MEE ONDERSCHAT AJAX ZEKER NIET Spelers van El Salvador staken Wijnen naar zege op gemakkelijk Galvez VERBEECK AAN LEIDING Moto-c TRAIi OPGE, STUK ar Langzaam weerstand Ajax op weg naar double Uitslagen junioren competitie Arsenal geladen MYV verloor in Derby: 2-5 Willem II heeft nu ook een amateurploeg •Toto 36 Verlies in bandstoten Na eerste rit in Ronde van België Geluidshinder blijkt miniem TOSTAO WELLICHT NAAR MAROKKO XI ixi X 1 XI X 1 IX X i X 1 1XI I IX XI IX XI PENNINGMEESTER BENADEELDE CLUB Uitslagen UITSLAGEN STANDEN 16 DE STEM VAN WOENSDAG 8 APRIL 1970 RADENKOVIC IS DOODMOE VAN HET VOETBAL (Van onze sportredactie) De Joegoslavische doelman Petar Radenkovic, die zijn voetbalcarrière zonder een cent op zak begon en straks zijn loopbaan bij München 1860 als miljonair zal beëindigen. MÜNCHEN In 1958 stapte Petar Radenkovic, toen 23, in Belgardo de trein op weg naar een onzekere toekomst in Duitsland. Hij droeg een versleten broek en een handkoffer tje met wat toiletartikelen. Op het perron stonden twee oudjes met tra nen in hun ogen hem na te wuiven Het waren zijn grootouders, die hem hadden opgevoed toen zijn vader en moeder kort voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog naar Ame rika uitweken en de kleine Petar achterlieten. De oudjes hadden zich het eten uit de mond gespaard om Petar een goede opvoeding te geven. Ze hadden hem naar het gymnasium gestuurd en Petar had zelfs een paar jaar op de universiteit van Belgrado kunstgeschiedenis en Duits gestu deerd. Maar zijn grote liefde was voetballen. En als doelman genoot hij toen al in Joegoslavië een zekere faam. Drie keer had hij het doel van het nationale elftal verdedigd. Maar het was armoe troef. Van applaus kun je immers niet eten. Dus stapte Petar in O (Van onze speciale verslaggever) LONDEN Bartie Mee, de manager van Arsenal, heeft zijn spelers opgepept door hen de tv-film te laten zien van de finale om de Euro pese beker van vorig jaar tussen AC Milan en Ajax. Mee hoopt dat deze film zijn spelers zou inspireren voor de eerste wedstrijd uit de halve finales van het toernooi om de runners up-cup, die vandaag op Highbury in Londen wordt gespeeld. Het toernooi om de runners up-cup is voor Arsenal de grote kans iets van de historische faam van de club te actualiseren. De top-periode van Arsenal lag in de jaren dertig, toen De Gunners zonder twijfel als een van de sterkste clubs van de wereld konden worden beschouwd. naar, scoort zowel met voeten als hoofd gemakkelijk. Aanval: John Radford, speelde een keer voor En geland, sterk In de lucht. Charlie Ge orge, 18 jaar, een van de ontdekkin gen van dit seizoen, waarschijnlijk de grootste belofte voor de toekomst. Peter Marinello, 19 jaar, geweldige dribbelaar met een formidabele snel heid, werd in jan. voor 800.000 gul den overgenomen van de Schotse ver eniging Hibernian. „Lucky" Arsenal had echter de pech dat in die tijd geen grote inter nationale toernooien bestonden, die de reputatie van de Londense club in onaantastbare statistische gege vens konden vastleggen. De laatste 15 jaar is Arsenal in de Engelse eerste divisie nauwelijks in degradatiegevaar geweest, maar het heeft evenmin een kans gekregen op een kampioenschap. Het laatste gro te succes van Arsenal dateert uit 1953 toen de FA.