eebrugge wil eerste haven aan Belgische kust worden Zelfstandigheid Sluis wordt uitbundig gevierd Koninlijke familie op vakantie GESLAAGD POP FESTIVAL IN IMAGE CLUB Horlogeverkopers molesteren bezoekers van Sluis Uitvoering EMM in Zuidlandtheater NVV Terneuzen huldigde jubilarissen erkelijk reageert, 75-JARIG BESTAAN ALS HAVENSTAD WORDT GROOTS FEEST Wedstrijden van Ned. Roode Kruis in Goes MANIFESTATIES Gidsenkring Brugge bezoekt Sluis Hoogwater Vijftigjarige bruiloft in Sas van Gent Waterschap Braakman vergadert vrijdag - HOTEL DE COCAGNE Vr. 3 APRIL tlm Ma. 13 APRIL ANDRE H. MEIJER Datum nu 30 april Oostburg Auto's hotsen Jongen valt uit pijp: hersenschudding Onderlinge wedstrijden tennisclub Animo Beroepingen Wat en waar VANDAAG Tentoonstel i i ngen DE STEM VAN DINSDAG 7 APRIL 1970 Een der bedoelingen van deze kaart van het Brugs Maritiem Regio is op basis van het voorontwerp van het gewestplan Brugge-Oostkust de ko mende industriële revolutie van het gebied visueel te presenteren. Dit mede door naast de aanwezige industrieën nieuwe industrieterreinen te plaatsen. Als belangrijkste element bevat de kaart het zesjarenplan met daarin opgenomen de aanleg van de zeesluis. f Van een onzer verslaggevers) GOES Op zaterdag 9 mei «uilen *n de „Prins van Oranje" in Goes de Sewestelijke wedstrijden van het Cl' Ronde Kruis worden gehouden. i,.®,'® deelnemende ploegen zijn uurff 'n ^eri Pl°egen <üe om 10 00 aoh, beginnen, terwijl de vorige trpl r?3 om i0.40 uur aan zullen uurPrijsuitreiking is om 17.001 (Van een onzer verslaggevers) ZEEBRUGGE In Brugge en Zeebrugge wordt van 18 april tot vier mei a.s. het feit herdacht dat 75 jaar geleden in de Kamer van Volks vertegenwoordigers een wet werd aangenomen, die de aanleg van de nieuwe haven van Brugge-Zeebrugge mogelijk maakt. Op dit moment is de haven een van de belangrijkste van België, zowel wat betreft het containervervoer als de visserij. Volgens voorlopige plannen, al leen het principebesluit is genomen, wordt in 1971 een begin gemaakt met een grootscheepse uitbreiding van de havenstad: er moet een zee sluis komen, waardoor het voor schepen van 125.000 ton mogelijk is Zeebrugge te bezoeken. Tegelijkertijd moet er dan een fusie tot stand komen tussen de stad Brugge en een aantal randgemeenten om het mogelijk te maken de uitbreiding van de haven via industrievestigin gen (schone industrie) het gehele rendement te geven. Het is de haven van Zeebrugge niet .ltijd voor de wind gegaan. Twee wereldoorlogen en de grote crisis van de dertiger jaren deden deze expansie telkens teniet. In 1952 kon de haven hersteld, opnieuw in ge bruik worden genomen. Vanaf die tijd steeg de goederenverwerking voort durend. De veerdienst op Engeland en de Skandinavische landen is een van de pijlers waarop de welvaart van de haven van Zeebrugge rust. Dagelijks meren de twee grote ferries aan de kade om hun passagiers en lading te verschepen. In 1965 werd twee miljoen ton goe- deren verscheept. Pas toen de Town' send-lijn tussen Dover en Zeebrugge in 1967 werd ingelegd kwam voor de haven de grote doorbraak. Zo wordt bijvoorbeeld een raffinaderij in Gent bevoorraad met schepen van 100.000 ton. Verder ging 'n container- dienst op Harwich en de Skandina vische havens van start. Eind dit jaar komen de nieuwste container-sche pen van de lijndienst Australië - Zee brugge in de vaart. Brugge heeft zijn band met de zee noodt verbroken. Langs het Zwin (te genwoordig een prachtig vogelreser vaat) was Brugge de wereldhaven van d-e middeleeuwen. Tijdens de eeuwen van economische teruggang van d-e zuidelijke Nederlanden bleef de Brugse handelskom in verbinding met de zee langs het kanaal van Oos tende. Zeebrugge wordt als Brugges toekomst gezien. Om het bestaan van Zeebrugge als 75-jarige havenstad te vieren is een groot aantal manifestaties aangekon digd. Op 16, 17 en 18 april is er een internationale bijeenkomst met als thema „de toekomst van de Europe se havens", samengesteld door het Europa-college in Brugge. In de Beurshalle in Brugge wordt een tentoonstelling ingericht in het teken van „de Noordzeeroute". Onder het motto „schp en Zee in boek en prent" is een expositie in het provinciaal Hof op de makrt