Geen wet op regeling fusies van bedrijven Te vaag rapport over oecumene ISRAEL ALTIJD BEREID TOT OVERLEG ezeW Nieuw komplot tegen Kennedy ontdekt INTERDEPARTEMENTALE WERKGROEP: „Minachting voor methodes Van Mierlo Pastoraal Concilie in Noordwijkerhont Griekse verdachten gemarteld Krant meldt nieuwe massamoord Cultuurkabouters beschermen bomen Hongaar vlucht met MIG-15 naar Italië Minder werklozen in maart gno Commentaar Show Visitekaartje Minnelijk Hoofdmoot Geen botsing Minister Eban over vredespoging Goldmann KVP-maandblad over sterilisatiekwestie DE STEM VAN WOENSDAG 8 APRIL 1970 13 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Een interdepartementale werkgroep, die het probleem van de fusies van ondernemingen heeft bestu deerd, is van mening, dat voorshands geen wettelijke maat regelen voor toezicht of verplichtingen bij fusies nodig zijn, als het bedrijfsleven zich vrijwillig onderwerpt aan een ge dragscode, zoals de Sociaal-Economische Raad onlangs heeft opgesteld. Wel vindt deze werkgroep het nodig, dat er een wettelijk voorschrift komt, waarbij de ondernemers verplicht worden de gewestelijke arbeidsbureaus tijdig in te lichten als er ontslagen van betekenis moeten worden gegeven. De aloude stelling, dat oorlog „big-business" is, is door de recente oorlogen in Vietnam, het Midden-Oosten of in Nigeria nimmer aangevreten. Men is geneigd die stelling nog eens stevig te onder lijnen als men leest (De Stem van gisteren), dat de Koninklijke Shell Groep en British Petroleum Com pany, die in Nigeria als één maat schappij opereren, 66 miljoen pond sterling (ruim 5,5 miljard gulden) gaan investeren in dat land. Het is goed de feiten nog even in herinnering te roepen. In 1966, toen Shell/BP (niet geheel ten onrechte) meende, dat Biafra goede levens kansen had, wilden de maatschap pijen Ojoekwoe (wie is dat ook weer?) royalties belaien. De Britse regering, die eigenaar is van de B.P., wilde hiervan niet weten. Gelukkig voor de oliemaatschappijen, want al in de winter van 1967 op 1968 werd de Biafraanse opmars gestuit, lang zaamaan werd het duidelijk dat Bia fra de oorlog riiet kon winnen en Shell/BP kreeg genoeg „adem pauze" om weer voorzichtig achter de federale regering van Lagos te kruipen. Intussen verhongerden drie of vier miljoen lbo's. Een kniesoor, die daarover nog praat. De show must go on. Zelfs op een kerkhof. Wie in het vriendelijke Gouda bijvoorbeeld na een verkeers overtreding met de politie in aan raking komt, krijgt voortaan van de betrokken agent diens visitekaartje. Ongetwijfeld een nuttig initiatief, al was het alleen maar om de nadere afhandeling van sommige verbalen te vergemakkelijken. De Goudse politie hoopt echter ook op deze wijze een bijdrage te leveren tot een betere verstandhouding tussen de politie en het publiek. Als men ervan uitgaat, en dat doen wij, dat je voor een eventuele goede verstandhouding elkaar eerst goed moei leren kennen, is een vi sitekaartje een aardig hulpmiddel. De anonimiteit waarachter „het ge zag", zoals zich dat manifesteert in politie, ambtenaren, voorschriften enz- zich verschuilt, draagt in be langrijke mate bij tot het proces van vervreemding van het individu in onze samenleving. Om van die ver vreemding tot een goede verstand houding te komen, is echter wel roeer nodig dan een visitekaartje. Daarvoor is een vaak andere men taliteit nodig bij hen die op wat voor wijze dan ook de overheid vertegenwoordigen. De werkgroep werd eind septem ber 1968 ingesteld. Zij omvatte ver tegenwoordigers van de ministeries van Economische Zaken, Justitie, Financiën en Sociale Zaken. Het rap port over de vraag of van over heidswege stappen moeten worden gedaan om ongewenste verschijnse len bij fusies van ondernemingen zo veel mogelijk tegen te gaan, is in december 1969 gereedgekomen, doch gisteren pas gepubliceerd. De door de werkgroep verlang de gedragscode moet regelingen be vatten omtrent inspraak van de vak