-cup van Wembley mee naar Highbury ging. De deur naar het toernooi, waarin Arsenal en Ajax nu op elkaar botsen, heeft Arsenal ook niet door een grootse prestatie opengezet. Volgens de reglementen van de Football League en de Foot ball Association heeft de winnaar van het toernooi om de League-Cup het recht tot deelneming aan wat vroe ger het jaarbeursbekertoernooi heette mits die vereniging in de noogste klasse van de League speelt. Arsenal verloor vorig jaar op Wembley de eindstrijd met 13 van Swindon, maar omdat Swindon in de tweede divisie speelt, mocht Arsenal in de rechten treden van de bekerwinnaars. In dit seizoen heeft Bertie Mee zeer bewust op verjonging van de ploeg gemikt nadat in het nu bijna voltooi de voetbaljaar duidelijk werd dat Arsenal zijn rol van middenmoter weer zou spelen. Hij bracht een aan tal „teenagers" in de ploeg en die injectie met jeugdig talent is niet zon der resultaat gebleven. Van de laat ste zeven wedstrijden voor de League heeft Arsenal er slechts een verloren. De Londense club heeft in de voor gaande acht wedstrijden in het toer nooi om de runners op-cup slechts twee doelpunten tegen gekregen. Glentoran scoorde een keer op eigen veld, in Belfast, nadat Arsenal zijn thuiswedsrijd al met 30 had gewon nen, en Dinamo Bacau maakte een doelpunt nadat Arsenal in Roemenië met 20 had gewonnen en in Londen met 70 voorstond. De resultaten van Arsenal in de voorgaande vier ronden zijn: Glento ran: 30 en 01, Sporting Lissabon 00 en 30, Rouen 10 en 00, Di namo Bacau 20 en 71. Bertie Mee onderschat Ajax op geen enkele wijze. „Over de kracht van Ajax kan geen twijfel bestaan. Ajax heeft een van de sterkste ploegen van Europa, maar ik ben ervan overtuigd dat de strijd om deze finaleplaats vol komen open is. Bij Arsenal waren na het weekein de geen blessures, maar Mee heeft de samenstelling van zijn team nog niet bekend gemaakt. Hij zal dat vermoedelijk pas kort voor de wed strijd doen. Het meest waarschijnlijke elftal van Arsenal is: doel Bob iWlson, een van de zes beste doelverdedigers in Engeland; achter: Bob Mcnab, in ternational en eerste kandidaat om de geblesseerde Paul Reany te ver vangen in de Engelse ploeg voor Me xico; Peter Storey, een van de jon geren door Mee in de ploeg gebracht en die zich heeft ontwikkeld tot een degelijke verdediger. Fr. McLintock, aanvoerder, Schots international, heeft zijn aanvalsdrift beteugeld, maar stormt nog van tijd tot tijd naar voren voor het maken van be langrijke doelpunten; Peter Simpson, bijzonder sterk in de tackle en begif tigd met een voortreffelijk gevoel voor positiedekking. Hij behoorde tot de reserves die Ramsey voor Mexico achter de hand hield; Middenveld: Eddie Kelly: 18 jaar, meest op de voorgrond tredende jongere uit de nieuwe lichting van Mee. John Sam- mels, vaste keus voor het Engelse elftal onder 23 jaar, onvermoeibaar, goed schutter. George Graham, Schots international, knap balkunste- DERBY (ANP) MVV heeft maandag in Derby met 2-5 verloren van het hoog in de le divisie ge klasseerde Derby County. In de vriendschappelijke wedstrijd nam Derby voor rust een voorsprong van 2-0 door Hinton en Carlin. Bro- kamp maakte gelijk, maar nog in de le helft werd het door Wignall 3-2. Na rust bracht Hinton uit een strafschop de stand op 4-2 en de on zekere Maastrichtse achterhoede moest ook Hector nog een treffer toe staan SAO PAULO (ANP) De beken de Braziliaanse voetballer Tostao zal, zoals het invloedrijke dagblad „Jour nal dos Sports" gisteren meldde, het komende seizoen voor een Marok kaanse club uitkomen. Enige rijke Marokkaanse zakenlie den zouden ter popularisering van de voetbalsport in hun land bereid zijn elke prijs voor de „Tweede Pele" te betalen. Ook zouden zij geïnteres seerd zijn in vijf spelers van Santos, te weten