C R VAM BOXTU KARD. AL T Kan ze daar niet schelen wat je verdient fabrikanten Lichtpun wat is uitgerekend voor u het vak van de toekomst? automatisering Algemene Bank Nederland u met uw lts-of MTs-dipioma mechanisatie en instrumentmaker of fijnbankwerker. MEDEWERK(ST)ER vakbekwame verkoper en aankomend verkoper PHILIPS Gebr. Eekel TIMMERLIEDEN VLECHTERS Boekhandel Van Turnhout voor de administratie - - Commentaar Fusies 12 DE STEM VAN WOENSDAG 8 APRIL 1970 Een vak, waar leken zelfs diep van onder de indruk zijn, maar waarvan de vakman weef, dat de ontwikkeling pas begonnen is. Déérom zit er juist zo'n geweldige toekomst in. In wezen Is dit uw vak. NCR NEDERLAND heeft zich op dit terrein een vooraanstaande plaats veroverd. Over de gehele wereld gezien, is NCR één der meest vooraan staande ondernemingen met vestigingen in praktisch alle belangrijke landen. Het totale leveringsprogramma omvat kasregisters, boekhoudmachines, elektronische administratie-apparatuur en computers. NCR NEDERLAND biedt u niet alleen een veilige toekomst met financiële zekerheid, maar ook de mogelijkheid uw kennis te gebruiken bij de verdere ontwikkeling van deze apparatuur. U kunt uw technische initiatieven volledig uitleven. Interesse om eens te komen praten? Maak dan een afspraak of vraag om een sotncltatleformuller bij: "CR NEDERLAND - n.v. Nationaal Kasregisters. Singel 434-436, Amsterdam-C. Afdeling Personeelszaken. TaL 020-2325 74. AMSTERDAM GRAVENHAGE ROTTERDAM UTRECHT GRONINGEN EINDHOVEN AANNEMERSBEDRIJF Wijnkoperstraat 69 - Gorkum vraagt direkt voor diverse werken all-round Hoog loon Aanmelden na 6 uur: 01850-23417 en 01830-3567 Grote Markt 18 Breda (Tel. 34772) vraagt Boekhoudkundige ervaring gewenst. Schriftelijke sollicitaties worden gaarne inge wacht op bovenstaand adres. Vraagt voor de afd. Radio - T.V. Electr. huishoudelijke app. Sollicitaties schriftelijk of mondeling na telefo. nische afspraak 01600-31284, Ginnekenstraat 55 Vroeger dacht ik altijd dat je geld moest hebben om bij 'n bank binnen te komen. Maar da's gewoon onzin. Want toen ze bij ons de salarissen via de bank gingen betalen, keek die man bij de ABN helemaal niet gek toen ook ik. 'n salarisrekening kwam openen. ■'t Kan ze daar niet schelen wat je verdient, want ik heb bepaald geen groot salaris. En toch betaal ik nu mooi al m'n rekeningen via de bank en betaalcheques heb ik ook. Erg gemakkelijk allemaal. Gek eigenlijk dat 'n heleboel mensen aan die gemakken en die 31A% rente niet toekomen, omdat ze denken dat ze voor de bank te weinig verdienen. Eigenlijk zou iedereen 'n salaris rekening bij de ABN moeten hebben. U ook. Elektro-Akoestiek' (ELAj, een hoofdin'dustriegroep van Philips, ontwerpt, produceert en verkoopt professionel» elektronische en fijnmechanische apparatuur. Een paar voorbeelden: complete tv- en radio-studio-installaties professionele versterkers recorders voor computers microfoons studio regie-apparatuur audio-visuele hulpmiddelen voor onderwijs. Voor de fabricage van ELA, gevestigd in Eindhoven en Breda, zoeken wij Met fabrikanten bedoelen wij technici die kunnen wijzen op ervaring in het leidinggeven aan wat grotere groepen. Mensen dus, die goed kunnen organiseren en een praktische instelling hebben. De noodzakelijke ervaring kan zijn opgedaan In het bedrijfsleven, maar bijvoorbeeld ook als officier in de technische sector van leger, luchtmacht of vloot. De functie Dergelijke fabrikanten krijgen bij ELA de verantwoording voor de groep (20 tot 50 man) in de fabricage van elektronische en fijnmechanische apparatuur. Zij staan rechtstreeks onder de fabricagechef. De opleiding Een opleiding H.T.S. (E of W) is de meest geëigende. Echter een middelbare school gevolgd door een hogere technische opleiding in de E of W sfeer voldoet ook. De leeftijd moet tussen 30 en 40 jaar liggen. De toekomst ELA is een snelgroeiend bedrijf, wat op zichzelf al promotiekansen inhoudt. Naast horizontale promotie (naar een belangrijker groep) zijn de kansen reëel voor promotie naar afdelingschef, chef planning, chef produktie- bureau e.d. Verdere studie - bijvoorbeeld in bedrijfskunde - is natuurlijk een belangrijk argument bij promotie. Zo'n studie wordt door ons gesubsidieerd. Oriëntatie Als bovenstaande gegevens uw belangstelling voldoend® gewekt hebben om meer informatie in te winnen, vraagt u dan een gesprek aan ter wederzijdse