cu Engelse pers is optimistisch ..ARSENAL IN FINALE Cruyjfie groots ZELFS MERCKX WILDE AFSTAPPEN RAYMOND CEULEMANS VRIJWEL ZEKER VAN TITEL PENTATHLON Alser heroverde tafeltennistitel Highbury: groot voetbalpaleis ORGANISATIE PERFECT [Belgische selectie Mexii :ico Calves nog theoretisch kanshebber \co Rini Wag tmans stopte wegens verkoudheid NNEROY NS MODEL IN DE )AAG. MET 'N ACHTERZAK DOR. [KLEUREN INDE, ROSE, ZWART. "/M46 U ZIET 'TI „Niet gewoon" Uitslagen CLUBS VOOR INTERTOTO 59,95 „LARGO SHOP" „DE RIJDENDE AMERIKAAN" rwarmings ketten Uitslag REESMANN Dat zit wel goed, mensen. Levi's corduroy jeans. v.a. 92,50 Jo b.t.w uw complete tookte gietijzeren ke- rranen Ook voor olie- raai haarden diverse ssen of solderen. Be- rroom. Centrale en lokale alen Sanitair eda, tel 01600-43488 DE STEM VAN VRIJDAG 10 APRIL 1970 21 Van onze speciale verslaggever) LONDEN De Engelse ochtend bladen achten over het algemeen ie voorsprong van 3-0 die Arsenal woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Ajax heeft genomen voldoen de om de eindstrijd van het toer nooi cm de runners-upcup te be reiken. Minder eenstemmig is men m zijn kwaliteitsoordeel over de macht van Arsenal. Alleen de Daily Mirror en de Daily Mail geven Arsenal als ploeg alle lof. De Sun en Daily Express zien de grootheid van de club meer in manager Bertie Mee, die de moed had zijn duurste speler (Marinello) uit het elftal te halen en de veel simpeler en rechtlijniger, maar op dit veld beter te gebruiken, Arm strong in te zetten. In de Daily Mail schrijft Brian Jones onder de kop Arsenal bewijst zijn grootheid" "Arsenal slachtte gisterenavond een 'goede ploeg en vermoordde tevens ie mare dat het elftal alleen zwak ke Europese tegenstanders kan ver slaan. Een voorsprong van 3-0 in ieze halve finale van de runners- upcup is beslissend. Er zal een on voorstelbare ineenstorting van Ar senal voor nodig zijn wil de ploeg met 4 doelpunten verschil verliezen in Amsterdam. Ajax had een goede ploeg, maar vooral in het begin en aan het eind van de wedstrijd was het team niet opgewassen tegen Ar senal". In de Daily Mirror schrijft Ken Jones onder een vergelijkbare kop als die in de Mail„De voorsprong die Arsenal heeft genomen is zeker topvoetbal. Maar Arsenal had het geluk in de laatste fase de slagvaar digheid terug te vinden. Hoewel de wedstrijd met volledige inzet werd gespeeld, was het tegen de geest van het spel dat vier spelers door de scheidsrechter werden genoteerd". In de Sun schrijft Peter Batt, dat Arsenal woensdag het nog sneeuw achtige Engeland een stukje lente heeft laten zien. „De triomf van Ar- voldoende om de halve finales van het runners-up-cuptoernooi te door staan, ondanks de reputatie van Ajax als één van Europa's sterkste ploegen. Ajax met zijn bijna com plete ploeg internationals en de kwikzilverachtige en altijd gevaar lijke Johan Cruyff speelde met de zekerheid opgedaan in een lange reeks wedstrijden in het Europese senal op Ajax garandeert de Lon- dense club vrijwel zeker een plaats in de finale na jaren afwezigheid in het Europese topvoetbal. Peter Batt wijst ook op de wonderbaarlijke in eenstorting van Ajax in het laatste kwartier nadat in de lange periode daaraan voorafgaand de ploeg ten minste gelijkwaardig aan Arsenal was. „In een lang gedeelte van de wedstrijd voor en na de 'rust de monstreerden de Hollanders hun kracht. In die periode