Alberto, Rilbo, Joel, Lima en Coutinho. TENNIS Colombia heeft de Da- viscup-ontmoeting tegen Ecuador me 3-2 gewonnen. De laatste twee enkel spelen waren voor Ecuador, Guz man versloeg Betancourt met 6-3, 6-4 6-3 en Ilivera was met 6-4 5-7 8-6 6-4 sterker dan Molina. (Van onze sportredactie) TILBURG. Wielersponsor Wil lem II heeft sinds kort ook een ama teurploeg onder zijn hoede. De Belgische wielervereniging „La ge Weg Vrienden" waarvan Kamiel Henri („Rik") van Linden, een van de meest sucoesvolie amateurs van België (31 overwinningen als eerste jaars amateur en onlangs winnaar van de klassieker GentWevelgem voor amateurs), kopman is, zal voort aan in de blauwe Willem Il-truien rijden en financiële steun krijgen van deze sponsor. De kersverse Wil lem li-ploeg zal voor het eerst in de nieuwe kleuren van start gaan in de Ronde van België voor amateurs, die van 26 april tot en met 3 mei aan. staande zal worden verreden. SAN SALVADOR (AP) De kan sen van 's werelds kleinste deelne mer aan het komende toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Mexico, dreigen als gevolg van een spelersstaking in rook op te gaan. De spelers zijn woedend omdat zij het geld niet hebben ontvangen, dat hun door de nationale voetbalbond is toegezegd. Zij hebben besloten niet te spelen voordat deze zaak geregeld is. De spelers menen te mogen reke nen op een bedrag van 1.000 dollar per man. De 40 spelers van Salva- dors nationale selectie de eerste ploeg die ooit de finales van het wereldtoernooi heeft bereikt kon digden de staking aan in een ver klaring aan de bond. Zij hebben aan geboden zelfs zonder betaling te wil len spelen indien de commissarissen van de bond aftreden. De voetbal officials van El Salvador zoeken thans naar een oplossing voor het probleem, maar zij hebben inmid dels wel verklaard dat de stakende spelers zullen worden vervangen in dien zij volharden in hun weigering om te spelen. „Wij overwegen nieu we elementen aan te trekken. Daar bij zullen dan buitenlanders zijn, die genationaliseerde burgers van El Salvador zijn", zei Alejandro Gomez Vides, lid van de nationale bond. De spelers weigerden in het nationa le oefencentrum gedelegeerden van de bond te ontmoeten. Het probleem kwam aan het licht, toen Gregono Bundio, de oefenmeester, een bijeen komst voorstelde van de spelers en officials van de bond om algemene kwesties te regelen. Hij zei te zijn verrast door het besluit van de spe lers om niet langer te oefenen of wedstrijden te spelen, zolang zij geen geld gekregen hebben. De voetbal lers van El Salvador werden tot dus verre zowat als nationale helden be schouwd. Het geld was de spelers toegezegd indien zij de slotronde van het toernooi om de wereldbeker be reikten, dat op 81 mei ln Mexico- stad wordt geopend. in de trein op weg naar het „Wirt- schaffcswunder", waar een goede doelman wellicht met een beter ge vulde portemonnee door het leven kon stappen. In de trein beving hem een gevoel van onzekerheid. Nie mand wist dat hij komen zou, nie mand had gezegd dat hij een proef- training zou kunnen maken. Radenkovic reisde door naar Neu renberg waar een landgenoot in een fabriek werkte. Het was daar dat hij de eerste poging deed in contact te komen met het Duitse voetbal. In die dagen was de Oostenrijker Franz Winter (58), die in 1961 en 1962 ook PSV en Eindhoven trainde, oefenmeester van de FC Nürnberg. Winter vertelt: „Op een dag tijdens mijn training kwam een wat slungel achtige jongen naar me toe en hij stelde zich voor als Petar Radenko vic, keeper van