bonden bij het nemen van een fu- siebesluit en bij het overleg over de eventuele gevolgen voor het per soneel, omtrent de opstelling van een sociaal plan en over tijdige en zo goed mogelijke informatie van de werknemers. Voorts moet er via de code voor worden gezorgd, dat geen fusies buiten aandeelhouders om tot stand komen waardoor dezen op onredelijke wijze in hun belangen worden geschaad. De aandeelhouders moeten voorts voldoende gegevens worden verschaft voor een oordeel over een bod tot verkoop of ruil van hun bezit en zij moeten vol doende tijd krijgen om een besluit te nemen. Volgens de werkgroep zou het bedrijfsleven vrijwillig een mel dingsprocedure moeten aanvaarden voor fusies van belang, opdat de overheid gelegenheid krijgt, indien nodig met betrokken ondernemin gen in nader overleg te treden. Nadere studie verdient naar de mening van de werkgroep de kwes tie van het behoud van het natio nale karakter van een aantal Ne derlandse topbedrijven. In het al gemeen werpt de werkgroep een aantal zaken op, die de SER in zijn fusiecode niet regelde. De regering zal deraad dan ook vragen, over de ze onderwerpen een nader advies uit te brengen. In haar beschouwingen neemt de werkgroep een positief standpunt in ten aanzien van fusies als zodanig. Voor het onstaan van machtsposities als gevolg van economische concen traties is de groep niet zo bevreesd. De werkgroep meent wel, dat bij fusies op de belangen van de werk nemers moeten worden gelet. Er wordt evenwel op gewezen, dat een fusie niet per se problemen voor de werknemers behoeft in de hou den, dat fusies ook in het belang van de werknemers kunnen zijn en dat eventuele bezwaren zich niet be perken tot fusies maar ook voorko men bij vele ingrijpende beslissin gen binnen de onderneming. De nieuwe wet op de ondernemingsra den neemt vele problemen weg. De werkgroep is het erover eens, dat voordat een definitief besduit tot fusie wordt genomen de bedrijfslei ding overleg moet plegen met de vakbeweging, opdat de werknemers via hun vertegenwoordiging nog be zwaren tegen het fusieplan kunnen uiten dan wel tegen de wijze, waar op men de fusie denkt uit te voeren. Het rapport van de werkgroep bevat ook een beschouwing over de al dan niet wenselijkheid van een toezicht van overheidswege om fu sies te voorkomen, die tegen het al gemeen belang ingaan, alsmede het scheppen van een beroepsrecht bij de overheid voor degenen, die de nadelen van een bepaalde fusie gro ter achten dan de voordelen. De werkgroep vindt, dat zulk een toezicht of beroepsrecht vergaand zou ingrijpen in het ondernemings beleid, terwijl voor andere evenzeer gewichtige beslissingen dit niet zou gelden. Het is voor de overheid ook bijzonder moeilijk een oordeel te vel len. De overheid zal niet over vol doende feitenkennis en over juiste criteria beschikken. Een te strin gent beleid zou de herstructurering NOORDWIJKERHOUT (KNP) De gezamenlijke diocesane delegaties op het Pastoraal Concilie hebben bij monde van hun rapporteur, de heer J. Reinboud, enkele duidelijke wensen neergelegd voor de behandeling van het zwaarste stuk van deze laatste zitting, het ontwerprapport over de oecumene, getiteld De eenheid, welke de Heer maakt. doorduwende oecumenici en de voor- Er mag geen sprake zijn van een eenzijdig dwingend opleggen der aan bevelingen, omdat velen m de eigen katholieke kerk nog niet vertrouwd zijn met de wegen, die in dit rapport worden aangegeven. Zelfs de schijn moet vermeden wor den, dat de r.-k. kerk van Nederland haar wensen dwingend wil opleggen aan de andere kerken en geloofsge meenschappen. Ook kunnen geen dwingende eisen gesteld worden aan de r.-k. kerk bui ten Nederland, al kan de kerk van Nederland in het overleg met de uni versele kerk wel pleiten voor de noodzaak en het recht om in de eigen situatie de voorhanden liggende weg te gaan. De aanbevelingen richten zich dan ook uitsluitend tot de r.