WATEROVERLAST IN GOES Lagere pacht voor fruit telers Broodbezorger stal transistorradio Zware eisen tegen vechtende jongelui VOORBEHOEDMIDDELEN MOGEN VRIJ VERKOCHT WORDEN IN VLISSINGEN Broos ning neemt slechts langzaam toe Goese raadsleden bezochten kernen Nederlandse Comedie met „Vrijdag" in Middelburg Markten [Hypermoderne pluimvee fokkerij in Waarde Eerste paal luxe-bouw Middelburg Nieuwlandse wijkraad vergaderde CONCERTEN IN GOES G. L. de Kok i UIZEN PERDIJK o Jhermax' Installatie van ■Hr- Huber op 11 april weert Hans Nieuw- en St.-JooslancJ Controle op gedrag van voetgangers Schoorvoetend Containers Dodenherdenking in Middelburg BRIEVENBUSSEN VERPLAATST IN MIDDELBURG NOTARIS te IJZENDIJrj al ten verz. van (je DE STEM VAN ZATERDAG 4 APRIL 1970 ïilie Cammaert °P dit' ag 21 april a.s. n 2 uur (14 uur) for De Vriendschap" liet in het openbar an zitting verkopen DE HOFSTEDE i de KoninginnepolJi e Biervliet, bestaande roonhuis, schuur, haj, ouw- en weiland, traal bekend geni. 'liet sectie D nrs. 434 en 3223, groot 10. a. 'e aanvaarden: boir roven oogst roenbemesting, 5 november 1970, wei iterlijk 1 december iuis en schuur uiterlïü lecember 1970 en hat| literlijk 1 maart 197] asten voor de koper »i f 1 januari 1971, letaling koopsom bim 0 dagen na de toewijzj Betaling kosten binnei agen na de toewijzin. Bezichtiging op dinsda? n dinsdag 14 april as Weerdere inlichtingen' tantore van genoemde aris., (tel. 01176-300) irkelijk reageert, aan de Pootlaan, len gebouwd: ;en voordeur gelegen afmetingen en de egels en wanden in e woonkamer (41 m2 >t kunststof aanrecht nuit de keuken, via •arage (6,50 x 3,45). iwerk grenzen drie 2,80) en de ruime toilet en betegeling veel stopcontacten betonvloeren, solide al onderhoud, grote 1.000,- incl. BTW lering 57.000,-. Roosendaal teer bijzonders, tot f 136.500,— v.o.n. met de verkoop van c.v. en 6 slp.kamers. ie BLOCKMEKEB- ...f 8.500,— k.k c.v. en krachtstroom :gen ijs f 200.000,— k* IUUR (24 x 8) Voor Koopprijs n.o.t.K' NHUIZEN (met «n orte termijn te aan- .k. tot f 45.000,— 'prijs f 25.000,— k rouwjaar 1950) n leeg. Voor diverf iprijs f 50.000, ING. September ai- prijs f 22.000,— met c.v. Zeer gu"* TW) 159.900,— Tel. 01626-291* ipend van 9-6 u een (Z.-H.). (Van een onzer verslaggevers) GOES. De kinderen van de bewoners van de Goeman Bor- ghesiusstraat en de Treubstraat in de nieuwbouwwijk Goes- jjoord hebben er een onverwach te extra paasvakantie-attractie bijgekregen. Zij mogen hun ouders namelijk helpen bij het graven van slootjes en het boren van gaten in de tuinen om het overtollige water dat aan de ach terkant van deze huizen in de tuinen staat, te lozen. Door de overtollige regenval vam be laatste dagen staan deze tuinen zo goed als blank. Dit komt," aldus een van de be woners van de Goeman Borghesius- gtraat," omdat men bij de aanleg ver- juimd heeft een draimerèng aan te leggen. Bovendien is er geen afvoer van het regenwater dat op de schu ren van deze pas gebouwde huizen terechtkwam. Hier komt verder nog bij dat de aangelegde tegelpaden dermate schuin lopen dat zij een pracht vam een vijver kunnen vormen." Een van de bewoners heeft een greppel van een halve meter moeten graven om iets van het overtollige water kwijt te kunnen raken. Verder heeft hij met de grondboor gaten van zeker anderhalve meter geboord om enkele „nioodputten" aan te leggen. Deze klachten zijn in de bedde stra ten algemeen en daarom heeft men aan het eind van de