Middenstand ongerust over industrie in Sloegebied Schrijfster Andreas Burnier ontleedde de vrouw in Goes POSTZEGELVERZAMELAARS KUNNEN IN VLISSINGEN HUN HARTJE OPHALEN Marokkaan gewond bij botsing VISVAKANTIE VOOR WINNAAR VAN ZEEHENGELWEDSÏRIJD Verbetering Kortgene's Chr. kleuterschool in raadsvergadering Experimentele liturgie Goes Vlissingse jongelui sloopten geluiden uit auto s Oriëntatierit De Zeeuwen RAAD BORSELE DRINGT AAN OP BESINNING Raiffeisenbank hield jaarvergadering ONRUST VOOR HET GOESE ONTWIKKELINGS CENTRUM: EERST WERKSCHEMA'S Minister Klompé houdt instuif voor Rijswijkers GROTE ORDER VAN PGEM AAN STORK „The Incident" in Middelburg P. Almekinders won schieting in Kapelle C. C. F. Courtin: zilveren ere penning van Reimerswaal NKV-kaartavond in 's-Heerenhoek ADLM hield schieting Edele Handboog hield schieting in Oudelande papier /oor uw pen Honden in bos Ds. v. d. Linden (ex-Goesenaar) overleden Morgen opening centrum voor Zuidmolukkers (Van onze correspondent) SINT-JOOSLAND Drieënzeven tig leden van de 405 waren aanwezig op de vergadering van de Raffeisen- bank Arnemuiden en Sint-Joosland die maandagavond in De Rode Leeuw te Nieuw- en Sint-Joosland werd gehouden. Voorzitter C.A. Polderdijk gaf een overzicht van de bank in het afgelo pen jaar. Tot secretaris werd be noemd de heer A.P.G. de Lange. De rekening en balans over 1969 werd vastgesteld op een bedrag van ƒ9.703.103,76. De netto-winst van ƒ24.021,15 werd toegevoegd aan het reservefonds van de bank. Als stemopnemers voor de avond werden aangewezen de heer J. Boone en J. Marcusse. Als bestuurslid werd herkozen de heer W. Corre. Als lid van de raad van toezicht en beheer P.A. Minnaart en als plaatsvervan gend lid van dit college de heer C.I. van Dis. Tijdens de vergadering werd het bestuur en de raad van toezicht een financieel verslag ge vraagd. (Van onze correspondent) GOES Op de kruising Rijksweg 58 - Ter Lucht kwamen gistermorgen twee volkswagenbusjes met elkaar in botsing. Hierbij werd een persoon ge wond. Een busje wilde linksaf slaan en werd in de flank gegrepen door een ander busje, dat uit de richting Mid delburg kwam. Dit busje belandde in de naast de weg gelegen sloot waar door een Marokkaan werd gewond. Hij is voorbehandeling overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. De busjes liepen aanzienlijke schade op. Een tweede autobotsing deed zich voor nabij Goes op de weg van Noord-Beveland. Een personenauto reed over de weg in de richting Goes. Vermoedelijk door een lekke band verloor de bestuurder de macht over zijn stuur, reed de rechterberm in, waar de wegwijzer het moest ont- felden, kwam terug op de rijbaan en botste tegen een personenauto die uit de tegenovergestelde richting kwam. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Beide auto's waren totaal loss. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op verzoek van de rijkspolitie te Groede is de 21- jange Vlissinger W. R. de Q. aange houden in verband met een diefstal van een bromfiets op 20 maart. Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachte samen met de 19-jarige A. van B. op 15 februari uit een geparkeerd staande auto een auto radio had weggenomen. Een paar dagen later na deze diefstal is J. A. yan B. samen met de 20-jarige A. M teruggegaan naar dezelfde auto om er ditmaal de luidsprekers uit weg te nemen. Verder hebben zij nog een autoradio ontvreemd uit een auto die geparkeerd stond in de straat „Ach ter de kerk". Hiervan is door de gedupeerde nooit aangifte gedaan bij de politie te Vussingen. De politie verzoekt dit alsnog te doen. Tegen de jongens is proces verbaal opgemaakt, waarna zij w vrijheid zijn gesteld. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De raad Borsele heeft in de raadsvergadering van gisteravond besloten om een jaarlijkse bijdrage van 7900 beschikbaar te stellen om de rattenbestrijding effectief ter hand te kunnen nemen. Zoals bekend hebben de gemeentebesturen op Zuid-Beveland en het Water schap zich al jarenlang beijverd om de schade die de ratten aanrichten tot het uiterste te beperken. Om een zo efficiënte bestrijding mogelijk te kunnen maken hebben de vier Zuidbevelandse gemeenten en het Wa terschap de handen nu ineen geslagen. Het college van b. en w. stelden de vergadering voor om in het bestuur van de Centrale Werkplaats De Be- velanden de wethouder van sociale zaken, de heer C. Verdonk te benoe men. De heer J. de Koster (PPR) zei echter liever te zien dat burgemees ter J. L. Dregmans in het bestuur zitting zou nemen omdat de heer De Koster ernstig aan de capaciteiten van de heer Verdonk zei te twijfe len. De raad kon zich echter niet achter de mening van het PPR-raads- lild scharen. Een krediet van f 3950 werd be schikbaar gesteld om de zuiverings installatie in Oudelande te reviseren. Het college is de mening toegedaan dat een revisie te prefereren is bo ven de aankoop van een geheel nieu we installatie waarmee minstens een bedrag van f 15.000 gemoeid zou zijn. Temeer daar volgens b. en w. de in stallatie na de revisie weer in per fecte staat zal verkeren. Opnieuw werd in deze vergadering de kwestie van het al dan niet houden van zit tingsuren door een ambtenaar in de diverse woonkernen ter sprake ge bracht. Zoals bekend besliste de raad 10 februari jongstleden dat het niet wenselijk is dfergelijke zittingsuren in te stellen. Op de voorlaatste ver gadering echter zei de heer I. A. van Rojjen (PvdA) van diverse zijden vernomen te hebben dat men bijzon der teleurgesteld was over dit raads besluit. Aan de hand vain voorbeelden in andere gemeenten waar wel zittirags- uren worden gehouden, meende het college voldoende aangetoond te hebben dat dergelijke zittingsuren niet aanbevelenswaardig zijn. Om de groeiende onrust onder de kleinere middenstanders naar aan leiding van de expansieve industria lisatie in het Sloegebied weg te ne men besloot de raad om bij de be voegde instanties, hier wordt gedacht aan het Provinciaal Bestuur en mi nisters van Economische Zaken en (Van een onzer verslaggevers) GOES Om het regionaal centrum voor ontwikkelingshulp in Goes zo efficiënt mogelijk van de grond te doen komen, zullen in de komende weken verscheidene organisaties zich bezighouden met het samenstellen van praktische en alternatieve werksche ma's, die op een vergadering van maandag 11 mei zullen worden be sproken. Dit werd maandagavond besloten op een bijeenkomst die de werkgroep Vredesweek '69 in het jeugdcentrum „De Veste" had belegd. Aan het be gin van deze goed bezochte vergade ring zette de heer V. G. Schoenma kers, een van de initiatiefnemers, uit een wat tot de plannen voor een der gelijk centrum heeft geleid. „Men heeft er van de zijde van ver schillende landelijke organisaties op aangedrongen onze activiteiten wat uit te breiden. Wij hebben toen ge meend ons heil te moeten zoeken in een centrum voor ontwikkelingshulp, omdat er wel veel acties op touw wor den gezet ten bate van de ontwikke lingshulp, maar dat de zo broodnodige voorlichting