het Joegoslavische elftal. Ik zei: zo, dus jij kunt goed keepen. Hij knikte heftig: ja. Nou was ik wel te vinden voor een lol letje dat mijn spelers wat afleiding bezorgde. Dus zei ik tegen mijn spe lers: jongens, we hebben hier een doelman van klasse. We zullen hem eens op de proef stellen. En tegen Radenkovic: ga maar in het doel staan. Hij trok bedaard zijn jasje uit en ik sprak met de spelers af zo hard mogelijk te schieten. Maar het la chen ging ons spoedig over, hij hield de meeste ballen op fameuze wijze". „De spelers zeiden: „trainer, die moeten we nemen, dat is een goeie. Dat vond ik zelf ook. En 's avonds stapte ik naar het bestuur van de club om te vragen of Radenkovic geen contract kon krijgen. Maar het vervelende was dat ik bij mijn komst in Neurenberg met het be stuur contractueel had afgesproken geen enkele aankoop te doen en en kel met eigen kweek te werken. Toch pleitte ik voor Radenkovic, die grote indruk op mij gemaakt had: Ik zei: heren, hij kost slechts 3000 mark. Dat geld is toch nooit wéggegooid. Maar de heren hielden het been stijf en ik moest „Der Radi" laten gaan. Radenkovic was inmmidels één sei zoen door de Joegoslavische voetbal bond geschorst, omdat hij op illegale wijze het land verlaten had. Maar na dat jaar kreeg hij bij Dormatia in Worms toch een contractje". Winter vervolgt: „Op een dag ont moette ik mijn stadgenoot Max Mer kel, die juist trainer van München 1860 was geworden. Hij vroeg aan mij: Franz, ik zoek een goede doel man, weet jij iemand? Ik herinnerde me Radenkovic en adviseerde hem: die Joegoslaaf van Wormatia moet je nemen. Dat heeft hij toen ook ge daan". En vanaf dat moment begon de droomcarrière van de doelman, wiens populariteit ongekende vormen aan nam en die nu, twaalf jaar nadat hij in Belgrado zo arm als een kerkrat op de trein stapte, miljonair is. Het werd een carrière waarvan honderdduizenden jongens dromen. Radenkovic bouwde dag en nacht aan een image dat hem tenslotte ook in de show-business bracht. Nog vers in het geheugen ligt zijn grammfoüonplaat „Bin ich Radi, bin ich König", waarvan een kwart mil joen exemplaren verkocht werd. Hij ging in zaken en had ook daar suc ces. De keeper Radenkovic toont een zeldzaam constante vorm. Niemand dacht aan zijn afscheid, hoewel hij al 35 is. Totdat een paar weken ge leden Radi zelf onverwacht aankon digde, dat hij aan het eind van dit seizoen zal stoppen. En men vroeg zich af wat de achtergronden van dit besluit wel konden zijn. „Der Radi" verdedigde zijn doel immers nog al tijd zonder dat er een spoortje van sleet merkbaar was. Bij een confrontatie blijkt „Der Radi" een vriendelijk en bedacht zaam man te zijn. Hij doet niet idioot zoals sommige kranten hem wel eens afgeschilderd hebben. Hij is niet ar rogant. Nee tien jaar topvoetbal en een gewonnen fortuin hebben kennelijk weinig invloed op hem gehad. Ra denkovic blijkt een gevoelige man. Zijn bruine ogen lachen bijna voort durend. Alleen als zijn aanstaande afscheid ter sprake komt wijkt de glimlach. Waarom verlaat hij voor tijdig zijn doel? De vorm is er nog altijd. In de wedstrijd tegen Herta BSC stopte hij immers nog twee strafschoppen Ra denkovic zegt: „Ik zou best nog twee jaar mee kunnen: Lichamelijk, wel te verstaan. Maar er zijn twee rede nen waarom ik stap. Ten eerste krijg ik een zeldzaam goede kans in het zakenleven. Ik word namelijk al leenvertegenwoordiger voor Duits land van een Zwitserse textielfirma en dat is een geweldige baan. Ten tweede ben ik doodmoe van het voet bal. Tien jaar lang heb