vorige week een brief geschreven aam de woning bouwvereniging, Stichting „Samen spel", met het verzoek hier iets aan te drén. De heer Simpelaar, hoofdop zichter van deze bouwvereniging vertelde echter dat men op korte ter mijn nog geen verbeteringen in deze toestand heeft te verwachten. „Natuurlijk zullen wij alles in het werk stellen om deze mensen te hel pen, maar dat zal nog wel enige tijd vergen. Momenteel zijn wij aan het onderzoeken wat de beste manier is om een dradnerimg aan te leggen. Hier moeten wij natuurlijk mee wachten tot al het water verdwenen is. Waarom wij niet voor de huizen gereed zijn gekomen een dergelijke buisleiding hebben aangelegd? In dien we dat gedaan zouden hebben wanneer een woonwijk in aanbouw is, zou deze drainerirag zonder meer stuk zijn gereden. Ais voorbeeld neem ik alleen al de riolering die voor dat de huizen klaar waren is aangelegd. De riolering is nu al niet meer deugdelijk te noemen," aldus de heer Simpelaer. f x T.m* rï&ÉÈÊ* t)RST - Tel. 01611-432 OUESTOOK rken) - Aardgas- en e en alle c.v.-onder- ELFBOUWPAKKET- ing. (Van onze correspondent) WAARDE Aan de Havenstraat ie Waarde ligt één van Nederlands meest moderne pluimveefokbcdrij- ven. Het is ongetwijfeld het meest efficiënt opgezet bedrijf in deze sec tor in Zeeland, dat donderdag door de eigenaar, de heer J. Sinke, aan vele geïnteresseerde pluimveehou ders werd getoond. Het bedrijf be slaat een oppervlakte van 455 m2. Uit de broedmachines wordt aan dit bedrijf eenmaal in de achttien weken een partij van 13.000 eendags- kuikens aangevoerd. Een bijzonder heid is dat deze kuikens geplaatst worden in een verbeterde drie etage- opfokbatterij. In minder vakjargon zou men kunnen spreken van etage- bouw voor kuikens. De eerste dag verblijven de kuikens daar bij een temperatuur van 35 graden. Hiervoor wordt zorg gedragen door aardgas- verwarming Er zijn aan de muren laskappen geconstrueerd waarvan de warmte via ventilatoren in het bedrijf wordt verspreid. Deze venti- atoren dienen zowel voor interne als voor externe ventilatie. Na een verblijf van achttien we ken op het bedrijf worden de inmid dels van kuiken tot kip opgefokte dieren verkocht aan de pluimveehou ders. Ook het voederen der dieren geschiedt automatisch. Vanuit een si'o valt het graan in voederkoppers, ueze gaan als een automatische band langs de hokken. Een bijzon derheid is ook de wijze waarop de mestafvoer plaatsvindt. Mestschra- pers dragen er zorg voor dat deze laecalién in een gierkelder onder de wfE.a^n 6e achterzijde van het bedrijf komen. De gierkelder is van die grootte dat deze slechts eenmaal de achttien weken dient te wor- en geledigd, hetgeen met een zui- ger vrij eenvoudig is te realiseren. !w '8. een Prachtig pluimvee- Pfokbedrijf rijker geworden. Van aaruit zullen duizenden kippen hun ag naar pluimveehouders en han delaars vinden. rr>22 een onzer verslaggevers) wowit1 T. 0p zaterdag 11 aPril „mr- F- G. A. Huber in hotel van enheurs" als burgemeester Goes geïnstalleerd. »aH''.za' gebeuren tijdens een ver- om rn!