in de meeste gevallen blijkt te ontbreken. Bovendien wor den deze acties spontaan iipgezet, maar juist door deze spontaneïteit gaat de coördinatie verloren". Zoals bekend heeft het gemeentebe stuur getoond welwillend tegenover dit idee te staan en gratis ruimte be schikbaar gesteld in het „Manhuis" aan de Singelstraat. Het centrum zou tijdelijk of per manent bemand moeten worden door een of meer deskundigen. De ver scheidene organisaties gaan deze maand op zoek naar dergelijke men sen die bereid zijn de belangstellen den van goede informatie te voorzien. Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk, aan te dringen op bezin ning over de gevolgen van deze in dustrialisatie, waarvan de kleinere middenstanders het slachtoffer drei gen te worden, maatregelen te tref fen. De heer H. Eversdijk (C.H.U.) zei echter dat er voor gewaakt moet worden dat eir geen vaste hoop onder deze bevolkingsgroep gewekt moet worden. De heer Eversdijk betoogde, dat de middenstand het niet alleen in Borsele en Nieuwdorp moeilijk hebben, maar dat dit in alle dorps kernen het geval is. Die moeilijkhe den zouden zeker niet volgens de heer Eversdijk door de industrieën worden veroorzaakt. Deze moeilijk heden zijn niet alleen hier een pro bleem, maar dit is een landelijk vraagstuk. De heer Eversdijk zei zich verder af te vragen wat de midden stand zonder de industrie zou beteke nen. Wij moeten, zo besloot het raads lid, deze zaak in haar juiste propor ties blijven zien. De heer P. Dekker (V.V.D.) zei, dat niet alleen de mid denstanders ongeTust zijn, ook ande- (Van onze pari. redactie) DEN HAAG Ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan, dinsdag 14 april as., houdt het ministerie van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk een creatieve instuif in het ge bouw van het departement in Rijswijk. Op donderdag 16 april zijn 's morgens de leerlingen van la gere scholen welkom, 's middags die van middelbare scholen en 's avonds zullen minister dr. Marga Klompé en staatssecreta ris mr. H. van de Poel op het departement ouderen en verte genwoordigers van organisaties uit de gemeente Rijswijk ontvan- gcn. De instuif voor seb-'icren om vat schilderen, tekei knippen, plakken en desgew l andere creatieve expressievormen, steeds in groepen van maximaal 250 personen. De meest geslaag de werkstukken zullen tezamen een expositie vormen die vrij dag 17 en zaterdag 18 april voor het publiek te bezichtigen zal zijn. Voor de ontvangst van ou deren op de avond van 16 april zullen Vertegenwoordigers van alle Rijswijkse verenigingen, kerken, politieke partijen en ge meentebestuur worden uitgeno- digd. ARNHEM (A.N.P.) Ten behoe ve van de uitbreiding van de Flevo- centrale met een produktie-eenheid van 460.000 kw is door de P.G.E.M. aan de Koninklijke Machinefabriek Stork n.v. te Hengelo opdracht ver leend tot de levering van een ketel- installatie voor een stoomproduktie van 1480 ton/hr. Met deze opdracht is een bedrag gemoeid van 40 a 50 miljoen gulden. Zoals eerder werd medegedeeld zal de Nederlandse industrie ook bij de levering van de voor deze uitbrei ding bestemde turbo generatorinstal- latie, die in opdracht werd gegeven aan de Franse Alsthomfabrieken, op ruime schaal kunnen worden inge schakeld. Welke Nederlandse fabrieken bij deze opdracht zullen kunnen worden betrokken is echter op dit moment nog niet te zeggen, aldus een mede deling van de n.v. Provinciale Gel- dersche Electriciteitsmaatschappij. ren zien zich door de uittoredldtogen ie