ik vrijwel geen dag vakantie gehad. Stel je dat eens voor". „Voetbal betekende voor mij een ongelooflijk offer. De trainingen, oe fenkampen, de reizen, de wedstrijden. Jaar in, jaar uit. De meeste voetbal lers krijgen aan het eind van elk seizoen vakantie. Maar München speelde in de vakantieperiode altijd veel vriendschappelijke wedstrijden en de club hoefde nergens te komen als Radenkovic er niet bij was. Dat was de voorwaarde. Met Radenkovic of helemaal niet. Dus ging ik overal mee. Non-stop voetballen was dat. En langzaam groeide er bij mij een weerstand. Ik ben nu moe, erg moe. Ik heb niet veel van het leven ge had, ik wil wat meer gaan genieten. (Van onze sportredactie) BREDA Ajax kan zondag een nieuwe stap op weg naar de „dou blé zetten. De Amsterdammers, die voor het kampioenschap nauwe lijks meer bedreigd kunnen wor den door de enige concurrent, Feij- enoord de voorsprong van Ajax bedraagt met nog acht wedstrijden voor de boeg vier punten treden voor de kwartfinales van het KN VB-bekertoernooi aan tegen AZ '67. Hoewel AZ '67 dit seizoen een stuk beter voor de dag komt dan het vorige jaar en het op eigen terrein reeds voor enkele verras sende uitslagen zorgde, lijkt de ploeg van Rinus Michels de zege niet te kunnen ontgaan. Voor de kwarteindstrijden van het bekertoernooi staan nog vier pure eredivisieduels op het pro gramma: Go AheadFC Twente, ADOHaarlem, PSVTelstar en GVAV—MW (welke laatste wed strijd niet op het totoformulier voorkomt). Daarvan is Go Ahead FC Twente ongetwijfeld het inte ressantste treffen. Niet alleen om dat het een strijd tussen twee on geveer gelijkwaardige ploegen is het verschil van zes punten op de ranglijst van de eredivisie Jn het voordeel van de Enschedeërs zegt niets, want Go Ahead had een bijzonder slechte competitiestart maar ook omdat het hier een derby betreft. Gezien het feit dat Go Ahead steeds beter in vorm komt de Deventer ploeg illustreerde dat het duidelijkst met het gelijke spel tegen Feijenoord enkele weken ge leden in de Kuip en de ploeg van de scheidende trainer Fah- dronc nijg immer een bijzonder lastig tegenstander op eigen ter rein is, lijkt voor FC Twente hoog uit een puntenverdeling wegge legd. Waarschijnlijk moeten de oostelijken, die afgelopen zondag kansloos door Ajax werden ge klopt, zelfs met een nederlaag ge noegen nemen. ADO zal gebrand zijn op een be ter resultaat dan de draw, die de Hagenaars onlangs in de competi tie tegen Haarlem bereikten. In dien de voorhoede van oefenmees ter Jezeks elftal weer eens ouder wets op dreef is, betekent dat zo goed als zeker uitschakeling voor de Noordhollanders. PSV, dit sei zoen zo succesvol in het toernooi om de Europacup voor bekerwin naars door het lot werden de Eindhovenaren na de wedstrijden tegen AS Roma uitgesloten van verdere deelneming zal stellig alles in het werk stellen om Ne derland ook in het volgende toer nooi om de Europacup II te mogen vertegenwoordigen. Voor Telstar, dat het alleen van hard werken moet hebben, daarom vermoedelijk geen succes in het PSV-stadion. AZ'67-Ajax AGOVV-DWS Go Ahead-Twerte ADO-Haanem PSV-Telstar Graafsch. Elinkwijk Beracles-Foriuna VI Vitesse-Veendam Cambuur-Volendam hoda JC-Limourgia Drente-Hee. enveen W ageningen-RBC NOAD-FC VVV De andere bekerduels, die op sporttoto 36 voorkomen, zijn AG OVV—DWS en De Graafschap— Elinkwijk. Het verschil van twee klassen moet de balans bij AGOVV —DWS in het voordeel van de Amsterdammers doen doorslaan. Normaal gesproken wint Elinkwijk van De Graafschap. Het feit, dat de Utrechters