-ng van 6e gemeenteraad die hiif uur ^e§int- Hierna zal er van Worden61 !0t half zes een rprePtie orden gehouden. d;c.'i'Ve"'njs'10ui Vanavond (zater- aU acht houdt de Instuif drivn 0TPshuis Kaj Munk een grote werk^l w Fee'in Good mei mede- mg van D J. George and Chim- (Van onze pari. redactie) DEN HAAG De pachtprij zen voor fruitteeltgronden gaan op 1 mei een stuk omlaag. Dit besluit van minister Lardinois (Landbouw) werd vrijdagavond door premier De Jong bekend gemaakt na afloop van de minis terraadsvergadering in Den Haag De ühiitteeltorgartisaties heb ben sterk aangedrongen op ver laging van de pachtnormen. Met name wilden zij dat de pachten van staatsgronüen voor fruit telers omlaag gingen. Daar had Lardinois echter bezwaren tegen omdat dan discriminatie zou ont staan ten opzichte van fruitpach- ters op particuliere gronden. In overleg met het landbouwschap heeft de regering nu besloten de maximumprijzen voor alle ge pachte fruitgronden te verlagen. Tegelijk is besloten de pachtnor men voor bloembolgronden voortaan ook te laten gelden voor boomkwekerijgronden. Fruitgrond van kwaliteitsklas se I mag vanaf mei maximaal 360 gulden per jaar pacht op brengen (was 480 gulden). Voor kwaliteitsklasse II is de maxi mum jaarpacht verlaagd van 300 tot 250 gulden. De maximum pacht voor fruitgrond met op stand is verlaagd van 1500 naar 1000 gulden per jaar. Ingenieur J. A. van Prins, voorzitter van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij, verklaarde gelukkig te zijn met het besluit, al hadden wij, zo zei hij, niet veel anders verwacht, omdat dit conform het voorstel is, dat het landbouwschap bij de minister heeft ingediend. „Wij moeten echter niet den ken, dat door deze verlagingen de fruitteelt uit de impasse zal geraken, want het betreft hier maar een bijzonder klein onder deeltje van de fruitteelt." De heer Prins zei voorts nog andere maatregelen ten gunste van de fruitteelt te verwachten, gezien de toezeggingen die mi nister Lardinois afgelopen woens dag in het maandelijkse gesprek met het landbouwschap heeft gedaan. Met name de overbruggings regeling, aldus de heer Prins, zal grondig verbeterd moeten wor den. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Gistermorgen sloeg dr. mr, N.H. Wiarda, hoofddi recteur van het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds, de eerste paal voor zestig luxe eengezinswoningen in het plan Douwendale te Middel burg. Deze woningen worden door de Walcherse Bouw Unie gebouwd in opdracht van het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds. De totale bouw kosten zijn op 2,5 miljoen gulden ge raamd. De bouw van deze zestig wo ningen zal plusminus één jaar in be slag nemen. Het pensioenfonds heeft plannen om volgend jaar na het ge reedkomen van deze eerste zestig wo ningen nogmaals eenzelfde aantal te laten bouwen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Vier maan den gevangenisstra, voorwaarde lijke terbeschikkingstelling van de regering en toezicht van de Dok ter Meijersvereniging met de bij zondere voorwaarde dat de ver dachte zich laat opnemen in een inrichting, was de vordering van de officier van justitie mr. J. L. Andrae tegen de 21-jarige voor malige fotograaf C. K. uit Middel burg. Hij stond terecht wegens diefstal van een transistorradio en verduiste ring van f 1.000,-. De man, die als broodbezorger werkzaam was, vond in september^ bij een klant een briefje op de deur. dXt hij' hét brood maar in'de keuken moest leggen. Daar stond pen radio die hij meenam. Bij een volgende baas droeg hij het geïnde geld niet af. De officier van justitie wees er in zijn requisitor op, dat hij voor de tenlastelegging slechts een keuze had gemaakt uit de vele delicten, die K. de laatste tijd had begaan. De havenarbeider H.W. van de O. hoorde een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek waarvan vier