het Sloegebied bedreigd en verzocht ook voor hen de nodige aandacht. Burgemeester J. L. Dregmans van Borsele. (Van onze hengelsportmedewerker) IJZENDIJKE Een compleet ver zorgde visvakantie van vier dagen voor 2 personen op de Waddeneilan den is de hoofdprijs van de op 19 april te houden zeehengelwedstrijd te IJzendijke. De wedstrijd die wordt gehouden aan de Scheldeoevers en meetelt voor het Scheldekampioen- schap, begint om 11.30 uur en duurt tot 14.30 uur. Direct na de weging is de prijsuitreiking in het Jeugdge- bouw. (Van onze sportmedewerker) GOES Ruim zeventig auto mobilisten hebben deelgenomen aan de oriëntatierit, die de MAC „De Zeeuwen" organiseerde over een af stand van 84 kilometer. Het traject was uitgestippeld op Zuid-Beveland met start en finish in 's-Gravenpol- der. De uitslagen waren: A-klasse: 1 M. Baart - P Poelman 82 strafpunten, 2 C. Bode - mejuffrouw Bom 119 p., 3 J. van Hijfte - H. van Geffen 121 p. 4 A. Deegens - C. Deegens 137 p., 5 A. Hollestelle - F. Hollestelle 146 p., 6 L. Smit - A. Kruijssen 151 p., 7 G. Sturm - A. Poppe 169 p.. 8 J. Hoef- laken - M. Hoeflaken 191 p., 9 A. v. Hijfte - T. van Hijfte 202 strafpunten. B-klasse 1 R. Schuurman - (kaart lezer onbekend) 205 strafpunten, 2 M. Jobse - P. Jobse 214 p„ 3 H. Mi- naar - mejuffrouw Mathijsse 250 p„ 4 J. Schuitema - J. Kiel 257 p„ 5 W. Gijzel - mevrouw Gijzel 263 p., 6 C. de Koning - mevrouw de Koning 265 p., 7 I. Kranse - onbekend 270 p., 8 J. van Keulen - P. van Keulen 273 p., 9 J. Leijs - mevrouw Leijs 284 p„ 10 J. van Engelenburg - mevrouw van Engelenburg 302 strafpunten. (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE In de gemeente raad van Kortgene, donderdagmid dag om 14.30 uur zal het college van b. en w. de raad voorstellen om me dewerking te verlenen aan het ver zoek van de vereniging tot stichting en instandhouding van de Christelijke Kleuterschool om de nodige gelden beschikbaar te stellen voor de aanleg van een centrale verwarmingsinstal latie en de aansluiting op het aard- gasnet. Het college zal de raad verder ver zoeken om een subsidie van f 250,- beschikbaar te stellen aan het ju bileumcomité, dat is ingesteld ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan vam de voetbalvereniging „Corfgene" De agenda vermeldt verder nog enkele andere subsidieverzoeken, zo als een jaarlijkse bijdrage van f 100 voor het kerkkoor „Harpe Davids" f 100 voor de stichting Noord-Beve- lamdse protestantse bejaardenzorg, f 400 voor het comité „Toeristenweek Colijnsplaat" en f 100 voor het her vormd kerkkoor in Kortgene. (Van onze correspondent) GOES Stelt u zich nu als Zeeu wen eens voor dat ik u op één van deze clichébeelden van de vrouw in de literatuur toepaste. Zoudt u zich dan niet beledigd voelen over een dergelijke weergave van u als ras? Dat vroeg de schrijfster Andreas Burnier, pseudoniem voor C. I. Des- saur, aan de zeer talrijke aanwezigen in de Openbare Leeszaal in Goes. In haar lezing gaf zij de zeven meest voorkomende clichés van de vrouw in de literatuur. Zij begon haar inleiding met een soort levens beschrijving van Virginia Woolf als schrijfster. Deze beroemde Engelse actrice citeerde de inleidster om aan te tonen hoe weinig de vrouw in de top van wereldliteratuur gewaar deerd wordt en hoe zelden zij daarin weet door te dringen. Virginia Woolf stelde het voor als het vechten te gen het fantoom van de engel in huis, de onzelfzuchtige, de zich zelf opofferende, de zichzelf wegcijferen de, de charmante, de elegante figuur