-k. kerk van Nederland. In het proces te- vin j beschuldigden in de zaak in a«u sroeP Democratische Defensie e hebben gisteren twee pro- martl?? verklaard dat zij zijn ge- bptn '.Im ben tot het tekenen van £"tenissen te dwingen. zUn de professoren George din t„a. en Di°nysios Karageorgas din j groep behoren, vpiv,„ j zouden kunnen worden hp. rZ« verklaarden voorts hm u kolonelsbewind te heb- heL'estredLen- omdat het alle vrjj- Milu1ï1. 4 vo& ha<i ontnomen. „4 bekende uit het buiten land i3 explosieve ladingen te heb- ande™tV^en V00T gebruik als alle val i' ,1Iu^delen om de regering ten i brengen, zouden falen. achten to°rgat zei het zfn Plicht te Volk vecbten, opdat het Griekse toekom?, kri3gt over zÜn eigen Jaar besbssen. Hij werd vorig Waa^?Ter Sean-esteerd, toen bij het terhaVs Van een inborn zijn rech ten ?iWerd a£gerukt. Beiden zei- hebv.pl^communistische staat te .1?'™ stichten, maar de de- hebben S heSèlten en ^wuTegnhrtpre„°P<ietamteheb- Deze eisen vormen de hoofdmoot van de twaalf pagina's gedrukte tekst tellende rapportage van de diocesane delegaties. Om tijd te winnen was de tekst tijdig verstrekt en beperkte de heer Reinboud zich tot enkele hoofd lijnen. Het rapport als geheel werd overi gens in alle delegaties goed ontvan gen, zo deelde de heer Reinboud mee, maar voor velen is het grote bezwaai, dat het ontwerprapport de visie op de toekomst weliswaar goed aangeeft, maar niet zo goed uitwerkt, dat er een duidelijk zicht op de oecumene uit volgt. De eigen aard van de ge meenschap in geloof, de nagestreefde eenheid, kortom het kerkbegrip, blijft vaag. Algemener nog is het bezwaar, dat waar over de oecumene gespro-ken wordt, veel van wat in de beginvisie opengegooid werd, eigenlijk weer te ruggenomen wordt als het om concre te regels van kerkorde en structuren gaat. „Het gaat dan toch weer meer over de eenheid, die wij maken dan over de eenheid, die de Hee-r maakt", aldus de heer Reinboud. zichtigen. Het lijkt erop dat die met opzet uit de weg is gegaan. Het ontbrak overigens niet aan le vendigheid in de discussies. Zo gaf mgr. dr. J. Groot, voorzitter van de oecumenische commissie toe, dat er een tweeslachtigheid is in rapport en aanbevelingen. De vaart van het rap port wordt in de aanbevelingen weer afgeremd. Later in de vergadering werd duidelijk dat er een andere set van aanbevelingen is geweest, die be ter op het rapport aansloten maar die op last van de bisschoppen is vervan gen. Die oorspronkelijke aanbevelin gen zijn toch in het gesprek terecht gekomen, weliswaar niet op het pas toraal concilie, maar in het oecume nisch actiecentrum, waar zij in de vorm van suggesties voor oecumenisch beraad in behandeling gebracht zijn. De commissie heeft de tweede set aanbevelingen aanvaard, omdat de commissie rekening wilde houden met de moeilijke situatie sinds de januari- zitting (celibaatskwestie) en geen nieuwe moeilijkheden wilde creëren met de universele kerk. De discussies richtten zich vooral op de veel omvat tende aanbevelingen over intercom munie. Deze aanbeveling roept op om daar waar de eenheid in Christus grond en beweegreden is tot werke lijke gemeenschap van christenen uit verschillende kerken, waar weder zijds de ambtsdragers worden erkend als geroepen door de ene Heer en waar wederzijdse herkenning plaats vindt van hetzelfde heilsgebeuren in avond maal en eucharistieviering, ruimte te aan eucharistie en avondmaal. Men bieden tot wederzijdse deelneming doelde daarbij op open communie in meer wijde zin. van het bedrijfsleven schaden. De tijd voor zo'n stelsel is dan ook nog niet rijp. Wel acht de werk groep het denkbaar, dat wanneer zich gevallen van fusie zouden voor doen, die uit het oo-gpunt van het algemeen belang bedenkingen op roepen, de overheid zal trachten door overleg met de betrokken be drijven langs minnelijke weg deze bedenkingen weg_ te nemen. Vandaar dat er een vrijwillige afspraak moet komen tot het vroegtijdig aanmelden va-n alle fusies van enige