voorwaardelijk tegen zich eisen. Hij stond terecht omdat hij een inbraak in Souburg een geldkistje met 80 gul den had ontvreemd. Tegen de Duitser T.B. vorderde de officier van justitie een gevangenis straf van twee maanden en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie jaar met een bevel tot onmiddellijke in hechtenisneming. De Duitser, die niet ter zitting ver- EEN DEENSE JONGE vrouw is gis teren voor de ogen van verschrikte reizigers doodgestoken in het station van de ondergrondse Skogskyrko. De verdachte is een 38-jaiige Turk. scheen, raakte bij een onverantwoor delijke inhaalmanoeuvre de macht over het stuur kwijt en kwam fron taal in botsing met een tegemoetko mende auto. De bestuurder daarvan overleed aan de opgelopen verwon dingen. (Van onze correspondent) KAPELLE Zeer langzaam neemt de aanvoer van kasaardbeien toe op 'de veiling in Kapelle-Biezelinge. Een wéék geleden begon de aanvoer van dit produkt en deze week hadden er reeds flinke hoeveelheden moe ten komen maar dat blijkt niet het geval te zijn. Vrijdag waren er bij de veiling in Kapelle in totaal 360 doosjes aardbeien. De vraag was groot en er werd tot f 3.18 per doosje met 200 gram aardbeien betaald. In verband met de te verwach ten verdere toename van het aanbod zal er met ingang van de komende week in Kapelle drie keer per week aardbeienveiling worden gehouden en wel op maandag en woensdag om half een en op vrijdag om 1 uur. De aardbeien die thans worden aangevoerd zijn afkomstig uit de kas sen waarin is gestookt en de planten bovendien kunstmatig zijn belicht. Door het zeer koude voorjaar is er hard gestookt moeten worden en vele telers van kasaardbeien in Kapelle en omgeving zijn er reeds van over tuigd dat het vrijwel onmogelijk is dat de zeer vroege teelt van aard beien dit jaar een gunstig resultaat zal opleveren. De stookkosten zijn hiervoor te hoog geworden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG „Wanneer niemand tussenbeide zou zijn ge komen hadden de jongelui de man doodgeslagen!" Dit zei gisteren de officier van justitie mr. J. L. Andreae voor de rechtbank te Middelburg, waar de Souburgse jongelui R. van de O. en A. van de V. terecht stonden wegens geweldpleging en mishan deling van C. van F. uit Goes. Het gevecht was eigenlijk om een futiliteit begonnen. Drie vrienden wa ren met elkaar uitgeweest en kregen in de vroege ochtend tegen zeven uur pech met de auto. Besloten werd om te gaan liften. In Goes zagen ze een veewagen met open achterklep staan waarin een kruiwagen stond. „Uit een lolletje haalde ik die krui wagen eruit en zei tegen mijn vrien den: jongens we hebben vervoer. Toen werd ik beetgepakt door een man, die ons aan de politie wilde uit leveren", aldus het relaas van Van de V. Volgens de kelner Van de O. was de man even later in zijn vrachtwa gen gestapt en trachtte hen op het trottoir aan te rijden. „Hij stapte met een grote Engelse sleutel in zijn hand de wagen uit en kwam op ons af", aldus Van de O. Naar zijn lezing zou de man hen hebben aangevallen en als een dolle tekeer zijn gegaan. „Ik kan ze wel vermoorden!", riep Van F. zeer emotioneel uit. Hij on derstreepte dat met een ferme klap van verontwaardiging op de groene tafel. „Wat ik heb meegemaakt is verschrikkelijk. Ik was zo veront waardigd Ik dacht gelukkig aan mijn vrouw en mijn kinderen anders had ik ze steendood gereden". De vermaning van rechtbank-president mr. P. van Empel om de getuigenis wat