken, omdat het niet over voldoende accommodatie be schikt. De wedstrijden die de andere teams tegen Oostburg hebben ge speeld, zijn ongeldig verklaard. (Van onze wielermedewerber) DEN HAAG De KNWU heeft drie renners uitgenodigd deel te ne men aan de internationale Dusikh- jeugdronde in Oostenrijk: Henny Gjj- zel uit Heikat, Henk Poppe uit Nij- vierdal en Henk van Dongen uit Prin senbeek. De wedstrijd, die van 30 april tot en met 3 mei wordt gehou den bestaat uit vier etappes. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Zeeuwsch-Vlaan- deren beleeft in het weekeinde van 25 en 26 april een Zeeuwse primeur. In Biervliet worden dan namelijk motorraces gehouden en dat is nog nooit gebeurd in Zeeland. Wel na tuurlijk zijn er in het verleden veel crossen gehouden, maar een race op een circuit is nog nooit voorgeko men. Maar 25 en 26 april is het dan zover. De groep enthousiastelingen uit Biervliet, die enkele jaren gele den nog motorcrossen organiseerde, maar deze activiteit door het verlo ren gaan van het parkoers moest staken, hebben op initiatief van de Terneuzense motorrenner Luuc van Vooren de organisatie ter hand ge nomen. De wedstrijden worden dus op 25 en 26 april gehouden onder auspiciën van de Nederlandse Motorsport Bond. Luuc van Vooren is zelf als actief motorrenner aangesloten bij de NMB, waar vervolgens hem de sfeer gezelliger is d'an bij de KNM. Van Vooren: „Ik wil niets ten nade le van de KNMV zeggen, maar ik geloof, dat sfeer bij de NMB onder de renners beter is. De KNMV is meer op profs afgestemd, terwijl on ze bond enkel echte amateurs kent, die de motorsport louter uit hobby bedrijven." De plannen voor de eerste echte motorraces in Zeeland zaterdag 25 april is de training, de races zijn op zondag 26 april komen van Luuc van Vooren af. Van Vooren: „Het komt eigenlijk door het feit, dat ik zelf veel wedstrijden rijd in Brabant en Limburg. Mijn broer Theo liet deze winter de opmerking vallen, dat zo'n evenement ook maar eens in Zeeland georganiseerd moest worden." We hebebn toen contact gezocht met de mensen, die vroeger in Biervliet de motorcross organi seerden, en die ervaren direct enthou siast." De gemeente Biervliet heeft nog net voordat de herindeling een feit was, toestemming gegeven voor het houden van een motorrace op zijn grondgebied. Volgens Luuc van Voo ren kan de organisatie beschikken over een uniek circuit, dat even bui ten de dorpskom van Biervliet ligt. Van Vooren: „Ik heb veel wedstrij den in Brabant en in Limburg gere den, maar een circuit zoals in Bier vliet heb ik nog nooit meegemaakt. Vooral voor het publiek is het erg aantrekkelijk. Langs het circuit lig gen dijken, waarop de mensen kun nen plaatsnemen, zodat ze de hele race kunnen overzien. Meestal kun nen ze maar een stukje van het cir cuit bekijken, maar in Biervliet zien ze de wedstrijden van het begin tot het eind". Het aantal deelnemers aan de ra ces in Biervliet is op dit moment volgens Luuc van Vooren nog moei lijk te schatten. ,Jk reken echter toch zeker op een paar honderd ren ners," aldus Van Vooren. „Daar zullen ook Duitsers en Belgen bij zijn, want het is een internationale race. En de kans bestaat, dat er twee Engelsen van start zullen gaan". Luuc van Vooren zal zelf ook deel nemen. In het organisatie-comité heeft hij een adviserende taak, maar dat weerhoudt hem er niet van zijn hobby te bedrijven. Van Vooren: „Er is nog een verschil tussen de NMB en de KNMV. De actieve leden van de NMB moeten al him onkosten zelf betalen. Het kost mij bijvoor beeld aardig wat geld om te kunnen racen. En dan heb ik nog het ge luk, dat Cor de Zeeuw uit Breskena mijn motor -helemaal verzorgt, want daar heb ik beslist geen tijd voor. De renners, die aangesloten zijn bij het KNMV worden meestal gesteund door importeurs en fabrieken. Maar dat betekent niet, dat er bij ons mindere renners zouden zitten. Dat blijkt wel uit het feit, dat de kam pioen 50 cc A-klasse van de NMB ook kampioen van de 50 cc van de KNMV is geworden, toen hij was overgestapt. Het enige verschil ligt in het materiaal. Onze leden hebben misschien wel minderekwaliteit maar de races zijn er niet minder spannend om (Van onze medewerker) MIDDELBURG Voor St. Aloy- sius X staat zaterdag de eerste uit wedstrijd op het programma tegen Kluis uit Geleen. De Limburgse te genstander is er met miniem ver schil in geslaagd de promotiegroep overgangs-hoofdklasse te bereiken en aangezien tussen de teams uit de promotiegroep een zeer klein ver schil in speelsterkte bestaat, is het moeilijk een voorspelling te doen. Baumgarte en zijn mannen zullen op de volle winst moeten spelen, willen zij in deze zware ronde hun kansen blijven behouden. Ook St. Aloysius 2 speelt zijn twee de promotieduel. Het ontvangt thuis het voor de Zeeuwen onbekende OTTC uit Oss. Daar de St. Aloy-re- serves thuis steeds sterk voor de dag komen, mag een kleine overwinning verwacht worden, hetgeen na de klei ne nederlaag van de afgelopen week beslist noodzakelijk is om aansluiting te behouden met de overige teams. Naast Velp en OTTC is het team van de Fries Robbé de derde tegenstan der in deze ronde. In de juniorengroep A van de Zeeuwse afdelingscompetitie gaat MZ 1 zaterdag vrij zeker de titel be halen door het bezoekende Big Smash 1 te kloppen. ONA 1 zal in Vlissingen tegen Wilno 1 trachten de tweede plaats te bemachtigen. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1970 | | pagina 19