betekenis bij het ministerie van Economische Zaken. Namens het kabinet hebben de mi nisters van Economische en Sociale Zaken de aandacht van de SER gevraagd voor de concentratie beweging in het bedrijfsleven en voor de problemen die daarmee sa men-hangen. Minister Nelissen van Economische Zaken en Roolvink van Sociale Zaken hebben inmiddels in antwoord op vragen meegedeeld dat volgens hen de positie van de voor zitter van de SER, drs. J. W. de Pous, niet geschaad is na de recen te fusie tussen NKF en Philips. JERUZALEM (Reuter). De Israëlische minister van buitenland se zaken, Abba Eban, heeft dinsdag in het Israëlische parlement ge zegd, dat Israël bereid is tot elk overleg met Egyptische of andere Arabische vertegenwoordigers, zonder enige procedure-voorwaarden te stellen. Maar Israël zou uitmaken, wie zijn vertegenwoordiger- zou zijn. Minister Eban zei dit, terwijl hij het beleid van zijn regering schetste, nadat de Israëlische regering een vre desinitiatief van de hand had ge wezen, waarbij president Nasser van Egypte en dr. Nahoem Goldmann, president van het joodse wereld congres, zonden zijn betrokken. Een woordvoerder van de Egypti sche regering heeft maandag echter tegengesproken, dat president Nasser voorgesteld zou hebben, met dr. Gold mann in Cairo te spreken over het conflict in het Midden-Oosten. Aan de andere kant houdt de 75-jarige joodse leider nog steeds staande da/t hem verteld is, dat de Egyptische lei der zelf achter het voorstel zit om SPRINGFIELD (A.F.P.) De „New York Times" meldt in een ar tikel uit Springfield in de staat Mas sachusetts, dat een adjudant-vlieger, David Bressem, een majoor beschul digt van moord op 33 ongewapende Zuidvietnamese burgers tijdens een operatie op de centrale hoogvlikte van Zuid-Vietnam in 1967. Bressem heeft voor een burgerco mité, dat oorlogsmisdaden onder zoekt, verklaard dat hij niet persoon lijk aanwezig was, maar dat hij de orders via de boordradio van zijn hefschroefvliegtuig had gevolgd. Daarna had Bressem zijn toestel aan de grond gezet en de lijken, onder wie vrouwen en kinderen, geteld. De slachting het plaats in augustus 1967 ten noorden van Doec Pho. 500 LEDEN van het verplegend personeel en enkele artsen van het psychiatrische ziekenhuis van Rome hebben het ziekenhuis bezet. Zij wil len hogere lonen. (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM De cultuurka bouters van Oranje Vrijstaat van de dienst Groenbescherming hebben be sloten de bomen in bescherming te nemen. Op de foto: De eerste Rot terdamse bomen met het opschrifte: beschermde boom. UDINE (A.F.P.) Een Hongaarse officier-vlieger, luitenant Sandor Zo- bo-ki (25), is gisteren met een MIG- 15 van Russische makelij, naar Ita lië gevlucht. Zobo-ki landde op korte afstand van Udine bij Venetië. De MIG is onder de radarnetten van Hongarije, Zuid-Slavië, Oosten rijk en Italië doorgevlogen. Zoboki heeft politiek asiel gevraagd. Drie andere Hongaren, die als toe risten in Zuid-Slavië waren, vlucht ten gisteren te voet naar Italië, met hem, Goldmann, te praten. Minister Eban heeft het Israëlische parlement nog gezegd, dat Israël niet kan toestaan, dat welk buitenlands eliement ook uitmaakt wie Israël moet vertegenwoordigen op een bij eenkomst als de onderhavige en hoe zijn opvattingen moeten zijn. Dr. Goldmann gaat in Israël door voor een „duif' bij uitjdek en als iemand wiens opvattingen in het geheel niet overeenkomen met die van de meer derheid der Israëliërs. De Israëlische minister van buiten landse zaken heeft dinsdag gezegd, dat Israël niet zal pogen voor de Ara bische landen te bepalen wie deze landen dient te vertegenwoordigen. Volgens Eban is een samenkomst met vertegenwoordigers van Arabische landen niet een doel op zichzelf. Zij zou moeten dienen om de Ara bieren ervan te overtuigen, dat het Israëlische standpunt gegrondvest is op diepe overtuigingen. Dr. Gold mann, aldus Eban, was niet geschikt als vertegenwoordiger van