rustiger af te leggen mocht niet baten. „Als een van hen nog eens bij me durft te komen, sla ik hem mors dood", herhaalde hij nog eens. De verklaring van dominee N.H. Schreuder, in wiens tuin het felle ge vecht zich had afgespeeld, bracht wat klaarheid in de zaak. Hij had de man zien slaan met de sleutel, ter wijl ook Van de V. zeer verbeten aan het vechten was. Volgens de predikant zou Van de O. getracht hebben de gemoederen van beiden wat te kalmeren. De door dominee Schreuder gewaarschuwde politie kon met getrokken revolver de vechtenden uit elkaar halen. De Uitvoering Het kinder- en jeugdkoor te Nieuw- en Sint-Joos- land zal vrijdag 10 april a.s. een uitvoering geven in gebouw „De Arne" te Arnemuiden. Aanvang 19 45 uur Medewerking zal worden verleend door het Nieuwlands meis jeskoor, dat onder leiding staat van mevrouw M. Francke - Davidse. Voor de pianobegeleiding zorgt me vrouw L. Beukert - De Graaf. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In het kader van een gerichte controle schenkt de ge meentepolitie in Middelburg van 6 april tot 15 mei speciale aandacht aan het gedrag van voetgangers bij het oversteken van zebrapaden, het ge drag van de voetgangers op het trot toir, voetpaden en bij de rode over- steeklichten. Ook zal aandacht geschonken wor den aan de bestuurders van fietsen en bromfietsen. officier van justitie vorderde tegen beide jonge lieden een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van twee maanden. Uitspraak 17 april. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vrijdagmiddag hebben de leden van de Goese gemeenteraad een excursie gehouden naar de diver se voormalige gemeenten, die na de herindeling onder liet bestuur van Goes vallen. Het gezelschap vertrok om half twee van het stadskantoor in Goes per touringcar naar Kattendijke, waar Blokhuis werd bezichtigd- Daarna werd een bezoek gebracht aan de chloreringsinstallatie en aan het nieu we kampeerterrein in dezelfde ge meen te. Via Wilhelminadorp reden de raads leden naar Wolphaartsdijk waar het clubgebouw van de zeilvereniging werd bezocht. In het clubgebouw gaf de heer J. J. Ruisa"ard, voorheen ge meenteseeretaris van Wolphaartsdijk een uiteenzetting over de jachthaven. Verder werd een bezoek gebracht aan het nieuwe bungalowpark en re creatieterrein De Piet. Hierna werd er koers gezet naar het industrieter rein en het bestemmingsplan (ratio- en bungalowbouw) Slotstraat. Om vijf uur werd een bezoek afgelegd aan het voormalige gemeentehuis van 's-Heer Arendskerke. Het is de be doeling van het college nog een ex cursie te houden om de resterende kernen, die in verband met tijdge brek niet bezocht konden worden, te bezichtigen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Maandagavond geeft de Nederlandse Comedie in de Middelburgse schouwburg een voor stelling van het toneelstuk van Hu- go Claus „Vrijdag". Direct na de eerste voorstelling van dit spel in zeven scènes in de Amsterdamse stadsschouwburg was iedereen het er over eens: Claus had in de roos geschoten, zowel met zijn toneelstuk als met zijn regie daarvan. Ook gold de waardering Fons Rademakers, acteur en uit ambitie filmregisseur, en actrice Elisabeth Andersen. Claus heeft het spel in eerste instantie in het Vlaams geschreven. Daarna werkte hij zijn aantekeningen om tot Ne derlands, echter daarbij de Vlaam se zinsbouw handhavend, hetgeen juist als een van de verrassingsele menten door de toneelliefhebbers werd