heeft McLin- tock voorkomen dat Arsenal in Am sterdam voor een onmogelijke taak zou komen te staan. Drie zeer goede reddingen van Tom Wilson op scho ten van de aalgladde Cruyff waren het bewijs van Ajax' vuurkracht, die Liverpool drie seizoenen gele den vernietigde. Het is zonder meer duidelijk dat Cruyff en zijn makkers een wonder nodig hebben om volgende week Arsenal grote ambities te kunnen ontnemen". In de Daily Express vindt Gordon Giller dat Arsenal ieder van zijn drie doelpunten hard nodig zal heb ben om de tweede wedstrijd te door staan, omdat Ajax één van de meest slagvaardige ploegen van Europa is. „Arsenal heeft het in zoverre ge makkelijk gehad, dat de Nederlan ders alleen maar naar Londen wa ren gekomen om te verdedigen. Zij waren het veld opgekomen met de instelling hun gevaarlijke schoten te bewaren tot de volgende week. Dat gaf Arsenal de gelegenheid de macht te tonen, die de club mis schien de runners-up-cup zal bren gen". Jolian Cruyff werd geprezen in de Engelse pers als de gevaarlijkste Am sterdamse speler. (Van onze speciale verslaggever) GRANOLLERS De Belg George van den Berghe heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Ca- talonië gewonnen. Hij legde de 170 kilometer van Manlieu naar Granollers af in vier uur, 20 minuten, 14 seconden. Tweede werd de Nederlander Har- rie Jansen, die 16 seconden achter stand had. Daarna volgde het grote peloton. Rini Wagtmans staakte de strijd wegens een verkoudheid, die hij in de voorgaande etappe had opgelopen. In de algemene rangschikking is Jo® van der Vleuten de beste Nederlan der. Het algemeen klassement: 1 Zili- oli (It.) 13.32.44, 2 Tamares (Sp.) op 50 sec., 3 Poulidor (Fr.) op 56 sec., 4 Ventura Diaz (Sp.) op 57 sec., 5 Oca- na (Sp.) op 1.04, 6 Gandarias (Sp.) op 1.07, 7 Zubero (Sp.) op 1.35, 8 Chappe (Fr.) op 1.42 9 Gomes del Moral (Sp.) op 1.59, 10 v. Impe (Belg.) op 2.06. De plaatsing van de Nederlanders is ais volgt: 22 v. d. Vleuten op 3.07, 43 Dol man op 7.14, 73 H. Jansen op 13.11, 80 Pepels op 18.57, 85 v. Midden op 24.06, 91 Hoogzaad op 26.48, 100 Hoogerhei- de op 56.34. NICE (ANP) De Rotterdamse tennisspeelster Betty Stove heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het internationale tennistoernooi van Nice. I< J Walter Godefroot, die gisteren de derde etappe van de Ronde van België op zijn naam schreef. (Van onze speciale verslaggever) HEIST AAN ZEE Het eerste gedeelte van de derde rit van de Ronde van België heeft geschiedenis femaakt. De karavaan werd door zul ke hevige sneeuwstormen geteisterd t meer aan de helft van de deel nemers de wedstrijd verliet. In de voormiddag streden slechts drie renners voor de ritzege en het klassement. Alle anderen ploeterden 'ele minuten achterop tot in Deïst >an Zee. Walter Godefroot veroverde de [overwinning van de rit en Eddy Merckx werd leider van het klasse- pent. In de middagtijdrit over 9,7 kilo meter bevestigde Eddy Merckx zijn meesterschap van de ochtenduren. Hij [zegevierde met 21 seconden voor drong op Herman van Springel. Merckx kan de Ronde van België nauwelijks meer verliezen. St.