Israël, aangezien zijn denkbeelden tegenge steld waren aan die, welke gehuldigd worden door de Israëlische regering en het parlement. De Israëlische minister vam defen sie, Mosje Dayan, heeft maandag verklaard dat het niet uitgesloten is dat Israëlische troepen eens tegen Russische militaien zuilen sitrijden. Hij verklaarde verder dat Israël bij een dergelijke ontwikkeling niet op tussenkomst van de Verenigde Sta ten zou kunnen rekenen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De KVP-leiding is b]jzond|er verontwaardigd over de manier waarop het bestuur van D '66 en fractieleider Van Mierlo blijven pogen de pers en de KVP-fractielei- der Schmelzer te beschuldigen van „onjuiste berichten" en „demagogie" inzake de beruchte sterilisatiekwestie. In het gisteren verschenen nieuwe nummer van het partij-maandblad KVP '70 wordt hierop in een hoofd artikel zeer scherp gereageerd. Zoals bekend lanceerde een werk groep van D '66 onder leiding van ir. Schwartz zijn ideeën over de te voeren bevolkingspolitiek op een persconferentie op 24 februari. Daar over schrijft het KVP-maandblad: „In grote krantekoppen konden mil joenen Nederlanders lezen, dat de werkgroep voorstander was als voorlichting en andere middelen zou den falen van dwang. Dat staat in een uittreksel van het rapport van de werkgroep, dait aan de pers is ver strekt op een persconferentie. DEN HAAG (ANP) Aan het eind van maart 1970 waren 41.300 mannen zonder werk. Dit aantal komt overeen met 1,4 procent van de af hankelijke mannelijke beroepsbevol king. Een maand geleden waren 54.500 mannen werkloos, zodat sinds dien een daling is opgetreden van 13.200. Een jaar geleden waren 51.600 mannen zonder werk. Deze cijfers staan in het maandoverzicht van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Aan het eind van de verslagmaana waren 6.300 vrouwen zonder werk, een maand geleden waren dit er 6.800. Het aantal werkloze vrouwen is sindsdien dus gedaald met 500. Aan het eind van de verslagmaand was de werkloosheid onder de man nen in verhouding tot de afhanke lijke mannelijke beroepsbevolking het grootst in de provincies Drente, Friesland en Groningen (resp. 3,4 procent, 2,9 procent en 2,7 procent). Het laagste werkloosheidspercentage toonde de provincie Utrecht (0,7) ge volgd door Noord- en Zuid-Holland met elk 1,0 procent. Het eerste deel der discussies over de oecumene in Noordwijkerhout heeft nog geen duidelijke lijn te zien gegeven in de standpunten van het pastoraat concilie. De indruk is her en der aanwezig dat de werkelijke zaken niet in de aula gedaan worden, maar tijdens de onderlinge contacten van bisschoppen, commissieleden en even tueel delegatieleiders. Algemeen werd een harde botsing verwacht tussen de CHICAGO (AP) De Amerikaan se juridisch onderzoeker Sherman Skolnick heeft bij de rechtbank in Chicago de beschuldiging ingediend dat de nationale archieven in Wash, ington documenten bezitten over een komplot om wijlen president Kennedy in Chicago te vermoorden, maar dat deze die niet vrij willen geven. Ook zouden de archieven volgens Skolnick over papieren beschikken waaruit blijkt dat de moord op Ken nedy niet het werk van een enkeling was, maar van meer samenzweerders. Het nieuws van de klacht werd be kendgemaakt door het radiostation WCFL, dat met Skolnick heeft sa mengewerkt in voorbereiding van de klacht. De presidentiële commissie die on der voorzitterschap van opperrechter Earl Warren het onderzoek naar de moord van Dallas heeft geleid, is tot de slotsom gekomen dat John F. Ken nedy door Lee Harvey Oswald ge dood is, en dat geen aanwijzingen voor een komplot beschikbaar wa ren. Skolnick beweert in zijn klacht dat vijf mensen het voornemen had den gehad om president Kennedy op 2 november 1963 in Chicago te ver moorden, als hij een wedstrijd van Amerikaans voetbal tussen twee mi litaire ploegen zou bijwonen. De pre sident zegde echter op het laatste moment af wegens een