aangemerkt. De titel „Vrijdag" is gekozen om dat Vrij-dag vroeger de dag van Venus was, op welke dag men vrijt. Verder is de vrijdag later een dag van boete en schuld geworden on der het christendom. Conflictstof heeft Claus meer dan genoeg verwerkt in zijn Vrijdag. Een man, voortijdig uit de gevan genis ontslagen, veroordeeld omdat hij zich aan zijn minderjarige doch ter zou hebben vergrepen (de man ontkent dat hardnekkig), maar dat bij vrijlating wel toegeeft, komt thuis om schoon schip te maken. In die situatie geeft Claus met veel symboliek zijn visie op de voor hem levende werkelijkheid. Die symbóliek verwijst voortdurend naar het katholicisme, hetgeen niet verwonderlijk is gezien de Vlaamse opzet van het stuk. De voorstelling in de Middelburgse schouwburg be gint om acht uur. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Na een lang durig debat heeft de gemeente raad van Vlissingen gisteren be sloten om geen beperkende be palingen te maken voor de ver koop van voorbehoedmiddelen. Dit betekent, dat niet alleen in besloten ruimten, maar ook in het openbaar (door middel van automaten) middelen ter voor koming van zwangerschap ten verkoop mogen worden aangebo den. Zelfs een bepaalde beperking in die zin dat bepaalde openbare plaat sen kunnen worden uitgesloten, waarbij te denken is aan de omge ving van kerkgebouwen, scholen e.d., is niet ingevoerd. Vlissingen behoort daarmee tot de zeer weinige gemeenten in Zeeland, waar het wetsontwerp betreffende de verkoop van voorbehoedmidde len zowel naar de letter als naar de geest wordt uitgevoerd. Dit gebeurde niet zonder slag of stoot. In het Vlissingse college van b. en w. bestonden er drie verschil lende standpunten, die echter meer tot juridische dan tot ethische over wegingen terug te voeren waren. De ••aad was eveneens verdeeld, maar luidelijk op levensbeschouwelijke -.ronden. De heer H. van Rooijen (Prot. Chr. Groep) vertegenwoordigt de genen die het eens waren met de wethouders Filius en Jansen, die een algeheel verbod voor de ver koop van voorbehoedmiddelen bui ten besloten ruimten voorstonden. De heer Sjoerd Joustra (PvdA) en enkele van zijn fractiegenoten schaarden zich achter wethouder Gillissen-Verschage, die geen enke le beperkende bepaling wenste. Er waren ook aanhangers van een tus- senstandpunt, waarin het college werd vertegenwoordigd door wet houder Smit. Dit tussenstandpunt hield in: vrije verkoop van voorbe hoedmiddelen, doch alleen onder vergunning van b. en w. Voorzitter drs. D. Roemers ver taalde het standpunt van wethouder Smit als „In beginsel is de vrije ver koop toegestaan en slechts bij uit zondering wordt een vergunning tot vrije verkoop geweigerd". Op die manier, zo meende de voorzitter persoonlijk, werd aan de geest van de betreffende wet voldaan. Er vonden twee stemmingen plaats. De eerste betrof de vraag of een algemeen verbod voor de ver koop van voorbehoedmiddelen in Vlissingen moest worden ingevoerd. Hierop zei de raad met dertien te gen negen stemmen neen. Op dat moment kwam de heer Van Rooijen terug om nog te zeggen dat hij voor de „beperkte vrijheid" zou stem men. De voorzitter wilde toen weten hoe libertijns men in de praktijk zou kunnen omspringen met een verordening die verkoop van voor behoedmiddelen via een vergunnin genstelsel moet regelen. Toen de raad aanvoelde, dat het er wel eens op kon uitdraaien dat het beleid op dit punt sterk selectief zou kunnen worden, kwam er bij de