in Brugge, ingericht door het stadsbe stuur. Op zaterdag 25 april zal 's mid dags een folkloristische optocht door de straten trekken met meer dan 600 figuranten. De militaire muziekkapel van de Belgische zeemacht treed! op tijdens de plechtige openingsdag. Verder houdt de kapel op 23 april een wan- delconcert. Een dag daarna wordt in de stadsschouwburg van Brugge een galaconcert verzorgd. Het opleidingsschip „Commandant Foucalt" zal tijdens de manifestatie afmeren in de haven van Brugge en voor publiek toegankelijk zijn op za terdag 18 april. In de gebouwen van alle banken in Brugge zullen bijzondere tentoonstel lingen worden ingericht. (Van onze correspondent) SLUIS Zaterdag 11 april maakt de Westvlaamse Gidsenkring uit Brugge een studietocht naar Wes-t- Zeeuwsch-Vlaanderen, waarbij on der meer een bezoek zal worden ge bracht aan Sluis, Oostburg en Aar tenburg. Het dorpsplein in St.-Anna ter Muiden, het Stadhuis, de Stads wallen en de molen van Sluis wor den bezichtigd. De ontvangst en rondleiding in Sluis zullen worden verzorgd door de VW en het ge meentebestuur. CVan een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een groot aantal tieners uit Terneuzen en omgeving heeft het afgelopen weekeinde een geslaagd popfestijn beleefd. Dit pop- gebeuren werd gehouden ter gele genheid van het eenjarig bestaan van de Bar-Discotheek De Image Club. Vrijdagavond traden daar met groot succes de Beverwijkse Bintangs op. Hoewel niet het eerste optreden in Terneuzen, was er toch sprake van een première, en wel omdat de Bin tangs voor de eerste maal hun nieu we en betere installatie beproefden. Zaterdagavond speelde de Amster damse groep Zen. Hoewel er van de bezetting ten tijde van de grote hit „Hair" geen sprake meer is, had de groep toch een leuke en goede sound. De Image Club smaakte het genoegen als eerste discotheek de nieuwe single van Zen te kunnen draaien. Zondag was er in de club een gro te belangstelling voor het optreden van Q 65. Deze groep was enkele Jaren geleden een van de betere bands in Nederland. Na een stille afwezigheid van een drietal jaren, verscheen de Kjoe weer op het pop toneel. Het geluid van de groep is hetzelfde gebleven, dit tot grote vreugde van de oude fans. De jongelui konden dan ook genie ten van Willem Bieler en zijn man nen. Zaterdag a.s. speelt de groep „After Tea" in de bar-discotheek. Morgen, woensdag 8 april. Bergen op Zoom: 5.11 en 17.34, Hans weert: 4.14 en 16.44, Made- Drimmelen: 7.41 en 20.13, Terneu zen: 3.33 en 16.00, Vlissingen: 3.01 en 15.26, Wemeldinge: 5.01 en 17.24. (Van onze correspondent) SLC1S In Sluis zijn weer een aantal horlogeverkopers verschenen. Zij trachten, dik wijls tegen woekerprijzen, hor loges en armbanden van min dere kwaliteit te verkopen en vallen hierbij de bezoekers aan Sluis op zeer hinderlijke wijze lastig. Op verzoek van de rijkspolitie werden door de VVV in Sluis een aantal affiches verspreid, waarin in twee talen tegen het optreden van deze kooplui wordt gewaarschuwd. Tegen één per soon werd in de afgelopen week reeds proces-verbaal opgemaakt. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Donderdag- en vrijdagavond a.s. geeft de christe lijke gymnastiekvereniging E.M.M. in Terneuzen twee uitvoeringen in het Zuidlandtheater. De voorstellin gen, waaraan bijna alle leden zullen deelnemen, beginnen om half acht. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Donderdag 9 april herdenken de heer en me vrouw E. de Witte - Verschuuren (Pr. Hendrikplantsoen 11 in Sas van Gent), het feit dat zij 50 jaar gele den in het huwelijk traden. De heer De Witte is in Heikant als zelfstandig vlasser werkzaam ge weest. De heer De Witte (80 jaar) en mevrouw de Witte (76), genieten beiden een goede gezondheid. In cafetaria „Engelenroos'j Noord weststraat 3 te Sas van Gent, is don derdag van vijf uur tot half zeven een receptie. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vrijdagmiddag wordt in het gemeentehuis van Hoek een algemene vergadering gehouden van het waterschap de Verenigde Braakmanpolders. Op de agenda staan negen punten, waaronder een voorstel tot het onderhands aanbe steden van de verbetering van de Groesschedijk en het opmaken van aanbevelingen voor benoemingen van dijkgraaf en gezworenen. DEVENTER POSTBUS 87 TEL. 05700- 11001 (Van onze correspondent) SLUIS De Sluisse Zelfstan digheidsfeesten zijn vervroegd van 6 mei tot 30 april. I)it werd beslo ten tijdens de vergadering van vertegenwoordigers van verschil lende verenigingen in hotel De Korenbeurs in Sluis. Bij de verkiezing van het bestuur van het organiserende comité werd de heer G. Ph. Buskens tot voorzitter gekozen. Vice-voorzitter werd L. Bas tings uit Retranchement. Secretaris: .A. van Beijsterveldt. Tweede secre taris. J. Hakker uit Retranchement en J. P. Scheerens werd gekozen tot penningmeester. Tijdens de vergade ring werden ook enkele werkcommis- sies gevormd die de diverse evene menten zullen verzorgen. De feestelijkheden zullen voorna melijk plaatsvinden op de Groote Markt in Sluis. Om ook de bewoners in de kernen zoveel mogelijk bij de feestelijkheden te betrekken worden op 30 april gratis busdiensten onder houden met Heille, St.-Anna ter Mui den en Retranchement. De feestelijkheden beginnen met 'n aubade in Retranchement. Hierna volgt een estafette-loop naar Sluis. Voor de kinderen is er 's morgens een ballonnenwedstrijd waaraan prij zen z(jn verbonden. Op de markt wordt een kindermo len geplaatst waar de kleuters gra tis gebruik van kunnen maken. 's Middags is er een straatteken- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneuzense bestuurdersbond van het N.V.V. hul digde een aantal jubilarissen, die 50, 40 en 25 jaar lid waren van de ABC, ABVA, ANBB, NBV of Mercurius. De heer J. Hamelink, voorzitter van de TBB, dankte de jubilarissen voor hun langdurige trouw aan hun vakorganisatie. Een bijzonder woord van waardering werd gericht tot de heer C. K. Hamelink, die 50 jaar lid van de ABVA is. de heer P. J. Huij- brecht overhandigde de leden met 40 dienstjaren" een -gouden draag speld. Het zijn P. Prince, A. G. van Driel, F. van Es, J. van Eijk, J. Jan sen, A. M. Kolijn, J. Loof, J. Rie- mens, W. Rouw en N. Snap. Wegens 25 jaar lidmaatschap wer den onderscheiden met een zilveren speld A. van Alphen, H. Dietz, F. Ha melink, G. Kiel, P. de Kok, F. Lip pens, P. de Mul, N. Meeuwen, A. de Rooy, F. Romeynsen, J. Slock, C. Stoffels en J. van Wijck. wedstrijd voor de jeugd. Het grootste deel van de middag wordt in beslag genomen door een zeskampwedstrijd, waar ploegen van verschillende sport verenigingen uit Sluis en Retranche ment aan mee doen. Bovendien komt er 's middags een show van een mu ziekkorps met majoretten. In de Stad huiskelder komt een bal met orkest voor de jeugd. Op de Markt is er ge legenheid tot dansen voor de ouderen. Naast de feestelijkheden verzorgt het gemeentebestuur van Sluis nog 'n officieel gedeelte, waarvoor de par lementsleden worden uitgenodigd die aan de Sluisse zelfstandigheid hebben meegewerkt. St.-EIoy De heer C. Witte zou ontslag genomen hebben als voorzit ter en lid van de biljartver. St. Eloy. Nog niet alle leden zijn op de hoogte. Vanavond (dinsdag) zai tij dens de wekelijkse bijeenkomst voor de competitiewedstrijden zal deze kwestie behandeld worden. Vrouwengilde. Donderdag 9 april aanstaande houdt het r.-k. Vrou wengilde in hotel Du Commerce een algemene ledenvergadering. De heer J. van der Plasse juwelier-horloger, zal een instructieve lezing met dia's verzorgen, over sieraden en dergelij ke. Maandag 11 mei bezoekt het Vrouwengilde de Keukenhof. Op de agenda staat ook bestuursverkiezing, Aan de beurt van aftreden zijn me juffrouw Hamelinck en mevrouw Ouwendijk-Koster. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Toen P. de B. uit Terneuzen maandagmorgen van de parkeerplaats op de Markt weg wil de rijden kwam uit de richting Bur gemeester Geillstraat een andere personenauto bestuurd door de even eens uit Terneuzen afkomstige A.V. De auto van R. botste tegen de na derende wagen en er was schade aan beide auto's. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Om een bal van het dak van de kleuterschool in de Cho- pinstraat af te halen klom de der tienjarige H.V. langs de regenwater afvoerpijp acht meter ho-o-g. Boven aangekomen verloor hij het even wicht en gleed terug naar beneden. Op twee meter boven de grond moest hij de regenpijp loslaten en viel op zijn rug. Dokter Van de Griek ver leende de eerste hulp en daar het slachtoffer waarschijnlijk een her senschudding had werd hij naar het Julianaziekenhuis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op zaterdag 11 en zondag 12 april organiseert de tennisclub „Animo" te Terneuzen onderlinge wedstrijden voor senior leden. Gespeeld zullen worden ge mengde dubbels, waarbij de partners zo gerangschikt zullen worden dat de zwakste heer met de sterkste dame speelt en omgekeerd. Een vrolijke familiegroep in het hotel Mont D'Arbois in het Franse skicentrum Megève. V.I.n.r. mr. Van Vollenhoven, zijn zoon prins Maurits, prinses Margriet met de kleine prins Bernhard, prins Carel Hugo, prinses Irene met de kleine prins Carlos en koningin Juliana De koninklijke familie brengt op het ogenblik een paas-wintersport vakantie door in Megève. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nes en te Wierum W. G. Gerritsen, kandidaat te Heelsum - te Haarlem W. Sirag te Rotterdam-Zuid - te Ede (toez.) H. van den Heuvel, kandi daat te Stolwijk - te Everdingen C. Evers, kandidaat te Putten, die be dankte voor Ederveen. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt (buiten verband) Beroepen te Wormer J. D. Janse te Marknes se - te Culemborg (bij acclamatie) M. Bakker te Maastricht. Aangeno men naar Urk W. J. van der Linde te Driesum. Chr. Gereformeerde Kerken Beroepen te Broek op Langedijk D. H. Biesma te Lisse. Bedankt voor Oosterbeek M. Baan te Zeist. Gereformeerde Gemeenten Be roepen te Terneuzen-Axel C. van Ra- venswaay te Arnhem - te Leerdam L. Vogelaar te Uddel. Bedankt voor 's Gravenzande W. Suyker te Lisse - voor Amsterdam-Centrum, Nij- kerk en voor Wolfaartsdijk H. Lig- tenberg te Genemuiden. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Leerbroek (toez.), Oud-Alblas en voor Scherpenisse, kandidaat C. Evers te Putten. Films GOES Grand, 20 uur: De wraak van het bloed, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur Battle of Britain 14 jaar OOSTBURG Ledel, 20 uur: Catherine, het hunkerend hart, 18 j. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Vakantieperikelen met Funès-te gevolgen, a.l. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Sexy Carmen baby, 18j. ANTWERPEN Astrid 's Morgens om zeven gaat alles beter, a.l. Quellin Het paard met de gou den hoeven, a.l. Roma De dolle kever, a.l. Ambassades Van-dalen, 18 j Capitole De colts der zeven huur lingen, 18 j. Metro 36 uren in de hel, 18 j. Odeon Bob en Carole, 18 j. Pathe Commissaris X, 18 j. Rex De geheimzinnige passagier, 18 j. Rubens West side story, 18 j. Savoy Satyricon, 18 j. Vendome Mijn oom Benjamin, 18 j. GENT Majestic Een reuzenboemel, a.l. Rex De schone en de vagebond a.l. Scaldis Tarzan en de vervloekte jaguar, a.l. Capitole De geheimzinnige pas sagier, 18 j. Century Zelfmoordcommando, 18 j. Scala Middernacht op de Canal, 18 j. Select Wie is bang voor Virginia Woolf?, 18 j ST.-NIKLAAS Renova Die duivelse rakkers, a.l. Century Parachutist tegen wil en dank, a.l. Eden Lastragale, 18 j. Scala Moord met kleine dosis sen, 18 j. Select Eer de winter inzet 18j. Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: City of Birmingham Symphony Or chestra o.l.v. Louis Frémaux. De Doelen (Kleine zaal), 20.15 uur: John Shirley Quirk (bariton) en Martin Isepp (piano). Schouwburg, 20.15 uur „Play Strindberg" van Friedrich Diirrenmatt door de Haagse Come- die. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: „De lustige boer". Kon Ned. Schouwburg, 20 uur: „Pl-ay Strindberg" van Friedrich Diirrenmatt door het Zuidelijk To neel Globe. Schietingen KOEWACHT J. de Guchteneire voor bejaarden. Diversen Opgave van deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 te Middelburg. ROTTERDAM Rotterd. Kunststichting, Kruisplein Expositie Cees Bouw (t.m. 21 april) Werkd 10—17 uur Zon. 12—17 u. Museum Boymans: Expositie schil derijen, tekeningen en grafiek van K. B Kitaj (t.m. 8 april). Expositie tekeningen en prenten van Dick Cassêe (t.m. 3 mei). Rotterd. Kunstkring, W. de With- straat 35 Giancarlo Sangregorio, sculpturen (t.m. 11 april). Werkd. '017 uur Zon. van 1116 uur.

de Stem | 1970 | | pagina 5