-Lam- Jbrechts Woluwe, waar vandaag het eindpunt van de Ronde ligt, mag zich klaarmaken voor de huldiging. «oor de Nederlanders zullen er niet veel verdiensten zijn weggelegd. Itr zijn er nog maar drie in de wed- phijd: Zoontjens Serpenti en Karstens De ochtendrit werd geboycot door mist jn verscheidene streken was net zicht niet meer dan 35 meter poor kille regen en door een ver- Mkkelijke sneeuwstorm, die de fel («lunde ronde-karavaan bijna blok- orde. Meer dan anderhalf uur sleep- en verkleumde renners, de ogen - end van de sneeuw, zich over rijpte wegen voort. Het was zo erg dat iedereen, ook Eddy Merckx, wou opgeven. Dat ogenblik sukkelde kop- rijder Leopold Vandenneste 25 secon den voor de bibberende bende over centimeters dikbesneeuwde rijwegen. Sportdirecteur Guillaume Driessens gebood Merckx in het zadel te blij ven. „Je wilt de ronde winnen? Goed, rijd dan!" Eddy Merckx heeft gere den, iedere concurrentie werd wegge vaagd. Toen Vandenneste weer in het pe loton was, trok Merckx met Gemello en Eric de Vlaeminck in het wiel zich op aan een ontsnapping van het twee tal Godefroot - Spruyt. Dat gebeurde te Ronse op de Kruis berg. Te Petegem (130 km) waren nog slechts drie renners in de wed strijd: Merckx, Godefroot en Eric de Vlaeminck. Een twintigtal anderen zat op twintig minuten achterstand. 53 Renners hadden reeds de strijd gestaakt. Het was toen ijselijk, on menselijk koud, zodat de sportdirec teuren toestemming kregen hun ren ners warme dranken te schenken. De rijkswachtbrigade van Ouden- aerde bezorgde de ronde-organisators een bus om de halfbevroren opgevers een menselijker onderkomen dan de gebruikelijke bezemwagen te ver schaffen. IvnJh iu De Belgische Rn ki Heeft donderdag in U? een H>st van 32 spelers be- Ihcinr maakt' waaruit de tweeën- van A sPe'ers voor de eindronde bal .1 were,(ikampioenschap voet- I j) .ïozen zullen worden. Lirt J™Sisohe kampioen Standard IVen er* acht en Anderlecht ze- pu spelers. lpireM,fr^p ziet er aIs volgt uit: De- OteW' Jeck, Piot, Sem- fiet rJi ™ssen> Van Moer en Bur- lens u"LStandard). Devrindt, Hey- L>' v5 ®ns' Peelers, Puis, Trappe- lechtv 1 ^imst (allen Ander- (Chai-'in Luik), Bertoncelio Kf01' J5^"3 (Waregem), .Oaele ('mi aabert' Thiot' Van den len T, a n Brugge), Denul, Enge- IsibTmïft v(Li«*e SK>' Dockx IP'que n, i Dequesne( Olym- Itoisei ^Tarleroii), Ghellynck (Gan- JPoll ^e,ns (Beveren Waas), I (Crossiifnv '5?" Truiden), Sulon S), Verheyen (Beerschot). De uitslag van de etappe is: 1. Go defroot (Belg), de 188 km in 4 uur 38 min. 5 sec. (met bonificatie 4.37.35); 2. E. de Vlaeminck (Belg) zelfde tijd (met bon 4.37.50) 3. Merckx (Belg) op twee seconden; 4. Vandekerckhove (Belg) op 5.03; 5. Van den Eynde (Belg) op 11.56; 6. Kerremans (Belg) z.t.; 7. Chemello (It.) op 11.59; 8. Zoontjens (Ned) z.t.; 9. Van Vlierberghe (Belg) op 12.02; 10. Serpenti (Ned.); 12. Karstens (Ned.) en het hele peloton, in dezelf de tijd als Van Vlierberghe. Slechts 41 renners bereikten de finish. Een kleine vijftig renners staakten de strijd, waaronder de Ne derlanders Schepers, Janssen, Kre kels, Vianen, Den Hartog, Holst, Poortvliet en Frijters. De uitslag van de tijdrit is; 1. Merckx (Belg), 9 km in 13 min. 25,43 sec.; 2. Van Springel (Belg) 13.46.75; 3. Vekemans (Belg) 13.47.13; 4. Ho siers (Belg) 13.47.22; 5. Mortensen (Den.) 13.53.14; 6. Verbeeck (Belg) 13,53.64; 7. Roger de Vlaeminck (Belg) 13.58.98; 8. Houbrechts (Belg) 14.00.11; 9. Gosta Petterson (Zwe) 14.06.06; 10. Godefroot (Belg) 14.07.68; 14. Karstens (Ned.) 14.13.32; 22. Zoontjens (Ned) 14.40.04; 31. Serpenti (Ned.) 15.08.48. Het algemeen klassement ziet er na het tweede gedeelte van de derde etappe als volgt