stemming voor het tussenstandpunt een meer derheid tégen het betreffende stand punt naar voren; eveneens van der tien tegen negen. Wat daarna automatisch overbleef was dat Vlissingen aan de verkoop van voorbehoedmiddelen geen en kele beperkende bepaling zou ver hinden en de wet dus volledig in Vlissingen zou doen uitvoeren. De gemeente Vlissingen als aan- deelhoudsteer in de n.v. Haven van Vlissingen, wil graag meegaan met het plan om aan de nieuwe loskade die in het Sloe wordt gebouwd, een container terminal aan te leggen. Vlissingen zal haar positie als grote wolhaven daardoor kunnen versterken, meent de raad en deel kunnen krijgen aan de modernste vervoersystemen. De aanloopverlie zen investering elf miljoen gul den moet men tegen die achter grond zien. Burgemeester Roemers zei: „Ik zou niet graag de verantwoordelijk heid durven dragen voor het afwij zen van de containerisatie in de ha ven van Vlissingen". Alom zwaaide men lof toe aan de directeur van de haven van Vlissingen, de heer C. Oreel. Verder besloot de raad mee te werken aan de stichting van een avondschool voor economisch en ad ministratief onderwijs ter vervan ging van de gemeentelijke middel bare handelsavondschool. De nieu we schoolvorm wordt opgenomen in het Scholenplan 1971-1973. De raad gaf verder medewerking, overigens met enige bezorgdheid over het te verwachten bouwtempo in de toekomst, voor de verkoop van grond en de financiering van de bouw van 310 woningwetwoningen in Souburg-noord. De huur van deze woningen gaat gemiddeld 174, per maand bedragen. In dit bedrag zijn de stookkosten en de kosten van watergebruik niet inbegrepen. Het zal nodig zijn, zo gaf wethou der Smit toe, meer vaart in de be stemmingsplannen te brengen om de vraag naar bouwrijpe terreinen te kunnen bijhouden. Vlissingen gokt op de bouw van vijfhonderd woningen per jaar. evenals iMddel burg dat doet. Op 8 mei zullen de winkels in Vlissingen tot 21 uur geopend mo gen zijn. zo besloot de raad gisteren eveneens. Tenslotte ging de raad akkoord met een voorstel om de situatie op het gebied ten oosten van het ka naal te bevriezen, voor wat het de vestiging of uitbreiding van bedrij ven betreft die rechtstreeks aan de detaillist verkopen: „Wij willen er vlug bij zijn" verklaarde de voor zitter. „Op het industrieterrein- noord zijn we met het aanleggen van beperkende bepalingen wat laks geweest". GOES, 3 april 1970 Kropsla I 1424, selderij 1718, radijs 3555, aardappelen 40, witlof 1 102107, II 3587, afw. 2152, stek 1523, sprui ten A 108116, B 103109, afw. 35 39, rodekool stek 19, uien afw. 47, stek 16, prei I 68, II 31—78, afw. 25, andijvie 1 6687, rabarber I 94, spi nazie I 65—78, II 4459. (Van onze correspondent) ST.-JOOSLAND De vergadering van de wijkraad Nieuwland trok gro te belangstelling. Er waren 65 leden opgekomen om de besprekingen te volgen. De voorzitter, ds. P. Siderius gaf een overzicht van de stand van zaken en stond lange tijd hierbij stil. De heer S. Vader zei dat de 24 nieu we woningen hoofdzakelijk worden toegewezen aan Nieuwlanders, speci aal voor gezinnen met twee, vier of zes kinderen, die niet hoger komen dan een inkomen van bruto f 1500,- per maand. Er zijn veel gegadigden voor deze woningen. De huurprijs zal komen op f 110,- of f 135,- per maand. Al leen aan gehuwde personen die samen vijftig jaar oud zijn zouden, als er nog woningen beschikbaar zijn, deze worden toegewezen. De stichtingskosten van het dorps huis zullen