oriëntatie. Ons adres: N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, afdeling Personeelzaken, Willemstraat 20, Eindhoven, onder vermelding van nummer 70054. N.V. Philipe' Gloeilampenfabrieken, Eindhoven NOORDWIJKERHOUT (KNP) - Het Nederlandse episcopaat heeft eer onafhankelijke structuurcommissie op gericht met als opdracht op korte termijn advies te geven op welke ma nier het als tijdelijk opgezette Pas toraal Concilie duurzaam gestalte ka» krijgen. Wanneer de bisschoppen zie met dit advies kunnen verenigen, dan zal een klein voorlopig bestuur in het leven geroepen worden, dat over leg moet plegen met de diocesane pastorale raden en met belangrijke andere instanties in het pastorale Vepê bisschoppen hopen dan spoedig daarna de inhoud en de structuur van dit landelijk pastoraal beraad vast te stellen. De onafhankelijke struc tuurcommissie, die het eerste spit- werk moet doen, zal onder leiding staan van prof. dr. P. A. Steenkamp, die ook de laatste vier plennaire ver- EEN interdepartemontale werk groep, d.w.z. ambtenaren van verschillende ministeries, vindt het althans voorlopig niet nodig om wettelijke maatregelen te tref fen voor toezicht bij fusies. Aan een beroepsrecht bij de overheid voor hen die een bepaalde fusie te nade lig vinden, heeft de werkgroep evenmin behoefte. Men gaat er hierbij vanuit dat het bedrijfsleven zich vrijwillig onderwerpt aan een zogenaamde gedragscode, zoals on langs opgesteld door de Sociaal Economische Raad. De werkgroep legt hier toch een optimisme aan de dag, waarvoor wij tot in de meest recente geschiedenis niet erg veel grond kunnen ontdekken. Dat van de andere kant het ver trouwen van de werkgroep in de goede wil van het bedrijfsleven ook weer niet zo groot is, mag blij ken uit het advies om de onderne mers wel te verplichten de Gewes telijke Arbeidsbureaus tijdig in te lichten als ontslagen van betekenis dreigen te vallen. Men kan echter niet van de G.A.B.'s eisen dat zij ais fusie-controleurs gaan functione ren dat kan volgens de werk groep de regering niet eens zo dat men In deze verplichting niet veel meer kan zien als een zoethou dertje voor werknemers dat heri echter in veel gevallen niet voor een ontslag zal behoeden. Dat de ambtenaren van de werk groep menen dat een wettelijk ge regeld overheidstoezicht of beroeps- recht zo vergaand zou ingrijpen in het ondernemingsbeleid, dat de her structurering van het bedrijfsleven geschaad zou worden, duidt echter op iets anders. De duidelijk politiek gekleurde mentaliteit van waaruit de werkgroep hier redeneert, maakt hef o.l. noodzakelijk om de discus sie over de problematiek eerst op politiek niveau rond te maken. De werkgroep is in september 1968 in gesteld. Pas later is de discussie over samenwerkingsvormen in het bedrijfsleven in de Kamer op gang gekomen. En zij is nog volop aan de gang. Het christelijk-liberale overwicht van de regeringspartijen zal de ambtenaren van genoemde werk groep wel gelijk geven, maar de werknemers die bij fusies betrok ken raken kopen er niet veel voor. DE NIJMEEGSE redactie van het Griekenland-bulletin heeft dinsdag opnieuw een brief van het Grieks verbond van falangisten ontvangen, waarin wordt gedreigd met opblazen van het redactielokaal. (Van een onzer redacteurs) Zowel in 1936 (generaal Metaxas) -s in 1967 (kolonel Papadopoulos) werd bij het vestigen van de dic tatuur over het Griekse volk ge sproken „als de patiënt, die gene den moet worden". De vergelijking tussen 1936 en 1967 houdt daar niet op: ook Metaxas deed het in het oeging voorkomen alsof zijn dicta tuur slechts een overgangsfase ™as. Maar al snel liet hij, evenals 1 f Junta van nu, doorschemeren, niet van plan was spoedig i,„ d te ruimen. Naar het voor- nn i 1Metaxas heeft Papado- Peveneens getracht het plat- °P zbn handen te krijgen or de Griekse boeren hun schul- kwijt te schelden en hun een versrhLft °P de„ graanprijzen te inn! Papadopoulos (wéér bnZ, voorbeeld van Metaxas) °"!1 de strijd aan tegen bu- [^"'"atische onverschilligheid en jS om zo de sympathie van «riekse burger te winnen, vn^aiüd.0poulos schijnt de lessen stel,»;,- ,xas goed geleerd en uit- helii,11" Praktijk gebracht te liet nn- wuut een groot deel van worde Se volk is ap-thisch ge- beriehï en vrmt, zoals recente gent!» leren' een „happy" zwij- vrm,„„meerderl,ei<i. Over echte wordt echter niet meer ge-

de Stem | 1970 | | pagina 12