uit; 1. Merckx, 13 u. 52 min. 45 sec.; 2. Godefroot op 3.03; 3. Eric de Vlaeminck (Belg) op 8.00; 4. Vanderkerckhove (Belg) op 9.02; 5. Van Springel op 11.54; 6. Roger de Vlaeminck z.t.; 7. Verbeeck op 14.00; 8. Vekemans (Belg) op 15.15; 9. Ro- siers (Belg) z.t.; 10. Mortensen (Den) op 15.20; 15. Kartens op 15.41; 19. Zoontjens op 16.05; 30. Serpenti op 35.10. (Van een speciale verslaggever) MURCIA „Ik had er niet op gerekend deze partij te verliezen", zei Tini Wijnen teleurgesteld, toen hij op de vierde dag van de slo pende biljartmarathon in Murcia in het driebanden door de Berlij- ner Dieter Müller was verslagen. De Nederlandse kampioen, die te voren in het 71/2 Aguilera had geklopt, was nog wel zo goed tegen Müller begonnen. Tegenover vijf poedels van de Duitser had Wijnen vijf caramboles gesteld en dat moyenne van één kon hij tot de 25e beurt handhaven. Inmiddels echter was Müller via een serie van 8 toch al op gelijke hoogte gekomen en bij de stad 2525 kon men een spannend vervolg verwachten. die erbij had staan kijken. De Belg had overigens op dezelfde tafel tevoren weer een grandioze driebandenpartij gespeeld tegen Aguilera. In 45 beurten had de Vlaming zijn klasse ook op dit moeilijke materiaal bewezen. Het irirteerde de Belg al leen dat Aguilera hem zo goed partij gaf. „Het is niet te geloven, gisteren tegen Galvez stond hij met 0,400 te spelen, tegen mij maakt hij 0,800". Meer plezier had Ceulemans gehad van zijn zege in het 71/2 op Galvez. Beslissend in deze partij was een serie van 194 in de tweede beurt. „Dat was net op het goede moment. Zo had hij mij in het 47/2 te pakken genomen", zei Ceulemans wraak zuchtig. Galvez namelijk is de enige die hem nog van de titel zou kun nen afhouden. Maar de kansen van de Spanjaard, die in vier beurten in het libre van Aguilera won, terwijl Ceulemans in twee beurten Müller versloeg, zijn puur theoretisch. Want na twaalf partijen heeft Ceulemans 21 punten. Galvez volgt dan met een achterstand van zeven punten, Wij nen is tien punten achter geraakt, Müller liefst elf, terwijl Aguilera met vier punten uit twaalf partijen al zeker is van de laatste plaats. DURBAN (A.N.P.) Tom Okker heeft zich teruggetrokken uit het in ternationale toernooi in de Zuidafri- kaanse stad Durban. Een rugblessure maakte het hem onmogelijk verder te spelen. (ADVERTENTIE) Dat was ook zo tot en met de 55e beurt, toen Wijnen nog net leidde: 4140. Daarna liep de Berlijner, die in Duitse kampioenschappen routine in het driebanden heeft opgedaan met drie series van vier beslissend weg. Bij de stand 4759 leek een grote nederlaag voor Wijnen onaf wendbaar. De Brabander kwam ech ter nog terug en gaf zijn verlies met series van drie en vier een draaglijk aanzien 5460 in 74 beurten. In de kaderpartij tegen Aguilera kwamen de feilen van de Andalusi- sehe organisatie, die door de char mante ontvangst niet weggewist kun nen worden, nog eens duidelijk naar voren. Al in zijn eerste serie van 41 merkte Wijnen dat de arbiter van het tellen in de ankers totaal geen idee had en het voortdurend moeten corirgeren haalde Wijnen uit zijn spel. De organisators merkten wel wat er aan de hand was en probeer den de scheidsrechter ervan te over tuigen dat hij zich beter kon laten vervangen. Het was tevergeefs. De man bleef hardnekkig op zijn post en pas na de helft stapte hij terzijde. Toen was het leed al geschied. Het