in de zo belangrijke strijd om promotie naar de eredivi- sie zijn gewikkeld zij zouden het daardoor kalmer aan kunnen doen, om blessures te voorkomen laai de mogelijkheid echter open voor een gelijk spel of zelfs een zege voor de Doetinchemers. Naast de bekerwedstrijden oe- staat de toto voor deze week uit competitiewedstrijden in de eerste en tweede divisie, daar in de ere divisie geen programma is vastge- steld. Heracles moet zonder al te veel moeite Fortuna Vlaardingen kunnen verslaan, hetzelfde geldt voor Volendam in de uitwedstrijd tegen Cambuur. De Noördhollan- ders zullen de Friezen zeker niet onderschatten, gewaarschuwd door de overwinning van Cambuur op het voor afgelopen zondag nog lei- dende Blauw Wit. Vitesse zal te sterk blijken voor Veendam. In de Limburgse derby Roda JC—Lim- burgia zullen de twee teams elkaar weinig ontlopen. Heerenveen zal het tegen SC Drente niet lastig krijgen om zijn koppositie te con solideren. WageningenRBC is het topduel in de tweede divisie. Wageningen bezet de derde plaats, die nog net recht geeft op promotie, met 31 punten en de Roosendalers nemen de vijfde plaats in met 30 punten, maar een wedstrijd minder ge speeld. Een gelijkspel op de Wa- geningse Berg ligt het meest voor de hand. AGOVV en FC WV zijn twee van de zwakste ploegen uit de tweede divisie. De wat productie vere voorhoede van FC WV, be zorgt de Limburgers misschien een kleine zege. Van een speciale verslaggever) MURCIA „Dat bandstoten breekt me de nek. Daar breng ik helemaal niets van terecht", bekende Tini Wijnen ruiterlijk toen hij maan dag diep in de nacht zijn meerdere had moeten erkennen in de Spaanse outsider Ramon Aguillera. Na een nederlaag tegen Müller in 44 beurten was Wijnen nu tegen de Catalaan kansloos in 32 beurten: 200135. De Nederlandse kampioen, die zich tot het uiterste wil inzetten om aan het eind van dit inspannende toernooi zeker de tweede plaats in te nemen, had eerder op de avond tegen Gal vez in het 472 als vanouds ge speeld. In zijn tweede beurt raakte de Brabander in de van hem bekende roes, die hem zo vaak in zijn glans periode naar grote triomfen had ge voerd. Na 242 gave caramboles werd Wijnen gestuit door een blunder van de arbiter, die bij een snij stootje in een hoek zo gefascineerd was door een door hem niet verwacht klotsje dat hij het tot stand komen van een WjPIP Frans Verbeeck: in leiderstrui AMSTERDAM (ANP) Een 31- jartge schoonmaker uit Amsterdam wordt ervan verdacht de afgelopen jaren als penningmeester van een Amsterdamse amateurvoetbalclub (AGOVV '62) een bedrag van ln to taal ca. f 7.000 te hebben verduisterd. De man, die gisteravond zelf bü de politie aangifte kwam doen, i« aange houden. (Van onze Belgische sport- correspondent) VIRTON. De mogelijkheid Is groot dat de uitslag van de eerste rit van de Ronde van België, die ge teisterd werd door zware sneeuwval en hagelbuien, beslissend is voor de eindklassering. Enkel zou nog twijfel kunnen bestaan over de volgorde der eerste drie. In Virton, eindpunt van de eerste etappe, won Frans Ver beeck voor Roger de Vlaeminck en Eddie Merckx. Bijna iedereen in de ronde-kara vaan is vam een eindzege van Eddie Merckx voor landskampioen De Vlae minck overtuigd. Het was geen toe val dat de drie beste Belgische ren ners van het ogenblik op het lastige Waalse parcours tussen Spa en Vir ton van de meet af de koers beheers ten. Ze waren in de finale veruit de sterksten. Het drietal ontsnapte uit een 33 man sterke groep, waarvan ook de Nederlanders Kastens, Poort