in huis. Het stuk van Alby „Wie is bang voor Virginia Woolf', is weer een aanval op het feministische streven. Dit streven is te pletter geslagen te gen de bestaande opvattingen. De vrouwen blijven inferieur aan de on dernemers en de Arabische mannen. De feiten zijn wel bekend, maar toch verandert er niets. „V®? een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Ter gelegenheid Van het 25-jarig bestaan van de Viis- ™gse afdeling van de Internationa- Vereniging Philatelica heeft het ayon Zeeland van genoemde vereni- er zijn goedkeuring aan gehecht, "e jaarlijkse rayontentoonstelling gehouden worden in het Schelde- tzw' er' an Dishoeckstraat, van 6 en met 10 mei aanstaande. wondt de grootste tentoonstel- »2L tot dusver in rayonverband georganiseerd. De belangstelling nad j Zeeuwse filatelisten bleek, al* a f gelegenheid tot inschrijving heehtemer was opengesteld, zo Taott' het bestuur zich genood- _Kt zag het aantal beschikbare ra- Er *i ïï°g met honderd te verhogen. ratnT straks dain ook vierhonderd veer?i'S01-(len bezet, waarin onge- w"xpo albumbladen worden De tentoonstelling is verdeeld in zes afdelingen en wel één afdeling voor de jeugdinzendingen, één voor de beginnelingen, één voor de gevor derde verzamelaars (de grootste) en voorts nog een ere-afdeling, een ere- hof en tenslotte nog vijf buitenlandse inzendingen uit Engeland, één uit België en één uit Nederland. In totaal hebben 116 inzendingen ingeschreven, waaronder vrij veel verzamelingen, die nog nimmer waren getoond. Er is een grote verscheidenheid van lan- denverzamelingen, zowel Europese als overzeese. Ook verzamelingen, die betrekking hebben op bepaalde mo tieven (z.g. thematische verzamelin gen met als onderwerp b.v. dieren, vogels, kerkgeschiedenis, landbouw, elektriciteit en bloemen) zullen in ruime mate te bezichtigen zijn. Alle inzendingen zullen door een jury van vooraanstaande filatelisten worden beoordeeld. Alle deelnemers ontvangen een di ploma en een jubileumvaantje. De prijswinnaars krijgen een medaille in brons, zilver of goud naargelang het aantal behaalde punten. Voor alle af delingen is voor de twee beste inzen dingen bovendien een eremedaille en beker beschikbaar, geschonken door bepaalde autoriteiten, instellingen, be drijven en corporaties. De allerbeste inzending wordt bekroond met een grote wisselbeker. Tijdens de tentoonstellingsdagen zullen aan een stand in de zaal spe ciale enveloppen verkrijgbaar zijn, die voorzien worden van een door de PTT gemaakt gelegenheidsstempel. Vanaf woensdag 6 mei tot ön met zondiag 10 mei zullen een vijftal kin- dierpostzegelhandelaars met een uit breide collectie postzegels en eerste- dagomslaigen aanwezig zijn. De tentoonstelling zal op woensdag 6 mei geopend worden door de bur gemeester van Vlissinigen, drs. D. Roemers, waarna iedere belangstel lende gelegenheid krijgt het tentoon gestelde te bezichtigen. De tentoon stelling zal dagelijks van 10 uur tot 22 uur geopend zijn. Op zondag 10 mei echter van 10 uur tot 17 uur. Behalve deze tentoonstelling zal er op 7 mei vanaf het Stadhuisplein een bemande luchtballon starten die een hoeveelheid poststukken zal meene men. Op vrijdag 8 mei wordt er een postzegelbeurs georganiseerd en op 9 mei houdt de landelijke vereniging voor 't eerst in haar 60-jarig bestaan haar jaarlijkse vergadering in Vlis- singen. In het Scheldekwartier zal 's middags een koffietafel worden ge serveerd waarna om ongeveer half drie een bootreis plaatsvindt met een van de veerboten. Gedurende