laatste greintje zelfvertrouwen van de Ossenaar was verdwenen en al leen omdat Aguilera nog slechter speelde, kon Wijnen met kleine se ries (achter elkaar 37, 39, 26 en 22) nog ruim winnen: 300205 in 18 beurten. Na de partij zei de Brabander: „Dit biljart loopt af. Het is niet ge woon meer". Zijn gelijk bleek bij het aftekenen van de verboden zone voor het libre. In een van de hoeken namelijk had de hardhouten drie hoek bijna een centimeter speling. „Nu begrijp ik ook waarom de ac- quitstoot op deze tafels zo moeilijk lukt", was de reactie van Ceulemans, De Spanjaard Galvez is de enige, die de Belg Ceulemans theoretisch nog kan bedreigen. Driebanden: MOSKOU (ANP) Hans Alser, de 28 jarige tafeltennis-„veteraan" uit Boras heeft in Moskou de Europese titel die hij acht jaar geleden in zijn bezit had, heroverd. Hij deed het op overtuigende wijze. Nadat hij in de halve finales in drie games had af gerekend met zijn zeventienjarige Wijnen (Ned.) 54 74 6 0,729 Müller (W.-Dl.) 60 74 8 0,810 Ceulemans (Bel.) 60 45 9 1,333 Aguilera (Spa) 36 45 5 0,800 71/2: Wijnen 300 18 86 16,66 Aguilera 205 18 76 11,38 Galvez (Spa) 73 8 24 9,12 Ceulemans 300 8 194 37,50 Libre: Aguilera 7 4 5 1,75 Galvez 500 4 284 125,00 Müller 255 2 255 127,50 Ceulemans 500 2 433 250,00 47/2 Ceulemans 400 6 226 66,66 Wijnen 78 6 35 13,00 Galvez 267 10 94 26,70 Müller 400 10 121 40,00 DEN HAAG (ANP) België, Zwe den, West-Duitsland en Tsjecho-Slo- wakije hebben de volgende voetbal clubs ingeschreven voor de Intertoto- competitie, die half mei een aanvang neemt: België: Anderlecht, Standaard Luik en Waregem. Zweden: IFK Goete- borg, IFK Malmoe, Djurgarden, Oe- rebro, en Atvitaberg. West-Duitsland: MSV Duisburg, Borussia Dortmund, Hamburger SV en Bayern München, Tsjecho Slowakije: Slovan Bratisla va, Jednota Silina, Kosice en Teplice. De Nederlandse clubs ADO, Hol land Sport. MW, en FC Twente ont vangen uit de t'oto voor elke te spe- Aen uitwedstrijd een bedrag van 10.000 gulden. (Van onze speciale verslaggever) LONDEN Highbury, het voetbal paleis in de wijk van het Londense district Arsenal is uniek in Enge land. Het in 1934 gebouwde Arsenal- stadion is met alle bijgebouwen tweemaal zo groot als het Olympisch stadion in Amsterdam. Er Is een speciale Arsenal-winkel waar de ruim 1500 üigeschreven leden en supporters wekelijks hun inkopen kunnen doen. Er is een groot restau rant dat elke dag van 's morgens 8 tot 6 uur open is. Veel Arsenal- fans vinden elkaar in dit restaurant waar de keuken voortreffelijk is. Ze bespreken daar de voetbalpro blemen en organisaties van suppor- tersreizen. Arsenal beschikt over een schoenmakerij, waarin een schoen maker drie uur per dag aanwezig is om allerlei reparaties te verrichten. Op Highbury is een wasserij - strijk- inrichting met drie volautomatische wasmachines. Alles is riant op High bury. De Arsenal-kleedkamer met twee grote baden, drie aparte bad kuipen en een saunabad doet den ken aan Oosterse weelde. Alleen de Deventer eredivisievereniging Go Ahead beschikt in Nederland over deze baden. De vloeren van de kleedkamer zijn voorzien van een verwarmingsinstallatie zodat de dure profs van de Londense dub geen verkoudheid kunnen oplopen. Arse nal is de enige club in Engeland waar het veld vrijwel altijd bespeel baar is. Behalve woensdagavond. Onder de groene grasmat ligt een draineersysteem, dat het overtollige water moet