komen op f 265.000 en die van de gymzaal op f 150.000. Dit bete kent voor de gemeente een investe ring van f 14.700,- per jaar voor het dorpshuis en voor de gymzaal op f 8000,- per jaar. De kosten van de gymzaal komen voor rekening van het Rijk terwijl de ingezetenen een bedrag van f 18.000 zullen moeten opbrengen. Voor de speelplaats is een terrein utgezocht naast de Fazantwijkschool. De vergadering was het er over eens dat de te bouwen autoboxen zover mogelijk van de speelplaats verwij derd moesten zijn. Ook 't jeugdwerk werd besproken. Binnenkort zal over het jeugdwerk een enquête onder de inwoners plaatsvinden. De enquê teurs en enquêtrices zullen een hon derdvijftigtal gezinnen bezoeken om informatie inzake ontspanning, sport accommodatie, verenigingsleven etc. Daar ds. Siderius de gemeente gaat verlaten werd in zijn plaats in het bestuur gekozen mevrouw de Nooijer- van Poelje. De contributie werd ver hoogd van f 1,50 tot f 2,50 per jaar. Bij de rondvraag werd verzocht een gedeelte van de rijksweg tussen de oude begraafplaats en de pastorie op nieuw te bestraten en hiertoe een verzoek bij de gemeenteraad in te dienen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Voor de doden herdenking op de avond van 4 mei a.s. heeft het comité Dodenherden king Middelburg een programma op gesteld, dat voorziet in de vertegen woordiging van alle zangkoren en verenigingen uit de gemeente. De herdenking wordt gehouden in de Abdij en vangt aan om 19.30 uur. Mu zikale medewerking wordt verleend door de christelijke brassband „On- da". Op 4 mei wordt eveneens een plechtigheid gehouden op het erehof vam die algemene begraafplaats aan de Nieuwlandseweg. De burgemees ter vain Middelburg en de school jeugd zullen daar kransen bij de gra ven der gevallenen leggen. Het programma omvat instrumen tale muziek, samenzang en declama ties door mevrouw A. A. Scheltens Koops. Tegen 19.50 zal de klok van de Lange Jan en van de r.-k. kerk worden geluid. De deelnemers aan de herdenking begeven zich dan naar het monument op de Groenmarkt, waar om 20 uur twee minuten stilte worden gehouden. Daarna wordt „The Last Post" geblazen Met het leggen van kransen en bloemen en het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus wordt de 4e mei be stoten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In verband met de verkeersveiligheid is de brievenbus hoek Molstraat-Dam verplaatst naar het plantsoen aan de Dam. De brievenbus aan de Adr. Lau- wereijszstraat werd verplaatst naar hoek Breeweg-Voorborgh. (Van onze correspondent) GOES Op vrijdag 17 aprtl zal in de r.k. kerk in Goes een concert worden verzorgd door het Baroken- semble van de Zeeuwse Muziek school en het koor van de Zeeuwse Koorschool. Het concert wordt gedi rigeerd door Peter Jense. Als solis te zal daarbij optreden Renske Sim pelaar, winnares van het Deltacon cours 1970 van de Stichting Jeugd en Muziek. Uitgevoerd zullen worden het Bramdeburgs Concert nummer 1 van Johan Sebastian Bach; Motetten van 16e en 17e-eeuwse meesters; Concert opus X nr. V in F voor blokfluit en orkest van Antonio Vivaldi. Renske Simpelaar zal hierbij als soliste op treden. Het concert wordt besloten met het Stabat Mater van G.B. Per- golesi door de Zeeuwse Koorschool en het orkest. Dit concert begint om 20.00 uur. Op donderdag 16 april geeft Ge rard Akkerhuis in de Grote Kerk een cnnr-Q-t op hpt Marcussenorge] dat om 19.30 uur begint.

de Stem | 1970 | | pagina 7