het verblijf aan boord zal het gemeente bestuur in Vlissingen de deelnemers officieel ontvangen. Volgens Andreas Burnier bestaan er zeven levensgrote clichébeelden van de vrouw in de literatuur. De eerste is de bange en moederlijke vrouw, die haar held probeert tegen te houden. Het tweede cliché is het zien van de vrouw als ding,, als niet- mens en seksueel object. Het derde cliché is dat van de vrouw als repre- sentante van de duivel, als de uit lokster van het kwaad. Het vierde cliché is dat van de vrouw die als wezen te goed is voor deze wereld, Het vijfde cliché is dat van de vrouw als klimplant, die niet op zichzelf kan bestaan. Het laatste cliché is dat van de vrouw als held ondanks dat ze een vrouw is. Over al deze clichés werden tot voor kort de vrouwen nauwelijks kwaad. Zij accepteerden hun rol zonder meer en leefden er in. De vrouwen die zich hier nu tegen ver zetten en die vrouwen die het accep teren stuiten allebei op verzet. Ami de ene kant wil men niet dat de vrouw zich boven dit beeld uit ver heft, maar aan de andere kant ac cepteert men ook niet dat een vrouw daarin maar berust. Wat ze ook doet of laat, ze doet het toch altijd fout. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Onder auspiciën van de Zeeuwse Volks-Universiteit zal woensdagavond 8 april om acht uur in het City-theater in Middelburg de film „The Incident" onder regie van Larry Peerce, worden vertoond. De toegangsprijzen zijn zoals nor maal. De voorstelling is openbaar. (Van onze correspondent) KAPELLE De handboogvereni ging Willem Teil hield onder haar le den een schieting op de liggende wip in café Sport in Kapelle. Voor de beste schutter was een be ker beschikbaar. P. Almekinders won deze beker. De uitslag is verder: hoofdvogel: niet afgeschoten. 1ste zij vogel: P. Almekinders; 2de zijvogel: niet afgeschoten; 1ste en 2de boven- kal: P. Almekinders. De onderkallen werden niet afgeschoten. 1ste klep: ll de Kraker; 2de klep: D. Minnaard; 3de klep: L. Baert. De meeste kleine vogels (7stuks) waren voor C. Del- zenne. Met een gezellig samenzijn werd deze schieting besloten. (Van onze correspondent) YERSF.KE In de Prinses Bea trix School had de huldiging plaats van de heer C. C. F. Courtin, die veertig jaar werkzaam was bij het onderwijs. Burgemeester Pijl Hoge- weg, in gezelschap van twee wethou ders en de gemeentesecretaris van Reimerswaal, reikte hem naast de bekende enveloppe als eerste de zil veren erepenning van verdienste van de gemeente Reimerswaal nit. Niet alleen wegens zijn verdien sten voor het onderwijs maar ook voor zijn vele werkzaamheden op verschillende andere terreinen. Het hoofd der school, de heer Glerum die meer dan veertig jaar met de heer Courtin heeft opgetrokken, bood hem namens het personeel een waarde bon aatn. Het kleinste meisje van de school bood namens de leerlingen een barometer aan. De kinderen hadden ook voor een welkomstlied gezorgd. Voor mevrouw Courtin wa ren er bloemen. 's Avonds had in de raadzaal een zeer druk bezochte receptie plaats waar velen de familie Courtin kwa men feliciteren. Afgevaardigden van diverse verenigingen en organisaties lieten hun wensen vergezeld gaan van bloemen en cadeaus. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK In gebouw „de Jeugdhoeve" in 's-Heerenhoek zijn de maandelijkse kaart wedstrij den van de Centrale van het NKV (afdeling 's-Heerenhoek) gehouden Er waren 28 deelnemers. De eerste prijs kwam toe aan de heren C. de Koning en W. Ars. De tweede prijs was bestemd voor de heren J. Pompernolle en H. de Jonge. Voor de derde en vierde prijs kwa men in aanmerking de heren J. Hoon dart, J. Stokx, Luis Moison en Han Moison. (Van onze correspondent) KWADENDAMME De handboog vereniging A.D.L.M. gaf bij de heer W. Huige een schieting op de liggen de wippen. Van 14 verenigingen wa ren 62 schutters aanwezig. De uitslag van de eerste wip Hoofdvogel: A. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, 1-ste zij vogel: M. Rijk van Spes-Nostra uit Ovezande, 2-de zijvogel: R. Verdonk vam Vios uit 's-Heerenhoek, 1-ste bo venka!: J. v.d. Dries van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek, 2-de bo venka!: C. Rentmeester van Willem- Teil uit Ovezande, 1-ste onderkal: A, de Jonge-Rijk van Willem Teil uit Ovezandie; 2de bovenkal M. Verbeek van Victoria uit Kwadendamme; 1- ste klep: Leo de Jonge van A.D.L.M, uit Kwadendamme; 2-de klep: Jac, Doene van Victoria uit Kwadendam me, 3-de klep L. de Kraker van Wil lem-Teil uit Kapelle. Meeste kleine vogels: F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, 5 stuks. De vliegende vo- gelprijs was voor O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme. Uitslag van de tweede wip: 1-ste hoofdvogel: Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme, 2-de hoofdvogel: Adri de Jonge van A.D.L.M. uit Kwa dendamme, 2-ste zijvogel: P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek, 2-de zij vogel A. A. Martens van Vios uit 's- Heerenhoek, 3-de zijvogel B. v.d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Hee- renhoek, 4-de zijvogel: mevr. van Loo van Doel naar Hoger uit Wolphaarts- dijk, 1-ste kal: B. Looy van Victo ria uit Kwadendamme, 2-de kal: C. Voet van Vios int 's-Heerenhoek, 3- de kal: P. Traas van Vios uit 's-Hee renhoek, 4-de kal: I. Oostdijk van Willem Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels: A. v. 't Westeinde van A.D.L.M. uit Kwadendamme, 7 stuks. De vliegende vogelprijs was voor I. Helmstrijd van Juliana uit Oudelande. (Van onze correspondent) OUDELANDE De handboogver eniging Edele-handboog hield een schieting op de liggende wip bij de heer J.F. de Rijke in café Centrum in Oudelande. Van de 15 verenigin gen waren 43 schutters opgekomen. De uitslag is als volgt: hoofd vogel: L.Vermue van Spes Nostra uit Ove zande; 1ste zijvogel: Sjaak de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; 2de zijvogel: J.F. de Rijke van Edele- Handboog uit Oudelande; 1ste boven kal: J. Korstanje van Spes Nostra uit Ovezande; 2de bovenkal: A. de Jonge sr. van Soranus uit Heinkens- zand; 1ste onderkal: A. van Zunde- ren van Spes Nostra uit Ovezande; 2de onderkal: J.F. Claeys van Edele Handboog uit Oudelande; 1ste klep: W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwa dendamme; 2de klep: Ko Traas van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek; 3de klep: C.D. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme. Meeste klei ne vogels: Adr. Westveer van Edele Handboog uit Oudelande, 3 stuks. De vliegende vogelprijs was voor F. Koens van Spes Nostra uit Ovezande. In De Stem van 3 april las Ik een onderwerp over het bovenstaande. Ik ben het over genoemd onderwerp niet geheel eens. Ten eerste vind ik dat er in het Mastbos niet gejaagd zou mogen worden. Het bos is in de allereerste plaats bestemd voor re creatie en niet voor de jacht. Vol gens mij is het oergevaarlijk, speci aal voor de kinderen. Zij mogen daar overal spelen. Bijna nergens staat „Verboden Toegang" en ik ben het hiermee volkomen