afvoeren. Bovendien be schikt Arsenal over een verwar mingsinstallatie onder de kluit gras waardoor Highbury altijd sneeuw vrij en nooit bevroren is. Bij het aan schouwen van zo'n unieke accommo datie vraagt de nuchtere Nederland se prof zich af waarom dat in ons land niet mogelijk is. In Engeland waar het transferbedrag aanmerke- lyijk hoger en de entreeprijzen be slist lager zijn (de duurste plaats bij Arsenal-Ajax kostte 14,is het wel mogelijk. Zou het toch een orga nisatieprobleem zijn? landgenoot Bengtsson, stond hij in de eindstrijd de Zuidslaviër Istvan Kor- pa eveneens slechts het minimale aantal games toe: 2119, 2118, 21-9. Zijn superioriteit in de razendsnele contra-attaq was zo drukkend, dat niemand aan de overwinning van de Zweed twijfelde, ook al liep diens voorsprong bij enkele gelegenheden terug tot één enkel punt. Ook Korpa geloofde kennelijk niet in zijn kansen. De Zuidslavische at leet, die doorgaans zeer agressief te werk gaat, scoorde slechts weinig winnende forehandsmashes. Hij maakte te veel fouten en werd bij verschillende gelegenheden in de ver dediging gedrongen. In de derde game kwam de Zuidslaviër er in het geheel niet meer aan te pas. Na zijn succes werd Alser, die 't volgend jaar als trai ner in dienst treed van de Westduitse tafeltennisbond, door zijn teamgeno ten, met wie hij eerder deze week de landenwedstrijden won, in de lucht gegooid. Het negenduizend koppige publiek was gul met zijn bijval. „Deze gouden medaille", zei Alser na afloop, „is het huwelijksgeschenk voor mijn bruid Gunilla Johansson. Ik hoop er overigens op mezelf net' zo'n geschenk te kunnen geven door met Johansson het herendubbel tegen Surbek en Stipancic te Winnen". Zover kwam het echter niet. In de mooiste partij van de avond zegevier de de beide Zuidslavische spelers met 21—16, 17—21, 9--21, 21—19en 21—13 De verdediging van de Zweden met de forehundklappen van Kjell Johans son was vrijwel gelijkwaardig aan de pure aanvalskracht van hun te genstanders. Vooral in de vierde ga me smashten Surbe en Stipancic zo hard als ze konden en ze gingen er mee door, toen het eenmaal 1919 was geworden en de risico's bijna te groot waren geworden. Ook de vijfde game ging aanvankelijk volkomen gelijk op. Maar na 't wisselen van tafelhelft bij 9—10, klapte de „ijze ren" Alser ineen. Hij beging fouten, die hij anders nooit maakt. Zodoende konden de Zweden, die de wereldtitel in hun bezit hebben, de Europese ti- t-ai niet aan hun erelijst toevoegen. Soya Roednova vormde zonder meer het middelpunt voor het enthousias me van het Moskouse publiek Ze ver overde niet minder dan drie titels. Na haar overwinning in het enkelspel verdedigde zij samen met Stanislav Gomozkov de titel in het gemengd dubbelspel met succes en tenslotte won zij ook met Svetlana Grinberg ook nog de titel in het dames dub belspel. Fietsen, springen, lopen, lig gen, dansen, hollen. Wat je ook doet, Levi's corduroy jeans zit altijd even lekker. Past altijd even precies om je lijf, als een schilletje om een appel. Op gelet dus: Levi's. Very, very "freaky"! TUNIEKPAKKEN VOOR DE „YOUNG MEN" Helemaal gevoerd. Met riem, Terlenka. Zwart en Bleu. MAXI VISTRAM EN REGENJASSEN voor de hippe tiener en twen! Ginnekenstraat 133, Hoek Sfal- lingstraat. Nabij v. Coothplein Breda - Tel. 45527 Voor Kleding die IN is KORTE BRUGSTRAAT 8 BREDA TEL. 38549

de Stem | 1970 | | pagina 17