vliet, Zoontjens, Janssen en Schepers deel uitmaakten. Op drie kilometer van de finish had het drietal, van wie Merckx het zwaarste werk opknapte, één minuut voorsprong. Op de meet Hadden de koplopers nog 49 seconden over op Valeer Vansweefeld, die de spurt om de vierde plaats won. Karstens klasseerdie zich als acht ste en Poortvliet als twaalfde. Zoon tjens, Janssen en Schepers mengden zich niet in de sprint. Het is duide lijk dat Janssen de Ronde van België rijdt als voorbereiding op Parijs Roubaix. Eddy Merckx won 's avonds in de straten van Virton het tweede ge deelte van de eerste etappe, een tijd rit over een kilometer. Frans Ver beeck drong zich weer op de voor grond met een tweede plaats, op nog geen twee seconden van de winnaar. Verbeeck behield de leiding in het algemeen klassement. EERSTE ETAPPE EERSTE GEDEELTE 1. Verbeeck (Belg.), de 169,5 km ln 4.17.50, met bon. 4.17.20; 2. R. de Vlaeminck (Belg), z.t. met bon. 4.17,35; 3 Merckx (Belg); 4 Van- Sweefeld (Belg.), op 49 seconden; 5 Godefroqot (Belg.) op 51 sec.; 6 Ballini (It.); 7. Sehoeters (Belg.), 8. Karstens (Ned.); 9 Van Vlierberghe (Belg); 10. Sercu (Belg.); 12. Poort vliet (Ned.); 21. Zoontjes (Ned.); 22. Janssen (Ned.); 23. Schepers (Ned.); 34. Krekels (Ned.); 46. Holst (Ned.); 52. Van Vianen (Ned.); 61. Serpenti (Ned.); 66. Den Hartog (Ned.), allen op 5.00; 73. Frijters op 13.11. Leo Duyndam gaf op. TWEEDE GEDEELTE i. Merckx (Belg), 1000 meter in 1 min. 47,4 seconden; 2 Verbeeck (Belg.), 1.49.07; 3. Mortensen (Den.), 1.50.15; 4. Van Springel (Belg.), 1.51.73; 5. Frijters (Ned.), 1.51.89; 6. Bracke (Belg.), 1.51.94; 7. Roger de Vlaeminck (Belg.), 1.52.62; 8. Vande- kerckhove (Belg), 1.53.38; 9. Karstens (Ned.), 1.53.45 en 10. Schepers (Ned.) 1.52.42. punt niet constateerde en Wijneni- telde. Wijnen accepteerde gelaten dek slissing en ging zitten wachten 5 zijn volgende kans. Hij kreeg diet: kele beurten verder nadat Galt® met een reeks van 208 nog gevaf; lijk dichtbij was gekomen. De van Wijnen waren dan weliw» niet toereikend om ineens de dicht te doen slaan zij betekende wel de beslissende afknapper vW de Spanjaard. Toen Wijnen tenel# met een serie van 35 de 400 vol gemaakt faalde Galvez in de stoot: 400236. Wijnen, die 's middags in het to banden door Ceulemans in 45 beur ten was verpletterd (6034), Bij voor zijn doen toch een redeliji moyenne (0,755) had gedraaid, uiteindelijk weinig met die Galvez opgeschoten. Na twee dagen namelijk zowel de Brabander als de S|* jaard van hun zes partijen elk helft gewonnen, zodat zij met Ij* ke kansen verder kunnen strijd'^ Onbetwist leider was nu al Ray#11' Ceulemans, na zijn uitstekende W in het driebanden op Wijnen, ia jjj bandstoten tegen Galvez weer f topprestatie had geleverd. In negen beurten had de veeWjl dige wereldkampioen slechts y" punten bijeen, maar met series* 56, 32, 41 en 29 in de volgende beurten ontnam hij Galvez en chauvinistische publiek, dat de eenvolgende nederlagen van s; kampioen moeilijk kan verwet»1" de illusie om opnieuw een Europ kampioen uit Spanje in de slope* vijfkamp De laatste titelhouder deze rijstebrijberg van vijf spel* ten door elkaar was namelijk quim Domingo, die in 1954 in cia triomfeerde Nu ziet het er a twee dagen naar uit dat er zich F verrassing zal voordoen en dat to lemans zijn zoveelste internatioF titel gaat behalen. Want tegen*, de drie verliespartijen van W.