verkoudheid, waarna de moordaanslag voor drie weken werd uitgesteld en als plaats van de aanslag Dallas werd aange wezen, zo staat in de klacht. Skolnick zegt dat nog geen uur voor de vastgestelde aankomsttijd van Kennedy in Chicago, daar een man genaamd Thomas Arthur Vallee voor een verkeersovertreding werd aangehouden. Vallee, die ook van verborgen wapenbezit (een jachtmes) werd beschuldigd, was volgens Skol nick „een dubbelganger van Lee Har vey Oswald". Vallee zou indertijd van rechtsvervolging wegens verbor gen wapenbezit zijn ontslagen. Po. gingen van de pers om op zijn spoor te komen werden door de federale recherche verhinderd. Skolnick heeft vorig jaar tegen twee leden van het hooggerechtshof van de staat Illinois beschuldigingen ingediend, dat zij op een wijze, strij dig met hun ambt, betrekkingen met een bank hadden onderhouden. De rechters traden daarna af. Hoewel ik er heilig van overtuigd blijf dat dit land een land van bloem kool is, heb ik gisterochtend toch zeer minzaam over u allen lopen den ken. Het ongelooflijke gebeurde na melijk: op weg naar hem die mij enig loon naar werken biedt, scheen de zon, en wel in zulk een overdaad dat het eind der barre tijden nabij leek. Het bleek een ijdele droom, spoe dig daarna verdween de milde h.it- tegod op zijn Olympus achter droeve druilerigheid. Maar u hebt het ge lezen, de zomer wordt sympathiek. Wenden we ons tot het ondermaan se. De Dolle Mina's blijken doordou- wertjes te zijn. Maar let op, vrienden, als man zit je straks misschien wel met de gebakken emanci-peren. Haha, positieve geluiden in de krant! Opbouwend nieuws! Eindelijk iets goeds te melden! En nog wel van de politie. In Gouda dan. Daar krijg je voortaan gelijk met een bon een visitekaartje van de agent. In een verdere fase van verbroede ring wordt gedacht aan het uitdelen van sleutelhangers! Een vraag: zouden de Bredase (om wat dicht bij huis te blij- ven) kabouters het niet aardig vin den om door Goudse politiemannen verwijderd te worden! Zelfs op departementaal niveau wordt eraan gewerkt om van ons een „blaai" volkje te maken. Het minis terie van CRM, oftewel cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, houdt volgende week dinsdag bij ge legenheid van het eerste lustrum van het ministerie een instuif. De school jeugd en de ouders in Rijswijk (ZH) waar het ministerie staat, mogen die dag naar hartelust komen schilderen, tekenen, knippen, plakken en andere expressie plegen. Een soort knutsel- in dus. En 's avonds is er op het ministerie een ontvangst van genodigden, veelal „notabelen", uit Rijswijk, die dan te vens een expositie van het plak- en knipwerk kunnen bezichtigen. Kijk, dat zijn positieve dingen. Zo iets bevordert de goede verstandhou ding tussen ministerie, ambtenaren en burgerij. De mensen kunnen nu bijv. met eigen ogen zien hoe fijn je op een ministerie kimt knutselen. Guatemalafide praktijken. Met die mensen op het pastoraal concilie in Noordwijkerhout heb ik ook te doen. Hebt u gelezen hoe ze maandag hebben zitten worstelen met het probleem van de verkondi ging? Maar het is ook moeilijk. Er is nu al jaren, ja, eeuwen gepreekt, rnaar wat gebeurde? Het kerkvolk verkondi-ging kerk uit. de Toen het gistermiddag weer eens sneeuwde bedacht ik me: je mag in dit rechtse land slechts bij hoge uit zondering links gaan rijden. Je mag eigenlijk alleen maar links afslaan. Ik zou dolgraag willen weten, wat u NU denkt! Inmiddels verblijf ik, van hoog tot laag achtend, MERIJN. HET PUBLIEK In de Moskouse bioscoop Rossda heeft langdurig ge applaudisseerd voor de voormalige Russische leiider Jozef Stalin en maarschalk Zjoekow, toen dezen op het witte doek verschenen tijdens de première van de film De ambassa deur van de USSR. DE POLITIE van het Italiaanse dorp Viterbo heeft valse bankbiljet ten in beslag genomen, die een waar de hadden van 300 miljoen lire. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1970 | | pagina 13