eens. Daar is het bos voor. Ik heb kinderen „Indi aantje" zien spelen. Enige kropen weg en de andieren moesten ze op sporen, Wat gebeurt er wanneer zo'n kind in het lage hout wegkruipt en zich doodstil houdt en een jager m de buurt is? Zal hij dat kind dan zien of schiet hij bij het minste ge ritsel? Zelf heb ik een jaar geleden in oktober meegemaakt bij mist en een zicht van ten hoogste 40 meter, dat er werd geschoten. Vanwege mijn beroep heb ik wel enige kijk op afstand schatten. Ik zag de jager niet, ben op het geluid afgegaan, en vond hem daar. Geen prettig idee voor ouders, die denken dat hun kin deren veilig in het bos spelen en ra votten. Laat het jagen op open vel den gebeuren en nogmaals niet in een bos dat voor recreatie dient. Het Staatsbosbeheer kan zelf het no dige wild afschieten indien dit nodig is. De dame of heer die met zijn (haar) hond een wandeling door het bos maakt ®n deze los laat lopen, houdt zijn (haar) hond altijd zoveel mogelijk in 't oog. Het is de enige, mander om de hond wat beweging te geven, vooral voor die mensen die geen tuin hebben. Uitzonderingen zijn er altijd weL Zo heb ik het meegemaakt, dat praktisch iedere avond de afgelopen zomer een heer en een dame met een auto kwamen waarin vier snelle whippets zaten en deze loslieten. Een viertal van dit soort honden die samen jagen, kun nen veel schade aan de wildstand aanrichten. Daar heb ik me ook aan geërgerd. Vooral omdat ik een keer een paar verscheurde konijntjes heb gevonden. Maar een gewone enkele hond kan onmogelijk een gezonde ree te pakken krijgen. BREDA P. J. VAN NUYS gep. kapt. gr. vaart (Van onze correspondent) DEN HAAG Ds. H. H. van der Linden, predikant van Die Vrije Ge reformeerde Kerk in Kaapstad is op 48-jarige leeftijd plotseling overle den. Voordat ds. Van der Linden In 1958 predikant werd in Kaapstad, was hij werkzaam bij de Uitgeverij Oosterbaan en Le Cointre te Goes. Hij heeft daar 12 jaar gewerkt. In tussen ontving hij privélessen in oude talen en daarop werd hij, op grond van „buitengewone gaven", toegela ten tot het predikambt. Vorig jaar heeft hij, met verlof in Nederland, een bezoek gebracht aan de generale synode van de Gerefor meerde Kerken Vrijgemaakt in Hoo- geveen. Die Vrije Gereformeerde Kerk in Kaapstad is een gemeente die ontstaan is uit emigranten van de Ger. Kerken Vrijgemaakt iin ons land. (Van onze correspondent) GOES De liturgische werkgroep van de parochie Goes is van mening dat er ruimte moet blijven voor ex perimentele diensten in de parochie kerk. In 1969 werden er verschillende van deze diensten gehouden, die bij de parochianen zeer in de smaak vie len. De liturgische werkgroep heeft daarom het hierboven vermelde be sluit genomen. Daarvoor is een bege leidingscommissie gevormd die be staat uit de heren P. Goddrie, J. Polfliet, E. Heyblock en kapelaan V. Schoenmakers. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Morgenochtend om half elf zal dr. G. Hendriks, di recteur-generaal voor maatschappe lijke ontwikkeling van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk de officiële opening ver richten van de Mr. dr. Soumoukil- stichting, het sociaal-cultureel cen trum voor de Zuid-Molukkers op Wal cheren. De deuren van de gebouwen zullen door mevrouw Soumoukil ont sloten worden, 's Middags zullen alle genodigden aanzitten aan een rijstta fel. Daarna om vier uur begint voor de kinderen een kinderfeest, 's Avonds om acht uur volgt voor de ouderen een gezellig samenzijn.

de Stem | 1970 | | pagina 7