„ Galvez en Müller kon de Belg verlies van slechts twee punten"6 len. Bandstoten: Aguillera Wijnen Galvez Ceulemans 47—2: Wijnen Galvez Aguillera Müller 200 32 30 135 32 22 94 21 J 200 21 56 - 400 7 242 5 23 6 7 203 358 26 98 400 26 78 "'1 (Van on AXEL Elke zaterdag klinkt ren. Elke zaterdag kijken de bt twee tot vijf uur 's middags dl bet opgespoten terrein achter - de machines dringt door tot in niet te zien. Die oefenen aan 1 van de zandvlakte. De Moto-crossclub Axel bestol A. Zaman en secretaris A. Ver zo'n geweldige trainingsmogel: verkeer niet in de weg en het t Axel, dat de geluidshinder min Toch wordt er ook vaak in de wei op getraind. Secretaris Verwilligei „Motorcrossers zijn typische indiv dualisten. Je kunt niet tegen ze zej gen: Op dat en dat uur mag je tra nen. Als ze hun motor klaar hebbe: dan willen ze hem uitproberen". Voorzitter Zaman is tevreden ovt het eerste jaar van de club. Zamar „Alleen de financiën zijn natuurlij een chronisch probleem. Maar ik gc loof, dat elke vereniging daar w< mee zal kampen. In de toekomst wl len we proberen enkele bedrijve voor onze activiteiten te interesse ren, die ons dan misschien kunne sponsoren. Ik hoop, dat het luk want onze clubkas raakt aardi leeg". De Moto-crossclub Axel ontplooi heel wat activiteiten in dit seizoen Zo heeft het bestuur zeven ritten ge pland, waarvan er inmiddels een i verreden, die samen het clubkampi oenschap vormen. De crossen wordei verreden in drie categorieën: 50 cc wegmotoren en crossmotoren. Tusset de laatste 2 categorieën wordt doo; de vereniging wel degelijk verschi gemaakt. Secretaris Verwilligen: Zou te gek zijn, als we jongens me (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN De uitslagen van de in het afgelopen weekeinde ge speelde wedstrijden in de junioren- competitie van de KNVB afdeling Zeeland luiden: B-junioren: groep B H: Middelburg 1 - Zeeland Sp. B 1 60; groep B IH: Veere B 1 - Walcheren B 2 1-3; groep B V: Middelburg B 6 - Vlissmgen B 5 5—1, Middelburg B 8 -Middelburg B 5 9—2, Middelburg B 8 - Middelburg B 9 3—0, RCS B 3 - Vlissmgen B 8 2—1; groep B VI: Biervliet B 1 - AZW B 1 1—7, Corn Boys B 1 - Sluiskil B 1 2 l,Ria W B 1 - Hoek B 1 7—0, Axel B 1 - Ter- neuzen B 1 0—3, Hoek B 1 - Axel B I 2—6; groep B VU: HVV B 1 - Hon tenisse B 1 1—2, Koewacht B 1 - SDO ~f 2> Hulsterloo BI- Vogelwaar- de B 1 afg-, Clinge B 1 - Steen B 1 c-3; groep B VHI: Axel B 2 - Spui a-AT-0.' Graauw B 1 - AZW B 2 m VV niet opgek., Hontenisse B il - tern. Boys B 2 2—2, HVV B 2 - Steen 5 2 4—1; groep B IX: HV V B 3 P.ew,Uz^n B 3 5' HVV B 4 Tern s -TT2. Corn Boys B 3 - Terneu- zen B 4 1—0; groep B X: Yzendijlce S Awdenburg B 1 1—2, Breskens rJ»' S,luis B 1 4—0; groep B XI: Cohjnspl. Boys B 1 Cortgene B 1 ;tr„ V8T<>ep B Xn: DFS B 1 - Brou wershaven B 1 3—J, Dreischor B 1 W?i? y,3 B 1 110; groep B XIII: KW B 1 Apollo B 1 0—2, groen T^v1 AP°110 B 2 J8~°; WemoiP U Hansw. Boys B I - - Kw ge B 1 9, Rillandia B 1 - *TrZgln o12rl\Bm.andl?B 2 B B 1 - Kloetinge 1 - T ~n;ifr0ep.A l! Zeeland Sp. A de A l ëoys 4 12> Vogelwaar- A 1 - Mip ,'?euzen A 1 3—2, Steen Axê) A i o „rg A 1 1~4. HW A 1 - Middelh, j groep A U: RCS A 1 Noorman *A 2 2~2- Veere A 1 - Breskena Ani 3,~0; groep A n,: Zeeland 4 Zeeland Sp. A 2 0—0, A to r'a A 2 RCS A 2 2-3; groep RiiiWklt V Apoll° A 10-e wemeld?n„„ a" ^"'^gen A 1 0—3, Rapelfe A o p V A?o11° A 2 9~]- A Tl - Robur A I 6—0; groep zand A i t A 1 - Heinkens- 's-Heer A- .Tv Bevelanders A 1 - dorp a i n?3kerke A 1 1—4, Nw.- 8roep a U. cïïL20?3 A 1 6-0; 0-3 DFS A ,NWK A 1 - DFS A 1 VUl: Hont„„- Hampioen; groep A 2- SDO a ?SSe„A 1 AZW A 1 2— koewacht A i" ^arnslag A 1 33, A 1 - Hontenisse A 2 3—0.

de Stem | 1970 | | pagina 16